NI VA TANDPASTA p<^ -Radio-Programma TRAMONGLUK TE EINDHOVEN. Een (tptxia Zaterdagavond Is op den 'Boechdijk te Eindhoven een doodelijk tramongeluk ge beurd. Een paartje passeerde daar de tramkruising. Op hetzelfde moment kwam een stoomtram uit Den Bosch aangereden. Blijkbaar hebben beiden het signaal, dat volgens getuigen de machinist moet gege ven hebben, niet gehoord. Beiden werden aangereden en een eind meegesleurd. Den 24-jarigen jongeman, B. v. D. uit Eind hoven, werd een been afgereden. Hij is kort daarna overleden. Het meisje, M. v. d. G„ eveneens uit Eindhoven, bleek niet ernstig gewond te zijn aan beide beenen. Zij kon met hulp naar huis gaan. Op last van den oommissaris van politie werd het lijk naar het lijkenhuis overgebracht Men vermoedt dat de machinist het tweetal door den mist niet of te laat heeft gezien. AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond is in de Mathildelaan te Eindhoven een auto-ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zespersoonsauto, waarin vier personen ge zeten waren, reed in genoemde laan, door dat de chauffeur blijkbaar het stuur niet meer meester was, tegen een ijzeren paal van de electrische geleiding. De schok was zóó hevig dat de man, die naast den chauffeur zat de 22-jarige bankwerker H. v. H., door de glasruit werd geslingerd en ernstige verwondingen kreeg aan het gezicht boven de oogen. De overige per sonen kwamen met den schrik vrij. De gewonde werd in het portiershuisje van Philips glasfabrieken door dr. van Anrooy verbonden. Daarna ia hij op diens last overgebracht naar het ziekenhuis. De chauffeur, de 25-jarige A. 9., die on der invloed van sterken drank soheen te zijn, bekende ten overstaan van den oom missaris van politie met een vaart van ca. 40 K.M. te hebben gereden. De man ia na verhoor vrijgelaten. De totaal vernielde auto is in beslag genomen. De ijzeren paal is geheel verbogen, zoo dat de draden afgeknipt moesten worden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer een ongeluk met doode- UJken afloop. Buitenland. OVERSTROOMINGEN IN MAROKKO. Tengevolge van hevige regens hebben hevige overstroomingen plaats gehad ln het gebied rondom Oran. In de streek van Mostaganem werden 50 huizen wegge- sleurden waren er 50 dooden. Bij Perro- gaux werd de stuw in de Oued Sergoes vernield en stroomde het water het land binnen. Troepen handhaafden de orde en verleenden hulp. De verbindingen van Oran met Algiers en met Mostaganem werden verbroken. Violette, de gouver neur-generaal, begaf zich naar de piaatt des onhells. Honderden dooden; een kwart mlllloen dakloozen. De overstroomingen in Algiers nemen de afmetingen van een ramp ««n en heb ben in den nacht van Vrijdag tot Zater dag geleid tot een groot verlies van men- sohenlevens. Naar men vreest zijn 800 personen gedood en 250.000 mensahen dakloos geworden: onder de slachtoffers moeten zich ook enkele Europeanen be vinden. Wegen en spoorbruggen zijn ver nield: gedeelten van den spoorweg naar Oran zijn volkomen weggespoeld. Vooral vele boerderijen hebben het zwaar te ver duren gehad. De streek, die door de overstrooming is geteisterd wordt begrensd door de kust tusschen Oran en Ténès en door den