der Maasland In botsing gekomen met de W estlandsche stoomtram, komende van Maassluis. De autobus werd door de stoomtram in de zijde gegrepen en ruim 80 meter meegesleurd. De chauffeur, de 51-jarige gehuwde C. de B., uit Vlaar- dingen, was onmiddellijk dood. De eenige passagier uit Maasland is waarschijnlijk door den nooduitgang uit de bus gewor pen en is het land Ingeloopen. Door om wonenden is de tman achterhaald en bij den dokter van Maasland gebracht, waar bleek dat hij er met enkele schrammen was afgekomen. De autobus is totaal ver nield. De omgekomen autobestuurder was langer dan 26 jaar chauffeur en stond als bekwaam en voorzichtig bekend. INBRAAK IN DE MUNSTERKERK TE ROERMOND. De „heeren" in hun werk gestoord. Zaterdagnacht hebben inbrekers ge tracht zich toegang te verschaffen tot de Munsterkerk te Roermond. In de deur der sacristie had men een gat geboord, terwfji de inbrekers eveneens hebben ge poogd de deur met een breekijzer te lor- oeeren. Vermoedelijk is men bij deze nachtelij ke bezigheid gestoord door surveilleeren- de politieagenten; de inbrekers benben kans gezien .ongestoord bet hazenpad te kiezen, üet breekijzer werd ter plaatse gevonden. l>e recherche stelt een streng onder soek in. EEN EIGENAARDIG PROCES. St Nlcelaas en Plet vorderen hun loon op. Men schrijft aan de N. R. Ot» uit Haarlem: 5 December is de dag, dat de Sint door jong en oud wordt vereerd om bet vele goede, dat bij verricht en de vele verras singen, die bij of zijn knecht weet te be wijzen» Er zijn evenwel uitzonderingen op den regel en dezer dagen werd aange toond, dat men niet altijd dankbaar is over het optreden van den Sint Bij den heer F. C. Glee, adviseur van t Buieau voor Arbeidsrecht, ia Haarlem, vervoegden zich een ex-Sint Nioolaas en een ex-Zwarte Piet met het verzoek voor hen een loonvordering in te steken tegen een firma aldaar. De twee mannen had den drie weken voor St Nioolaas en zijn knecht moeten spelen, doch hun was na afloop uitbetaling van het overeengeko men loon geweigerd. We zullen dus voor het kantongerecht een niet-alledaagsch proces krijgen. HET IN EEN DRIJVENDE KIST GEVONDEN LIJK. Zaterdagmorgen is het lijk van de 20- Jarige Dulteche dienstbode L. T., welk lijk, zooals is gemeld. Dinsdagmorgen in een in de Waalhaven te Rotterdam drij vend duivenhok ia gevonden op de alge» meene begraafplaats Crooewtjk in alle stilte ter aarde besteld. Slechts de moeder en de beide zusters, benevens enkele re chercheurs waren bij de begrafenis tegen woordig. VAI^SCHE KWARTJES. In Den Haag heeft een Chinees in win- keds valsuhe kwartjes in betaling gegeven. DE 8CHEVENING8CHE LOGGER G. 421. Ab verloren beschouwd met 12 opvarenden. De Scheveningsche logger G. 421 van de reederij Jac. Den Duik wordt thans definitief als verloren beschouwd. De namen der opvarenden zijn: de schip per M. Spaans, 26 jaar, gehuwd; A. Baak, stuurman, gehuwd; A- de Jong, M. Vink, ddens zoon J. Vink; J. den Heyer, 85 jaar. gehuwd; C. Pronk, B. Rog, 24 jaar; G. de Niet, P. Harteveld, 18 jaar; H. Guit, 16 jaar; A. Kuit, 16 jaar. matrozen. Er zijn thans nog eenige Schevening sche loggers op zee. Het zou echter voor barig ^Jn nu reeds ongerustheid te wek ken vóór zij alle gepraaid zijn. DE VERMISTE LOGGER 8CH 1M. Ook de 8cheveningsche logger SCH 190 van de reederij M. Verhey Jzn. is thans zoover over tijd, dat men aanneemt, dat het schip in den jongsten storm gebleven is. Weliswaar is het op 20 November nog in den storm gezien, maar sindsdien heeft men er niets meer van gehoord. IN DEN TREIN OVERLEDEN. Zaterdagnamiddag bleek te Leeuwarden, dat een der passagiers, de heer H. Kla ver, inspecteur der Al gemeen e Friesehe Levensverzekering-Maatschappij, in den trein van Harlingen komende, was over leden. