T Bij Examens TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS MIJNHARDT's VAN DINSDAG 5 JUNI 1928. Onze plaatsgenoot, de heer W. A. Zwaan, theol. candidaat, heeft een beroep ontvangen van de Geref. Kerk te Brlelle. Ds. J. L. de Vries te Rynburg is be roepen door de Ohr. Geref. Kealk, aiiier. Vrydag slaagde voor de Nyverheids- akte N IV (leeraar werktuigbouw en werktuigkundig teekenen), de heer C. C. Steilberg Jr. BEZOEK VAN EEN ENGELSCH OPLEIDINGSSCHIP. Zaterdag is hier in de haven gekomen de Engelsche schoener „Maisie Graham" een opleidingsschip van de Engelsche koopvaardij, dal met een aantal toekom stige zeelieden op weg was naar Ham burg. De jeugdige bemanning, er waren jon gens van twaalf en dertien jaar bij, fla neerden Zondag door onze stad, in hun typische uniform, met de vreemde, wijduit- loopende broekspijpen. De jongens wek ten het medelijden op van menige moe der, die het zielig vonden dat deze kin deren zoo ver van huis waren. Gisterenmiddag is het schip weer naar aee vertrokken om zijn rel* naar Ham burg voort te zetten. LEGER DES HEILS. Het Leger des Hells bezit al een aan tal jaren op de Spoorgracht een eigen ge bouw. De trouwe bezoekers van de bijeen komsten weten hoezeer eenige restaura tie hiervan dringend noodig was. Wat het Inwendige Wreft, moet de hier bestaande afdeeling die onkosten zelf bestrijden, en men heeft nu den beproëfden weg ge volgd van een bazar om de kosten te dek ken. Wie thans een kijkje op de Spoor gracht gaat nemen, komt in een frisch- geschllderd, gezellig lokaal. De katheder, welbekend van de bijeenkomsten, is afge broken en vervangen door een podium over de geheele breedte der zaal, keurig afgesloten met hekwerk en gordijntjes. Zoldering en wanden zyn geheel nieuw geschilderd en gevernist, en nieuwe loo- pers zijn uitgelegd op de paden tusschen de banken. De banken in de zaal en de zitplaatsen boven op het podium zijn licht grijs, en deze lichte tint van het geheel want ook wanden en zoldering zijn in een zeer lichts gele tint geverfd maakt dat de zaal er vroolijk en gezellig uitziet. Dat de officieren en soldaten, die de afdeeling Helder vormen, met hun aldus gerestaureerde zaal zeer in hun schik zijn, behoeft geen betoog. Met veel trots wordt zij aan den bezoeker getoond, en de oude getrouwen van het Leger, die komen kij ken, slaan de handen in elkaar en roepen uit: „Zoo mooi heb ik hem nooit gekend. Wat is. dat keurig 1" Maar, zooals we zeiden, hoe sober ook en hoe eenvoudig, deze restauratie kost geld. Maar het Leger heeft vele goede en trouwe vrienden; van die stille vrien den, die de hand nog wel eens in den zak steken en een gift deponeeren, of wel eens kijken wat zij misschen kunnen om aan de fancyfair af te staan. En als er nu maar velen al die voorwerpen komen weghalen, dan zullen op die manier de kosten van betimmering en schilderwerk er wel uit komen. Daartoe is gelegenheid op Dins dag, Woensdag en Donderdag, des mid dags van 8 tot 6 en van 8 tot half 11. Hedenmiddag 8 uur komt Stafkapitein Buiterman de fancy-fair openen. Het schilderwerk is verricht door den heer Kalf, firma Freeke, het timmerwerk door den heer Freeke. BRAND IN DE DUINEN. Zondagmiddag is er een duinbrandje ont staan nabij den z.g. streepjesberg, onge veer grenzende aan 't terrein van de prisc d'eau. Vermoedelijk is de brand weer te wijten aan onvoorzichtigheid van den een of anderen rooker, die aohteloos een brandende lucifer of een nog brandend stukje sigaar of cigaret heeft weggegooid, of ook aan Jongens, die roekeloos met vuur hebben gespeeld. De. dader ligt' na Het tweede stoomschip van „T.E.S.O.", „de Dageraad", dat alhier in onderhoud lag, is dadelijk in dienst gesteld, waardoor in den dienst weder geregeld is voor zien. SPORT EN SPORT. Inderdaad: voelde ik me zeer onbehagelijk en één of twee tukjes ontevreden, eet ik ce OiympiSche voetbaiwecslrycfeni HolJand1 Uruguay en daarna DuitsehlandUruguay om