HELOEISCNECOURANT Tweede Blad. VAN ZATERDAG 26 MEI 1928 De Olymplsohs spelen zl|n begonnen. Een luchtfoto van het oude en het nieuwe stadion, genomen bij de eerste hockey-spelen. V ganiseerd voor het kweeken van bloemen per series, maar ze hebben ook op een volmaakte wijze den verkoop en het transport van hun waren georganiseerd. Van een vliegveld in de buurt ver trekken iederen dag naar alle richtingen de vliegtuigen vol bloemen. Rozen, serin gen, anjers, lathyrus, die 's morgens in de kassen van Aalsmeer geplukt zijn, komen dienzelfden avond nog in Parijs aan d.w.z. vlugger dan de bloemen die in de onmiddellijke omstreken van de Fransche hoofdstad zélf gekweekt worden. Wij, in Frankrijk, zijn zoo dom om uitsluitend voor de rijke cliëntèle te werken. Ford heeft zoo goed ingezien, dat er nog een onmetelijk groote andere categorie bestaat, die in aanmerking komt. Maar dèèrvoor moeten de prijzen lager gezet, moet de productie geïndustriali seerd worden. Dót doen de Hollanders. Bloemen min der duur verkoopen, daar moeten ook wij het op aan leggen, niet zoozeer om de groote kweekers concurrentie aan te doen, als wel om een nieuwe cliëntèle te vinden. Dat beteekenteen beetje vreugde bren gen in eenvoudige woningen en duizenden werklui en employé's werk verschaffen. Wij zijn verwend in Frankrijk, doordat we hier een klimaat hebben, dat bijzonde* geschikt is voor den tuinbouw, en mis schien is dat klimaat er de schuld van, dat we zoo achteraan komen. (Hbl.) HET KORTE VROUWENHAAR. De Evening Standard geeft een bloem lezing uit de meeningen van pairs over de vraag, of de vrouw het haar kort of lang moet dragen, welke pikant is, hoewel HOE ANDEREN ONS ZIEN. Een ParUsche bloemist over Aalsmeer. Een Parijsche bloemist heeft een be zoek gebracht aan Aalsmeer en vertelt nu in de >Intransigeant« opgetogen van wat hij in ons vaderlandsche tuinders dorp te zien kreeg. Ik ben verrukt, schrijft hij, over wat ik zag, maar ik ben ook beschaamd, dat wij Franschen, wat de bloembollenteelt betreft, nog 100 jaar ten achter staan. Als wij van bloem-cultuur spreken, denken we aan tuinlieden, die met een breedgeranden hoed op en een blauwe schort voor, bezig zijn te wieden in den brandende zon of onder een ijskouden regen. In Holland, komen de bloemen uit enorme fabrieken met groote schoorstee- nen. Daar maakt men rozen met behulp van duizenden tonnen steenkool. Ze wor den er gefabriceerd, precies zooals men spiekers of autobanden fabriceert. Dat is misschien niet poëtisch, maar hei is modern. In Holland ziet men er ni3t tegen op om een millioen gulden uit te geven voor het construeeren van broeikasten. En het resultaat ervan is, dat de bloemen er minder duur zijn dan lij ons, dat men geen angst meer be- loeft te hebben voor de wisselvalligheid ran het weer, dat geen nachtvorst meer een oogst kan bederven, en dus de prij zen niet meer met den thermometer op en neer gaan. De bloemkweekers in Aalsmeer zijn industrieelen. Niet alleen zijn ze geor- Autoraces In het oude Bourgogne. De zes uurs wedstrijd, die gewonnen werd door de sportieve Madame Janine Jenneky (inzet). (Foto links) Tankdemonatratles In Engeland. In tegenwoordigheid van het Engelsche Koningspaar hebben ia Engeland legeroefeningen plaats gehad op een zeer geaccentuerd terrein nabij Tidworth. Een rivier zonder water. Door een defect aan de sluis te Laagkeppel is de oude IJsel grootendeels doorgeloopen. De stuw van de ontredderde sluis, waar het water over heen raast. St. Raphael, de bond van Kath. Spoor- ca Tramweg personeel, vierde zijn 25-jarig bestaan. Het nieuwe vaandel ontworpen door Joep Nicolaas, dat namens de vrouwen der bondsleden te Utrecht aan de vereeniging werd aangeboden. (Foto rechts) Oorlogsschip op bezoek In de Hoofdstad. De nieuwe torpedojager Hr. Ms. „Evertsen", die thans te Amsterdam ffemeerd ligt achter het Koloniaal Etablissement bij dea Weeterdeksdjjk.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5