T HELDERSCHE VEILING. Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS 1 f VAN ZATERDAG 18 FEBRUARI 1928. Binnenland. Een helersbende gearresteerd. De centrale recherche te Rotter dam heeft voor duizenden guldens aan gestolen goed ln beslag gene. wen. Vier verdachten aange houden. Naar aanleiding van het voortgezette onderzoek in de zaak tegen den water stoker W. Z. uit de Pootstraat te Rotter dam, bij wien, gelijk destijds is gemeld, een groote partij van misdrijf afkomstige goederen is in beslag genomen, heeft de centrale recherohe nu een inval gedaan in de woning van een ouden bekende van 'de politie en bij dezen is een nog grootere party gestolen goed aangetroffen. fiy de huiszoeking bleek, dat de zolde ring van een bedstede in de gang los lag en dat men op die manier kofi komen tus- schen de binten, welke de bovenverdie ping dragen. In deze geheime bergplaats werd een groot aantal artikelen aange troffen, zooals een heele party vulpen houders en potlooden, alle afkomstig van de inbraak, welke in het begin van Sep tember is gepleegd, by de firma Liasauer tan dan Schiedaonschen Singel, manufac turen, gedistilleerd, fleschjes eau de co logne en kostbaarheden. Alles bleek van inbraken afkomstig te rijn. On donkere plaatsen in de woning o.a. was een epidometer verstopt in een klok werd nog het een en ander gevonden, zooals een revolver, met pakjes patronen. Toen de politie den persoon arresteerde drukte deze zyn vrouw ter afscheid de hand, maar tegeiykertyd gaf hy haar daarby een heele verzameling beleen- brlefjes. De politiemannen zagen dit nog juist en namen de briefjes in beslag. Op deze briefjes bleken ook al weer vele van mis- dryf afkomstige voorwerpen af te halen zyn, zooals sieraden, een naaimachine, een stofzuiger enz. In verband met deze zaak zyn nog 2 andere verdachten aangehouden. Deze drie zyn naar het politiebureau overgebracht en daar opgesloten. De waarde van het in beslag genomen» wordt in het geheel op duizenden guldens geschat. De voorwerpen zyn niet alleen afkomstig van te Rotterdam gepleegde inbraken, maar ook van diefstallen in an dere gemeenten. Donderdagmiddag is opnieuw een huis zoeking gedaan in de woning van den waterstoker. Toen is weer een groote party gedistilleerd aangetroffen. Ook deze party is van diefstal afkomstig en in be slag genomen. In verband met deze vondst is ook de vrouw van den water stoker aangehouden en opgesloten. POGING TOT DOODSLAG EN MOORD TE AMSTERDAM. In den nacht van 10 op 11 December hoorden de bewoners van den Singel te Amsterdam in de nabijheid van den Dam eenige revolverschoten. Deze schoten waren gelost door den 80-jarigen H. C. L. B., die viermaal geschoten had op zyn vrouw, buffetjuffrouw in het café „Het Molentje" aan den Singel en haar metgezel, P. J. N. K. Verdachte was op 8 December 1920 met de vrouw getrouwd, de hy sinds zyn 15e jaar kende. Hy was nadien als corrector werkzaam by een krant, waar hy echter in flyptember 1928 ontslagen was. In Januari 1924 verkeerde hy in zulke finantieele moeiiykheden, dat hij zyn vrouw en kinde- ren naar haar moeder zond. Zelf vond hij een onderdak in een reclasseeringsinrich- ting. Vervolgens kwam hy in dienst by uitgever in den Haag. Nadien sprak hy zyn vrouw nog wel, maar van 1924 tot 1927 hadden ze niet samengeleefd. Telkens had verdachte, volgens zyn verklaring, ge tracht zich, ter wille van de kinderen, met haar te verzoenen. Met het resultaat, dat ze weer een week of vyf samen gingen wonen. Maar deze poging mislukte. De vrouw was toen in betrekking in1 het café „Het Molentje", waar een 24-jarige kantoorbediende K. werk van haar maak- tte. Verdachte kwam nog telkens in de zaak om haar te spreken. Op 20 Novem ber kwam 't tot een uiteenzetting tus- scben