HOUDT UW ZATERDAG voor een de Tentoonstelling ZONDAG VRIJ MET GABARET EN DANCING. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS ƒ2000.- TE WINNEN VAN DONDERDAQ 3 MEI 1928. Onze vroegere stadgenoote, mejuf frouw B. Goudswaard, is met ingang van 1 Mei benoemd tot rijkstelefoniste te Broek op Langendjjk. OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris richreudor werd gisteren avond 7.80 uur in „Musis Sacrum" pu bliek verkocht: Het huis en erf aan de Langestraat no. 08, groot 1 are 22 centiaren; het huis en erf aan die Langestraat no. 100, naast het vorige perceel, groot 1 are 82 centiaren; kooper O. de Geus q.q. voor 3000.—. Het woon- en winkelhuis met sohuur en erf aan de Oranjestraat no. 84, hoek Stakman Bossestraat, groot 1 are 10 cen- tiren; kooper F. Kroon q.q. voor 2940. Het huis en erf aan de Schagenstraat no. 30, groot 7ö centiaren; "kooper R. Kootstra voor 1803, Het huis en erf aan die le Vroonstraat no. 60, groot 61 centiaren; kooper O. Taylor q.q. voor 1660. BEZOEK AAN HR. MS. „EVERTSEN'V Op een verzoek van het Bestuur van de Ion. Ned, Vereenilging jOnze Vloot", af' ©eling Hellder, aan dén sohouit-böj-nacM, cmmandant der Marine te Willemsoord, om hare leden 'in de gedegenheid te stellen dn eersten) nieuwen jager Hr. Ma. JEvert- •cT te kunnen bezichtigen, is toestemmend bschikt geworden. Zeer zeker zal' een bezoek aan genoem din jager, als zijnde een der modernste «hepen op dit gebied, wel de moeite waard 4n, te meer daar bij het bezichtigen daar vin wel deskundige toelichting zal worden eveö. Verwacht wordt dan ook, dat de en in ruime mate gbrudk zullen! maken vin deze gelegenheid. Zae verder de advertentie ln dit blad. HET MONUMENT VOOR DORU8 RIJKERS. Door den heer Maigret alhier ls een schilderij afgestaan voor bet fonds tot bjj- eaihrengen van gelden voor een monu- m?nt voor Dorus Rijkers. Het is van zeer groote afmetingen, n.1. 116 X 90 cM. FEEST VERGADERING CHR ORANJE- VEREENIGING. De Chr. Oranjevereeniging had naar aanleiding van den verjaardag van prin ses Juliana Dinsdagavond in de Geref. Kerk, Spoorstraat een „f eestvergadering" belegd, welke bestond uit een concert, ge geven door de verschillende bestaande zang- en muziekverenigingen, als Oranje Harmoniekapel, Chr. Zangver. „Zingt den Heere", Luth. Zangver. „Een vaste Burg", Ger. Zang.ver. Halleluja" en de fluit- kapel „Nechiloth". In eèn openingswoord heette de voor zitter, de heer J. de Jong, de aanwezigen welkom, dankte in het bizonder de mede' werkenden voor hun steun, en wees op den band, die Oranje en Nederland se dert drie eeuwen bindt Hij zinspeelde daarbij op de dien avond plaatshebbende Meiviering der sociaal-democraten; voor ons is het symbool niet rood, zoo zeide hij, maar oranje. Hij herinnerde aan den gala-avond ten hove bij de belijdenis van prinses Juliana en plaatste tegenover het internationalisme van de socialisten het nationalisme van dezen dag. Er is maar één Nederland en in dezen defaitistlschen t«d mogen we dat niet vergeten, maar moeten we medewerken tot versterking van den bond God, Oranje, Nederland Nadat de muziek het Wilhelmus ge speeld had, dat door de aanwezigen staan de werd aangehoord, werd een daverende marsch ingezet, waarmede dit feestcon- cert was aangevangen. Afwisselend lieten zich de verschillende vereeniglngen hoo- ren, terwijl voorts ook door het publiek oranjeliederen werden gezongen. In plaats van ds. Steen, die verhinderd was, werd een slotwoord gesproken door den heer Lever. LEGER DES HEILS.t Men <teeTfc ons mede, dat hedenavond 8 uur ln de Legeraaal een zeer belangrijke samenkomst geleid1 wordt door stafkapitein Bultermaa De stafkapitein is verbonden aan het Hoofdkwartier te Amsterdam en aangesteld tot DlVlsrie-officler. Het zal' de moeie zeker Üoonen naar deze djeenkomst te gaan. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Gisteravond) ontving /Liefdadigheid' naar ^ermogenT een kistje gebakken bokking den heer J. Zwagenman, Keizerstraat, gever wordt hartelijk bedankt. M.E.T.H.O. ïlddenstaTids en Electrlclteits Tentoon stelling Helder en Omstreken: Hedenmiddag 8 uur zal in die tygebouw der tentoonstelling een deimon- rtraie plaat» hebben van eleotrische appa- fften voor huishoudelijk gebruik. Daarbij Mt door den heer Mamelink, Ingenieur te* het P.E.N., eene inleiding worden felouden over „He* nuttig gebruik van 'le 'rLoiiait la de Huishouding". EERSTE STEENLEGGING ISRAËL. SYNAGOGE. Voor onze Israëlische stadlgenöoten was het Woensdag een belangrijke dag. Op dien dag werd de eenste steen gelegd van de nieuwe synagoge, welke op de plaats der oude, thans afgebrokone, komt te verrijzen onder de architectuur, zooals wij destijds hebben gemeld, van den Amsterdanïschen architect, den heer Harry Elte. Te elf uur hadden zich op het terrein van dien bouw vele dames en heeren uit de Joodsche gemeente vereeenigd om de plechtigheid bij te wonen. Deze zou ge schieden door den Voorzitter van den Kerk era ad, den heer Vrieslander, pas van een zware ziekte hersteld. Nadat een photograaf reedis zijn werk had verricht ten opzichte van een oorkonde, welke straks 'zal worden ingemetseld, nam de heer Vrieslander het woord. Hij dankte allereerst de aanwezigen voor hun tegen woordigheid. „Dit is de poort der eeuwig heid en de rechtvaardigen zullen er bin nentreden", zegt spr. met den psalmist. En d'iep ontroerd, aldus spr., zeg ik hem na: Ik dank u. mijn God, dat gij mij d'eze gunst hebt willen verleenen, nadat ik zoovele jaren aan het hoofd' dezer ge meente heb gestaan. Dezen kleinen steen, onaanzienlijk in de oogen der menschen, kan ik nu opnemen. God heeft hem tot hoeksteen in dit gebouw gemaakt. Laat ons verheugd zijn met onze nieuwe sy nagoge, opdat het nageslacht trotscfh zij op dezen tempel. Spr. dankt den kérke- raad' voor de eer dezen eersten steen te mogen aanbrengen. De architect, de heer Elte, wenscht allereerst dien voorzitter hartelijk geluk met zijn herstel. Hij heeft spr. wel eens gevraagd tijdens de besprekingen over den bouw: krijgen we een even mooie sjoel terug? Krijgen we voldoende ruimte om onzen dienst te houden? Daarom zegt spr. thans: de voorbereidingen hebben lang geduurd. Terecht had het comité den wenschi zooveel mogelijk aan aller verlangens te voldoen en met ieders wen- sohen rekening te houden. Dat vergde veel besprekingen, en zeer zeker zal de eigenlijke bouw veel korter duren dan de voorbereiding. Maar dit is zeker: gi, krijgt een minstens zoo goede ruimte terug, een ruimte, waarin gij ten volle uw godsdienst kunt houden. Spr. biedt hierna aan het kerkbestuur een zilveren troffel aan teneinde de plechtigheid te vervullen. Deze troffel bevat de symbolische dubbele driehoek