C0C0S- en T APIJTLOGPERS Jb. HARÜER ZOON. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 1 MEI 1928. By het te Utrecht gehouden examen voor machinist bij de Nederlandsche Spoorwegen, slaagde onze vroegere plaats genoot de heer J. J. Mallet Jr., thans leer ling-machinist te Behagen. Hem weaxi met ingang van 1 April het diploma voor machinist uitgereikt. De Inspecteur van het L. O. is ver hinderd a.s. Donderdag spreekuur te hou den. Namens H. M. de Koningin, den Mi nister van Marine, den Commandant der Marine in Nederland en den Commandant der Zeemacht in Ned. Indië, is deelneming betuigd aan de ouders van den korporaal- vliegtuigmaker J. Smit, die bij het vlieg ongeluk te Soerabaja is omgekomen. VERJAARDAG H.K.H. PRINSES JULIANA Ter gelegenheid van den I9en verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana, woei gisteren van alle openbare en verschil lende particuliere gebouwen de vader- landsche driekleur. De Marine en het personeel van de Marinewerf had 's mid dags vrij1, waardoor er een Zondagsche drukt© langs den weg was. Voor de kinderen van har© leden had de Chr. Oranjevereeniging evenals vorige jaren en kinderfeest ge organiseerd, waaraan een honderdtal kin deren deelnamen. Om kwart over twee vertrok de feestelijke stoet vanaf het Stationsplein, voorafgegaan door de „Oranje Harmoniekapel" naar het kin dereldorado „Dennenheuvel". Onnoodlg is het te zeggen dat de kinderen hier een eobt prettlgen middag hebben gehad. Voor versnaperingen werd gezorgd door het bestuur. Gelukkig bleef het weer, dat zich aanvankelijk niet gunstig liet aan zien, goed en Kwamen de kinderen met hun begeleiders, ondanks de regendrei ging droog thuis. Een telegram aan de Prinses. Door het bestuur van de Chr. Oranje ver. werd het volgende telegram aan H.KJEI. Prinses Juliana gezonden: „Het bestuur van de Chr. Oranjever- eeniging te Helder wenseht Uwe Ko ninklijke Hoogheid van harte geluk met Uwen geboortedag en bidt U bij voort- duur Gods besten zegen toe.*" Heden een feestavond. In de Geref. Kerk Spoorstraat is he denavond een feestavond belegd, waarbij de drie Chr. Zangver. „HaLlelujah", „Zingt den Heere" en „Een vaste Burcht", alsmede de „Oranje Harmonie- kapel" pn de fluitkapél „Nechiloth" hun medewerking zuilen verleenen. De avond van 1 Mei is gekozen, omdat gisteren avond in het Julianapark een concert door het Stedelijk Muziekkorps werd gegeven, hetwelk door een groot aantal personen werd bijgewoond, die profiteerden van den heerlijken zomer- schen avond. Tijdens het concert heersch- te aandachtige stilte. 1 MEI-VIERING S. D. A. P. De jaarlijksche 1 Mei-viering der S.D. A.P. wordt ditmaal begutistigd door buitenge woon mooi zomerwoer. Wel een verschil met enkele jaren terug, toen men het programma in de open lucht niet kon afwerken wegens den geweldigen regen Hedenmorgen half zeven hield „Helder's Fanfarecorps" zijn rondgang door de stad ter inleiding van den dag. Er was reeds tamelijk veel belangstelling op dit vroege uur. Te half tien werd een bezoek ge bracht aan de rustplaats van overleden makkers. Te 1 uur vertrekt men te>oet naar het terrein achter de waterleiding, waar met de A.J.O. de middag op prettige wijze zal worden doorgebrdont. Hodenavond half zeven zal Helder's Fanfarecorps in het Plantsoen oon concert geven, en te 8 uur heeft in Casino de gebruikelijke feestvergadering plaats, welke uit muziek, zang en dans eto. der verschillende vereenigingen bestaat. A. W. MICHELS. 