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. Op het Albeiding Thymplein te 's Gra- venhage ls Zondagochtend omstreeks 10 uur een driejarig knaapje spelenderwijs onder de tram geraak.. In het ziekenhuis is het kind overleden. TYPHU8 IN DEN HAARLEMMER MEER-POLDER. In verschillende plaatsen van den Haarlemmermeer-polder komt typhus voor. Daar men vermoedt, dat de binnen wateren met typhusbacillen zijn besmet, ia tegen het gebruik van dit water ern stig gewaarschuwd. DE VERIJDELDE OVERVAL TE ROTTERDAM. Uit het voortgezette onderzoek in de ■aak betreffende den verijdelden overvol op den kamer in het hotel Ooomans aan de Hoofdsteeg te Rotterdam, welke over val Donderdagavond zou worden onder nomen, is nog gebleken, dat de Italiaan T\ al een paar keer tevoren In de loge van den 66-jarigen kassier is geweest. Nog is gebleken, dat P. gemimen tijd in het bezit is geweest vai. oei automa tisch pistool. l it een en ande-. meen de oen, "Ie recherche voldoende aanwijzingen i hebben, dat men LJer inderdaad me oii poging tot diefstal met gew j» .ipleging in vereenlging heeft te doen gehad en niet met een poging tot flesschentrekkerij. P. is in het Huls van Bewaring ingesloten, op grond van vermoeden van het uitlok ken tot medeplichtigheid aan een straf baar feit, welk feit niet is voltooid, door omstandigheden, onafhankelijk zijn, wiL EEN PARTIJ FILMS VERBRAND. Bij Willy Mullens. Gisterenochtend omstreeks 9 uur werd de brandweer gealarmeerd voor 'n brand, uitgebroken ten huize van den heer Willy Mullens, in de Joan Maetsuyckerstraat in Den Haag. De motorspuit van de post Theresiastraat rukte onmiddellük uit en begon den strijd tegen het vuur, dat door de aanwezigheid van een groote partij films en ander brandbaar materiaal, dat op de bovenste verdieping was gelegen, dadelijk een grooten omvang had aan genomen. Binnen korten tijd was het een zware uitslaande brand geworden, die zoowel de zolderverdieping als de tweede verdieping geheel verwoestte. Inmiddels was ook de spuit van den Rijswfjkschen weg in actie gekomen en omstreeks kwart vóór tien was het ge vaar voor uitbreiding van den brand ge weken. Vermoed wordt, dat het vuur is ont staan op de zolderverdieping, waar het atelier is gevestigd. De voorraad films zou op 1 Januari op last van bouw-en woningtoezicht zijn overgebracht naar een ander perceel. Vernield is een belangrijk deel van den fllmvoorraad, waaronder Indische films. Een copy van het origineel van de kostbare Indische rageeringsfilms was echter geborgen bij de Bataafsche Im portmaatschappij, zoodat dit werk be houden is gebleven. De fllmvoorraad was niet verzekerd. Ook is een groote hoe veelheid werktuigen en ander materiaal door den brand verwoest. De brand moet zijn ontstaan bij het aanmaken van de kachel op het atelier. Vonken schijnen daarbij overgeslagen te zijn op een mand met film-afval, die in een oogwenk in vlammen stond. Op de achter gelegen slaapkamers lagen twee jonge kinderen nog te bed. Het is aan de activiteit van de kinderjuffrouw te danken, dat zij bijtijds iu veiligheid werden gebracht. Voorts heeft men inderhaast zooveel mogelijk meubilair voor brand- en w ater schade bewaard, Veel moest intusscben worden achtergelaten, dat door de groote massa's water onbruikbaar is geworden. OP DEN TERUGWEG VAN EEN BEGRAFENIS