Men verzoekt ons de volgende waar- schuwing, voorkomende in het orgaan van o, uBevordering der Belangen van Slechthoorenden, „Naar het volle Leven (nummor van 21 Maart j.1., te wil len overnemen, aan welk verzoek wil gaarne voldoen: Leden, i '»BrüöIauer Hörkapser Is in het land. Het kwakzalversmiddel waartegen reeds zoo vaak In Duitschland en ook hier openlik gewaarschuwd is, wordt nu den Hollanders voor hun lieve geld aan geboden. Gij zult toch wijzer zijn. Een ding waarvan de rechter, na al zijdig onderzoek, verklaard heeft dat het waardeloos is, daar zult gij toch geen (voor beide ooren) gaan betalen. De afgezant der „Breslauer Hörkapsel- Geselschaft" heeft verwijld in Hotel .Suisse" in de Kalverstraat. Onze afdeeling Amsterdam was op haar post. Zij gaf aan bezoekers het volgende strooibiljet uit: WAARSCHUWING. In Duitschland wordt door de Duit- sche Vereeniging voor Sleohthoorenden al een paar jaar gewaarschuwd tegen de hoorcapsule uit Breslau. De fabrikant heeft de Vereeniging daarvoor een proces aangedaan, doch hij is bij vonnis van het Landgericht te Stutt- gart, uitgesproken 17 Juni 1927, in het ongelijk gesteld en veroordeeld in de kos ten van het geding. De Rechtbank verklaarde daarbij, dat de hoorcapsule uit Breslau waardeloos is. Het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. Van een hier woonachtig lid der Ver eeniging ontvingen wij een ingezonden stuk van gelijke strekking. Bedoelde in zender stelt zich gaarne beschikbaar voor het geven van inlichtingen omtrent ge- hoor-instrumenten. Adres Polderweg 44 rood. Ingezonden. H. J. KRAMER, Vosstraat 14. IJVERIGE AMBTENAREN!!! Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u in het algemeen be lang opname van het volgende: Hedenmorgen tusschen 9 en 10 uur moest ik eenige koeren het Koningsplein per fiets passeeren. Binnen een kwartier werd lk drie keer door denzelfden ambte naar gelast af te stappen om het belas tingplaatje te oontroleeren. Daarover ver bolgen maakte ik gebruik van mijn wet telijk recht, en vroeg dezen ambtenaar zijn bevoegdheid' te toonen. Dit veroor zaakte oponthoud en stagnatie, waardoor die daar aanwezige rijksveldwachter (ik vernam dat deze Zijlstra is genaamd) imjj toevoegde: „Zoo, ben jij weer een onge- loovige Thomas", en: „dat ze altijd last van mij hadden". Ik wees dezen geuni- formdien ambtenaar er op, dat hij er zich niet mee had te bemoeien, waarop deze uitdagend zei: ,Jk ontmoet je later wel Dit toch is een bedreiging en daarvoor wensoh ik in het algemeen belang te waarschuwen. Dat dit niet enkel een be dreiging was, bleek eenige oogenblikken later, toen ik wederom moest passeeren en hij mij toen liet afstappen, ondanks dat hij door het voorgevallene kon weten, dat het plaatje aanwezig waa Nu gelastte de rijksveldwachter afstappen, wel weten de dat lk door zijn uniform hemnlet, ge- lijk den in burger gekleeden ambtenaar, naar zijn bevoegdheidsbewljs kon vr - gen. Van dat oogenblik maakte ik ge bruik hem nogmaals te wijzen op zijn eerste bedreiging, waarop hij ^<*>"1- de: „dat ik maar moest oppassen, wat hij ^VaiTdezen rijksveldwachter vernam ik zeer gaarne openlijk waarfoor of waar mee ze altijd last van mij hebben. Boven dien, bedekte bedreigingen passen niet, en optreden zooals ik ondervond leidt tot of Is feitelijk willekeur. Mijnbeer de Redacteur, bij Voorbaat dank voor de plaatsing. Hoogachtend, H. JOUSTRA. Held*?, M MAart 1828. Stoomvaartberlchten. Visscherijberlchten. Marineberichten. 