HELDE Sport. voetbal. n. v. a N.-H. V. a Ingezonden Mededeellng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. Marineberichten. Stoomvaa rtber ichten. Burgerlijke stand van leider. GEHUWDJ. van Dok en J.f. Domer- Êhl. A. de Vroome en A. Hodrlks. J. roert en L. Kramer. O. Konen en J. de Boer. A. J. Jacobs en A. Lv. Baaien. E. Westerveld en E. Walboon. P. v. d. Sluis en M. Hollenberg. BEVALLEN: M. Nuijens— Groot, z. O. S. van HoutenPlas, d. E. H. ce Jong Augustijn, z. J. M. Nonkes—Vakker, z. G. van GorkumBank, z. F P. Kort manVriese, d. OVERLEDEN: M. A. Linstrim—Davl son, 83 jaar. Haven van Nieuwtdiep, Radiografisch Weerbericht, naar waarnemingen verricht in dta morgen van 11 Februari Medegedeeld door het Kon. Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt. Verwachting: Stormachtige tot krachtige, later tijdelijk afnemende W. tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opkla ringen'. AanvankleiUjk wellicht regenbuien •n l«ta kouder. Overzicht ru da wedstrijden tooi Zondag. Af deeling I. 10 klasse. In deze afdeeling is het Ajax, dat wel be slag zal leggen op het kampioenschap. De roodwitten beginnen steeds beter te spelen en vooral wat dti jaar gepresteerd is, wijst er op dat de eeretitel bij Ajax heusch wel in goede handen is. Morgen wordt tegen VOC gespeeld «n hoewel de R'dammera nog van de laatste plaats ai kunnen komen, waarvoor ze onge twijfeld hun uiterste best zullen doen, geloo- ven wij niet, dat zij tegen Ajax in zijn huldi gen vorm veel succes zullen hebben; reeds in R'dam won A. met 4—0. De verrichtingen van DFC verdienen eveneens venmelding; deze club bezet nog steeds de 2e plaats, waarop ook wel geëindigd zal worden; de S7 doelpun ten, waarop D. kan bogen, wijzen er wel op, dat de voorhoede productief is. De Dcrrdte- naren zijn de grootste concurrenten voor de leiders, doch de achterstand van 4 punten is te groot om nog kans voor de ie plaats te maken. Thana moet RCH in Haarlem be- kampt worden; wel is het winnen daar moei lijk zonderen wij R.'s déb&cle tegen V. U. C. uit doch toch achten wij D. wel in staat met de punten huiswaarts te gaan. Mocht ech ter D. F. C. onverhoopt gelijk spelen en Ajax winnen, dan zijn de Amsterdammers kam pioen! Voor wat U. V. V.E. D. O. betreft, lijkt een gelijk spel ons nog het beste toe, ten minste zooals de bezoekers de laatste, weken spelen, bij wie alle fut er uit schijnt. Het is maar goed dat de Haarlemmers geen vrees be hoeven te koesteren voor de laatste plaats. V. U. C., welke Excelsior ontvangt, belooft een match met veel spanning te worden. De Rotterdammers wonnen op eigen grond met 41, doch de returnmatch zal veel meer in spanning vorderen om het zoover te brengen, want V. U C. is aardig aan het ophalen. Van Hilversum contra H. B. S. is de uitslag niet twijfelachtig, dit zal wel een zege voor de thuisclub worden. Het is anders verwonder lijk, dat een elftal met zoo tal van uitsteken de krachten (Denls, Venmetten, Rambonnet, v. Linge, Smeets, Küchlin, Lash, e.a.) wat betreft de opstelling zooals die la geweest in Januari en dato heden zulke slechte resulta' ten boekt, met dit gevolg dat de voorlaatste plaats bezet wordt; een score van 5354 ty peert wel de „kracht" van het Haagsche team, Er zijn eenige onfortuinlijke wedstrijden ge speeld, zeer zeker, doch de cijfers karakteris- teeren wel duidelijk dat de verdediging verr» van hecht ia, inzonderheid de middenlinie, ae klasse A. D. E. C. bezoekt W. F. C. en zal Stelling c.s er wel onder weten te