T TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS «p Pet cori- re^rin^A^??611 de Mand°line- nR >>Ars et Labor" den 2en prils S de Me" m!1?8' Hei voriS6 jaar JSd ONDEBHANDSCHE AANBESTEDING. aanbwteed!88 4 3-L 18 °nderhandsch ■K-^,eo^°UWe.e vVan een winkelhuis aan de Keizerstraat No. 114, voor rekening van den heer H. Heuvelink, alhier. S6u vo^en(i® biljetten zijn ingekomen: r uLw -L i950' J- Boerdijk 6390, 4^' H* Riemers f 6656, O. Quaok v u ?\LP- VA d- Plas f 5770> Gebr- van 6900, G. Groot 5937, H. Hagen 6100. VER. VOOR VOLKENBOND EN VREDE. In de op 8 Februari jj. gehouden ver gadering van leden van de afd. Helder der ereeniging voor Volkenbond en Vrede werd een definitief bestuur geko zen, waarin zitting hebben mevr. Bosman en mevr. van Maanen en de heeren J. B. F. Meijer, Houwing, Lever, Luykx, Kel ner, Smits, Zwart en Seyn. De noodige voorbereidingen werden getroffen, om op 28 Februari a.8. een reolame-filmavond te geven, tegen matige entrée-prjjzen. STEDENAVOND. Naar wij vernemen, zullen op den op 22 Maart te houden Stedenavond per radio» omroep te Huizen, de Edelachtbare heer W. Houwing, Burgemeester en de Hoog Edelgestrenge heer L. Quant, sohout-bij- naeht, ieder een korte rede uitspreken. Voorts heeft de heer Leewens zich de medewerking kunnen verzekeren van on derstaande vereenigingen en personen: De Stafmuziek der Kon. Marine, Harmoniekapel „Winnubst". „Oranje Harmoniekapel". Gereformeerde Zangver. „Halleluja''. Dubbelmannenkwartet „Internos". „Helder's Mannenkoor". „Caecillia" en „Cantemus Domino", Kerkkoren der St. P. P. Kerk en O. L. Vr. Kerk. Mej. Jo Meeuwse, violiste. Een dames-trio. Een programma van de te vertolken nummers, benevens toegangsregelingen tot het bijwonen van den avond in Casino, zal nader worden bekend gemaakt. EEN BINNENBRANDJE. Zondagmorgen ontstond bij de fam. E. Kerkgracht 13, een binnenbrandje, dat ge lukkig door voorbijgangers tijdig werd ontdekt. Vermoedelijk is het brandje ontstaan door het vlamvatten van een doek, die voor de kachel hing te drogen. Door het bijtijds ingrijpen kon erger worden voor komen. Met eenige emmers water werden de vlammen gebluscht De schade was zeer gering. „HELDER'S MANNENKOOR". Men schrijft ons: Zatercag 4 Febr. j.1. werd door bovenge noemd koor een alleszins geslaagde Soirée Amusante in „Casino" gegeven, waaraan de heer A. J. van Weelde (bariton) en) „Het Klein TooneeT hunne welwillende mede werking verleenden). Na een openiingsmansch door het Casino- ouikest zette de voorzitter van de daarvoor ingestelde commissie, de heer P. Jansen, uiteen, met welk doel deze eoirée's «geven worden, nl het vormen) van eeni fonds voor het op luisterrijke wijze vieren) van het 50- iarig bestaan. Na alle aanwezigen een pret tiger! avond gewensoht te hebben, opende Bot uJUwr do rti p6r" (L. v. Beethoven!) en „Wiegelied .HetKlein Tooneel" bleek over zeer goede knikten te beschikken. Mej. Thjssen en de heer N. Jansen duetlteerden „Een Lief- op elkaar bracht, 't Doet je zoo'n zomersch toiletje in Februari! ^)e Sri J. van Weelde, begeleid door den heer A. J. Leewens, zong een viertal liederen op de wijze zooals vanhem vewend zito: -met gevoel en warmte, vooral f^Witte's ,^Mensch, durf te leven! was ^VrelteTnde Bijerikorf" door den heer zti&g te bij het koopen) van_band! Nog ringt „H. M." „Wat ik heb"waarna kjSÖSLIto van <J»« «v«nd "f* InSt door S «ach m*m OMln<M>rkMl, door „dnm. i „De Vrouw des Huize8^' welük werd ge- '^K^nS.Tat do «vond; .1. !of tres'asgd beschouwd mag worden en de jubileum-commissie met voldoening op haar ■whgift mag terugsien. abonnementsconcert. Gisterenavond werd het derde der serie abonnementsconcerten, onder de auspiciën van den heer Leewens en een comité stad- genooten, in „Casino" gegeven. Conoert- gevers waren de dames Alice