10 April: stoker ie kl. K. J. J. den Ouden. 4 April: serg.-bottelier P. C. Duvalois van Wachtschip Willemsoord naar Hertog Hen drik; id. P. L. F. de Vries van Afd. Mars. Rotterdam naar Wachtschip Willemsoord on der intrekking bevolen overplaatsing naar H. Hendrik. Legerberichten. Sport VOETBAL. n.-h. v. b. Aangeboden betrekkingen AdvertentlCn uit andere bladen. Cultuurmaatschappij zoekt voor een harer kantoren in Nederl. Indië een er varen correspondent-boekhouder met op leiding JELBB. 5 of gelijkstaande en niet ouder dan 24 jaar. Het bezit van prakSjk- diploma's is gewenscht Voorloopige plaatsing op het hoofdkantoor te Amster dam; bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding en praktijk, onder Na 20601, Bur. N. Rott Crt (N. Rott Crt., AvondbL 22 Mrt.) TIJDSCHRIFTEN. WEEKBLADEN Van den tekBt noemen wij een oor- spronkelijken roman van W. van Haar lem, „De Zwarte Ridder van Balfordshlre". waarmede in dit nummer aangevangen wordt, een vertaalden: „De Verlaten Steen groeve" van Charles Garvioe, alsmede de sport-, foto- en vrouwenrubriek, en een verhaaltje van Elise Wesselink-But gers. Radiografisch Weerbericht, naar waarnemingen verricht tn «1— morgen van 24 Maait Medegedeeld door het Kon. Nederlandash Meteorologisch Instituut te Do Bilt Hoogste stand 764.4 te Meanel Laagste stand 742.1 te Malinhead. V« Meest matige ZjO. tot Z.W. wind, be trokken tot zwaar bewolkt mot tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, mogelijk onweer aanvankelijk weinig ver andering in temueratuur, later aaohter. VOOR SLECHTHOORENDEN. Slechthoorenden, weest voorzichtig! Geachte Redactie. Ondergeteekende wenscht beleefd eenige plaatsruimte voor het volgende, bij voor baat mjjn dank. Donderdagavond J.1. werd doorHuizen* uitgezonden de z.g. »Heldersche Steden- avond*, wat voor vele bezitters van een radiotoestel, in den omtrek van de Vos- straat een teleurstelling is geweest, voor wat betreft het eerste gedeelte van den avond, hetgeen niet tp wijten was aan het Station of medewerkenden, maar wel aan één of meer luisteraar(s). Het eerste uur is een groot gedeelte van het uit gezondene voor de bovengenoemde luis teraars verloren gegaan door het vreese- lijke genereeren of zoeken van één of méér in den omtrek wonende luister vinkten). Daar bedoelde luistervink(en) niet al leen zichzelf het genot van een mooi radioprogramma ontnemen maar ook an deren hinderen, verzoekt ondergeteekende beleefd aan de bezitters van een radio toestel om dit zooveel mogelijk na te laten, daar dit bij een goed toestel en goede bediening heelemaal niet noodig is, is men niet in het bezit van een goed toe stel of kan men het nog niet goed be dienen, tracht dit dan zooveel mogelijk te voorkomen. Hopende, dat het bovenstaande mede mag werken om herhaling te voorkomen. Hoogachtend, Stoomvaartmaatschappij Hsderland. Vondel, 22 Maart v. Batavia. Johan de Witt, u., 22 Maart te Genua. Koningin der Nederlanden, t., pass. 21 Maart Perim. P. C. Hooft, t., Zaterdagmorgen 10 uur te A'dam verwacht. Sembilan, u., 21 Maart v. Suez. Soemba, t.. 21 Maart v. Marseiile. Karimoen, t., 23 Maart te Suez. Radja, t., 22 Maart v. Marseiile. Riouw, u., pass. 22 Maart Gibraltar. Christiaan Huygens, u., 22 Maart v. Colombo. Moena, u., 22 Maart te Port Said. Saleier, t., 22 Maart te Belawan. