T tweede en laatste blad plaatselijk nieuws I VAN DINSDAG 14 FEBRUARI 1928 DE HELDERSCHE GASLUCHT Den Helder behoort wel tot de laatste Kern eenten, waar de bekende „gascor- ruptie" aan de orde komt, ondanks het feit, dat de heer van der Stel reeds in November 1927 een poging heeft gedaan de zaak aanhangig te maken. Waarover later. Doch in tegenstelling met b$na alle andere gevallen, waarbij dadelijk namen en feiten werden gènoemd, bediende „men" zich ten opziohte van den Helder van zeer vage termen, waaruit de lezer dan maar moest opmaken wie nu eigen lijk van corruptie kon worden besehui digd. De heer van der Stel achtte het blijk baar van geen belang, dat de eer en de goede naam van onschuldigen kon wor den aangetast; voor hem was het mis schien hoofdzaak de kwestie op sensatto neele manier te behandelen. Onzen lezers is het bekend, dat wij niet wenschen mede te werken tot het plaat sen van vage beweringen en toespelingen, waardoor vermoedelijk onschuldigen ver dacht werden gemaakt, beweringen die later niet konden worden gehandhaafd. Dat wij in deze het juiste standpunt heb ben ingenomen blijkt nu wel uit een twee den brief van den heer van der Stel, ge richt aan den heer Schoeffelenberger, welke brief aan het slot van dit artikel is afgedrukt De heer Schoeffelenberger heeft de beide brieven, door hem van den heer A van der Stel ontvangen, ln afdruk aan de raadsleden toegezonden. Wij vin den daarin aanleiding thans op deze zaak terug te komen, in de eerste plaats door de publicatie van het ingezonden stuk, ons door den heer van der Stel dd. 28 November 1927 toegezonden. Dit stuk was van den volgenden inhoud: Apeldoorn, 28-ll-'27. Geen onderzoek in den Hélder. Van onbekende zijde werd mij toege zonden de Heldersche Courant, bevatten de het verhandelde terzake der gasoor- ruptie in den Helderschen Raad. Ik ge loof niet mis te zijn, wanneer ik beweer dat ik deze vriendelijkheid te danken heb aan den heer Teune, aldus zijne blijd schap uitdrukkende over het verloop der zitting. Er was bijgeschreven: „Vriend Van der Stel, je vlieger gaat hier niet op". Misschien wil de toezender eene volgende keer dergelijk drukwerk hooger fran- keeren, voor 2 cent port krijgt men der gelijke opmerkingen niet ter bestemder plaatse. De Raad wil geen onderzoek, ook ge zien het feit dat in 1916 het onderzoek zonder de verwachte resultaten bleef. In derdaad is het beter geen onderzoek in te stellen dan dit te doen geschieden door niet-deskundigen. De Raad heeft eene schitterende ge legenheid voorbij laten gaan om de in koopprijzen voorheen toen er corruptie heerschte en thans nu men aanneemt dat dit niet het geval is met elkaar door een insider (geen „dekkende" directeur) te doen vergelijken. Wat zegt de heer Teune hiervan? Heeft hij voor dezelfde prijzen ingekocht als door de particuliere gasfabrieken? Nu op de proppen, vriend Teune A van der Stel. P. S. Ik ben zoo vrij de opmerkingen van een zekere edelachtbare, zich veilig gevoelende achter de groene tafel, voor kennisgeving aan te nemen. v. d. 8. Wij plaatsten dit stuk niet; wel werd toen de volgende correspondentie in ons nummer van 1 Deo. '27 opgenomen: Den heer A. v. d. S. - Wij zullen uw ingezonden stuk niet opnemen, omdat wij het, in het stadium, waarin deze zaak verkeert, onjuist achten haar door meer of min bedekte toespelingen en verdacht makingen te vertroebelen. In het blon der meenen wij, dat u althans open kaar dient te sDelen en, indien u feiten hebt KtedffiS, die aanleiding kunnen geven voor een ernstige onderzoek, deze niet onder u te houden, maar ter bevoeg- der plaatse daarmede voor den dag te komen. Eerst daarna, maar ook "iet eer der, zullen wij onze kolommen voor u openstellen. Redactie H. O. Ieder die lezen kan en ieder, die dat zelfs niet kan, komt tot de °°"clus*6' d in dit ingezonden stuk niet al een rige directeur, de heer S. Rijkes, oc o de tegenwoordige, de heer eune, n uitgaat, zonder