GEMENGD NIEUWS. VROOLIJKE AVOND IN CASINO. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Het bekende Duo Hofmann, meer be kend bij de bezitters van spreekmachines en gramophoonplaten, zal Zondag 18 No vember e.k. een vroolljke avond geven in Casino. De roep, welke van deze artisten uit gaat, en de prachtige persbeoordeelin- gen welke over dit Duo geschreven zijn, doet ons vermoeden, dat het 13 Nov. ge zellig kan worden in Casino. Hun beider dochter Truusje, zal hen aan den vleu gel aooompagneeren; op het programma staan solo's, duo's en trio's. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie, voorkomende in dit blad. Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergadert Dinsdag, 15 November 1927, des namid dags 8 uur ten Raadhuize. Agenda Installatie Raadslid. Installatie van den heer D. H. Grun- wald als lid van den Raad. Ingekomen stukken. a. Schrijven van L Hubregtsen, hou dende mededeeling, dat hij zijn benoe ming tot leeraar in natuur- en werktuig kunde in tijdelijken dienst aan de Avond- vakteekenschool aanneemt; b. Schrijven van E. H. Bos, houdende bericht van aanneming zijner benoeming tot Directeur van den Hoofdactecursus; o. Sohrijven van mevr. A. W. Dekker- Klik houdende bericht van aanneming harer benoeming tot gedelegeerde ln het bestuur der Vakschool voor Meisjes; d. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ont vanger; E. Sohrijven van Dr. J. L. V. Hartman, houdende mededeeling, dat hij zijn be noeming tot leeraar in tijdelijken dienst aan den cursus oude talen aanneemt. (Voorgesteld wordt de stukken ae voor kennisgeving aan te nemen). f. Schrijven van A. A. de Wijn, betref fende den financieelen toestand der ge meente. B. en W. geven ln overweging ook dit stuk op grond, zoowel van den onbehoor- Personeel in openbaren dienst, oorruptie in de gasindustrie. nopens Electridteltelevering. Voorstel tot wijziging van de Voor waarden voor de levering van electrisohen stroom. Gaslevering. Voorstel tot wijziging van de regeling voor het leveren van gas, volgens het vastrechttarief. Pensioen. Mededeeling van het pensioen door Burgemeester en Wethouders toegekend aan den oud-wethouder D. H. Grunwald. Bouwontwerpen. Voorstel betreffende aansluiting bij de Advies-commissie voor bouwontwerpen enzoovoort. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking voor het aanschaffen van boeken voor de R.-K. UX.O. School. Onderwijs. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een hoofd van school 0 en tot overplaatsing van den benoemde als onderwijzer van de school waaraan hij thans werkzaam is, naar school 6. Onderwijs- Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van versohillende inge zetenen tot het oprichten eener literair, economische afdeeling aan de R.H.B.S. en op het verzoek tot opriohting van een gymnasium. Voorts tot het vragen van vrijstelling van de verplichting tot het oprichten van een gymnasium. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid der oommissie van plaatselijk toezicht op het L. O. wegens periodieke aftreding. Aanbevolen worden: IJ. Lunshof, Hoofd v. School 11 (aftr.). D. Blom, Hoofd van school 8. Ter inzage liggen de antwoorden van Burgemeester en Wethouders op de vraag van: L den heer G. A. Minnes inzake het verlof van de conciërges der oJ. scholen, 2. den heer J. H. de Nijs, nopens het houden van collecten, 8. den heer J. Borkert, betreffende de gemeend, dat het noodzakelijk is in de waar neming van het hoofdschap voorloopig te voorzien door overplaatsing van een onder wijzer van.' een ancere schooi naar School No. 6. Op grond van1 een vroeger speciaal ingesteld onderzoek en daarop gevolgd for- meeren van een voordracht voor Hoofd der School, waren wij van oordeel, dat voor die overplaatsing in de eerste plaats in aan merking kwam dè heer H. J. Marlnus, onderwijzer aan School No. 8. Het lag[ia ons voornemen U dan tevens voor te stenen deaeni te zijner tijd tot hoofd van genoemde school te benoemen. Toen wij dat idee met den Inspecteur van het Lager Onderwijs bespraken, bleek