p<^-Radio-Programma-^j Legerberlchten. Sport. Do Olympische spelen. Marlneberlchten. Hiermede heeft een nieuwe personeels organisatie haar intrede gedaan bij de Marine, welke beoogt te komen tot samen voeging van alie technici bij1 de Marine in een verband en geleidelijke opheffing der bestaande vakliedenorganiaaties bij de Marine. BJJ het departement van marine ia be richt ontvangen, dat Hr. Ms. Z 7 op reis van Vigo naar Nieuwediep Vrijdag te St, Nazalre is aangekomen, ter aanvulling van den brandstofvoorraad. Zij zal tege lijk met Hr. Ms. Hertog Hendrik 6 Juni te Nieuwediep aankomen. Vereeniging van Technici der Koninklijke Marine. BjJ besluit van 17 April 1028 is de Ko ninklijke goedkeuring verleend op de statuten der Vereeniging van Technici der Koninklijk* Marine. VOETBAL. GYMNASTIEK. TENNIS. ZEILEN. Kon. Marine*Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 4e Periodieke Zeilwedstrijd! op Vrijdag 8 Juni. WOENSDAG 6 JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchtnuziek door het Trio Ver- hey. 3.004.00 Maak het zelf! door Mevr. Schaake-Verkozen. 6.007.15 Concert door het Trio Rentmeester. 7.157.45 Pianoconcert van Renée Regnard. 8.00 Concert door het Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Lotte Muskens- Sleurs, zang. Herman Leydensdorf, viool. Piet Meerahoek. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Middagconcert. Mevr. R. A. v. d. Horst, piano. Hl v. d. Horst, cello. H. Her- mann, viool. 5.00—6.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. G, Ingwersen. Mevr. A. v. Eyk-Muller, zang. Mej. C. Muller, piano. 7.308.00 Causerie door K. H. Spijkman. 8.00 Concert. Mr. C. v. Rij: De organisatie van den Middenstand. To v. d. Sluijs, sopraan. Barend Renden, piano. Dsventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 12.20 Concert, voor alt en tenor. 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orkest concert. 3.05 De Derby-rennen. Verslag gedu rende wedstrijd. 3-35 Schoollezing. 4.05 Lezing. Dieren in den tuin. 4.20 Licht klassiek con cert. Th. Gordon, mezzi sopraan en strijktrio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek'. 6.40 Tuin- praatje. 6.50 Nieuwsber. 7.03 Dansmuziek. 7.20 Gezondheidscauserie. 7.35 Brahms' pianocom posities. 7. 45 Causerie: The adventure of life. 8.05 Fred Adlington's kamermuziek-ensemble. 8.20 „The sweepstake", i-acter van Applin. 8.50 Fred Adlington's kamermuziek-ensemble. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Reizigersverhalen. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Joodsch muziekfeest". Het mannenkoor van de Synagoge. Gemengd koor en solisten (bariton, sopraan, piano). 11.20— 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 17SO M. 10.30—11.00 Grammofoonmuziek. 12.30—2.10 Klassieke kwartetten. 4.03—3.03 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 11.3312.1S Muziek u. d. tijd van Fred. den Groote. 1.23—2.30 Operettemuziek. 6.207.13 Orkestconcert. 8.40 Grotesken. W. Buschof, declamatie. L. Bodmer, bas. R. Evler, cello, Daarna tot 12.30 Dansmuziek. KönigswUsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.30—3.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestcon- eert: 6.20—8.05 Lezingen. 8.50 Sportcauserie. 9.03 Zwem-causerie. 9.20 Sonaten. Prof. Have- mann, viool. L. Hoffmann-Behrendt, piano. 10.50—11.50 Walsmuziek. Orkest en H. Schnitzler, declamatie. Hamburg, 395 M. 4.3J Pianocomposities van Bach Jr. 6.20 Or keatconcert. 7.4S „Othello", opera in 4 acten van Verdi. Daarna tot 11.20 Dansmuziek en cabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.3510.33 Orkestconcert. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijke Omroep). 