T TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS de duif VAN DONDERDAG 7 JUNI 1928. MOTORONGELUK. KERMESSE D'ÉTÉ VOETBALVER. „HELDER". Gemeenteraad. Grondbedrijf. Grondbedrijf. Grondbedrijf, Legaat. Voorwaarden electrlclteitslevering enz. Drankwet. Melkcentrale. Precariorechten. Woningen Pompstation. Kasgeldleenlng. Benoeming. Ter Inzage. Heffingspercentage plaatselijke inkomstenbelasting. In uwe vergadering van 8 Mei ji. werd ■ons voorstel inzake vaststelling van het heffiingspercemaage plaats, inkcmstenbelas- ing overeenkomstig den wensch van de meerderheid' tin uw Ooilege, aangehouden, .en einde over deze aangelegenheid nog eerst het gevoelen te vragen van de Com missie van Bijstand voor de Financiën. Diensvolgens wordt thans aan u overge legd' het op 22 Mei ji. door genoemde Com missie aan ens uitgebrachte rapport, waar bij geadviseerd wordt, om u voor te stellen het heffingspercentage niet op 6.3, zooais wij u hadden voorgesteld, vast te stellen, doch op 6, en wei op de navolgende gronden: a. De meer-opbrengst van de heffing van 180 opcenten op ce hoofdsom der perso neel© belasting zou, bjj verrekening van d'e .e verlieenen restitutie'® met de suppletoire aanslagen, gesteld kunnen worden op 30.000 Ingezonden Mededeellng. Adi/uitknippen v/hCHR-PLEINE5:DEN DOLDER MMiMIHI b. De meer-winsten der bedtrij ven zouden, op grond van d'e thans reeds bekende uitkomsten en re kening houdende met het vormen van eenige reserve, zijn te stel len op n 10.000 c. Bij' een heffimgspercentage van 6 van een' vermoedelijk belast baar inkomen ad 9.071.000 zal de opbrengst van' de eigen irnkom- sfcenbelasttng bedragen 544.260 dl Te ramen uit forensen-be lasting 85.000 In totaal aizoo te zamen rondi 619.000 zijnde het bij de gemeente-lbegrootiing 1928 geraamde bedrag. Hoewel de Commissie de ovengenoemde cijfers als safe beschouwt., meenen wij toch, dat er nogal bezwaren bestaan om ze maar zoo aan te nemen, en dus ook om bet advies dér Commissie op te volgen. B. en W. hebben te dien opzichte be zwaren,, welk© hierop weerkomen: a. dat zij de meer-opbrengst der opcenten op1 de Per soneel© belasting toch maar liever volgen® de schatting van den: Inspecteur handhaven, welke ter zake beter tot oord'eelen bevoegd s dan buitenstaanders. Weliswaar, zoo bleek) uit een mondieliling onderhoud met den ïnspeoteur,, is door henschatting van' wonin gen de hoofdsom in totaal vrij1 belangrijk looger geworden, en dus ook de opcenten, maar dit sluit volstrekt niet in, dat de ge meente ook inderdaad1 In die mate hoogere netto-ontvangsten zal verkrijgen. De vlot tend© bevolking is oorzaak, dat bier on evenredig veel' afschrijvingen wegens ver trek worden verleend', en in d'e tweede plaats zijin te&en de verhoogde huurwaarde grondslagen vele bezwaren, ingediend', waar van. verlagingen het, gevolg zullen zijn. b. Ten opzichte van de meer-winsten der bedrijven is gebleken, dat hiervan nog niets met zekerheid kan worden gezegd'. Deze door de Commissie geraamde meerdere winst van' 10.000 zijn vermoedelijk het gevolg van een bezuiniging op steenkolen, maar daartegenover staat dan weder een aanzienlijk mindiere opbrengst' van neven producten:. Maar zelfs als zou een, meer- winst van 1 10.600 worden, verkregen', dan gaat het., naar de meening van B. en W., nog niet aan op grond' daarvan' een lager heffingsperoentage te bepalen. Ging men rekening houden1 met- andere hegrootdngs- posten, dan zou dat neerkomen op een herziening der geheel© begroeting. Het mag alleen' geschieden ten aanzien van andere belastingen, zooals dan ook gedaan Is voor Vergunningsrecht voor openbare Gemeente-gronden. Aanvaarding van een legaat. met zijspan langs het Kanaal. In de zij- daarnaast is een origineel voetbalver- span was een tante van hem gezeten, ter- maak, waarbij men den bal schieten moet wijl een meisje zich op de duo bevond. In gaten, welke in het achterzeil ge- Ter hoogte van 't Zand geraakte de be- maakt zijn, een karwei, dat minder ge- stuurder de macht over zijn stuur kwijt, I makkelijk is dan men wel denkt, terwijl waarschijnlijk doordat 'het wiel van de de kleine zaal de groote aantrekkelijk Onze plaatsgenoot, de heer O. H. Wols, slaagde voor het diploma Boekhou den van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. Onze vroegere plaatsgenoot de heer D. Stevenson, slaagde voor ie stuurman Groote vaart. Op de te Utrecht en Arnhem ge houden P. B. N. A .