UIT DE WIJDE WERELD Provinciale Staten van N.-H. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Ged. Staten hebben een rapport uit gebracht over de plannen tot werkloos heidsbestrijding ln Noord-Holland. Zij komen daarin tot de conclusie, dat slechts in enkele plaatsen werkloosheid van eenige beteekenis wordt aangetroffen. Van meer beteekenis is zij te Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Den Helder, Hil versum, Hoorn, Naarden, Purmerend, Weesp en Zaandam. Toch is de omvaDg ook daar niet van dien aard, dat ze het nemen van bijzondere maatregelen en het inslaan van een anderen dan den tot nu gevolgden weg zou wettigen. De zorg voor de bestrijding is taak der gemeente; de provincie kan slechts aanvullend optreden o.m. door het ver- leenen van geldelijken steun en het ver schaffen van voorlichting. Speciale maat regelen voor het verschaffen van werk gelegenheid, andere dan de werken, die nu in uitvoering zijn, blijken niet noodig. Ged. Staten verklaren, veel te voelen voor droogmaling van de plassen in de gemeente Wormer en in de omgeving van Ilpendam en Landsmeer met Am- sterdamsch straatvuil. Zij hebben de aan dacht van Amsterdam's gemeentebestuur op de mogelijkheid van dit werk geves tigd. Een bijdrage uit de provinciale kas wordt hiervoor in uitzicht gesteld. Verder verklaren Ged. Staten in ver band met plannen tot bebossching van duingronden, door enkele gemeentebe sturen in uitzicht gesteld, niet ongeneigd te zijn, na te gaan, in hoeverre zij even- tueele onteigening zouden kunnen be vorderen. Tot dekking van de uit de werkloos heid voortvloeiende kosten zullen Ged. Staten voor het jaar 1929 op de prov. begrooting weer een som van f 200.000 opnemen. Ged. Staten stellen aan de Staten voor f 10.000 's jaars te hunner beschikking te stellen ten einde daaruit bijdragen te verleenen aan de vereeniging tot bestrij ding van de tuberculose onder het rund vee en van andere veeziekten in Noord- Holland. SALARISHERZIENING RIJKS PERSONEEL. Gemeld wordt: In afwachting van de salarisregeling voor het Rijkspersoneel, welke in de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg aanhangig zijn, maar waaromtrent pas in het late najaar de beslissing kan worden verwacht, heeft het hoofdbestuur van de vereen, van onderofficieren „Ons Belang" zich tot de Regeering gewend met verzoek, aan dit personeel over het jaar 1928 een algemeene bijzondere toe lage toe te kennen. Het voert hiervoor aan, dat de door de regeering gestelde voorwaarden: dat omtrent de herziening een eenstemmig advies van het Georganiseerd overleg wordt verlangd, dat hiervoor sleohts een matig bedrag beschikbaar wordt gesteld en dat aan de herziening geen terug werkende kracht zal worden toegekend, oorzaak zijn, dat de financieele toestand van het personeel wederom een vol jaar onveranderd zou blijven, terwijl reeds eeuige jaren sterk op verbetering is aan gedrongen. De voetbalmatch NederlandUruguay, waaromtrent de lezer onder die gewone sportrubriek een en «ander vindt vermeld1, mocht zich in een zoodanige belangstelling, van de Amsterdammers verheugen als nog mimmer het geval is geweest bij een wed strijd van dezen aard1. Zooals men weet, verheugen zich die Urugueezem 'ln een bui tengewone faam ten opzichte van hun spel kwaliteiten; zijl hebben bij de vorige Olym piadle van Nederi. gewonnen en daarom- wa: ae belangstelling voor deze revanchematci groot. De voorverkoop voor de kaarten zou Maandagmorgen tien uur een aanvang ne men, maar Zondagmorgen vroeg stonden er al menschen file te maken. De politie joeg hen