Heeren- en Kinderkleeding, HERKAN NTPELS VAN ZATERDAG 11 FEBRUARI 1928 VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS 1X)RUS RIJKERS ONGESTELD. In ,4e Telegraaf" van gisterenmorgen was een eenigszims sensationeel berichtje opgenomen over een ernstige ongesteld1- hud van Dorus Rijkers. W ij vernemen dat opa Rijkers op dok tersadvies Donderdagmorgen naar Am. Bterdam is gegaan, om zich te laten onder, zoeken, daar hij al eenigen tijd niet in orde was. In het Ant. van Leeuwenhoeck- huifl aldaar is hij nu in observatie geno men, doch hoopt Maandag alweer ontsla gen te worden. Wel is de oude zeeheld de laatste weken erg verouderd en verzwakt, maar hij is dan ook al 81 jaar, en is dus den leeftijd der „zeer sterken" al over schreden. Autobusdienst Alkmaar-Helder. Acht maal daags heen en terug. Waarschijnlijk met ingang vap 1 Maart, of anders eenige dagen later, zal een autobusdienst geopend worden van Alk maar op Helder, waartoe het initiatief is genomen door den heer Langeveldt, directeur van de stadsbaan te Alkmaar. Zooveel mogelijk wordt aansluiting ge geven op de Texelsche boot en te Alk maar op treinen en booten van en naar Amsterdam. De standplaats te Helder ls het Haven hoofd. Route: Hoofdgracht, Wsststraat, Zuidstraat, Binnenhaven, langs de west zijde van het kanaal naar Alkmaar. Te Alkmaar standplaats Bierkade. De dienstregeling en tarief, zooals deze door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd, laten wij hieronder volgen: Vertrek Alkmaar Bierkade 7.00 8.20 10.86 12.10 14.55 17.80 18.50 20.45 Vertrek Alkmaar Station: 12.15 15.00 17.35 18.65 Aankomst Helder: 8.10 9.50 12.05 18.40 16.25 19.00 20.20 22.15 Vertrek Helder: 6.60 8.60 10.80 12J.0 15.30 16.40 19.15 20.85 Aankomst Alkmaar Station 20.35 22.00 Aankonst Alkmaar Bierkade 8.16 10.2012.00 13.40 17.00 18.10 20.40 22.05 Tarief voor reizigers Alkmaaj—Helder, of omgekeerd, enkele reis f 0.80. Kindtren beneden 4 jaar, waarvoor geen afzonderlijke zitplaats wordt verlangd, zijn vnj. Tarief voor bagage en rijwielen f 0.25 per cdli, ongeacht de afstand. De bussen kunnen 28 personen ver voeren zij zijn van zeer solide materiaal geboiwd. VOOR EEN BETERE VERBINDING MET AMSTERDAM. Door de V.V.V. Helderis Belang is aai de Nederlandsche Spoorwegen een adres gericht om over te gaan tot invoe ring van dagretours Helder—Alkmaar en t«t het verkrijgen van een snellere ver- Hndiing gedurende het badseizoen. M. E. T. H. O. Ofschoon de voorbereidende werkzaam heden van de Middenstands- en Electri- citeits-Tentoonst'Mling, die van 28 April tot en met 6 Mei hier gehouden wordt, nog in vollen gang zijn, kan worden medegedeeld, dat er reeds 500 Ms. stand oppervlakte verhuurd is. Wij vestigen nogmaals de aandacht van de Winkeliers van Helder op deze belangrijke Tentoon stelling en raden wij hen aan om te leurstellingen te voorkomen zich tijdig van plaatsruimte te verzekeren. Voor de bezoekers der Tentoonstelling zal er volop te genieten zijn. Niet alleen wat de inzendingen aangaat, maar ook zal er gezorgd worden voor een keurig cabaret, waar eerste klasse artlsten 's middags en 's avonds zullen optreden, terwijl tevens een goed Vollendammer orkest de Tentoonstelling zal opluisteren. Het Be stuur zal zorg dragen voor een speciale verrassing voor de Dames. Wij mogen thans niet te veel uit de school klappen, doch wel kunnen wij reeds zeggen, dat het vele bezienswaardige, dat geboden zal worden, een bezoek aan deze Tentoonstelling zeer zeker loonen zal, daar zij voor elk wat wils biedt. GEREF. ZANGVEREENIGING „HALLELUJA". Directeur: Joh. F. Asma. Bovengenoemde zangvereenlging hoopt Donderdag 1 Maart aaMtaande een uit voering te geven in de Ger. Kerk Spoor straat. Alwaar zij hoopt lied van de Klok" van A. Rombeigen „Mlrjams Zegenzang van Franz Schu- bert, belde werken voor koor, soU, orkest, plano en orgel. Voor deze uitvoering beeft zij de medewerking verkregen van onze plaatsgenoote mevr. Brumsen—HogerzeJ, •nnraan terwijl de hier ter plaatse wel bekende bariton, de heer Joh. Nelissen van 1 loemendaal, en de heer Joh. van Helve t, tenor, van Wormerveer, even eens hun medewerking zullen verleenen. Een e i ander belooft een mooie avond te worden. Nadere bijzonderheden zullen later per advertentie bekend gemaakt werden. Ïiïliez2*iden Mededeellng. T^rwiii anderen nog ultverkoopen KLEEDINGMAGAZIJNEN HELDER - SCHAGEN. NOODLANDING. Wegens een motordefect moest, de F. 12, bestuurd door den korporaal-vliegtuig- maker Berkhout tijdens een oefenings- viucht een noodlanding maken bij de Groote Keeten onder Callantsoog. Het toestel daalde in een bouwland en kwam bij het uitrollen door de drassig heid van den grond op den neus terecht. De vlieger bleef ongedeerd, terwijl het vliegtuig zoo goed als onbeschadigd, bleef. VREEMDELINGENVERKEER. Inwoners van Helder en Huisduinen, die in dez zomer 1928 gemeubileerde ka mers willen verhuren of vreemdelingen pension kunnen aanbieden, worden uitge- noodigd hiervan schriftelijk mededeellng te doen aan den Secretaris van Helders Belang, Loodsgracht 45, zoo mogelijk on der opgave van prijzen. Met het oog op het feit dat reeds nu vele aanvragen. Inkomen is eene spoedige opgave zeer gewenscht. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE-KOLONIES, Bovengenoemde Vereenlging hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het Algemeen Tehuis voor Militairen in de Spoorstraat. Jammer is het voorzeker, dat er van de zijde van het publiek zoo weinig interesse voor dergelijke vereeni- gingen bestaat, hetgeen hier temeer te betreuren valt gezien het menschlievende doel en het sociale belang van een derge lijke instelling,' als het teruggeven van een goede gezondheid aan het zieke en verwaarloosde kind. Om acht uur opende Dr. Rienks, de voorzitter, de vergadering met een kort woord van welkom tot de aanwezigen voor hunne opkomst. Het woord is hierna aan den secretaris, den heer T. van Heusden, die de notulen der vorige vergadering, gehouden op 22 Febr. '27 voorleest, welke onveranderd worden goedgekeurd onder dankzegging voor de getrouwe weergave. Hierna is het jaarverslag van den secre taris, den heer van Heusden aan de orde, dat reeds het negentiende der vereenl ging is. Wij laten het hierbij eenigtzins gedetailleerd volgen In de hoop de be langstelling In het doel en streven van het genootschap eenigszins te mogen be vorderen. In het verstreken jaar zijn 12 kinderen op de lijst geweest, waarvan 1 achterblij ver van 1926, die nog volle drie maanden in Nunspeet moest blijven. In totaal zijn 8 jongens en 1 meisje naar Nunspeet gezonden en 5 jongens en 7 meisjes in twee groepen naar De Steeg (een groep zomerverpleging en een groep winterverpleging). Samen komen ze ons te staan op de kosten van 867 verpleeg- dagen. Een jongen Is èn in zomer- èn weer in winterverpleging uitgezonden. Een an dere jongen ls na uit Nunspeet terugge komen te zijn een maand later weer terug gezonden en ls daar nu nog. De Ingewonnen berichten over de resul taten van de uitzending zijn nog al be vredigend. Twee leelijke tegenvallers hebben 't heele jaar ontzettend gehinderd, 't Be rloht van ons gemeentebestuur, dat we moesten zien uit te komen met het ons toegedachte aubsldle van 400.