-examens slaagde voor het diploma A Bouwk. Opz. onze plaats genoot de heer H. J. Mooij. Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden Nijverheids-onderwijs-examens slaagde onze plaatsgenoot de heer G. Rens voor de acte N I (Natuur- en werk tuigkunde). De Insp. v. h. L. O., in de Insp. Helder, G. Chr. Dun, verzoekt ons mede te deelen dat hij a.s. Donderdag 7 Juni geen spreekuur kan houden. Donderdag 14 Juni zal zijn laatste spreekuur zijn vóór de examenperiode. Na dien datum kan hij tot nader aankondiging geen spreek uur houden. UITSLAG OPENBARE VERIfcOOPING gehouden door notaris A. M. Engelmann, gisterenavond in „Musis Sacrum". De volgende perceelen werden publiek ver kocht: Woon- en winkelhuis met werkplaats en erf aan de Keizerstraat No. 98, groot 1 Are 34 cA. Kooper de heer J. N. C. Verfaille te Helder voor 6325. Huis met schuur en erf aan de Plant soenstraat No. 2, groot 1 Are 23 cA. Het recht van erfpacht tot wederopzegging of tot 80 April 1950, op twee perceelen tuin grond aan de Plantsoenstraat, naast dit erceel, tezamen groot 1 Are 60 cA. 'ooper de heer A. Govers Rz. te Helder voor 4040. Huizen en erven aan de Hoogstraat Nos. 34 en 36, elk groot 88 cA. Kooper de heer J. A. Steenman q.q. te Helder voor 2345. 3e GEMEENTE-CONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps op Dinsdag 12 Juni, des avonds van half 9 tot 10 uur in de Muziektent, Plantsoen. Dir. Jb. ter Hall. Programma Toujoui; cn Tête Marche, S. P. v. Leeuwen. Ouverture Symphonique „Afctila", And. Grandjean. „Traumideale" Walzer, Julius Fucik. Chant de biteliers du Volga, (Instrumentatie J. ter Hall), Levine. Het bekende Kubansche Kozakkenlied. 5a. HoMandsche Boerenmeisjesdans, M. Samehtin. 5b. Hollandsche Boerenklompendans, 6. Fantaisie sur „Si j'étais Roi", Opéra-comique de Ch. A. Adam. y. Aus Freundsohaft Marsch, J. ter Hall. No. I, 2, 4 eerste uitvoering door 't Sted. Muziekcorps. DE A.S. KERMIS. Nog enkele weken scheiden ons van de jaariyksche kermis. In afwijking met an dere jaren zal ditmaal de kermis meer geconcentreerd worden, het Havenplein is thans als kermisterrein vervallen. Van 2 tot en met 8 Juli a.s. zullen vol gens de gehouden verpachting de navol gende groote inrichtingen een stand plaats hebben. Op het Nieuwe Kerkplein: Een schouw- burgloge van Lion Dassi; Op het Molenplein: Een beignets- en wafelkraam van J. v. d. Linden en een luchtschommel van H. Vallentgoed. Op het Westplein en Singel: Een stoomcaroussel van J. W. Janvier, een luchtschommel van N. J. v. Dam, een draai- en een fietsenmolen van P. J. v. Dam, een schiettent van J. Schuurman, een Wembley-attractle van Gebrs. Hom- merson, een golfbaan van J. W. Janvier, een danstent van J. Benema en een zweefmolen van A. v. Dam. EEN SYMPHATIEKE DAAD. De heer F. Sturk, wonende in de Jan- zenstraat, was machinist aan de Water en Lichtbed rijven, doch moest wegens toenemenden achteruitgang zijner oogen. werden afgekeurd. Thans is hij geheel •blind geworden» Zijn vroegere collega s. de ambtenaren en werklieden van de Water- en Lichtbedrijven alhier, alsmede van de Centrale Boekhouding hebben hem nu gezamenlijk' een radiotoestel cadeau gegeven, dat hem thans eenigszins schadeloos stelt voor zijn gemis. Dit werd hem Zaterdagmiddag, kant en klaar, ge monteerd en opgesteld, overhandigd, en hli was hier zoozeer mee in zijn schik, (lat hit ons verzocht langs dezen weg zyn hartelijken dank te betuigen aan allen, die hiertoe hebben bijgedragen. Aan welk verzoek wij op onze beurt gaarne voldoen, hopende, dat