T EISELIN, Polderweg 60. VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS KERSTBOO...p VAN ZATERDAG 24 DECEMBER 1927. De Wethouder A. G. A. Verstegen en W. C. van Breda zullen spreekuur hou den op Dinsdag 27 dezer ten Raadhuize, respectievelijk des namiddags van 3 uur tot half vjjf en des voormiddags van 10 uur tot half 12, in plaats van Maandag a.s., terwijl de Wethouder E. J. Bok de vol gende week verhinderd is spreekuur te houden. CONCERT EERSTE KERSTDAG. Der traditie getrouw, zal het Stedelijk Muziekcorps Eersten Kerstdag, des mor gens 9 uur, in de muziektent, Plantsoen, een concert geven onder leiding van den onderkapelmeester, den heer N. Oost. Programma: 1. Stille nacht, heilige nacht Güber 2. Wij allen danken God 8. Eere zij God Schülz 4. Sweet Belle Mahone 6. Die Ehre Gottes in der Natur Beethoven 7. Hst is de dag des Heeren Kreutzer AANBESTEDING. Vrijdag weid door den heer S. Krljnen, architect te Helder, aanbesteed het ver bouwen van perceel Weststraat no. 10 en 11 aldaar. De volgende billetten waren hiervoor ingekomen: J. C. van der Plas 6735.—, Gebr. van Pelt 6700.—, M. C. van der Plas f 6180.—, G. Groot f 5734—, C. Quak 5500.—, H. Hagen 5470.—, H. Riemers 5465.C. Bot 5850.Gebr. Ran 5210.—. Het werk is gegund aan den laagsten Inschrijver. POSTDIENST OP DE KERSTDAGEN EN NIEUWJAAR. Op den lsten Kerstdag en op den Nieuw jaarsdag zal de postdienst worden uitge voerd als op Zondag. Op teide dagen zal mitsdien geen bestelling» plaatsvinden, doch wordt van 1213 gelegenheid tot het afhalen van poststukken gegeven. Op den 2den Kerstdag zal een bestel ling worden uitgevoerd en bestaat geen gelegenheid tot afhalen. In verband met de daaruit voor den dienst voortvloeiende bezwaren, wordt het publiek niet meer in staat gesteld, door het aanbrengen van twee schuingekruiste strepen over het adres, den wensch te ken nen te geven, dat poststukken op 1 Jan. rullen worden uitgereikt. Niettemin blijft het van groot belang de Nieuwjaarsoor- respondentie tijdig ter post te bezorgen en daarmede niet tot den laatsten dag des jaars te wachten. INKRIMPING LOODSWEZEN. Na de laatste reorganisatie van het loodswezen alhier, staat thans weer een inkrimping van dat zeevaartbedrijf al hier te verwachten. Naar wij vernemen, bestaat het voor nemen, de kruispost voor ons zeegat op te heffen, zoodat de beide loodsschoeners, die daarvoor om beurt dienst deden, voor dit district komen te vervallen. Evenals de beloodsing te Terschelling sinds geruimen tijd geschiedt, zal ook voor het Texelsche zeegat dezelfde wijze van beloodsen toepassing vinden. De meeste schepen toch zijn van draad- looze inrichting voorzien en kunnen zich met Helder in verbinding stellen; andere vaartuigen kunnen zich met het liohtschip Haaks in verbinding stellen, welk liohtschip draadloos telefonisch is verbbnden met den vuurtoren en zoo ver volgens met het loodsoommissariaat. Voor de „afhaling" waarvoor als regel een loodskotter werd gebruikt, zal dan vermoedelijk gebruik worden gemaakt van een particuliere sleepboot. De kot ter komt daardoor ook te vervallen. Verwacht wordt, dat slechts een viertal loodsen ten slotte hier zal gevestigd blij ven, terwijl de kweekei ingen naar IJmui- den en Vlissingen zullen worden overge plaatst. Alzoo een bezuiniging bij het loods wezen, die haar schaduw voor onze plaats reeds vooruit werpt. REISINDRUKKEN UIT BOEDAPEST, ENZ. Donderdagavond werd in het Militair Te huis, Kanaalweg, eeni vergadering gehouden voor de zending onder de Joden» waarbij al» spreker optrad dS. Van Ne van Den) Haag. Deze sprak over zijm reisindrukken!, opge daan