25 jaar lid van do S. D. A. P. „Het Volk" schrijft: Op 1 Mei is het 25 jaar geleden, dat onze gedeputeerde van Noord-Holland, A. W. Michels zich als lid; van de afdee ling Helder der S.DA.H. liet inschrijven. We moeten in dat „woelige" jaar 1903 toch wel gekke dingen hébben beleefd, want de notulen van do vergadering waar Michels is toegelaten, zijn van den 31en April 1 Mei is het dus volgons die notulen, in dat jaar niet geweest. Maar toch was het de dag waarop de marinematroos A. W. Michols tot onze gelederen toetrad. Dat was in die dagen een daad van grooto heteekenia De bestuurders van den matrozenbond, waarin Michels een plaats van beteekenis toen al innam, werden Wj bosjes de straat opgesmeten. Gedurende de stakings dagen, einde Januari 1903» was hy 2o voorzitter van de afdeeling Amsterdam van den matrozenbond en na do staking te Helder geplaatst» word hy in Juni van dat jaar secretaris van het hoofdbestuur en natuurlijk evenals zyn voorgangers de st raa:, opgesmeten. Hij verdween toen naar Amsterdam, om ln April weer in Helder terug te keeren, als gesalarieerde van den matrozenbond en tevens op te treden als secretaris van de afdeeling der SD.A.P. En naast deze functie heeft hij zoowat alle andere functies ook gehad. Hy was op één oogenblik secretaris-penning- meester van de party, agent en oorres- pondént van „Het Volk" en deed het al lergeringste werk met evenveel liefde als het andere. Alleen, je kon hem in die dagen met geen macht de deur uitkrijgen. Later is ons dat met groote moeit© eindeiyk gelukt en toon. Ja, toen beviel dat de boer opgaan hem ook wel en be gon hy zelf ook t© begrijpen wat hy voor onze zaak wel zou kunnen beteekenen. Nuchter, zakelijk en uitermate syste matisch aangelegd, kan hy een stuk werk verzetten, waarvan velen onzer verstomd stonden. En toen hij in den raad der ge meente Helder zyn waardige plaats in nam, muntte hy uit door zijn scherpzin nigheid en logische betoogtrant. Dat bracht hem ook in de Provinciale Staten en dat maakte dat hij nu een positie van groote beteekenis, ni. die van gedepu teerde, inneemt Als zoodanig is de oud matroos een zeer gezien lid. Dat heeft hy alleen aan zyn yverig werken, zijn zoe ken en vorschen en zijn aangeboren lo gica te danken. Onze party kan op diezen bescheiden mensch trotsch zyn. Van onze afdeeling Helder een harte lijke felicitatie. DE RUYTERSCHOOL TE VLISSINGEN Het Is vandaag 25 jaar geleden, dat de De Ruyterschool te Vlissingen werd ge opend. De heer S. Visser, vroeger direc teur van de Zeevaartschool te Helder, herdenkt dan tevens den dag, dat hy 25 jaar als directeur aan de school is ver bonden. Ter gelegenheid van dit feit is door het bestuur dier school een gedenk schrift uitgegeven, dat een goed over zicht geeft van de inrichting, en van de voortdurende uitbreiding van deze school. Het geschrift is met vele goedgeslaagde illustraties verlucht. HET TOONKUNST-OONCERT. De heer Gérard van den Berg ver zoekt ons te willen vermelden, dat onze mededeollng. als zou hy „ontdekt" zijn door Mevr. Noordewier, niet geheel juist was. Do werkelijkheid is, dat de musicus Arnold Spoel te Den Haag hem, zonder dat hy ooit les had gehad, rechtstreeks uit Brabant tweemaal als solist liet op treden op zyn volkszangavonden in de zaal van Kunst en Wetenschappen te Den Haag. Hierna ie hij inderdaad een tijd lang onder leiding van Mevr. Noordewier ge weest Daarna nam hy les by den zang- paedagoog Hans Cleuwer te Den