8.15S.oo Pers-, handels- en financleele be richten. 12.0012.0S Zuivelber. 1.30—2.41 Beursnoteeringen. 3.35 Landbouwber. 3-53— 3.87 Zuivelber. 5.30—3.33 Zuivelber. DONDERDAG 7 JUNI. Hilversum, 1060 M. 13.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Ver hey. 3.004.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen o.l.v. Mevr. Ant. v. Dijk. 6.007.15 Con cert door het Trio Rentmeester. 7.157.45 3de Engelsche Olympiadeles. 8.00 Puccini-avond. Hélène Cals, sopraan. Co van Geuns, sopraan. Jules Moes, bariton. Paul Pul, bariton. Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 9.50 (na no. 10) Causerie over Puccini door Louis Schmidt. ,0.00 Persber. 10.45 Dansmuziek door Rent- meester's band. Hulzen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 13.30—1.45 Concert. Mej. D. v. Daalen, sopraan. P. Halsema, plano. 6.007.00 Gram mofoonmuziek. 7.00—7.25 Spr. C. A. de Bruyn: De beteekenis en waarde van Gymnastiek. 7.33 8.00 Idem, idem. 8.00 Concert. Spr.: Ir. W. H. C. Knapp: Boer en stedeling. Mej. L. Lau- enroth, piano Mej. M. Scager, viool. Mevr. J. Helh, fluit D. Vos, altviool. G. v. Scager, cello. Dsventry, 1600 M. 10.38 Kerkdienst, n.ao Gramofoontnuzlek. 12.20 Lichte muziek. Trio sn sopraan. i.ao— 2.20 Grsmofoonmuziek. 2.30 Causerie. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.03 Cau serie: De hulshond. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert-orgel-bespeling. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 V. Olof sextet. 6.33 Landbouwber. 6.40 V. Olof sextet. 6.30 Nieuwsber. 7.03 Voor padvinders. 7.30 Muziekcauserie. 7.35 'Brahm's piano-composities. 7.43 Causerie: Financiën i. d. moderne wereld. 8.03 K. Falkner, bariton. 6.20 Gharlot's uurtje. Muziek en zang. 9.20 Nieuwsb. 9.40 „La Bohëme", ae en 3e acte. 10.3512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. io.so11.00 Gramofoonmuzlek. 12.30—2.10 Orkestconcert. Werken van Rossini en Gou- nod. 4.03S.os Kinderuurtje. 8.50—11.30 Or kestconcert. Langenberg, 469 M. 9.20—10.30 Kath. Morgenwijding. 1.233-30 Orkestconcert. 6.20—7.13 Concert door het „Vroolijke Ober-Schlesische radiokwartet". 8.40—9.43 Concert door het Werag-orkest. 9 !011.00 Concert. H. Guermanowa, alt. H. Holwe, bariton. Werag-koor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KönigswUsterhausen, 1250 M. (Zeesen). De politiekruisers Triton en Vulcanus, on der bevel van resp. luit. ter zee ie kl. H. Vree- denburg en C. Meijer, zijn naar de Noordzee vertrokken voor 't uitoefenen van toezicht op de visscherij. Naar wij vernemen zullen de Z-booten 5 «n 6 vanuit Vlissingen de Hertog Hendrik te gemoet varen en met dat schip hier terug keer en. Met het s.s. Patria vertrekt 13 dezer een transport van 11 onderofficieren der zeemacht naar Oost-Indië. De luit. ter zee 2e kl. J. A. L. Muller wordt op nader te bepalen datum overgeplaatst van Wachtschip Willemsoord naar Evertsen. De korporaal der mariniers J. van Wijn gaarden is met ingang van den len Juni be vorderd tot sergeant der mariniers. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIQHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund nssr Nederland terug te keeren Per stoomschip Prinses Julisnas 16 Mei van Priok: Seinersmaat G. Meng, matroos 2e kl, A. J. de Leeuw, korp.-macht. 2e kl. S. N. Anema. Per stoomschip Tambora, 23 Mei van Priok, Serg.-ziekenverpleger J. Mo). Per stoomschip Sibajak, 4 Juli vsn Priok: Bootsman J. Leij» en J. W. Bol. Per stoomschip. Prins der Nederlandenu IJ Juli van Priok: Oppertorpedomaker J. A. Laarman, aerg.- monteur E. J. Frerika, macht.-majoor F. J. de la Fonteijne, serg.-macht. W.Wijdoogen, korp. macht. O. W. Hen, W. F. J. Besangon, J. Jaghie en F. B. Sloof. Per stoomschip Patria, 1 Aug. van Priok: Opperkonstabel G. J. Meulman, bottelier- majoor J. van der Sande, serg.