T HERMAN NYPELS, TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS moderne Heerenkleeding en Modeartikelen, VAN DONDERDAG 8 DECEMBER 1927 Onze plaatsgenoot, de heer H. J Tuinder, leerling van den heer O. Gevers, slaagde te Utrecht voor het diploma A Esperanto. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer F. O. van Dijk, slaagde te Amsterdam ▼oor het Oandidaats- ex a men rechten. LEGER DES HEILS. (Hedenavond zal in de Legerzaal een muziek- en zanguitvoering gegeven wor den. Men zie de advertentie*. EEUWFEEST DER LUTHERSCHE GEMEENTE IN HELDER. Men schrijft ons: Vrijdagavond 9 Deo. a.s. om 8 uur hoopt de Luthersche gemeente van onze stad, in haar fraai kerkgebouw, Weezen- straat, haar honderdjarig bestaan te her denken. Als sprekers zullen dien avond haar vroegere, nog in leven zijnde predi kanten optreden, n.L Da C. C. G. Visser van Rotterdam en Da K. H. Wallien van Weesp, beiden in Helder nog welbekend De tegenwoordige predikant Dr. J. O. B Blasé hoopt het openingswoord en het slotwoord te spreken, terwijl het zang koor: „Een vaste burcht is onze God" drie liederen ten gehoore zal brengen onder leiding van zijn dirigent, den heer Bri- zee, begeleid op het orgel door den heer Ballegooien. Het Gemeentebestuur, de vlootpredikant, afgevaardigden van de Hersteld Evangelisch-Luthersche Syno de en van de Hersteld Evangelisch Luthersche gemeente te Amsterdam hopen aanwezig te zijn. Alle Protestant» sche Kerkgenootschappen onzer stad zijn uitgenoodigd zich te doen vertegenwoor digen, terwijl niet alleen de gemeente leden, maar alle belangstellenden welkom zijn. De leden der gemeente hebben reoht op hun eigen zitplaatsen tot het uur van aanvang. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING ISRAËLITISCHE TOONEELVEREEN. In den loop van Januari zal door de IsraëL Tooneelvereeniging ten bate van het Centraal Genootschap van Kinderher- stellings- en Vacantiekodoniee, afdeeling Helder in „Musis Sacrum" een tooneel- vooretelling worden gegeven. Opgevoerd zal worden: „De Khmgeit", een vroolijk spel van zomertoerisme in 8 bedrijven, door Joh. W. Broedelet FRYSK SELSKIP „GYSBERT JAPICX". Friezen to Helder en omkriten, d'r wachtet Jimme takommende wike hwer 'n prachtige joun. Gysbert Japicx hflldt op 'e 15e fen dizze moanne syn earste wintergearkomste. D'r scil opfierd wirde „De Skoaijer" fen Jan Fabricius, dêt hjir foarhinne troch „De Wilsons" twa kear foar 'n ütforkofte seal yn it Hollandsk spiele ia Sjach de advertinsje yn dit blêd fen Tiisdei 13 Desimber. VEREENIGING VOOR VOLKEN BOND EN VREDE. Maandagavond j.l werd in een verga dering van ongeveer 50 personen, alhier opgericht de afdeeling Helder van de Vereeniging voor Volkenbond' en Vrede. Alle aanwezigen tradm als lid toe. De vergadering werd geleld door den heer (Ir. van Dam. Deze zetU doel en werking der vereeniging zakelijk uiteen, en wees er in het bijzonder op, lat wil dat doel: bevordering van den vrnie, worden be reikt, men in het oog moet houden, dat die vereeniging geen poli\ieke vereeni ging is, zoodat het mogelijk en ook ge- wensoht is, dat de leden tot the bestaande jolltieke partijen behooren. Na eenige discussie werd het reglement voor de afdeeling vastgesteld. Het be stuur zal bestaan uit 5 tot 11 hden, van wie minstens 8 en hoogstens 5 leden het dagelijkseh bestuur vormen. Le keuze van de bestuursleden werd uitgesteld tot de volgende vergadering, die onmiddel lijk zal voorafgaan aan de vertooning van een propaganda-film. De leden bepalen zelf hunne jaarlijk- sche contributie, dlie als minimum 60 ets. bedraagt Er bestaat voortdurend gelegenheid zich schriftelijk of mondeling als lid ïan te melden bij den voorloopigen secretaris, den heer Seijn, Hoofdgracht 49a. „DE WONDEREN DER ZON". Over bovenstaand onderwerp .spreekt mr. Salm Vrijdag 16 Deo. voor de Ver eeniging A. G. O. De A. G. O.