Sturk er nog vele jaren ge not van heblen mag. Zaterdagmiddag heeft bij 't Zand nabij het Noord-Hollandseh Kanaal een motor ongeluk plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De twintig-jarige gla- i^wassoher A. F. Moll Jr., wonende Kei- zeratraxt 71 alhier, reed met zijn motor zijspan in een wagenspoor geraakte. De motor reed over den berm van den weg te water, de duo-riidster zag nog kans er bijtijds af te springen, doch de beide overigen bekwamen een nat pak, terwijl de bestuurder bovendien nog kneuzingen aan zijn beenen en het onderlijf bekwam. Hij was niet in staat te loopen en is door den heer A. Wit, vrachtrijder te 't Zand, met zijn onfortuinlijke familie naar huis gebracht. Wie thans den Kanaalweg passeert, wordt voor den ingang van „Casino" ge troffen door een monumentalen poortin gang, waarmede de deuren van dezen muzentempel zijn gecamoufleerd, en om- getooverd in een kasteel. Voor den in gang van deze burcht staan een tweetal grimmige, maar als zij nader aan den tand gevoeld worden, vrij gemoedelijke hellebaardiers, die niemand tegenhou den, integendeel, hem (of haar) met zoet geweld naar binnen halen. Eenmaal bin nen, moet gij de brug over, daar is niets aan te doen; en een bord met opschrift noodigt u dan ook uit spoedig over de brug te komen. Zijt gij dan binnen, dan schieten dadelijk meisjes op u af voor een bloempje, en links en rechts vindt gij een keur van oud- en jong-Hollandsch ver maak, tezamen vormend een kermesse d'été, welke id gearrangeerd door de Voetbalvereeniging „H. F. C." Wat is de reden daarvan? zal men vra gen. Waarorp organiseert H. F. C. een kermesse d'été? Wij zullen het woord geven aan den voorzitter der vereeni ging, den heer Slikker, die dit aan de ge noodigden, welke Woensdagmiddag bij de officieele opening aanwezig waren, uiteenzette. Behalve voorzitter van de Vereeniging, is de heer Slikker tevens schout van de oud-Hollandsche kermis, en deze schout, bijgestaan door een tweetal andere, niet minder schilderachtige overheidsperso nen, maakte in zijn oud-Hollandsche kleedij een imponeerenden indruk. De heer Slikker dari zette uiteen, dat deze kermesse d'été voor H. F. C. van zeer groote beteekenis is. Er is ontzag lijk veel voor-arbeid verricht om dit alles op te stellen en te organiseeren, en het moest natuurlijk in de vrije avonduren geschieden. In Februari werd door H. F. C. besloten iets tot stijving der kas te doen, waarna het denkbeeld eener oud- Hollandsche kermis werd geopperd. In die dagen zag het er voor H. F. C. niet zeer rooskleurig uit; zij stond op de on derste plaats in de competitiewedstrijden en weldra was zij gedwongen deel te nemen aan de degradatiewedstrijden. De eerste hiervan werd te Amsterdam met 6—1 verloren, en het gevolg hiervan was, dat tien verplicht was de drie andere te winnen, wilde men in de tweede klas ge handhaafd blijven. Het werd noodig ge oordeeld wederom van de hulp van mr. Julian, den trainer, gebruik te maken, en deze was bereid te komen. Hoewel fei telijk de tijd te kort was om nog wat te kunnen bereiken, is- met veel energie en wilskracht de zaak aangepakt, en slaag de men erin met veel moeite op de oude plaats te blijven. De laatste wedstrijd aan den Bolweg was dan ook een formeele veldslag; wat daar gepresteerd is door de onzen, die, hoezeer ook geblesseerd, toch den strijd niet opgaven en tenslotte won nen, dwingt bewondering af. Nadat spr. een beroep heeft gedaan op de pers om deze feesten aan te bevelen, verzoekt hij den Burgemester de kermis te willen openen. Deze voldoet gaarne aan het verzoek van den voorzitter, doch wil niet nalaten zijn teleurstelling erover uit te spreken, dat het met onze voetballers niet gegaan is zooals spr. had gehoopt. Bij een vori ge gelegenheid, namelijk de promotie naar de tweede klasse, heeft spr. den wensch uitgedrukt, dat we in den Helder nog eens een eerste-klasser zouden krij gen. Het tegendeel is het geval, en al is dit per slot