houden, wat noodig ook is. (In Amsterdam won W. met 21) West- Frisia zal, dunkt ons, de punten wel aan Alc maria moeten laten, indien de Alkmaarders tenminste hun goeden vorm nog niet kwijt zijn; ergo zal in de eerste plaats een groote dosis enthousiasme gevraagd worden. Voor Helder en H. R. C. zie hieronder, ae klasse B. Bloemendaal—Velo is de wedstrijd die 3e beslissing voor het kampioenschap kan bren gen, reeds door een gelijk spel ls de Utrecht- sche club de primus inter pares. Velox is dan tevens uitgespeeld. Scheidsrechter voor deze belangrijke match is de heer J. Pelser. Mocht het zoover komen, dan is de ontmoeting Haar lemZeeburgia van geen invloed meer, ïn welke de heer Jannes met de leiding belast ia. Een overwinning kan dan de Amsterdam mers niet meer baten. Verrassingen zijn echter altijd mogelijk, we hebben dat meer gezien; wie weet waartoe Bloemendaal in staat is! De volgende matches vereischen geen bespreking meer: H. V. C. V. V. A. wat 2 punten voor de bezoekers kan worden, die waarlijk nJ een zeer langdurige inzinking weer teekenen van opleving vertoonen; A. F. C.Zandvoort kan door the Reds gewonnen worden, gezien Z.'s constant verliezen de laatste weken; Donar B. F. C. is natuurlijk een succes voor de jong •te 2e klassers. 3« klasse A. De leiders spelen thuis tegen Assendelft; Watergraafsmeer*s positie is nog allerminst vast, hoewel zij 4 verliespunten minder heeft dan no. 2 (S. D. W.), doch dat kan gauw ver anderen. W. zal zich dan ook voor verrassin gen dienen te behoeden; het is tevens de laat ste match van Assendelft, die om <!eze reden wel hun beste beentje zullen voorzetten. De plaatselijke ontmoeting O. D. E.S. D. W. zal wel een succes voof Schoen c.s. worden, daar de thuisclub dit seizoen vrij pover voor den dag komt. De hekkesluiters (O. S. C.) be zoeken Kinheim, wat op een nieuwe nederlaag voor de roodwitten zal ultloopen; (Q. S. C. verloor vorige Zondag met 7—0 van S. D. W., •en stand reeds met de rust verkregen). I« klasse B. T. O. G. kan morgen kampioen worden, als in Purmerend maar gelijkgespeeld wordt; de Amsterdammers zullen zich de kans wel niet laten ontnemen. De heer De Haam is met de leiding belast. T. H. B. speelt vuor de laatste maal op eigen grond en zal deze match wel met een zege bekronen, daar D. S. V. op be zoek komt, welke club nog maar weinig ge presteerd heeft. (Evenwel speelden de Haar lemmers in Amsterdam 33). se klasse C. Allen Weerbaar, dat den vorigen Zondag D. W. S. een dienst bewees, door in. een zeer rumoerige match Rapiditas te kloppen, speelt nu thuis tegen Amstel om weer 2 punten aan haar totaal toe te voegen. DWV doet het zelfde tegen E. D. W., alzoo wraak nemende voor de 43 nederlaag in Amsterdam tegen E. geleden. Tenslotte de leiders, welke het tegen Neerlandia wel niet te zwaar zullen krij gen. (Op eigen grond won D. W. S. met 70 van de blauwhemden). 4* klasse A. 1Y" 8peelt thuil tegen Uitgeest; belde clubs hebben nog geen winstpunten, hoewel zij reeds reep. 7 en 8 wedstrijden gespeeld heb ben. Doch ditmaal zullen er punten vallen en nu onze plsatsgenooten thuis spelen, verwach ten wij dat deze op hun credit komen, zoodat' flan tevens de laatste plaats verlaten ls. Verder wordt gespeeld: Zaandijk—K. V. V., wat na tuurlijk een overwinning voor de ieiders ls; n.Jtü- 7 Gi S' ,al wel wn fcr,cb partijtje worden, waarin echter de politie de beste papieren heeft, hoewel deze op eigen grond van S. heeft verloren (met 31). 