zeer prczaïisiche redehen (van porle- monnaieschen eend) niet kon bijwonen. Ik meende, dait ik ook het recht- had om me opvoedend te slenken aan de sportiour- noclieni, die 'in dait grooische stadion gehou den worden. Al' drie jaar. lang hadi ik in de bladen en uit de luie.sprekers gehoord', dat sport zoo veredelend wenkt en ik had stuivertje ne stuivertje al weggelegd' om eenmaal ce ver edelende sportdoop te mogen ondergaan. Ecothv boe vilerkant.ee stuivertjes cok zijn, ze hadden teekens 'gelegenheid gevon den toch aan het rollen te raken en het slot van de historie was, dat ik me had te spenen van die veredelende geneuchten. Daarover zat ik erg te piekeren en ik overdacht, dat het blijkbaar mijn voorbe stemming was om ongeadeid door de sport door het leven te gaan. Tot ik Maandagochtend De; Courant ir. handen kreeg en' het artikel las van Arnt zenius over den wedstrijd Duitschland>— Uruguay en het versje van Clinge Doo- renbo9 daarop cok betrekking hebbende en U moes; tot de conclusie komen, dat het goed met mij geschikt was en cat het rollen van mijra v.erkante stuivertjes mij gevrij waard had van mij. zedelijk omlaag' te halen Ik heb nooit behoefte gevoeld om een stierengevecht mee te niskon van wege het wreede dat daaraan kleeft en als nu de wed strijd Duitschland1—Uruguay nog erger was dan esn stier enige vecht, dan is er blijkbaar iets van den zedelijk verheffenden invloed van de sport op de flacon. iZoodat ik me dubbel heb kunnen troos ten, dat ik, in plaats van op den laatsten Zondag in het- Stadion te zitten in Amster dam, mijn 'spieren heb kunnen oefenen in het roeien tegen een vloed' In van een nie. al te gemakkelljloe vlet. Dat 'is misschien ook een sportprestatie, maar die telt helaas In de sportwereld niet mee, Daarom ben ik zoo bescheiden om dat zelf maar even te releveeren. Maar ik heb niet geroeid tot de hartmobor doorsloeg, weineen, toen ik meende, dat het welletjes was, heb ik die vlet stil op een zandbankje laten loopen en ik heb me lui over den bootrand! gelegd' en eens gekeken, wat er al zoo op bet zandbankje ini het water ge beurde. Je zegt dan natuurlijk aan niemand', dlat ie bezig bent je tjjd te verluieren, maar je beweert, dat je bezig bent je te veredelen aan soort. Nu dan, ik leunde over het vletboord- rand je en na een tytf' lang ndets gezien te hebben, zoodat tik neiging had mij tijdelijk uit de aardsche beslommeringen los te wor stelen, schoof er aan mijn lodderig oog een schaduwtje voorbij en, daardoor opge schrikt, ontwaarde ik, dat een alikruik zich over het zand' voortbewoog. Maar dat deed' ie in een sneller tempo dan waarin ik hem vroeger wel had zien voortbewegen. „Zou ie ook al door de Olympiade koorts zjjn aangetast?" overwoog ik een moment, doch toen ik de 3/4 slaapzaadjes uit mijn oogen' had gewreven, bemerkte ik. dat zijn vooribewegingsorganen anders waren dan die van de alikruik. Een paar krabb'enpootpuoien bewogen het slakken- bu's verder en ik wist met een heremiet- krabje te dOen t hebben. Een ware athleet. want hij draagt zijir woning met gemak voorwaarts. ,,'Ben. j'e daar wel eerlijk aan gekomen, aan dat huisje?" vroeg «k in stilte; „of heb den eigen lijken bewoner eerst om zeep gebracht en ongweuzeid alvorens in zijn huis te krui pen?*' (Natuurlijk kreeg ik geen antwoord', want in de natuur geldt het recht van dien sterk ste. To be or not to be. Ik wist toen nog niet hoe het toeging op de Olympiade dien middag. Had! Ik het geweten;, dan had Ik de hpremielkrab direct vergiffenis kunnen schenken. Immers: erger dan een. stieren gevecht, volgons den heer Arolzen/us! Ja, zoo'n heremietknab heeft lek aan woningnood. Wordt zijn woning hem te klein, dan kruipt ie er uit. zoekt een groo- "vre won'ng en1 zoo die niet leeg is, breng' Ie den bewoner om zeep en kruipt er zelf in. Slmple comme bonjour! Weinig ver ede'endl Mbst de Olympiade....? 