-bezoekers kennen mr. Salm van vroegere lezingen als een ge zellig en boeiend causeur, die over zijn onderwerp op buitengewoon vlotte wijze weet te verhalen, en dus zal ook deze nieuwe lezing wel weer velen trekken. Nadere bijzonderheden over deze lezing, volgen dezer dagen. DE INBRAKEN IN ONZE STAD. NIEUWE REVUE GEZELSCHAP BOELENS. Wij herinneren aan de opvoering, mor genavond, der nieuwe revue „'t Is dik in Orde", van het gezelschap Alb. Boelens, welke in Casino wordt gegeven. Gemeenteraad. Gelukkig hooren we den laatsten tijd niet meer van inbraken, die ons voor eenige weken eenigszins onrustig maak ten, te meer waar de politie er niet in slaagt, voor zoover ons bekend, de(n) dader(s) te pakken te krijgen. Toen wij voor kort melding maakten van de inbraak bij de familie Keet op den Parallelweg, deelden wij ook terloops mede, dat er uit een perceel In de Wee- zenstraat een paar schoenen ontvreemd waren. Dank zij nu de brutaliteit van de lnbreekster, om deze schoenen een uur na de ontvreemding reeds te verkoopen, is men aohter de aaderes gekomen, het was dezelfde vrouw, die eenige jaren geleden onze stad onveilig maakte en die niet om financieele redenen zich ander mans goed heeft toe te eigenen. De vrouw gaat met zoo groote brutaliteit te werk, dat men er eenvoudig versteld van staat. Ze stelt zich eerst goed op de hoogte, dat de bewoners voor korteren of langeren tijd afwezig zijn, verschaft zich dan door verbreking van een slot of door het indrukken van een raam, toegang tot de woning en onderzoekt op haar gemak alle hoeken en gaten, om alles, wat van haar gading is, mede te nemen. Eenige jaren geleden had ze, naar men ons mededeelt, de verregaande brutaliteit om in een woning, waar ze naar binnen was gegaan, een aantal grammofoon platen op de grammofoon af te draaien en toen de mooiste platen daarvan mede te nemen. In de Weezenstraat, waar de vrouw de schoenen stal uit een kast, die zij met een mes had opengebroken, heeft zij het huis ook van onder tot boven onderzocht en alles ondersteboven gehaald, doch daarna weer zooveel mogelijk netjes op de plaats gelegd. Er werd hier niets anders vermist dan de nieuwe schoenen, die de dievegge, zooals we hierboven zeiden, eenige uren daarna reeds verkocht, waardoor ze in den val liep. Ondertusschen heeft men den dader van de heel wat belangrijker inbraak op den Parallelweg nog steeds niet te pakken en vermoedelijk zal dit raadsel wel weer onopgelost blijven. Aankoop welland en bloemisterij. B. en W. schrijven aan den Raad: Waar de gemeente steeds grond noo- dig heeft voor den openbaren dienst (straataanleg, wegenverbreeding, enz.) en zij daarnevens voor uitbreiding harer be bouwde kom of ontwikkeling der ge meente soms behoefte kan hebben aan 't bezit van bepaalden grond, die onmiddel lijk of In niet te verre toekomst waarde als bouwterrein zou hebben, is het o.L ge- wenscht om, wanneer de gelegenheid zich voordoet tot aankoop van daarvoor in aanmerking komend terrein, zioh den eigendom daarvan te verzekeren. Dit geval doet zich thans voor ten aan zien van het perceel weiland aan den Huisduinerweg, op den hoek van den vroegeren Tuintjesweg, groot 1.40.80 H.A. en van de bloemisterij „Rozenlust" met schuur, broeikassen en verdere aanhoo- ngheden, aan de Van Galenstraat tegen over de Krugerstraat, groot .9.52 H.A. Het gemeentelijk bezit van eerstge noemd perceel achten wij gewenscht om den bloei van Huisduinen te kunnen be vorderen door b.v. aan eventueele aan vragen om grond voor woningen sei- zoenvoningen, inrichtingen, e. d. te kunnen voldoen en omdat een ge deelte van dit