AmMertam een ongeluk gebeurt waarbij een 17-jarige Jongen gedood werd. Men im daar op een schip bezig 'gaten te ma ken In en Ijzeren paat met behulp van een acetyleen-brand er. Door onbekende oorzaak ontplofte plotseling het aoety- leen-toestel waar de jongen juist boven stond. De krocht der ontploffing was zoo geweldig dat hij hoogde lucht in wert ge slingerd, tot boven de hoornen uit On herkenbaar verminkt wert het lijk opge nomen. DB INDONESISCHE STUDENTEN. De voorlooplge hechtenis verlengd. De Derte Kamer der Haagsche recht bank heeft Dinsdag den termijn van ge vangenhouding der vier Indonesische studenten weder verlengd met dertig dagen. Buitenland. Het laatste bericht uit de 6 4 kwam door middel van een geklop Dinsdag ochtend om 11.20 en bevatte een woord van afscheid aan vrouw en kind door één van de officieren. Om 4 uur 's middags werden nog niet te ontcijferen kloppen gehoord, maar sindsdien is het stil. Men denkt dat de mannen op hun rug liggen om de laatste luoht te kunnen opvangen. Intusschen moest de hulpverieening totaal worden stopgezet door de hooge zeeën. De felle koude in Europa. In Engeland. Dinsdagavond laat wert uit Londen ge meld dat in verreweg het grootste gedeelte van het land de thermometer al meer dan honderd uur voortdurend een temperatuur beneden het vriespunt had aangewezen. Dit is een record, dat niet bereikt is se dert de lange vorstperiode In den oorlog in Januari en Februari 1917. Over een uitgebreid gebied is opnieuw sneeuw gevallen. In het Zuidwesten van Engeland en in het Kanaal woedde Maandag een Ooster- storm. Er zijn nog geen teekenen dat het weer zal omslaan en men verwacht dat de vorst in het grootste gedeelte van het land zal aanhouden en er ook in vele streken nog meer sneeuw zal vallen. .P Londen, zoo zegt de Star, is nu een stad brand ten gevolge, die het schip weldra van bevroren waterleidingbuizen en opti- Een Amerlkaansch vliegtuigschip in brand. Twee dooden, vijf gewonden. Een vreeselijke ontploffing is Dinsdag ochtend om 9 uur 60 ontstaan op bet moe derschip voor vliegtuigen Langley, dat midden in dte baai van San Diego (Galifor- nië) voor anker lag. De ontploffing, die midscheeps ontstond, had een hevige EEN GEKKENWERELD. In het ernstige „Journal de Gemève" wordt uitgemaakt, dat onze wereld een ijzingwekkende oaJamitadt wacht. In dit blad berekent een statisticus dat over slechts driehonderd jaar iedereen in Eu ropa krankzinnig zal zijn. De becijfering doet zien, dat in den tijd van 75 jaar het eenzelvige kunstenaars opstaan, als toen in tachtig, met toonden vol verwoneching en harten machteloos van „hoogmoed?" Hij geeft zelf het antwoord op de vraag wat wel de taak is van den toekomstigen romanschrijver: „mensohen te geven, die juistrgetroffen zijn in al1 hun eigenschap pen en waar wij toch van kunnen houden. krankzinnigenpercentage geweld ge- t) willen kunnen liefhebben, om het stegen is: in 1850 was er slechts één krankzinnige pp elke 536 personen, in 1897 één op elke 812. In 1926 was de ver houding reeds één op elke 160. Indien het zoo mocht voortgaan, zou heel Europa, niemand uitgezonderd, precies in het jaar 2139 krankzinnig zijn. Wie mocht meen en dat de statisticus gekheid maakt, vergist zich. Maar een beetje gek klinkt het gekkensommetje toch wel. H.blad. met dichte rookwolken omhulde. I misten op schaatsen. Zondagavond en de Dadelijk werden drijvende brandspuiten d,a,g van Maandag waren te Londen de naar de plaats des onheïls gezonden, maar koudste periodes in 7 jaar. Uit andere voor zij de Langley bereikten, had de be- plaatsen van het land wordt een vorst ge manning reeds met stoom den brand ge- meld, even streng als in 1895 dat het win- bluscht. Er