eni Belia Hop man en de pianist- Paul Schramm, welke gedrieën een veelzijdig en dikwij.s interes sant programma ten gehoore brachten. (De beide zusjes A. en B., jong, donker en aantrekkelijk in hun eenvoud, vonden al aanstonds een sympathiek onthaal bij het publiek. A. heeft de begeleiding, B. be speelde de viool en de rest van het aiphabet luisterde geboeid toe. Het programma was véór de pauze gewijd aan Brahms, van wien een sonate gegeven werd, alsmede het veel gespeelde Poètme van Chansson. Beide strik ken met moderne allures, met mooie ge deelten, maar over 't algemeen voor op klas sieke meesters ingestelde ooren wait vreemd en niet direct sympathiek, aandoend. Na de pauze gaven de dames een drietal kleinere nummers: een vocalise van den Ru9 Racb- maninoff, het typisch weemoedige Slavische karakter dragend;, dat diens muziek ken merkt. Verder van Sarasate een Spaansche romance, een aantrekkelijk nummer, en een wals van Drigs Auer. Muziek dus, die vrij wel onbekend was en die de violiste ver tolkte met een sympathiek aandoend en een voud, wars van aanstellerij,, gevoelig en technisch knap. Terecht droeg haar en haar zuster, die even bescheiden en met een' aan de violiste geheel aangepast tempo en stijl accompagneerde, de sympathie van het pu bliek. Tot een tóegiftje genoopt, hadden zij de goede vondst van een Chopin-prélude-tje (e-moll), voor piano en viool omgewerkt, dat kort was, het dwingerige publiek tevreden stelde en een overgang vormde naar het Chopi n-programma van den pianist. Paul Schramm had ons vóór de pauze reeds de a-mol sonate (op. 42) van Schubert gegeven, in vlot, soms geweldig opgevoerd tempo. De plano-sonaten van Schubert wor den betrekkelijk weinig gespeeld, zij gaan onder de geweldige massa pianomuziek te loor. Het is jammer, omdat rij den meester meer van een gansch andere rijde doen kenmen als bijvoorbeeld In de bekendere en veel gespeelde impromptus, en ook omdat zij zulke aantrekkelijke gedeelten hebben. Is er Iets bekoorlijker dan het teere andante dezer sonate? Na de pauze gaf de heer Schramm van Chopin twee nummers: nocturne cis-moll en ballade as-dur, deze laatste eveneens zeei bekend. Tot slot kregen we van Prokofieff een marsch; een nummer van het genre geerf-'m-van-katoenmet geweldige fortissi mo's, een geweldig tempo en een geweldig rhytme. De vleugels van tegenwoordig moeten) wel ijzersterk zijln, dat zij deze for tissimo's kunnen verdragen. En ook de heer Schramm moest nog een toegiftje geven en natuurlijk was het wederom Chopin in een razend tempo. Alles tezamen was het een interessant programma, dat veel nieuws bracht en> ons deed genieten van het spel van eminente kunstenaars. Jammer, dat er zoo weinigen van profiteeren, waardoor het voortbestaan dezer concertavonden altijd aan een zijden draadje hangt. De gebruikte concertvleugel1 (een Gro- trian) was uit het magazijn der firma Ben der te Amsterdam. ned. bond van abstinent. studeerenden. Men schrijft ons: Er heerschte Zaterdagavond jj. een ge zellige drukte in U. S. O. Geen wonder, want de N. b. A. S. afd. „Helder", had een propaganda-avond ge organiseerd met medewerking van Leo Kaas van Amsterdam, een bekende figuur in de N. B. A. S.-wereld. Ook de afdeeling „Alkmaar" was flink vertegenwoordigd. Janny Dunk opende de bijeenkomst, riep aan allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder aan bovengenoemden spreker, en aan de afd. Alkmaar". Zij hoopte dat deze avond veel nut zou af werpen en velen zich als lid zouden op geven. Hierop volgden eenige muziek- en zangnummers die met geestdrift werden weergegeven, Als no. 3 van het programma decla meerde Leo Kaas op voortreffelijke wijze het proza van Multatuli: „De toespraak tot de hoofden van Lebak". Leo Kaas is een vriendelijk spreker, die de Jongelui direct