Or- leansville-Perregaux-Ortui-spoorweg, wel ke voornamelijk met de kust parallel Loopt op een afstand van 40 K.M. De eerste be richten melden, dat de havenstad Mosta ganem, ten noordwesten van Oran, het meeste te lijden heeft gehad. In den nacht is door een aardverschuiving in de ber gen de bedding van de Ain-Sefra verlegd en met woeste vaart bulderde de stroom door den spoorwegtunnel naar het laag gelegen gedeelte van de stad, waar onge veer 50 huizen werden vernield, o.a. het aleis van Justitie en het marktgebouw. eral dreven lijken rond in het water; de telegrafische en telefonische verbin dingen zijn geheel verbroken. Daar de spoorweg buiten dienst is gesteld, werd de post per torpedoboot naar Oran ver voerd. De ramp in de omgeving van Perre- gaux werd veroorzaakt door het doorbre ken van een dijk langs de Wad Fergoeg, welke 88.000.000 M8. water tegenhoudt, en die Zaterdagmiddag om 2 uur bezweek. De dam is bijna 600 M. lang, meer dan 40 M. hoog en aan den voet bijna 40 M. breed. De bewoners van de stad werden per draadlooze gewaarschuwd en wisten zich nog tijdig in veiligheid te brengen. Het is nog onmogelijk, de schade op het platteland of het aantal slachtoffers aldaar te ramen.. De overstrooming tusschen Orléansviile en Ténès is het gevolg van een gewel dige regenbui, die veertien uur lang aan hield. Te Warnier zijn vier ijzeren spoor bruggen, elk ter lengte van ongeveer 25 M., weggespoeld, evenals vier gewone bruggen. Ingezonden Mededeeling. VOORKOMT TANDBEDERF Erger dan de ramp van 1881. SPOORWEGRAMP IN BELGIE. Een kind gedood, 8 zwaar gewonden. pal Ov ARRONDISSEMENTSRECHTBANK (Meerv. strafkamer). ECHTELIJK DRAMA IN DE BOERENBEDSTEDE. Al worstelend raakte hij met haar in het gangetje, waar hij nog eens wenl ont haald op 'n aai met het mes op het boven stuk van een zijner loopstokken. Toen kwamen zij samen buiten in den harren najaarsnacht. Hij had zijn vrouw vastge grepen en hoewel bloedend uit verschil lende wonden, liet hij haar niet meer schieten. Eindelijk bereikten zij de woning van zijn zwager Admiraal, waar ook zijn broer ln den kost is. De nachtelijke visite bracht in de rus tige woning heel wat opschudding. Piet ■onk kreunend neer. Zon broer riep de hulp in van dr. Maats, die de verschillende snij wonden, die wel lang maar zeer opper vlakkig waren, behandelde. De vrouw keerde terug naar de woning, maar Piet bleef in veilige haven, die zwa ger hem aanbod. Maar ook de vrouw werd het niet vergund in de woning te ver toeven. Niettegenstaande haar ontkentenls, zij beweerde, dat een vreemd wezen het huls moest zijn binnengedrongen om haar echt genoot aan de behandeling te onderwer pen, waarvan hij het slachtoffer was, re zen er tegen haar zooveel bezwaren, dat zjj na een minutieus onderzoek, waaraan ook de burgemeester zelf deelnam, als verdacht van poging tot moord op haar echtgenoot, werd gearresteerd en in ver zekerde bewaring gehouden. Derde en laatste voorstelling. Zijn goede beurt niet afgewacht Op 9 Deo. zal de reohtbank haar oor deel kenbaar maken. ZQn barometer staat ook Biecht Een heler van gestolen fietsen, Rijn dert D., vroeger wonende aan de Lan gerijs gem. H. H.waard en thans perma nent logé van Hotel Branten&ar te Schagen, had vandaag ook niet wat men „sjans" pleegt te noemen. Over hem was er rapport uitgebracht dat bepaald niet schitterend was, daar de officier per sisteerde bij zijn eisoh twee jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Het schijnt.dat de handel in gegapte rijwielen niet door de autoriteiten wordt aangemoedigd. RADIO-NIEUWS. HILVERSUM ZONDER GOLFLENGTE. Stoomvaartberlchten. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den ombewaakten overweg tusschen Olsen en Riel (N.-B.) een auto, die passeeren wilde, door den trein van Baarle-Nassau gegrepen. Een der inzittenden, de heer H. J. E. is gedood. De heeren J. D. H. van D. en L. uit Tiibuog zijn zwaar gewond naar he* gasthuis te Tilburg vervoerd. De chauffeur van H. en de heer R., beiden uLt Tilburg, zijn licht gewond, evenals de beer P. B. uit Chaam. eri po«ist "S-morgens en 'i-avondi met 75 ets. per'/i tube, <£5ds.p.!4 tube. Bij het dorp Thasserian zijn twee boer derijen ingestort en over het lot der be woners verkeert men in onzekerheid. De spoorweg naar Ténès is op verschillende plaatsen verbroken. Een détachement Chasseurs d'Afrique is naar de bedreigde streek gezonden. Violette, de pas-afgetreden gouver neur-generaal, die echter tot de komst van zijn opvolger in functie is gebleven, is Zaterdagavond met eenige auto's uit de stad Algiers vertrokken en zal trachten Mostaganem te bereiken. Hij is te Reli- zane aangekomen, doch de spoorweg is daar verbroken en men betwijfelt of hij zijn reis zal kunnen voortzetten. Bij de overstroomingsramp in Algerié zijn, voor zoover tot nu toe bekend is geworden, twintig Europeanen om het leven gekomen, De catastrophe overtreft die van 1881, toen er door het bezwijken van een stuw bij Perregeaux eveneens 200 personen om het leven zijn gekomen. De stuw, die thans bezweken is, bezweek nadat reeds Zaterdagmorgen het water buitengewoon begon te wassen, den vol genden dag ln het midden. Ongeveer zesduizend kubieke meter metselwerk van den stuw werd weggeslagen. Het aantal slachtoffers kan nog niet met ze kerheid worden vastgesteld, doch bedraagt eenige honderden. Vliegers hebben levensmiddelen laten vallen voor de passagiers van een trein, die op een dijk staat en niet verder kan. Met booten hoopte men ze in den pool van Maandagmiddag te bevrijden. De ex^press-trein Brussel—Ca] ais is Zondagochtend met groote snelheid, rij dende, nabij Ath (Henegouwen) ont spoord. Vijf wagons kantelden op de rails. Een kind is gedood, acht reizigers wer den ernstig gewond. Het verkeer wordt over één spoor geleid. Bultengew. strafzitting op Vrijdag 25 Nov. In de laatste helft van hooimaand werd de beer Piet Jansen, 'n kwieke timmer- mansgezel van 62 zomers te Het Veld, gem. C.-Niedorp, in den echt verbonden met een aanminnige weduwe van 59 jaren, genaamd Petroneila Nieuwenhuizen, 'n ranke versohijning met donker onge- grijsd haar en 'n orlentallsch uiterlijk. De plechtigheid was plechtig en het bruilofts feest feestelijk. Na afloop betrok het jonge paar de knusse woning, die het eigendom was van den maagdelijken Pieter. Aanvankelijk was het koek en eL Maar het dichters woord: „niet steeds Is de liefde bestendig van duur", werd ook hier helaas, bewaarheid. Het