zijn 2 dooden en vijf gewon den. Men denkt dat de ontploffing in de petroleumbunkers is ontstaan. DE AARDSCHOKKEN TE RANGOON. Bij de aardschokken, die te Rangoon *ijn waargenomen, heeft ook het regee- ringsgebouw schade gekregen. EEN MIJNONGELUK. Tengevolge van een instorting in een bauxietmijn bij Spalato zijn negen mijn werkers omgekomen. EEN RAZZIA IN WEENEN. Als gevolg van een aantal misdaden door een stel autobandieten, waaronder een moord op een chauffeur en op een politie-agent, heeft de Weensohe politie een groote razzia gehouden in alle ver dachte lokalen, waarbij meer dan 60 ar restaties zijn geschied. Onder de gearresteerden is een bende ■akkenrolters en beroepsbedelaars. ONGEVAL MET EEN ARRESLEE. Twee dooden. Te Naumbuig aan de Saaie is een ar- reslede met drie dames en een koetsier omgedLagen, doordat de paarden schrok ken voor dé stoom van een rangeerende locomotief. Van de inzittenden die uit de slee werden geslingerd zijn twee dames op slag gedood. De derte en de koetsier zijn gekwetst. CONCURREERENDE SMOKKELAARS. Hij Hangoe heeft een Finaoh smokkel- schip een Estland ach dito geramd, om dat éeze ooncurrent den spiritus goed- kooper verkocht Een Amerikaansch ■chip heeft de bemanning van het zin kende schip aan boord genomen. HAAR MAN DOODGESCHOTEN. Te Parijs heeft Dinsdag een vrouw haar wmn doodgeschoten, boven aan de trap van een metro-uitgang. De menschen wa ren aan het echtscheiden, maar de vrouw wilde per slot liever dat het huwe lijk maar niet ontbonden werd. Dit kwam zij haar man zeggen, toen hij op het punt stond in den metro te verdwij nen. 1'oen de man een antwoord gaf, dat de vrouw niet aanstond, haalde zij haar pistool uit den zak en loste a bout portant twee schoten, die hem in den mond trof- ter-criterium is voor de tegenwoordige generatie. Croydon teekende 24 graden vorst (Fahrenheit) op. Om heel Londen heen wordt schaatsen gereden. De vijvers van het park van Wimbledon zijn de eenige, die officieel berijdbaar verklaart zijn, maar er zijn an dere vijvers, niet officieel gekeuid, waar op even dik ijs ligt en tal van ijsvlakten meer waar de Londenaars zich op dun Us bewegen. Voor die loodgieters is het een gulden tijd. Bij honderden zijn de buizen van de waterleiding bevroren. Het opzienbarend ste geval was het springen van een hoofd- bids van 75 o.M. in Holland Park. De sous- terreins liepen onder en de straat wert een schaatsenbaan. Van de wedrennen kwam nieta Die te Derby zijn voorgoed afgelast. De automobilisten bestormen de win kels om lampen te koopen, die hun motors ontdooid moeten houden. Brandweerlui „bevroren", terwijl zij bezig waren bran den te blusschen. In Frankrijk. De Fransche bladen beginnen vol te staan met berichten over de koude, die nu wel haast tot in alle streken van Frank rijk is doorgedrongen. Te Marseille en aan de „azuren" kust heeft het ge sneeuwd; te Cannes zou de sneeuw der tig centimeter dik liggen. Te Parijs heeft de strenge vorst het eigenaardige ver schijnsel teweeg gebracht, dat op verschil lende plaatsen het houten plaveisel naar boven is gekomen, zoodat er de bestrating zeer ongelijk is komen te liggen. Vier menschen zijn te Parijs van koude om gekomen. Maandag zijn er in Frankrijk tien men schen van de koude om het leven geko men. Nieuwe Uitgaven. W. C. Sdhönstedt, Regeerirtg en Liefdeleven van Lodewljk XV. Met een inleiding van Prof. H. Brugmans en 47 illustraties. Van Holkema en Warendorf's Uitg. Mij. Am sterdam. De gep. generaal-majoor W. C. Schön- stedt te Velp voelde zich aangetrokken tot het luchtige, hoffelijke en geestige, dat een kenmerk was van het ancien régime, en daaruit is ontstaan een studie over koning Lodewljk XV en