dit voorjaar tijdens zijm bezoek aan de wereldconferentie voor1 de zending onder de Joden, te Warschau en Boedapest. De lezing werdl met lichtbeelden toegelicht. In zijm toelichting zeide spr„ dat de ar beid onder de Joden tijdens dien wereld oorlog geducht geileden1 had; daarom was het een waar genoegen deze eerste wereldcon ferentie weder bty te wonen» waar meer dan twintig naties uit 4 werelddeelen tegen woordig waren, in een stad als Warschau, waar meer dan 300.000 Joden wonen. Spr. vertoonde eendge zeer mooie licht beelden uit de plaatsen, waarlangs die reis was gegaan: Keulen, Neurenberg, Weenen» enz., prachtige kieken van Warschau en (Boedapest. Deze plaatjes gaven een goed' inzicht in het godsdienstig leven van deze orthodoxe Joden, die vooral daar in het oosten tezameniwonen. Met gezang en dankgebed werd) de bijeen komst gesloten. DRUKTE AAN HET STATION. Met den eersten trein hedenmorgen vertrokken zeer velen, wier Kerstverlof reeds was ingegaan, naar elders. Daar door heerachte een buitengewone drukte aan het loket. Als men weet, dat er met den gewonen trein van 7.27 ongeveer 600 reizigers meegingen, terwijl een onmid dellijk daarop volgende volgtrein even eens bijna vol was, begrijpt men eenigs- zins welk een geweldige drukte er heden morgen aan het station heerschte. In totaal zijn met deze beide treinen om streeks 1000 menschen naar elders ver trokken. Reeds gisterenavond was men begonnen met het uitreiken van kaartjes aan de met verlof gaande militairen. Reizigers verwijzen wij naar het in dit nummer opgenomen ingezonden stuk. REVUE „T IS DIK IN ORDE". De heer Boelens had, gehoor gevend aan verschillende tot hem gekomen/ verzoeken, zijn nieuwe revue ook eens op een' werkdag te geven, het gewaagd een' „élite-avond" te gevent, welke Donderdagavond plaats had. Helaas waren affle vriendelijke en vereeren- de verzoekers in bosjes thuisgebleven», zoo- da't er dien avond maar een handjevol men schen zat in de groote Casino-zaal De heer Boelens, die optimist is» meende, dat ze het te veel in de beenen hadden vanwege het schaatsenrijden, dat den vorigem avond juist weer tot het verleden had behoord en wikte of woog maar niet lang toen hij1 be sloot voortaan „dan maar weer volksavonden te geven1". Wij zullen, na hetgeen wij over de revue schreven bij de eerste opvoering, niet in herhalingen treden. Maar wij willen er op wijzen, welk een aardig werk deze jonge kinderen verrichten. De meeste zijn een jaar of veertien oud» de oudsten van het troepje hebben den aanvallgen leeftijd van zestien bereikt. Het heeft heel wat gekost eer- ze zoover waren, want we herinneren ons nog de eerste opvoeringen der kinder sprookjes. De oudsten van het gezelschap zjjn nu goed ingespeeld1, hebben de noodipe losheid en ongedwongenheid gekregen en zeker zjjn er onder hen» die aanleg en ge schiktheid voor dit soort werk hebben. Hot is misschien niet paedagogisch hier nlamen te noemen het goedje gaat zich spoedig genoeg iets verbeelden maar er waren er bij, en waarlijk niet de oudsten! naar wier spel het een lust was te zien. En vooral in de zeer fraaie pakjes» die de heer Boelens thans voor zljni meisjes heeft weten op te pikken, kwam een en ander nog beter uit. Zoo tusschen de bedrijven door komen de moeders ook wel eens een enkele vader, maar vader heeft natuurfijk niet altijd zoo gelegenheid er bij te zijn naar hun spruiten kijken of ze helpen met een haakje of drukknoopje». De heer Boeier®, als rasechte Nieuwedie- per, heeft natuurlijk véle Heldersche toe standen in zijn revue verwerkt en zoo krijgen we, met veel emphase en groot lef