PLUIMVEETEELT. Marin©berichten. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Ingezonden Mededeellng. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten 60 ot Zenuw-Tablettan 76 ot Staal-Tabletten. 90 0t Maag-Tabletten 75 ot Bij Apolh. en Drogisten Legerberichten. Sport. Haven van Nieuwediep, Marktberichten. Burgerlijke stand van Helder. WETENSCHAPPELIJK® BERICHTEN. DE ZUIDPOOL-EXPEDITIE VAN BYRD. WENKEN VOOR DEN KUTKENTIJD. Wij hebben zeker allemaal wel eens eieren uitgepeld, waarin volwassen kuikens zaten, zonder dat zij echter uit den dop te voorschijn waren gekomen. Nieuwsgierigheid en ook een groote dosis weetgierigheid deed ons dan vragen, wat toch de oorzaak van het ge val kon zijn. Een groote kans, dat we dan op gemerkt zullen hebben, hoe een gedeelte dooier dan nog niet in het kuikenlichaam was opgenomen en er als 't ware bij bengelde. Op zichzelf is dit verschijnsel vrij normaal, gewantrouwd, is kalistlkstof. Toch verdient zij de aandacht van alle landbouwers, zoowel van de klei- als van de zandboeren. Zij ver betert de structuur van kiel-, leem- en zand gronden, gaf zoowel op kalkarme klei- als op dito zandgronden uitstekende resultaten, en werkte ook op ontginningen zeer goed. Kalk- stikstof is voorts een uitstekend middel voor verdelging van onkruiden, als korenbloem, wikke, windhalm, dauwnetel, herik, wilgen blad, enz. In granen, gaat de opkomst van zaadonkruiden sterk tegen, en vernietigd ook in grasland vele onkruiden. Door aanwending dier meststof verkreeg men bij suikerbieten een hooge opbrengst van bieten niet alleen, maar ook het suikergehalte:; bij het graange- was stijf stroo en een mooie korrel, en bij aardappels een flink beschot. Alles te zamen een voldoende reden, om zich niet langer, als velen nog doen, tot de oude meststoffen te bepalen. WEET GIJ? Weet gij: dat kalkstifstof op een droge plaats bewaard moet blijven; dat op de label, daar dit dooierrestant eerst kort wor het uit- wdke aaQ elken zak is gehecht, de voorzor komen in het lichaam wordt opgenomen om vermeld, welke in acht genomen die- geduren.de de eerste 48 uur als v^rijwor{|£; men deze meststo{ bij het kuiken te dienen. En op dit laatste wil ik yoorkeur uitstrooit met de machine; dat men even nadrukkelijk de aandacht vestigen. j M bij het ujtstrooien uit de hand, kan men- Op de fokkersdagen der A. N. P. V-. we.fce met kalizout, slakkenmeel of vochtig vorig jaar door die voor onze Nederlandsche Pluimveeteelt zoo belangrijke organisatie^ in de verschillende deelen van ons land' werden gehouden, waren afbeeldingen aanwezig van een kuiken, dat direct na de geboorte was opengesneden, waardoor men een Interessant kijkje in het inwendige van dat kuikenlichaam pje kreeg. Men zag dan dat dooierrestant in het achterlijfje liggen, daarin een zoodanige ruimte in beslag nemend, dat de verschillende orgaantjes er danig door in het gedrang wa nen gekomen. Ook was er een afbeelding aan wezig van een kuiken, dat 60 uur na de ge boorte was doorgesneden en daarop zag men, dat het dooierrestant vrijwel was verteerd en de organen hun juiste liggen hadden ingeno men. Dat waren leerzame plaatjes, want meer dan woorden het kunnen doen, was het den aanwezigen toen duidelijk geworden, hoe ver keerd of liever hoe gevaarlijk het Is, de kui kens de eerste 48 uren eten ts