zijn liefde leven. Dit nu is een kwestie van smaak, waarover, naar het klassieke spreek woord, niet te twisten valt Maar behalve dat deze generaal een minnaar is van het pikante, is hij ook een schalk. Hij waar schuwt in zijn voorwoord, dat zijn boek er geen is voor jonge meisjes, maar dit neemt niet weg, dat hij zijn materiaal, in den loop der jaren verzameld, op zeke ren dag heeft laten lezen aan een „schalksoh gezichtje, waarin een paar donkere oogen tintelden". Geen wonder dan ook, dat een „guitig mondje" vroeg: ..Waarom zoudt u er geen boek van ma ken?" Zoo is dit niet VQor jonge meisjes bestemde boek, in eersten aanleg het werk van een jong meisje. Foei, gene raal! De generaal is ook nog in ander op zicht een schalk. Als generaal-majoor b. even hoe het karakter uitvalt. Want wat wjj zien gelijk het is, spreekt altijd onze natuur aan en vervult ons met liefde. De figuur uit den roman, dien wij lezen, is in dat oogenblik onze naaste, misschien op vollstrekter en vereenzelvigender wijze dan ooit in het leven mogelijk is?" Tot zoover deze heer Nijhoff. Wat hij zegt over het essentieel© van een ro man is overigens volstrekt niet nieuw; reeds in 1888 schreef Lodewijk van Deys- sel in zijn beschouwing over Busken Iluet's „Lindewijde": Het is den epesch- proza-schrijver te doen den lezer in zijn verbeelding zoo intens mogelijk het leven der opgevoerde personen te doen zien; hoe minder hij nu in zijn stijl de opge voerde personen-zelf doet leven, hoe min der kunstenaar hij is." Ais we nu bovenstaande definitie toe passen op het werk van Jet Luber, waar van wij den titel hierboven afschreven komen we tot de verrassende conclusie te doen te hebben met een gaaf kunst werkje, waarop ten volle deze karakte ristiek van toepassing is. „De drie Levens van Nina Vesper" speelt in de wereld der meisjesstudenten en Jet Luber's heldin nen want Nina Vesper is volstrekt niet de hoofdpersoon van het boek staan ten voeten uit voor ons geteekend. En wat dit boek zoo buitengewoon sympa thiek maakt,* is de waarheidsliefde der schrijfster. Zij maakt haar figuren niet beter of slechter dan ze zijn; haar stu dentjes zijn vóór alles mensóh en vrouw, met alle kenmerkende vrouwelijke eigen schappen en menschelijke tekortkomin gen. Daardoor zijn ze den lezer allen, zonder uitzondering, lief en volgt hij met spanning haar lotgevallen. Die openhartigheid' en waarheidsliefde der schrijfster heeft óók tot gevolg, dat we van het leven aan een universiteit, meer in 't bizonder natuurlijk voor zoover dat betrekking heeft op vrouwelijke stu denten, een levendig en goed beeld krij gen. Nina Vesper's collega's behooren, met weinige uitzonderingen, tot de medi sche faculteit, en welk een zware, wreede d. is hij natuurlijk goed monarchist, en studie dit is, vooral voor meisjes, we hij heeft dat in dit boek het best kunnen leeren het uit de plastische beschrijviii- demonstreeren door alle, op den koning gen in het boek. Uit het „onnoozele In Daltschland. In Duitsohland is het nog heel wat kou der dan hier te lande. In het Zuiden is, naar men uit Frankfort a. d. M. meldt, de thermometer vannacht tot 20° O. onder nul gedaald. Alle rijrivieren van den Rijn zijn toe- gevroren of met drijfijs bedekt, zoodat de scheepvaart geheel is gestaakt Als de strenge vorst aanhoudt acht men het zelfs mogelijk, dat de Boven-Rijn zal dichtvriezen. Siberische konde. De Prawda meldt uit Jakoetsk, dat de fen, waarop hij stierf. De vermoorde man was leeraar in de I «4chi«Jmis aan aan lycaum; het moet ffiZST.'ÏCÏtt .