evenwel naar huis. Toch kon zij niet verhinderen, dat tegen twee uur Zon dagmiddag zich da file van wachtenden vormde, welke menschen, in hoofdzaak tusschenhandelBars, tot in den laten na middag zestig cent per uur vroegen. Deze prijzen hepen in den loop- van den avond en den- macht sterk op, zoodat Maandag morgen prijzen- van vijf-en-twintig en veertig guldien werden gevraagd, boven en behalve den toegangsprijs. Zondag avond omstreeks twaalf uur was de file zes tot acht personen dik, oaar schatting ston den er toen ruimi zesduizend menschen; het verkeer Keizersgracht—Nieuwe Spie gelstraat en Vijzelstraat—N. Spiegelstraat was door de politie stop gezet. De wach tenden- maakten het zich op stoepen zoo gemakkelijk -mogelijk, velen hadden vouw stoeltjes meegebracht, anderen een ouden dOek, waarop zHJ> zaten. Men verdreef den tijd met lezen zoolang -men -nog zien kon, met het doen van een dutje, met kaarten en- dammen. Eet- en drinkwaar was meegeno men. Voor de omwonenden- veroorzaakte dit begrijpelijkerwijs veel last, soms kon mlen niet eens zijn eigen woning binnen komen, Na twee uur 's nachts werd1 het rumoerig; Rembrandftplein- en Zeedijk-elementen drongen zich' dn de file der wachtenden- en el- spoedig ontstonden relletjes. Er werd uit flesschen jenever geschonken-, die ln- kleine glaasjes rondgediend werd. Plotseling ont stond tusschen enkele men-schen ruzie, en kwami het in de Vijzelstraat tot een botsing met de politie. Een zeven-tal bereden agenten, die h-ler giestationneerd waren, moesten charges uitvoeren, bijl welke gelegenheid- een- -man onder den voet raakte en naar het BUmien- Gasthuis moest worden vervoerd1. Tot het Muntplein- toe werd de straat schoonge veegd. Den- geheeien macht door bleef het op de Keizersgracht rumoerig. Toen het dag begon te worden, kreeg die politie aan- Ingezonden Mededeellng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. zienlijke versterking; een zeer sterke poli tiemacht van 100 agenten en 20 ruiters werd in dit stadsgedeelte samengetrokken. Al vroeg krioelde het van nieuwsgierigen. Er stonden -twee auto's van den Gemeente lijken Geneeskundigen -Dienst klaar met geneesheeren en verplegers. Te half tien werden de deuren van bet gebouw der Handelmaatschappij geopend; de 600 dure plaatsen, die hier verkrijgbaar waren, waren- al zeer spoedig uitverkocht en honderden teleurgestelden, die twaalf uren en langer gewaóht hebben, gingen- het kantoor bestormen. De politie moest we derom krachtdadig optreden; de sabels werden- getrokken en eenige malen werden de menschen ui-teen gedreven. In- drie uur tijds waren- aiie voor den voorkoop beschik bare kaarten uitverkocht. Er vielen in het gedrang herhaaldelijk menschen flauw; 25 maal moest de Gem. Gen. Dienst hulp verleenen-; de politie, als mede de verplegers -en doktoren hadden den geheelen morgen handen vol werk. De straten verkeerden ln een onbeschrijfeHj- ken- toestand-; de Stadsreiniging rukte aan en veegde en sproeide en- t-oen eindelijk een bord verscheen -met „uitverkocht", luwde langzamerhand de herrie. Een- meneer, die van acht uur den v-odgien avond gewacht had), keek erg sip. Dat, waarde lezer, waren- de voorgenoe gens van de Amsterdammers bij de voet balmatch NederlandUruguay. Luchtvaart. De „Italia" vermist. (Volgens de laatste berichten ufit Kings- bay heeft men daar -tot Zaterdagnamiddag geen enkel bericht van de „ItaMa" ont vangen-. De Italiaansche gezant te Oslo heeft de Noorsche -regeering verzocht een hulpexpe ditie uit te rustem De Noren hebben zich onmiddellijk hiertoe