GASFORNUISGASKOMFOOR Gaskomforen en -Fornuizen UIT DEN OMTREK Waar men op moei letten, bij den aankoop van een Expositie STANDS 3248 M.E.T.H.0. WESTSTRAAT. Ingezonden Modedecilnfl. ving opgeteekend. De oogsprong )MpX nauwkeurig aan te geven, aoch ligt ver- moodeiyk in Zuld-Zuid-Oosteiyko rich ting. DB MÖORb TB OAPELLE AAN DEN IJSSEL. i Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren vernietigd, echter alleen voor zoover do opgelegde straf betreft, het von nis van do rechtbank to Rottordaru, waar bij de 19-jarige ,B. M., losse werkman te Oapelle a. d. IJssel, thans gedetineerd, wegens doodslag op den rentenier G. Dekkor en het wegvoeren van een lijk, met het oogmerk, het ovorlijden te ver helen, is veroordeeld tot 8 jaar gevange nisstraf. Opnieuw rechtdoende, heeft het hof hom tot 1 jaar gevangenisstraf vor- oordeeldL HONGERSTAKING. (Naar nan de N. Rott. Crt. wordt mee gedeeld, zouden de 24 dienstweigeraars, die hum straf -ondergaan in de Bijlzond ere Strafgevangenis to Scheveningon, sinds Dinsdag allé verdere voedsel weigoron ]>e reden' van deze hongerstaking zou gelegen zijn in bet fedt, dat de dienstwei geraars h. i. te Zwaar werk moeten ver richten pn te weinig, voedsel ontvangen, MOTOR-ONGELUK BIJ VAALS. Dinsdagavond werd op dén' straatweg Van Vaals niaar Aken een uit Limburg komend motorrijder, die dronken was, met een snelheid van B6 JOL per uur links op don weg tegen cón uit Aken kamende particuliere auto. De botsing was zóó hovig, dat de roekeLooZG rijder in don koelbak van do auto terecht kwam, Hij wns op slag dood. De inzittenden van de auto bleven On gedeerd, is niet o. b. o. d. o. dat de vlam een blauw-groone kern heeft en g^en langö^gele punten, dat de vlam bij verminderden gasdruk niet in de pijp slaat, dat de branders roestvrij zijn en gemakkelijk zijn te reinigen, dat de branders ingesteld kunnen worden op een spaarvlam met een ver bruik van 50 Liter (Vao Ms) per uur en dit op eenvoudige wijze kan gesohieden, dat de oven Is voorzien van een zekerheidskraan, zoodat bij ontijdige opening geen gevaar voor ontploffing ontstaat. v dat het fornuis voorzien is van eer los liggende kookplaat, om alle döelen gemakkelijk te kunnen reinigen, dat de branders voor den oven zoo zijn geplaatst dat een gelijkmatige hitte boven en onder in den oven verkr gen wordt. dat de oven voorzien is van gegi .vaniseerde wanden om roesten te voor komen. Emaille wanden zijn niet aanbevelenswaardig, daar door ongelijk matige uitzetting van het ijzer de cmaillelaag schilfert, was zoo dit in aan raking komt met de spijzen niet bevorderlijk is voor de gezondheid. I DE RADIO-UITZENDING YAN HILVERSUM OP BQ APRIL. Naar aanleiding van het verbod van den minister van waterstaat aan de A. V, R. O., om op 80 April oen nationaal pro gramma uit te zenden tor gelegenheid van den verjaardag van Prinses duliana, zal, naar de Tel. Verneemt hot Tweede Kamerlid, mr. G. A. Boon, eenlgo schrif telijke vragen aan minister Van der Vegte stellen. Luchtvaart. van DE VLIEGERS VAN DB BREMEN TE NEW-YORK. Geweldige belangstelling; een vloot- en luohtrovuo; ontvangst op het raadhuis; het kruis verdienste voor Hó vliegers. Na de on-offlcicole voor-ontvoni hoeft Maandag de stad New-York de rfie gors van de Bremon oen officieele be groeting bereid, die 6 uur duurde en de inleiding boteekende voor een foestflro gramma van meerdere dagen. Naar officieele deelnemers verklaar den heeft de ontvangst door het ge weldige enthousiasme en Ho groote deel neming herinnerd aan een intooht in het oudeJRome., Qpder hot gelooi der syro- nes van de met vlaggen vorsiordo vaar tulgen, terwijl in de straton papiorsnip pers, Bllngers en bladen uit telofoonboe ken geworpen