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Almelo, 16 Maart v. Antofagasta. Baralt, 20 Maart te Cristobal. Commewijne, 20 Maart te New-York. Crynssen, 2f Maart v. Barbados. Föke, 22 Maart v. Hamburg. Hercules, 21 Maart te Hamburg. Hermes, 22 Maart te A'dam. Haarlem, u., 20 Maart v. Talcahuano. Medea, 22 Maart v. A'dam. Simon Bolivar, 22 Maart te A'dam. Stella, 2t Maart v. Piraeus. Zeus, 21 Maart te Barcelona. Ariadne, 23 Maart te A'dam. Baarn, u.. 22 Maart te Valparaiso. Deucallon, 22 Maart te Hamburg Fauna, 22 Maart te Barcelona. Ganymedes, 20 Maart v..La Guayra. Juno, 22 Maart te Kimassi. Hector, 21 Maart v. Marseiile. Nereus, 23 Maart te R'dam. Notos, 22 Maart v. Valencia. Odysseus, 22 Maart te Stettin. Proteus, 22 Maart v. Tarragona. Rhea, u., 22 Maart te San Juan de Porto Rica. Ulysses, pass. 22 Maart Oitavos. Achilles, 23 Maart te Catania. Ajax, 23 Maart v. R'dam. Alkmaar, 23 Maart v. Guayaquil. Aurora, 23 Maart v. A'dam. Clio, 22 Maart v. Smyrna. Euterpe, 23 Maart v. A'dam. Föhr, 23 Maart te A'dam.' Irene, 23 Maart v. Cephalonia. Iris, 23 Maart v. A'dam. Mars, 21 Maart te Kingston. Nero, 23 Maart v. IJmuiden. Oranje Nassau, 23 Maart v. A'dam. Perseus, 23 Maart te Aarhus. Poseidon, 23 Maart te Hamburg. Pluto, 23 Maart te Malaga. Strabo, 23 Maart v. A'dam. Theseus, 23 Maart te Vigo. Van Rensselaer, 23 Maart v. A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Amstelland, u., 21 Maart te Buenos Ayres. Zaanland, t., pass. 21 Maart Fernando Noronha Zeelandia, u., 22 Maart v. Pernambuco. Gelria, u., pass. 23 Maart Ouessant. Orania, t., wordt hedenmiddag 12 uur te IJmuiden verwacht. Kon. PaketvaartmaatschapirfJ. Thedens, pass. 21 Maart Finlsterre. Theseus, pass. 22 Maart Peniche. HollandAfrika lijn. Klipföntein, 22 Maart v. Hamburg. Nias, u., 22 Maart v. Suez. Nijkerk, 21 Maart v. Dar-es-Salaam. Rijperkerk, 21 Maart v. Delagoabaai. Bilïiton, t., pass. 22 Maart Perim. Sumatra, u., 22 Maart te Algoabaai. Randfontein, 23 Maart te R'dam. HollandWest-Afrik» UJn. IJstroom, 22 Maart te A'dam. Texel, 22 Maart te A'dam. Albireo, u., 21 Maart te Conakry. Delfland, 22 Maart te Hamburg. Orestes, 20 Maart v. Calabar. Vlieland, 22 Maart v. A'dam. Ceres, t., 22 Maart v. Las Palmas. Scheldestroom, t., 22 Maart v. Libreville. HollandAmerika Lijn. Eldam, 22 Maart te Antwerpen. Kinderdijk, 22 Maart te Antwerpen. Spaarndam, 22 Maart te Havana. Breedijk, pass. 22 Maart Lizard. Rotterdam, 23 Maart te Napels. Volendam, 22 Maart v. Halifax. Holland—Brltsch-Indtt UJn. Andijk, 22 Maart te Hamburg. Bildcrdijk, u., 21 Maart te Rangoon. Sommelsdijk, t., 21 Maart v. Port Said. Ridderkerk, 22 Maart te R'dam. Bovenkerk, u., pass. 22 Maart Dungeness. Holland—O.