40 klasse B. Een belangrijke wedstrijd Is die tussehen Zaanlandia en O. V. V. O., onder leiding van den heer van 't Veer, de nos. 1 en 2: Zaanl. 7 8 1 1 2410 11 1.57 V. V.0. 9621 29—17 14 Ml Ws verwaehten een zege voor de Zaandam- die dia tevens wet veetes plaats staan. (In Amsterdam \jrloor Z. met 32, met welke match zij de competitie open den). R. C. A.—E. V. C. wordt een succes voor de Edammers. Reserve ae klasse A. Alcm. Victrix 2—Haarlem 2. Stormvogels 2 —Watergraafsmeer 2, WA 2Ajax 3. Reserve 3e klasse A. H. R. C. 2—0. D. E. 2. K. F. C. a— Z. V. V. 2. Q. S. C. 2—Wilh. Vooruit 2. Reserve 3® klasse B. Z. R. C. 2—W. F. C. 2. D. E. C. 3—West- Frlsla 2 Ajax 4Z. F. C. 3. De strijd om de ie plaats gaat hier tussehen W. F. C. 2 en Blauw 'Wit 4. terwijl ook Spartaan 3 nog niet heelemaal uitgeschakeld is 1 W. F. C. II 10 B. W. IV 11 Spart. III 10 De Wormerveerdere 9 1 0 39—8 19 8 1 2 38-44 17 5 2 3 24—17 12 staan er dus prachtig voor; zé hébben no. 2 reeds op eigen veld out moet, welke match door hen met 6—1 gewon nen werd. Voor de laatste plaats komen in aan merking Z. F. C. 3, West-Frisia 2 en D. E. C 3. Er moeten 14 wedstrijden gespeeld worden. Reserve 3® klasse C. 1 In deze afd. steken de T. O. G.—reserves met hoofd en schouders boven de anderen uit. Hun morgen te spelen thuismatch tegen Ahrends V. C. 2 beteekent een nieuwe over winning. S. D. W. 2—Allen Weerbaar 2. Am stel 2—Swift 2. De stand ia: T. O. G. II 7700 34—14 14 D. W. S. II 860a 43—8 12 De andere elftallen maken geen kans meer S. D. W. 2 en Amstel 2 sluiten de rij, doch ook Swift a ia nog niet geborgen. Afdeeling II. xe klasse. De strijd der degradatiecandidaten blijft hier interessant. Nog is niet uitgemaakt, wie als no, laatst zal eindigen. Doch Stormvogels, welke de gast zal zijn vat Spartaan, staat er nog het slechtst voor; we geven hen tegen de Am sterdammers die de punten ook zeer best kunnen gebruiken maar weinig kans. Toch zal het geen groote nederlaag worden. H. F, C. fin H. V. V. hebben beiden een thulswed strijd; zullen de Hagenaars het met Blauw Wit wel weten klaar te spelen voor de gasten staat niets meer op het spel minder zeker zijn we van „the good old", welke ZFC als tegenpartij krijgt, een club die ons wat sterker toeschijnt dan BI. Wit. H. F. C. speelt echter de laatste wedstrijden zeer goed en ook de resultaten zijn mooi, want na de I8 neder laag tegen Feijenoord is niet meer verloren hoewel nadien 7 wedstrijden gespeeld zijn. Men dankt dit in hoofdzaak aan de verdediging Om deze reden lijkt ons een nieuw succes van de oude Haarl. vereeniging niet uitgesloten Sparta zal veel moeite met 't Gooi hebben, maar toch kunnen winnen. FeijenoordA. D O. is de groote match welke kan beslissen over het kampioenschap; als de thuisclub maar gelijk speelt, heeft ze reeds den titel in bezit. De club van Tap zal zich echter maar niet zonder meer gewonnen geven, daarvoor staan ons de jongste prestaties borg. Door een en ander zal dit een wedstrijd worden, waar voor de belangstelling heel groot zal zijn ae klasse A. D. H. C.A. S. C. VoorwaartsHermes D. V. S. Quick—Hercules. B. M. T.