het, dat deze autoriteit zich daarmede naet kon vereenigen, omdat het hier, zoo zeide Mj en o.L terecht in wezen een be noeming van een hoofd' der school betreft. Daarom meende de Inspecteur dan ook, dat Uw Oollege voor het beoogde doel een voor dracht van drie bevoegden, zooals de wet voor benoemingen voorschrijft., moest wor den/ aangeboden en/ zou hij op die voordracht willen plaatsen: G. t Hart, onderwijzer aan School No. 6, H. N. Muts, onderwijzer aan School No. 9 en H. J. Marinus, onderwijzer aan School No. 8. Na nader gevoerde besprekingen met dien Inspecteur en de Commissie van Bijstand voor het Onderwijs, hebben wij ons met het gevoelen van den Inspecteur, voor wat be treft het. niet aangewezen zijn op één per soon, vereemgd. Evenwel meenen wij, dat thans niet 'alleen tot overplaatsing van een onderwijzer, doch tevens tot benoeming van een hoofd der school moet worden over gegaan. Wij stellen U dus voor, om uit het zoo- even genoemde drietal een benoeming tot hoofd van school No. 6 te doen, met bepa ling, dat de al/dus benoemde voorloopig als onderwijzer wordt overgeplaatst van de school, waar hij thans werkzaam is, naar School No. 6. Voorts om én den datum, waarop de overplaatsing, èn den datum, waarop de benoeming tot hoofd der school zal ingaan, aan ons (Mege over te laten. lijken vorm, waarin het is gesteld, als wijziging van speruren voor eleotriciteits- op grond van het feit, dat het, wat den levering, zakeljjken inhoud betreft evenmin iets Besloten vergadering. nieuws als iets wat een onderzoek of dis cussie gewenscht zou maken bevat, voor kennisgeving aan te nemen; G. Adres van bewoners van Tuindorp, houdende verzoek over te gaan tot het ver beteren van de bestrating in Tuindorp; H. Adres van het Bestuur van den Bond tegen het schenden door vloeken van Gods heiligen naam, waarin nogmaals wordt verzocht om maatregelen te nomen tegen het misbruiken van Gods heiligen naam; i. Adres van Inwoners van Koegras en Huisduinen, houdende verzoek aan den ondernemer van den autobusdienst Julia- nadorpHelder O. Vader een zoodanig subsidie te verleenen, dat de exploitatie mogelijk wordt (voorgesteld wordt de stukken g.L in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies.) Wethouders pensioenen. Voorstel (met nader voorstel) van de leden van den Raad J. J. Schoeffelenber- fer en P. J. Trap tot wijziging van de 'erordenlng, regelende de pensloenee- ring der wethouders en hunne weduwen en (of) weezen, met beschouwingen van Burgemeester en Wethouders. (Opmerking: Bij dit voorstel moet eerst gestemd worden over het voorstel van orde van den heer De Zwart strekkende tot verdaging van de behandeling tot de volgende vergadering, over welk voorstel de stemmen staakten in de vergadering van 18 October j.L) Grondbedrijf. Adres van G. Groot om grond ln erf pacht, met afwijzend voorstel van Burge meester en Wethouders. Hoofdactecursus. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning tot regeling van den van gemeente wege te geven oursus tot opleiding van hoofdonderwijzers en hoofdonderwijzeres sen. Pensioenwet Voorstel tot het afgeven van een ver klaring, ingevolge art. 133, 8e lid, der Pensioenwet, ten behoeve van J. G. Reits- ma, als tijdelijk onderwijzer aan den Franschen cursus. Burgerlijk Armbestuur. Voorstel tot goedkeuring van de in structies voor den Seoretaria-Pennlng- iii eest er en den Assistent bij het Burger lijk Armbestuur. Vaoantletoeslag. Voorstel om afwijzend te beschikken ook het adres van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Politie-perso- neel in Nederland, houdende verzoek om het in deze gemeente dienstdoende politiepersoneel een door den Raad na der te bepalen vaoantletoeslag te willen toekennen. Financiën. Voorstel tot vaststelling van de tweede wijzigingbegrooting, dienst 1927. Voorstel tot het afvoeren van verkochte gronden van het Grondbedrijf. Gasindustrie. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adrea van bet bestuur van den Nedariaadrnhfin Fadexatievsn Baad n& Pensioneering van wethouders. Door de heeren Schoeffelenberger en Trap is een wijziging ingediend op hun voorstel inzake de wethouderspensionee- ring. Ook hieromtrent is een toelichting van B. en W. verschenen, die daarin een nadere berekening hebben gemaakt van de thans gewijzigde bedragen. In het voorstel wordt gesproken van „de door Ged. Staten, met kon. goedkeuring, vast gestelde jaarwedde", hetwelk moet wor den gelezen „het vaste Inkomen ingevolge art. 94, le lid, der Gemeentewet". Dit vaste inkomen is de helft van de door Ged. Staten vastgestelde jaarwedde. Door deze wijziging worden de bedra gen der pensioenen anders dan in het aanvankelijke voorstel was aangegeven, en kunnen zij een belangrijke besparing voor de gemeente geven, naar B. en W. zeggen. Evenwel dient er op te worden gewezen, dat de nieuwe regeling pen sioenen blijft toekennen bij minder dan één dienstjaar, dat bij 1, 2 of 8 dienst jaren volgens de nieuwe regeling meer pensioen wordt genoten dan thans ge schiedt, en dat thans iemand, die 8 jaar wethouder geweest is, slechts 60.— meer pensioen ontvangt dan iemand, die dit slechts vier jaren was, terwijl zoowel hij, die slechts een half jaar lang wet houder is geweest als hij, die dU zeven jaren achtereen was, recht heeft op het minimum-pensioen van 500.—. Met dit laatste bezwaar hadden B. en W. den vo- rigen keer geen rekening gehouden; daar de voorstellers deze bepaling even wel niet hebben gewijzigd, achten B. en W. haar thans een ernstig bezwaar, om dat de rechtsgrond van het pensioen wordt verlaten. Deze toch bestaat hierin, dat het pensioen in de eerste plaats wordt toegekend als vergoeding voor de in eigen zaken door de betrokken functionarissen geleden schade, waarvan de omvang zeer zeker in nauw verband staat met den duur van het bekleeden der functie van Wethouder. De door B. en W. aange duide gevallen, die zioh in de prakrijk voor zullen doen, zullen door ieder als on billijk worden gevoeld. Moet dus eenerzijds het verkrijgen van een wellicht niet onbelangrijke bezuini ging worden toegegeven, anderzijds mag niet uit het oog worden verforen, dat toch ook moet worden gestreefd naar een re geling, die voldoet aan eischen van logica en billijkheid. Het wil B. en W. voorko men. dat de voorstellers bij het ooncl- pieeren van hun wljziglngs-ontwerp, ook na de daarin aangebrachte rectificatie, aan laatstgenoemde eischen onvoldoende aandacht hebben geschonken. De overige door B. en W. de vorige maal ontwikkelde „technische" bezwaren tegen het voorstel, die door'de voorstel lers niet uit den weg zijn geruimd, blij ven zij handhaven. Benoeming hoofd der school en over plaatsing onderwijzer. IB. en W. schrijven aan den Raad: Bij Uw besluit van 8 Juni 1927 werd overeenkomstig ons voorstel aan het toen malig Hoofd van School No. 0 ongevraagd ontslag verleend met ingang van 16 Juni 1927. Aangezien echter de betrokkene van dat ontslag in beroep is gegaan bij Gedepu teerde Staten, en die uitspraak van' dit Ooi lege, in verband met een aanhangige straf rechterlijke vervolging waarschijnlijk nog Mar garuimen rijd zal duren, hebban wij DE HELDERE NOVEMBERDAG. November, andiers nogal eens gul met zijn mistdagen, schijnt die vrijgevigheid tot dusverre van zich te hebben gezet en schijnt zich er op toegelegd te hebben zijn reputatie in dat opzicht te willen wijzigen. We hebben een dag reeds gehad, dat het zonnetje Je zóó weldadig aandeed, dat je meende een ruil met een lentedag te hebben gedaan. En al mag het, op het moment, dat dit geschreven wordt, wat killer in de na tuur zijn geworden, dat neemt niet weg. dat het weer toch verre van Novembersch mistig is en dat het klatert van kleur en opgewektheid. Op den Woensdagochtend de oogen uitwrijvende, bleek de wind ln den Noordoosthoek te «taan, al liepen toen de hoogere wolklagen reeds westwaarts. Een stap op den ddjk bevestigde mijn veronderstelling, dat het uitzicht wel bij zonder helder zou zijn. Misschien heb ik bet er wel eens wat veel over, dat het uitzicht vanaf den dijk voor mij een bijzondere bekoring heeft, doch dit is nu één van mijn