bereid' verklaard. Naar verluidt, zou Amundsen voornemens zijn aan deze hulpexpeditie deel te nemen. Oslo, 28 Mei De gouverneur van Spitsbergen heeft aan -het ministerie van verdediging getelegrafeerd, dat de Oitta di Milano naar het Noorden gevaren ia, om kennis op te doen van den toestand van- het -Ijs, enz. en zoo mogelijk langs de kust naar het Noorden vooruit te dringen. Luitenant Ltltzon—Holm, die volgens besluit van het ministerie van verdediging vanmorgen vroeg naar Tromsö vertrokken is, zal met een watervliegtuig, vergezeld door een mecanicien, vliegen. De Hobby zal de kusten en de buurt van Spitsbergen afzoeken. Ook hot stoomschip „Rraganda" heeft last giekregen van Tromsö naar Spits bergen te gaan; de kapitein zal zich mot dien van de „Oltlta di Milano" verstaan en met zijiri- schip verder noordelijk en noord oostelijk van Spitsbergen zoeken Zij zal waarschijnlijk budtenlandsche vliegtuigen, zoo mogelijk Dultsche of Italiaansche, voor de tweede hulpexpeditie meenemen, waar omtrent overigens nog niets dieflnitielis be sloten Is. Kondn-gSbaal, 28 Mei. -De „Oitta di 'Miilano" -bevond zich- gisteravond nog by het eiland Nieuw Amsterdam. Er heersohte een- sterke noordwestenwind. Aan de -noord kust stapelden jiioh zeer grooto hoeveel heden drijf ijs op. Met Nobile zijn er in totaal 18 opva renden aan boord van het vermiste lucht schip. Men meldt uit Berlijn Amundsen en Sverdrup bevonden zich op een feest ter eere van de Noordpool- vliegers Wilkins en Eielson, toen van de Noorsche regeering het verzoek kwam zich aan het hoofd van een hulpexpedi tie voor Nobile te plaatsen. Beide ver klaarden zich hiertoe terstond bereid. Dit antwoord lokte geweldige geestdrift uit, daar het voldoende bekend is, dat tusschen Nobile en Amundsen in menig opzicht verschil van meening bestond. Amundsen gaf echter te verstaan, dat hij zeer pessimistisch gestemd isindien men er niet in mocht slagen, zeide hij, de draadlooze verbinding met het lucht schip te herstellen, zou het zoeken naar Nobile hetzelfde beteekenen als het zoe ken naar een naald in een hooimijt. Inmiddels ontving kapitein Romagua van de »Cittè di Milano* van het geo- physisch instituut te Tromsö een aantal berichten, die bevestigen, dat zich Vrij dagochtend plotseling een cycloon heeft ontwikkeld, die zich naar de Noordweste lijke kust van Spitsbergen bewoog. Dien tengevolge werd de »Italia« tusschen 8 en 10 uur in den ochtend, na tot dusver met Zuidoostelijke en Zuidelijke winden te kampen te hebben gehad, plotsèllng door een Westenwind van cyclonische kracht gegrepen, waardoor zij snel naar het Oosten moet zijn afgedreven. Om 10 uur 27 vroeg het luchtschip dringend om goniometrische gegevens, alsof Nobile op het punt stond een belangrijke be slissing te nemen. Tusschen het oogenblik, waarop dit verzoek door de «Italia* werd uitgezon den en dat waarop de gevraagde gege vens door de «Cittè di Milano. naar het luchtschip werden geseind, verliepen slechts veertien minuten. Doch gedurende dien korten tijd oonstateerde men op de «Oittè di Milano* reeds het afdrijven der »Italia« over een afstand van twee graden in Oostelijke richting. Dit alles schijnt nauwkeurig de be richten van het instituut van Tromsö aangaande het zich ontwikkelen van een cycloon te bevestigen, want Vrijdagoch tend 10 uur 27 vloog de „Italia" onge twijfeld langs de Noordwestelijke kust van Spitsbergen. Of Nobile besloot te trachten de Noordkust van Europa of Siberië te bereiken, dan wel of hij een wanhopige poging heeft gedaan, ondanks de .stormen, naar zijn basis terug te