geven. Dat staat dan gelijk met overvoeding, de organen kunnen het nog niet verwerken, men krijgt dientengevolge ingcwandsstoornissen en het kuiken is verloren. Geef de kuikens de eerste 48 uren dus alleen warmte, rust en een weinig frisch drinkwater. Eerst dasraa verst rekke met» de beste kwaliteit kdkenvoer, welke in den handel is, daarbij de aanwijzingen van der. leverancier volgende. Wij hebben nu al meerders malen uiteen gezet, waarom het voor een juUten kuiken- opfok noodzakelijk ls, dat aan de moest strenge elsehen van een doelmatige en vooral zindelijke huisvesting, van een goed samen gesteld kuikenopfokvoer en een onbesmet uit loopterrein wordt voldaan. Zeker, men kan daar wel eens de hand mede lichten, maar wanneer men dat doei, schrijve men tegelijk op de debetzijde van de rekening, zij het dan ook nog als een pro memorie post: idem zoo veel wegens kuikensverlies, of een getaxeerd bedrag wegens een vertraagden groei. Met de zco juist genoemde elsehen komt men onmid dellijk en volslagen overhoop te liggen, waar neer men de kuikens op een zoodanige wijze heeft ondergebracht, dat op hun terrein ook de kippen kunnen komen. V/at moet er cp die wijze van een normale ontwikkeling terecht komen? Rust kennen ze niet, naar bet eten, dat hun toekomt mogen ze alleen maar kijken en van een zindelijk terrein is allerminst sprake, dank sij de mestklodders der volwas sen hoenders. En toch ziet men het dikwijls zco gebeuren, tot schade van den niet begrij penden eigenaar. Voor den stadskippenhouder :s het wat moeilijk om er een afzonderlijk kulkenterreictje op na te houden, daar deze toch al gewoonlijk met de ruimte moet woe keren. Maar hem radem we dan toch aan, er een deel van de kippenren voor af te gazen, den bodem daarvan diep om te spitten en daar dan een laag schoon wit zand plus een flinke hoeveelheid turfmolm overheen te brengen, Kan hij er echter een geheel vrij hoekje voor bestemmen, des te beter. Gaat het een noch het ander, welnu laat hij dan later 10 12- weeksche jonge hennetjes koopen, welke straks volop in de vakbladen worden aan geboden, dan is hij in eens klaar en van een boel zorg eni rompslomp bevrijd. gen - zand. Weet gij: dat men kalkstikstof op gras land in den winter uitstrooit, of zeer vroeg In het voorjaar, uiterlijk half Maart; voor zomer gewas en zoo vroeg mogelijk, in ider ge val vóór het zaaien1; voor bieten en fijne za den minstens 1 2 weken vóór het zaaien; voor onkruidbestrijding op rogge en tarwe in FebruariMaart, op haver 4 tot 6 weken na het zaaien. Weet gij dat men kalkstikstof zoo mogelijk dadelijk na het uitstrooien even on diep onder moet werken, vooral wanneer men kort vóór het zaaien van 't gewas heeft moe ten strooien; dat men voor onkruidbestrijding ongeveer 250 K.G. dier meststof per Hectare aanwendt, 's morgens in den dauw, wanneer een zonnige dag mag worden verwacht? B. CNadruk verboden.) DE RUNDERHORZELBESTRIJDING. Nu het tegen het einde van den staltijd loopt, willen we nog eens op het noodzakelijke van deze bestrijding wijzen, vooral nu de nieuwste bestrijdingswijze zoo eenvoudig en zoo goedkoop is. De plaag van den runder- borzel treft men in de eene streek meer aan dan in de andere. Bij warme dagen kan men soms het vee door de wei zien hollen, nage jaagd door de nimmer rustende horzels. Hier onder