OVERLEDEN. Terugkeerende per rijtuig van de be grafenis- van da de Ligt is da J. H. Don- ner, geref. predikant te Breda, die juist het woord had gevoerd aan de groeve, door een beroerte getroffen. Hij was bij aankomst in bet ziekenhuis reeds over leden. Donner was in 1867 geboren. Hij werd candidaat in 1894 en in hetzelfde jaar predikant te Nieuwdorp. Predikant te Breda werd hij in 1906, in 1909 werd hij geestelijk verzorger der stichting Vre derust te Bergen op Zoom en in 1920 opnieuw predikant te Breda ZWARE BRAND TE AMSTERDAM. Vrijdagnacht omstreeks kwart vóór één is een felle brand uitgebroken in het pak huis Nooyt Gedagt in de Wijde Steeg te Amsterdam, die loopt tusschen de Spui straat en de Nieuwe 'Zijdsvoorburgwal. Dit oude pakhuis grenst aan het gebouw van het Predikbeurtenblad, waarachter het ongeveer 40 meter diep doorloopt De begane grond-verdieping is als ga rage in gebruik bij de auto-verhuur- onderneming Gebrs. Korthoff, welke daar, toen de brand uitbrak, acht wagens had staan, die alle bijtijds naar buiten gereden zijn. Personeel van de garade ontdekte den brand op de tweede verdieping; het vuur scheen daar diep achter in het pak huis te woeden en doelde zich weldra mee aan de derde verdieping. Toen de brandweer ter plaatse was, sloegen de vlammen fel uit; de brandweer zag zich voor een zeer moeilijke taak ge plaatst, daar de vuurhaard zich in het midden van de pand bevond. Van alle kanten trachtte zij met vele stralen tot den vuurhaard door te dringen, wat haar het eerste uur niet scheen te gelukken. Uit alle ramen zag men dikke rookwol ken naar buiten dringen; van de straat af was geen vuur te zien. Het pakhuispand, waarin de brand woedde, behoort aan de firma Eberwijn. Dc eerste verdieping is verhuurd aan den makelaar J. Theodoor Bom, die daar nog een lithografische installatie had staan, welke echter niet in bedrijf was. Ook op deze verdieping heeft het vuur duchtig huisgehouden, maar de groote schade is aangericht op de tweede verdieping, waar de firma P. Luhrs, in hoeden, een opslag plaats had. Die verdieping is vrijwel ge heel uitgebrand. De zolders van de derde verdieping zijn eveneens geheel door de vlammen vernield, doch deze lokaliteiten waren niet in gebruik, zoodat de materi- eele schade hier betrekkelijk beperkt was. Eerst om 8 uur was de brandweer, welke het vuur met elf stralen bestreden heeft, den brand meester. Omtrent de oorzaak is niets bekend. MINISTER KAN IN FRIESLAND. Een avontuurtje. Uit Friesland schrijft men aan „Het Oentrum": Minister Kan heeft een bezoek ge bracht aan Z.O. Friesland. De tocht ging dwars door de heide, waar verschillende hutten bezocht wer den. Overal werd de beleefde minister immers steeds met den hoed in de handl vriendelijk ontvangen. Niet alzoo ech ter in een der wondngen. De vrouw kwam naar buiten. „Wat moeten jullie?" „Zoo moedertje, we komen uw woning eens zien!" antwoordde de Minister. „Wat, denk je, dat ik vreemde kerels in mtJn huis laat, als mijn man uit is? Je komt er niet in!" Zijn vrouw in gevaar achtend, sprong blaffend een hond vooruit, en maakte het spreekwoord te schande, dat blaffende honden niet bijten. Hij vloog op de kuiten van den, den Minister vergezellenden, hoofdambtenaar Meier de Vries, aan en beet hem, door zijn pantalon heen, par does in zijn been. Voor den Minister had hij blijkbaar ietwat meer respect Toen werd het vrouwtje ingefluisterd: „t Is de Minister!" „O", zei ze gemoedereerd, „dan kan het. Kom maar binnen 1" 't Was een dolle geschiedenis, al was 't hondje gelukkig niet doL Maar de heer Meier de Vries is toch.van het hond je gebeten, en hij kwam er niet zonder kleerscheuren at DE VEREENÏGING VAN GAS- FABRIKANTEN EN DE CORRUPTIES. Het Bestuur van de Vereenlging van Gasfabrikantem heeft de vorige week een aantal vertegenwoordigers der pers uitge- *voo?'