dat dit ronduit wordt gezegd. En waar wij ten opzichte van de faiteen gestes van den tegenwoordigen fai gesies meening voldoende directeur naar onze meenu R waren ingelicht, zoo wilden wij nleWned 7~* w ïnnceeren van beschuldi- S'kuuuao gaven brief voorkomende over de toezending van de Heldersche Courant (in het eerste scnrijven aan den heer Sch. herhaald), ge tuigde reeds van zwakheid voor hetgeen de heer v. d. Stel in deze ernstige zaak had te beweren. Na dit schrijven (ingezonden stuk) van den heer v. d. Stel ontvingen wij van an deren nog een paar artikelen, die in geen enkel opzicht beter gedocumenteerd waren dan de beweringen des heeren v. d. Stel. Om dezelfde redenen werden ook deze niet geplaatst Totdat de heer Schoeffelenberger kwam met het verzoek het door hem aan den Burgemeester gericht schrijven in ons blad op te nemen. Waar dit schrijven een eenigszins officieel karakter droeg, kon den wjj de opname natuurlijk niet weige ren. Dat schrijven drukken wij hieronder volledigheidshalve nog eens af: Daar ondergeteekende 9 December 1927 aan u het verzoek richtte, om vóór den aan vang der eerstvolgende Raadsvergadering in besloten zitting over te willen gaan en u mij daarna in een persoonlijk gesprek mededeelde, de mindere noodzakelijkheid daarvan in te zien, zoo wenscht onderge teekende daarop nader terug te komen. Redenen daartoe zijn: le. dat het gaat over de al of niet bestaan hebbende gasoorruptie hier ter plaatse; 2e. dat ik in mijn bezit heb een schrijven van iemand, die met de gasoorruptie zeer goed bekend is, waarin ojn. staat, dat er wèl in onze gemeente gasoor ruptie heeft bestaan, van welk schrij ven ik ten allen tijde gebruik mag maken. Daartoe acht ik den tijd ge komen en verzoek ik u in de eerstvol gende raadsvergadering daarover te mogen interpelleeren J. J. Schoeffelenberger. Ook deze mededeeling bracht geen klaarheid, en men kon ook hieruit de ge volgtrekking maken, dat hij de beide di recteuren op het oog had. Wij vonden hierin aanleiding' den heer Schoeff. te ver zoeken ons den inhoud van dien (eersten) brief van den heer v. d. Stel mede te dee- len. Wij wilden weten, wie door den heer v. d. Stel werd beschuldigd, en aan welke oorruptieve handelingen men zich schul dig had gemaakt. Onze lezers kennen uit de polemiek met den heer Schoeff. het negatieve resultaat van onze informaties, en uit den hier onder volgenden (eersten) brief van den heer v. d. Stel blijkt nu wel duidelijk, dat de heer Schoeff. ons ook niets zeggen kón. De heer Schoeffelenberger heeft thans, vermoedelijk ook naar aanleiding van de in ons blad gevoerde polemiek, de beide, door hem van den heer v. d. Stel ontvan gen brieven aan de raadsleden toegezon den. Zij luiden als volgt: Eerste brief. Apeldoorn, 6 December 1927. Den Heer J. Schoeffelenberger, Den Helder. Mijnheer, Uw schrijven kwam in mijn bezit. Inder daad is door mij een ingezonden stuk ter plaatsing aangeboden aan de Heldersche Courant, doch zooals U gemerkt hebt, werd dit geweigerd. Van onbekende zijde werd mij toegezonden de Heldersche Cou rant, waarin voorkomt het verslag van de raadszitting betreffende gascorruptie. Daarin was met inkt geschreven: „Vriend van der Stel, je vlieger gaat in den Hel der niet op". Ik geloof de plank niet mis te slaan wanneer ik beweer dat ik deze attentie te danken heb aan den heer Teune, dien ik zeer goed ken. Dit alsmede zekere uit drukkingen door één der raadsleden aan mijn adres, gaven mij aanleiding tot het schrijven van een artikeltje waarin ik be toogde dat werkelijk eene commissie, zon der meer, hetzelfde resultaat zou boeken als in 1915 (ik weet de „geschiedenis" van destijds), doch dat het jammer is dat de commissie er niet is gekomen, wijl men nu ee.ae mooie gelegenheid heeft laten voor bijgaan, om het verleden toen er wel corruptie was en het heden nu men aanneemt van niet met elkaar te ver gelijken en dan zal blijken dat ook zonder corruptie door het gevolgde systeem der everanciers, de gemeente op verschillen de punten in gelijken mate is benadeeld. Alleen daarom ware een onderzoek wen- schelijk. Ook bij U schijnt men bang te zijn voor de waarheid. U moogt van dit schrijven ieder ge- wenscht gebruik maken. Hoogachtend, (get.) A. van der SteL Men lette op den zin: ....