een schets van den voorgevel van het nieuwe gebouw, alsmede do volgende inscriptie in het Hebreeuwsch: „Ge schenk aan de Isralitische gemeente Hei- dier op den dag dat de eerste steen wordt gelegd' van de nieuwe synagoge, door den architect Harry Elte". Hierop heeft met deze troffel de eerste steenlegging plaats, waarvan het einde door een driewerf hoera werd aange kondigd. I Na afloop deer plechtigheid had in hei: schoolgebouw der Isr. gemeente een openbare kerkeraadsvergadering plaats, welke uit den aard der ziaak een feestelijk cachet droeg. Verversohingen en gebak werden rondgediend. Toen allen gezeten waren, nam de heer D. H. Gnunwald. het woord!. Het is een uiterst gewichtig oogenblik zoo zeide hij, voor de Joodsche gemeente, nu de eerste steen gelegd wordt voor haar nieuwe gebouw. Spr. wenscht allereerst den voorzitter geluk met het feit, dat hij deze plechtigheid persoonlijk beeft kun nen verrichten. Wij dachten aanvanke lijk niet, dat dit zou kunnen geschieden, maar de Algoede 'heeft anders beschikt. Moi<»e de heer Vrieslander alsmede alle hier aanwezigen en niet-aanwezigen ook de inwijding van het gebouw medemaken Als voorzitter van de Bouwcommissie la het voor spr. een groote voldoening de zen dag te mogen beleven. Wij hebben in het begin niet kunnen vermoeden, dat eerst na zoo lange voorbereidingen de eerste steen zou kunnen worden gelegd De heer Elte heeft al de reden daarvan gezegd, men wilde aam ieder lid de ge legenheid geven zijn idleeën naar voren te brengen. Moge deze eerste steenleg ging het hoogste oogenblik zijn, waarop een grooter gevoel van saanüioorigbeid in onze kleine gemeente ontstaat, een saamihoorigheid om omzen heiligen eere- dienst in alle geledingen op de meest serieuze wijze te kunnen vervullen. Het doet spr. genoegen, dat zoovelen tegen woordig zijn. Ai zijm er nog talrijken niet aanwezig, zij leven ongetwijfeld dit hei- li go oogenblik met ons moe. Moge het al len gegeven zijn straks de inwijding bij te wanen 1 Tweede spreker was de beer van Bueren, leeraar der gemeente. Deze dag is een dag van vreugde en blijdschap, zegt de dichter over den sabbath. Maar ik verstout mij zijn woorden- toe te pas sen op dezen, in den voisten zin des wpords eenigen dag in ons leven. Een eerste steenlegging van een nieuw ge bouw Immers is een unicum voor ons en ook voor hen, dlie niet aanwezig zijn. In het bi'zonder denkt spr. bij deze woorden aan den voorzitter. Nog slechte enkele maanden geleden dachten wij niet, dat hiji hier tegenwoordig zou zijn geweest; de voorbereidende maatregelen moesten zelfs worden genomen door den waar neemenden voorzitter. Wij hebben den eersten steen gelegd evenals de aarts vader Jaoob, die den steen legde voor een huis Gods. Jaoob vluchtte voor zijn broe ders, hij kreeg een wonderlijken droom, toen hij zich op een steen ter ruste legde, waarin hem het beloofde land werd ge toond, en toen ht) wakker werd, zeide hij: .yDeze steen zal worden tot een huis Gods". En evenals Jaoob hebben ook wij getrokken en1 geleefd in een tijd, dat we niet wisten wat er van ons zou terecht komen. Maar de ladder was er en de en gelen kwamen, die ons den weg wezen en de plaats om te rusten. Wanneer straks omzo synagoge gereed zal zijn, zullen die zelfde engeJen ons verder leiden. Ons uit gangspunt moet zijin, dat God onze leids man zal