terrein benoodigd zal zijn bij eventueele verbreeding, enz. van den Huisduinerweg. De eigendom van hel tweede perceel Is gewenscht om ln de toekomst een gere gelde bebouwing ter plaatse mogelijk te maken. Voor de op het uitbreidingsplan gepro jecteerde straat (verlenging Krugerstraat) is voldoende ruimte aanwezig, doch de tusschen de door te trekken Krugerstraat en het bedoelde perceel gelegen, aan de gemeente toebehoorende strook grond ls te smal voor woningbouw. Verzekert nu de gemeente zich van den eigendom van het meergenoemde perceel, dan zijn de bezwaren van een geregelde bebouwing opgeloat en krijgt bovendien de strook die de gemeente reeds bezit, de volle waarde als bouwterrein. De koopprijzen, welke in de op 28 No vember 1927 gehouden openbare verkoo- ping zijn bedongen, bedragen resp. 7350.en 3542.en zijn, in veri>and met het vorenstaande, o.L zeer acceptabel. B. en W. stellen voor bedoeld» per- ceelen aan te koopen. 1700.—. B. en W. meenen met de Com missie, dat dit geld goed besteed is, maar het is te betreuren, dat, ondanks de moei te, welke ieder jaar opnieuw gegeven wordt, de verbinding Heider-Huisduinen v.v. niet beter geregeld is en telkenmale, zoowel wat betreft tarieven, als stand plaatsen, een strijd ontstaat, welke ten na- deele is van de verbinding. De Commissie schreef reedis eerder en ook thans weer, dat naar haar oordeel een afdoende verbetering in den toestand ge bracht zou kunnen worden, als voor eeni ge jaren het alleenrecht zou kunnen wor den gegeven aan één persoon of onder neming en dat daartoe een inschrijving kon worden gehouden door Heldersche on dernemers. Hierbij zou dan aldus de Commissie verder een billijk tarief kunnen worden vastgesteld, zoodat van misbruik maken door den monopolist, waardoor het publiek gedupeerd zou wor den, geen sprake zou zijn. Het voordeel van een dergelijke regeling zou niet alleen zijn, dat een betere en meer geordende toestand zou ontstaan, maar zeer zeker zou het uitgeven van het alleenrecht baten in de gemeentekas doen vloeien, missohien evenveel als het nu in den vorm van sub sidie aan de gemeentekas kost In verband met dit een en ander geeft de Commissie aan B. en W. in overwe ging den Raad voor te stellen uit zijn mid den een Commissie te doen benoemen, welke tot taak zal hebben te onderzoeken, op welke wijze een meer geordende en economische regeling is te verkrijgen» met betrekking tot het vervoeren van passa giers HelderHuisduinen v.v. en eventu eel in de stad. De Oommissie voegt daar aan toe, dat, indien een Commissie als Ingezonden MededeeHng. aanvang voor Autobus verkeer op Huisduinen, enz. Door bemiddeling van de Economische Oommissie zijn gedurende de laatste jaren overeenkomsten met autobushouders tot stand gekomen, waardoor het mogelijk was meerdere malen en op geregelde tijden in de zomermaanden en op de Zon- en Feestdagen in den voorzomer, Helder en Huisduinen per bus te bereiken; de uit voering van die overeenkomsten bracht, zooals de Economische Commissie in een schrijven aan B. en W. opmerkt, steeds moeilijkheden met zich. Voor die geregelde verbinding is in die vier jaren door de gemeente, via genoem de Commissie, betaald een bedrag van Ingezonden Mededeellng. Speciale aanbieding! bruine FOTOKAARTEN SALON-FOTO 12.