„om het ver leden, „toen er w e 1 oorruptle was en het „heden nu men aanneemt van niet" en in den hieronder volgenden tweeden brief op den zin: „terwijl mij van den heer „Teune geen feiten bekend zijn en het „daarom aanbeveling verdient" enz. 't Valt den heer van der Stel moeilijk te erkennen, dat hij ten onrechte de heer Teune in deze zaak heeft betrokken! In dezen tweeden brief komt de heer Tweede brief. Apeldoorn, 7 Februari 1928. Den Heer J. J. Schoeffelenberger, Helder. Geachte heer, In antwoord op Uw schrijven van 8 dezer kan ik U melden dat Uw interpel latie en voorstel, mijne volle instemming hebben. In beginsel ben ik natuurlijk be reid met eene Commissie samen te wer ken. Het spreekt van zelf dat, indien de bur gemeester, wethouders of raadsleden, zich de vrijheid veroorloven op hunne veilige plaats achter de groene tafel ongemoti veerde aanvallen op mij te doen, terwijl zij de oorzaak der actie verzwijgen of opzet telijk verkeerd voorstellen, ik mij niet on betuigd zal laten, zooals elders ook al ge bleken is. Gaarne zag ik dat U ook dit schrijven publiceerde of in den Raad voor las. Tot goed begrip der zaak wijs ik er nog eens op dat de heer Rijkes zich op groote schaal aan corruptie heeft schuldig ge maakt, terwijl mij van den heer Teune geen feiten bekend zijn en het daarom aanbeveling verdiende de factuurbedra gen aan eene vergelijking te onderwerpen. Hoogachtend, (get.) A. van der Stel. Deze zeer ernstige beschuldiging moet thans in elk geval worden onderzocht en hieromtrent moet klaarheid worden ge bracht. Dat kan geschieden door de pu blicatie van het resultaat van het onder zoek, dat thans bij de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar gaande is ten op zichte van de gemeente Helder (zie het uit treksel uit het algemeen rapport op de Gemeente-begrooting, afgedrukt in ons vorig nuinmer), waaromtrent door den burgemeester in diens antwoord op de ge stelde vragen bereids toezegging is ge daan. Indien dit onderzoek geen positief of bevredigend antwoord geeft, moet men den heer v. d. Stel in de gelegenheid stel len zijn krasse beschuldigingen waar te maken. Het is mogelijk, dat het bovenstaande sommigen aanleiding zal geven tot het schrijven van ingezonden stukken. Wij willen er daarom de aandacht op vestigen, dat deze slechts dan geplaatst kunnen worden, wanneer de inzenders zich bepa len tot de zaak waar het om gaat en bewijsbare feiten naar voren brengen. Voor algemeenheden en vage beschuldigingen is in een ernstig ge val als dit geen plaats. bond van de Vereenigde Staten van Europa. Zij wil daartoe een wereldbewe ging op touw zetten, welke niet van bui ten af werkt, maar van binnen uit dan het ideaal kracht toevoert. Ieder kan in eigen kring daartoe medewerken om dit ideaal te doen pastvatten in hoofden en harten van talloos velen Wie voor dit denkbeeld voelt, kan zijn handteekening zetten op een bij de boek handelaren Duinker en Egner ter tee- kening liggende lijst Bij het gisteren te 's-Graveruhage ge houden examen slaagden voor het machi- nistendiplloma O de heeren/ C. Kramer en G. M. Veth en> voor tweeden stuurman groote vaart dfe heer W. J. Roggeveen alhier, TAPTOE. Hedenavond bij gunstig weer taptoe. NEDi VER. VAN HUISVROUWEN. Een voor Huisvrouwen zeer interes sante lezing staat den leden van boven genoemde Vereen, a.s. Woensdag 15 Fe bruari, 's middags 3 uur te wachten. Dan zal de heer Heyligers uit den Haag een lezing houden over„De Fabricatie en het Gebruik van Beetwortelsuiker", waar suiker van een „genotmiddel", zoo als het vroeger heette, een onzer nood zakelijkste „levensmiddelen" is