-AziB Lijn. Oostkerk, t., 22 Maart v. Port Said. Ouderkerk, t., 21 Maart te Manilla. JavaChinaJapan Lijn. Tjibodas, 20 Maart v. Manilla. Tjisondari, 2J Maart te Shanghai. Tjikembang, 22 Maart v. Batavia. JavaBengalen Lijn. Bengkalis, 22 Maart te Cjalcutta. Toba, 21 Maart te Java. Java—New-York lijn. Blommersdijk, 21 Maart te New-York. Bali, pass. 20 Maart Gibraltar. Djambi, pass. 22 Maart Perim. Menado, pass. 23 Maart Point de Galle. Medan, 23 Maart v. Port Said. Rotterdamsehe Lloyd. Gorontalo, u., 22 Maart te Belawan. Insulinde, t., 22 Maart v. Colombo. Slamat, u., 22 Maart te Southampton. Tabanan, u., 22 Maart v. Suez. Kota Inten, u., 22 Maart v. Gibraltar. Palembang, u., pass. 22 Maart Perim. Kertosono, 23 Maart te Londen. Kota Radja, 22 Maart te Bremen. Siantar, 22 Maart te Schiedam. Tjerimai, t., 23 Maart te Marseiile. RotterdamZoid-Amerika Lijn. Waaldijk, 22 Maart te R'dam. Zijldijk, u., 22 Maart te Pernambuco. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Aaneas, 21 Maart te Tientsin. Hector, 20 Maart te Marseiile. Jason, 20 Maart v. Padang. Rhexenor, pass. 21 Maart Gibraltar. Myrmidon, 21 Maart te Havre. Glaucus, 20 Maart v. Colombo. Perseus, 23 Maart te A'dam. Agapenor, 23 Maart te Port Said. Tantalus, 17 Maart te Batavia. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 22 Maart v. Syracuse. 22 Maart. Aangebracht door korders: 50 kisten schol per kist 7.70—8.20, 15 kisten schar per kist 32.70; door haringvisschers. 1766 tal ha ring per tal 1.40—1.90; door garnalenvli- achera: 3230 kg. gekookte garnalen per kg. 0.18—aas. 23 Maart. Aangebracht door korders: 150 tongen per stuk 0.30—0.35; 110 kleine tongen per stuk 0.100.15; 25 kisten schol per kist t-25r— 7, 5 kisten schar per kist 2.25a.70; door haringvisschers: 2598 tal haring per tal i.og 1.90; door garnalenvisschers: 2835 kg. ge kookte garnalen per kg. 0.15ojo. Eerste luit. der mariniers M. R. de Bruijne, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 28 dezer geplaatst als hoofd van onderwijs bij de gymnastiek- en sportschool der maripe te Willemsoord. Bij beschikking van den minister van ma rine a.i. is luit. ter zee der 2e kl. N. Kooreman den ien Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. opnemingsvaartuig Hydrograaf; zijn luit. ter zee der 3e kl. J. S. Friederich en J. W. C. Cal- ten Houwihg den 2en April geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord en zijn luit. ter zee der 3e kl. G. B. For- tuyn en L. Guist den toen April geplaatst oniderscheidenlijk aan boord van Hr. Ms. op nemingsvaartuig Eilerts de Haan en van Hr. Ms. opnemingsvaartuig Hydrograaf. Kap. der mariniers T. C. W. Michaêlis wordt 29 dezer overgeplaatst van de Marinekazerne te Amsterdam aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen. De te Groningen tot arts bevorderde semi-arts L. J. Knijpers is bestemd tot off. van gez. 2e kl. bij de Kon. marine Bij beschikking van den minister van ma rine a,.i.'is off. van den M.S.D. der 2e kl. C. M. W. van Balhorn den 2Óen Maart geplaatst bij het vliegkamp de Kooij. 26 Maart: luit. ter zee 2e kl. G. E. Rotgans van Kooij naar Mok; id. W. M. de Vries van id. naar id. off.