werden, hloldon üe vlio f ors hun intocht, temidden van Duitsche, erscho en Amerikaanscho vlaggen en honderdduizenden toeschouwers. Het gejubel begon, toen hot comité van ontvangst de vliegers van hun hotel af haalde en naar de stoomboot Macon bracht, die de Hudson verliet, toon de Lloyd-stoemor Drosden Bij Üa pier pan- logde. Borst kwam er een vlootrevue onder leiding van do Bondsmarinekotter Bomi- nole. Do aan flo pier liggende oceaan- schopon Leviathan en Berengaria droe gen tot het algemeen geloei bij. De be manningen van do schepen, die In mijlen stemden eerbewijzen voor de lange rijen lu de haven lagen, M JL_ met het gejubel hu Bij het vrijüeldsboeld zwenkten eb schepen, toon de Mocon bij de bnliivrij aanfdo Zuidpunt van New York aanlegde. Onophoudelijk werden 0e vliegers door do meevarende fotografon gefotografeerd. Bij de batterij begon de landparade van een 10.000 man van het bondsleger, de vloot, de staatsmilitie en andere organi saties. Jubelende menschenmassa's om ringden den- stoet Het papier viel hier en daar als een sneeuwstorm. De vliegers verklaarden, dat de ont vangst overweldigend was geweest. Nieuwe vliegers. De JBremen"-vliegers hadden Dinsdag! wederom geestdriftige ovaties in ont-i vangst te nemen, toen zij zich tegen het middaguur naar het standbeeld van Washington bogaven, ten einde daar een krans neer te leggen. Dinsdagavond werd hun een banket aangeboden, waaraan tweeduizend personen aanzaten, i Bij den Maandag plaats gevonden In tocht der vliegers werd zooveel confetti op hen neergeworpen, dat de massa's neerwarrelende papieren de vergelijking konden doorstaan met den hevigsten sneeuwstorm, dien de avlateurs aan de kust van Labrador hebben ontmoet. Alle manschappen der stadsreiniging waren acht uur bezig met het wegruimen der papiermassa's. Bezoek aan verscheidene steden. De vliegers van de „Bretmten" zti-Q giste ren van New-Yorte naar Washington ver trokken, waar zij vandaag op het kapitool door president Oooüdge ontvangen zuilen worden, en waar de stad en die bondsregee- mng hun 'a avonda een banket aanbieden. Vrijdag itoeeren ze naar New-Yorfc terug om; vandaar -t - LINDBERGn IN JUNI NAAR EUROPA. Tusschcnlnndlngcn op Groen land en IJsland. Now York, 1 Mei. In Washington word vandaag medegedeeld, dat Llndberh van plan ls in Juni a.a naar Europa te vlie gen, vergezeld van majoor Thomas O, Lumphior, den commandant van hot eer ste militairo luchtvnnrteskader. Llnd- bergh zal de noordelijke route volgon. Hij vertrekt van New Foundland en maak» tusschenlandingen op Groenland en IJs land en zal daarna te Oroydon dalen. Vor volgens zal de aviateur een vliegtocht door Europa maken on de voornaamste steden bezoeken. De terugreis naar Ame rika geschiedt por schip. VLIEGONGEVAL. Bfl een luchtvaartfeest te MOnóhon is t>p het Obarwiesonfeld e<en ongeluk ge beurd, dat nog vrij goed is afgeloopen. Tal van vliegers hadden hun kunsten reedis ten beste gegovèn, toon bi) liet slotnummer, een- porad-evlucht, de leer ling-vlieger Trenkinanö met een Ud-ot- Flainingo van een hoogte van 25 M. noof- storlte, vlak voor do dichte menigte toe schouwers. Het toestel werd geheel ver nield, de vlieger word zwaar, de waar nemer licht gewond. Een beambte van hot vliegveld, werd gekwetst doordat oen vleugel van het toestel hem trof, De ontsto Geluk houwers, cmd-or wie ren paniek amen met dén schrik vrij waa do motor nlot ontploft. GEMENGD NIEUWS Binnenland. De Calllsto vergaap. De Oallisto ls volgens draadloos bericht van den kapltoin Zaterdagavond bij Louis burg aan den grond geloopen. Na dit borioht is niets moer van het schip ver- nomen. Do Oallisto, in 1920 gebouwd by do Botterdamsohe Droogdokmaatsobappy, was groot 