voor zich gewonnen had. Het tooneelstukje „De gestoorde repe titie", opgevoerd door de afd. „Alkmaar", was gewoonweg eenig, en een succesnum mer, waarbij de lachspieren danig aan het werk werden gesteld. „Helder" gaf te zien een tableau in 4 tafereelen, waarin duide lijk de gevolgen uitkwamen van het drankgebruik. Thans gaf een der leden van „Alkmaar" een pianostukje ten beste, waarna we op nieuw Leo Kaas op de planken zien, met een kernachtige rede, „Iets over Jeugd beweging". Hierbij bracht hij zeer mooi naar voren het opbouwende van de N. B. A. S.. In de pauze werd een flink aantal nieu we leden ingeschreven, en gaf Alkmaar nog eenige volksdansen. Na de pauze gaf „Helder" haar tweede tableau, waarin de weg naar beschaving werd aangetoond door geheelonthouding. Vervolgens was het Anton van Kam pen, van Helder, welke „Meester Penne- wip" van Multatuli op verdienstelijke wijze weergaf. Janny Dunk sloot den avond met eenige mooie piano-numipera. Zoo heeft de N. B. A. S. een nuttigen en prettigen avond achter zich, welke heeft bijgedragen, om het mooie doel, n.1. de geheelonthouding, onder onze studeerende jongelui te propageeren. door het breken van een streng. Gisterenmorgen heeft de 24-jarlge groentenhandelaar O. Kansen in de Em- m astraat een ongeluk gehad, tengevolge waarvan hij naar het hospitaal moest wor den vervoerd. Kansen sou met rijn paard en wagen wegrijd», tos» ten van d« waarmee het paard aan den wagen is ver bonden, brak, en de wagen uitschoot. Kansen kwam toen met een voet tusschen den wagen en een muur en brak daardoor een enkel. Hij werd binnengedragen in een woning en na verbonden te zijn, naar het hospitaal vervoerd. DOODELIJK ONGELUK OP HET STATION HAARLEM. Misgesprong»n en onder dpn trein geraakt Op het tweede perron van het station te Haarlem is Zaterdagavond te ongeveer kwart over tien een doodelljk ongeluk gebeurd. De 45-jarlge heer Vermeulen uit Rotterdam was in den trein naar Den Haag gestapt in een wagon, waarin het rooken verboden was. De beer V., die een sigaar rookte, merkte te laat op, dat hij zich in een niet-rook-coupé bevond en wilde den wagon verlaten. Hij had ge bruik kunnen maken van de harmonica- verbinding, daar het een electrische trein was, maar in plaats van dit te doen sprong hij waarschijnlijk uit zenuwach tigheid uit den reeds in beweging zijnden trein. Dit liep goed af, maar toen hjj in een anderen wagen wilde springen, kwam hij te vallen en raakte onder den trein. Even later werd het deerlijk verminkte lijk te voorschijn gehaald. Naar wij vernemen, betreft dit ongeluk onzen stadgenoot Vermeul (niet Vermeu len), van wien voor eenige weken rijn ganschen inboedel in het perceel aan den Kanaalweg verbrandde. De heer Ver meul was afkomstig van Rotterdam, en komt aldus wel tragisch aan zijn eind! Volgens de meded'eelingen der Haarlem- sche politie-autoriteiten aan den commis saris van politie alhier, zou het ongeluk aan eigen onvoorzichtigheid te wijten zijn; de heer Vermeul struikelde over in de coupé staande bagage en viel uit den reeds in beweging zijnden trein. HET RAPPORT OVER DE RIJKSWERVEN. Men meldt aan de N. R. Crt: Zaterdag heeft het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Bond van over heidspersoneel te Amsterdam vergaderd met vertrouwensmannen van de afdeelln- gen Hellevoetsluis en Den Helder, ter bespreking van het onlangs verschenen rapport over de rijksmarinewerven en van de conclusies, waartoe de commissie, welke het rapport heeft uitgebracht, is ge komen. De vergadering was van oordeel, dat er zeer ernstige bezwaren moeten worden aangevoerd tegen de wijze, waarop de commissie haar onderzoek heeft ingesteld, als gevolg waarvan aan de conclusies, welke in het rapport vervat zijn, n.1. op heffing van de werf te Hellevoetsluis en exploitatie