—. Fotografisch Atelier EISELIN. door haar bedoeld, benoemd zou worden, zij desgewensoht haar ervaringen ter be schikking stelt B. en W. stellen voor een dergelijke Commissie, die hJ. uit drie personen zou kunnen bestaan, te benoemen. GEEST VAN VREUGDE EN GOEDHEID. Zie de maan schijnt door de boomen, Makkers staakt uw wild geraas. En het maantje stond op dien Kinder feestdag zoo heerlijk aan den onbewolkter) hemel, zoodat onwillekeurig bovenstaand versje me door het brein schoot. Lang heeft dat groote waarde voor me gehad, maar als je langzamerhand uit de kinderen geraakt die niet meer aan Sinterklaas gelooven, dan gaat de poëzie van het kinderfeest wel een beetje verloren. Zoodra het zich gaat bepalen tot het opstrijken der cadeautjes, zonder dat daar is de warme poëzie van het onbevlekt gelooven aan den wonderen goed-heilig man, dan is er een geweldig brok be koring van het feest weg. Gepoogd wordt dan nog wel om het kunstmatig op peil te houden, doch het blijft dan een opstrijken en opvernissen, terwijl men, eigenlijk wat schrijnend ge voelt, dat het tintelende en de aroma van het diepe vertrouwen, de ziel van het feest is verdwenen. Op zoo'n avond voel je, dat je iets is ontvallen, hetwelk je niet meer zult kun nen omarmen en liefkoozen. Wel bewaar je er van de herinnering en die draag je in je hart, doch het laten lichten en opvlammen zooals het vroeger was, dat vermag je niet meer te doen plaats hebben. Het is er mee als met een verliezen van een besten vriend, die een groote plaats in je hart had ingenomen, doch die je ziet heentrekken. En je poogt dan later nog wel je in te denken in hetgeen er vlamde aan goeds en innigs wanneer je met elkaar in aanraking kwam, maar je doorleeft het niet meer zoo intens als toen de ontmoeting een werkelijkheid was Zoo zie je langzamerhand veel liefs en hartelijks, veel goeds en schoons uit je leven wegtrekken. Je tracht het vast te houden, doch het gaat, het glipt weg uit je omknelling en voor je je er goed KLEEDINGMAGAZIJNEN SCHAGEN. HELDER. rekenschap van hebt gegeven is het uit je gezichtskring weggetrokken en eerst blijft de stevige herinnering, die al vager en vager wordt en nu en dan slechts uitsprankelt en de gedaante vertoont van een laaiende vlam. Gelukkig echter dat het leven telkens en telkens nieuwe mogelijkheden van belangstelling, warmte, toegenegenheid, liefde, hartelijkheid schept. Telkens rijzen er nieuwe vlammen, die lokken en be- toovering brengen. Het vuur schijnt niet gebluscht vóór onze levensvlam is gedoofd. Zijn er eigenlijk wel menschen, wier hoop op iets goeds, wier zien van iets liefelijks, geheel is uitgedoofd Zeer zeker zijn er, die tijdelijk verdoft en vergrauwd zijn, doch plotseling kan het vlammetje van hopen en wenschen dan weer lekken tot het uillaait tot een gloed van vuur en zij weer kraoht en moed hebben ont vangen om bezorgd voorwaarts te gaan. De veerkracht stijgt hoe meer de veer gespannen is. Eens barst het los en de spanning verdwijnt en alles wordt glad en effen. Als je dan zoo vol vertrouwen hoort zingen 't Heerlijk avondje is gekomen, 't Avondje van Sinterklaas dan zou je de geest, die door dat versje uit het kindje stroomt, wel willen vast houden, want je proeft daaruit de blijheid en de gelukkige stemming. Er zijn nuchterheidsmenschen, die alles zuiver in waarheid willen zien. Misschien is het goed en misschien kan later wor den erkend, dat het beter is dan het vroeger was. Doch hoewel poëzie verdwijnt daarmee en wat komt er voor in de plaats? Laat althans het kind nog wat fantasie spoedig genoeg staat het in de werke lijkheid van het leven, dat vaak zoo koud en nuchter is en waar bijna ieder met de ellebogen zwaait om ruimte te krijgen. Wat fantasie in de jeugd, wat warmte voor iets of .iemand, dat of wien we goed en heilig zien, het kan geen kwaad voor de latere jaren. Want als ik vol vertrouwen door kinder stemmen hoor zingen het een of ander vreugdig Sinterklaasversje, dan gloeit er iets in me van herinnering en het maakt me blij en er trekt een breede lach diep door mijn geheel» wezen. Zie de maan schijnt door de boomen Makkers staakt uw wild geraas. Geest van vreugde laai op en passeer nietl UIT DE GESCHIEDENIS VAN HELDER EN HET HELDERSCHE KANAAL OVER DE LAATSTE 100 JAAR door P. O. de Boer en J. Brouwer. 