-vlieger 3 kl. J. A. Bach van id. naar id.id. D. Banends van id. naar id.; id. W. C. v. Veenendaal van id. naar id.; id. R. J. Mulder van id. naar id.; id. K. J. A. Mees ter van id. naar id. 2 April id. L. H. Blink van id. naar id. Met ontslag uit den zeedienst: 22 April: macht.-majoor J. C. Boomsluiter. 7 April: matroos 3e kl. G. Verhoog. 1 April: id. W. F. C. Geelmuijden. 31 Maart: id. 2e kl. B. J. A. van Wely. 1 April: id. ie kl. J. A. Lorist. 7 April: stoker ie kl. H. Riether. 31 Maart: matroos 2e kl. L. A. Kers, stoker 2e kl. J. van Bremen. 25 Mei: serg.-maj. der mars. A. J. M. Bol- mers. De ondervolgende onderofficieren zijn aan gewezen om den 2en Mei a.s. per stoomschip Insulinde naar O.-I. te worden uitgezonden: Serg.-kok C. P. Boutens, sdrg.-vliegtuig- maker B. de Jong, J. Kiljan en F. C. Rodend- tein, serg.-macht. C. Kindt, serg.konstabej P. J. van Menen, serg.-seiner L. J. Kotter. De bevolen uitzending naar O.-I. van den macht.-majoor R. A. Kema is ingetrokken. Een transport van 14 onderofficieren en 17 minderen der zeemacht zal 27 dezer met het stoomschip Prinses Juliana uit Amsterdam naar Oost-Indië worden gezonden. Inlijving. Op 1 Mei a.s. zal eene inlijving van dienst plichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor de onbereden artillerie (2e reg.), en voor het reg. kust-artillerie (niet-voorgeoefenden) Cursus bij de StonnschooL Aanvangende 26 Maart a.s. zal een cursus worden gehouden bij de 2e stormschooV; hier aan zal worden deelgenomen door de kader- klasse van het 21e reg. infanterie (de jongens uit de provincie Noord-Holland) Verlofregeling. Ten behoeve van de dienstplichtigen der eerste ploeg van de lichting 1928 van het 21e reg. inf. (de jongens uit de provincie Noord- Holl.), is de volgende verlof-regeling ge troffen: van 6 t/m 9 April 1928 verlof, met vergun ning op 10 April per eerste reisgelegenheid terug te keeren (Paaschveriof) 6 Mei 1928 bewegingsvrijheid, met terug keer per eerste reisgelegenheid op 7 Mei; 27 t/m 29 Mei 1928 verlof, met terugkeer per laatste reisgelegenheid op 29 Mei (Pink sterverlof) 17 Juni 1928 bewegingsvrijheid, met terug keer per eerste reisgelegenheid op 18 Juni; 15 Juli 1928 bewegingsvrijheid, met terugkeer per eerste reisgelegenheid op 16 Juli. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. NOAD en Velocitas, die den vorigen Zon dag verloren, resp. van Ajax en Feijenoord, krijgen reeds morgen gelegenheid om re vanche te nemen, want dan worden reeds de returnmatches gespeeld. Voetbal is weliswaar een zeer wisselvallig spel, voorspellen blijft altijd riskant, doch toch hebben wij de over tuiging, dat de Westelijke kampioenen ook nu zullen zegevieren. Afdeeling I. xe klasse Hier wordt gespeeld EDOExcelsior, de nos. 3 en 4 van de ranglijst; wint Excelsior te R'dam werd EDO met 02 geklopt dan eindigen beide clubs de competitie met 21 punten, doch een verschuiving vindt niet plaats, daar de thuisclub iets betere doelcijfers heeft. Verder: VOCUW, de 2 staartclubs; in eerste instantie leed VOC een 26 neder laag, thans zou een gelijk spel ons niet ver bazen. Trouwens, hoe de uitslag ook zij, de positie dezer beide clubs ondergaat hierdoor geen verandering; beiden zijn dan tevens uit gespeeld. 