verdachte, zyn vrouw en K. Ver dachte wilde nog trachten K. van de vrouw af te houden, terwille van de kin deren. Er zijn toen heftige woorden ge vallen, waarby verdachte gezegd heeft: „Ik ben niet van plan haar in den steek te laten. Ik houd van haar." De getuigen verklaarden, dat verdachte toen reeds heeft gezegd: ,3innen vier weken zal alles afgeloopen zyn." Verdachte is op 1 December naar Ant werpen geweest, waar hy een revolver heeft gekocht, welke hy, naar zyn zeggen, goedkoop had kunnen krygen. Hij trachtte later dezen revolver te verkoo- pen, o.a. aan een collega by de uitgevers firma in den Haag, die van verdachte verklaarde, dat hy een goed kameraad was, al was hy vaaak eenzelvig. Verdachte is kort na zyn bezoek aan Antwerpen, weggegaan uit zyn tietrek king. „Geheel impulsief", zeid'e verdachte. Hy is toen naar Amsterdam vertrokken, heeft daar eenige dagen rondgezworven en Is in den avond van 10 December naar het café „H,t Molentje" gegaan, waar hy zyn vrouw opwachtte. De vrouw was toen als buffetjuffrouw dien avond werk zaam: getuige K. waarschuwde haar, toen hy binnen kwam, dat haar man buiten stond. Na het sluitingsuur, toen de vrouw en K. naar huis gingen, heeft verdachte tot de vrouw gezegd, dat ze met hem mee moest gaan. K. verzette zich hiertegen: ,3e gaat met mdj mee." Verdachte liep door tot het einde van de brug, totdat hy omstreeks 10 M. ver- wyderd was; hy haalde daarop de revol ver uit den zak en loste vier schoten. Het eerste op K„ die zich aanstonds op den grond liet vallen; dan schoof hy driemaal op de vrouw en K; verdachte werd ge arresteerd. Tydens het verhoor bleek, dat de man nog veel van zyn vrouw houdt en niet kan verdragen, dat ze zich met een ander op houdt. De vrouw erkende, dat ze vroeger een verhouding met een derde heeft gehad; verdachte heeft reeds vroeger gedreigd haar te zullen dooden, evenals haar min naar. Hy heeft ook vroeger een dolkmes, zelfs een grooter mes by zioh gedragen. Bovendien was verdachte altijd' min of meer zonderling. Ze ontkende met den kantoorbediende eenige verhouding te hebben. Het O.M. ooncludeert tot poging fot moord op de vrouw en tot poging tot doodslag op den man en eischt vier jaar gevangenisstraf. De verdediger vraagt voorwaardeiyke veroordeeling. DREIGENDE DIJKDOORBRAAK BIJ NEDERASSELT. Men meldt d'.d. Donderdag uit Neder- asselt: De waterstand van de Maas heeft zoo'n hoogte bereikt, dat de Maasdyk naby Nederasselt gevaar loopt door te breken. De zwakke plek in den dyk ligt op eeni- gen afstand stroomafwaarts van de plaats, waar de dyk op Oudejaarsdag 1926 is doorgebroken. Men is met man en macht bezig den dyk te versterken en hoopt hem te kunnen behouden. In den dyk ia een welgat ontstaan, waardoor het water in den polder stroomt. Men is reeds den geheelen dag bezig geweest om het water te keeren. Nader meldt men: Oogenblikkelyk gevaar voor den dyk schijnt niet meer te bestaan. Den gehee len Donderdag zyn er zakken zand op den dyk aangebracht; er heeft een afschuiving plaats gehad van gedurende den zomer aangebrachten grond. Men schryft uit Grave d.d. Donderdag: Voor de maand Februari is de. Maas voor deze gemeente buitengewoon hoog. Nog sleohts enkele centimeters was en de Beersche Maas begint te srtroomen. In de stad Grave heeft men de rioolputjes, waar door het Maaswater de straten begon in te stroomen, met steenen en klei opge- hoogd. In de Oliestraat zyn zelfs heele dy-kjes van klei gemaakt. In den polder Mars-en-Wflt loop! de dykwacht dag en nacht. De nieuw gemaakte Maaabandyk in het Ryk van Nymegen heeft het zwaar te verantwoorden. By den Valk, onder de gemeente Neder-Asselt. Is een stuk van den nieuwen dyk afgeschoven. Met zak ken met klei, welke binnendijks gehaald wordt, worden