keeren, zal misschien wel voor eeuwig een geheim blijven. Talloos is het aantal keeren, dat de „Oitta di Milano" draad loos getracht heeft verbinding met de „Italia" te verkrijgen, doch steeds tever geefs. Ook heeft geen enkel der zes radiostations langs de kust van Alaska eenig bericht van het luchtschip opge vangen, hetgeen te opmerkelijker is, In dien men bedenkt, dat men wel de onop houdelijke draadlooze seinen van de Oitta" di Milano" ontving. Uit de bestudeering der laatste gonio metrische gegevens en den dringenden toon, waarin het Vrijdagochtend door de «Cittè di Milano* opgevangen verzoek van Nobile was gesteld, schijnt geconclu deerd te kunnen worden, dat het lucht schip door een ernstige ramp is getroffen, en wel waarschijnlijk op een afstand van 180 200 K.M. van Kingsbay-Luchtvaart- deskundigen opperen do veronderstelling, dat de «Italia* op slechts geringe hoogte boven den zeespiegel of boven het ijs in dichten mist vliegend met een der berg toppen langs de kust van Spitsbergen in botsing is gekomen. Hierdoor zou het luchtschip dan zóó ernstig beschadigd zijn, dat het onmogelijk was langer in de lucht te blijven. Mooht deze veronderstelling juist blij ken te zijn, dan moet de ramp in het gebied tusschen Kaap New-Friesland en den archipel hebben plaats gehad. Het feit, dat de «Italia* om 10 uur 27 nog om gegevens seinde, dooh de ont vangst ervan om 10 uur 40 niet meer bevestigde, schijnt erop te wijzen, dat in dien korten tusschentijd het noodlot ziob voltrokken heeft. Welhaast is het dan ook onmogelijk dat de mannen tijd gehad hebben hun levensmiddelen, tenten, ge weren en andere benoodigdheden voor kampeeren op en marcheeren over het ijs mee van boord te nemen. De beman ning moet dus in een wanhopige positie verkeeren en er is geen minuut te ver liezen. In de buurt van Green Harbour be vinden zioh eenige visschershutten, waar de bemanning, indien de geopperde ver onderstelling juist is, 'misschien een on derdak heeft kunnen vinden. Zeer te betreuren is het, dat Wilkins zioh niet meer te Green Harbour bevindt. Met zijn vliegtuig bad hij een volledig onderzoek langs de geheele kust vau noordwest Spitsbergen kunnen doen en wel binnen enkele uren. Thans heeft nog slechts een langzaam varende boot, n.1. de «Oitta di Milano*, Kingsbay verlaten, om te traoh- ten Nobile te vinden. Ernstig vliegongeval. keurige tijdstip van hun aankomst in Duitsohland staat nog niet vast, evenmin als trouwens het programma van de be groeting tot in alle details. In leder geval echter zullen de vliegers door den Rijks- president worden ontvangen. VAN LEAR BLACK OP REIS. Hedenmorgen te 9 uur vertrok van het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een vliegtuig van de K.L.M., de H-NADR, met Beekman als piloot naar Marseille. Dinsdagmiddag zal vermoedelijk, ook de heer Van Lear Black met Geyssendorfer daar arriveeren, waarna dan Woensdag morgen vroeg de vlucht MarseilleLon den zal aanvangen. EEN KRUISTOCHT VAN ZESTIG VLIEGTUIGEN. Uit de verschillende watervliegkampen van Italië zijn Vrijdag zestig watervlieg tuigen in de baai van Orbetello aangeko men, die Zaterdag den kruistocht over het westelijk deel van de Middellandsche Zee zouden gaan ondernemen, waarbij zij Sar dinië, de Spaansche en de Fransche kust zullen aandoen. VALSCHERM VOOR VLIEGTUIGEN. Te Tracy, inr Caiifornië, is Woensdèg ji. een proef genomen met het deen dalem van een opzettelijk stuurloos gemaakt vliegtuig, door miiddel van ©en groote parachute Op 750 meter hoogte stelde de vlieger McKeon den motor van zijn vliegtuig af en