30 klasse A. De wedstrijd KFCHelder is door den com petitieleider uitgesteld omdat KFC 2 ook een thuiswedstrijd heeft. Alcmaria ontvangt HRC, waarvan op Tuindorp mat 3—1 gewon nen werd. Als de rooden net zoo spelen als laatst tegen Hollandla, zal deze match voor Reitsma c.a. heuach geen walk-over worden. Hollandla besluit het seizoen met een thuis wedstrijd tegen WFC, de club die in Wormer- veer met 6o geslagen werd; de Hoornsche club zal wel voor een goed slot zorgen, waar door dan het puntentotaal >4 bedraagt, 3e klasse A. De kampioen (Water gr.m.) speelt thuis tegen Assendelft en zal, als er gewerkt wordt, de stoere Zaankanters wel de baas blijven. Deze clubs hebben dan teven» hun programma afgewerkt. Gespeeld wordt verder: OSV— DJK Ten KinheimODE. se klasse B. Hortus—THB. 3e klasse C. AmstelDWV, NeerlandiaZRC. 4e klasse A. Uitgeest—WGW. Reserve ae klasse A. Stormvogels 2Haarlem 2 (beslissingswed strijd om het kampioenschap, beiden hebben evenveel punten). Watergraafsmeer 2 AFC 3 Reserve 3e klasse A. Wilhelmina Vooruit 2HRC 2, KFC 2 ODE 2. Reserve 3e klasse B. ZRC 2Blauw Wit 4, Ajax 4—DEC j. Reserve 3* klasse C. Switf 2Allen Weerbaar 2. Promotie en Degradatie. Baarn (Kamp. 3 D)DWS (Kamp. 3 C), OWO (Kamp. 4 B)—Wilhelmina Vooruit (no. laatst 3 B). Spartaan, die de laatete weken serieus oefent onder leiding van trainer Bolington speelt den eersten degradatiewed strijd in Schiedam tegen Hermes-DVS, den kampioen van de 2e klasse A van afd. II. Beide clubs hebben hun plaats niet dan na uiterst spannenden strijd bereikt; eerst in de laatste ontmoeting gebeurde zulks. Spartaan heeft het vrijwel steeds van haar geestdrift moeten hebben, heeft nu ingezien dat daar mee niet alles bereikt kan worden en traint nu terdege. Hermes heeft het kampioenschap behaald meer door haar spel, heeft tal van uitstekende wedstrijden gespeeld. Wij zeggen het de Sp.kr. na, welke niet gelooft, dat de 2e klasse kampioenen kansloos zullen zijn in deze belangrijke competitie.. Evenwel zal het de thuisclub niet gemakkelijk vallen om haar ge wone spel te ontplooien, want Spartaan zal vechten om het behoud van het ie klasse schap! Er is momenteel nog geen beslissing geno men in het protest van VSV, inzaker den wed strijd DEC—VSV. De redactie van het Groen tje is van meening dat dit protest in voor VSV gunstigen zin beslist zal worden, want we schreven het reeds de spelregels zijn niet verkeerd toegepast. De heer Israël» heeft het handsgeval direct bij overtreding gezien, maar achtte daarvoor een strafschop te zwaar, omdat z.i. geen opzet aanwezig was. Afdeeling II. ie klasse. Morgen vindt hier de laatste wedstrijd plaats, n.1. Blauw WitADO. De bezoekers staan no. 3 op de ranglijst en B.W. no. 6; als de thuisclub mocht winnen, dan ruilen beide clubs van plaats. Het krachtsverschil in deze afd. met uitzondering van Feijenoord is trouwens heel gering; Spartaan, die de laat ste plaats bezet met 13 punten, scheelt maar 5 punten met no. 3. ae klasse A. Steeds Hooger—ASC. ae klasse B. OvermaasUnitas. (Een overwinning maakt de club uit Gorinchem kampioen). Xerxes— LSV. xe klasse A. Bolweg: Helder 2—ZFC 4. 