-seiner D. Mü- lenaar, serg.-monteur A. van der Boon, korp.- seiner C. Kommer, korp.-timmerman J. de Boer. Per stoomschip Johan de Witt, 8 Aug. van Priok: Adj.o.off.-macht. C. J. de Vuijst, serg.-seiner G. Bennema, serg.-bottelier D. Domerchic, korp.macht. H. J. Vlaming, korp.-seiner J Kesteloo, korp.-schrijver J. A. Riksman. Per stoomschip Slamat, 15 Aurg. van Priok Serg.-monteur R. J. van den Broek, serg.- schrijver P. C. Alblas, korp.-monteur H. F. A. Wagner. Vergunning tot thuisvaren van den korp. torpedomaker T. G. M. Jansen en van den aerg.-maeht. C. L. Huijitr is ingetrokken. Ondervolgende onderofficieren zijn aange wezen om den 25en Juli a.s. per stoomschip Indrapoera naar O.-I. te worden uitgezonden: Serg.-maj. der mars. A. W. van Druijten, id. A. Zonnenberg, nerg.-monteur H. J. Tuin der, serg.-kok E. Wajerink, serg.-vliegtuig maker H. A. H. van der Sande. 7 Juli: serg.-kok L. P. van Veen vsn Wicht schip Willemsoord naar Mar.hoapl. 5 Juni: serg.-geschutmaker J. J. Willemsen vin Evertsen naar de Ruijter. Res. 2e luit. C. J. van Oss, van het reg. kuit- art., is tot en met 23 dezer te Helder voor her halingsoefeningen onder de wapenen gekomen. Da kwart-finales. Een sehltta- randt prtstatla van da Balgen, dia mat 3—6 van Argentinië verliezen. Een unfair voetbalgavaeht tus- achen Dultichland en Uruguay; de Duitaehera da hoofdschuldigen. De match BelgiëArgentinië werd Zater dagmiddag tusschen vieren en zessen gespeeld en ook nu was het weder in één woord schit terend, zoodat het met tallooze vlaggen ver sierde Stadion een feestelijke aanblik bood en het Van Tuylplein weer zijn gewoon Olym pisch aspect te zien gaf. Het is zooals. ver wacht was, een ze®e voor de Argentijnen geworden, maar cadeau hebben de heeren het lang niet gehad, want België speelde vooral in de ie helft in zijn Antwerpschen vorm van 1920 (toen zij het tournooi wonnen). En dat wil wat zeggen! Een verslag van deze 12.20—5.20 Lezingen. 3,20—^.ao Orkestcon- ontmoeting, hoe belangrijk overigens, kan met het oog op onze beperkte Ze deden dat volgens het oude beproefde re cept: snel en stevig open spel. Het bleek al heel spoedig, dat men hier mede de zwakke plek van de Argentijnsche ploeg had gevonden. Dat open spel n.1. eischt een snelle achterhoede en dat was niet be paald de sterke kant van de Argentijnsche verdedigers. Het gevolg was, dat de Belgen meer en meer in den aanval kwamen, dat de Argentijnsche verdediging geheel uit elkaar werd getrokken en dat de aanval der Roode Duivels daardoor gelegenheid kreeg om doel punten te maken. Van die gelegenheid hebben ze op schitterende wijze gebruik gemaakt. Het gevolg was, dat ze nog voor de pauze een tweetal doelpunten wisten te maken en dat ze kort na de hervatting den stand op 33 wis ten te brengen, een prestatie, waarvoor men ontzag moet hebben! Hierna begon evenwel de Argentijnsche voorhoede, die af en toe wel wat te veel aan kort samenspel vast hield, krachtiger aan te vallen. Het was in deze periode dat de Belgi sche verdediging eenige minder gelukkige oogenblikken had, waarvan het vierde doel punt der Argentijnen het gevolg was. Daar er op dat oogenblik betrekkelijk nog slechts weinig speeltijd beschikbaar was, werd het duidelijk dat de strijd thans ook voor de Bel gen verloren was. De verslapping, welke hier van het gevolg was, stelde den Argentijnen in staat nog 2 doelpunten te maken en herhalve met 6—3 te winnen. Dat de sterkste ploeg dezen wedstrijd heeft gewonnen, staat vrijwel vast, even stellig is het, dat de Argentijnen de overwinning te danken hebben aan hun voortreffelijk voor- hoedespel. Dat was, vooral in het begin van den strijd, van bijzondere kwaliteit. Voor de Belgen niets dan lof. Dat ze van een dergelijk elftal verloren, is werkelijk geen schande. Ze hebben gevochten als leeuwen. Ten slotte hebben ze het tegen de betere bal controle van den Argentijnschen aanval moe ten afleggen. In twee wedstrijden hebben de Argentijnen nu 17 doelpunten gemaakt wat voldoende bewijst, dat er in den aanval de noodige kracht zit". De wedstrijd werd geleid door den Italiaan Achille Gama, met aan de lijnen Foltijnski, een Ned.