'Even daarna pas?eerJe een gewone krab en op zijn huid droeg h'lji verscheidene zee- doorns, <Ji!e op zijn huid zich vastgeklampt hadden en. zich nu gratis lieten meevoeren. Ernstig ongeluk te Hummelo. Een karretje dioor een stoomtram gegrepen. Twee slachtoffers. tuurlijk op het kerkhof. Door jongens7oodat hum levenskansen' en -omstamdighe- werd de brand gebluscht. Verscheidene vierkante meters hei zijn echter weer kaal ^^^"hebben er ook ten-vorigen jare op gewezen dat het uiterst gevaarlijk is in de duinen op onvoorzichtige wijze met vuur om te gaan, waar vooral in een droge periode de hei spoedig vlam vat en een duinbrand in korten tijd een grooten om vang kan aannemen. Nu het seizoen is aangebroken dat het duinbezoek drukker wordt, dringen w« er op aan dat men toch vooral voorzichtig zy, terwijl het niet overbodig zal zijn als de ouderen eens een oogje in het zeil hou den op de jeugd, die nog wel eens door kampvuurneigingen wordt overvallen en dan veronderstelt ongestraft een vuurtj te kunnen aanleggen. BRAND AAN BOORD VAN HET STOOMSCHIP „MARSDIEP". In den afgeloopen nacht te half twee is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de rfiachinekamer van het in de h en van Oudeschild gemeerd liggende stjomscMp „Marsdiep". De brand werd door eenige binnenkomende visschers ont dekt De machinekamer werd geheel ont redderd Dientengevolge kon de eerste d'---nst van Texel naar hier niet worden uitgevoerd. KONINGINNEHARING. I Uit Vlaardingen meldt men dd. gisteren: Van den vanmorgen alhier binnenge-1 komen stoombeuger Oranje Nassau VI. 29, - schipper S. Broek, reederij Doggermaat- Zondagavond heeft te Hummelo een schappij, welke 110 kanjes kolharing mee- ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de tram ZutphenEmmerik even voorbij het dorp was, kwam uit een zijweg van de boerderij Priesterinkhof een Geldersch karretje, waariu gezeten waren de 36- jarige landbouwer H. W. Lubbers uit Elderik, zijn vrouw en hun vierjarig zoontje. De kar werd precies in de as door de tram gegrepen eu op zij gewor pen. De onmiddellijk toegeschoten familie leden, die het ongeluk zagen gebeuren, vonden de drie inzittenden ernstig ge wond op den grintweg. Lubbers en het kind waren er het ergst aan toebeiden hadden een zware schedelbreuk en zyn Zondagnacht overleden. De vrouw, die eveneens een schedelbreuk kreeg, is naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Lubbers was ter plaatse volkomen met de situatie bekend, want de boerderij Priesterinkhof, waar zij een bezoek had den gebracht, is het ouderlijk huis van zijn vrouw. Het uitzicht op de lijn is naar de zijde, van waar de tram kwam, over een afstand van ongeveer een kilometer geheel vrij. L. heeft de tram vermoedelijk niet gezien, doordat hij aan die zijde de kap van den wagen had gesloten. Het uitzicht van den machinist werd belem merd door de ondergaande zon. Toen hij op het laatste moment het ongeval zag aankomen, gaf hij nog tegenstooin, maar het was reeds te laat. De familie dei- vrouw stond op eenige meters afstand, vast overtuigd, dat L. de tram zou zien en wel voor de tramlijn zou stoppen. Ingezonden Mededeeltng. dien werden veirgroot. Dait was van de krab een eenstersrjrs sportprestatie, En. hij wend niet .eens toegejuiicM, Wat 'm Siberisch-'koud' liet. Een; lesje voor' ons?? Binnenland. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Ambtenaren van de belastingen hebben Zondag in het café van R. J. W. B. aan den Heerenweg te Groningen een ge heime distilleerderij ontdekt in eeA kel der, welken de caféhouder zelf had ge graven. Dit onderaardsche vertrek, waar van de ingang op zeer verdekte wijze in een vloer van tegels was verborgen, was gemaakt onder een der woonvertrekken. Toen de ambtenaren hun inval deden, was het toestel in volle werking. Tevens werd ontdekt, dat het gas voor deze stokerij be- noodigd, op frauduleuse wijze werd be trokken, door den aanleg van buizen, die niet in verbinding stonden met de hoofd kraan. De