2.30 u., Annyas. Bergen 1HRC 3, 2 u., J. Hoorn, xe klasse B. Bolweg SVS—Schagen, 2 u., Bruins. (De thuisclub zal dienen te winnen om haar mooie kans op de ie plaats te behouden.) Egmond a. Z.: Zeevogel» 1WGW a, x a, J. J. Hartog. Texel—DTS, 2 u., Vlam. ae klasse D. SVS 2Oudesluif I, 12 u., K. Molenaar. Bolweg: Helder 4Texel 2, 12 n., C. D. Swart. 3e klasse D. Tuindorp: HRC 5JVC 1, 2 u., Lucker. 4e klasse C. Anna Paulowna 2Helder 6, Kooretra. Schagen 3WGW 3, v. d. Hoff. Oudesluis 2 WGW 4, Steinman. Alle wedstrijden aanvang 2 uur.) je klasse F (Adsp.-afd.). Tuindorp: HRC BHelder A, 10 u., C. Swart; HRC C'Helder C, 11 u., C. Swart. Bolweg: Helder B—HRC D, 10 u., Kick. Rauchbeker. Edam: EVC 1KW 1, 2 an Vel. Zaandam: ZFC 3—QSC a,.io uur. Gouden Kruis. Zaandam: ZW 3KW 2, 10 u., Dor jee. Olympisch ElftalZëL-HoU. combinatie*. A.a. Zondag wordt op het HBS-terein te Den Haag een wedstrijd gespeeld tusschen een Olympische ploeg en een combinatie van st»e- lers uit Z.-H. club». Het Olympisch elftal is volgt: Halle (Go Ahead); van Run (PSV), v. d. Zalm (VUC)den Boer (ZFC), Vis (HW), den Dolder ('t Gooi); Gerritse (B.W.)?, van Resteren (HBS), Prins (Sparta), Smeet» (HBS), van Gelder (VUC). Dat van Zuid-Holland heeft deze opstelling: Ma rang (HW)Wamsteker (HFC), Dénis (HBS); Bieren» (DFC), van Twist (DFC), de Jong (Sparta); van Dam (DFC), Ruisch (DFC), Goalings (ASC), Dragt (DFC), van Nellen (DHC). Om den Holdert-beker. De animo voor de bekerwedstrijden over treft alle verwachtingen; het aantal inschrij vingen is nu al gestegen tot 203, w.o. 29 eerste kletsers. HJLC.-nletrwa. De laatste comp.-match. HRC'a laatste competitiematch wordt in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix gespeeld. Alcmaria is een technisch fijn spelende ploeg, die na een slecht begin tal van uitstekende resultaten geboekt heeft. De geestdrift is dooreengenomen nooit groot bij de Alkmaar- der»; ze spelen meer kalm en weloverlcgd. Onze plaatsgenooten zullen dat wel ondervin den, doch spelen zij als in hun laatsten thuis wedstrijd, dan zal het Alkmaarsche publiek van een interessante match getuige kunnen zijn. Het grootste gevaar voor HRC schuilt in de witte voorhoede (Elfring-Homan-Rehs- ma-Mulders-Bos), wier spel stuk voor stuk van goede kwaliteit is ea door geregeld onver anderd uitkomen een prachtige combinatie vormen; men roemt meestal Elfring als een uitstekende vleugelfbeler, doch Bos mag even min vergeten worden, die minsten» zoo snet is en ook doelpunten kan maken! We wenichen HRC een goeden wedstrijd toe; een waardig slot van het eerste seizoen in de 2e klasse. Scheidsrechter is de heer Broek smlt. Het elftal zal in de gewone opstelling spe len; de reis geschiedt per autobus om hslf twaalf vanaf het clublokaal, Keizerstraat. HRC 2 moet weer naar de hoofdstad en zal thans wellicht meer succes hebben dan den vorigen Zondag, toen van Zeeburgia 2 met 40 verloren werd. Nu moet tegen de reser ves van Wilhelmina Vooruit gespeeld worden, die, alt altijd, maar weinig presteeren. Deze match kan zeker gewonnen worden; in deze het laatste woord aan de Racers. Scheidsrech ter Hondlus. Het terrein is gelogen aan de Kruislaau. Vertrek met den trein van 9 30 uur. Het 3e elftal vertrekt naar Bergen