liet het stuur los. Een klein valscherm kwam te voorschijn, dat op zlijn beurt, de groote pa rachute van 22 meter doorsnee uilt den romip van het toestel trok, waarna het doek zich ontvouwde, en de machine, waarin de belde vliegers gezeten waren, langzaam daalde. Welk type vliegtuig voor de proef neming gebruikt weirdo wordt niet vermeld, De eerste paar seooniden' vreesde men, dat de proef zou mislukken, daar d!e kleine loodsparachute zich» niet opende, en het vliegtuig reeds in vrille ging. De beide vlie gers stonden al op het punt, gewapend! met hun kuseennparacbute, overboord1 te sprin gen, toen de Joods-parachute zioh opende en het groote valscherm naar bulten kwam. Ofschoon de draaglljnen van het hoofdVal- scherm ©enigszins verward raaktem kwa men de vliegers veilig op den grond neer. Het vliegtuig werd) bij het neerkomen en het sleepen over den grond' slechts licht beschadigd. De proefnemingen zullen wor den voortgezet. De practlsche waarde van deze vinding, die er onder oogen is genomen zoolang het vliegtuig bestaat, is betrekkelijk gering. Daar de meeste vliegongelukken dicht bij den grond plaats hebben, althans fn het luchtverkeer, zal er meestal te weinig ruimte zijn, om het groote en daardoor trage doek? gelegenheid' te bieden zich snel te ontplooien, terwijl het valscherm ln geval van brand' geheel waardeloos zal zijn. In den loop van een vllegdemonstratie op het vliegveld te Orly is een militaire vlieger, een luitenant ter zee, die te dicht bij de afzetting van het terrein wilde dalen, ln aanraking met de toeschouwers gekomen. Er zijn drie dooden en zes ge wonden. De bestuurder heeft kneuzingen opgeloopen. Ofschoon het naastbUzUnde spoorweg station op drie weken loopens afstand ligt, en ofschoon de vluchtelingen zorgden, hun geheim te bewaren, was het toch weldra in het geheele land bekend gewor den en van Rio de Janeiro en alle klei nere plaatsen stroomden de avonturiers toe, om aan de rivier het droge seizoen af te wachten. Onder hen bevindt zioh, on danks alle booze ervaringen, wederom in- ^MaaThet^ahe verlokking ten spijt geen kleinigheid, op deze manier het geluk te zoeken. De rivier daalt slechts langzaam, en die moeMijkhedieni z5jh vele. De sriooni ia vol ondiepten en versnellingen. Menigten gevaarlijke visschen zwemmen in zij® wa teren, de lucht is vol muskieten, de jung.e met slangen en giftige insecten. De door zoeking van het' riviedbed! ruoirt door dui kers verricht worden, die zelfs hij laag water niet zelden hun leven op het spel zetten. En toch wachten hier duizenden op den dag dat zlji, terwill© van eenige gunste- rende steenen, zicb ln al de 2$ gwcroii kim- nen starten(Uuitedi F ress). („TeL") Drie dooden. Zaterdagmorgen te ongeveer 8 uur 16 is een vliegtuig van de Dortmunder Lufthansa, 8 K.M. ten Oosten van het plaatsje Radevorwald, in brand gevlogen en te pletter gevallen. Van de vijl pas sagiers zijn er drie gedood en de beido andere zwaar gewond. De lijkon van twee der verongelukten waren volkomen ver koold. De Barmer Zeitung meldt nader over het ongeluk. Vanmorgen vloog een pas sagiersvliegtuig op ongeveer 200 M. hoogte, toen de motor plotseling scheen te weigeren of afgezet werd. In het vol gende oogenblik stortte het vliegtuig loodrecht neer en ontplofte bij de aan raking met de aarde. Behalve enkele metalen deelen is het volkomen verbrand. Een dame uit Dus- seldorf kon zich redden door uit het vliegtuig te springen en een andere pas sagier werd slechts licht gewond. De bestuurder Hoffmann en twee passagiers zijn verbrand. Een tweede bestuurder, die