—, we wisten 't maar al te goed, dat dit niet mo gelijk zou zijn. Evenwel, we moesten knij pen en we knepen de 1450 verpleegdagen van 't vorige jaar tot 867 terug. Helaas weten we niet, hoe zeer daardoor moge lijk harten en hartjes geknepen zijn, die bij ruimer middelen wellicht met de twaalf teruggekeerde glundere gezichtjes mee gedaan hadden aan 't verspreiden van levensblijheid, 'k Moet er nog één op merking bij maken. Het gemeentebestuur was van meening, dat ons arbeidsveld zou Ingekrompen zijn. Onze overtuiging is, dat we nog maar ongeveer een derde be strijken, nog afgezien van buitengewone omstandigheden. Het andere onaangename was, ten eer ste dat ons het bericht gewerd, dat Ooca- dorus niet op de kermis zou komen. Hoewel deze later wel kwam ontving het Genootschap echter niets. Op andere manieren is toen getracht aan geld te komen o.a. dooi verkoop van vlaggetjes en de opbrengst van voetbalwedstrijden en een tooneeluitvoering. Met den nieuwen voorzitter zijn we aan 't koerswijzigen geweest, 't Motto is nu: liever eenige verplegingen van korten duur dan één van langeren duur. Voor de uit te zenden kinderen vullen de huis artsen de formulieren in en Ingeval van twijfel zal de leidende arts van het Consul tatie-Bureau op de Kerkgracht beslissen. De betrekkingen met de vereenlgingen 't Witte Kruis afd. Helder en 't Marine IsjuuOKiumla&ds sjja na vriendschappelijken aard. Voorts kunnen we met genoegen memoreeren, dat het burgerlijk armbestuur ons gaarne steunt, waar we soms medewerking inroepen. Onze'vereeniging is zoo langzamerhand geworden een maatschappelijk orgaan, dat wel niet meer gemist zal kunnen wor den. Aan ons, aan ieder de zorg, dit or gaan zoo perfect mogelijk te laten functio- neeren. Op 1 Januari 1.1. waren in totaal door ons uitgezonden y>5 kinderen voor 9.496 verpleegdagen, waarvan 8.670 voor gewone verpleging en 5.826 voor de zoo genaamde B-verpleging (d.L voor ernsti ger aandoeningen). Hiervoor is betaald aan verpleeggel- den 12.916,70, terwijl hiernevens kwamen kosten voor transport, kleeding enz. tot een bedrag van 1.807,87/'», alzoo jamei 14.724,071/» buiten de kosten van huis- houdelijken aard. Ter tegemoetkoming in onze uitgaven ontvingen we van de gemeente in totaal 5.039.76 subsidie en aan terugvordering van ouders enz. 1.840.85 alzoo samen aan restitutie 6.880.60. Onze regelmatige inkomsten uit contri buties, rente en vroeger ook verkoop van zilverpapier, leverden in al dien tijd op 2.856.89, dus bij lange na niet genoeg om daarop te steunen. Gelukkig, dat in onze statistische gege vens nog een rubriek voorkomt van bui tengewone ontvangsten, waarvan het totaal tot op 1 Januari is aangegroeid tot 7.682.141/» en 't merkwaardige is dat de groei van dit bedrag eenigszins schijnt be- invloed te worden door de elasticiteit van de kosten van uitzending. Hierna volgt punt drie, rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De penningmeesterease, mej. Held, geeft hiervan de volgende cijfers. In kas op 1 Jan. 1927 958.411/». De ontvangsten over 1927 bedroegen aan rente 81.98, bij drage der ouders f 151.80, subsidie der gemeente 400.