echtpaar had zoo nu en dan ver schil van meening over het huishoudgeld. Piet daoht, dat zijn vrouw te veel geld be steedde voor den middagpot en Nelly ver dacht haar kanariepietje, dat hij achter haar spaarbankboekje heen wou. In ieder geval, de ware liefde was zoek geraakt en de beide eahtgenooten betrokken elk een afzonderlijk slaapverblijf, moeder Nelly boven en Piet beneden in de bedstede. In den nacht van 28 op 24 September kwam het tot een explosie, die zelfs in Rotter dam de aandacht zou hebben getrokken en in Het Veldt, het eerzame dorpje, een ware sensatie verwekte. Het was in dien noodlottigen nacht guur en somber weer. Volgens moeder Nel onweerde het, maar Piet, die beneden in de bedstede den maf der rechtvaardigen wilde maffen, had zijn slaapmuts over zijn ooren getrokken en merkte niets van de verontrustende sto ringen in de natuur. Wel bemerkte hij eensklaps, dat zijn eohtgenoote bij hem in bed was gestapt. Dat vond hij vreemd, maar hij nam genoegen met de toelichting dat Nelletje bang was voor het weer en bij hem bescherming had ge zocht Misschien streelde het zijn manne- lljken trots. Maar eenklaps werd hij op ruwe wijze uit dien zoeten droom opge schrikt toen hij bemerkte dat zijn vrouw met een zeer scherp voorwerp zijn strot begon te bewerken. Piet schrok geweldig, toen hij bemerkte, dat het scherpe voor werp een scheermes was, 'n erfstuk van den overleden man van zijn ega, en onder den druk van deze snerpende liefkozin gen sprong hij met een angstkreet over eind en wist tegelijk met haar uit te bed stede te komen. Maar hiermede stelde de aanvalster zich niet tevreden. Piet werd opnieuw getroffen. Hij meende dat zijn laatste uur was geslagen en hem zelfs den tijd niet werd! vergund om een acte van be rouw te verzoeken. En hij begreep dat hij moest vechten voor zijn leven tegen de furiose vrouw met het scheermes. Het scheermes, omwikkeld met een touw, om het lemmet vast te zetten, werd op aanwijzing van juffrouw Admiraal door den gemeenteveldwachter in de nabijheid van Admiraals woning in het slijk gevon den en in beslag genomen. Op dit mes be vonden zioh nog eenige bloedsporen. Na een week of zes in voorarrest te heb ben doorgebraoht, stond de vrouw Vrijdag in een buitengewone strafzitting terecht als verdacht van poging tot moord, dood slag, ernstig lichamelijk letsel of een voudige mishandeling. De Officier was zoo verstandig geweest voor elke spijker een gat te vinden. De publieke tribune was, behalve met de gewone week-abonnees, gevuld met op z'n Zondagsch uitgedoste inwoners van Het Veld, die met intense belangstelling het verdere verloop van het echtelijke drama trachten te volgen. Nu, er werd dan ook genoeg verhan deld om nog 'n kolom of zes van dit veel gelezen blad vol te kalken, maar we moe ten ons beperken. De getuigen-verklaringen, waarvan die van manlief Piet het meest verzwarende was. gevoegd bij de bijkomende omstan digheden, gaven den Officier aanleiding om tegen de vrouw, die pertinent bleef ontkennen, niet minder dan 8 jaar gevan genisstraf te vorderen. Maar zij was voorzien van een verde diger, die zich niet spoedig ln een hoek liet drukken. Niemand minder dan mr. Leesberg stond haar bij als