T limmk gemengd nieuws. sawapfrw Tweede Blad. VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1928. Buitenland. Diefstal van Juweelen. kinderdoodslag. 4 M. Uit een pension ln Den Haag. Hen dam* van Indische afkomst, die in sen pension in Den Haag -woont, is de vorige week het slachtoffer geworden van een brutalen diefstal. Vrijdag j.1. kwam zij 's avonds laat thuis. Zij was in avondtoilet en droeg voor een groote waarde aan sieraden en juwee len. Zij begaf zich naar haar slaapkamer en legde de kostbaarheden op een nacht kastje. Na nog eenige oogenblikken in haar zitkamer geweest te zijn, ging zij maar bed. Den volgenden ochtend ontwaakte zij eerst tegen 11 uur en bemerkte toen. dat alle sieraden van het nachtkastje verdwe nen waren. Men vermoedt, dat gedurende den nacht iemand zich met een valschen sleutel toegang heeft verschaft tot het perceel en alles heeft weggenomen. De politie heeft aanstonds een minu tieus onderzoek ingesteld, dat echter tot nu toe niets heeft opgeleverd. Gestolen zijn een paarlen ooilier, be staande uit 98 paarlen, welk collier een waarde vertegenwoordigt van 10.000; een dunne platina-ring met groote bril- lant in platina-zetting ter waarde van 2000; een platina armband ter waarde van 1500; een platina-ring met brillan- ten in onyx; een gouden pinkring; een gouden armband; een armband van zwart olifantsivoor met gouddraad; een gouden schakelarmband; een tasch van rood kro kodillenleer en een dames-sigaretten koker van Russisch zilver. De totale waarde van het gestolene moet ruim 25.000 bedragen. DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASFABRIEKEN. Te Doetinehem. De raad der gemeente Doetinehem heeft Donderdag met 9 tegen 6 stemmen beslo ten, oneervol ontslag te verleenen aait den directeur van het gasbedrijf, met in gang van Donderdag j.1. De voorzitter deelde mee, dit besluit bij de Kroon ter vernietiging te zullen voor dragen wegens strijd met het algemeen belang. HET IJS VOOR DE LEMMER. Uit De Lemmer meldt men: Donderdagochtend 11 uur heeft de sa lonboot Holland opnieuw getracht, door Ingezonden Mededeellng. (780) hor de Wet bescj^rmd tegen vervalschmg BijApoth.en Drogisten Prijs 75.4Qen25ct. het ijs het open water te bereiken. Ze is daarin thans geslaagd; omstreeks half- twee was men door het ijs heen, dat deze week meer Zuidelijk is gedreven, waar door de ijszoom vóór De Lemmer be langrijk smaller is geworden. Woensdag heeft de Haagsche politie gearresteerd de 19-jarige dienstbode L. B., als verdacht van doodslag op haar pas geboren kind. Het meisje was als dag dienstbode bij een familie in Den Haag in betrekking. In den nacht van 20 op 21 Januari is zij bevallen ten huize van haar ouders. Zij verborg het kinderlijkje en ging den volgenden ochtend gewoon naar haar betrekking. Haar toestand was ech ter van dien aard, dat zij dienzelfden dag nog in het ziekenhuis moest worden op genomen. Woensdag is zij als hersteld ontslagen, maar door de politie gearres teerd. Binnenland. HOTELBRAND. Een hevige brand heeft Donderdag morgen op de beide bovenverdiepingen van het Hotel de 1'Europe te Berlijn ge woed. Persoonlijke ongelukken zijn door het krachtdadig ingrijpen der brandweer voorkomen, maar de materieele schade is aanzienlijk. EEN ONTPLOFFING. De Messagero verneemt uit Treviso, dat in het munitie-depot van Castagnola een duizendtal granaten ontploft is, waarbij drie menschen gedood en vier gewond zfjn. MERKWAARDIGE MANIEREN. Het gebeurde den laatsten tijd te Turijn herhaaldelijk, dat eigenaars, die hun auto een oogenblik onbeheerd hadden laten staan, even later tot de ontdekking kwa men, dat hun wagen verdwenen was. Zij ontvingen dan steeds den volgenden dag een ongeteekend briefje» dat de auto zich daar of daar bevond met ledig benzine reservoir, <?