-Indiach referee, en Alfred Birlem, een Duitscher. De Belgen hadden een wijziging in hun elftal gebracht; De Ble stond in het doel. Raimond Bralne, van Halme en Moesch&l scoorden de Belgische goals. „De Argentijnen spelen geen voetbal zij componeeren het", zegt „Leo" in een beschou wing in de „Tel.". Er waren 25000 toeschouwers aanwezig. eert. 6.208.03 Lezingen. 8.30 „Die fünf Frankfurter", klucht in 3 acten van Rössler. 10.50—11.50 Dansmuziek. Komburg, 395 M. 4.33 Opera-koor-concert. 3.33 „Requiem" van Fulotti. Koor en orgel. 7.45 „Fatinitza", opera in 3 acten van Zeil en Genée. Muziek van Suppé. Daarna tot 11.20 Cabaret. Brusssl, 309 M. 3.20—620 Orkeatconcert. 6.33—7.83 Trlo- eoncert. 8.3310.35 Orkeatconcert. Bchevanlngen-Hoven, 1930 M. (Zakelijke Omroep). 8.138.00 Pers-, handels- en financleele be richten. 12.00—12.03 Zuivelber. 1.30—2.43 Beursnoteeringen. 3.82—3.37 Zuivelber. 5.30- 3-35 Zuivelber. ruimte, niet gegeven worden. We volstaan met het oor deel van den heer Groothoff, die als volgt zijn indruk van het gebeuren geeft: De wedstrijd van de Belgen tegen de Ar gentijnen is een der aardigste wedstrijden van het tournooi geworden. Men heeft in dfeze ontmoeting de Belgen voor een groot deel van den tijd im hun allerbesten vorm zien spe len, een vorm, die levendig deed terugdenken aan de Antwerpsche wedstrijden in 1920, toep de Roode Duivels op zoo schitterende wijze het Olympisch voetbalkampioenschap wonnen. Het begin van den wedstrijd deed ons iets geheel anders verwachten dan de strijd ons ten slotte heeft gebracht. De Argentijnen begonnen in overdonderen- den stijl. Met keurig sluitend kort samenspel werd toen het Belgische doel belegerd en het gevolg was, dat in enkele minuten de Argen tijnen een voorsprong van 30 hadden ver overd. Zou het een herhaling worden van de Parij- sche débacle, toen het Belgisch elftal, dat met de allerbeste verwachtingen in het veld kwam, door de Zweden op zoo verpletterende wijze werd afgemaakt. De Belgen gaven hierop al heel spoedig het antwoord. Het was duidelijk, dat ze zich door den tegenslag niet lieten ontmoedigen, doch dat se alle krachten In spanden cm het verlom terrein te herwinnen. Dultichland—Uruguay 1—4. „Deze wedstrijd, Zondagmiddag voor een uitverkocht Stadion gespeeld w.o. liefst 18.000 Duitschers! is een aanfluiting van de Olympische gedachte geworden. Duitschland was de hoofdschuldige in dit voetbaldrama voi onverkwikkelijke momenten", schrijft de Tel.. Te betreuren valt het voorts dat de Dultsche captain (Kalb) hierin het voorbjeld gaf; na herhaalde waarschuwingen werd hij wegens moedwirtig natrappen van het veld gezonden. Dat was vóór de rust; daarna moest de links binnen Hofmann denzelfden oneervolien weg opgaap, zoodat Duitschland den strijd met 9 spelers eindigde. Tot met de rust is, wat onge oorloofd spel betreft, op het spel van Uruguay geen enkele aanmerking gemaakt kunnen wor den, maar in de 2e helft, blijkbaar geprikkeld door de ruwe speelwijze der Duitschers, lieten zij zich ook gelden. De manier waarop b.v. Caatro den keeper bewerkte, had met uitzetting bestraft moeten worden, wat evenwel uitbleef. De laatste 5 minuten van deze