Haag, die mijn laatste leeraar en raadgever was. KINDERFEEST IN CASINO. Morgen, Woensdagmiddag half 3, wordt in Casino» door het Ned. Genoot schap tot veredeling van het Jeugd-amu- sement te Amsterdam, een kindermiddag gegeven, waarbij zullen optreden de be kende toovenaars Prof. Bergos—Bergo- dini en Comp. met hun wondervolle goo chel- en toovertoeren, waaraan de kinde ren zelf mede mogen helpen. Tevens zal medewerken „Clowntje Jantje", het kleinst© clowntje ter wereld. Voor toegangsprijzen zie men d© adver tentie in dit blad. WIE HELPT MEE? Voor het scheepje van schipper A. v. d. Heiden ontvingen wij nog weer in dank van: W. D. v. P., Ned.-Lndië, 5.F., Boxmeer, LJ. v. d. V., Oudeschild, 5.Visschersvereeniging, Oudeschild, 60.—; O. St., Eierland, 2.50. Wie helpt nog mee? Het gironummer is 42048 van W. Bier steker te Helder, onder vermelding „Vis- schershulp". WINKELNEEUWS. Zaterdagavond vond de heropening plaats van het omgebouwde bloemen- magazyn van den heer van Amesfoort in de Koningstraat, tegenover de Witte Bioscoop. Met deze nieuwe zaak is onze stad een winkel rijker geworden, die er in alle opzichten mag zyn. De winkel, op zich zelf, stijlvol en modern omgebouwd, is oen juweeltje door de grooto sobut von prachtige bloemen, welke hy bevat. De schitterende, diverse bloemsoorten en palmen, door don heer Amesfoort op smaakvolle wyzo gearrangeerd, maken do mooie groote étalage tot een lust voor de oogen, en menigeen blijft dan ook in bewondering staan, doch vooraf de op moesteriyko wyze gekweekte atencias trekken in hot byzonder de aandacht der voorbygangers. De winkel heeft een stijl volle entrée, waarin zich een glazen éta- lagekast bevindt, bevattende verschillende soorten bijpassend glas en aardewerk, waarin de firma ruim gesorteerd is. Achter in den winkel bevindt zich een fraaie plantenkas, waarin diverse soor ten cactussen on vetplanten gekweekt worden, voor de liefhebber een waar dorado. Deze plantenkas en verder de geheele winkel wordt heel doelmatig centraal verwarmd. Kortom, men kan voor elke gelegenheid, waarby bloemen passen, by den heer v. Amesfoort terecht, ruime en schrale beurzen, er is voor elck wat wils. Vermeld zy nog, dat het geheel ver bouwd is door den aannemer De Groot, het schilderwerk verricht werd door de firma Hubbeling en de heer v. Os voor de electrische verlichting zorgde. Aanvankeiyk was de bedoeling geweest met verbouwen te wachten tot over twee jaren, wanneer do fa. 50 jaar bestaat, doch door omstandigheden moest men er momenteel toe overgaan. Wy wenschen den heer v. Amesfoort veel succes. Ingezonden Mededeellng. ENORME COLLECTIE EN SCHERPE PRIJZEN N.V. Behangerl| en Stoffeerderij HELDER'S MEEST BEKENDE TAPIJTADRES III EEN MISLUKTE INBRAAK IN HET LOODSKANTOOR. Vrijdagnacht hebben een tweetal in brekers een mislukte inbraak gepleegd in het kantoor voor het Loodswezen aan de Buitenhaven. WaarschynUjk zyn hier geen onbekenden aan het werk geweest, daar er dien nacht een bedrag van 10.000 gulden in huis was, bestemd voor de maandeiyksche uitbetaling van het per soneel. De inbrekers, dat het er twee geweest zyn is wel zoo goed als zeker, hebben eerst een ruit uitgesneden van het kan toor; toen zy hier achter echter op een hor stuitten, hebben zy getracht op een andere manier in huis te komen. Zy klommen daartoe op het windhok, waar boven zich een tweetal tuimelramen be vinden, waarvan er een toegang geeft tot de loodsenwachtkamer, het andere tot