van het bedrijf te Willemsoord als een staatsbedrijf, onjuiste gegevens ten grondslag liggen. De vergadering besloot, na uitvoerige discussies, uitvoerige gegevens zoowel uit Den Helder als Hellevoetsluis bijeen te brengen, deze in een rapport aan den mi nister van marine te verwerken en daar na een audiëntie bij den minister aan te vragen, teneinde de zienswijze van de or ganisatie, die door den minister uit de staatsoommissie is geweerd, ten opzichte van het rapport en de conclusies der com missie toe te lichten en daarbij tevens het personeelsvraagstuk te behandelen. Binnenland. VAN MOORD OP EEN LANDLOOPER VERDACHT. Arrestatie te Waubach (L.) In den oorlogstijd vertoefde in Limburg zekere Jansen, een oude zwerver, die met bedelen en landlooperij zijn kost ophaal de en vooral veel in de omgeving van Echt vertoefde. In den volksmond droeg hij den naam van „de Kromme". Op zekeren dag was J. verdwenen. Nie mand hoorde meer iets van hem, tot voor enkele dagen den gemeente-veld wachter van Echt ter oore kwam dat een tweetal personen, die destijds veel ge smokkeld zouden hebben, zich in dron kenschap zouden hebben uitgelaten, dat „de Kromme" in het Echter-bosch begra ven was en dat thans wel niets meer hen zou kunnen verraden. In verband hiermede hebben twee veld wachters zich in den nacht van Zaterdag op Zondag naar Waubach bij Heerlen be geven en den aldaar wonenden H. van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij is naar Echt overgebracht. Naar den tweeden persoon, zekeren I., eveneens in Waubach woonachtig, wordt nog gezocht. Belden worden verdacht de hand in de verdwijning van J. te hebben gehad. (Tel.) KLEINE BRAND MET TRAGISCHE GEVOLGEN. Zondagvoormiddag ontstond door het omvallen van een brandende kachel in een bovenvertrek van het perceel 46 aan de Lammermarkt te Leiden, een binnen brand, die noodlottige gevolgen heeft ge had. Vaii het gezin van den fabrieks arbeider Galjaard waren thuis de vrouw, twee knaapjes van 4 en 6 jaar, terwijl nog een meisje van anderhalf jaar in de wieg lag. De knaapjes speelden op den vloer en schijnen de kachel omver geworpen te hebben, waardoor brand ontstond. Het vuur deelde zich aan het wiegje en de weinige meubelen mee en weldra stond het garsche vertrek vol vuur en rook. Door een benedenbuur werden de drie kinderen gered en met emmers water het brandje gebluscht. De geheele familie werd per zieken auto naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Het meis je is er 's middags aan de brandwonden overleden, de twee knaapjes verkeeren in hoogst zorgelijken toestand, terwijl de moeder, na te zijn verbonden, wegens ge brek aan ruimte in het Ziekenhuis, naar het St. Elizabethsgesticht is overgebracht. Ook zij is niet buiten levensgevaar. Het geval verwekte groote deelneming. DOOR EEN AUTOBUS AANGEREDEN EN GEDOOD. Ernstig ongeval te Eindhoven. Zaterdagmorgen omstreeks halftien heeft te Eindhoven aan de Tongelresche- straat op den hoek van de Locomotief straat een doodeljjk ongeluk plaats ge had. Het vijfjarig zoontje van den heer A. O. Bakermans, wonende in deze straat, was al spelende achter een tractor, welke hout aflaadde, gekomen. Op hetzelfde oogenbllk passeerde de autobus van de firma Kessels Verhat- ten. Een aanrijding met het kind was on vermijdelijk. Het jongetje kreeg een slag tegen het hoofd en is kort daarna overleden. Den chauffeur, die zeer onder den indruk van het gebeurde was, treft geen schuld, daar het kind niet te zien was. COOP. ZUIVELGEBOUW „NOORD-HOLLAND". Bij opbod.f 51.000. Het aan de Handelskade te Alkmaar ge legen kapitale zuivelgebouw „Noord- Holland", in 1918 door een zevental N. H. fabrieken gesticht voor export van eigen zuivelproducten, welks bouw 180.000 ge kost heeft, wordt thans in veiling ge bracht Bij opbod bracht