zich aan boord bevond is zwaar ge wond naar een ziekenhuis gebracht. Een speciale berichtgever van de Kölni- sche Zeitung meldt nogDe plaats van het ongeluk is een uit een dal oploopende weide. De bestuurder heeft eerst een aantal malen boven dit stuk land gecir keld, maar toen viel het vliegtuig plotse ling omlaag. Reeds in de lucht waren vlammen te zien en toen het vliegtuig op de grond kwam sloegen de vlammen naar buiten. De dame, die in het vlieg tuig zat en het er levend af heeft ge bracht, bevestigde, dat het reeds in de lucht brandde. Het gelukte haar nog uit het tóestel te springen. De passagier, die naast haar zat, werd door een toege- snelden boer nog uit het brandende vliegtuig getrokken. Toen de boer pro beerde ook de andere passagiers te red den, sloegen plotseling de vlammen aan alle kanten naar buiten. De beide ver ongelukte passagiers zijn de bankdirec teur Runge uit Unua en de arts, Schliefer, oveneens uit Unua. Van het vliegtuig is slechts een wrakhoop overgebleven. De „BREMEN"-VLIEGERS. De «Vossische Zeitung. deelt mede, dat de Rjjksregeering aan overste Fitz- maurice een uitnoodiging heeft doen toe komen om met de beide Duitsche Oceaan vliegers Köhl en Von Hühneveld op de terugreis naar Europa een bezoek aan Berlijn te komen brengen. De uitnoodi ging is door den Duitschen gezant te New York von Prittwjtz overhandigd en door Fitzmaurice aangenomen. De drie mannen, die gezamenlijk den stouten tocht over den Oceaan hebben onderno men zullen ook gezamenlijk in Duitsoh land welkom worden geheeten. Het nauw DIAMANTROES IN HET OERWOUD. Duizenden tarten levensgevaar. Vijfduizend menschen van alle nationa liteiten hebben in een oogenblik tjjds ln de wildernis van Matto Grosso (Brazilië), aan den benedenloop der Araguaya, een tentenstadi gebouwd, waarin zij wonen en wachten op het dalen van ijet waterpeil der rivier, ten einde op haar bodem naar diamanten te kunnen zoeken. Want vorig jaar zijn in die streek bij zeer lagen wa terstand eenige steenen gevonden, die een waarde van ongeveer 120.000 gulden had den. Thans Is het droge jaargetij weer in aantocht en dit feit heeft de duizendkop pige menigte naar de oevers gelokt, de grootste diamantzoekers-kolonie, die Bra zilië ooit heeft aanschouwd. De nederzetting dezer vijfduizend heeft de wildste tafereelen uit !het grensleven weer opgeroepen. Dag en nacht zijn in de tropische hitte cabarets, dans- en amuse mentslokalen geopend, en tallooze jazz bands maken in de nieuwe stad L^geado een lawaai, als de wildernis van Brazilië nog nimmer hoorde. Geen staatsorde of politie is tegen de hierbij voorkomende excessen opgewassen, en ieder belichaamt zjjn eigen recht, dat hem, naar hij hoopt, tot plotselingen rijkdom moet brengen. Nog voor kort was het gewest, met zijn rivierlengte van 2000 K.M., onbekend ge bied, dat nog door weinig blanken betre den was. Trouwens de geheele geschiedenis van die Braziliaansche diamanten is merkwaardig genoeg. Twee jaar geleden was het gebied om de Rio Dasgarcas het middelpunt van uitgestrekte diamant zoekers-kolonies. Omstreeks 12.000 men schen waren, onder haast dictatoriale lei ding van ingenieur Morbeck, bezig het rivierslijk op diamanten te onderzoeken. Zijn tirannie was ten slotte zóó ondrage lijk, dat er een gewapenden opstand tegen hem uitbrak, waarbij hij met eenige ge trouwen uit de jungle werd verdreven. Hij volbracht een avontuurlijke vluoht, die hem al dieper in de wildernis bracht, want nog steeds zaten de razende rebellen hem op de hielen. Na drie weken vluchten te voet, per kano en op