zijn. Mogen wij allen getuigen, dat de steen waarop onze synagoge ge bouwd is, hecht zij, en dat de steenen des aanstoots, ongeriefs en getwists voor im mer verwijderd mogen worden. Schriftelijke gelukwensch met mede- deeüng van verhindering is ingekomen van den heer D. Grunwald Iz. Mevr, D. H. Girunwald-Poppers, als voorzitster van het Damescomité Tiferee Nosjiem krijgt thans het woord. De naam bedoelt weer te geven een' comité, dat voor inwendige verfraaiing van het ge bouw zorgt. Spr. dankt allereerst het kerkbestuur voor deze uitnoodiging. De plechtigheid' van de eerste steenlegging is op zichzelf eenvoudig, maar zij heeft een diepe beteekenis. Het betreft hier na melijk de eerste steenlegging van een gebouw, waarin wij Joden en Jodinnen bijeenkomen in de dagen onzer grootste vreugde, zoowel als bij onze diepste smarten. Het is een genoegen voor ons te mogen werken aan de verfraaiing van dit gebouw. Dezer dagen had spr. de ge legenheid de nieuwe synagoge in de Jac. Ohrechtetraat te Amsterdam te kuitfuen bezichtigen; ook deze is vervaardigd on der de architectuur van den heer Elte. Zjj kreeg daar een indruk van grootsche pracht, en al zal natuurlijk voor een kleine gemeente als de onze de synagoge niet zoo gnootech en monumentaal wor den,wij weten toch, dat de bouw in goede handen is, dat het hier wordt een Godshuis. Tenslotte sprak de heer Quak, de aan nemer van het werk, die zijn dank uit sprak, dat hem, hoewel hij niet de laag ste inschrijver was, het werk gegund was. Hij hoopte dit tot Ieders genoegen te zullen voltooien en dankte het bouw- oomité voor de opdracht De heer Vrieslander sprak woorden van dank aan allen, die hun gelukwen- schen uitspraken over spr. genezing. Het zijn de vele goede weneohen geweest, de genegenheid en sympathie, dio mede- hielpen aan de genezing. Spr. is dank baar voor dezen bouw voor de Joodsche gemeente en drukt zijn beste wenschen uit voor het wolslagen ervan, en spr. dankt ook de pers, die steeds veel steun verleend heeft' Hiermede was de plechtigheid dezer steenlegging geëindigd. In den gevel' van de nieuwe synagoge is een oor konde gemeteeld, welke is ontworpen aangeboden en uitgevoerd door den heer L. Pirtkhof op perkament met de vol gende inscriptie (gedeeltelijk ook in het Hebreeuwsch): „Op den 16en Nov. 1924 werd de Commissie voor dien nieuwbouw der synagoge te Helder geconstitueerd. Op den 2den October 1927 in een gecom bineerde vergadering van kerkeraad en bouwcommissie werd definitief besloten tot den bouw over te gaan en wel onder achitectuur van den heer Harry Elte Phz. De aannemer was de heer O. Quak, de dagelijksoh opzichter de heer S. Veen. Na sloop mg van de synagoge, die in 1837 6697 was gebouwd, werd op 12 ijar 5688 2 Mei 1928 de eerste steen ge legd voor deze synagoge door den heer Ph. Vrieslander, voorzitter der Ned. Isr. gemeente Helder in tegenwoordigheid van den Kerkeraad en de Commssie voor den Nieuwbouw." Na dloor de betrokken leden geteekend te zijn, werd deze oor konde, zooals we zeiden, ingemetseld. KINDERFEEST IN CASINO. W&t was dat nou toch jammer dat Casino niet «afgeladen vol< was, al maak ten de tweehonderd kinderen die aan wezig waren dan ook leven of er duizend kleintjes in de zaal waren. Ze rumoerden al lang voor den aanvang en een dave rend hoera ging op toen het belletje rinkinkelde ten