de afkavellngen hersteld. Dag en naoht wordt er gewerkt en de wacht gehouden. DE STORM VAN WOENSDAG. Donderdagochtend werd van Volendam uit een Bunschoter botter in nood gezien, die met gebroken giek achter een anderen botter gesleept werd, welke laatste den Bunschoter met moeite kon houden. Van Volendam uit werd assistentie verleend door de Volendam 102, schipper C. O. Kes, die den Bunschoter botter binnenbracht. Aan boord van deze, de Bunschoten 189, bevond zich de schipper J. Bokman, die een klap van de gebroken giek had gekre gen, waardoor zyn been boven de knie verbrijzeld was. DE MOORD TE SCHOTTERSHUIZEN. Het 031. by het gerechtshof te Leeuwar den heeft Donderdag bevestiging ge vraagd van een vonnis van de rechtbank te Assen, waarby de 33-jarige landbouwer R R. te Schotterëhuizen werd veroordeeld tot 16 jaar gevangensstraf wegens dood slag op Dirk de Wit, wiens lyk werd be roofd van 1640 en later naby de woning van.den moordenaar in den grond werd verborgen. KINDERMOORD. De rechtbank te Breda heeft Donder dag vrouw M. uit Zevenbergen, die op 7 November jl. het kind van haar ongehuw de dochter tydens de geboorte in een klee- dingstuk heeft verstikt, veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf overeenkomstig den eisoh. De fabrieksarbeider J. O. v. O., die op aandringen van zyn aanstaande schoonmoeder het kinderlykje in een schuur had begraven, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 maanden, voorwaardelyk met een proeftyd van een jaar. 1 na Ingezonden Mededeellng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. DE RIJWIELDIEFSTALLEN TB EINDHOVEN. De geheele zitting van de rechtbank te 's-Hertogenbosch was Donderdag gewyd aan de rywieldiefstallen, die den laatsten tyd by tientallen te Eindhoven zyn voor gekomen. Verschillende verdachten ston den terecht. De eischen luidden: wegens diefstal tegen den 22-jarigen werkman,O. R. 17, jaar, den 87-jarigen grondwerker H. N. 17, jaar, den 21-jarigen lossen werk. man K. v. d. W. 2 jaar en 8 maanden, den 22-jarigen lossen werkman O. S. 8 maan. den gevangenisstraf, en wegens heling tegen den 21-jarigen pandhuislhouder L. D. 17, jaar gevangenisstraf. Alle ver- dachten zyn woonachtig te Eindhoven. van de komende Olympiade gehouden. Prins Hendrik, die de spelen vanaf het begin by woonde, zien wy hier naast den Zwitscherschen Bonds-President Schultheis. jaar in ons land gehouden wordt, zyn thans in St. Moritz in vollen gang. Hierboven de intocht van de deelnemers in het stadion. In het aidden met de Nederlandsohe ▼lag de Hollandsche deelnemers. ▼PPihpiDroken Maaskanalisatie zal zeer zeker een groote verbetering zyn voor de scheep vaart en ook voor de overbelasting van de Willemsvaart. Een kykje bij het «aks» vaii «en der groote sluizea Met op des achtergrond de bekende St. Pietersberg. hevige storm, die het karakter aannam van een cycloon. Evenals de vorige malen de storm in het Noorden van Nederland veel schade aanbracht zyn ook ny weer tallooze hulzen daklooe geworden en soms geheel ipgestort. Hierboven een kykje by de verwoesting die aangericht werd. De winterspelen te St. Morltz. Te St. Moritz worden de winterspelen Minister Kan In Overijssel. Minister Kan heeft een bezoek ge bracht aan Overijssel om zich persoonhjk van den toestand aldaar omtrent de werkverschaffing op de hoogte te stellen. Er bestaan ti.1- moeiiykheden over de arbeiders, die daar uit de groote gemeenten zijn gekomen. De Olympische Spelen. De winterspelen behoorende tot de Olympiade, die dit D. werkzaamheden voor do Maaskanalisatie zl|n thans weer In vollen gang. De Hevige storm In het Zuiden van ons land. In het Zuiden van Limburg in de my'nstreek woedde een v

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5