lijden de vleesch- en melkproductie, maar de grootste schade is die, welke door de larve aan de huiden wordt toegebracht. Men berekent de schade per huid gemiddeld op 3-go, Men weet, dat de vlieg eieren legt, dat uit een eitje een larve komt, en dat deze bij het rund de bekende groeibulten vormt op den runderrug. Uit de bulten komen weer larven te voorschijn, die op den grond vallen, waar ze zich verpoppen. Er bestaan verschil lende theorieën omtrent de wijze, waarop de larven hun weg door het lichaam vinden. Een feit is, dat ze onder de huid op den rug een dikke knobbel vormen, welke grooter wordt. Ten slotte ontstaat hier dan een kleine ope ning in de huid, waardoor de larve zich naar buiten wringt. In België en Denemarken is men er toe over gegaan om bij een Wet maat regelen voor te schrijven, ter bestrijding: In België worden runderen met open horzelbul- ten, waarvan de larve niet is uitgedrukt, niet tot de quarantaine stallen toegelaten. Dit be- teekent practisch een verbod van invoer in dit land van deze runderen, omdat bij invoer quarantaine verplichtend is. Met het oog op een en ander begint men hier in steeds wijder kringen de noodzakelijkheid van bestrijding in te zien. Geschiedde dit tot vóór kort door ar beiders, gewapend met pincet-mesjes en een kleine tang, thans kan met het doen met een zalf, welke op de open wormknobbels ge smeerd, de zich daarin bevindende larve doodt. Het is voldoende de huidopening met de zalf dicht te smeren. Reeds een kwartier later wordt uit de opening een etterig vocht geperst, een bewijs, dat de larven onder den invloed van het middel komen. Drukt men ter controle een dag na behandeling dergelijke larven uit de knobbels, dan blijken ze dood te zijn Deze zalf is voor een ieder verkrijg baar bij de firma Brocades en Stheeman te Meppel. Vele landbouw-aankoopvereenigin- gen hebben het middel voorhanden. WENKEN EN MEDEDEELINGEN. Een der meststoffen van lateren tijd, bij ve- Bij Kon. besluit is: ie. met 16 Mei 1928 aan den kap.-lult. ter zee K. P. F. Schmitt, wegens ongeschiktheid voor de waarneming van den dienst uit hoofde van lichaamsgebreken, eervol ontslag uit den zeedienst verleend', onder toekenning van levenslang pensioen; 20. bevorderd: n. met 16 Mei 1928 tot ksp.-iuit. ter zee de luit. ter zee der ie ld. J. J. Dikkers; b. met 17 Mei 1928 tot kap. ter zee de kap.' luit. ter zee F. A. Buddlngh en tot kap.-lult. ter zee Hr. Ms. adjudant, de luit. ter zee ie kl. C. baron de Vos van Steemwijk. De luit. ter zee 2e kl. M.R. J. C. van de Tol wordt den jen Mei geplaatst aan boord Triton. se Mei: luit. ter zee ie kl. C. Meijer van Wachtschip Willemsoord naar Triton. Bij Kou. besluit is, met ingang van 1 Mei, de heer L. J Kuypers arts, benoemd tot off. van gez der 2e kl. bij de zeemacht. Off. van de» M.S.D. 2e kl. L. C. Lagaaij wordt Mei overgeplaatst van het Wacht schip te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. instructieschip van Speyk aldaar. 21 April per s.s. J: P. Coen uit O.-L In Ne derland teruggekeerd: Bootsman G. Stuive, id. A. Hof, ld. W. Wustenfcld, kwartiermr. E. Bos, id. M. Ver.- meule, korp.-schrijver J. J. Andriessen, korp.- kok A. Stuurhaan, serg.-kok H. Lamsma, schoenmaker J. S. T. van Twuiver, matrozen A. H. Overmars, W. Paliner, W. H. Jansen, T. Roverts, M. Danielse, serg.