4810 ton bruto en 2660 ton netto. Een reddingboot aangespoeld. Naar wordt gemeld, is een stukgesla gen reddingsboot van de Oallisto aange spoeld met 15 vadem touw en een anker er in. Waarschyniyk heeft de bemanning getracht met deze boot aan land te komen. De plaats van stranding ls nog niet be kend. Wanneer de mist opklaart wordt een nader onderzoek ingesteld. Volgens door de firma Hudig en Veder ontvangen bericht is de Oallisto ontdekt 500 voet van Portnova Eiland, vrijwel geheel onder water. Omtrent het lot dor bemanning is nog niets bekend. AUTOBUS-ONGELUK. Door het onklaar gornken van do stuur inrichting is gisteren ochtend halfzeven een grooto autobus van do eorste Ap- fingedamraer Auto-Garngo (ondornemors iL Harmnnni on D. Dykstra), waarmoo 12 arbeiders worden vorvoord naar do werken tot aanleg van do Groningsche persleiding voor do rioleorlng, by Drug 18 onder G armorwoudo in hot Damstor- p gestort. De bus vlol op zij, en door do ruiten stuk te slaan, gelukte het één der mounou beven op do bus to komen. Do andoren heeft mon met veel mooito kunnen redden. De gewonden worden, na door dr. Andorson voorloopig to zyu verbondon, naar hot academisch zieken huis to Groningen vervoord. Twoo man non zullen oonigen tijd in hot ziokenhuis mooton biyven. Do arbeider Lissoveld bleek er ernstig aan toe te zyn. DOODELIJK ONGELUK BIJ DEN HAAG. Door Hou olcctrlschon trolu overreden. Dinsdagavond omptreoks half tien is op het emplacement van de Hollandsche Spoor bij don Ryswykschon weg te 's-Gra venhage oen leorling-mucblnist, toen hy, om zich naar huls te begeven van zyn locomotief stapte, onder den electrisohon trein uit Rotterdam gekomen en gedood. Toon de mon, een zekere v. d. Toorn, uit Schevoningon, van onder den trein word te voorschijn gehaald, bleek zyn schedel verbrijzeld to zyn. Do eerste hul heeft net lyic naar het huls aan den Zuidwal gebracht. POGING TOT MOORD. Te Amsterdam is een 25-jarlgo man aangehouden, die getracht had oon 29- jarige vrouw over de leuning van do brug tusschen do Waalstraat en de P. *L. Takstraat in het water van hot Amstel- kanaal te worpen. MOORD OE EEN KASSIER. Op het terrein van do Berfijnsohe auto renbaan Avus Is Zondagnacht eon moord gopleegd op don 88-jarigen kassier Sallen- tin. De daders zyn ontkomen. Op hef zytorroin van de Avus staat oen bureautje, waar oen beambte des nachts aanwezig moet zyn. Zondagnacht had Se- lintin dienst. Overdag was veel geld golnd. 'sMorgens om vier uur had de beairbte telefonisch Torbinding met de politio aan gevraagd. Voordat do telefoniste de ver binding kon geven, hoorde zy een paar koer bet woord „Ueberfall", waarop on middellyk de verbinding werd verbroken, De telefoniste gaf het borioht door, waarna de politio dadoiyk naar de Avus trok Alvorens zy echter daar aankwam, had Sellontin een collega op het terrein met de huistelefoon opgeroepon. Dozo had een zwak gostamol gehoord, dadeiyk daarop een paar rovolverschoten. Do politio vond den bngelukklgo dood in zijn kantoortje liggon. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van den moordenaar. Uit het onderzoek is ge bleken dat die dadlor eerst van die straat door een venster op den kassier heeft geschoten; waardoor deze licht aan de handen werd -gewond1, Seletin kon toen noig per telefoon die hulp van do politic inroepen. Hy schijnt vervolgens tegen de deur van het kantoor te zyn gaan staan, ton einde den misdadiger te beletten bin nen te komen. Voor hy er echter in slaag- do Izyn nMenstrevolver Ite frekken kon zyn tegenstander hem reeds overweldi gen en met vier verdere schoten Seletin dooden. De moordenaar heelt in hot ge heel ze-s of acht schioton gelost,, terwijl de revolver van Seletin die