peroraties over het nieuwe raadhuis, over het storthuds, den wegwijzer op het Konings plein, hét terras van Klein Kras, de hooge belastingen, de vooruitgang in onze goede stad, de uitstekende weezen- en oudeflédenr verzorging, enz. Jazelfs is een tableau aan die weeskinderen gewijd, dat lang niet het slechtste ia En natuurlijk worden-ook de helden ter zee herdacht. Wij' hebben ook reeds vermeid!, dat er een scène is, die aan bet Huisduiner strand speelt; hieraan kwa men, tot groote vroolijfcheiti van het gehoor, zelfs Snuffelgraag en KnageHjnitje te pas. Kortom, en om niet in herhalingen te vervallen: het was niet te verwonderen, dat deze nieuwe revue den vorigen keer zoo insloeg en dat ditmaal de menschen waren weggebleven, zullen we maar aan het ijls en de komende feestdagen toeschrijven. Want ook deze revue zal wel weer dé loop krijgen evenals haar voorgangster. R.-K. VROUWENBOND. Zaterdag en Zondag j.L werd door een afgevaardigde .van de School voor Maatschappelijk, werk te Amsterdam, mejuffrouw Tunnesen, een cursus ge geven in versieren en dergelijke, voor hen, die zich daarvoor opgaven. De lessen werden met veel animo gevolgd, on danks dat het auditorium hoofdzakelijk uit gehuwde dames bestond, in tegenstelling met andere steden. Hoofdzakelijk werd geleerd hoe men met zeer eenvoudige mid delen mooie effecten kon bereiken, b.v. wat betreft tafelversieren, wandversierin gen enz. Wij twijfelen er niet aan of het geleerde zal met de komende feestdagen in toepassing worden gebracht Wij ver namen reeds van enkelen, die volop aan den gang waren. Veel succes dames! ZANGVEREEN. „MORGENROOD". (Directeur: F. van der Mey.) Donderdag 29 Deo. geeft dé onder afdeling met hét kinderkoor van boven genoemde vereeniging baar eerste uit voering in dit seizoen. Voor bijzonder heden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. CASINO MET DE KERSTDAGEN. Familie Hoffmann. Men schrijft ons: Deze bekende artigten van de gxamo- phoonplaten zullen Zondag een gezelli- gen Kerstavond geven in Casino. Zij ko men weer met een geheel nieuw program ma, w.o. een indrukwekkende en pracht volle Kerstcantate van de meest bekende Kerstliederen bij een schitterend ver lichten kerstboom. Verder voeren zij op: „Een Oudejaarsavond in Volendam", een knus, echt Hollandsch familiespel, waarin die Ht'ldersohe toestanden van het afge- loopen jaar worden besproken. Alles zeer actueel, geestig en amusant! 't Geheel belooft een heel gezellige en vroolijke avond. „De Rozenkrans". Maandag, 2e Kerstdag tal ln Casino vw» éa opvoering woeden gegeven tm hét prachtvolle tooneelstuk „De Rozen krans", welk stuk hier reeds 8 malen voor een stampvolle zaal werd gegeven en door heel Nederland een geweldig suc ces heeft. 5 weken achtereen werd het nu weer in den Haag gespeeld voor uit verkochte zalen. Waar het hier een bij zonder mooie voorstelling betreft van dit schitterende stuk, gespeeld door de beste artisten, waaronder de sterren Enny de Leeuwe on Pierre Mols, zullen zeker nog velen die deze opvoering nog niet zagen van deze gelegenheid gebruik willen maken. ADVERTENTIE DE KOLEN MIJN. In het eerste blad (4e pagina) staat een advertentie van „de Kolenmijn", waarvan de prijzen niet goed zijn. Voor de geldige prijzen wordt verwezen naar de adver tentie in het 3e blad pag. 4. EERSTE LUSTRUM-TENTOON STELLING VAN DE VEREEN. OP PLUIMVEE-GEBIED „HELDER". "Vrijdagmiddag vier uur weed in het ge bouw van den) R.