-macht A. Tromper, korp.-tcrpedomaker H. P. Lugten, marinier ie kl. L. Hermsen, tamboer 3e kl. F. van de Boogaard. 24 April per s.s. Sibajak uit O.-L in Neder land teruggekeerd: Oppertorpedist G. Kwakkel, schipper J. Lie- vense, bootsman G. Laeijendecker, serg.- konstabel G. Teriuin, serg.-seiner N. Nan- nings, serg.-kok J. Mulder, bootsman K. Kindt, serg.-hofm. A. de Vries, kwartiermr. A. van Stiphout en1 W. C. ten Berg, korp.- schrijver J. N. de Man, matrozen J. de Smit, T. A. F. Slont, F. Andries, kwariermr. D. M. Zand, korp.-macht. P. W. J. Falhaber, R. M. J. Scheffer en P. Spaans, stoker-olieman K. A. van Breda, korp. der mars. E. Hofstra, A. van Dort en W. B. Schlosser, mar. ie kl. W. van de Bogaard en E. van der Hoek, korp. der mars F. van Schaik. 18 Mei: bootsman W. Wustenveld van Wachtschip Willemsoord naar Vliegkamp Schsllingwoude. 1 Mei: serg.-schrijver J. C. Verboom van Wachtschip Willemsoord naar Dept. van Ma rine; serg.-konstabel C. W. Christiani, W. H. Franse, serg.-bottelier, G. J. Struijk, serg.- hofm. P. Borgman van Mar.kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord. 28 April: serg.-macht. A. J. Bongers van H. Hendrik naar Z 7. 2 Mei: bootsman G. L. Vrijhof van Mar.kaz. Willemsoord naar Triton en id. T. Heaeels van Van Speijk naar Triton. Bevordering. 1 Mei 1928: Kwartiermr. Y. Rietveld tot bootsman; id. H. H. Velting tot bootsman. len wel al bekend, doch door sommigen nog detacheerd te Naarden. Bevorderingen. Met ingang van 30 April aangesteld tot dienstpl. korp.-titulair de navermelde dienstpl. van het reg. kust-art.: J. J. Pesser, Th. W. F. Veer, S. van Ber- kum, C. Th. F. Nijpela, J. Nol, J. C. Congert, L. Labout, J. Kaaijk, W. Alphenaar, D. Smit, F. Perk, H. Kreb, F. Pleijter, H. J. F. Heeren, J. Gideons, A. P. de Bree, L. T. H. de Moor en A. L. Kerkhof. Overplaatsing. Dc korp.-kok C. F. II. Hendrikse van het reg. kust-art. wordt op 1 Mei overgeplaatst van den Helder naar Vlissingen. Zondagsche dienst. In verband met de viering van den verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana, zal het op 30 April a.s. na 1 uur dienst als op Zondag zijn. Detachoerinjc. De adj.-onderoff.-instr. A. P. van Wensem, van het reg. kust-art., wordt op 1 Mei a.s. «e- VOETBAL. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Het Ned. elftal, dat op Zondag 6 Mei te Bazel tegen het Zwitsersche elftal zal uitko men, bestaat uit dezelfde spelers en in dezelf de opstelling als in den wedstrijd tegen De nemarken, hebben we in de „H. C." van Don derdag kunnen lezen. Er zijn 4 reserves, t.w. de Boer, v. d. Zalm, Prins en (natuurlijk!) Krom. Het Zwitsersche elftal is na de nederlaag tegen Duitschland (met 32, 8 April) grondig herzien. Dit wordt de 4e wedstrijd, welke de oranje- ploeg in Zwitserland zal spelen; de vorige werden verloren: 16 Mei, Bazel met 21; 19 Nov. 1922, Bern met 5—0; 19 April 1925, Zurich met 41. Daarentegen wist Zwitserland het in Am sterdam tot geen enkele overwinning te bren gen: 28 Maart 1921, met o2; 28 Nov. 1923, met I4; 28 Maart 1926, met 0—5. Beide landen toonden zich dus het sterkst op eigen grond en scoorden ieder evenveel doelpunten. Tottenham Hotspur naar ons land. Deze bekende prof.