op- den grond lag nog geheel- geladen was. Welk bedrhg er in die goldtosch van dien kassier zat ls niet precies uit te maken. ulpdlenst Gomeenteziekon- de De Bemanning. bemanning van de «eni vliegtoer <Joot de voor naamst» statenl eni steden) d!er Unflie te mfi- kénl, waarvan bert! program nog niet In aDIe onderdeeteni is vastgesteld!, I-n elk geval worden Gbicago, Mhwabkee en Si Paula, Sb. Louis, Kansas Oity, PMlactelphla en Boston bezocht, maar of ook dé meer wes- gelegen stéden eèni bezoek bunnen nog van verschillende om- lom af. De Ujst van Oallisto luidt: Kapitein G. A. do Haak, le stuurman H. Th. Marwits, 2e stuurman H. W. G. Doctors, 8e stuurman K. van Beukelen, le machinist J. G. Teerling, 2e machi nist J. B. Lamferkamp, 8e machinist R. O. L. v. d. Velde, assistent-machi nist O. J. Stein, bootsman O. Verschoor, kok N. Bos, koksmaat J. Hendriks, hof meester H. S. v. d. Pluym, bediende L Wolf, messbediende J. Datema, matrozen A. Zaayer, J. J. Janse(n), M. ©uldlne, J. W. W. Pellenberg (Duitscher), O. Kraus (Duitsoher), M. H. Schattot (Duitscher), dekboy N. A. J. Bolk, donkeyman T. O. Mohlmann, olieman J. A. Block (Duit scher), stokers G. Stedehouder, T. Ker sten, J. do Klerk, J. van Groningen, G. Romanof, O. Luders (Duitscher), trom- mers O. Kulk, O. H. Ortmann (Duitsoher) EL O. F. Lucas (Duitscher). en DIEFSTAL IN EEN JUWELIERS ZAAK TE SOHEVENIN GEN. De rechtbank te 's-Gravenhage heef Dinsdag den koopman H. J. B., 25 jaar, en den schoenmaker W. A. B. B. 80 jaar, recidivisten en gedetineerd, wegens den diefstal met braak en inklimming in den juwelierswinkel op den hoek van de Heemraadstraat en 'dö Badhuisstraat te Scheveningen, gepleegd in den nacht van op 8 Februari jL, veroordeeld over eenkomstig den eisch ieder tot 6 jaar gevangenistraf. VJ Buitenland. WEER EEN AARDBEVING OPGETEEKEND. De oorsprong nog niet Bekend. Het Kon. Ned. Meteor: Instituut te Do Bilt deelt het volgende mede: Dinsdagnacht om 1 u. 21 m. 40 s. tyd van Greenwich of 1 u 41 m. 12 s. Amster- damsche tyd; werd aan het meteorologisch instituut te De Bilt een naburige aardbe- Een stormramp in Bulgarije. Uit Stara Zagara wordt gemeld, da een zeer heftige cycloon, .die met hagel slag gepaard ging, om 4 uur namiddags in de buurt gepasseerd is, die verschei dene gebouwen beschadigd heeft; daken worden afgerukt en talrijke barakken ver nield. Een karrevoerder werd met wagen en al opgenqmen en ergens verder zwaar gewond neergesmakt Het ls nog niet be kend hoe groot het aantal slachtoffers en de materieole schade ia Do cycloon, die de richting Noord-Zuid nam, doorsneod Bulgarye van Roosse naar Gorna Ozjo- chowitsa en heeft de tolegrafi3che verbin dingen met Roemenië verbroken. (Do cycloon te Ham Zagora en omstreken blijkt volgons bader» berichten zeer hevi te zijn geweest. Alles wat in dén weg sten. werd anedégemomenl of tegen den grond geslingerd. Pannen, stukken .bout, stoenon vlogen door de straten. Onder, dé bevolking, di» toch reeds zoo ontzettend: geleden heeft door do aardbevingen), ontstond! een gewel dige paniek. JSon groot aantal' huizon heeft daken noch venstors. De moskee is gedeel telijk vernield. Heb schijnt, dat er niemand gedood) is, maar bet aantal gewonden be draagt meer dan 70. De verbindingen met do Roemeenaohe gronö Kün herstemd. AUTO-ONGEVAL. Drie menschcn doodelifb gewond In do buurt van Junlkorlthal by Weh- bach in do krolt» Stegen ls Maandag een bestelauto tengevolge van een defect aan hét stuur do spoorbaan opgereden en van don spoordijk gevallen. De drie inzitten den, die slechte met moeite onder don auto vandaan te halen waren, zijn zoo zwaar gewond; dat zy er het leven wol niet zullen afbrengen. Hot spoorwegverkeer was op