verliefdheden en men weet, dat waar het hart vol van is, stroomt het de lippen over. Wat een kleurenpracht gaf de natuur weer om niet te aanschoirwenl De dames mode is, daarbij vergeleken, maar een inferieur kleurenverëcheidienheidje. Bo vendien ls die mode grillig als de draag sters er van, terwijl de natuur, die ook zeer grillig van aard is, toch op ongezette tijden, haar kleurenpaletten met dezelfde tintgamma's van eeuwenoude tijden voor den dag haalt en daarmee een ooloriet schept zóó grootsch en majestueus, dat men telkens en telkens weer vol bewon dering schouwt en blikt en in stilte ge bogen staat voor zooveel scheppend ver mogen. Wolkenbundela van iooden grauwheid met uitgezakte rafelflarden schenen on bewogen haast te staan aan de lucht en gaven die zee, die vlakspiegelend de tin ten in zich opnam een beeld van rust en kalme kracht. Hoog daar boven uit, als met dikke oonté streepen getrokken, stak het eiland Texel op en de talrijko schuitjes der garnalenvisschers, het zeil gehesohen en voorgezeodd door den vloed silhouetteerden scherp tegen den onbewolkten friim •Nu en dan vlekte de zon even tusschen twee wolkrichels en plekte haar goud tegen de huizencontouren, zoodat het was alsof een gullen lach klonk door het heelal en een vrooljjken oogopslag gleed over het geschapene, die warm doortin telde het bewonderend gemoed. Daar, voorbij Onrust en aan den kant van den Razenden Bol dansten nog wel de bramdingakoppen en het scheen alsof ze kiekeboe speelden over de horizonlijn, terwijl ze nu en dan een witte muts sche nen te hebben opgezet, die poeierend uit eenstoof. En die blijheid en opgewektheid bleef den ganschen dag. Fijn van lijn en fijn van kleur was alles en op zoo'n dag schijnt het of de meeuwen blanker, de kraaien glanzen de® en de koolmeetöee kleuriger zijn en alles als met een voorj aars-verfkwast is aangeraakt en verfrisoht Zoo'n dag van kleur en klaarte is een heerlijke pleisterplaats, die ons den lan gen weg door den winter korter doet schijnen. Hij is als de oase voor den woestijnreiziger, die in de onmetelijke grauwheid daar kleur en lafenis vindt Binnenland. Een ontevreden mensah overkomen steeds onaangenaamheden, terwijl hij die opgewekt ia, redan heelt tot TREINONGEVALLEN TE ELST EN TE VEENENDAAL. Geen personen gewond Gisteravond ls trein 1488, die van Arn hem naar Nijmegen rijdt, op het Btatlon Eist op een rangeerend treingbdeelte ge* loopen. Een wagen met stukgoederen werd door de locomotief gegrepen en tegen het achterste gedeelte van een uit gaande trein geslingerd. Twee personenwagens werden dienten gevolge beschadigd. Zij moesten uit den trein worden gelicht. De passagiers, die met den schrik vrij kwamen, konden in het voorste gedeelte overstappen onhuD reis voortzetten. Gistermiddag ongeveer kwart voor twee ontspoorde, waarschijnlijk wegens ver keerden wisselstand, tijdens het rangee ren op het emplacement der H.S.M. te Veenendaal een tweetal goederenwagens. Daar de hoofdlijn versperd was, kon de sneltrein van 12.69 uit Nijmegen niet doorrijden en moesten dé passagiers uit stappen en wachten op een volgenden trein ln de richting Amersfoort. De snel trein moest naar Kesteren terugstoomen. Een hulptrein met materiaal was spoedig ter plaatse, en na ongeveer één uur was de hoofdlijn weer vrij. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. BRAND OP EEN SCHIP. Ben kind komt ln de vlammen om Gisteravond omstreeks 0 uur ontstond, waarschijnlijk door het omvallen van een )etroleumlamp, brand in de kajuit van iet schip Louis Pierre, schipper de 82- arige F. L. H. en gelegen in het kanaal juik—Maastricht aan de St. Pieterskade te Maastricht. De brandweer was weldra ter plaatse en bluschte het vuur in de kajuit, welke geheel is uitgebrand. Een kind van 14 maanden, dat zich in de kajuit bevond, is echter in de vlam men omgekomen. De vader had zich ln de brandende kajuit willen begeven om zijn kind te redden, doch werd door en kele personen tegengehouden. ZIJN PLEEGVADER BESTOLEN. Voor de Rechtbank te Almelo heeft te recht gestaan een