«n v.plhftlovend tonff Beleefde zijn ire- l^aumur 60 t... beneden het vries- punt Deze koude is daar zelden voor gekomen. De vogels vriezen dood en hot is niet mogelijk de huizen te verlaten, weest Hij was veertig jaar oud. HET DUIKBOOT-DRAMA. Nog geen redding tan de overlevenden. De zes mannen in de bij Provinoetown, in den staatMassachusetts gezonken duikboot, waren Maandag nog in leven. Dooden ln Italië. Ook in Italië houdt de koude aan. Maan dag heeft zij te Genua drie slachtoffers geëischt en één te Triest in tal van plaat- sen heeft het weer gesneeuwd, o.a. te Na- Een* hunner is luitenant ~B. N.~Fitch, die pels, Perugia, Taranto, in Apulië, op in morseoode met hamerslagen op den wand van de in 80 M. water liggende duikboot in gesprek is geweest met de opvarenden van den mijnenveger Falcon. Een storm, die kwam opzetten deed alle reddingswerk afbreken. Het is een vree selijke toestand, want er zijn 24 schepen verzameld bij de plek waar het wrak ligt en men kan niets doen om hulp te bieden. Bij het eerste reddingswerk was een der duikers leelijk gekwetst Een collega-dui ker slaagde er ln hem buven te brengen. In de kringen der marine-deskundigen koestert men naar het schijnt, maar zeer weinig hoop, dat de zee overlevenden (van de veertig koppen der bemanning) nog zouden zijn to redden. Maar ml hlon brengst een telegram nog wel opbeuren- der nieuws. Storm belommert de reddings pogingen. De reddingspogingen met duikers rijn Maandag door de onstuimige zee gedwon gen tot vertraging der pogingen om die zes overlevenden van do 8 4 to redden. Men hoort nauwelijks meer geluiden uit de duikboot, daar de overievenden ver moedelijk to «walt zjjn om geregeld seinen te geven. De storm wordt nog sterker, •oodat «r weinig hoop bestaat da uannan Sardinië en in Ligurië. DE SNEEUWVAL IN ITALIË. In Zuld-Italië is veel sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw 17» M. dik. Het spoorwegverkeer onder vindt veel belemmering en is op sommige baanvakken geheel gestremd. EEN FOKKER-MAATSCHAPPIJ. Gevormd ln West-Virglnlë met een kapitaal van over het mlllloen dollars. Reuter meldt dd. Zondag uit New- York, dat volgens berichten in de bladen aldaar te Wheeling, in den staat West- Virginië een maatschappij ia gesticht met een kapitaal van meer dan 1.000.000, ouder den naam „Fokker Airoraft Oor- poration", aan welke maatschappij Fok ker is verbonden als ontwerper en aavl- seerend ingenieur. De nieuwe maatschappij Is houdster van de rechten om ln de er. Staten Fok ker vliegtuigen te bouwen. De Atlantic Airoraft Oorporaüon, die drie Jaar gele den door Fokker, samen met New-York- sche financiers was op touw gezet, wordt een onderdeel van de nieuws uuuu- eeheppë. betrekking hebbende voornaamwoorden met een hoofdletter te doen zetten. Van Zijne Majesteit Lodewijk XV zelf is niet veel moois te vertellen, zelfs de generaal moet het toegeven; om dus het koninklij ke te demonstreeren bleef Zijne Excellen tie niets anders over dan Hem met Hoofd letters te eeren. Daarbij is de generaal kiesch te werk gegaan; waar hij ons ver telt van een scène, waarbij Zijne Maje- steits in Hoogstdeszelfs Daghemd ten tooneele wordt gevoerd, daar spreekt hij van Zijn daghemd; waar hij dea vorst in négligé moet vertoonen, heeft hij, uit lou- Verschenen bij O. J. van Houten en Zoon te Weesp: het Decembernummer van „Ons Eigen Tijdsthrift". De bijlage is de reproductie van een pastelteekening van F. Everbag: „Am- sterdamsche gracht bij sneeuwaVond". Elisabeth Zernike begint de aflevering met een van haar fijngevoelige schetsen: „Grootvaders' dood, een Sinterklaas- vertelling", waarna een gedicht op den „Kerstnacht" volgt van Héléne Swarth. Dan komt een rijk geïllustreerd, inte ressant artikel over „Poppenhart" (eigen lijk over marionetten). G. J. Peters schrijft in Betuwsoh dialeot een „ware geschiedenis: De Kors' haos". Van Maarten Dijk vinden we een ar tikel van Kerstliedjes met woorden en muziek van verscheidene oude liedjes erbij. Geerrtruida van Vladeracken zond een lied voor mezzo-sopraan met pianobege leiding: Kerstklokken. Dan vinden we nog een schets van C. F. v. Dam: Het Kerstkind, dat voorbijging, en een van Johan Schmidt: „De Beeldensnijder" en een artikel van W. M. Dudok over „Het Hilversumsche Raadhuis' In de jeugdafdeeling o.a. een grappig Sinterklaas-verhaal door A. Gass-v. d. Hoop. De drie Levens van Nina Vesper; door Jet Luber. v. Holkema en Warendorf's Uitg. Mij., Amsterdam. Prijs ing. 8.50, geb. 4.60. In een opstel, hetwelk een onzer jonge dichters, mr. M. Nijhoff, schreef naar aanleiding van „De Opstandigan" van Jo van Ammers-KüUer en „Lotje" van Top Naeff (Gids Juni 1927) trof ons de pessi mistische beschouwingen, die deze heer houdt over de naaste toekomst onzer va- derlandsche letterkunde. De heer Nijhoff keurt de beide veel-gelezen werken, uit literair- en kunstoogpuut, scherp af; „de OpstandLgen" noemt hij een „onnoozel dames-ding" en Top Naeff heeft met haar „Letje" een „wol-overwogen en met om- zlchtigen uithaal berekenden pats toege bracht in het gelaat van de Nederlandsohe vrouw". En hjj concludeert, dat we „weer een flink aantal graden gezakt rijn, ver gezellen bij de jaren dat „Geertje" en Van Schenders „Zwervers" succes had den, vergeleken bij den tijd van „De klei ne Johan nes" en van Oouperua Maar we dreigen", aldus gaat hij voort, „ten zij er meer A. M. de Jong's niet Merijutjos en van G endereu Storta met Soander- bergheen op staan, dit zijn ronduit ge zegd vrijwel de eenigo lichtpunten die Ik zien kan, wc dreigen btnnekort nog verder terug te rinkun, naar dien (sic) Hel zonder vlammen, die Holland was vóór 1880", enx. „Is", vraagt die heer Nijhoff, „deze langzame degeneratie weor noodig? «nu hjtodjsvol dames-ding" van Jo van Annmers-Küller hebben we al geleerd, dat de emancipatie der vrouw haar doel: de vrijmaking der vrouw, voorbij gestreefd is, en zoo zal wel niemand der lezeressen Jet Luber ver wijten anti-feministisch te zijn ais zij vele harer heldinnen op den drempel van den med Lachen wetenschape-tempel laat sneu- veten: de hoogste roeping van den (vrou welijken) mensch is vrouw te zijn, Multatuii-zeif zou deze variant op rijn uitspraak thans billijken. Nina is een dergenen, die het langst de studie volhouden; in- haar woelt het en gist het, haar „drie levens" strijden met elkaar en we weten: Hij die meer levens leeft dan één Sterft meer dan éénen dood. (Oscar Wilde). Zoo gaat het imet vele der meisjes, met Liesje Peters, de vrooljjke, met Ada, de ernstige; zij vinden haar bestemming in het ewig-weibliche, en zoo gaat het ten slotte ook Nina. Dit alles, de innerlijke strijd der meisjes, haar sohijnbare onder gang ln het door haar gekozen beroep, we leven het in alle phasen mee. Er is nog een andere karakteristiek Kon. Muziekkorps der Kon. Ned. Sigarenfabr. voor een kunstwerk. Zij is van niemand minder dan Goethe, die in zijn, Wilhelm Meister's Lehrjahne zijn held een kunst werk aldus laat typeeren: „Een gedicht moet voortreffelijk zijn of ln het geheel niet bestaan. Ieder, die geen aanleg bezit het allerbeste te geven, moet zloh onthou den van het leveren van kunst en ook ernstig tegen elke verzoeking daartoe in gaan. Want eigenlijk heeft elk mensch een zeker onbestemd verlangen, datgene wat hij ziet, na te doen, maar dit verlan gen bewijst nle^, dat hij ook de kracht heeft te volbrengen wat hij zou willen ondernemen." De vele epigonen in ons goede landje mogen deze woorden eens overdenken, maar in Jet Luber hebben wij vooralsnog een debutante, die met dit boek, om nu maar eens het plastische Nederiandsch des heeren Nijhoff te gebruiken, een pats heeft toegebracht Ln Z.Ed's. pessimistisch gelaat, niet met omziohtigen uithaal in- tussohen, maar in de argeloosheid van een ongerept talent. J. Br. 5.206.20 Dansmuziek. 