—V. I O. S. FortunaSteeds Hooger. In de positie der leidende clubs ls alleen deze verandering gekomen, dat Quick vrijwel afgedaan heeft en het alleen nog gaat tus sehen H. D. V. S. en D. H. C. H. D. V. S. 14 12 1 1 52—16 25 D. H. C. 15 13 0 a 7326 26 (Quick heeft reeds 9 en St. Hooger 10 ver liespunten. Voorwaarts heeft nog steeds punt.) ae klasse B. Unitas—CW, SW—ODS, LSV—Over maas, MerwedeXerxes. Unitas gaat mooi aan den kop met een voorsprong van 4 punten op no. 2. Unitas 12 10 1 I 3817 21 O.D.S. 14 10 1 3 4125 ai Overmaat 11 713 3521 15 xe klasse A. Alkmaar: VAFC-AlkmaarHRC 3, 2 u., Vel. Krommenie: KWHelder 2, 2 u., v. d. Wolff. Zaandam: ZFC 4Bergen 1. Wormer- veer: WFC 3Alcmaria 3. xe klasse B. Middenweg: WGW 2—Texel 1, ia u., Koor stra. Hoorn: Hollandia 3SVS 1, 2 u., J. Hoorn. Schagen 1Zeevogels 1, W. W. Baas. ae klasse D. Bolweg: Helder 4HRC 4> 10 u„ Annyas, Ankerpark: Zeemacht 1Oudesluis 1, a u., Dol. Texel 3—SVS 2, 12 u., C. Swart. 3e klasse D. Tuindorp: HRC 5Succes 1, 12 u., Kort Bolweg: Helder 5Kleine Sluis 1, 12 n., de Zwijger. Julianadorp: JVCWieringerwaard, Lucker 4e klasse C. Anna Paulowna: Breezand 2Helder 6, Metselaar. Wieringen: Succes a—WGW 3, Heijblok. Oudesluis aWGW 4, C. D. Swsrt. (Al deze wedstrijden asnvsng a uur). Schagen 3SVS 3, ia u., Lucker sa klasse F (Adsp.-afd.). Tuindorp: HRC A^-Helder C, 10 u„ v. d. Hoff. Rauchbsker. Zandvoort: Zeemeeuwen 1KFC 1, Meer man. HELDER—HOLLANDIA. (Aanvang 3.15 uur.) Bekijken we de positie van beide clubs: (9) Helder 14 3 2 9 8 (10) Hollandia 12 2 1 9 5, dan blijkt, dat de wedstrijd, welke morgen op het Bolweg-terrein gespeeld zal worden, voor beiden van zeer veel belang is. Met recht be looft dit een spannende kamp te worden. Helder speelde Zondag j.1. tegen West- Frisia een spel, dat zeer gunstig afstak bij dat in vorige ontmoetingen en dat tevens de ver wachting gewekt heeft, dat er een keerpunt ten goede is gekomen. Want had de match uit gespeeld kunnen worden, dan zou H. vrij waarschijnlijk gewonnen hebben. De midden linie was in deze formatie zeer goed; de spil de oude stuwkracht van voorheen, terwijl de kanthalfs ditmaal meer rekening met den bui tenman hielden. In de voorhoede vlotte tiet samenspel niet altijd, maar allen werkten hard en er werd minder gepingeld; met die uitzon dering dat de rechtsbuiten meer aan zijn ne venspelers moet denken en met wat meer overleg moet spelen, dat zou zijn spel zeker 50 pet. ten goede komen. In de achterhoede werd voornamelijk door Grosfeld beter werk geleverd dan anders, hij had er goed het oog in, hopen wij hem morgen in nog beter con ditie te zien. De gasten zullen ongetwijfeld alles op alles zetten, maar als bij Helder de hoofden koel gehouden worden, rij sieh mlet rullen laten overrompelen, dan is ons vermoeden aangaan de het eindserultaat zeer gunstig voor onze plaatsgenooten. Wij zijn wèl benieuwd! Scheidsrechter is de hier welbekende heer Luijcken van Haarlem. Het elftal is vermoedelijk hetzelfde als den vorigen Zondag. Mocht echter de dispensatie van Hekman tijdig afkomen, dan speelt die in de plaats van Zomer. K.V.V. a—Helder a. Het ie reserve-elftal der witnemden trekt naar Krommenie om KW 2 voor de 2e maal te ontmoeten. Hier won H. met 74 (e®® eigenaardige uitslag); ook nu achten wij de leiders in staat hun tegenstanders de baas te blijven. Vertrek met den trein van 10 uur. Z.V.V—H.R.C. Voor de Racers is het gevaar voor de onder ste plaats door het jongste succes wel eenigs- zins geweken, daar zij nu 11 punten hebben, dat is resp. 6 en 3 meer dan de 2 laagstge- plaatste clubs. Doch toch is alle geviar nog niet geweken, alles blijft mogelijk. ZW ech ter, welke de rooden op eigen grond moeten bekampen, is den laatsten tijd in zeer goeden vorm en het zal daarom voor H. een heele toer wezen om tegen de Zaandammers met succes uit den strijd te komen. Hoewel tech nisch lang niet af, is het spel van ZW zeer snel en bewegelijk, welke