het kantoor. By het naar boven klimmen, heeft een van de inbrekers een ruit in bet windhok stuk getrapt, die rinkelend op de straat viel. Door dit lawaai werd de dochter van den heer Wiersma ge wekt, die direct daarop weer glas hoorde vallen en toen haar vader wekte, die in minder dan geen tyd beneden was. De inbrekers hadden echter reeds de plaat gepoetst; waarschyniyk hadden ze gehoord dat de bewoners gewekt waren of vonden zy bet zelf raadzaam er vandoor to gaan, voor dat zy betrapt wordon. Hun werk tuigen hadden zyl ln de haast waarmee ze zyn govluoht, laten liggen. Do com- mlasarla, do hoor Wlersmn vond n.1. voor de van deur zyn woning een breekyzer, een lange beitel, oon loopor on oen nyptang. Xerwyi de heer W. de omgeving van zyn woning nog afzocht, om te zien of de inbrekers zich daar misschien schuil hielden, kwam er juist een surveilleerend agent van politie langs, die van het ge val op de hoogte werd gesteld. Deze had achter de voormalige scheepswerf »de Lastdrager* een tweetal mannen zien loopen, waarvan hy er een meende te her kennen. Oogenblikkelyk werd assistentie gehaald en werd de bewuste, een bewoner van de Brouwerstraat, van zyn bed ge licht en naar het Hoofdbureau overge bracht om aan een verhoor te worden onderworpen. Hyjbleek evenwel de dader niet te zyn. De inbrekers bebbeu zich achter de voormalige werf »de Lastdrager* om, langs het zwarte pad, naar het einde van de Buitenhaven begeven, zy hebben daar een vletje van dén Rykswaterstaat los ge maakt en zyn daarmee naar den overkant geroeid. Fortuinlyk is het tweetal dus niet ge weest, en ook al waren zy het kantoor binnengekomen, dan was hun vangst nog uiterst schraal gebleven daar de com missaris het geld op zyn slaapkamer had geborgen, waar de inbrekers zeker niet zouden doorgedrongen zyn. De politie heeft de zaak in handen. UITSLAG VERLOTING T.A.V.HN.U. o 64 20 264 10 476 33 964 30 1637 0 68 44 267 32 606 17 1069 16 1709 22 94 7 844 16 661 21 1080 35 1717 27 110 19 852 6 678 36 1096 18 1752 42 119 23 877 38 679 14 1175 28 1770 2 164 6 890 125 680 46 1207 26 1784 40 190 45 397 48 647 24 1275 41 199 8 420 9 846 18 1406 31 229 11 432 1 887 4 1442 37 254 12 467 34 910 29 1486 39 De pryizoni kunneni wordleni afgehaald by de firma M. G. da Groot, Koningsetraat 6, eiken werkdag van 6 tot 8 uiur namiddags. Prijzen:, die 16 Met uk niet afgehaald1 zyn, vervallen aan' de Vereenliging. DE TENTOONSTELLING De opening. Zaterdagmiddag is, zooals wy mededeel den, de Middenstands- en Electricitoits- tontoonslelling Helder en Omstreken ge opend. Te 2 uur hadden zich een aantal fonoodigden vereenlgd ln het bygebouw er tentoonstelling. De burgemeesters van omliggende plaatsen, burgemeester Lovink van Anna Paulowna, Breebaart van Oallantsoog, Kolff van Wieringen, Oort van Texel, allen met hun dames, wa ren daarby tegenwoordig. Verder de heer Smit Kleine directeur van het Prov. Eloc- trisch Bedrijf to Bloemendaal, jhr. Rap- pard, directeur van 'sRykswerf, allen le den van het eere-comité. De commandant der Marine, schout by nacht Quant, had bericht van verhindering gezonden. Wy merkten voorts op de heeren Memelink en de Leeuw, irs. der P. E. N., de heeren Kolster en Scheffel, voorzitter en se cretaris der Kamer van Koophandel, enz. Het gemeentebestuur was, behalve door den burgemeester, vertegenwoordigd door de wethouders. De commissaris van poli tie, de heer Gratama, was mede tegen woordig (mevrouw Gratama had bericht van