-club, spelende in de ie divisie, zal van 6 Mei tot 17 Mei hier te lande komen spelen. Zoo zal 6 Mei te Amsterdam op het Ajax-veld gespeeld worden tegen het 2e Olympisch elftal en 13 Mei te Almelo op het Heraclesveld tegen het ie Olympisch elf tal lees: Ned. elftal). Deze wedstrijden zul len worden geleid door de Belgische scheids rechters Lar.genus (te A'dam) en Putz (te Almelo). De Engelschen spelen bovendien nog op Woensdag 9 Mei te Den Haag (HVV- terreln) en Hemelvaartsdag (17 Mei) te R'dam, terrein Sparta. Wat Zondag gespeeld wordt Proefwcdatrijd te Zaandam. Op het ZFC-terrcin te Zaandam wordt morgen een proefwodstrijd gespeeld tusechen a combinaties. Ten einde over een paar du bieuse plaatsen voor de 2 Olympische ploe gen nader te kunnen beslissen wordt deze match morgen gespeeld. Na deze ontmoeting zal de volgende week de verkiezing van dat 22-tal geschieden, want vóór 6 Mei moeten de spelers worden opgegeven. We noteeren de volgende spelers, waaruit bovengenoemde combinaties zijn samenge steld: Krom (RCH), Freze (Heracles), Kluin (AGOW), v. Nellen (DHO), v. d. Broek (Xerxes), Viergever (Sparta), Vis (HW), Nagels (Enschedé), Schipper (Heracles), Campman ('t Gooi), v. Dolder (*t Gooi), v, Gelder (VUC), enz. Voor do competitie worden nog enkele wedstrijden gespeeld, welke geen nadere bespreking eischen, daar in de betreffende afdeeling de beslissingen voor eerste en laatste plaats reeds gevallen zijn. Afdeeling L se klasse A. West-FrisiaKFC. 3e klasse A. ODE—QSC. 4e klasse A. De VolewijckersWGW. 4e klasse B. RCAAhrend's VC. Reserve 3e klasse B. ZRC 2—DEC 3. Reserve 3e klasse C. Amstel 2Swift 2. Afdeeling IL se klasse A. BMTHercules. Kampioens- en Promotiewedstrijden. Kampioenschap van Nederland. Vastgesteld zijn ZACFeijenoord en Ajax Velocitas. Ondanks 2 achtereenvolgende nederlagen staan de Rotterdammers er toch nog goed voor en wel zoo, dat als thans in Zwolle gewonnen wordt, het kampioenschap hen nauwelijks meer ontgaan kan. Daaren tegen, als ZAC mocht winnen, heeft deze 3 verliespunten minder dan de club, die dan haar ernstigste concurrenten geworden zijn, nJ. Ajax en NOAD. Het wordt dus in Over- ijssel's hoofdstad een strijd, welke niet zonder belang is. Wat het resultaat nu zal worden? Weet Feijenoord zich te herstellen, speelt ze haar oude spel, dan zal Warner's club het zonder verliespunten moeten doen; In hét ain- dcre geval 1b een nieuwe nederlaag voor de Westelijken niet uitgesloten. Ajax speelt thuis tegen Velocitas, een match die eerstgenoemde kan en moet win nen. Al kleven er gebreken In de ploeg van Ajax, in elk geval is ze toch beter dan die vam de Groningers. Hoe morgen de roodwitte voorhoede er zal uitzien, daar is men in de hoofdstad wel benieuwd naar; men heeft keuze uit een stuk of acht gelijkwaardige aanvallers. Om het xe klasse-schap. Opnieuw is vastgesteld HDVSUnltas en zooals we de vorige week al schreven, zullen de Schiedammers hun fraaie kans op promo tie wel behouden door een overwinning op de reeds uitgeschakelde Gorcummers. Nu VSV Zondag j.L verloren heeft, heeft VOC plotseling weer een kansje op behoud gekregen, welk zou stijgen als morgen vam Velox gewonnen wordt. In Utrecht verloor VOC. onverdiend met 21; we achten het dan ook niet onmogelijk dat de ie klassers re vanche zullen nemen. Een resultaat dat VSV niet onverschillig zal zijn, daar deze club dan maar tegen VOC heeft gelijk te spelen om te promoveeren. Itr het Oosten