?l, teneinde de kwestie der gascor- ruipties mei haar te bespreken. De voorzat- .ar, Ie heer Kraottnerus, begon met de me- dedeeling, dat de Vereeniging uitsluitend een technische vereenlging is, welke zich met de persoonlijke belangen harer leden niet bezighoudt. De Vereenlging heeft vele jaren met «ere bestaan, wordt nu we gens de corruptiegevallen plotseling scheef aangekeken, en van medeplichtigheid be schuldigd. Dit nu ontkent spr. ten sterkste; de betreurenswaardige feiten», welke bekend zijn geworden, zijn aan het Bestuur geheel en al onbekend geweest, de onthullingen waren voor haar even pijnlijk als voor net publiek; van de onderhandelingen, die een lid van het bestuur met den heer Van der Stel heeft gevoerd over een schadevergoe ding in den vorm van een groot bedrag in eens en een meandelijlksch wachtgeld, is het bestuur absoluut onkundig geweest. De conferenties hierover zijn nietjaooels be weerd wordt, op het kantoor der Vereeni ging gehouden» Het betrokken bestuurslid heeft als particulier gehandeld, de door hem aangeboden gelden zfjn niet uit de kas deT Vereenlging gekomen, maar uit andere, aan het bestuur onbekende, bronnen. Toen was gebleken, dat dit bestuurslid zich door een en ander errwtig had gecompromitteerd, ls hem in overweging gegeven te bedanken, hetgeen ook is geschied. Met het oog op de gebleken misstanden, heeft het bestuur thans besloten tot reorga nisatie van de Vereeniging. In een binnen kort te houden buitengewone algemeene vergadering aal een statutenwijziging ?in de orde komen, welke het instituut „bui tengewone leden" (dat zouden dus bijv. leveranciers kunnen zijn/) afschaft, alsmede bepalingen in de statuten, die het mogelijk maken het lidmaatschap van hen, die zich aan verkeerde praktijken schuldig maken, automatisch te doen vervallen. Gevraagd weid of dit niet eerder bad kunnen geschieden, waarop de heer Knott- nerus antwoordde, diat het bestuur geen enkel middel heeft ooi personen, die ver kiezen te zwijgen, tot spreken te dwingen. Eveneens werd gevraagd, hoe het mogelijk was, dat de leden van een bestuur van een dergelijk, juist onder hen zetelend mis bruik, onkundig zou dien zijn gebleven? Hierop werd geantwoord, dat dit inderdaad voor de bonafide leden een openbaring was; persoonlijk heeft men wel eens een lid ver dacht van eeni steekpenning te hebben aan genomen, maar men heeft er den betrok kene niet naar gevraagd, daar deze dan natuurlijk zou ontkend hebbeiu Op een 8ndere vraag antwoordde de heer Knott- nerus, dat Van der Stel hem in 1924 in vagen vorm van .misbruiken heeft gespro ken. Namen heeft hij toen niet willen noe men; in een conferentie met het bestuur heeft hij ale bestuursleden en bloc voor dieven uitgemaakt en bewijzen aangebo den. Men hechtte dus aan de beweringen van Van dier Stel niet veel waarde. Van op zichzelf staande gevallen van corruptie had het bestuur gieen enkele aanwijzing, die houvast aanbood, laat staan dan bewijlzen, Het heeft geen poging gedaan de feiten te verdoezelen en 'keurt ze streng af. De heer Knottnerus wees er voorts op, dat men door te gemeraliseerem een aantal personen een blaam aanwijst, die zich hoegenaamd niets te verwijten hebbent )rDe TeL" merkt naar aanleiding van deze