verhindering gezonden). De garni zoenscommandant, kolonel Seyn, die per- sooniyk verhinderd was, was vertegen woordigd door z4jn adjudant Het is niet wel doeniyk alle verdere aanwezigen te noemen, er waren een paar honderd menschen by de plechtig heid aanwezig, waarby natuurfijk ook de standhouders moeten worden genoemd. De kleine kapel van het Stedelijk Muziek corps luisterde de feesteiykheid op. Uit omliggende plaatsen waren verte genwoordigers der plaatsefijke pers aan wezig. Nadat de muziek het volkslied gespeeld had, door de aanwezigen staande aange hoord, nam de voorzitter van het Dage- ïyksch Bestuur, de heer W. Biersteker, het woord voor het uitspreken van de vol gende rede: Rede van den Voorzitter. Dames en Heeren, Alvorens de Burgemeester van Helder uit te noodigen deze tentoonstelling te openen, zij 't ons vergund U allen namens het Bestuur hier welkom te heeten. Wel kom heeten wy allereerst ons eerecomité, 't Stemt prettig, dat u allen van uwe be langstelling in deze doet blijken. Vooral hierom, omdat hieruit een symptoom van samenwerking valt waar te nemen. Al is er by deze tentoonstelling, niet als by de tentoonstelling van 1925, een daadwerke- ïyke deelneming van de Marine, uit den aard leent deze tentoonstelling zich daar voor niet zoozeer, tooh stellen wy het op hoogen prys, dat, zoowel de Schout by nacnt als de oerste en hoogste vertegen woordiger van het maritiem gezag, als de Directeur van 's-Kyks Marinewerf hunne medewerking hebben verleend. Wy zien daarin een bewys dat de goede verstand houding tusschen Marine en burgery hierdoor weder wordt bestendigd. Onge- twyfeld is en blyft het welzyn van Ma rine en 's-Rykswerf voor onze gemeente een factor van beteekenis, waarop wy als burgers voortdurend hebben te letten. Dat daarnaast de economische ontwikkeling van Helder op ander gebièd ook de be langstelling van Marine heeft kan niet niet anders dan een vruchtbare samen werking tot heil onzer fitad ten gevolge hebben, 't Spyt ons, dat de Schout by nacht en de Directeur van 's-Rykswerf door uitstedigheid hier niet aanwezig kunnen zyn. We zouden hen anders aller eerst welkom hebben geheeten. Evenwel is dit welkom voor de andere leden van ons eerecomité daarom niet minder har- teUjk. Integendeel is het ons een buiten gewoon voorrecht de. burgemeesters, Wet houders enz. van onze stad en de nabu rige gemeenten hier tegenwoordig te zien niet alleen, maar ook, dat zy allen wel hunne medewerking hebben willen ver leenen om deze tentoonstelling te doen slagen. Al weder is het de samenwerking, die wy hierin beluisteren. Het is niet te miskennen, dat onze stad met zijn goed geoutilleerden middenstad behoefte heeft aan medewerking van buiten. Dat onze winkelstand ln vele opzichten niet voor die in de grootere steden behoeft onder te doen, kan èn op deze tentoonstelling èn bij een rondgang door de stad opnieuw biyken. Er is echter ook nog Iets anders, waarin wy samenwerking kunnen bevor deren. Wij bedoelen de vaak overeen stemmende behoeften van de verschillen de gemeenten ln den kop van Noord- Holland; met name willen wy noemen beter spoorverbinding, wegenverbetering en bevordering van het vreemdelingen verkeer; Invoering van goedkoop buurt verkeer op de iyn Alkmaar-Helder is nog steeds niet te verkrygen, in tegenstelling met de fijn Alkmaar-Amsterdam. Een ander punt: by het ingediende we genplan is de weg van de Kooy naar Wie ringen al zeer stiefmoederlijk bedeeld. Wat hot