ls DOTONEC van geen beteekenls meer, daar Tubantla hier de pri mus is. Mogelijk dat de Deventenaren met een overwinning afscheid van de ie klasse nemen. Voor een plaats in de Zuidelijke ie klasse wordt gespeeld: BleijerhewJeBredanla en HelmondBW. Wat eerstgenoemde match betreft, zullen de Zuid-Limburgers wel zege vieren. Meer spannend en minder krachtsver schil zal er ongetwijfeld zijn in Helmond BW, die elkaar nog niet ontmoet hebben; een draw is niet onmogelijk. In het Noorden zal morgen de prom.- degradatie-competitie een aanvang nemen met den wedstrijd Frisis (no. laatst ie klasse) Sneek (kamp. 2 A). Promotie 3e Iclesse. Voor Helder—TOG zie men hieronder, in de andere groep staat op het programma Baarn—DONAR. Als de 3e klasse-kampioen wint heeft deze evenveel punten als I W1», zoodat dan de match DWSBaarn de beslis sing moet brengen. Promotie 4e klasse. In de returnmatch Oosterpark—Neerlandia heeft de thuisclub maar één punt noodig om 3e klasser te worden; wat zeker zal gebeuren ook. Reserve klassen. De DEC-reserves spelen thuis tegen die van Stormvogels, hekkesluiterB versus kam pioenen; de eerste ontmoeting tusschen deze elftallen werd door Stormv. met 32 gewon nen. DEC dient thans te winnen, daar met een nienwe nederlaag het ie klasse-schap in groot gevaar komt. Voor één plaats in de res. 2e klasse wordt gespeeld: Watergraafsmeer 2KFC 2 en TOG 2—Hilversum 3. In de eerste groep gaat KFC 2 ongeslagen aan den kop en als de Koogers ook nu winnen zijn ze 2e klassers In de andere afd. zullen vermoedelijk de Hilversummers wel zegevieren; Hilv. 3 sloeg Zondag HVC 2 met 7—0, terwijl TOG tegen laatstgenoemd team niet meer dan 2 2 speelde. Holdert-beker. ZaanlandiaUnitas (Unitas moet ook een degradatie-wedstrijd spelen), Bloemendaal— Fortuna, HilversumEendracht (Arnhem) EDW—WFC (terrein WFC), Alcmaria Vic- trixStormvogels, VeloxHBS, Quick (H.) iHFC, XerxesVUC, enz. N.-H. V. B. Schagen x—N.-H. Vi.-elftal, aanvang half drie. xe klasse B. Egmond a. Zee: Zeevogels—SVS, 2 u., Bruins. Texel—Heilo, 2 u., Dol. ae klasse D. Anna Paulowna 1Texel 2, a u., C. D. Swart. 4e klasse C. Wieringen: Succes 2—WGW 3> 2 u., Tlche laar. Oudesluis 2Anna Paulowna 2, 2 u., v. d. Hof. Middenweg: WGW 4Schagen 3. 12 u., Kick. 3e klasse F (Adsp.-afd.). Tuindorp: HRC AHRC C, 10 u., Verha gen. Bolweg: Helder C—«HRC D, 10 u., Heijblok. Rauchbeker. Purmcrsteijn—OSV, Vei. KWUitgeest, Wiebols. Gouden Knils. Tuindorp: HRC 3Succes 1, ia o., Koor- slra. HELDER—T.OG. Helderis ae degradatiewedstrijd. Van deze zeer belangrijke match kunnen wij wel zeggen dat de verliezer uitgeschakeld is. Veel, zeer veel staat dus op het spel; goed beschouwd voor Helder nog meer dan voor de Amsterdammers, omdat voor de withem- den het 2e klasse-schap er mee gemoeid ia. Wat zal Helder thans doen? Dat is een vraag, welke in belanghebbende kringen aller- wege gesteld wordt. Zullen de spelers besef fen dat met verliezen degradatie zoo goed als een voldongen feit is? Ongetwijfeld wel. Het is allerminst eenzijdigheid als wij wenschen dat onze 2e klasser deze match moge win nen, dat ook in de volgende (2) wedstrijden het succes van dien aard moge zijn, dat onze stad zijn. twee 2e klassers behoudt. Het plaat selijk voetbal zou er mee gebaat zijn. Als Inderdaad de witters in staat zijn hun beste spel te geven, hun zenuwen weten te beheerschen, dan hebben we de beste verwach tingen van Helder, hoewel het jammer ia dat enkele spelers in de verdediging hun oude vorm maar niet meer te pakken kunnen krij gen; vooral tactisch opstellenl is er bij sommigen een achteruitgang waar te nemen. We verwachten, wat hen betreft, hier in morgen een verbetering te zien. Wat T.O.G., de kampioen van de 3e klasse B, in het afgeloopen seizoen heeft gepresteerd, zal degene bekend zijn die geregeld ons N.V. B.