gewor den, wat daag'üjks gebruikt wordt, ver- zuime men niet, deze lezing in U. S. O bij te wonen. Maandag 5 Maart zal het 7 jarig bestaan der Ver. herdacht worden door een feeste lijke vergadering. Niet-leden, die dezen avond wenschen bij te wonen, geven zich voor dien tijd op als lid bij een der be stuursleden. EEN VEERTIGJARIGE. (Dat is de bekende zaak van de firma C. Troost, Spoorstraat, hoek, Breewaterstraat, welke morgen, Woensdag 15 Februari, haar 40-ijarig bestaan herdenkt. In, hetzelfde pand, dat toen evenwei, slechte een klein huisje was, vestigde zich, den löen Februari 1888, die heer C. Troost, die een winkel dreef in uniformpetten, hoeden, enz. Reeds twee jaar later was het pand te klein en was het ooodig te verhuizen naar het tegenover liggend perceel, thanei dat vani de firma Nypels, dat men in 1890 ,betrok. Tot 1904 bleef de zaak daar gevestigd; in dat jaar verhuisde men' weder naar dien overkant en betrok het, inmiddels geheel) verbouwde en vergrootte pand, waarin de zaak thans nog is gevestigd. Aanvankelijk werden alleen hoeden en petten verkocht, tegenwoordig legt menl zich ook toe op hderennmode-artikelenj, en uni formen. Vooral in Indië zijrn de uniform petten van de firma Trost zeer gezocht; dé gouvernementsmarine is een groote af neem/ster. Het zal de firma Troost morgen zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken; haar goede naam en de schede kwaliteit van haar artikel' waarborgen haar vele vrienden, die haar stellig niet vergeten. Een aardige blzonderheld is, dat de allereerste klant, die de zaak veertig jaar geleden begunstigd!», nog te Helder woont. De tegenwoordige chef, de heer Wiegel, is van 1897 in de zaak werkzaam. DEI SAMENVOEGING VAN OORLOG EN MARINE. Het Hoofdbestuur van den Bond van Marine-Onderofficieren verzond onder staand telegram aan Eerste Kamer der Staten-Generaal. Het Hoofdbestuur van den Bond van Marine-Onderofficieren verzoekt Uwe Ka- mer eerbiedig hare goedkeuring te willen onthouden aan het ontwerp van wet,.be- oogende de instelling van een Departe ment van Defensie, wordende aanneming zijnerzijds funest geacht voor Koninklijke Marine en haar personeel. Beversluis, Voorzitter. „DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA". In „De Avondpost" verscheen geduren de de maand Januari een reeks artikelen d. Stel eindelijk met een positieve be- ™n de h»nd ™n dr- Besant over „De Toekomst van Europa." De schrijf- schuldiging. Daarin zegt hij immers, dat de heer Rijkes zich op groote schaal aan «juuou Teune. de neer ivijji.es zicu op grouve sou den aanhef van dien «orruptie heeft schuldig gemaakt: ster kwam hierin tot de conclusie, dat het voor den Europeesohen vrede en de ont wikkeling noodig ia te komen tot het ver- PENSIOENACTDE ZEEMACHT. Men schrijtfti ons: Zondag 12 dezer vergaderd© de Bond jPeniaioeniaotde Zeemacht" in het café van den heer R. van Os. Het Hoofdbestuur van den Bond was daarvoor ter plaatse aanwezig. De Bondsvoorzitter, de heer H. J. Hen driks©, betoogde de noodzakelijkheid, dat de 'oud-marinemannen, die buiten de nieuwe pensioenwet vallen, een partieel© actie voe ren voor verbetering hunner pensioenen en stelde daartoe ais voorbeeld de zjg-n. oud- gepensionneerden van de Indische land macht; van de ongegradueerdeni en van de korporaals werden de pensioenen gelijkge steld: met de pensioenen van hen, die na 1920 werden gepenislonneerd, terwjjl aan de pensioenen van de oud-officieren en oud- ondierofficieren de helft van, het verschil tussohen oud en nieuw pensioen werd toe gevoegd. Deze belangrijke verbetering, waaraan terugwerkende kracht is verleend tot 1 Januari 1927, danken zij aan het feit, dat zij wat betreft hun actie, strikt afzon derlijk handelden. De verwijzing van de oud-marinemannen van vóór 1918 naar het „Nationaal Steun comité", stelde spreker op rekening van de gecombineerd!