—, bijdrage van particu lieren 6.50, oontrlbutlön 168.75, ont vangen van diverse vereenlgingen 887.141/», diversen 350.191/», totaal aan ontvangsten 2449.281/,. De uitgaven be llepen aan verpleegkosten 965.65, vracht en reiskosten f 180.66, onkosten uitzen ding 11.25, algemeene kosten (drukw. vergaderingen enz.) 77.15, onvoorzien 45.05, contributie Hoofdbestuur 16, nog af te dragen H.B. 118.681/,, totaal aan uitgaven 1858.481/», zoodat de reke ning sluit met een batig saldo van 1090.85. Het ledental ging eengszins achteruit. Op 1 Januari 1927 telde de ver- eeniging 141 leden, hiervan vertrokken of bedankten er in 1927 9, zoodat er nu 182 leden zijn. De voorzitter brengt hierna zijn dank uit aan de penningmeesteresse voor het uitstekende en nauwgezette beheer en verleent haar hiervoor décharge. Verder spreekt hij zijn tevredenheid er over uit dat de van gemeentewege toegestane sub sidie, welke vorige jaren meer bedroeg doch vanwege de bezuiniging is inge krompen, niet overschreden is. Met het voorstel om de contributie aan de alge meene kas evenals de vorige jaren op tien gulden te handhaven, kunnen allen zich vereenigen. Hierna volgt verkiezing voor de aftre dende bestuursleden, welke allen weder herkozen worden met dankzegging voor het voor hen verrichte werk. Deze waren mevr. De BoerJongkees, mevr. Spruit en mej. Held. Voorzien moet worden in de vacature ontstaan door het bedanken van het bestuurslid, mej. van Aken. Be sloten wordt mevr. Schreuder hiervoor aan te zoeken. Verkiezing van een afgevaardigde voor de eerstkomende algemeene vergadering wordt voorloopig aangehouden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, waar na de vergadering met een woord van dank gesloten werd. DERDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. Mevrouw Warren's bedrijf. Na ShawJs „Pygmailon" met de zoo tra gisch om het leven gekomen Groetje Lobo in de bekende rol van Eiisg Doolit-tle, had den we hier -ter stede G. B. -Shaw niet meer ten tooneel© gezien. Geen wonder, dat een volle zaal Donderdagavond in gespannen verwachting zat over de vertolking, die het Vereeniigd Tooneel, directie Verkade en Verbeek, zou geveni van het onvriendelijke spel van dezen grooten satyricus,„Mevrouw warren'! bedrijf'. Gespannen verwachting, die lang, zeer lang op de proef gesteld werd. Want nadat de „Oaslno"-jazzband een gewel dige massa repertolrenummers had ten beste gegeven-, kwam er nog altijd geen ver- eenigd tooneel op de plantoon. -Daarentegen werd moeizaam en zorgvuldig de stoel van de „zingende zaag" omhoog geheschen en kregen we, wat Mark Violier aangenamer gedachtenis genoemd zou hebben „een zacht stoikkie" op dit onovertroffen instrument. Ik stel voor, voor den uitvinder van de zin gende zaag een geldenkteeken op te richten; we woTdien -noodeloos zoo vaak en zoo mee- doogenioos doorgezaagd ln het leven, dat zoo'n zingende zaag Inderdaad; een, uit komst is. Na dit zachte stukkle werd de stoel met en benevens de zaag en' haar bespeler weder naar lager sferen gevoerd, de pianist nam een nieuwen bundel „Zu T-ee und Tanz" en, we begonnen van vorenl af aan. Het reclame- scherm daalde neer enl de lichtbeelden be gonnen. Tot tenslotte de heer Kokelaa r voor het voetlicht verscheen; toen voelden we allemaal, dat het hommeles was. En dat was ook zoo, al viel het tenslotte nog weer mee ook. Want Mevrouw Chrispjjn—Mulder had- in Amsterdam- den trein gemist-O) en was nu -per auto op weg naar de stad der jutters. Ieder oogenMik kon ze -komen. Deze mededeellng liet ruimte voor fan» tasfte. Hoe, als de taxi van- mevr. Cbrispijn bandenipeoh kreeg en onderweg bleef ste ken? Hoe, als deze dame zelf in het Noord- Holland9ch Kanaal was gerold of ergens in de rimiboe, laten we zeggen tusschen Burger-brug en 't Zand), in min of meer der Wnlt attaadMt