-K. Volksbond aan dé Mo lengracht de jaariijksche pluimveetentoon- stelüng geopend in tegenwoordigheid van vele belangstellenden!. Wij zeggen) „jaariijk sche", want inderdaad is deze tentoonstel ling nu al gedurende een vijftal jar^pi ge houden en telkens met grooter succes. De pluimveeteelt schijnt hier ter stede een vruchtbaren bodem te vinden» hetgeen wel blijkt uit de vele fraaie inzendingen. Dit maal' op het eerste lustrum der Ver ging ia het aantal inzendingen minder /ereenii- groot dan voorafgaande jaren» maar de kwa liteit vergoedt het tekort aan kwantiteit. Voor veel bizonderheden betreffende de tentoonstelling kimmen wij verwijzen naar de hieronder volgende openingsrede van den voorzitter, den heer H. J. Bok: Dames etf heeren'! Ais voorzitter van de Vereeniiging op Pluimveegebied „Helder" is mjj de taak opgelegd u bij het openen van haar eerste lustrumtentoonstelling een hartelijk welkom te heetem Een bijzonder woord van welkom van deze plaats wilde ik richten aan' het Gemeente bestuur van1 Helder, den heer Burgemeester als voorzitter van het eere-comité, den heer Rappard» de eere-oomitéleden en Mr. Sickenga. Bericht van verhindering om bij de ope ning tegenwoordig te zijn Is ingekomen van den schout-hij-nacht, den heer Quant, en den heer en mevr. Gratama. Als inleiding wilde ik u eerst mededeelen, .dat de Ver. op Pluimveegebied „Helder" werd opgericht 20 Nov. 1922, op initiatief van de heeren A. J. Melief, J. SchehkeU en B. Faber, met het doel het fokken van niut- en sporttassen aan' te moedigen en de uitbreiding daarvan met alle wettige midde len te behartigen en te bevorderen. (Dit dOeli trachten wij niet alleen te berei ken door het organiseeren Van een jaarlijk- sche tentoonstelling, doch door het houden van vergaderingen, lezingen, excursiën» het geven van advies bij het fokken, de huis vesting, ziekten, bij aanschaffing van die ren» broedeieren» enz. Ook het oprichten en het helpen in stand houden van een eiervedling staat op ons programma. De veiling, welke met medewerking van de Economische Commissie door ons weke lijks op Donderdagmiddag 2 uur wordt ge houden., heeft haar zetel ln de voormalige Lingeriefabriek van Gebr. Meijer, 2e Vroonstraat. Genoemde firma stelde ons dit gebouw vóór een lagen huurprijs ter be schikking, waarvoor de firma Meijer onzen dank. Een vaste kern van pluimveehouders voert hier Aeke'ijka haar eieren aar, die door verschillende elerhandelaren en win keliers voor eenl goeden prijk worden ge kocht, terwijl zij hiervoor een ei van goedé kwaliteit terugontvangen. Vanaf Januari tot op heden zijn bijna een half .Tn.m.inen. eieren geveild, wat voor het eerste jaar niet slecht is te noemen. Enkele groote boenlderparkhouderg voeren regel matig aan, doch anderen weifelen nog, zij diurven niet; te veranderen, maar dit» lange wachten kan hen niet anders dan nadeel berokkenen. Een veiling heeft hier te Helder beslist levensvatbaarheid, doch het kost eenige op offering. Ons bestuur is steeds bereid aan pluim veehouders, elerhandelaren of winkeliers alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. Laat een leder propaganda maken voor dit instituut, onze Gemeente heeft derge lijke instellingen hard noodig. Met grooten trots kunnen wijl onze vijfde nationale tentoonstelling, openen» want het geen ditmaal geëxposeerd wordt, overtreft al onze vorige tentoonstellingen. Ofschoon de kwantiteit even minder is, de kwaliteit is beslist beter geworden. Vele prachtige collecties, zoowél van hier als van elders, sieren dé zaal, wat de dames en heeren straks bij het rondgaan wel zul len bemerken. De Jury heeft dan ook weer gestaan voor een moeilijke taak, om van al' dit moois, wat reeds het beste van het beste is, het aller beste te kunnen bekronen» Opgemerkt wordit wel