match zijn hoogst betreurenswaardig geweest, toen moes ten Hofmann en Nsiazzl het veld verlaten. Herhaaldelijk werd de Egyptische refere'! door protesteerende spelers omringd en elk oogen blik kon een handgemeen verwacht worden. („Het Volk" en „Htol." daarentegen roemen de leiding van den scheidsrechter.) Men wijst het gebeurde voor een dee! aan den leider, den heer Youssouf Mohamed die het spel herhaaldelijk onderbrak voor allerlei futiliteiten, doch de rgerlijke overtredingen onbestraft liet of volstond met een waarschu wing. Hij beging ook de fout zich met ver schillende spelers in te laten. Neen, Duitich- land'i weder-entree op het Olympisch Voet- bahournooi is geenszin» eervol geweest. Wat den wedstrijd betreft, kreeg in de ie helft Duitschland meer kansen dan Urujmay, ook al door hun forsche speelwijze, waardoor de Amerikanen niet in hun spkl kqnden komen, maar speciaal Hofmann talmde te lang met schieten. Al spoedig greep toen het eerste der incidenten plaats, eerst tusschen Hofmann en Nasazzi, dssrna kreeg Leinberger het aan den stok met een Uruguee». Het eerste goede schot kwam van Diiitache kant, doch Mazzali stopte goed en even later verknoeide Pöttinger een kans, toen hij alleen den keeper nog voor zich had (a la Buitenweg). 9 min. voor de ruat gaf Petrone een staaltje van zijn schitterend kun nen; na 3 Duitschers naar zich toegelokt te hebben, maakte hij den bal schitterend vrij om vervolgens Stuhlfaut geen schijn van kans te geven. Deze achterstand werkte prikkelend op den Duitschen spil, die daarna een Uruguees, toen den bal reed» lang weg was, ergerlijk trapte. Hij kon de kleedkamer opzoeken. Di rect daarop werkte Petrone zich weer door de verdediging heen en ook nu was zijn schot doodelijk (20). In de laatste minuten kreeg Hornauer nog een moeilijke kans, doch hij werd te veel gehinderd. Tegen 10 Duitschers spelende, hadden de Urugueezen in de 2e helft steeds een groot overwicht. Leinberger, die nu s£il stond, be ging dezelfde overtredingen als Kalb, doch hij kon blijven. Herhaaldelijk werd in dit gedeelte de strijd ontsierd door ruw en gemeen spel door beide ploegen. Uruguay voerde 't samen spel herhaaldelijk te ver door en had eerst na 20 min. succes door Castro. Als Stuhlfaut ver uitloopt, schiet Cea juist naast. Twee Duitsche doorbraken gingen door naastschieten ver loren, Castro viel den Duitschen keeper «net handen en voeten aan, en.... hij kreeg een waarschuwing, daar.ia werd Mazzali door 3 Duitschers ongeoorloofd aangevallen, hij wist den bal nog weg te werken, maar maakte te veel passen met den bal en uit de hieruit ont staande vrije schop scoorde Hofmann tegen. Vier minuten daarna een fraaie pass van Pe trone naar Campolo, die zonder gehinderd te worden naar binnen zwenkte en keurig naar Petrone retourneerde, die zonder bedenken Stuhlfaut voor de 4e maal passeerde (41). De laatste minuten waren zeer roerig. „Een wed strijd, die de schande van dit Olympisch tour nooi genoemd kan worden", besluit de Tel. Uruguay had invallers voor Andrade, die door een andere neger vervangen was (Piriz) en voor Scarone, in wiens plaats Castro speel de. Borjas had zijn plaats moeten afstaan aan Petrone, die met 3 magnifieke doelpunten de buteerde. De linksbuiten Arremon was ver vangen door Campolo. De Duitsche pers is het er vrijwel over eens, dat Kalb uit het veld verdiende gestuurd te worden, maar voor een gedeelte wijdt men de mislukking ook aan den referee, die zich tegenover de spelers niet verstaanbaar kon maken. Duitschland de oorzaak. Ook het „Handelsblad" wijdt een uitvoerige beschouwing -Over de betreurenswaardige in cidenten, voorgevallen in dezen wedstrijd. Ook dat blad zegt, dat Duitschland de