toestand lag te MatóogaoJP. En meer dergelijke fantasmagorieën Maar zoo om en de b-iji negen uur de halve zaal had maar vast pauze genomen en- was in de ko-ffiekamer werd er verzame len geblazen- en even later ging het scherm op. Eni daar er vlug afgewerkt werd, viel tenslotte dit inconven-ienit nog erg mee, want we stonden- nog vóór middernacht op straat. Mevrouw Ohrispij-nMulder zal dat Heldersche uitstapje nog wel heugen, omdat een Amsterdamsche taxi-chauffeur nu een maal niet voor een kwartje heen en terug naar Helder rijdt. In-tusscheni. we kregen dan toch nog Shaw, en daar we allemaal gezellig uit wa ren en kennissen onder elkander, vonden we dit wachten niet e-ens zoo erg vervelend. Zoo zij-n we nu ook weer, nietwaar? -Shaw zou Shaw niet wezen, als hij ln dit stuk niet geest en humor en bittere sa-tyre uitstortte over z-iJm hoorders. Het is een schitterend vuurwerk van brillanite dialo gen, eeni geestelijke delicatesse, waarin hij met vele heilige huisjes van conventie, mo raal, godsdienst spot. Maar in- den onder grond van zijin spot, rijn bittere ironie is onmiskenbaar de dlep-ernstige levensbe schouwing merkbaar, van dezen voornamen geest, hier gepersonifieerd in Vivie eni ook, ondanks diens luchtige echijta-baje opper vlakkigheid, in Fran-k. Zooals bekend, -brengt het stuk de botsing tusschen- moeder en dochter, beiden sterke persoonlijkheden. Het „bedrijf" der moeder, een anti-sociaal, niet met name te noemen beroep, is het, dat aanleiding! geeft- tot deze verwijdering. En mev-rouw Warren moge, i-n- het -tweede bedrijf, haar dochter -trachten te overtuigen van het goed) recht van haar beroep- „van, het stand-punt eener brood winning is het zoo goed als elk ander beroep en het levert veel meer op" het conflict is er: mevrouw Warren heeft de conse quenties te aanvaarden van de haar dochter bereide in-tellectueele opvoeding. En Vivie breekt in het vierde bedrijf definitief met haar moeder. -Dit vierde bedrijf is van bui- tangg-wone, aangrijpende schoonheid; het ia voor een groot deel uitsluitend een ddaloog tusschen de -twee vrouwen, -moeder en doch ter. Beiden sterke karakters, maar de doch ter wint in een dialoog van- geweldige, strak gespannen tragiek. En in deze oplossing oe eenige, die bevredigen kan is tevens gesymboliseerd het ideaal eener op hooger plan geordende samenleving, waarin- de WarrenJs zullen verdwijnen zooals afgestor ven organismen wegrotten. Daarom ls u, als fij naar huis gaat, -het hart zoo licht gewor- en; het leven ls zooals het ls, tmaar slechts schijnbaar overwoekert het kwade het goede. Het eerste bedrijf, waarin de handeling wordt voorbereid, is een en al- geest en ver nuft. Ais sprankelend vuurwerk rijzen de dialogen omhoog en Shaw bereidt zijn hoor ders een kostelijk geestelijk maal. In- het tweede bedrijf rijst het conflict, dat me vrouw Warren nog weet -te bezweren; bit tere, bittere waarheden zegt Shaw hier, en de dochter, getroffen door de moederlijke mededeelingen, aanvaardt aanvankelijk den toestand. In het derde bedrijf verscherpt zich evenwel dit conflict door het verder verloop der dingen; het optreden van den verloopen vlveux Crofts, in een prachtige slot-scène, enz„ om in het vierde bedrijf de oplossing te krijgen, waarin Vivie haar eigen weg gaat, ondanks de tranen der moeder. De zes handelende personen, die Shaw in dit stuk laat optreden, vormen zeer uiteen loop ende individualiteiten, die, elk in zijn soort interessant- zij-n. En Juist wegens die karakteruitbeeldingen eisch-t dit stuk veel van de spelers. Nel