factoren wel de oor zaak zijn, dat deze club zich uit de gevaarlijke zone heeft weten los te werken. Scheidsrech ter C. Kok zal, verwachten wij, wel voor een goed verloop zorg dragen. H. vertrekt volledig met den trein van 9.33, terug 2a02. H.R.C. O.D.E. 3. Evenals met het ie elftal het geval was moest ook de match tegen QSC a na de rust gestaakt worden (Zondag j.1.), daar het weder steeds slechter werd. Morgen komt ODE 2 op bezoek, een team waar H. nog niet tegen gespeeld heeft. De A'dammers hebben 7 wed strijden gespeeld waaruit 3 winstpunten be haald zijn (tegen Wilh. Vooruit 2), dus niet zoo'n bijzondere prestatie. De rooden hebben op papier de beste troeven voor de overwin ning, welke zij met wat goeden wil ook wel op het veld zullen weten te behalen. De heer Joh. Kok heeft de leiding. Aanvang half drie. VA.F.C.-Alkmaar—H.R.C. 3. Het 3e wacht een rware match in Alkmaar, want evenals de Racers zelf, hebben ook de gastheeren nog kampioenskansen. (3) H.R.C. III 9603 20—14 ia 1.33 (4) Alkm. I 11 7 0 4 52—25 14 1-27 H. won op eigen veld, doch om thans weer ditzelfde resultaat te bereiken, zal niet gemak kelijk gaan. De oude club van Elfring weet wat scoren is; alleen als de roode verdediging deze linie voldoende in bedwang kan houden, is een klein succes mogelijk, want de verdedi ging van de thuisclub is lang niet van dezelfde kwaliteit. Scheidsrechter is de heer Vel, een welbekende persoonlijkheid in de N.-H. V. "B.- competities. Vertrek 9-53, terug 18.10. W.G.W. (Geel Wit)-nieuws. Morgen zijn wederom alle vier elftallen In 't veld. Verleden week wist alleen het vierde te winnen en wel met 72 van Anna Psu- lowna 2. Geel Wit 1 verloor te Zaandijk met 30, Geel Wit 2 te Oudkarspel met 50, terwijl het derde zich in de laatste minuut ge slagen zag door het goedspelende Helder 6. Geel Wit 1 ontvangt bezoek van Uitgeest 1, waartegen nog niet is gespeeld. U. staat nog onder G.W., daar zij een wedstrijd meer ge speeld heeft en beiden verloren tot heden alle gespeelde wedstrijden Dit wordt dus mor gen een kamp om de bezetting der laatste plaats. Laten alle spelers tijdig aanwezig zijn. Aanvang 2 uur. Geel Wit 2 krijgt bezoek van Texel I, waar tegen op Texel gelijk werd gespeeld. Er is dus een kansje om te winnen; ook is aanpakken geboden. Met het oog op den wedstrijd van het eerste worden de spelers verzocht tijdig aanwezig te zijn en zich dar te verkleeden in de consumptietent om één kleedlokaal vrij te houden voor Uitgeest. (Ook de spelers van het eerste gelieven zich daar voorlooplg te verkleeden). De N. V. B. legt spoedig boete op. Aanvang 12 uur. Geel Wit 3 gaat op bezoek bij Succes 2 en dient, om haar kans te behouden, te winnen. Geel Wit 4 trekt naar Oudesluis en zal het zwaar krijgen tegen Oudesluis 2. Volgende week speelt G.W. 1 tegen Zaan dijk en is dan alleen, daar voor Helder 1 en HRC 1 en a geen thuiswedstrijden zijn vsst- gesteld. sultaat. Een uitval van Holl. brengt Gouds- waardt nog even in het gedrang, die door ult loopen voor redding zorgt. Rust komt dan met 1—0 voor Hollandia. Als weer hervat wordt, ls het terrein ge woonweg een modderpoel geworden. Holl. heeft nu wind mede, maar toch was de eerste 10 min. het initiatief nog voor de roodheln- den, doch daarna nam de thuisclub het spel in handen en aanval op aanval werd ondernamen. Bij een dezer werd de R.