© actie-groepen! en noemde als zoodanig den „Algeimeenen Militairen Pen- sioenbondt" en „Penöioenbelang". Het geza menlijk optrekken van dia oud-marineman nen met gepenslonneerden, di© in burger- staatsdienst hun, pensioen verdienden, noemde spreker een paskwil, omdat die pen sioenen der oud-marinemannen!, gepension- neerd volgens de oude wetten, ongeveer de helft bedragen van de pensioenen der bur- gergepensionneerden, die buiten de nieuwe wet vallen. Met citaten uit de vierslagen der Tweede Kamer toonde spreker aan, dat een viertal Kamergroepen, bij de behandeling van Hoofdstuk Marine en Financiën, den wensch te kennen gaven, de pensioenen van de oud-marinemannen' te verhoogen, omdat zij in Indië, evenals de oud-Indische land macht, „goed en bloed!" veil moesten stelten voor 's knds belang. Spreker noemde het de plicht van elk oudHmarineman van vóór 1918, den Bond1 „pensioenactte Zeemacht" hecht en sterk te helpen maken en door te gaan met het voeren van aotie, tot die laatste man „den geest geeftf'. DE AMUSEMENTS-CLUB „ANIMO". Men schrijft ons: Op 8 Maart aa viert deze club haar éénjarig bestaan. Sedert de oprichting welke feitelijk op 7 Maart plaats vond heeft deze vereeniging voorzien in een zekere behoefte op het gebied van ont spanning. Is er hier geen ontspanning genoeg? zult u vragen. Gewis! Doch het geen „Animo" biedt niet. Zij is geen tooneel-, geen cabaret-vereeniging. Ama- teurt niet op één of ander vast gebied, doch vereenigt ettelijke malen zijn leden en introducee's op een feest, aan hetwelk dan een bepaald cachet wordt gegeven. Zoo ook nu, bij haar eerste verjaardag. De derde dag van de derde maand is in Japan een algemeene feestdag. En -- nu wordt in Musis Sacrum een Japansche sfeer geschapen door Japansche decora tie, Japansche verlichting, Japansche mu ziek en Jap. dans. In een drietal pagodes worden u Jap. feest-artikelen en lekker nijen aangeboden, terwijl andere Jap. attracties op het programma staan. Indien nu de dames en heeren in Ja- pansch oostuum verschijnen (kimono) voor de mooiste worden prijzen besohik- baar gesteld zal dit Japansche feest zeker even gezellig worden als het be roemde bal-masqué in Januari j.L Laat ons nog even memoreeren, dat het deco ratieve gedeelte ls ontworpen door den heer F. Neyts, welke daarin uitstekend ls geslaagd' (zooals wel' te verwachtten was) en het werk wordt uitgevoerd onder lei ding van genoemden heer; dat het feist teohnsch onder leiding geschiedt van de Musis Sacrum-dlrectle, dan behoeven wij nog slechts naar de betreffende adverten tie in dit blad te verwijzen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Januari werd de leeszaal bezocht door 1522 mannen en 147 vrou wen, totaal 1669 personen. Uitgeleend werden: 778 studieboeken, 2320 romans en 2776 kinderboeken, totaal 5874 banden. De navolgende werken werdén aange schaft. Aulèn. De ziel van het Christen dom; Asscher: Jeugdherinneringen; ïack-Wijsmuller: Vernieuwing in onze dagelij ksohe omgeving; Hardy: The return of the natlve; Huiflnga: Leven en weck ven Jan Vsth; Meyboom-TUHesn- der: Javaansbhe sagen, mythen en legen den; Reuling: Siempie; Riemens-Reur- slag: Tot geluk geboren; van Rossem: Beau Brummell; Schweitzer. Het Chris tendom en de wereldgodsdiensten; van Suchtelen: Tot het al-eene; van Tussen broek: Speelgoed, marionetten, maskers en schimmenspelen. Ten geschenke ontvangen: van Brug gen: Das zerstörte Ameisenreich; Oasl- mir: Opbouw; Glyn: Three weeks: Ket- ner: Geestelijke stroomingen in onzen tijd; von Scheffel: Der Trompeter von Sackiugen; Snijders: Onze voedingsmid delen; Stiemens-Hopman: Meisje; Wethe- rell: The wide, wide wortd; Whiting: The world beautiful: Voeding en hygiëne; De menschheld en de alcohol; Gids van Hel- lendoorn, Njjverdal en Omstreken. Het bestuur van het thans opgeheven leesgezelschap „Phaenix". schonk een gift van 45.aan de Leeszaal, terwijl van twee leden een gift van 10.en een van 1.