Stants was in haar uit beelding van Vivie voortreffelijk; in Vivie heeft- de auteur al zijn liefde samengevat; voor het uiterlijk is zij- een koele, hardvoch tige vrouw, maar haar koelheid- is krach-t. en karaktergrootheid1. En waar reeds de schrij ver zelf met zooveel ijzeren zelfbedwang deze figuur geschapen heeft, daar ;9 ce taak der uitbeelding voor een tooneel-speelster, die zich aa-n dit zelfbedwang moet aanpas sen, onmenscheiijk zwaar. Want met die be- heersching staat of valt de rol van Vivie. Miss-h'en had- Nel Stsmts een- enkel maal een zwaki oogeriblik, maar over *t algemeen, en met name in het laatste -bedrijf, was zij voortreffelijk. Frank- Ga-rdner, de zoon van den domlné, is een mlniatuur-Shaw: spotter en satyricus, en zijn rol vooral verleidt -tot cha-rgeeren. Frits van Dijk heeft er zich voor weten te hoeden, misschien niet altijd in- voldoende mate, maar tenslotte beschouwen we dit maar als kleine concessies aan -het publiek, dat van grapjes houdt. HU was evenwel- lang niet altijd -te verstaan in de zaal. [Mevrouw ChrlspH-nMulder hoedde zich als Mevrouw -Warren voor ordinairheid zelfs iemand als deze „dame" krijgt in den dagelijkschen omgang wel het voor de sa menleving noodl-ge vermlaije beschaving. De actrice zorgde er v.oor. d-a-t dit vernisje intact bleef en- gaf daarmee een zeer aan nemelijke creatie. Verkade als Orofts had' een uiterst on dank-bare rol en hijl fcweet zich daarvan op een- wijze, die hem- een dertig jaa-r geleden misschien rotte appelen bezorgd- had-. Wij zeggen' dit als een) verdienste, want hoe beter een individu als Orofts uitgebeeld wordt, des te meer leeft het publiek met de rol mede, en uitte het zlöh- in dien goeden, ou-d-en tdld aldus. Henpl Eerens was een domineestype. waarop Shaw niet bepaald zijn vriendelijkste gevoelens heeft vastge legd. En de wijze waarop vader en zoon Gardn-er met elkander omgingen/, was uiterst amusant. Tenslotte Hans van Meenten als Praedi, een kunstenaarstype, onschuldig en van weinig beteekenis ln het stuk. In langen tijd hebben we niet zoo'n voor treffelijk stuk hier gehad. BAL MASQUÉ IN CASINO. Men schrijft ons: -Evenals in de groote steden wordt er ook hier ieder winterseizoen gedurende dén carnavalstijd een bal-masqué /ge organiseerd. De laatste jaren is er bij zonder veel animo voor en 't schijn-tt hier bij velen in den smaak te vallen. Er wordt dan ook heel veel werk gemaakt van cos- tumes en aan zaalversiering en feestver lichting, meerdere balorkesten, prijzen enz. veel- moeite sn kosten besteed Casino, dat PREDIKBEURTEN. Ncd. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 'b Morgens 10.80 uur, Ds. J. D. v. d. "Veen. Onderwerp: «God regeert». Westerkerk (Westplein). '«Avonds 6.30 uur, Ds. O. C. de Kloet, Onderwerp: «Het Onze Vader». Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: 's Middags 2 uur, Ds E. R. Damsté, Onderwerp: «De eerste verzoeking». Eenigenburg. 's Morgens 10 uur, Ds. O. C. de Kloet, van Helder. Wleringanraard 'b Morgens 10 uur, Ds. EL EL Damsté, vau Huisduinen. Evangelisatie (Palmstraat): s Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. J. de Pree. Donderdagavond 8 uur, geb. Midden straat 117, Evangelisatie samenkomst Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Drs. W. Burggraaf, van Grand Rapids. Hulpkerkdienst Gerei. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.86 uur. de Heer Spijkhove, van Driebergen. Doopsgezinde Kerk: Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidta. Leger des Hells (Spoorgraeht 68). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds hall 8 Verlossings-samenkomsL Donderdag, 'savonds 8 uur: Openbare Heilssamenkomst. =- leent, wordt buitengewoon smaakvol ver sierd en met de kleurrijke verlichting, vrooüjke muziek der beidie Jarz-banda, die vele mooie en typische oostumes, maakt dit alles een betooverend geheel, waarbij de gezellige stemming niet zal ontbreken. Ditmaal zal het bal-masqué plaats heb ben op Zaterdag 18 Febr. Voor toegang»- bepalingen verwijzen wij naar de adver tentie. V NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuto- spaarbank te Helder, Polderweg 1 over de maand Januari 1928. Op Spaarbankboek jes werd in den loop der maand Ingelegd 92.818.01 en terugbetaald 86.168.81. Derhalve meer Ingelegd dén terugbetaald/ 26.159.20. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg in deze maand 95. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreflende het postkantoor Helder en zijne bij- en hulp postkantoren over de maand Jan. 1928. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand Ingelegd f 67.812.67 en terug betaald f 91.984.68. Derhalve minder Inge legd dan terugbetaald f24.672.01. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 80. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 1800.en afgeschreven f 1200. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 600.—. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg 2. Gemeenteraad. Deding met K. Hoogerduyn. B. en W. stellen voor met K. Hoogerduyn een dading aan te gaan teneinde een rechtsgeding met dien heer te voorkomen, en hem te betalen de som van f 1000.— als afkoop van zijn rechten ten opsiohte van het huis Dijkstraat 10. Dit perceel was voor de ingebruikname van het nieuwe raadhuis in huur bij de gemeente tot 1 Mei 1927. Door de latere ingebruikname (begin Juni) kon de gemeente het peroeel niet op den vastgestelden tijd ontruimen, dooh de eigenaar stond toe, dat het peroeel zoolang om niet bij de gemeente !n gebruik kon blijven. Doch daarna be richtte hij evenwel aan de gemeente, dat, teneinde dit peroeel weder als woon huis in gebruik te kunnen doen nemen, verschillende werkzaamheden noodig wa ren, waarvoor eene uitgaaf van f 1.700. benoodigd was. B. en W. boden aan een half jaar huur te betalen. Uit ingewonnen rechtskundige adviezen is gebleken, dat tijdens den huur door de gemeente ver schillende veranderingen hadden plaats gehad, waardoor het gebouw thans prao- tisch onverhuurbaar ia geworden. Ten slotte werd overeengekomen een schade vergoeding van f 1.000.uit te keeren, waartoe B. en W. den Raad machtiging vragen. Venten met melk op Zondag. Bij adrea van September 1927 verzoe ken bijna alle ln deze gemeente woon achtige melkslijters en melkinrichtingen aan den Raad om de politie verordening dezer gemeente te wijzigen en aan te vullen met een verbodsbepaling ten aan zien van het venten met melk op Zon dagen. B. en W. meenen ln overweging te moeten geven om voorshands de gevraagde verbodsbepaling niet in het leven te roe pen, omdat, blijkens een bericht in de pers, binnen afzienbaren tijd het ontwerp van wet op de winkelsluiting door de Staten-Generaal ln behandeling aal wor den genomen. en met zoogenaamde kortingen hun OUdG voorraden trachten van de hand t-» doen, ontvangen wij dagelijks nieuwe zendingen zeer mooi gemaakt, van moderne solide stoffen, voor werkelijk GOEDKOOPEN PRIJS. Vergelijkt onze aanbiedingen, wij brengen dit jaar iets zeer bijzonders. ZONDAG 12 FEBRUARI.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13