-linkshalf geblesseerd, die voor een kwartier van verder spelen moest afzien. Ondanks het steeds slechter wordende weder, laat de referee maar doorspelen, doch op de spelers heeft dit een deprimeerenden invloed. Holl. fokt nog een 2e goal, als de r.buiten vanaf de lijn op vrij gelukkige wijze uit zijn voorzet den bal in den uitersten boven hoek ziet verdwijnen. Een schot van Freezen wordt keurig door Goudswaardt gekeerd. Een doorbraak van onzen linksbuiten mislukt in laatste instantie, want vlak voor doel geko men, faalt hij jammerlijk met zijn schot. De heer Bosch vindt het dan welletjes, want het regent steeds harder, en laat inrukken. Er moest nog ca. 20 min. gespeeld worden. Deze wedstrijd wordt dus ook nog eens overgespeeld. De scheidsrechter was heel goed. (Door plaatsgebrek eerst heden geplaatst.) Texel a—Helder 3 a1. Helder's xe nederlaag. Onze dertiende wedstrijd, die bij gelijk spel reeds het kampioenschap had opgeleverd is onze eerste nederlaag geworden en laten we direct zeggen, dat de sterkste gewonnen heeft. Hoewel het weer stormachtig was, bleek het veld goed bespeelbaar en is het zelfs tot de rust droog geweest. Voor de rust, toen Hel der 3 den sterken wind mee had, ging het spel vrijwel gelijk op. De voorhoede van Texel waarin vooral Nico Ran uitblonk, reeds door haar linksbuiten succes voorzet, die nog juist in den rechterbovenhoek' Texel,'a.'9'Febr" v^Accra. belandde. Toen de eilanders na de halftime Drechtstroom, 8 Febr. v. Freetown, den wind meekregen, had onze achterhoede Kllstroom, io Febr. v. A'dam. handen vol werk, de goed opgezette aanvallen van Ran c.s. te keeren. Bij een scherpen, zui veren pass van den middenvoor wist de rechtsbuiten van Texel opnieuw te scoren. Kemna maakte uit een voorzet van Bakker op zuivere wijze een tegengoal. Simon Bolivar, u., 9 Febr. te Barbados. Vesta, 9 Febr. v. Algiers. Baarn, pass. 9 Febr. Wight. Brlelle, t., 8 Febr. v. Valparaiso. Crijnssen, 10 Febr. v. A'dam. Commewijne, 10 Febr. v. A'dam. Neptunus, pass. 10 Febr. Gibraltar. Orpheus, 10 Febr. te Hamburg. Proteus, 10 Febr. te A'dam. Stella, pass. 10 Febr. Azoren. Strabo, 10 Febr. v. A'dam. Theseus, 10 Febr. v. A'dam. Tellus, 9 Febr. te Castellon. Venus, 10 Febr. te A'dam. Zeus, 10 Febr. te Barcelona. Kon. HoUandsche Lloyd. Orania, u 8 Febr. v. Las Palmaa. Zaanstroom, 9 Febr. v. A'dam. Flandria, t., 9 Febr. v. Coruna. Waterland, u., 9 Febr. te Las Palmas. Eemland, t., 10 Febr. v. Bahia. Zeelandia, t., 10 Febr. v. Bahia. Maasland, u., 10 Febr. te Antwerpen. Safland, t., pass. 10 Febr. Dungeness Kon. Paketvaartmoatsehappfj, Van Spilbergen, 8 Febr. v. Belawan. Houtman, 9 Febr. te Melbourne. Holland—Afrika Lijn. Nijkerk, 9 Febr. te A'dam. Rietfontein, 8 Febr. v. Dar-es-Salsam. Aalsum, u., 9 Febr. te Dar-es-Salaam. Giekerk, t., 10 Febr. te Antwerpen. Grijpskerk, u., 8 Febr. te Beir». Jagersfontein, t., 9 Febr. te Genua. Nias, t., 10 Febr. v. Duinkerken. Parana, 8 Febr. v. Beira. Sumatra.io Febr. te Antwerpen. Billiton, u., 9 Febr. te Algoabaai. HollandWest-Afrika UJx». Eemstroom, t., 8 Febr. v. Freetown. Fauna, t., 8 Febr. v. Freetown. Schouwen, t., 9 Febr. te Lagos. Sirrah, 8 Febr. te Hamburg, had toen Albireo, 10 Febr. te A'dam. met een Helder, t., 9 Febr. v. Las Palmsti. Petchworth, 8 Febr. v. Sekondee. Holland—Amerika Lijn. Gaasterdijk, pass. 8 Febr. Cape Race. Kinderdijk, 7 Febr. te CristobaL Maasdam, 8 Febr. te Havana. I Montgomeryshire, 6 Febr. v. San FrandfCO. Lochkatrine, 8 Febr. v. LiverpooL Noorderdijk, 10 Febr. v. R'dam. Westerdijk, wordt 10 Febr. voorgaat! den N. Radnorshire, pass. 10 Febr. Dungeness. Binnendijk, 10 Febr. te R'dam. Hs. Ms. mijnenleggcr Hydra, die op Rijks- £™en°!J.