dit traject oenigon tyd gestremd. STORM AAN DE KUST VAN MADAGASOAR. Vorwoos tingen. Het Frnnscho ministerie van koloniën heeft bekend gemaakt, dat de storm die op 20 April boven Madagnaonr gewoed heeft en oen goiyktydige springvlood aan do kust groote schade veroorzaakt heb ben. Tal van openbare on partlculiore go- bouwen zyn vernield; het telegraaf en tramverkeer word verbrokon, torwyi ver- schuidene inboorlingen den dood bob ben gevonden. MOORD. Te La Tremblado by La Rocholle heoft oen jongen van veertien jaar den minnaar van zyn moeder met messteken gedood. MOORD EN ZELFMOORD. In eon gehucht by Sagan in Silozië heeft don glasblazer zijn gescheiden vrouw doodgeschoten en zyn zoontje zwanr go wond. Daarop hooft do man zelfmoord gepleegd. BRUTALE OVERVAL. Gewapende en gemaskerde bandieten hebben te Berwyn, by Ohicago, eon driest boevenstuk uitgehaald. l)o gemas kerde schurken tradon do vestibule van een schouwburg binnen waar ca 50 men- schen wachtten by het lokot om plaatsen te nemen. Een deel van de bende hield met revolvers de schare in bedwang. Een andere kerel eigende zich toe wat or aan geld by de cassière- was. Deze, een meisje van zeventien jaar, begon te gillen on werd toen doodgeschoten. Daarna werd de inspectie voortgezet. De bandieten ont kwamen met het geld en reden per auto weg. De coup had 1500 opgelevord. 1 MEI RELLETJES TE WARSCHAU. Tweo dooden, 50 gewonden. Dinsdagmorgen by het samenstellen der optochten van sociaal-democraten en communisten ter viering van den 1 Mei dag is het op het Theaterplein te War schau tot een ernstige botsing tusschen beido groepen gekomen, waarby onmid- dellyk schoten vielen. Voor de politie aan het handgemeen een einde had kunnen maken bleken 2 personen door revolver schoten gedood te zyn. Vijftig liepen ver wondingen op en enkele ernstig gewon den moesten naar de ziekenhuizen ver voerd worden. Steun van den paus aan slacht offers van de aardbevingen. De paus heeft een bedrag van tien duizend dollar ter beschikking gesteld als steun voor de slachtoffers van de jongste aardboving op den Balkan. Vier duizend dollar zyn bestemd voor Bulga rye, drieduizend «voor Griekenland ofl drieduizend voor Sinyrna. ERNSTIGE AARDBEVING IN CJIJl.L Te Santiago de Chili en In andere ste den van Chili is groote schade nunge- richt door een hevige aardbeving. Het aantal slachtoffers is nog onbekend, door dat de meeste verbindingen verbroken zyn. AARDSCHOKKEN IN BEIEREN. Nabfi ge aard trilden Passou zyn Dinsdag enkele hovi- schokken waargenomen; de muren verscheidene vensterruiten en braken. De schokken gingen gepaard met een dof onderaardsch gerommel Anna Paulowna. Fancy Fair „Het Witte Kruis". Op 4, 6, 6 en 7 Mei zal hier door d-? afdeeling „Anna Paulowna" van „liet Witte Kruis" eon tentoonstelling on ven- loting warden gehouden. „Ben tentoon stelling van 't Witte. Kruis? Wat kan ddór nu toch te zlon zyn?" hooren we ul monsohen .vragen en zoo zyn we er eens op uitgegaan, om alvast eens oon vóójv kijkje te nomen. We troffen cr oon kleine brigade van dames en hoeren nan, allen druk in actie mot hot In orde brengen der verschillende stands on het uitpak ken van kiston. En daar moet moiv housoli niet zoo min ovor denkon, want laten wy u zeggen, dat er reeds oon 50 kisten wa ren gearriveerd, waaronder 82 alleen roeds van hot Tuberculoso-museuui, te verdoolon over 8 stands. Itet spreekt don ook wol vanzelf, dat dit alles lang ulot in dd grooto tont van Veerburg ondor dak gebracht kan worden, waarom de ten toonstelling zloh over belde zalen uit- ■Jtrekfc. Behalve het hoogst lomamo tu- beroulose-museunï is er eon stond van .Het Misdeelde Kind'1 uit Utrecht, van don Keuringsdienst van Waren, oen