9) Ondanks alles toch weer vooruitgang. Wanneer wij de periode van 1870 tot heden over zien, rijst vanzelf de vraag, of de achteruitgang, die in het laatst der 19e eeuw op het gebied van handel en scheepvaart voltrok, ook op ander terrein in deze gemeente merkbaar was. Wij meenen, dat daarvan geen sprake was. Weliswaar liep het aantal inwoners aanvankelijk weer terug in 1879 bedroeg het nog maar 19.464 maar spoedig viel weder .toename U oonstateeren, zooals uit het onderstaande overzicht blijkt: Jaar Inwoners Jaar Inwoners 1880 20.010 1910 27.857 1890 22.787 1920 29.162 1900 25.884 1924 80.786 Deze toename werd gedeeltelijk veroorzaakt door de uitbreiding der Marine en de daarbij behoorende inrichtingen. Men dient hierbij evenwel niet uit het oog te verliezen, dat de Polder „Het Koegras" voor een groot deel tot het grondgebied der gemeente Helder behoort (ongeveer het vierde deel van den polder behoort onder de gemeente Callantsoog) en dus zijn deel bijdraagt aan de toename van het aan tal inwoners, in verband daarmede moet worden ge wezen. op de stichting van het dorpje Julianadorp in 1910, uit de nederzettingen te Koegras ontstaan. W aar de toestand thans zoo is, dat Helder staat of *alt met de Marine, is het begrijpelijk, dat het zaken leven in deze gemeente ten nauwste verband houdt j&et den algemeenen toestand daarvan. Wel duidelijk Pjykt dit Uit het feit, dat in de eerste na-oorlogsche •y6lL - toen elders malaise heerschte de winkel- ^®d te Helder nog geen klagen had» terwijl thans. nu overal weder opleving valt te constateeren, de Heldersche middenstand klaagt over slapte in zaken. Hetgeen terug valt te brengen tot de inmiddels in werking getreden salarisverminderingen. De toestand van thans. Industrie heeft Helder zoo goed als niet Wel telt men hier enkele grootere bedrijven, die hun product grootendeels buiten de gemeente plaatsen. ZJj leveren het bewijs, dat het geenszins onmogelijk ls voor hier gevestigde industrieën om zich te ontwikkelen. Wel iswaar is de spoorwegverbinding ln den loop der jaren slechter geworden, doch daarentegen hebben zich de binnenvaart-verbindlngen over het Groot Noord-Hollandsch Kanaal uitgebreid. Wij laten hier onder een overzicht volgen van de thans bestaande beurtvaartdiensten, waaruit een en ander duikelijk blijkt Beurtveren. De stoombootdienst van Gebr. Zur Mühlen bleef ook na de inzinking in de 80er jaren bestaan. Tot 1912 werd de dienst met de drie laatstelijk aange bouwde booten ondernomen. In genoemd jaar wer den twee schepen, de „Amsterdam" en de „Nieuwe- diep" in de vaart gebracht Deze booten en de „Staatsraad van der Ondermeulen" voeren in den dienst Helder—Amsterdam. Een vierde boot, de „Burgemeester van Vollenhoven", kwam in den dienst op Alkmaar. In 1920 werd deze stoombootdienst te koop aan geboden. Een aantal belanghebbenden sloeg de han den ineen, en slaagde er, met de kraohtige hulp van het gemeentebestuur, in, den dienst, met de twee nieuwste schepen, aan te koopen. Het bleek even wel spoedig, dat de nieuw opgerichte maatschappij, de E(igen) S(toomboot) O(nderneming) N(ieuwediep) A(msterdam), den goederendienst met deze twee vaartuigen niet voldoende kon onderhouden. Voor den dienst via de Zaanstreek werd' daarom in Maart 1923 de motorboot „Helder" in dienst gesteld. Do, eveneens uit den bloeitijd overgebleven, goederen dienst op Amsterdam van gebr. Goedkoop was reeds in bet laatst van 1921 aan de „Esona" overgegaan, zoodat deze onderneming thans over 4 schepen be- sohikt Het aantal goederenzendingen van den passagiers- en goederendienst op Amsterdam alleen, de boo ten „Helder" en „Nieuwediep", bedroeg, vice- versa, in: 1920 (1 April—81 Dec.) 42474 192 163611 1922 66861 1928 70629 1924 78118 Er valt hier dus nog steeds toename te oonsta teeren. Als merkwaardigheid zij hierbij opgeteekend, dat de personen- en goederendienst Helder—Amster dam de eenige dienst ls, die het Groot Noord-Hol landsch Kanaal over de geheele lengte bevaartl Hot beurtveer op Zaandam is de voortzetting van het veer van de wed. Jonker (op Alkmaar). In 1891 werd deze beurtvaartdienst overgenomen door P. F. van Koningsbruggen te Helder. In den dienst werd toen voorzien door een tjalk, die bij tegenwind ge jaagd werd door een vasten jager. In 1898 werd deze tjalk vervangen door een motorboot, en werd de dienst uitgebreid tot de Zaanstreek. Toename van het goederenvervoer maaate in 1912 het in de vaart brengen van een tweede motorboot noodzakelijk. Sedert 1918 is deze dienst in banden van Gebr. van Koningsbruggen en uitgebreid tot een tweemaal we- kelijksehen dienst naar Amsterdam. Evenals bij den dienst der „Esona" valt ook hier toename van het goederenvervoer te oonstateeren. Hetzelfde kan gezegd worden van het beurtveer op Rotterdam, hetwelk eene voortzetting ls van den tot 1883 door J. Boon onderhouden dienst Met een tweeden veerdienst van Jonker werd met zeil schepen van 85 ton een wekelijksche dienst onder houden, zoodat beide schepen eens in de 14 dagen een reis maakten. In 1883 werd het eerstgenoemde veer overgenomen door O. N. van Koningsbruggen, die ln 1895 een stoomboot van 50 ton, de „Bertha I", in de vaart bracht, met welk vaartuig een wekelijk sche dienst werd onderhouden. Ook dit beurtveer breidde zich gestadig uit In 1901 werd een motor- boot van 07 ton in dienst gesteld, en de dienst uit gebreid tot een tweeman! wetoltikeohaucu In 1807 volgt de tweede motorboot van 85 ton; de stoomboot werd toen uit de vaart genomen. Het jaar 1912 bracht uitbreiding van dézen dienst tot een driemaal wekelijkschen en het in de vaart brengen van een derde motorboot van (95 ton). In 1924 volgde de vierde (80 ton). Deze dienst vaart via Alkmaar, Haarlem, Den Haag, en via Haarlem— Boskoop, Gouda. Sedert korten tijd onderhoudt de „Alkmaar Packet" een goederen- (en des zomers ook passagiers-) dienst tusschen Helder en Alkmaar. Voorts bestaan nog da beurtveren op Schagerbrug, Wieringen (2 onder nemingen) en Anna Paulowna (idem). De veerdienst op Texel is in den loop der jaren in handen van be langhebbenden te Texel overgegaan. De dienst wordt onderhouden met het stoomschip „De Dageraad", ter wijl de „Ada van Holland", die vroeger den dienst onderhield, thans in reserve wordt gehouden. Uit het overzicht der veerdiensten en speciaal van de drie belangrijkste blijkt, dat in de jaren na 1900 sterke toename van het vervoer viel te oonstateeren. Men moet hierbij evenwel in het oog houden, dat de verschillende plaatsen, die de beurtschepen aandoen, hieraan hun evenredig deel bijdragen. Autobusdiensten. In die laatste jaren heeft zich hier, zoo als trouwens overal in den landle, het autobuswezen sterk ont wikkeld. Ook in de verbindingen tusschen omliggen de plaatsen en Heidér is daardoor een belangrijke verbetering gekomen, welke niet in de laatste plaats onze stad en den handeldrijvende® middenstand ten goedé komt In het bizonder moet hier worden ge wezen op de verbinding met het voormalige eiland Wieringen, dat sedert de totstandkoming van den afsluitdijk uit zijn isolement is verlost De tijd voor het schrijven van eene geschiedenis hiervan is nog niet gekomen, maar volledigheids halve dient er in dit overzicht melding van te worden gemaakt (Wordt vervolgd). II- I Vandaag iming zeer lage prijzen. Roblhaon.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5