het op.f 51.800 terwijl voor de twee naastbijgelegen bouwterreinen 4160 en 4670 geboden werd. De afslag is bepaald op 10 Febr. ajs. ONVOORZICHTIGHEID. Terwijl de winkelier W. te Zwammer- dam Zondag met een kaars rijn auto zou nazien, geraakte de benzine inbrand. Het vuur zette den man zelf in lichte laaie. Toegeschoten hulp doofde de vlammen, doch W. bekwam zeer ernstige brandwon den. De auto kon worden behouden; het schuurtje waarin deze stond brandde ge deeltelijk uit DOOR EEN FOKSTIER AAN GEVALLEN EN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagmiddag bezocht de vroegere verzorger van een fokstier den nieuwen verzorger te Eibergen. Het beest scheen minder prettige herinneringen aan zijn vroegeren baas te hebben, want niet zoo dra hoorde het weder zijn stem, of het werd zeer woest en viel als dol op V. aan, met het gevolg, dat hij dezen ernstig met zijn horens verwondde. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp Ingeroepen. De getroffene bevindt zich in zeer zorgelijken toestand. 59-JARIGE VEENARBEIDER DOOR DE TRAM OVERREDEN. Zaterdagavond is de 69-jarlge veen arbeider KL M. uit Weerdinge, door de tram, die 19.15 in Emmen moet aanko men, overreden, doordat hij voor een pas- seerenden auto wilde uitwijken. Den ongelukkige werden beide been en afgereden. Per tram werd hij naar Em men vervoerd, waar spoedig drie dokters geneeskundige hulp verleenden. Voor het leven van den man wordt gevreesd. De ongelukkige is gehuwd en vader van zes kinderen, van wie twee nog naar school gaan. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Zondagnacht vond een agent van politie in Den Haag in de Jan Evertsstraat een auto onbeheerd staan. Het viel hem op, dat de wagen een dubbele nummerplaat droeg. Hij noteerde de beide nummers en rapporteerde zijn bevinding aan het bureau. Daar was inmiddels bericht bin nengekomen, dat er Zondagmiddag te Haarlem een auto gestolen was. Het nummer van den gestoleij, auto kwam overeen met het oorspronkelijke nummer van den onbeheerd gevonden wagen. Het bleek, dat men over de eigenlijke num merplaat een andere plaat met-een ge fingeerd nummer had aangebracht. Ook het merk van den wagen Essex was hetzelfde als dat van den gestolen auto. Van de daders heelt men tot nu toe geen spoor; DE VERMISTE CAPSULES. Ten aanzien van de vermissing van capsules bij een fabriek te Hilversum is bij de controle door een accountant en een inspecteur van politie gebleken, dat er geen fout is gemaakt in de administra tie, zoodat het nu wel vaststaat, dat een hoeveelheid capsules ter waarde van 18,500 gestolen is. De ultloving van een premie van 1000 blijft gehandhaafd. VROUW VERBRAND. De 85-jarige weduwe W. te Neerbeek- Beek was Zondag onder de hoogmis al leen thuis. Waarschijnlijk is zij, aldus de Limb. Koer., te dicht bij het vuur geko men, waardoor haar kleeren vlam hebben gevat. De buren hebben de vrouw levend verbrand gevonden. DE LEEGGESTOLEN JUWELIERS WINKEL. Op den gearresteerden bakkersknecht L., die wordt verdacht van medeplichtig heid aan de inbraak bij de firma Siebel aan den Binnenweg te Rotterdam, zijn o.a. gevonden 1 bankbiljet van 1000, gemerkt A T 04868 en 1 van 200, ge merkt A Z 052796. Zooals men weet, kon hij geen herkomst van dit geld opgeven, en de politie vermoedt, dat dit geld afkom stig is van de opbrengst van den ver koop ven gestolen sieraden. Ingezonden Mededeeling. (707) wondt gezond en sterk het kpijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten 't voldoet ied&te&ri OPIUM. De rivierpolitie heeft op het terrein van den Rotterdamschen Lloyd te Rotterdam een Chinees aangehouden, die in het bezit bleek te zijn ven drie kilogram opium. De opium is in beslag genomen. De Chinees is opgesloten. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer bewaakt De directie van de Nederl. Spoorwegen heeft besloten, op het traject Castricum— Heilo een onbewaakten overweg, den Vischweig, onder Lknmen, wederom on der bewaking te stellen. Dit gebeurt in de eerste helft van deze maand. Het zal op de lijn Uitgeest'Alkmaar de derde overweg zijn, die weer bewaakt wordt. Zaterdagochtend ongeveer 9 uur is op den onbewaakten overweg bij Akkruni een auto door een van Zwolle komenden trein aangereden. De bestuurder, de heer Lakkerman uit Alkmaar werd uit den auto geslingerd, maar kreeg waarschijn lijk geen letsel. Hij: reisde met den trein naar Leeuwarden, waar hij zich liet on derzoeken, daar rijn knieën pijnlijk wa ren. De auto werd vernield. DB STEEKPENNINGEN BIJ DB GASFABRIEKEN. Te Voorschoten. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Voor schoten heeft de voorzitter medegedeeld, dat een onderzoek, ingesteld door het col lege van B. en W., had uitgewezen dat de bedrijfschef van de gemeentelijke gas fabriek zich aan corruptie heeft schuldig gemaakt en sedert 1927 een bedrag van 2600 aan retouroommiasiea heeft ge noten. Besloten werd den bedrijfschef niet te ontslaan, doch genoegen te nemen met diens voorstel om het bedrag bij termij nen gedurende 6 jaar in de gemeentekas terug te storten. Voorts werd een bepaling in de betref fende verordeningen opgenomen, waar door dergelijke handelingen van ge meenteambtenaren kunnen worden voor komen. OVERLAST IN EEN TREINCOUPE. Een 27-jarige dame, die Vrijdag val Amsterdam naar Alkmaar in den trein el- leen in een coupé zat met een handelsrei ziger, werd door dezen met allerlei praat jes lastig gevallen, terwijl hij tenslotte trachtte tot handtastelijkheden over te gaan. De dame wist den onverlaat tot Cas- tricum op een afstand te houden en aldaar aangekomen, deelde zij den treinconduc teur mede, hetgeen zich tusschen haar en den handelsreiziger had afgespeeld. Deze handelsreiziger werd gedurende het ver dere gedeelte van de reis bewaakt en te Alkmaar aan de inmiddels gewaarschuw de politie overgeleverd, tegenover wie hij bekende ontoelaatbare handelingen te hebben verricht. Er is tegen hem proces verbaal opgemaakt, waarna hij ter be schikking der Alkmaarsche justitie is ge steld. Buitenland. DREIGBRIEVEN. De rechtbank te Gera heeft den politie- wachtmeester Goldmann tot een jaar tuchthuis en vijf jaar eerverlies veroor deeld!, omdat hij dreigbrieven aan een fabrikant te Grelz had geschreven, In de brieven dreigde hij den fabrikant en diens gezin te zullen vermoorden, als hij geen „losgeld" kreeg. EEN GOEDERENTREIN ONTSPOORD. Zaterdagochtend is bij Dronberg-Gross Gerau een. goederentrein ontspoord. De machinist heeft zware wonden opgeloo- pen. Het verkeer op deze lijn is eenige uren lang gestoord geweest. ALGEMEENE STAKING TE BARCELONA? Volgens berichten tilt Baroelona, die da grens bereiken, zou daar een algemeene staking, als protest tegen het betalen van de nieuwste inkomsten-belasting, zich snel uitbreiden. De middagedities der bla den rijn niet verschenen. Er wordit ge zegd, dat meer dan zeventig pet. van da arbeiders in alle vakken dien arbeid heb ben neergelegd AUTO'S IN BRAND. Te Berlijn zijn Vrijdagmiddag om drie uur een autobus en een luxe-auto op den Kurfürstendamm tegen elkaar gebotst. Beide auto's vlogen in brand. Een der passagiers van de bus kreeg lichte brand wonden. Twee uur later ontplofte in de Gnei- senau-straat de tank van een taxL In de buurt sprongen door den schok tal van ruiten en enkele voorbijgangers werden tegen den grond geslagen en gekwetst De taxi ia geheel vecbcaaA VAN DINSDAG 7 FEBRUARI 1928 oours te Amsterdam van den Bond van eert en de? ra de ute P^"' een eere- en den Directeursprtfs behaald. N Jansen Lf o^ de waarschuwing voor- Indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5