conferentie op, dat daardoor geen enkel nieuw licht op de zaak werd gewoiv pen. Wij hadden er ons, aldus het blad. zeer veel van voorgesteld; wij hoopten, dat er spijkers met koppen zouden wor den geslagen, en men een poging zou hebben gedaan het geschokte vertrouwen te herstellen. Daarnaast had men er, gaat het blad voort, toch minstens op mo gen rekenen, dat de vertegenwoordigers dergenen, die struikelden, inmiddels doel treffende middelen hadden beraamd, die in de toekomst de grootst mogelijke waar borgen bieden tegen een herhaling van hetgeen reeds jaren lang op kosten van het gemeenschapsgeld blijkt te hebben voortgewoekerd. Inderdaad heeft men, meenen wij (Held. Ot.) verkeerd gedaan door aan de beschuldiging des heeren van der Stel niet voldoende waarde te hechten, al is het waar, dat deze zelf allesbehalve vrij uitging. DE CORRUPTIE TE DRACHTEN. In de Zaterdag gehouden vergadering van den raad van Smallingerland heeft de commissie voor ondersoek gerappor teerd, dat de heer A. Sondorman, dlreo teur van de gasfabriek, heeft bekend, over de Jaren 1918 tot 1927 een bedrag van 5400 aan retour-oommissies te hebben genoten. Lettende op den 26-Jari- gen diensttijd van den directeur, waarin door zijn onvermoeide werkkracht het gasbedrijf tot snelle groei en ontwikke ling is gekomen, achtte de oommissic geen termen aanwezig om ontslag te ver- leenen. De gemeenteraad besloot, ernstige af keuring uit te spreken over de handelin gen, door den heer Sonderman, in strijd met zijn instructie gepleegd, en het sala ris van den directeur nu en voor de toe komst met 500 per jaar te verlagen. ERNSTIG ONGELUKTEIJMUIDEN. Drie arbeiders gedood. Gisteravond is op het terrein van de hoogovens te IJmuiden een vreeselijk ongeluk gebeurd. Bij de werkzaamheden voor de nieuwe opslagkraan aan de bui tenhaven, welke kraan wordt gebouwd door de fa. P. Smit Jr. te Rotterdam, waren vier arbeiders van de firma Bjjker te Haarlem, die een onderdeel van het werk uitvoert, bezig met het afklinken van de kapbaan. Deze werkzaamheden werden uitgevoerd op een ongeveer 30 M hooge bouten stelling, die rustte in ver schillende ijzeren haken. Plotseling is een der ijzeren baken uitgebogen, waar door de stelling kantelde, en drie arbei ders omlaag stortten. Alle drie zijn door zware schedelfracturen onmiddellijk ge dood, Het waren de 20-jarige O. M., zoon van een der bazen van de hoogovens, de 42-jarige J. A. uit Haarlem, en L. K„ waarvan men de leeftijd niet kon opgeven. Alle drie verongelukten waren ongehuwd. De vierde arbeider, die op de stelling stond, kon zich nog bijtijds vastgrijpen en wist zoo zijn leven te redden. De oorzaak va» het ongeval is niet bekend. Men had alle voorzorgsmaatregelen ge nomen om de stelling zoo sterk mogelijk te doen zijn. EEN DROEVIG ONGELUK. Maandagochtend is op het Alberdingck Thijmplein te 's-Gravenhage een droevig ongeluk gebeurd. De 2-jarige Simon M. liep plotseling van zijn moeder weg en stak den rijweg over. Juist naderde op dat oogenülik een tramwagen van lhn 2. Het was voorbijgangers niet meer mo gelijk het kindje te grijpen. De bestuur der kon niet meer stoppen, zoodat de kleine overreden werd. Het ventje ge raakte geheel onder de tram, zoodat men den wagen moest opvijzelen. Deerlik gewond werd het kindje door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis gebracht. Bij aankomst bleek bet reeds te zijn overleden. ANNA PAULOWNA. Mej. P. A. Visser alhier is benoemd tot assistente aan de O. L. school te St. Maartensbrug, met ingang van 1 Januari. Wij