oud-verpleegde tilt het Stadebestedellngenhuls te Amsterdam, thans los werkman te Hengelo. Op 9 Sep tember heeft hij een portefeuille met 120 uit een geldkistje ten huize van den landbouwer A. J. G. Krommendijk te Aze- lo weggenomen. Hij was vroeger bij Krommendijk uitbesteed en wist dus daar goed den weg. Toen hij nu in September zonder werk kwam en geen geld had om zijn kostgeld te betalen, bracht hij een bezoek aan zijn vroege ren pleegvader en zag daar kans zich de portefeuille toe te eigenen. Meit heit gestolen geld vertrok hij naar Amsterdam, waar hij het geld verbraste. De Rechtbank veroordeelde hem tot één jaar gevangenisstraf, de eisch was ander half jaar. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandagavond te circa 0 uur werd te Veghel op de ijzeren brug de 04-jarige A. Hurkens door een goederentram gegre pen en geheel vermorzeld, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Het ongeval ls vermoedelijk het gevolg van het feit, dat de man, die eenigazins doof is, de tram niet heeft hooren aan komen, terwijl hij op het noodlottige oogenblik Juist van zins was, de trambaan over te steken. VECHTPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 1 uur ls te Tilburg A. P„ sla ger, wonende op de Varkensmarkt, mis handeld, terwijl hij zich mengde in een twist, waarin zijn broeder verwikkeld was. Hij werd door een der tegenstanders met een hout op het hoofd geslagen en zoodanig verwond, dat hij Maandag avond aan de gevolgen is overleden. De politie heeft aangehouden G. v. H. en O. O. DE VERWISSELDE ALBERT CUYP. (De 47-jarige koopman J. B. te Rotter dam, die Dinsdag door (fe Rotterdamsche rechtbank is veroordeeld tot 260 boete subs. 25 dagen hechtenis, wegens ver duistering van een schilderij, dat hij an ders dan door misdrijf onder zich had dat hem nl. door een vergissing van de gemeentelijke bank van leening te 's-Gra- venhage op een beleenbrlefje was ge- gewen zal van het gewezen vonnis in hooger beroep gaan. HET DRAMA TE VALKENBURG. De lijken, die Zondagavond in een bosohje te Valkenburg zijn gevonden, zijn van de 17-jarige A. P. M. uit de Boomgaardstraat te Rotterdam en van den 29 jarigen J. A. F. uit diezelfde straat. Het meisje werd' sinds 12 Septem ber vermist. BdJ de sectie is komen vast te staan, dat het meisje een schotwond had ln dón iin- kersohedel en de man een in den rechter slaap. Er is een revolver gevonden, ge laden met vier scherpe patronen, en de man had1 nog 11 patronen in den zak. BRAND. Te Waalwijk is Dinsdagnacht brand uitgebroken in een door drie gezinnen be woond peroeeL De bewoners moesten ln nachtgewaad het brandende gebouw ont vluchten. Benige Juist passeerende per sonen hebben 7 kinderen gered. Van een der bewoners is een bedrag van ruim 100 aan bankpapier door de vlamman vernield. Verzekering dekt de AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. De rechtbank te Alkmaar heeft Dins dag tot een maand hechtenis voorwaar delijk veroordeeld H. E. C. B., die op 12 September als chauffeur van de fa. Vroom en Dreesman den heer F. Limone overreed, wiens linkerbeen dientenge volge geamputeerd moest worden. Een week later is het slachtoffer ln het zie kenhuis overleden. De eisch was voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar met verbod om in dien tijd een auto of motor te besturen. DE REIZIGER MET HONDERD KOFFERR Tandarts-ban kier. Telegrammen uit Indlë brachten dezer dagen de tijding van het aanhouden te Tandjong-Priok van den heer Petkovle, eertijds tandarts te Batavia. Het was eet) zonderling geval: de door de immigratie ambtenaren aangehoudene reisde met een hondertal koffers, volgepakt met goud geld, aandeelen in Indische wereld ondernemingen en groote hoeveelheden vergift. Het is nog niet duidelijk wat eigenlijk de plannen van den reiziger waren, maar het geval is eigenaardig ge- noeg om er even bij stil te staan. De heer Petkovle zal Batavia verlaten hebben ongeveer in 1910 of 1911. Hij had daar den naam een uitmuntend tandarts te zijn en oefende een uitgebreide prao- tijk uit. Na zijn vertrek uit Indlë deed de heer Petkovle gerulmen tijd nieta van zich hooren en iedereen zal wel hebben gemeend, dat hij in zijn vaderland, Oos tenrijk, rustig van zijn geld leefde. Men vergiste zioh: De man, tot wiens niet toelaten ln Ned.