8^510^5 Orkeat- Streyen: Adventsverwachtingen. 6.457-3® KRO. Sociologie door Prof. J. D. J. Aengenent v. h. Semenarie Warmond. 7.30 VPRO. Ds. J. Dorp te Enschede: De vervulling. 815 VP RO.-cursua. Leider Prof. Dr. M. C. van Mourik Broekman (Breda)De geestelijke opbouw van onzen tijd no. 5 „Mogelijkheden voor on zen tijd". 9.00 VPRO.-ber. 9.JO VPRO. Franck, cyclus. Daarna persber. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten (sopraan, cello, piano). 12.50 Orgelconcert. 12.20—2.20 Orkestconcert. 320 Het Wigmore Trio (sopraan, alt, bariton). 5.20 Mr. Chard: Christ- mas in other lands. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Or kest-concert. 6.50 Nieuwsb. 7.05 Orkestconcert. 7.30 B.B.C. muziekcritiek. 7.35 Mendelssohn'» pianomuziek. 7.45 Causerie. 8.05 Causerie over de avonduitzending. 8.20 „Hansel and Gretel", sprookjesopera in 3 acten van Humperdinck. 9.13 Muziek. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Omroep- causerie. 9.50 Nieuwsber. 9-53 Vervolg „H4n- sel and Gretel". 10.35 E. Furmedge, alt. H. Nash, tenor. A. Trowell, cello, iuo12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055-55 Literair en muzikaal programma. 8.5011.20 Concert. Opera-fragmenten en drama van Tolstoï. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkest concert. 7.258.20 Kerstvoorpret. T. Pop pit z- Witt, zangeres. F. Ettel, declamatie. 8.20 Vroo- lijke avond. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswiisterhausen, 1250 M. 1.407.05 Lezingen en lessen, 's Avonds geen uitzending. Hamburg, 395 M. 3.35 „Prinsessin Tausendschön", sprookje. 3.20 Kerstconcert. 6.20 Kerstconcert. 7.20 „Wih- nachen", Neder-Duitsche kerstavond. 8.40 Con cert. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert (piano, viool, cello). 8.3510.35 „Mignon", operafragmenten. Scheveningen-Haven, 1950 M„ (Zakelijk* Omroep). isd 8.155.00 Para-, handel»- ea finandeele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. ijo2.41 Beursnoteeriogen. 3-353-50 Landbouwbon 3.82-^-3.57 Zuivelber. 5 305-31 Zuivel bet ZATERDAG a* DECEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12^3—0.00 Lunch muziek door het ANRO-trio. 2.00—4.00 Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal te Amster dam. Orkest oJjv. Hugo de Groot. 44» Italiaan- sche les. 4.305-iS Fransche les. 5-156.00 Duitsche les. 6.007.45 Concert docr het AN RO-orkest. 7.45 Politieber. 8.10 VARA-Concert Eli Bomli, viool. Lion Contran, piano. Sonate pathétique op. 13- Beethoven (piano). Concert sonate. Veracini (viool, piano). 8.45 Kerstklok ken. Bespeling v. h. Carillon v. h. Kon. Paleie op den Dam te Amsterdam door J. Vincent. 1. Koraal: Halleluja, looft den Heer. 2. Zege- koor, HSndel. 3. Kerstzang, Amsterdam. 4. Oud-Holl. Kerstliederen, a. Nu zyt wellecomo. 6. Laat ons gaan bezoeken, c. De Drivoudige geboorte, d. Menschen, zijt nu al verblijd, e. Verheugt U, Christen schaar, f. O. Kerstnacht, achooner dan de dagen. 5. Potp. van 20 kerst liederen. 6a. Adeste fidelis. b. De herdericena lagen bij Nacht. 7a. Kerstlied, Vincent. ~b. 't Was nacht in Bethlems dreven. 8. Engelen zang (Eere zij God). 9- Koraal: Dankt, dankt nu allen God. 10.00 Preludium en allegro, Pu»- nani-Kreisler. Melde, Gluck-Kreisler (viool, piano). Toespraak van Ds. D. Bakker, predi kant te Amsterdam: Nieuwe kracht die 00a omhoog zal dragen. Andante Spianato ea po lonaise op. 22. Chopin (piano). Adagio quaat andante, Locatelli. Aria op de G.