vernemen dat de jonge Neder- landsche violist Albert Sluijter, die in Italië en Zwitserland reeds groote suc cessen met zjjn spel beeft behaald, Zon dagmiddag een concert zal geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. SCHAGEN. Verhuring landerijen. Maandag had te Scha/gen de verhuring van landerijen van het fonda Bregman plaats. De grootte der verhuurde lande rijen bedraagt 17JS3.20 H.A. De opbrengst bedroeg 8155 tegen 8277.16 in 1023. WIERINGEN. Ned. Herv. Gem. Hippolytushoef. Na afloop der Godsdienstoefening weid j.L Zondag tot diaken der Ned. Herv. Kerk van Hlppolytushoef en Westerland her kozen de heer Jb. Dekker, tot notabel werd herkozen de heer S. O. Bakker en tot ouderling (vacature Jb. Moetert welke bad bedankt) gekozen de heer 8. Janzoon Mulder. Ernstige brand te Hlppolytushoef. Zondagnacht omstreeks een uur werd brand ontdekt in het woon- en winkelhuis van uiej. de wed» J. P. Poppen, aan de Hoofdstraat, midden in het dorp Hippo- iytuahoef. De brand nam bij den-tamelijk sterken Oostenwind spoedig in omvang toe zoodat weldra 't geheele gebouw, dat door drie gezinnen werd bewoond, in liah- te-laaie stond. Oogenblikkelijk werden autoriteiten gewaarschuwd en de stoom spuit van Hippolytushoef in werking ge steld, benevens 2 slangen op de waterlei ding zoodat in een minimum, van tijd een fJLnke hoevelheid water op de brandende massa werd geworpen, zoodat men de brand spoedig meester werd. Door de hit te sprongen verscheidene spiegelruiten van omliggende peroeelen, doch voor var der onheil werden de omwonenden be waard. Huis en Inboedels gingen in de vlammen op, Assurantie dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Veel publiek was aanwezig, waar onder burgemeester Kolft De brand is vermoedelijk in den schoor steen aangekomen. Feestelijke bijeenkomst Oost-Wleringen" J.l. Zaterdagavond hield de Nutsver- eeniging „Oost-Wieringen" in de ooneert- zaal van den heer H. Koster te Ooster- land een feestelijke bijeenkomst, onder presidium van den heer M. Bosker alhier. Na opening met hetgebruikelijke welkom, werd met de afwerking van het programma begonnen, hetwelk een 5-tal muzieknum mers bevatte, te geven door de Mandoline club, verder een tooneelstukje, getiteld: ,.Jean Marie", in 1 bedrijf en een 8-tal ▼oordrachten van den humorist den heer M. Koolj alhier. Muzlok, tooneel en voor- draohten werden keurig woergo geven en vielen zeer in den smanlc der aanwezigen. Er ie volop genoten, zooale de voorzitter in zijn elu'Mngswoord dit ook noemde en dank braoi.. .ta» jller medewerking. TEXEL. OUDESOHILD. Onze vroegere plaatsgenoot©, mej. D. Duinker, thans te Hilversum, deed mot gunstig gevolg examen als apothekers- Resistente. DEN HOORN. De WelEerw. Heer A. Oekamp, oaod. te Rotterdam, beroepen; predikaat bij de Ned. Herv. Gem. te Den Hoorn, heeft dit beroep aangenomen. OOSTEREND. Oude Sinterklaas. In tegenstelling met verleden week was het hedenavond druk op straat» Een groot aantal gemaskerdieni bewoog zich langs de straat Sommigen hadden werk van hun pakjes gemaakt en zagen er aardig uit De traditioneele dikke en groote mannen ont braken ook nu niet Een vijiftal aardige Ty- rolerinnen wandelden to gezelschap van dames inet guitaars en fluiten. Zelfs een man met een gramafoon was op het appèl. Ook de J.VjO. maakte propaganda. De leden voerden een transparant mee, waaronder een groot kompas gé teekend waa In dé transparant stond: „Onthouding ls een! goed" (kompas). De leider sprak eenige woorden, aantoonende hoe groot het