schuldige is, „wamt van het begin af hebben de Duit schers het er blijkbaar op aangelegd om eerst de tegenstanders te nekken, hen op allerlei manieren buiten gevecht te stllcn, ten einde dan later gemakkelijk spel te hebben met de rest Reeds in de eerste halve minuut maakte een der achterspelers zich aan een zware over treding schuldig, steeds erger wrd dat en elkeen deed mee. De Duitschers wierpen zich telkens met hun volle gewicht op hun tegen standers en telkens kwakten Urugueezen tegen den gromd. Vanzelf ook wel eens puit- scher», want als het moet kunnen de Zd.-Amerikanen ook gooien en smijten Maar.... de Duitscher is begonnen! De Olympische gedachte vertreden! Waar blijft de gedachte aan de verbroedering der volken door de sport:' het groote ideaal van den stichter der moderne spelen, baron de Coubertin? Was deze match niet een aanflut ting een slag In het gezicht van de lichame lijke opvoeding? Dit hartstochtelijk vechten op het voetbalveld want anders was het niet dit met opzet letsel toebrengen aan den egenstander, is het niet volkomen uit den booze? En vraag wel, Is de prijs: Olympisch win naar e zijn of te kunnen worden waard, dat de reputatie van een heel volk op het spel wordt gezet. Want zeer zeker zullen deze be' apottelijk hartstochtelijke 90 minuten met hun elementair-woest Duitsche en hun geraffl- neerd-gemeene Urugueesche spel niet door de critiek gespaard kunnen worden. Want die elf tallen zijn immers afgezanten van een geheel volk! Er zAl veel toe noodig zijn, den on sympathieken indruk, door het Duitsche elftal gemaakt, weg te nemen. Ook Uruguay treft blaam, maar die ls se cundair, omdat de overtredingen der Zd.-Ame rikanen een gevolg waren en dde der Duit schers oorzaak. En tot op zekere hoogte treft ook den ar biter schuld. Omdat die* door de eerste 10 minuten slapweg te laten doorspelen, niet van beginne aan het heft in handen heeft gehad. Dan ware veel ellende te voorkomen geweest Deze wedstrijd van Zondag 3 Juni zal een der leelijkate herinneringen zijn aan de Olym pische Spelen te Amsterdam". Ds wedstrijden van Maandag. Italië an Egypte plastasn alch in da demi-finale. De ontmoeting ItaliëSpanje, die in eerste instantie na 2 uur spelen een onbesliste uit slag had (11), is na overspelen op overtui gende wijze door de Italianen gewonnen. In derdaad trekt de sterkste partij aan het lang ste eind; de Italianen speelden een vlot en sluitend spel, dat vooral voor doel gevaarlijk was, wat niet van Spanje kan gezegd worden. In dezen vorm spelende zal Italië de Uru gueezen waardig partij weten te geven. Hoe wel er wel een» stevig werd gespeeld, ging het spel geen oogenblik de perken te buiten, zoodat scheidsrechter Boekman geen lastige taak had. Italië had met ruat een 40 voor- sprang; nog geen minuut in de 2e helft scoor de Spanje tegen, daarna een poos een gelijk- opgaand spel, totdat na 26 min. apelen het Iiallaansche overwicht weer achitterend tot uiting kwam, vooral de vleugeli traden op den voorgrond. Het einde kwam met 71. Portugal—Egypta x—a. Een paar duizend menschen zijn van deze match getuige geweest. Op bijzonder hoog peil stond deze match niet, hoewel er toch wel wat te genieten was. Tusschen beide ploe gen bestond slechts weinig verschil, hoewel Egypte nog den besten Indruk maakte. Toch zal dit elftal tegen Argentinië «naar weinig kans hebben. Egypte leidde met de rust met 10, daarna werd het a0 en 12 min. voor het einde kwam het tegenpunt. Scheidarechter waa de Italiaan Mauro, bijgestaan door de heeren Vuyck (Holland) en Comoren (Spanje). Da dami-flnaloa. Deze worden morgen en Donderdag ge speeld. Woensdag; Argentinië Egypte en Donderdag; Uruguay—Italië. Hat Trooattournool gaat