£ IU r. te Hellevoet,lui, heef, «dok. 'en d« Bludeud,jk. F.to. LUart. HOLLANDIA—H.R.C. Door den scheidsrechter so min. voor het einde gestaakt met een a0 voor sprong voor Hollandia. Ook deze wedstrijd is niet uitgespeeld kun nen worden; regen, wind en modder waren daarvan de oorzaak. Van een der spelers ontvingen wij de vol gende bijzonderheden van deze ontmoeting: Als om 2 uur de heer Theo Bosch de elftallen in het veld fluit, blijkt dat beide volledig zijn. Holl. wint den toss en verkiest eerst tegen wind en regen in te spelen. Het terrein ver keert in niet al te besten toestand, is vooral zeer glad. Beide partijen pakken direct flink aan; HRC, met den sterken wind in den rug, komt langzamerhand in de meerderheid, maar haar krachtig opgezette aanvallen stuiten tel kens op de Holl.-verd., die vinnig van zich afbijt. De thuisclub breekt af en toe door, maar veel verder dan de backs brengen zij het voorloopig niet. Een goede voorzet van den R.-linksbuiten wordt door den middenvoor naast geschoten. Een nieuwe doorbraak van Holl. heeft daarna succces, want als de rechts buiten goed voorzet scoort de linksbinnen met een fraai schot. Het Holl.-doel wordt nu voortdurend bestookt, doch er wordt prima verdedigd, ook de doelman verstaat zijn vak goed, want een hard schot van onzen rechts binnen wordt prachtig door hem gestopt Het terrein wordt door den steeds neerstroomen- de regen al slechter en slechter, waardoor de spel kwaliteit geducht zakt, omdat de spelers zich niet meer voldoende kunnen .geven. In- tusschen is het spel forscher geworden, maar de scheidsrechter grijpt steeds in en straft onverbiddelijk. Een paar mooie voorzetten van den R.-rechtsbuiten, zoomede een vrijen sehop werf noodige herstellingen ondergaan, is Donder dagochtend naar zijn station Vlissingen ver trokken. Hr. Ms. mijnlegger Vldar, welke op 's rijks werf te Helelvoetsluis in conservatie lag is ter vervanging van Hr. Ms. Balder na gereed making in dienst gesteld en gisterenmorgen naar Vlissingen vertrokken om aldaar in sta tion te komen. De afdeeling Den Haag der Alg, R.-K. Officieren-Vereeniging heeft in de vaca'ure- kolonel Verberne met algemeene stemmen gekozen luit. ter zee ie kl. L. A. C. M. Door man. Lul(. ter zee jhr. A van Foreest, onlangs uit Oost-Indiê teruggekeerd, wordt 16 dezer geplaatst bij de Marine-kazerne te Willems oord. De onlangs nieuwbenoemde luit. ter zee 3e kl. H. V. Quispel, die bestemd ir voor den dienst in Oost-Indië, is per particuliere ge legenheid daarheen vertrokken. Off. van den M.S.D. 2e kl. G. de Jongh en J. A. Habig zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 7 Maart met het stoomschip Tabanan uit Rotterdam hun nieuwe bestemming volgen. u Febr.: serg.-ziekenverpl. J. J. Hingst van Mar.-hospitaal naar Wachtschip Willemsoord; serg.-macht. M. Eekhof van v. Speijk naar O.zeed.kazerne. 13 Febr.: serg. der mars. J. H. Smeink van Wachtschip Willemsoord naar van Speijk; id. E. Elsendoorn van van Speyk naar Wacht schip Willemsoord. 1 Maart: ziekenverpl.-majoor C. van Dix- hoorn van Wachtschip Vlisingen naar Mar.- hospitaal. 27 Febr.: ziekenverpl.-majoor J. Herweijer van O.zeed.kaz. naar Wachtschip Vlissingen. 24 Febr.: serg.-ziekenverpl. H. Dirkzwager van Mar.-hospitaal naar O.zeedkaz. OOST-INDIE. Luit. ter zee 3e kl. A. C. Lunbeck overge plaatst op Krakatau; luit.-ter zee 3e kl. E. C. v. d. Horst geplaatst op Sumatra; J. Roemers- ma, baas-schilder Mar. Et., 8 mnd. ver. Eur„ 10 Juni '28. op list Holl.