Installatie is door de politie in be slag genomen en B. la gearresteerd. Groote heidebrand bij Ede. Vermoedelijk kwaadwilligheid In het spel. Zaterdagmiddag brak een geweldige bosch- en heidebrand op de Veluwe uit, op het terrein van de familie Kröller, in de gemeente Ede. Deze familie heeft een groot deel van de Veluwe in particulier bezit. De brand bleek op twee punten met een onderlingen afstand van een paar K.M., aan den westkant van den DeeJen- schenweg te zijn aangestoken. Het ijzeren hekwerk waarmede foet grondbezit van de familie Kröller is af gerasterd, was n.1. op twee plaalsen ver broken en vlak daarbij werd een brand glas gevondgn en een paar paaltjes. Zoo dra de zon in de gewenachte richting op het brandglas viel, heeft de heide daar door vuur gevat. Vermoedelijk is ook de tweede plek op dergelijke wijze aangesto ken. Het brandglas is door de Edensche po litie, die een onderzoek instelde, in be slag genomen. Er zijn geeds enkele aan wijzingen. in welke richting de dader ge zocht inoet worden. Waarschijnlijk moet deze gezocht worden onder het onlangs ontslagen personeel van de familie Kröl ler. Men zou hier dus met een soort wraakneming te doen hebben. Omwonenden verklaren nog, dat kort na 't uitbreken van den brand een motor rijder snel is weggereden. De stevige N.O. wind wakkerde het vuur spoedig aan en weldra stond de ter plaatse zeer hooge heide over een onaf- zienbaren afstand in lichtelaaie. De vlam men sloegen een paar meter hoog op en dikke rookwolken, die tot in Arnhem te zien waren, stegen ten hemel. In allerijl werden brandweer en mili'airen uit de omliggende plaatsen opgeroepen. Ook het personeel van de familie Kröller ving met man en macht den strijd tegen het vuur aan. Later kreeg men van de brand weer uit Arnhem, Ede, Beekbergen en Oosterbeek flssis'entie. Tegen halfdrie kwamen per vrachtauto's en autobussen militairen uit den Harskamp en Arnhem te hulp. Tegen kwart voor vier was men den brand vrijwel meester. De verbrande heidegrond bedraagt een oppervlakte van ongeveer 300 H.A. WEER VOR9TSCHADE In den omtrek van Heerenveen heeft het Vrijdagnacht erg gevroren; vooral aardappelen, boonen en tomaten hebben geleden. GEHEIME DISTILLERDERIJ. Opnieuw is te Schermerhorn een ge heime distelleerderlj ontdekt, thans bij den landbouwer M. B. Het toestel ls door de politie ln beslag genomen. INBRAAK TE HEERLEN. Zondagmiddag ls tijdens de afwezigheid van de familie ingebroken bij den rijwiel handelaar Vrösch te Terwinselen, bij Heerlen. De dieven wisten door een val raam linnen te komen en een buit van ongeveer 2000 te bemachtigen. EEN TRAGISCHE DOOD. Zaterdagavond omtrent elf uur botste op den Brielschen straatweg even buiten Den Briel, de motorfiets waarop de 27- jarige landbouwerszoon J. v. d. B., wonen de te Nieuw-Helvoet, gezeten wa3, tegen een ijsco-wagen, waarvoor een paard was gespannen, met het noodlottige gevolg, dat de jongeman van zijn motorfiets ge slingerd werd en met het hoofd op de steenen terecht kwam. Dr. J. de Snoo uit den Briel kon slechts den dood con- stateeren. Het meest tragische bij dit geval was, dat de vader van den ongelukkige, de heer P. v. d. B., die de jaarlijksche ver gadering van Hoogheemraden van Voorne in den Kofepel Zeeburg te Oostvoorne had bijgewoond, juist toen hij huiswaarts keerde, bij het zien van een verzameling menschen, afsteeg en, zich over den on gelukkige heenbuigende, in hem zijn zoon herkende. Het paard met den ijsco-wagen was op hol geslagen, rende de stad in en die bracht, heeft de rljksopperkeurmeester de heer H. Droppert een kantje uitge- keurd als Koninginneharing. Van het Handelsgebouw wappert de Koninginne- vlag. De schipper en de opperkeurmeester hebben de oranje geschilderde haring vaatjes in een met vlaggen versierde auto naar Den Haagj gebracht. Buitenland. Hevige orkaan teistert chili. Zware schade. Een vreeselyke orkaan heeft de streek van Valparaiso en andere