-overzicht gevolgd heeft. Deze club is op fraaie wijze kampioen geworden en vond al leen in Schoten een waardige concurrent. In het seizoen 1923'24 speelde deze club in de zelfde afdeeling als Helder; op eigen grond won H. toen met 21, doch werd in Amster dam gedecideerd geslagen met (4o). Ver leden jaar speelde T.O.G. hier tegen Helder voor de Nederlaag-wedstrijden (is Mei); deze match werd door de thuisclub met 31 ver loren. En nu morgen zullen beide clubs elkaar weer ontmoeten, thans met als einddoel: pro motie eventueel degradatie, f Zooeven bereikt ons de elftal-opstelling, waarmede Helder zal uitkomen. Het ls dezelf de ploeg welke tegen Watergraafsmeer ge speeld heeft, doch er is in de verdediging een kleine wijziging aangebracht, welke misschien een idem verbetering kan beteekenen. Het elf tal ls: Wit Janmaat, Sporken, Groifeld, TleSsen, Dijkahoorn, Ran, Blere, A. Bak, D. Bak, de Boer. De aanvang is half drie; scheidsrechter ls de heer Kuhne. Hedenmiddag 4 uur 15, Helder-veld: Helder 3—RHBS 1. Zondagmorgen 10 uur: Helder 8—P.T.T. Julianadorp. J.V.C.-nleuws. Zondag a.s. zal JVC, na eenige weken van rust, weer eens in het veld komen. Zij krijgt dan n.1. bezoek van Helder 4, den kampioen van de vierde klasse D, voor het spelen van een medaillewedstrijd. JVC eindigde dit jaar op een der laagste plaatsen van de derde klasse, zoodat de twee elftallen elkander niet veel zullen ontloopen en het derhalve een aar- dige wedstrijd kan worden. Aanvang 2 uur. Vlssoherljberlohton. 26 April. Aangebracht door korders: 3163 tongen per stuk 0.30—o.4J> kleine tongen per stuk n 08o is, 25 kisteni zetschol per kist 4— fi«o 120 kisten kleine schol per kist 0.80- «'75' door haring- en geepvisschers: 1320 tal haring per tal 0.13-0.36, 11 tal goep per tal f 24.50-32; door garnalenvisschera: 2841 kg. gekookte garnalen per kg. f 0^3 0.27. 27 April Aangebracht door korders: 890 tongen per stuk 030-0.35. 5io kleine tongen per stuk f 0.07—0.10, 4 kisten zetschol per kist 6~7l 26 kisten kleine schol per kist 4—5-30; door haring- en geepvisschers: 215 tal haring per tal 0 20—0.40, 8 tal geep per tal 22.50-^30; door garnalenvisschers: 107S kg. gekookte gar nalen per kg. 0.23—0.27. I 27 April 1928. Aangekomen van Harburg bestemd voor Schiedam Eng. s.s. „Alchemist" met ketel- schade. NOORDSCHARWOUDE, 27 April. Uien 13.30, roode kool 29.60—32.60, gele kool 7.20—11.10, Deensche witte s.70— 6.90, alles per 100 kg. Aanvoer: 275 kg. uien, 6,600 kg. roode kool, 7,700 kg. gele kool, 90,400 kg. Deensche witte. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April. Aanvoer 8500 kg. Deensche witte kool, prijs 6.10—6.30 per 100 kg. ALKMAAR, 27 ApriL Kaasmarkt. Aangevoerd 73 stapels, wegende 136,000 kg. Fabriekskaas (kleine) met merk 47.50; fabriekskaas (commissie) 46.50; boerenkaas (kleine) met merk 48; boeren kaas (commissie) 48. Handel vlug. ALKMAAR, 27 ApriL Graanmarkt. Aangevoerd 498 H.L. ala: >86 H.L. tarwe f 11.50—14.50; 88 H.L. gerat f 12— IS; 80 HiL. haver 13IS.35; 34 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen 14; bruine boorven as—5»; cltroenboonen «7.50—30; duivenboonen 18—19; witte boonen 34i 21 H.L. mosterdzaad 2025; 19 H.L. erw ten, w.o. groene erwten (kleine) 24—27.50; groene erwten (groote) 30—40; gauwe erw ten 58, alles per 100 kg. Elerveiling Helder. 26 April. Aangevoerd 16249 kipeieren: bruin i.30— 5.60, wit 5.205.50; 1033 eendeieree 3-80—4.50. Allés per 100 stuks. Elerveiling Schagen. 26 April. Aangevoerd: 88319 kipeleren: 52—54 kg. 5, 55—57 k*- 5.10—5.30, 58—60 kg. 5 30—5.50, 61—63 kg. 5.50—5.60; 64—66 kg. 5.605-90; ongewogen: bruin 5.30— 5.80, wit 55 60, gemiddeld S-30". X3742 eendderen 4.60—4.70, 39 kalkoeneieren 8.70—9, 2 kievitseieren 9. Alles per 100 »t. van 26 en 27 April. ONDERTROUWD: O. J. Bosch en K. J. Pels. A G_EHUWD: J. B. Ramler en A. Jacobs; A. N. van Es en E. B. Schengel; V. W. Visser en E. N. Plaatsman; N. H. Roet- man en C. H. Lameree; O. Nieuwbuurt en W Jongman; M. van der Maas en E. Holthuijsen; R. O. Kos en D. Zander; J. de Graaf en M. Boontjes; J. Scheepvaart en T. Kracht; H. W. van Hoek en O. Kerk- hove; P. Stoll en M. Loovenstün; J. Elle- mers en T. J. Graaff. BE VALLENy 8. StamFloruaae, c. AAN DE PADVINDERS. Een lezeres schrijft ons: Zaterdag liep ik langs het Dijkje, Bij 't oude raadhuis kwam ik aan, Netjes zag ik op een rijtje Een troepje fiere jongen* staan. Iedereen zal wel begrijpen Welke jongens of dat zijn, Padvinders kon men daar verwachten, En dat waren het; groot en klem. Maar ik liep toen even verder, En kwam toen bij hun troephuis aan, Dadelijk trok toen iets mijn aandacht Vol verbazing bleef ik staan. Het waarom schrijf ik hier neder, Heel gauw is het hier vermeld, Van de vuile straat en ramen Stond ik wezenlijk versteld. En dat troepje fiere jongens Toeft hier dan in vrijen tijdl Maar toen dacht ik bij mij zelve, Och een jongen is geen meld. AAN DE PADVINDSTER». Maar er is een melsjetgilde Alles wordt haar toch geleerd. Is er nu onder al die meisjes Nie* een die spons en lap hanteert? Dat zal nu toch wèl zoo wezen, Daarom raad ik de meisjet aan: Om eens gezamenlijk, met een clubja Naar het Dijkje toe ta gaan. De een neemt er dan een bezem, De tweede neemt een spons en lap, De derde brengt een emmer water, De vierde loopt weer met de trap. En als ge dan zoo met u allen Eens een uurtje bezig bent, Dan geloof ik dat men op het Dijkje Het heele troephuis niet meer kent. En als ze dan weer na een uurtje, Netjes gaan weer in de pas Dan kunnen ze met voldoening zeggen Wij leggen een knoop In cmzen das. De expeditie van Byrd 1« al in September uit New York vertrekken in het houten schip Samson. Het doel iade Uaplaata Jan Ross, in de Ross-zee. Vandaar rullen d®n vliegtochten worden ondernomen verkenningen en in kaartbrenginff- hoopt een paar maanden op de lJsp;l® van Ross te verblijven. Als voornaamst toestel gaat een, Bellanca-eenvlak niet* voorzien van drie Ford-motoren. Dat typ« vliegtuig ig hetzelfde als dat w®®rm„r Chamberlln en Levine van de V. St. naar Europa waren gevlogen. Nog twee &n* dere vliegtuigen worden meegenomen-

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 18