eens, wanneer men zoo langs 'de kooien wandelt, dat van het ge heel bijina de helft een hen prijs heeft, maar gezegd dient toch' even te worden, dat een jurylid een dier absoluut geen eersten prijs toekent, wanneer het niet aan da bepaalde ■fremri Toldoet. Ingezonden Mededeel ing. EEN MOOIE FOTO VAN UW BEZIN RONDOM DEN maakt het Fotografisch Atelier Dat de diverse exposanten dan ook zeer veel waarde hechten aan de bekroningen, zal ieder duidelijk zijn. De bekroonde die ren vormen het fundament voor den fokker, waar hij een volgend jaar op voortbouwt». Buiten de raszuiverheid wordt de laatste jaren ontzettend op de legcapaciteit gefokt. Kippen met een legvexmogen van 200 tot 250 eieren per jaar is heel gewoon. Er ko men zelfs al dieren voor van boven de 800 stuka Om1 een tentoonstelling goed en succesvol te kunen organiseeren» moet men veel eere- prijzen kunnen uitloven, want een groote lijst van prijzen is eenl waardevolle grond slag om hét geheel1 te doen slagen» Ongelooflijk zal het u klinken, dat, of schoon het tentoonsteUingsbestuur ditmaal de beschikking had over bijna 600 eereprjj- zen» zij bij het indeelen' voor sommige ras sen nog zuinig moest zijn. Juist de groote verscheidenheid van ras sen maakt het zoo moeilijk. Als ik u mede deel, dat alleen in de hoenders ruim 400 versohiilendé rassen zijn en b.v. in de dui ven ruim 560. Nu nog niet gesproken over de watervogels en konijnen. Gedurende haar vijfjarig bestaan mocht de vereeniging den grootsten steun en de medewerking ontvangen van het Gemeente bestuur van Helder, den heer Directeur van 's Rijks Marinewerf, heeren autoriteiten, firma's, particulieren, keurmeesters, expo santen en zustervereenigingen» waardoor het haar thans gegeven is, haar eerste lus trum te kunnen vieren. Voor deze tentoonstelling zijn wij veel dank verschuldigd aan den heer Directeur der Stadsparken te Alkmaar, die ons ditmaal een zeer fraaie collectie zond, welke col lectie met medewerking van het bestuur en den heer Directeur der Ambachtsschool, in een groote volière, geheel op de school ver vaardigd, op onze show is ondergebracht. Onze Heldersche specialist op het gebied van watervogels zond ons ter opluistering prachtige exemplaren uit zijm welbekend eendenipark. De Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De< Natuur" te Helder, een nog kleine en jonge vereeniging, zegde voor ons lustrum ook hare medewerking toe. Op een goede tentoonstelling behoort inderdaad deze tak van sport vertegenwoordigd» te zijn. Zij heeft hare bezienswaardigheden saam- gevat in een keurige stand, wat het geheel zeer ten> goede komt Het 'bestuur van den R^K. Volksbond rijn wij eveneens dank verschuldigd, zij' stond voor een redelijken prijs haar gebouw aan ons af. De firma Amesfoort bezorgde ons gratis de plantenvereiering. De firma Chef Kreuger gaf geheel' belan geloos een pluimvee-étalage» wat wij uit een propagandistisch oogpunt zeer op prijs stellen. Dubbel trotsch kunt u zjjn, vriend Boo gaard; gij' hebt als secr.-penningmeester het leeuwenaandeel verricht. Reeds maanden lang 'bent u vol Ijver en onvermoeid in het gareel geweest. Thans as dit alles de kroon op uw werk. Ook uw mede-commissieleden wilde ik bedanken» ook zij kunnen thans tevreden zijn. Onze vijfde nationale ten toonstelling is wederom geslaagd. Dat deze tentoonstelling een groote eco nomische waarde heeft voor onze gemeente, zal ieder begrijpen» Ook de opvoedkundige waarde gaat hiermede parallel. Om dit te ■toornen hebben wij van dé hoogste klassen der lagere scholen ale leerlingen uitgenoo- digd, die met medewerking van het onder