vreemdelingenverkeer aangaat, wordt blJ hot maken van reclame het noordeiyk gedeelte van Noord-Holland nog al eens vergeten. Onlangs zagen wy een reclameplaat voor de Noordzeebad plaatsen, op ruime Behaal verspreid in het buitenland. Die plaat vertoonde de Hol- lanidsche kust van Domburg tot Bergen. Het noordeiyk deel met Oallantsoog, Huis duinen en Texel had men eenvoudig weg gelaten. Tér aanzien van al deze zaken, om maar niet van meer te gewagen. Is samenwer king gewenscht en zal de kans op suc ces verhoogd worden. Al zyn de bronnen, waaruit de verschillende gemeenten hun welvaart putten, niet alle geiyk, toch heb: ben deze gemeenten ln Hollands Noord punt vaak nlle te ljjden onder de mis kenning van dit noordeiyk gewest. Het ls daarom, dat wy ook in het houden van deze tentoonstelling voor Helder en om streken een verheugende gebeurtenis mo gen zien. Wellicht is dit bevorderlijk aan een nog Inniger samenwerking in het be lang van allen. Ware 't niet de tijd die ons thans weerhoudt hierop dieper in te gaan, wy zouden nog verschillende pun ten van saamhoorigheid kunnen bespre ken. Laten wy nu volstaan met de hoop uit te spreken, dat dit niet de laatste maal is, dat we elkaar ontmoeten, en dat meer en meer wordt ingezien, dat de ontwik keling van de gemeenten Texel, Anna Paulowna, Wieringen en Oallantsoog ook is een belang van Helder en omgekeerd het welgaan van Helder mede is ln het belang van onze buurgeweaten. Het is niet zonder reden, dat wij den heer Smit Kleine, den Directeur vgp het Prov. Elecfcr. Bedrijf, ais lid van onfl eereoomité het laatst een welkom toe roepen. In uwe medewerking toch zien wy een blijk dat naast de bevordering der belangen van het electrisch bedryf, men ook voelt, dat de technische ontwikke ling van de electriciteit voor den economi- schen vooruitgang van dit gewest nog meer kan worden aangewend voor indu strie, nijverheid en landbouw. Wy zyn daarom u, mijnheer de Directeur van hot P.E.B., zeer dankbaar en dat u ons door deize tentoonstelling in d© gelegenheid stelt van het nieuwste op dit gebied ken nis te nemen. Dat ook door samenwer king met het ©lectriclteitsbedryf de be langen van Helder en de naburige gemeenten kunnen worden bevorderd, zal wel geen nader betoog vereischen. Buiten beschouwing laten wij nu ook, dat de belangengemeenschap der diverse gemeenten voor een goedkooper prijsbe paling en soepeler voorwaarden met uw bedrijf in onderhandeling zal' kunnen tre den. We vertrouwen echter dat by toe nemende klandizie (vergun ine dat ik dit woord' eens gebruik) er voordeeliger voorwaarden zullen zijn te bedingen. Zoo vinden wy dus ook hierin stof voor de noodige samenwerking. Allen, die hunne medewerking, onder welken vorm ook, hebben verleend om deze M.E.T.H.O. tot stand te brengen, danken wy en heeten wij welkom, 't Was aanvan kelijk niet zonder schroom, dat wy ons met de organisatie hebben willen belas ten, doch de aangename verstandhou ding tusschen de MicLdenstandsorganisa- tiën en Helders Belang hebben ertoe ge leid, dat wy de verwachting koesteren, dat onze arbeid niet tevergeefs zal zijn, doch dat het door ons beoogde doel, meerdere bekendheid te geven aan het geïsoleerde deel van Holland, verster king van het gevoel van saamhoorigheid, ook bierdoor zal worden bevorderd. Wy willen by het uitspreken van onzen c ank niet in bizonderbeden treden; wjj zyn overtuigd, dat alleen gaarne hunne medewerking hebben verleend. Eene uit zondering willen