muilezels door de wildernis arriveerden de mannen tenslotte aan de rivier Araguaya. Het was juist het droge seizoen, en het water stond zeer laag. Door toeval ontdekte een der vluoh- telingen in de rivier een diamant, die 80 karaat woog en een zwartachtig-purperen kleur had, het eenige exemplaar van deze •oort op aarde. Ijverig zoeken bracht nog een aantal steenen aan den dag. KRASSE MAATREGELEN. De gewoonte van het schoone geslacht om wang8n en lippen bij te kleuren en te verven is zóó algemeen geworden, dat ze iets vulgairs heeft gekregen. In Amerika tenminste is, naar een der bladen uit de Vereenigde Staten meldt, in den laatsten tijd een sterke oppositie er tegen ont staan, die vooral aanhangsters vindt onder de heel jonge vrouwen en meisjes. Sinds korten tijd bestaan er zelfs «bonden* tegen het gebruik van rouge en lippen stift. De leden verplichten zioh noch rood op de wangen noen op de lippen aan te brengen, övertreedstera worden streng gestraft. En hoet Op een meisjesschool in Woodlin zijn de leerlingen overeengekomen om twaalf maanden lang wangen en lippen niet met rood aan te raken. Wie de verzoeking niet kan weerstaan, wordtdoor de anderen met groene zeep schoongeboend I Zondigt een leerlinge voor den tweeden keer, dan komt zij terecht ln een zwavel bad om «gezuiverd* te worden. Mocht ze zelfs daarna nog de verzoeking niet kun nen weerstaan, dan ondergaat zij eerst een groenezeepkuur en daarna moet zij twee eetlepels wonderolie slikken, naar het heet om haar te zuiveren van kwade ideeën en gewoonten. Meestal is na deze derde kastijding de lust om rouge aan te raken voor goed verdwenen. Intusschen bestaat er nog een vierde remedie: men laat de overtreedster veertien dagen in quarantaine doorbrengenI De antl-rouge bonden vinden in alle kringen grooten bijval. Vooral jongeman nen juichen de maatregelen toe. Een groep jongelui heeft zelfs reeds aange boden om behulpzaam te zijn bij de af straffingen I Tot nog toe kunnen de jonge dames het echter zonder mannelijke hulp af. Of deze veldtocht tegen de schoonheids- middeltjes inderdaad zal batent (Hbl.). Laatste berichten. DRAMA OP EEN KERMIS. Meisje doodgestoken. Amsterdam, 29 Mei. Op de ker mis te Oudeechouw (Fr.) heeft zich giste renavond een drama afgespeeld. De onge veer 2(hjarige J. B. uit Irnsum was door een. meisje, waarmede hU ge ruimen tijd omgang had gehad, afgewezen. Gisteren avond! op de kermis te Oudeechouw ont moette hjj het meisje Hij' trok zijm mes en bracht haar zulke verwondingen toe, dat zö onmiddelldjik overleed. Een zuster van het meisje werd door den onverlaat aan den arm getroffen. Na het plegen van zijn daad sloeg hdj de hand. aan zichzelf en ver wondde zich ernstig aan den hals. Hij ls naar het ziekenhuis dn Terbast overge bracht. Marktberichten Voetbalwedstrijd Holland—Uruguay. In een oyoloon. In botsing met een bergtop T VLIEGONGELUK. Boterprijten. ALKMAAR, 26 Mei 1928. Op de heden gehouden botermarkt werd be taald voor: Fabriekaboter ie a. f 0.951.05; Fa- brieksboter 2e s. f 0.850.95; Boerenboter ie a. f I.021/,I.I21/,; Boerenboter 2e f 0.901; Eieren (groothandel) f 55.60; Eieren- (klein handel) f 56.25; Eendeieren f 4.70. ALKMAAR, 26 Mei 1928. Veemarkt. Aangevoerd: 37 Paarden f 120400; 57 Melk koeien f 180—380; Pinken f 210—275; 107 Nuchtere kalv. (slacht) f 1225; Nuchtere kalv. (fok) f 1624; 107 Schapen f 3042; Over- houders f 3042; 251 Lamineren f 1522; 26 Schrammen f 20—28; 129 Biggen (10 weken) f io18; 7 Bokken en geiten f 8—24; Klein* bokjes f 1—2.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2