-doel bracgea H.R.C. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Singkep, t„ 8 Febr. v. Sabang. Grotlus, wordt 11 Febr. te A'dam verwacht. Roepat, u., pass. 7 Febr. Perim. Batoe, u., pass. 10 Febr. Gibraltar. Jan. Pietersz. Coen, u., 9 Febr. te Genua. Kambangan, t., pass. 8 Febr. Perim. Madoera, u., 9 Febr. v. Padang. Moena, pass. 8 Febr. Brunsbuttelkoog. Riouw, 10 Febr. te Hamburg. Rotti, 9 Febr. te Bremen. Saparoea, t., 8 Febr. v. Singapore. Vondel, t., pass. 8 Febr. Perim. Simaloer, 10 Febr. v. R'dam. Kom. Ned. Stoomboot Maatschappij. Baralt, 7 Febr. te Cristobal. Berenice, 8 Febr. v. Malaga. Boskoop, 7 Febr. v. Antofagasta. Deucalion, 7 Febr. v. Barrios. Erato, 8 Febr. te Danzig. Hebe, 9 Febr. te R'dam. Ilos, 6 Febr. v. Lissabon. Oidysseus, 8 Febr. te Stettin. Orion, 8 Febr. te Hamburg. Pluto, 8 Febr. v. Napels. Proteus, 8 Febr. v. Hamburg. Föhr, pass. 9 Febr. Gibraltar. Iris, 9 Febr. v. A'dam. Jason, 8 Febr. v. Arica. ^"Ta88au> Pass. 9 Febr. Dungeness. Achilles, 11 Febr. te A'dam. Agamemnon, pass. 9 Febr. Kaap Carvoeira Ajax, 9 Febr. te Triest. Almelo, 9 Febr. v. Balboa. Ariadne, 10 Febr. te R'dam. Aurora, 9 Febr. te Cadix. Euterpe, 10 Febr. v. A'dam. Eos, 9 Febr. te Genua. Medea, 9 Febr. v. Lissabon. Merope, 10 Febr. v. A'dam. Nereus, 9 Febr. v. Santander. Notoe, 10 Febr. te A'dam. Perseus, 9 Febr. v. Kopenhagen. Pollux, 9 Febr. v. Piraeus. Lochgoil, 7 Febr. te Vancouver. Rotterdam, 10 Febr. v. Funchal. HollandAustralië Lijn. Arendskerk, u., pass. 10 Febr. Ouessant. HollandBritach-Indli Lijn. Andijk, t., 7 Febr. v. Colombo. Bilderdijk, 9 Febr. v. R'dam. Bovenkerk, t., pass. 10 Febr. Pantellaria. Kieldrecht, t., pass. 10 Febr. Gibraltar. Meerkerk, u., pass. 10 Febr. Kaap del ArmL Sommelsdijk, u., pass. 9 Febr. Perim. Holland—O.-Azië Lijn. Salabangka, u., 8 Febr. v. Sues. Zosma, t, 8 Febr. v. Sabang. Ouderkerk, u., 9 Febr. te Shanghai. Gemma, 9 Febr. te Hamburg. JavaChina—Japan Lijn. Tjikarang, 8 Febr. v. Batavia. Tjikembang, 9 Febr. te Shanghai. JavaNew-York Lijn, Krakatau, pass. 7 Febr. Perim. Rott«rdamacho Lloyd. Blitar, t., 9 Febr v. Sabang Gorontalo, u., 8 Febr. te Antwerpen. Insulinde, u., 9 Febr. v. Suez. Kota Inten, t., 8 Febr. v. Marseille. Sibajak, u., 9 Febr. te Southampton. Tambora, t., 9 Febr. v. Colombo. Bandoeng, u., 9 Febr. te Soerabaya. Kota Radja, t., 9 Febr. v. Londen. Menado, u., 7 Febr. v. Belawan. Sitoebondo, u., 6 Febr. te Belawan. Slamat, t., 9 Febr. v. Marseille. Ternate, 10 Febr. te R'dam. Tjerimai, u., 9 Febr. te Belawan. Medan, u., 10 Febr. te Suez. Palembang, 10 Febr. te R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn Alwaki, t., 8 Febr. te Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Patroclus, 9 Febr. te R'dam. Ajax, 8 Febr. v. Padang. Helenus, pass. 8 Febr. Perim. Alhena, 10 Febr. v. R'dam. Agapenor, 10 Febr. te R'dam. Stentor, 10 Febr. te A'dam. Eumaeus, 10 Febr. v. Sabang. Hector, 9 Febr. v. Tsingtao. Keemun, pass. 9 Febr. Gibraltar. Meriones, 10 Febr. v. Belawan. Phrontls, 8 Febr. v. Padang. Memnon, 10 Febr. te Port Said. Orestes, 9 Febr. te Marseille. Emzetoo Lijn. Jonge Jacobus, 8 Febr. v. Palermo. Jonge Maria, 9 Febr. te R'dam. Rhaa, t., pass. I Febr. ds Asorao. 11 Febr. 1928. Aangekomen ala bijlegger wigens storm weer het Duitsche stoomschip „Nordsee" van Hamburg naar Rotterdam. Aangekomen van Rotterdam om te proef- atoomen voor de Kon. Paketraart-Mij. het Ned. a.a. „Valentijn".

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 16