«>(-.li in volkomen gavt'i toe stand. Daar zaiks dan juist blesk te zijn, dienden de eigenaars geen klachten bij de politie in, of zoo zij zulks al gedaan haddon trokken zij die weer in, zoodat de politie geen aanleiding vond tot naspo ringen naar den zonderling, die deze tij delijke ontvreemdingen pleegde. Dezer dagen is hij echter in den val geloopen. Iemand had zijn auto onbeheerd laten staan, doch keerde bijna dadelijk daar op terug en zag toen een vreemde aan he.» stuur zitten. Hij maakte dadelijk alarm en er liep zooveel volk te hoop, dat de on rechtmatige ohauffeur niet weg kon ko men. Deze liet zich kalm arresteeren en deelde aan de politie mee, dat hij de man was, die herhaaldelijk auto's weg had ge nomen. Hij begaf zich dan daarmee naar Milaan om werk te zoeken; de treinreis kon hij niet betalen en daar hij geen geld had!, kon hij ook het benzinereservoir niet bij laten vullen, wat de oorzaak was, dat hij de wagens niet naar Turijn kon terug brengen, maar ze steeds op den terug- weg hier of daar achter moest laten. Naar de man verzekerde, en ook bij vorige ge vallen getoond had, was het niet zijn be doeling geweest de auto te stelen. EEN FORTUINTJE IN EEN TAXI. Het verliezen van voorwerpen van waarde in taxi's in het bijzonder parel snoeren schenen gemakkelijk vergeten te worden raakt wat uit de mode. Men leest er in de Parijsche couranten heel veel minder over dan een poos geleden, de menschen zijn dus misschien wat min der nalatig geworden. Toch heeft er Woensdag weer eens iemand een zwak moment in een auto gehad. Het was een oude juffrouw van negen-en-zestig jaar, dienstbode in een hotel, die bij de politie is komen vertellen, dat zij in een taxi een tasch met 100.000 frank aan papieren van waarde had laten liggen. De leeftijd van de juffrouw maakt het moeilijk om aan te nemen, dat men hier met een aspirante- „artiste dramatique" te doen heeft, die het om „publiciteit" zou te doen zijn. Hevige brand te Amsterdam. In een lampenkappen- fabriek, gevestigd aan de Gelderschekade te Amsterdam, brak een hevige brand uit. Het grootste gedeelte van twee pakhuizen werd ten gronde gericht en wat nog overbleef was door het toedienen van de blusachings- middelea tetaal onbruikbaar gewerden. Een hevige storm In de haven van New-York heeft veel schade aangericht. Met een snelheid van 80 Engelsche mijlen verplaatste de atorm zich en vele schepen werden te gronde gericht. Hierboven hee de wind huishield. Z. K. H. Prins Hendrik heeft Woensdagmiddag een bezoek van rouwbeklag afgelegd bij mevr. Lorentz. Wij zien Z. K. H. bij het verlaten van het sterfhuis vergezeld van den zoon van wijlen Prof. Lorentz. Op Terschelling Is aangespoeld het wrak van een Dultsch schip, dat in 1868 Verging. Rechts hiervan het wrak, dat verkocht zal worden en naar deskundig onderzoek 200 karrevrachten eiken balken bevat. v ."VJ'r |"i!d>>ji Hl T ÉÉêl I Sfe JU Een 3000 ton groot dok, bestemd veer de Marine te Boerabaja, werd van de Burgerheut'a seheepawerf Mar Waalhaven gesleept ea daar vesder gsresd gemaakt te werden. Hierboven het dok op sleeptouw.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5