raadsman pn verdediger en deze volgde dan ook een verdedigingstaktiek, die casu quo de bes te kan sbood van slagen. De mokerslagen van den pleiter waren in hoofdzaak ge richt op den armen Piet, die persé van de vrouw afwilde. Piet, die meer in de herberg zat dan 'n jonggehuwd man paste. Die zijn huisje had verkocht, stikum. achter den rug van zijn Jonge" vrouw om, niettegenstaande zij ln gemeenschap van goederen waren gehuwd. En die ten slotte het duistere plan had beraamd, zich zelf met een scheermes te garneeren en dan de schuld te werpen op zijn argelooze 50 procent, op Piet, Die vermoedelijk reeds dagen lang op een goede gelegen heid had geloerd, zich van het scheermes had meester gemaakt en dit listiglijk zou hebben kunnen verbergen in de rustieke pét de ohambre, die permanent geëta leerd stond op het bedbordje in de bed stede. Inderdaad, de verdediger liet niets on beproefd om zijn cliënte buiten het be reik van de justitie te stellen en hij schroomde zelfs niet haar onmiddellijke invrijheidstelling te verzoeken. Dat het den verdediger niet gelukte den Officier te bekeeren en de rechtbank te bewegen die invrijheidstelling te verlee- nen, is waarlijk zijn schuld niet De uitspraak werd bepaald op 6 Decem ber en de belangstellenden kondein zich verwijderen met de voldoening een sensa tioneel brokje dorpsleven te hebben mee gemaakt Ten derde en laatste male werd voor het meervoudige straf oollege gebracht de boerenknecht Piet H., uit t Zand, die, zoo we nu wel zullen weten, in een nacht van pleizier zijn voormaligen patroon G. een zoodanige jaap in het gezicht had toe gebracht dat de man zoowel in zijn uiter lijk schoon als in zijn vocale capaciteit blijvend ia benadeeld. Thans werd gelegenheid gegeven aan mr. Eeoen om zijn pleidooi te houden, dal dan hierop neerkwam, dat de verdediger z]jn cliënt op het moment van de daad niet toerekenbaar achtte. Pleiter noemde het een psychologische roes waarin ver dachte had verkeerd. Op grond daarvan concludeerde verdediger ten opzichte van Piet wiens heele familie geestelijk niet uitblinkt en die erfelijk belast is, ontalag van rechtsvervolging. De 42-jarige handelaar G. van EL, te Hoorn, wilde 4 September op den smallen Waarddijk onder H.H.-waard een autobus passeeren en bracht dit waagstuk ook ten uitvoer, maar met het minder aangename gevolg, dat de autobus met den geheelen inhoud van den dijk neertuimelde. Een gehuwde juffrouw uit Spierdijk, die in bij zondere omstandigheden verkeerde, on dervond van de duikeling en schok de lee- lijke gevolgen, en was verplicht 'n paar weken het bed te houden. De reiziger, die zioh overigens ais een fatsoenlijke auto mobilist had gedragen, stond nu terecht wegens het toebrengen van ernstig licha melijk letsel door schuld en tegen hem werd 100 boete of 60 d. geëisoht Mr. Stook, een jong jurist uit Leeuwarden, trad op voor verdachte en trachtte de zaak om te keeren, door de schuld te werpen op den bus-chauffeur, die te véél naar rechts zou zijn uitgeweken. Voorts meen de pleiter of de juffrouw uit Spierwijk in haar positie louter door een schrik ziek had kunnen worden. WOENSDAG so NOVEMBER. Hilversum, 1060 M. ia.oo Politieber. ia.333.00 Lunchmnzlek door het trio Dick Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.30—7-'5 Dinermuziek door het ANRO-orkeat. Jaap Stroomenbergh, bas bariton. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.157-45 Gezondheidehalfuurtje door Jan v. Zutphen: Nazorg en arbeidatherapie bij de t.b.c.-bestrijding. 7.43 Politieber. 8.00 VP RO. Feestavond ter gelegenheid v.h. 50-jarig bestaan v. d. Vrije Gemeente te Amsterdam ln het Geb. v. d. Vrije Gemeente te Amsterdam. 9.30 Buitengewoon concert van Engelsche zang door bekende Engelsche zangers. Het En- gelsch vocaal kwartet o.l.v. Stewart Wilson. Elsie Suddaby, sopraan. Astra Desmond, alt. Stewart Wilson, tenor. Arthur Granmer, bari ton. Mrs. Percy C. Huil, begel. 10.00 Persber. 10.10 Voortzetting concert. Huizen, 1840 M. (na 6 uur r9S0 M 12.30—1.45 NCRV. Concert door het Trio Lauenroth. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. Scager, viool. Mevr. J., Hehl, cello. 3.15—6.15 NCRV. Kinderuurtje o.l.v. Mej. C. Ingwersen te Amsterdam. 7.007.30 NCRV. Lessen. 7.50 —8.00 Spreker NCRV. Derde les in Pluimvee teelt door den heer Joost Sluis. 8.00 NCRV. Spr. Prof. Dr. Eekhof te Oestgeest: Belijde nissen van Augustinua. Mevr. W. Cante-van Amerongen, sopraan. Mevr. Lies v. d. Brink Prake, fluit. Tabe Bas, tenor. Met pianobegel. Deventry, 1600 M. iijo Dsventry-kwartet ea Lomion radio dantband. 1.202.20 Orkestconcert, a.50 Lezing 3-10 Concert. J.ao Lezing. 3.50 Daven- try-kwartet. 40S Lezing. 4.30 Licht klassiek concert. Strijkkwartet en solisten (piano, sopraan). S-35 Kinderuurtje. 6.ao Concert-or gelbespeling. 6.40 Tuinpraatje. 7.05 Concertor gelbespeling. 7.J0 Causerie in Susaex dialect. 7.35 Mendelstohn's songs without wordt (piano). 7.45 Lezing: What society means. 8.05 St. Andrew-avond. Schotsch programma. City of Aberdeen Police Pipe band. Hall Rus- sell's mannenkoor. Schotache en Gtelic duet ten. Orkest 9.ao Nieuwsber. 9.35 Hr. L. Feuchtwanger: Indrukken van Engeland. 9.50 Nieuwsber. 9-55 Tilly of Bloomsbnry, comedle in 3 acten van lan Hay. I l_ao13.30 Dans muziek. Parijs .Radio-Paris", 1730 M. 10.50—11x0 Concert 13.50—a. 10 Orkest con cert. 5.035-SS Orkestconcert. 8.50—10.50 Con cert Orkest en solisten. Gevarieerd program ma. Langvnbarg, 469 M. I.35a.50 Orkestconcert. 5.30—6jo Orkest- concert. 7 JJ Symphonieconcert Werag-orkest en K. H Pillney, piano. Daarna tot 1 i.ao Dansmuziek. K 0 nlgi wüs ter hauaen, 1350 M. II.30—7.05 Lezingen en lessen. 7.30 Orkest concert o. L v. F. Adam oit Müncben. 9.50 10.50 Winterconcert Orkest en A. Henke, tenor. Hamburg, 395 M. 3-35 Celloconcert. 4JO Danamuziek. 5.30 Concert. 7.30 Bandonion en mandolineconcert A Hafeier, cither. 10.5011.50 Danamuziek. Brussel, 509 U. 5-30—6.30 Dansmuziek. 8.50—10.35 Orkest- concert a. L v. Flor. Alphaerta. Scheveningen-Haven, 1950 M, (Zakelijk» Omroep). 8. is500 Pene- handels- en fiaancleele be richten. 13.00—ia.05 Zuivelber. 1.30—345 Beursnoteeringea. 3-31 Landbouwbar. 3.53 3-17 Zuiralber. 