wijzend' personeel1 Zaterdagmorgen een kijkje komen nemen» Als wij voor ons werken gedurende dé ae. tentoonstellingsdagen de volle belang stelling van de Heldersche burgerij mogen ontvangen, zal ook het financieel© gedeelte geen zorgen baren» Als slot wilde ik een woord tot de dames der verschillenlde commissieleden richten. Zonder uwe toestemming hadl deze tentoon stelling er niet geweest. Het klinkt mis schien even vreemd, inaar het ls zoo. GJJ toch immers stond' uwe echitgenooten af voor de vele voorbereidende werkzaamhe- dten» die nu eenmaal aan uw tentoonstelling verbonden zijn. Ook u daarvoor mijn dank. Gaarne geef ik thans- het woord aan den heer Burgemeester met verzoek de ten toonstelling te willen openen» Na deze openingsrede nam de Burgemees ter, dé heer Houwing, het woord, zeggende, dat hij gaarne aan dit verzoek zal voldoen. Spr. waardeert de volharding en het door zettingsvermogen van het bestuur, dat deze tentoonstelling mogelijk maakte, en den ijver en toewijding, waarmede het haar op zoo hoog peil heeft weten te brengen. Dit groote succes doet spr. genoegen, omdat er uit blijkt, dat op het gebiedl van de pluim veeteelt vorderingen vallen te constateeren. De opgerichte eiervelling heeft getoond levensvatbaarheid te hebben, en langzaam maar zeker, aldus spr., nadert het bestuur zijn doel. Daarbij verliest het niet uit het oog, dat Keulen en Aken niet op één dag zijn gebouwd» Spr. brengt gaarne van déze plaats hulde aan het Bestuur der tentoonstelling en ver klaart haar voor geopend» Hierna werd dioor dé aanwezigen een rondgang gemaakt langs de verschillenlde Stands. Daar er een uitvoerige beredeneerde catalogus van deze tentoonstelling is ver schenen, kunnen) wij volstaan daarnaar te verwijzen» Er zijn ongeveer 600 inzendln- £n» waaronder ditmaal enkele zeer bizon- m de aanduht verdienen. Zoo ls er eau PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): le Kerstdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. D. v. d. VeSA, Onderwerp: «Geen plaats voor hei Hoofd (Zang van het koor). Westerkerk (Westpleda)» le Kerstdag. 'sAvoDds 6 uur, Kerstfeestviering met de jongere kinderen van de Zondags school. 2e Kerstdag. 's Morgens 10.30 uur, Da. O. C. de Kloet. Onderwerp: .Waarom wij Kerstmis kunnen vieren". 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeestviering met de oudere kinderen van de Zondags school. Huisduinen: le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, De. Damsté. 's Avonds 6 30 uur, Kerstfeest der Zondagschool. Jullanadorp: 2e Kerstdag. 's Morgens 10.30, Ds. Damsté. 's Avonds 6 uur, Kerstfeest der Zondagschool. Evangelisatie (Palmstraat): le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. J. de Pree. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. J. de Pree. Donderdagavond 8 uur, geb. Midden straat 117, Evangelisatie samenkomst Geref. Kerk (Spoorstraat): le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen, 's Avonds 5.80 uur, Ds. H. Steen. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Steen. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Beide Kerstdagen geen dienst Luthersche Kerk: le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Doopsgezinde Kerk: le Kerstdag. Morgens 10 uur, Da. P. J. Smid tg. 2e Kerstdag. 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeest met de kinderen van de Zondagschool. Leger des Hella (Spoorgracht S8). 's Morgens 10 uur Heiiigingsdienst es 's avonds half 8 Verlossings-samenkomst Donderdag, 'savonds 8 uur: Openbare Heilssamenkoaut JULLANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". Zaterdag 24 Dec. 