-snaar, Back (viool, piano). Andante, BÜacb (viool). Huizen, 1840 M. (na 6 uur 1950 M.). 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het trio Winkels. 3.004.00 KRO. Kinderuurtje door Mej. Rla Mulder. Mei. J. Leeflang. Hf. Jac. Suerink. 5 30—6.30 KRO. Dinermuziek. 6.307.30 NCRV. Uitzending Kerstnachtvie- ring v. d. Broedergemeente Hernhutters to Zeist. 7.30—8.00 KRO. R. K. Staatspartij. Iets over de geschiedenis van de R. K. Staatspartij door J. B. Vesters, red. v. h. Huisgezin. 8.00 KRO. Uitzending uit Hertogenbosch. Het WIJ wenschen der schrijfster geluk en hopen dat het boekje zich vele vriendinr nen (en vrienden!) zal verwerven. Eugène Goulmy Baar, Dir. Joh. Wierta. Tet Parochiale gem. Koor van St. Jacob, Dir. Kapelaan A. Pessers. Kinderkoor Parochie school St. Jan. Hoofd eerw. Frater Bernulfut. Dirigent Frater Leoniui Begel. van Frater Herman. Beiaardbespeliog van den St. Jana- roren door den stadsbeiaardier A. van Balkom. Spr. C. J. J. Terwiatcha van Scheltioga: Kerstmis. I Radio-Programma—1^>-| VRIJDAG 23 DECEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.35—4.00 Lunchmuziek door het ANRO-trio. 6.00—7.15 Dinermuziek door het ANRO-trio. 7.157.45 Laudbouw- halfuurtje door Ir. J. G. Hazeloop: De ont wikkeling van de igroententeelt in Nederland. 7.45 Politieber. 8.10 Lezfnig vanwege het on derwijsfonds voor de Binnenvaart. De h^er A. A. Kloyn: De Rijn. 8.35 Kerkconcert. Anton de Leeuw, bas, bariton. Ferd. Kloek, orgel. Het ANRO-orleest o.l.v. Nico Treep. R. Brinkman, cello-solo. Nico Treep en G. Hemmes, viool- •oli. 10.30—I24X) N.V. The Euterpeans Jazz band. Huizen, 1840 M. (na 6 u. 1950 M.). 12.30—1.30 KRO. Concert door Trio Win kels. 3.00—4.00 Vrouwenuurtje door Mevr. K&ller-Wlgmon, afgewisseld niet muziek en aan» (KRO). 4.005.00 NCRV. Gramofoon- muziek 5.00—6.00 NCRV. Concert door den heer Venduyn, organist te Alphên a. d. RUn. 445 NCRV. Sar. Da L J. Cnmeae to Daventry, 1600 M. 1.202.20 Octet-concert. Carlton-Octet. 3-38 De Militaire band en solisten (alt, tenor). 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Het radio-harp-kwintet (viool, fluit, clarinet, cello, harp). 7.15. Mr. D. Freeman en zijn Sussex-Players. Mummera Play. 7.35 Mendelssohn's pianomuziek. 7.4S Rugby-causerie. 8.05 Een Kerstpartij. Mabel Constanduros. 8.50 Lofzangen door het radio koor i. d. St. Mary's kerk. 9-20 Nieuwsber. 9-35 Voorlezing van „The almanacman", 9-50 Nieuwsber. 9-55 Variété. 10.50—12^0 Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paria", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 5 055-55 De Ho- monyme Jazz. 8.50 tot 's nachts. 3.20 1. Variété. 2. Religieuse zang en muziek. 3. Dansmuziek. Langenbarg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert 3.053.50 H. Probst vertelt kerstsprookjes. 3-505.00 Kerst nacht. G. Ilensen, sopraan: R. Rieth, declama tie. Werag-koor. 5005.20 Kerstgedachten, door Pater Dicraysius. 5.206.20 Orgelconcert door Hans Bachem. Avonds geen uitzen ding. Königawflstcrhauaen, 1250 M. 1.40—2.50 Lezingen en lessen. 3.054.0a Kerstfeest. Daarna tot 5.20 Orkestconcert. 5.20—6.20 Orgelconcert. 7.20—9410 Kerstfeest v. d. eenzamen. Hamburg, 395 KB, 3-50 Orgelconcert in de Nicolaikerir Kiel. 4.50 Duitsche kerstliederen. 7.20p^o Kerstfeest voor de eenzamen. Brussel, 509 M. concert in Luik. Over hoi algomcon voordon do baeterNSn 17 hot zwemmen, dut toodra ao in hot water karnen, onschadelijk genaakt. Brüteb daarvan blijven slecht» In maar niet do verkoudheldsbaoil, want aoie wordt dadelijk door het water gedood. Men be hoeft éum heutoh alet bajtg ie zijn, dat am btf het aiuugg vaimjdoM

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 19