om de hekkesluiters van dien naam te bekampen. Evenals H. 2, maakt ook dit elftal een pracht kan» voor dc zege, waardoor het in de run ning blijft voor de ie plaats. Er wogdt waarschijnlijk om 11 uur gespeeld, waardoor om 9 uur uiterlijk met den auto van hier vertrokken wordt van het clublokaal. Allen present! Haldar-olstxws. Heldsr Z.F.C. 4, «.30 n. De witte reserves bezitten nog een kleine kan» voor de ie plaats d.w.z. door de rea- teerende wedstrijden te winnen kan men ge lijk komen met Alm. V. 3 die zij morgen wel zullen behouden omdat het 4e elftal van ZFC vrij pover voor den dag komt, 13 wed strijden, 5 punten. (Opmerkelijk, dat alle lage re elftallen van den Zaandamschen ie klasser dit seizoen weinig succesvol spelen). Helder zal zich dan ook wel de meerdere weten te toonen indien tenminste de match normaal verloopt en de witten niet aan zelfoverschat ting lijden. Er staatte veel op het spel. Scheidsrechter is de heer Annyas. Om 12 uur speelt het 4e tegen Texel 2 onder leiding van den heer Swart. Helder 1 behoeft niet tegen KFC te spelen, daar deze match afgelast is. W.G.W. (Geel Wit)-nieuw». Zondag komen alle elftallen weer in actie en wd bijzonder daar alle vier een uitwedstrijd moeten spelen. Het eerste gaat naar Uitgeest, waarvan thuis met 21 werd verloren. Dit is de laatste kans om de onderste paats te verlaten. Wint WGW dan hebben beiden het povere aantal van s punten. Uitgeest is dan uitgespeeld, ter wijl WGW dan nog tegen de Volewycker» moet spelen en daar dan 1 punt voldoende is om de laatste plaats aan U. af te staan. Kom aan, Geel-Witters, nu een laatste krachtige eindspurt. Er wordt in gewijzigde opstelling gespeeld. Moge dit succes brengen.. het kan. Het tweede gaat bij Zeevogels op bezoek. Dit is de laatste wedstrijd van de reserve». Wordt deze gewonnen, dan blijven de onzen midden in de ranglijst, voorwaar een aardig resultaat. Het derde gaat op bezoek bij Schagen 3 en dient te winnen om haar kampioenskans -te behouden. Bovendien moeten onze jongens re vanche trachten te nemen voor <ie hier geleden nederlaag. Tenslotte gaat het vierde op bezoek bij Oudesluis 2. ook een der kaxnpioentcandida- ten. Onze jongens zulen hier een zware dob ber hebben, doch zeker trachten met het oog op het derde, een gelijk spel te bevechten. „De Stad Amsterdam" vangt met het nuinnier van lieden haar 8en jaargang aan. Voorop een aardig plaatje van een tweetal, dat tezamen on geveer een tiende eeuw telt, en dat we in een zeer vertrouwelijk onderhoud vinden gekiekt. Het is hier evenwel niet het vrouwtje, dat het hoogste woord heeft, maar het mannetje. Het eerste artikel in dezen nieuwen jaargang is gewijd aan „het Oranjevrouwtje een bekende Am- sterdamsche, mejuffrouw Martens Hille- brand, bij de Kon. bezoeken officieels vertegenwoordigster van de Buurt Oranje vereniging. „Door Vriendschap Samen gebracht" en natuurlijk in het bezit .van een aantal medailles. Het blad biedt zijn abonnès een sohouwburg-uitvoering aan, waarvan we verschillende opnamen zien gekiekt. Nu het haringseizoen weder aan den gang is, heeft de photograaf een kijkje genomen te Volendam.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15