teeken dat prof. Bergos- Bergodini ten tooneele zou verschijnen. Dat was nog eens een sympathieke prof., die de harten van de kinderen al gauw gewonnen had toen hij, op zoo echt huise lijke wijze, zichzelf introduceerde. Den heelen middag bleef er een gezellige, feestelijke stemming en de Bpannlng bleef erin, daar de kinderen zelf mee mochten werken en zy dus steeds ln hun rikketik zaten dat zij voor het voetlicht zouden worden geroepen, hoewel de Heldersche jeugd anders niet erg verlegen is. Toen prof. Bergos even voor de pauze vroeg wie er voor een lekkere reep chocolade een versje op het tooneel wilde komen zingen, waren er liefhebbers(sters) in overvloed. Jammer dat er maar twee stukjes chocolade waren. Wat er zoo al vertoond werd? Ja, dat waren de oude, beproefde en altijd weer wondere en verbazingwekkende trucjes; uit een leege zak, van een krant gefa briceerd, kwamen een massa serpentines, die tot groot vermaak en onder dave rende hoera's de zaal in werden geslingerd. Papiersnippers werden veranderd in likeurbonbons, op een leege koekenpan werd een verrukkelijke eierenkoek ge bakken, uit een pan met water werd droog zand gehaald on meer dergeiyko onbe grijpelijke goocheltrucjes werden gele- Ingezonden Mededeellng. nog vóór de zomervacantie verd. Maar de clou van den middag was toch «clowntje Jantje*, de clown van 40 centimeter. Maar daar zeg ik U niets van, want dan had U er zelf maar moe ten zijn. Nogmaals, het was een echt gezellige middag, die georganiseerd was door het Ned. Genootschap tot veredeling van het Jeugd amusement, te Amsterdam. En het was, zooals er in de advertentie stond: «beschaafd en vrooljjk*, zoodat de thuisblijvers berouw kunnen hebben. SPEENHOFF-AVONDEN IN CASINO. A.s. Zaterdag en Zondag zal de beken de dichter-zanger Speenhoff met zijn en semble twee ouderwetsche Speenhoff- avonden geven in Casino, waarbij zullen medewerken: J. H. Speenhoff, mevrouw Speenhoff—Prins, mej. C. Speenhoff (hun dochter) en de begeleider en zanger aan den vleugel, den heer Leo Kok. De nieuw ste liedjes van onzen populairen zanger zullen ten geboore woixten gebracht, ter wijl we hem ook in zijn nieuwste creatie van conferencier zullen zien optreden. Mevrouw Speenhoff zal haar gevoelige en bijzondere liedjes zingen en hun doch ter mej. Cesarine Speenhoff in verschil lende costumes, komische en ernstige lie deren doen hooren. Leo Kok, van het Pisuisse-gezelschap, is als begeleider en zanger een uitmun tende kracht Verdei zullen er samenzan- gen zijn, zoowel door de familie Speen hoff alleen, als tezamen met het publiek, en wordt tot slot de geestige één-acter van Speenhoff „Cocaine, of Leve het ouwerwetsche huwelijk!" opgevoerd door het geheele ensemble. Men zie voor bizonderheden de adver tentie. DE TENTOONSTELLING Wij vervolgen hieronder ons overzicht betreffende de verschillende stands. Op no. 7 heeft het Technisch Bureau H. Fran sen Co., Brouwersgracht 16, den Haag, haar verplaatsbare pomp geëxposeerd. Deze pomp kan zoowel voor onderbema lingen als voor gieren van landerijen worden gebruikt Het is een practisch, aardig pompje en de prijs niet hoog. Een niet in het programma vermelden stand no. 13a van de firma Mak Co., brengt bijouterieën, welke alle tot den eenheids prijs van 60 cent verkocht worden. Deze stand, die aanvankelijk rechts stond naast het