's namiddags 8.30 uur Kerstfeest voor de Kinderen, 's Avonds 7 uur, voor de Ouderen. le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Spreker J. Sevenama, van Amsterdam. volière met fasanten, pauwen» enz., inge zonden door de gemeente Alkmaar. Hierin bevinden zich een tweetal witte pauwen» een variatie, die zeldén voorkomt, alsmede een tweetal Lady Amhersthanen (diamant- of kxaagfasanteni), ook twee wilde hout duiven». Iets nieuws is dit jaar dé inzending van de Aquarium-vereeniiging „De Natuur". Men zal zich herinneren, dat deze jonge vereeniging voor eenige jaren terug is op gericht, toen hier in de Loodsgracht een drijvend natuurkundig museum lag, dat zeer veel belangstelling ondervond» vooral van dé zijde der korte-broek-jorigo ingschap. Die waren er met geen stok weg te krijgen. De toentertijd gestichte veree: thans de gelegenheid aangegrepen eens met 'eg te n living heeft hier een expositie te komen, in de hoop daar- eenige meerdere léden» die zij uitstekend gebruiken kan, te winnen» Men vindt dit tentoonstellinkje op het podium» en dé wel bekende heer Groen, marinetulnman, is er de leidér van In totaal vindit men hier bij een tweeën-twintig inzendingen» bestaande uit verzamelingen vlinders, opgezette vo gels, eenige aquaria, en enkele diverse curiosa, tropische schelpen» koralen» zee slangen (heusche). Een kuiken met vier pooten op sterk water neemt wel' een eere plaats ln ondér de curiosa. Verder ls er een Interessante verzameling cacteeën te tien. Een moeilijke taak had voorzeker de jury, het werd in dé openingsrede van den voorzitter ook reedis gememoreerd! bij de toekenning der bekroningen en men moet wel' zeer deskundig zijn om in al' deze fraaie dieren wegwijs te worden» Evenals andere jaren is ook thans weder een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld, waarvan een heel lijstje in den catalogus is afgedrukt» Bij de opening waren aanwezig, behalve de Burgemeester, als voorzitter van het eere-comité, en de wethoudér, dé heer Ver stegen, de heeren Rappard, Engëimanm» L. Coltof, Jb. Verfalllé, P. Th» Luyckx als vertegenwoordigers van dit oomité, verdér vele anderen, ook oud-bestuursleden, wier 'rtretten in den catalogus zijn afgedrukt. eurmeeStens waren de heeren: G. Muije, Hoenders, alle rassen» en Krielhoenriers Binmemlandlsche rassen; J. H. v. Broeke, Sierduiven en Krielhoenders BultenHand- sche rassen; H. Zeelénberg, Postduiven; A. Graaumans, Konijnen en Cavia's; G. Mujjs, Watervogels, Kalkoenen» Pauwen en Fa santen». De tentoonstelling is tot en met 26 De cember ajs. geopend. Het Bestuur van dé pluinweetentoon- stelling verzoekt ons te willen berichten, dat de werkloozen, op vertoon van hun werkloozenkaart, vrije toegang hebben tot de pluimveetentoonst»' Ter con trole zal op de achterzijde der kaait hril ▼aresn 1gl njart ampel geplaatst -mirt» Pp Ke 6. Wilt heden nu treden Valerius „Haagsche Courant" van 15 Oct. '37 schrijft: De roman „De Rozenkrans" van Flor. Barclay is door ontelbaren verslonden. Dit stiuk is: tooneel. Het boeit, het pakt, het geeft gelegenheid tot aangrijpend spel. „De Rozenkrans" zal nog vele volle zalen trekken I „Haarl. Dagblad": Pierer Mols en Enne de Leenwe speelden zóó meesleepend en passioneel, dat een ge weldig applaus na afloop losbarstte! Deze twee hebben „De Rozenkrans" uitge speeld, dat geen atoompje spel-gelegenheid verloren 'ging. 6 Fotokaarten en Salonfoto f 2.50. 12 H 11 H f 3.50. Voornoemde opnamen maken wij: den laten Kerstdag van 3—10 uur 2den 5-10 BESPREEKT UW OPNAMEN TIJDIG. 26 en 26 DECEMBER.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13