havens geteis terd. De schade is aanzienlijk. Te Valpa raiso was het meerendeel der in de ha ven liggende schepen genoodzeukt, open zee te kiezen. Het schip „Lauiaro" werd op de kust geworpen en verbrijzeld. corinthe opnieuw door een aardbeving geteisterd. Naar de „Neue Freie Presse" uit Athene meldt, is te Corinthe Vrijdag weer een aardbeving waargenomen, die vijf seconden, geduurd heeft en waarbij vele huizen ins ortten. In de stad zelf heeft een groote paniek geheerscht hevige nachtvorst bij hamburg. Schade op een mlUloen mark geschat. .Vrijdagnacht is ln de omgeving van Hamburg door sterke nachtvorst groote schade aan het gewas toegebracht. Men had niet meer op de nachtvorsten gere kend en de beschuttingsdekken van de vroege aardappelen afgenomen. Het ge volg is geweest, dat de vroege aardappe len ernstig zijn getroffen; het gewas was geheel zwart. Bovendien hebben aard beien en tomaten ernstig geleden. De schade valt nog niet te overzien, doch wordt op een millioen mark geschat. brandweerlieden als brand stichters. „Gefülligkeltsbrtlnde". In de streek tusschen Bautzen en Goer- litz in den Lausitz kwamen in de laatste paar maanden een groot aantal geheim zinnige branden voor, die het vermoeden van brandstichting wettigden zonder dat de politie het overtuigend bewijs noch de daders in handen kon krijgen. Een hooge belooning heeft eindelijk geholpen en Vrydag is een bende van 12 personen ge vangen genomen, die allen tot locale brandweerkorpsen behoorden en die reeds 21 van 36 brandstichtingen bekend heb ben. Tegen betaling van een deel der ver zekeringsgelden staken de heeren bij verschillende boeren, die oude schuren of ander in staat van verval verkeerende gebouwen vooraf zoo hoog mogelijk ver zekerd hadden, den boel in brand. De heeren hadden tevens de Duitsche taal verrijkt met het schoone woord: ge- falligkeitsbrönde. EEN droevige zaak. Vrijdag is voor het politiehof te Cole ford een aantal getuigen gehoord, opge roepen door het Openbaar Ministerie in de zaak tegen de weduwe van den boer Pace," die aan arsenicumvergiftiging was overleden. Een der getuigen was de negenjarige zoon van Pace, wien de eed werd afge nomen nadat hij verklaard had het ver schil tusschen waarheid en leugen te kennen. Het Openbaar Ministerie' neemt aan dat Pace gestorven is aan arsenicum-ver- giftlging en dat het vergif afkomstig was uit een vaschmiddel (een zoogenaamde „dip") dat hij'voor zijn schapen gebruikte en waarvan een pakje na Pace's dood niet meer te vinden is geweest. De vrouw wordt ten laste gelegd dat zf1 haar man het vergif heeft toegediend. De jongen vertelde dat wat er met Kerstmis kort voor zijn vader dood ge beurd was. De bedTgerlge man was ge kleed naar beneden gekomen. Hij had; een scheermes genomen en gezegd dat hij zijn heele familie den hals zou afsnijden. Ook had hij, véór hij ziek werd, een revol ver aangeschaft en eens gedreigd dat hij hen allen zou neerschieten. De zaak zal nog voor de Assizen moe ten dienen en ook voor dit hof zal de jongen als getuige gehoord worden. aanvaring. Zes derden. Wolff meldt uit Moskou, dat twee stoomschepen op de Amoer, dicht bij Chabarowsk, met elkaar ln aanvaring ge komen zijn, tengevolge waarvan zes pas sagiers om het leven zijn gekomen. Een der booten werd lek geslagen. een hevige storm. Een hevige s'orm, die met korte tus- sohenpoozen drie dagen lang over een groot deel van Japan gewoed heeft, heeft i» het bijzonder te Kagoshima enorme schade aangericht. Acht honderd huizen zijn onder water geloopen en gedeeltelijk verwoest. Het hoofdbureau van politie en het postkantoor moesten worden ont ruimd en zijn 's nachts daarna ingestort. de phosgeenvergiftiging te hamburg. Te Hamburg is nog een zieke aan de ge volgen van phosg een vergiftiging over leden. Het aantal menschen, die tengevol ge van deze ramp om het leven gekomen ZENUWTABLETTEN DE KNOEIERIJN BIJ DE UFA. De Ufa voert gelijk bekend sinds