door. Reedi 4 dealnamara. Het doorgaan van het Troosttournool is ver zekerd; ingeschreven hebben Nederland, Chili, Naar de N. Rott. Crt. uit de beste bron ver neemt, ligt het in de bedoeling van het Be stuur van den Duitschen Voetbalbond, na terugkeer van de ploeg in Duitschland, de spe ler» Kalb an Hofmann, die van het veld zijn gezond», voor garuamea tijd te achoraoa, België en Mexico. H oliënd— België. De loting voor dit tournooi heeft inmiddela plaat» gehad. Jil Arnhem op het Vitesie- terrein, wordt gespeeld Chili—Mexico, onder leiding van den heer De Wolff en op het Sparta-terrein te Rotterdam Nederland— België, onder leiding van den Italiaan Gama, Aanvang om 6 uur. Het Ned. elftal ondergaat in de voorhoede een belangrijke wijziging, daar Freeze en Buitenweg vervangen zijn door Smeet» en Tap. Harry Deni» speelt dan zijn Soen landenwedstrijd, welk feit niet onopge merkt zal voorbijgaan. Beide wedstrijden vinden hedenavond plaat». Varkoop der plaatten voor de finales. Voor de finales zullen de beschikbare plaat sen worden gedistribueerd, waarbij getracht zal worden om ook de garantiehouders, aan gesloten Bonden, de provincie en omliggende landen zooveel mogelijk te betrekken. Het ia noodzakelijk, dat de aanvragen, Dins dag binnenkomen, terwijl de aanvragen, die opgeschroefd zijn, d.w.z. de belangrijkheid der organisatie of van het bedrijf te boven gaan zonder meer op zijde gelegd moeten worden. Geen enkele aanvrage, dan die voor de finale van het voetbaltournool zal in behandeling worden «enomen. Het Comité tracht de kaar ten zoo billijk mogelijk te verdeelen, daarom verzoekt het, bij de aanvragen geen geld te zenden, dit verhoogt de werkzaamheden zoo- dantj, dat het heeft moeten beiluiten, geld zendingen terug te zenden. De ae klasse A werd beëindigd mer een groote zege van Alcmana op WrC (o ij. De Joego-slaven. Het Olympisch elftal van Joego-Slavië, dat slechts met 2-1 van Portugal verloor, speelde Zaterdag te Parijs tegen de Racing Club de France, welke matcih de Serviers met 3—1 hebben gewonnen. Hst N. V. B.-programma. Da dami-finalts Holdart-bakar. RCH-DFC 4—0, PEC-CW 8—1. RCH en PEC (Zwolle) komen dus in de finale. Promotie Noord, xe klasse. Een gelijk spel tusschen WW en Sneek (2—2) is oorzaak dat beide clubs nog een beslissingswedstrijd moeten spelen. Hetzelfde is het geval in het Westen, waar in Gouda ONA met 8—1 won van Voorwaarts. Gouds an ONA mostaa au aaa beslissings wedstrijd spalea. N.-H. V. B. xe klasse B. DTS—Texel 6—3, SchagenZeevogels (Z. niet opgekomen. Rauchbeker. HRC 2-KFC 2 s—1. Buiten de competitie. HiRC—Hollandia 3—1. Helder-comb.—HBS *~4' H.R.C.—HOLLANDIA 3—x. „Genoeglijkhei da* oetbal". Deze door den heer Dol geleidde oefen match trok door het schoone weder maar weinig publiek. Het is geen bepaald fraaie, noch spannende match geveest; er is heel kalm gespeeld, bij beide partijen ontbrak de prikkel om te winnen, wat trouwens te be grijpen is, want er stond niets op het spel. HRC is dooreen genomen de sterkste partij geweest en was de middenvoor schotvast ge weest, dan zou de score hooger zijn gewor den; het moest bij de rooden meest van recht» komen, daar Prins een speciale bewaking genoot. Wat het spel van HRC betreft, kan alleen dit gezegd worden, dat geregeld oefenen dringend geboden ls. Eenige goede momenten daargelaten moeten we opmerken, dat de spe lers slechts hun plaats hielden, wat de oor zaak was, dat men elkaar nogal eens ln den weg liep. Ook het aangeven van de middenlinie geschiedde te hard en duurde te lang. We hebben de ploeg veel beter gezien. Hollandia kwam verzwakt uit, maar heeft niettemin kranig stand gehouden. De vete raan Dekker verdedigde prima; in de voor hoede was de middenvoor niet slecht, die wist wat spelverdeelen was, maar deze linie is niet al te veel ln actie geweeit. HRC had met rust de leiding met 2—1. Toen het 1—0 was, maakte Heil. nt goed werk van den linksbuiten OP keurige wiiie gelijk, doch eenige minuten later zorgde Be- neker na ettelijke vergeefsche pogingen dat zijn club de leiding weer herkreeg. 