— ontvangen werd. Aan allen hartelijk dank! VERGEEFSCHE TOCHT. Zondagmorgen is van hier uitgevaren de sleepboot „Drente" ter assistentie van het Zweedsche s.s. „Albania", dat ter hoogte van het vuurschip „de Haaks" schade aan de machine bekomen had. Het schip had echter de hulp van de sleepboot niet noodig en is op eigen gelegenheid naar IJmuiden vertrokken, vergezeld van de „Drente" voor eventueel© assistentie. ONGELUK DOOR ONVOORZICHTIGHEID. Zaterdagmiddag zou de 19-jarige P. Eelman, ln het pakhuis van zijn patroon, den heer C. Bot, op de Achtergracht ZJL een bus carbid, met een inhoud van 60 K.g., openen. De Jongen gebruikte een bijtel en hamer, om het deksel van de bus te slaan. Een weinig water dat op het dek sel geregend was, werd vooraf niet door den jongen verwijderd, met gevolg dat het water in de bus liep, toen er een gat in het deksel was geslagen. Het carbid begon te gassen en vermoedelijk door het spat ten van een vonk, tengevolge van het slaan van den jongen, ontplofte het gas met zoo'n geweldigen slag, dat het eenige straten ver te hooren was. Het deksel sprong van de bus en zeer waarschijnlijk door den grooten luchtdruk sloegen de kaken van den jongen met zoo veel kracht op elkaar, dat een kies uit zijn mond sloeg, de andere kies aan stuk jes geslagen werd en een derde los kwam te zitten. Eelman bloedde hevig uit zijn mond en was zoo geschrokken, dat hij niet in staat was te loopen. Hij zakte in elkaar, pro beerde op te staan doch viel weer op den grond. Door omstanders werd de jongen toen naar de apotheek van den heer Root- lieb op de Binnenhaven gebracht. Een dokter werd onmiddellijk ontboden en na verbonden te zijn kon Eelman naar zijn woning in de Jan in 't Veltstraat worden gebracht. Het mag een groot geluk heeten, dat de jongen niet getroffen is door het deksel van de bus, ln dat geval had de onvoor zichtigheid vrij wat ernstiger gevolgen kunnen hebben. EEN AANRIJDING. Gisterenmorgen is voor den winkel van den. heer Laféber op de Zuidstraat, een lantaarnpaal omver gereden door een auto uit Utrecht. De onfortuinlijke chauf feur had juist benzine geladen en wilde wegrijden toen hij te laat tot de onaan gename ontdekking kwam dat er een lan taarnpaal, in felle kleur geschilderd, in den weg stond, die zijn fordje wilde ne men. De lantaarnpaal knapte af ter hoog te van ongeveer een halve meter boven den grond en van den glazen kap bleef begrijpelijkerwijs niet veel over. De kop lamp van de auto bleek ook niet bestand tegen deze teedere omhelzing. Verdere ongelukken kwamen niet voor. Dank zij de activiteit van de politie zal de gemeente geen schade hebben van deze aanrijding. Een brigadier was spoedig ter plaatse om proces-verbaal op te maken. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der ge meente Helder op Maandag 20 Februari 1928, des namiddags 8 uur, ten Raadhuixe, Agenda: Notulen. Vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 15, 22 November, 20, 21 en 28 December 1927. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op. le. de tweede wijzlgingsbegrooting, dienstjaar 1927; 2e. het raadsbesluit van 22 November 1927 tot verkoop van grond' aan H. W. Uiig; b. Proces-verbaal van kas en boekan van den Gemeente-Ontvanger; c. Bericht van aanneming der benoe ming van: le. W. H. Burgen en I. J. Gakeer, tot leden van het Burgerlijk Armbestuur; 2e. Mevrouw J. GrunwaldPoppers en Dr. H. W. van Urk, J. J. Verfallle en A N. Engelmann, tot leden van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar en Nijverheidsonderwijs; 8e Mevrouw weduwe J. Spruit—Go- vers en A. M. Engelmann tot regentes) van het Algemeen Weeshuis; 4e. G. Dol', K. O. Valkenburg. J. Smit, P. Luijckx, J. A. van Rijn, W. A Erke- lens, H. Riemers en A. J. van Haaren, tot leden van de Commissie van advies voor den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering; d. Dankbetuiging van den En gelachen Vtoe-consul te VllsslBgen betreffende af stand vaai

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5