eeni- gen tjjd een proces tegen een van haar voormalige directeuren en medewerkers Siegfried Jacob. Ze heeft thans een nieu we klacht tegen hem ingediend, wegens verduistering, valsohheid in geschrifte, verduistering van stukken en bedrog ten nadeele van de eigen firma. Jacob, die directeur geweest is van de afdeeling in koop zou o.a. het zilver dat men kan win nen door het verwerken van oude films, hebben gebruikt om voor zich ert zijn pro curatiehouder tafelzilver te laten vervaar digen, voorts zou hij groote sommen aan zich zelf hebben uitbetaald. Het O. M. heeft een vervolging ingesteld en bij Ja cob en anderen huiszoeking laten doen. WEER EENS EEN LYNCH-GEVAL. Van bijzonder ergerlijken aard. Uit de plaats Boyce in Louisiana komt het bericht, dat twee negers, die broers waren van een man, die een commissaris van politie had vermoord, door een ver woede menigte waren ontweldigd aan de politie, die hen ln hechtenis had. De beide ongelukkigen zijn doodgeschoten. DÈ COMMUNISTEN TE BERLIJN. Men meldt uit Berlijn: Zaterdagavond hebben op twee plaatsen botsingen tusschen de politie en commu nisten plaats gehad, die terugkeerden van de begrafenis van een jeugdigen arbeider, die verleden Zaterdag, den avond voor de betooging van den Roode Frontstrijders- bond, bij een relletje door de politie was doodgeschoten. Te Charlottenburg werden enkele agenten aangevallen, die genood zaakt waren ook ditmaal van hun wapens gebruik te maken, waardoor weer een ar beider werd gedood. Terwijl de agenten hier ter zelfverdedi ging handelden, zouden ze bij de andere botsing op zeer onbezonnen wijze zijn op getreden en zelfs met hun gummistokken dr. Weiss, den vioe-hoofdcommissaris van politie, hebben toegetakeld, hoewel hij zich legitimeerde. BEDROG MET AUTO'S TE BOEDAPEST. Prullige motoren ln dure car rosserieën. De directeur van de Autohandelmaat schappij te Boedapest, een bekende figuur in het mondaine leven, is op aanwijzing van een twintigtal Hongaarsche groot grondbezitters gearresteerd. Hij verkocht wagens van de allerbeste merken, doch korten tijd na hun aankoop bleek den nieuwen bezitters, dat er aan hun machine wat haperde. Het bleek dan, dat in de dure carrosserieën minderwaardige mo toren waren geplaatst. De politie wil thans zien vast te stellen, hoeveel van deze auto's in omloop zijn. Ofschoon hij heeft aangeboden een hooge cautie te stellen, bleef de directeur in hechtenis. Verzendings- weg Datum der terposibezor- ging Tydstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam 18 Juni 6.30 's av. ld. via R'dam 12 en 26 6.30 's av. Per Holl. mail via Genua 12 en 26 8.— 's av. ld. nazeycllng 13 en 27 9.— 's m. ld. 2e 13 en 27 6.80 's av. Per Holl. mail vla Marseille 5 en 19 8.— 's av. ld. nazending 6 en 20 8.— 's av. •)Id. 2e 6 en 20 6.80 's av. Per Eng. mail Eiken via Marseille Donderdag 6.30 's m. Per luchtpost Amsterdam Rotterdam Parijs—Mar seille ter door zending met Britsche Eiken schepen. Donderdag 6.30 's av. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam Per mail via A'dam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 14 Juni 7 en 28 2 Juli 6.30 'sav. 6.80 av. 6.30 'sav. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin: Per zeepost via A'dam (Colonlijn) 7 en 28 Juni 6.30 'a av. Idem (Zd. 11 en 26 Paciflciyn) Per mail over Engeland 11 6.80 'sav. 6.30 'sav. Naar Aruba, Bonaire en Cura^ao Per zeepost via A'dam (Coloniyn) Idem (Zd. Pacificiyn): 7 en 28 Juni 11 en 26 6.30 's av. 6.30 'sav. dooi, maar werd daar tot ataan gebracht. bedraagt nu dus tien. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwyzlng „zeepost". Uitsluitend brieven en briefkaarten. Rópinson. blijft men kalm en helder Indien men te voren gebruikt een paar Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten fijdstippenvan verzending der brievenmalen Naar Ned. Oost-lndië. Naar Ned. West-lndld.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5