10 min. in de 2e helft zette Roobol magni fiek voor, waarna voor den middenvoor een prachtkans ontstond, die hy ook benutte. Toen zijn de Racers een heele poos in de meerder heid geweest en droeg het spel een zeer ge noeglijk karakter. Beneker knalde lustig over de lat en ook Kapel volgde dit voorbeeld een maal. Tegen het einde kwamen de gasten nog even opzetten en werd keeper Goude- waardt een paar maal aan bet werk gezet. Het einde kwam met 3I. De leiding van den referee verhief zich niet boven het peil waarop deze match stond, hij zag veel door de vingers. Algem. Vergadering. Wij verwijzen naar de in dit blad voorkomende annonce, betreffende de alg. vergadering op Maandag a.a. De agen da bevat eenige zeer belangrijke punten. Behagen. Bparta-nlauwv. Sparta 1 te Schagen dacht Zondag zijn laat- tten competitiewedstrijd te spelen tegen Zee vogel», welke club bij het eerste treffen met 31 verslagen werd. Maar Egmond bleef zon der kennisgeving weg. Daardoor worden de Zeevogels 2 punten teruggezet en moeten 10 boete betalen. W leringen. Bucces-nieuws. Onze roetbslvereenlging Succes t, welke ƒ.1 Zondag voor de zomercompetitie naar Anna Paulowna waa, om aldaar tegen Kleine Sluis 1 te spelen, was zeer onfortuinlijk en verloor met 4—2. Turn dag „Wleringen". 7 Onze gymnastiekvereeniging „Wleringen" hield j.1. Zondagnamiddag een turndag op het land van den heer Bruul te Hippolytus- hoef. Om 2 uur gingen alle leden met de mu- ziekvereeniging „Harmonie" voorop een rond gang door Hippo'a atraten maken. De vroo lijke muziek, de turner», de kiiklustigen enz. brachten levendigheid in het dorp aan. Op het terrein aangekomen werd een zeer rariee- rend programma uitgevoerd. Brug-, paard-, knot»-, vrije- en ordeoefeningen, hoog- en verspringen, enz. Alle» werd ten aanschouwe van veel pubjiek en onder de vroolijke tonen van „Harmonie" keurig uitgevoerd. De leider der veTeenigiXg, de héél- Pennekamp van Anna Paulowna, heeft met zijn gymnaatlek ons dan ook een ssngentmen middag bezorgd. Da Internationals kampioenschappen. Ondanks de sombere vooruitzichten, die ten opzichte van het succes der officieel erkende intern, kampioenschappen van Nederland be stonden, is de deelname tenslotte nog bijzon der meegevallen. 16 landen zullen vertegen woordigd zijn, n.1. Nederland, België, Frank rijk, Duitschland, Zwitserland, Engeland, Noorwegen, Oostenrijk, Griekenland, Joego- Slavië, Tsjecho-Slowakije, Italië, Egypte, Ver. Staten, Argentinië en Chili. De Franschen zijn- het sterkst vertegenwoordigd (3 dames en 7 heeren). De regeling is schitterend voorbereid, terwijl de wedstrijden te Scheveningen gehou den worden, van 717 Juni. (Oswijsigd.) Waarschuwingsschot (halfstok hijsohaa vlag Z) tan 8 u. 16 m. Modalslotpon B I. Vijf min. schot: hijschen vlsg Z Afvaartschot: strijken vlag Z Modslsloepen B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Fantasiesloepen en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Uitstel van een uur van alle klassan vlag U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Baan richting met ton Roode vlag. Baanrlchtlng tegen ion Witte vlag. Lijn van aankomst la: Zwarte ton, Wler- hoofd. De afvaartboei tevens tankomitboel voortaan zijn da aUatiaka ine «biet bal 8 u. »S. 8 u. sa 8 u. 40. 8 u. 48. 8 u. II. 9 u.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6