buffet, heeft thans een plaats gekre Sen aan de overzijde, bij den ingang naar e danszaal. De N. V. E. Ostermann, die Dr. Oetker's bakpoeders, Backin en vanillesuiker in den handel brengt, alsmede sunmald- rozljnen en pruimen (stand 18), heeft een tweeden stand ingericht voor het bekende Persil-waschmiddel. Men demonstreert hier met geheel in inkt gedoopte doeken, die, even in Persll opgekookt, weer schoon worden. Het is wel eens interes sant te weten, welk een wereldbedrljf deze Persilfabriek ls, die te Dusseldorf geves tigd ls. Dagelijks gaan 18 mlllioen pakjes van dit waschmlddel de wereld in; op de fabriek werken 28.000 arbeiders. Het ls dus een wereldartikel ln den voisten zin des woords; trouwens, wij kennen geen waschmlddel, dat inkt- en chocoladevlek ken uit de goederen haalt zonder de weef- selfs aan te tasten. Op den anderen stand exposeert de firma de bekende artikelen van Dr. Oet- ker. In de eerst» plaats Dr. Oetker's Bakpoeder „Backin", een op wetensohap- Eelijke wijze samengesteld bakpoeder, etwelk de gist vervangt en de eigen schap heeft, dat men direct kan gaan bak ken, daar bet deeg onder het bakken rijst; men behoeft dus niet te wachten tot het deeg gerezen is. Verder zien wij nog Dr. Oetker's Vanille-suiker en de „In- mako", Hulp bij de Inmaak. In de stand van genoemde firma zien wij verder de alom bekende Sun-Maid rozijnen in de smaakvolle, hygiënische verpakking. Het is zeker wel onnoodig, over dit artikel, hetwelk tegenwoordig ln bijna iedere huishouding wordt gebruikt vorder uit te wijden. Aan belangstellenden wordt gaarne een receptenboekje, getiteld „45 nieuwe goede Rozijnen-recepten" ter hand ge steld. De firma Vogel Co, Amsterdam, ia er met haar custards, limonades en ijs- poeders. Hierbij valt op te merken, dat deze custard (iedere huisvrouw weet nar tuurlijk wel, dat het poeders zijn voor vla's) verpakt is met de geconfjjte vrucht jes afzonderlijk, zoodat zij het meel niet verontreinigen. De ijspoeders dezer firma kunnen met enkele toevoeging van koude melk in de ijsmachine worden verwerkt en behoeven niet eerst te worden opge kookt In 6 a 6 minuten is dan het ijs ge reed. Stand 28 van de firma Dlrksen zoeke men naast den stand van Oud aan den linkerkant ln de rechtergang; hier vindt men vulpenhouders, beelden, kleed jes en tlncture d'or. De N.V. Brood fabriek „De Volharding" (links bij den uitgang) Iaat ons baar diverse smakelijke en voedzame broodsoorten zien, alsmede biscuits enz. De Velo-waschmachlne, Spoorstraat alhier demonstreert en expo seert haar verschillende welbekende ma chines. Er is een afdeeling meubelen bij gekomen in den winkel (stand 27). Daar naast vindt men de firma Blaauboer en Kossen uit Schagen met haar Fords en tractors en allerei nevenwerktuigen, een en ander vooral ook voor den landbouw van belang; de electrische waschmachine van de firma Mackor-Visser Co. zijn in dezen dubbelen stand vereenigd. De firma Van Willigen neemt een groot deel van een der middenpaden in beslag. Behalve de bekende artikelen is hier in hoofdzaak de nieuwe, sanitaire afdeeling dezer firma geëxposeerd. Hieronder moe ten de vaste waschtafel» van Twyford- aardewerk worden genoemd, welke zeer goedkoop en absoluut eerste klas- fabri kaat zijn; bovendien zijn er tal van ver beteringen en voordeelen aan verbonden, zooals een ander, hooger model