5.50—5.31 Zuivelbar. De radio-conferentie van Washington heeft een besluit genomen, dat voor den geheelen Europeeeohen radio-omroep van ingrijpende beteekenis zal zijn. De oonferentie heeft zooals de Tele graaf reeds berichtte namelijk de lan gere golflengte beperkt tot de golflengten van 1840 tot 1876 M. Sleohts op deze leng ten mogen zenden» werken. Dientengevolge komen talrijke Euro- peesche zenders zonder golf. Tot de zen ders, die hun golf verliezen, behooren Hilversum, 1060M., Zeegen (Duitechland 1260 M., Bazel 1100 M„ Warschau 1111 M. De Deensche zender te Kalundborg 1163 M., de Zweedsche zender Boden 1200 M., Constantinopel 1280 M., de Zweedsohe zender Motaia 1820 M. en Kónigswuster- hausen. De overgebleven golflengten van 1840 tot 1870 M. zijn reeds vol bezet door Mos kou, Davetütry, Charkof en Parija Hoog stens kunnen nog twee zenders daarin worden opgenomen. Op het in Februari a.s. te Genève te houden congres wordt hierover Btrijd verwacht tusschen Neder land, Duitschland, Zweden Denemarken en Lithauen. StoomvaartanaaUchnppij Nederland. Kota Radja, u., 25 Nov. v. Port Sudan. Riouw, u., 35 Nov. t« Sabang. Borneo, t, 27 Nov. te Genua. Krakatau, u., 36 Nov. v. Snez. Manoeran, 37 Nov. te A'dam. Prinses Juliana, t, 37 Nov. v. Algiers. Roepat, t., »5 Nov. v. Port Said. Rondo, 37 Nov. v. A'dam. Simaioer, u., 37 Nov. v. Port Swettenham. Grotiua, u., pass. 38 Nov. Gibraltar. Johan de Witt, 37 Nov. te Batavia. Salabangka, 36 Nov. v. Batavia. Sembilan, 36 Nov. v. Batavia. Singkep, n., pass. 35 Nov. Gibraltar. Kon. Nad. Stoomboot Maatechngrtj. Ariadne, 35 Nov. te Bremen. Fauna, 35 Nov. te Dedeagatch. Hermea, 35 Nov. v. A'dam. Odysseus, 35 Nov. v. Gibraltar. Saturnua, pats. 34 Nov. Gibraltar. Ulyaaas, 04 Nov. te Br Vesta, as Nov. te Castellon. Jason, 36 Nov. te A'dam, Pluto, 36 Nov. v. A'dam. Steils, 36 Nov. te A'dam. Adonis, 36 Nov. te Fiume. Agamemnon, 34 Nov. v. Port au Priace. Alkmaar, 36 Nov. v. Valparalao. Berenice, 37 Nov. te R'dam. Boakoop, 37 Nov. te R'dam. Calypao, 25 Nov. te New-York. Cllo, 37 Nov. v. Boergai. Cottica, 35 Nov te New-York. Crynaaen, n., 35 Nov. v. Port-au-Prlnca. Diana, 36 Nov. te Tarragona. Erato, 36 Nov. v. Kopenhagen. Ganymedes, 28 Nov. te A'dam. Hector, 36 Nov. v. Charleston. Hercules, 37 Nov. v. A'dam. Iloe, 36 Nov. v. Barcelona. Irene, 26 Nov. v. Malta. Iris, 26 Nov. v. Tanger. Jan v. Nassau, 35 Nov. te Curaqao. Mar», 27 Nov. te Plraeus. Merope, 27 Nov. te Valencia. Neptunua, pass. 25 Nov. Gibrattar. Nereua, 36 Nov. v. Bordeaux. Nero, 37 Nov. v. Uddavalla. Oberon, 25 Nov. v. Barrios. Oranje Nassau, u., 36 Nov. v. Dover. Proteua, 37 Nov. v. A'dam. Rhea, 27 Nov. v. A'dam. Strabo, 37 Nov. v. A'dam. Stuyvesant, 27-Nor. v. A'dam. Tellus, 26 Nov. v. Lissabon. Theseus, 27 Nov. v. A'dam. Van Rensselaer, 35 Nov. v. Curacao. Venus, 38 Nov. te A'dam. Area, 27 Nov. te Hamburgr. Beralt, 24 Nov. te Guayaquil Hebe, pass. 27 Nov. Gibraltar. Notoa, 26 Nov. te Lissabon. Orpheus, 38 Nov. v. Gibraltar. Venezuela, t, paaa. 28 Nov. Llzard. Kan. Hollnndaebs Lloyd. Gelris, a., 21 Nov. v. La* Palmas. Blltar, n., paaa. 28 Nov. Dungeneat. Drechterland, u36 Nov. v. Rlo Granda. Flandria, t, a6 Nov. v. Pernambnca Gaasterland, u-, pats. a6 Nov. Madera. Kennemerland, L paaa. 35 Nov. Teaeriffe. Montferlsnd, 37 Nov. te A'dam. Zeelandla, u., 37 Nov. te Buenos Ayrea. Kon. PaketvaartantaUchxppq. Taaman, 25 Nov. v. Briabane. Op ten Toord, 36 Nov. v. Manilla. Hxloyon Lijn. I Stad Arnhem, 37 Nov. v. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Billiton, t, 37 Nov. v. Genua. Giekerk, u., 36 Nov. v. MoaelbaaL Grijpakerk, 37 Nov. v. R'dam. Klipfontein, 37 Nov. v. R'dam. Meliakerk, u., 37 Nov te Antwerpen. Springfontein, t., 27 Nov. v. Kaapstad. Sumatra, n„ a6 Nov. te Beira. Zenada, t., 38 Nov. v. Lorenzo Marqués. HollandWsot-Afrika lijn, Haarlem, 35 Nov. te Hamburg. Helder, 36 Nov. v. A'dam. Delfland, 37 Nov. te R'dam. Nias, u., paaa. 34 Nov. Perim. Kilatroom, u., 37 Nov. te Bordeaux. Maasland, u., 36 Nov. te Santa Isabel. Slrrah, 37 Nov. v. Dnala. Randfontein, 36 Nov. te Hamburg. Holland—Amerika Ujo. Lochgoll, 34 Nov. te Panama. Lochkatrine, 35 Nov. te Co Ion. Grootend ijk, 35 Nov. te R'dam. Beematerdijk, 35 Nov. te Boston. Binnendijk, 37 Nov. v. R'dam. Burgerdijk. paaa. 38 Nov. Scilly. Edam, 25 Nov. v. Vera Cruz Rijndam, 26 Nov. v. New-York. Volendam, paaa. 37 Nov. Cape Raca. Westcrdijk, 27 Nov. v. R'dam. Noordrrdijic, a6 Nov. te San Franciaco. Cardiganahire, 25 Nov. v. Sao Franciaco. Maasdam, 38 Nov. te Tamplco. Moerdijk, 23 Nov. r. St. Thomas. Parana, 36 Nov. te Panama. Rotterdam, 28 Nov. te R'dam. HollandBritacb-Indll Lijn. Koudekerk, o., paaa. 35 Nov. Onessant. IJselkerk, u., 35 Nov. te Rangoon. Sommelsdijk, L, paaa. 25 Nov. Perim. Andijk, 28 Nov. te R'dam. Bandoeng, 38 Nov. v. Hamburg. Nieuwkerk, t., 27 Nov. v. Madras. Schiekerk, u., pass. 27 Nov. Gibraltar. Streefkerk, t, paaa. 38 Nov. Perim. Bilderdijk, t., 28 Nov. Algiers. Holland—O.-Axll T Madoera, t, 27 Nov. te Suez. Ooatkerk, 37 Nov. v. R'dam. Gemma, u., 28 Nov. v. Yokohatna. Zo»ma, u., 36 Nov. v. Colombo. HollandAnatralll Lijn. Aagtekerk, 37 Nov. R'dam. Abbekerk, 37 Nov. v. R'dam. Arendskerk, t, 27 Nov. v. Alexandriè. Samarinda, u., pass. 38 Nov. Perim. JavaNtrw YurV Lijn. Stadadijk, 36 Nov. te Batavia. Pyiam, 25 Nov. v. New-York. Vechtdijk, 26 Nov. v. Port Said. Madtoen, 28 Nov. te Sabang. JavaBengalen Lijn. Ceylon, 37 Nov. te Java. Java Pacific Lijn. Bintang, 34 Nov. v. Manilla. JavaChinaJapan Ijjn. Tjibodaa, 27 Nov. te Shanghai Tjipanas, 24 Nov. v. Manilla. Tjibeaar, 36 Nov. v. Kobe. Rotturdainsche Lloyd. Me dan, t., 25 Nov. v. Colombo. Patria, u., 26 Nov. v. Colombo. Toba, 26 Nov. te Soerabaya. Deli, 33 Nov. v. Fremantle. Bondowoso, 36 Nov. v. Batavia. Indrapoera, t., 37 Nov. v. Port Said. Jacatra, 27 Nov. v. R'dam. Kertoaono, 37 Nov. v. R'dam. Kota Inten, u., paaa. 36 Nov. Perim. Siantar, 37 Nov. v. R'dam. Sitoebondo, t., 38 Nov. te Londen. Soekaboemi, t., 37 Nov. te Havre. Tabanan, u., paaa. 37 Nov. Kaap del ArmL Blitar, u., paaa. 38 Nov. Dungeneaa. Kota Radja, u., paaa. 38 Nov. Perim. Tjerimai, t., 38 Nov. v. Sabang. Rotterdam—Zuid-Amsrikn TJjw. Alcyone, u., paaa. 25 Nov. Canar. E11. Zijldijk, n., 36 Nov. v. Pernambuco. 8toouvmartana*tachappiJ Oceaan. Calchas, 34 Nov. v. Port Swettenham. Eurylochua, 24 Nov. v. Penan*. Phrontia, 25 Nov. v. Liverpool. Sarpedon, 36 Nov. v. Shanghai. Alcinous, 37 Nov. v. A'dam. Ajax, paaa. 27 Nov. Gibraltar. Philoctetes, 33 Nov. te Caeablanca. Tydeua, paaa. 38 Nov. Gibraltar. Ehnssteo Lijn. Jonge Anthony, 36 Nov. v. Barcelona. Jonge Jacobua, 27 Nov. v. R'dam.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6