In- onding van t Sanatorium MorlN-Oord to Gennep (oon collectie hand wet ken, vervaard igd door patiënten), een statui der afd. „Anna Paulowna" van het Witte Kruis, waaruit mon kan zien, over hoe veel voortreffeiyk material onze plantse- lljke afdeeling reeds boechikt, een inzen ding van den ontsmettingsdlonst to Hil versum, oen IJgtont, om do inrlohting on hot juiste gebruik daarvan te demonstree. ren, en zoo zal er nog moer te zlon zyn, dat even belangwekkend nis leerzaam is Vrijdagavond om half acht heeft de offi cieele opening plaats, in tegenwoordig heid van het Hoofdbestuur en andere autoriteiten. Dan zal de tuberculosefihn „Achter de wolkon schynt de zon" ver toond woorden, terwfil afwisselend hot plaatselijk strijkorkest zich zal doen hoe ren. Zondagavond wordt door do tooneel- vereonigtng „Ormenio" eon tooneelstuk in 1 bedrijf opgovoerd. Zondagmiddag zal van 8 tot 6 uur de Harmonlevereenl- ping „Conoordia" van Brcczand zich deen hooren en Maandagavond heeft do ver loting plaats, waarvoor niet nlloen zoor vele, maar ook zeer mooie prijzen zyn afgestaan of aangekocht. Natuurlijk is er ook ruimschofts gelegenheid om zich to vermaken. By Mlnorva b.v. kan mon zich de toekomst laten voorspclloh, ver der noemen wj,j: éT1 ijkerbord, automaten,- hoepla, koekhakken, touwtrekkon. sjoel bak, grabbelton, rad van avontuur, ter- wyi er nog afdeelingon zyn, waar men zich kn voorzien van sigaren, chocolade, thee, koffie, vruchten en foestrtlketen Zoo zal het nuttig» en belangwekkende op gepast» wlfee met het amusante en aangename verbondon zyn, hetgeen een bezoek aan deze tentoonstelling alleszins aanbevelenswaardig maakt Wieringen. Vier doodon. By de botsingen zyn vier menschen ge dood, 280 gewond, van wie 40 ernstig, fiftn rlW» •- en een vijftig in hechtenis genomen. In Sosnowice zyn drie politiebeambten gewond; een communist is door een bajo netsteek gedood. In Lemberg zyn 11 politiebeambten door steenworpen van den kant der com munisten gewond. DE AARDBEVINGEN IN GRIEKENLAND. De aardschokken In de Btreek van Ko- rinthe houden aan. Eén daarvan, om 12 uur, was hevig en deed een aantal hul zen instorten. Eén der schokken werd te Atheno gevoeld, waar een liuis instortte. De Fransche kruiser Stratszbourg is te Korinthe aangekomen Aanbesteding. Naar wij vernemen!, zal door do Directie der Zuiderzeewerken te Den! Haag op Densdag 30-Mei a-s. aldaar publiek wor den aaubestcd: i Hét 'bouwen van eon Diesclpcniaal on een schutsluis met aansluitend© dijks- grond- en andere wetteen) in den bestaan- den bouwput (Lr Zuiderzeewerken nabij Den Oever alhier en waarvan de raming eenen. om hulp te ver- Nieuwe nardKChokbsBu Te Korinthe zijn gistermiddag weer twee nieuw» aardschokken waargenomen, de hevigste om één uur (locale tyd) ge volgd! door een zwakke een halve minuut later. Nieuwe schade is niet aangericht Ongeluk bU 'do Zuiderzeewerken. De Zuiderzeearbeider P. M„ werkzaam op een 'baggermolen, werd! getroffen door een klap van een fier on1 verwondde aick daarbij zoodanig, dat onmjddeüjke overbrenging naar het hospitaal to Helder noodig was. Verkooplng. Naar wij vernieimon, heeft MeJ. Adir. Wagemaker haar aan don Gemeenelandsweg staand buirgerwoonhuis met erf en t'uln, groot (I Aren, uit de hand verkocht aan dén heer Oorn. RusscJman te Hippoly tushoef I .Ml I I den Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in morgen van 8 Mei. Medegedeold door hot Kon. Nodorlnndsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 .to Karistodt. Laagst» barometerstand 75L7 te Itechoford Verwachting: 'Matige o. tot ZjO, wiradi, lktoi tot half bdwollkit, droog wear, tets kooller. - "5 Vi-AlUVU

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2