alcohol- verbruik jaarlijks in ons land la, pl.m. 400 millioen. Door een paar meisjes werd een gedicht gereciteerd: „Aan Allen". Tevens probeerden de leden van J.V.C. propaganda lectuur aan den man te brengen. Te onge veer 9 uur begon het stiller op straat te worden. De danslustdgen hadden zich ver zameld in de Zeven Provinciën, waar „Oude SinterklRssf' met een dansje werd besloten. Laatste berichten. DE VERGIFTIGINGSZAAK VAN KAPITEIN QUECK. Den Haag, 18 December. Heden werd voor het Hoog Militair Gerechtshof de behandeling voortgezet van de zaak tegen den Majoor der Geneest dienst deT land macht, J. O. G. De Advocaat-fiscaal eischte wegens moord levenslange gevangenisstraf. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den architect J. J. van der Leek, alhier, aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met boven woning aan de Langestraat no. 26, alhier, ten behoeve van mejuffrouw A. Boen dermaker. De volgende biljetten waren hiervoor ingekomen: Voor perceel a: metsel-, timmerwerk enz.: T. Griek 4880.—, G. Groot 4447.—, C. Bot 4600.—, M. O. v. d. Plas 4670.—, J. Steeman 4770.H. Riemers 4833.— A. v. d. Wouw 4891.Gebr. van Pelt 4950.—, Gebr. Ran 4950.H. Last drager 4974, H. Freeke 4985, J. O. v. d. Plas 4985, P. O. Bakker 5032.—, Gebr. Boot 5600.—. Voor perceel b: glas-, schilder- en be- hangwerk: H. Schooneveld 626.J. Steeman f 714.J. Kraak 786.Gebr. van Pelt 825.—. Haven van Nieuwediep. Marktberichten. k i ji. mui. n »m 'iMMi 13 Dec. 1927. Aangekomen van politietoezicht op de vis scherij „Loodsboot no. 6". ALKMAAR, 5—10 Dec. Kippen 0.701.75; kuikens 0.602; een den 0.90—1.75; konijnen 0.505; eenden eieren per 100 stuks 7.75; kippen-eieren (groothandel) per 100 stuks 910.25; kip peneieren (kleinhandel) per 100 stuks 7.50 10.50; fabrieksboter ie s. per kg. 1.02V1 1.121/»; fabrieksboter 2e s. per 1li kg. 0.901; boerenboter ie s. per 1 kg. 0.951.05; boe- renboter 2e s. per kg. 0.80—0.90; jonge kippen 1.50—3.59; slachtduiven 7V1ao ct ALKMAAR, ia Dec. Veemarkt. 43 vette koelen 210—450; 4 vette kalveren 80140; vette kalveren per ned. pond 1.35i-6o; 19 nuchtere kalveren 824; 914 vette varkens (zware) per ned. pond 0.56—0.62; zouters per ned. pond 0.55. NOORDSCHARWOUDE, ia Dec. Uien 9 209 70, drielingen 9.10—9.60, nep 5-20, grove uien 5.30—9.60, peen 4.10 —4-ao, roode kool 9-80u.6o, doorschot 8.90—10.80, gele kool 4.30—6.30, Deensche witte 3.60—4.10, doorschot 3.103.60, kro ten 5.60, rapen 3.40, alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, ta Dec. Uien 9.309.70, drielingen ƒ.8.909.30^ nep 5, peen 3.50—4.50, roode kool 5.50 n.30, dloorschot 5.90—11.30, gele kool 3-20—5.60, Deensche witte 3-20—4.10 per 100 leg., groene kool 1—1.60 per 100 stuks. PURMEREND, 13 Dec. 18 stapels fabriekskaas per 50 leg. R.M. 51; 6 stapels boerenkaas per 50 leg. R.M. Sr; t stapel Goudsche per 50 kg. R.M. 52; 806 kg. boter per kg. a-«.io; 478 runderen; a8o vette per leg. 0.75—1; 175 melke en gelde iao 335; 23 stieren; 30 paarden 100—200; 35 vette kalveren per kg. 1.40—1.60; 193 nuchtere idem: voor de slacht 1140; voor de fok 12—38; 678 vette varkens; voor de zouterlj per kg. 0.52—0.54, voor de slacht per kg. 0.58—0.6a; 34 margere varkens 33—32; 149 liggen 10—15; 1853 schapen en overhouders: schapen 3337, overhouders 15—33; 33 bokken; 320 ganzen 4.50—6; II zwanen 11.35; kipeieren per 100 stuks 10—11; eendeieren per 100 stuks 8 Eieren veiling. aaai kipeieren A 8.10—11.10, 379 idear B 78.30; 356 eendeieren A 8.40.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 7