we hlerby maken, n.nv ten aanzien van de pers. Zoowel hier ter plaatse als in de buurtgemeenten, was men steeds bereid alle berichten betref fende deze tentoonstelling op 6e nemen. Wy brengen daarvoor aan de pers onzen dank. Ook allen, die door het aanbrengen van stands hunne medewerking verleen den, heeten wy welkom. Dames en heeren, onwillekeurig zyn wy iets uitvoeriger geworden, dan wel be doeld was. U zult mij dus willen ontslaan van het geven van eene uiteenzetting van deze tentoonstelling. Straks hopen wy de gelegenheid te hebben u een en ander t© doen zien. Na dit welkomstwoord, heb ik thans de eer den Burgemeester van Helder uit te noodigen de tentoonstelling te willen openen. Rede van den Bnrgemeester. De Burgemeester, de heer W. Houwing, beantwoordde deze rede met de volgende woorden: Mynheer de Voorzitter, Dames en Heeren. Tydens het in elkaar zetten dezer ten toonstelling, heb ik dikwyis by my zeiven gedacht: Er komt in den Helder leven in de brouwerij en gezond leven ook. Had den wy toch in 1925 een tentoonstelling, die weliswaar schitterend slaagde, maar waarvan de buitenwacht niet geheel ten onrechte kon beweren: zóó had Helder het zonder de Marine niet kunnen doen, thans hebben wy een tentoonstelling, die wel niet zóó grootsch is opgezet, maar die het voordeel heeft dat zy een meer zake- ïyken ondergrond heeft, dat zy geheel op zakenmenschen drijft, waarby de Bteun van de overheid zich beperkt tot een wel willende medewerking. Wanneer ik toch de opzet van deze tentoonstelling goed heb begrepen, dan is deze het gevolg van de omstandigheid dat men in industrieel© kringen in casu op electrisch gebied wel ln Helder begint te zien, dat men er ln die kringen voordeel inziet om van onze omgeving meer werk te maken en daarby van Helder als uitgangspunt gebruik te maken en dat zy zich daarom door middel van de vereeniging Helders Belang met onzen Middenstand in verbinding» hebben gesteld om deze Middenstands- en Eleo- triciteitstentoonstelling te organlseeren. Waar ik altijd van oordeel ben geweest dat Helders Middenstand er zich op moet toeleggen zooveel inogeiyk zaken te doen met onze naaste omgeving, dat zfi om die relaties te versterken, geen enkele ge legenheid mag laten voorbygaan, be hoeft het zeker geen betoog dat ik my harteiyk verheug over deze op gezon de basis steunende samenwerking van onzen Middenstand met de groot-in dustrie. Ik hoop dan ook van harte dat deze tentoonstelling en de daaraan ver bonden winkelweek het succes mogen hebben, dat zy ons op dit gebied wederom een schrede vooruit brengen. Ik meen daarby een woord van hulde te moeten brengen aan de vereeniging Helders Be lang die de samenwerking tot stand heeft gebracht en daarby vooral niet te mogen vergeten het tentoonstellingsbestuur, welks leden zich beschikbaar hebben ge steld om het voorbereidende werk te ver richten en de tentoonstelling te organl seeren. Namens het gemeentebestuur breng ik deze heeren onzen welgemeenden dank voor hunne belangelooze behartiging van dit zoo by uitstek gemeenteiyk be- lang. Ik verklaar hiermede de tentoonstelling voor geopend en verzoek de Dames en Heeren het Bestuur te volgen voor de be zichtiging van de verschillende stands. Rondwandeling langs de stands. Van de ultnoodlging werd door de aan wezigen gaarne gebruikgemaakt In tegenstelling met de meeata tentoonstel- lingao, waarbij op den daar dar opaning

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5