-Indië blijkens de Maandag ontvangen telegrammen ls be sloten, fungeerde te Amsterdam ver- scheldene jaren ala directeur of procu ratiehouder van de koloniale afdeeling der bankiersfirma Erdmann AHethey, welke firma bij het uitbreken van de suiker-crisis ln April 1918 failleerde, na in weinige jaren een enorme vluoht te hebben genomen en kapitalen te hebben verdiend. De bank trachtte ateeda zich te Interesseeren ln Indisohe cultuur-onder nemingen en vooral de aandeelen Ko ninklijke en Vorstenlanden hadden haar aandacht. Door velen te Amsterdam werd aangenomen, dat de firma Erdmann A Hethey groote zaken deed voor Duit- sche en Oostenrijksche hoven, kapitalen van vorsten beheerde en misschien ook bezittingen der laatsten ln Nederland trachtte te gelde te maken. De heer Petkovle was toen ln zeer goe den doen en woonde achtereenvolgens ln de Jan Luykenstraat en Van Eeghen- straat. Hij onderhield drukke relaties met Indischgaaten en kwam eens met voor stellen bij iHn buurman Van Heutaz; vooratellen, die dadelijk van de hand wer den gewezen. Na de débêcle der firma E. A H. tracht te Petkovle opnieuw in relatie te komen met vooraanstaande Indischgasten en lie den, die op Java relaties hadden, thans echter met het doel kostbare verzamelin gen van de hand te doen. Schilderijen vooral: de heer Petkovle sprak o.a. van Rembrandta en Holbeina. Die transacties schijnen echter niet gelukt te zijn. De heer Petkovle verdween daarna uit het gezichtsveld zijner bekenden te Am sterdam, die nu vernemen, dat h]j te Tandjong Priok verscheen, voor de vier* schaar der lmmigratl e-oommiaaie. HIJ schijnt van hier de reis naar Ned.-Indiê te hebben aanvaard. Ongeveer ander halve maand, misschien twee maanden geleden, ontmoette men hem ln de Kal verstraat; hij maakte toen op een zijner vroegere relaties den indruk, niet ln goeden doen te zijn. Die indruk ls echter moeilijk te rijmen met den kostbaren In houd zijner koffers. (HbL) HARDHANDIG POLITICI. Te Beverwijk heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen het raadslid J. E. en den aannemer P., tengevolge van een rechtzaak, welke eenlge weken geleden voor de Haarlemache rechtbank diende en waarbij de heer E, ter zake van het verspreiden van een verklezingspaimflet, welks inhoud beleedigend was voor het raadslid Visser, veroordeeld was toé veertig gulden boete of twintig dagen hechtenis. De aannemer P„ die als de auctor intellectuales van het geschrift was aangewezen, zou zich bereid hebben verklaard een deel van de boete te be talen, doch wenschte hij nader inzien deze toezegging niet te handhaven. Er ontstond een vechtpartij, waarbij net raadslid zijn tegenstander volgens diens verklaring een trap gaf en met oen stuk hout te lijf wilde. Ook P. li«é zich niet onbetuigd en verweerde zioh eveneens door trappen en slaan. Tere slotte verliet het raadslid het terrein van den strijd, doch slechts om zioh even naar huis te begeven en zich te wapenen met een hamer. Op den Alkmaarsohen weg passeerde hij zjjn tegenstander, die ln zijn &uto op weg was naar het politiebureau om aare gifte te doen. De heer E., die in zeer overspannen toestand verkeerde, slin- gtfrd/o die hamer iuiar d© auto, met lwÉ gevolg, dat het voorwerp door de mica- en it vloog en in de nabijheid van den neer Pdie zelf chauffeerde, neerkwam, zoikLt hem evenwel te kwetsen. Bedden deden van hun avontuur aangifte op het politiebureau. Het raadslid moest zioh tengevolge van deze verkiezingsnaweeën len" ®ende8^rull<^K0 behandeling stel- HET ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. Voor hek kantongerecht te 's-Graven- nage is Dinsdag een geval behandeld van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. M. de W, huisvrouw van CL W. W. te 4 Grondbedrijf. Robinson.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6