water kraan, een betere afvloeiing voor het zeepwater, enz. Er zijn voorts op dezen stand de gasfornuizen en -comforen met den Senkingbrander te zien, terwijl men ook het allernieuwste model Jaarsma- haard (E. M. Jaarsma) kan bewonderen. De N. V. „Llcctrolux" neemt met haar bekende stofzuigers en vloerwrjjvera een groote ruimte in beslag; deze stand is keurig ingekleed. De firma G. Joh. van der Lee beeft op de van haar bekende smaakvolle wijze gezorgd voor een uiterst aantrekkelijke expositie, waarbij de ver schillende wijnen, limonades enz. goed tot hun recht kamen, speciaal de Koapsche wijnen vragen de aandacht van de bezoe kers en de firma heeft met dit product de harten of liever die levens van velen harer cliënten verorverd. Qnize plaatselijke in dustrie der Gebr. Meyer, welks stand zeer de aandacht trekt, noemde wij reeds bij een vorige gelegenheid. In den hoek bij de danszaal, en annex aan het buffet der heeren Pluylaar en Pieters, staat de heer Bulsman met bekend» lekkernijen; hieronder is als nieuw artikel Olympiade cake, samengesteld uit amandelen, bitter koekjes en met Fransche vruchten opge maakt, een uiterst smaakvolle lekkernij, naar ons uit eigen ervaring bleek, en die zeker wel trekken zal. Wij hebben den vorigen keer ook reeds genoemd den stand van het Drankweer- comlté. Dit zal u gaarne laten zien wat in dit alhier geëxposeerde, reizend drank- weermuseum al zoo te zien en te leeren is; gratis brochures en vlugschriften wor den belangstellenden gaarne ter hand ge steld. Wij kunnen daarover hier niet in bizonderheden treden, maar de belang- Ktelling van het publiek voor dezen stand la wel de beste graadmeter voor de be teekenis ervan. Voor de expositie der gemeente is ook steeds de belangstelling groot. Verschil lenden hebben den' heer Maas, onder wiens ressort dit deel staat, al gevraagd of er geen mogelijkheid bestaat eens nadeir kennis te imaken met deze cultuur in die Donkere Duinen. Men dwaalt er meestal Öoc' Cuisfer slecfif» 6adur«nd« 9 achtereenvolgende weben staat in deze rubneb onze aduertenlio uan da <Dulf- Olijmpiade. Unip dia Ielbens direct uit om de groote Hoofdletter» te bewaren zooals ruwen, staande £r tomen 9 oeraofiWende hoofdletters, ©aar. oan moei ge de 02 en de 6 zóóueel maal bezigen, dat ge saam tn totaal 14 letters hijgt. Stel uit die I* letters een sbreut uan drie woorden saam. één dier wooraen bomt uoor op de verpabblng uan ons Sieeppoedec-OetloogmeeL een ander op anze<Duifzeep-verpabbing en nog een ander op onze 6obuurpoeder-uerpatfilng. Tcgehjb met de 9* lettor, d.1. dus einde uerscnijnf In dll blad bel /brmuller uoor deel- name. dat uiterHjÉ 16 9u!l In gesloten en vol doend gefrankeerde enveloppe bij ons moei Intomen, vergezeld uan i oranje of blauwe'Dulfmerken uan onze le soort Seeppoeder-Üetloogmeel; of oranje <Duifmerken oan onder ona Schuurpoeder-deksel uandaan-, en tO ©uifmerten uit de zijkanten oan vijf doozen ©uifzeep I». 2* en 3* Goofdprijs f 300.-.f ISO- f en 100.i tO prijzen van f30.-: 20 uan f26.-: 40 uan ftO* en 30 van (6.-. Jfotaaeele prijstoe wij zing. Ouer gelt/twaar- dige Inzendingen beslist het lot. 9edere inzen ding wordt beantwoord KON. ZEEPFABRIEKEN DE DUIP VOORHEEN CHR PLEINES Aid. Duil-OlympUde Oen Dolder (U.) Ingezonden Mededeellng. Tb HB OB

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5