van rekening niet de schuld van de'voetballers zeiven, geheel vrij uit gaan ze ook niet. Bij diezelfde gelegen heid heeft spr. gezegd, dat het zoo jam mer was, dat ook op dit terrein wederom verdeeldheid heerscht. Hadden we één krachtige vereeniging, dan kon er wat bereikt worden. Intusschen hebben we er ons bij neer te leggen, dat dit niet het geval is, en dat het bestuur van „Hel der" de zaak met energie heeft aange pakt, is zeer te prijzen. Van harte hoop ik, aldus spr., dat het resultaat dezer feesten moge zijn, dat de kas der veree niging gestijfd worde teneinde wederom een trainer, die toch eigenlijk noodig is, te kunnen bekostigen. Want ook voetbal sport is een gemeentelijk belang en het doet goed, dat men ditmaal eens iets ori- ineels heeft ontworpen in deze oud- lollandsche kermis heid brengt van een oud-Hollandsche wafelbakkerij. Wat de aankleeding betreft, heeft men de stijl eener oud-Hollandsche kermis- vermakelijkheid geheel gehandhaafd; de stands hebben den vorm van huizen, en de groote middenstand met de handwer ken is in den vorm van een kasteel. Drie poortdoorgangen geven toegang tot den tuin (de waranda). De voorzaal is zeer gezellig gemaakt met tafeltjes en be schotten in den vorm van wafelkramen, en de hier verkrijgbaar gestelde waar is prima. Want de genoodigden werden na den rondgang door het bestuur royaal gefuifd op wafels en thee of wijn, en konden zich dus persoonlijk overtuigen van een en ander. De op den Kanaalweg uitkomende deuren worden uitgenomen en op straat een zitje ingericht, hetgeen de gezelligheidnatuurlijk zeer ten goede komt. Als nu het weer maar wat mee werkt, zoodat men ook Inderdaad van deze gelegenheid gebruik kan maken. Er komt daar ook een strijkje. Deze kermis is geopend Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 7 tot 12 uur 's avonds, Zaterdag en Zondag tot later, wellicht 2 uur. Voor de bizonderheden verwijzen wij naar de advertenties. OPVOERING «HALLO CALIFORNIË" Men schrijft ons: Woensdag 18 Juni komt, zoo als wij reeds eerder melden, het Amsterdamscbe Operettegezelschelschap, directeur Emile van Bosch in Helder met de operette „Hallo Californië". Voor hen die tot he den Nêerlandsch grootsten zanger Emil van Bosch nog niet hoorden, zal het een evenement zijn. De muzikale sensatie- comedie „Hallo Californië", waarin Emil van Bosch gedurende meer dan 250 maal in het Theater Flora te Amsterdam op trad biedt alles wat een theater-publiek kan wenschen: mooie muziek, prachtige zang, dans. sensatie enz. enz. Het ge heel© gezelschap bestaat uit pl.m. 40 medewerkenden en alle eerste krachten op operette-gebied. De oostumes zijn prachtig; in één woord: 't is een model- voorstelling. „Hallo Californië" werd 2 maal door de Radio uitgezonden en te Parijs, Londen en Berlijn met groot suc ces opgevoerd. Deze voorstelling belooft Iets bijzon ders op tooneelgebied, een buitengewone gelegenheid voor Helder, die men niet voorbij mag laten gaan. De Gemeenteraad vergadert op Dins dag 12 Juni 1928, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Agenda: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 20, 21, 22, 23, 27, 28 en 29 Februari, 1, 2, 6, 7, 8, 9, 13 en 27 Maart en van 8 April 1928. Onder de aanwezigen merkten wij op wethouder Bok, den secretaris van „Hel- der's Belang", de heer Fijting van Wal- sem, den heer van Heusden van het Cen traal Genootschap, en eenige andere hoe ren. Verscheidene genoodigden hadden bericht van verhindering gezonden. De rondwandeling langs de stands bracht in menig opzicht iets nieuws. Natuurlijk zijn er de gebruikelijke ver makelijkheden, zooals Entosspel, een thee- en koffiestand van de firma Keg, die haar artikelen gratis afstond voor de theetent, een loterijstand (tombola zon der nieten), een vischvermaak, een siga- renstand, een waarzegster, een snoep- tent, een dansgelegenheid, een ijstent van de firma Laan, een touwtrektent, een tentje voor consumptie (broodjes met vleesch enz.), Jaap met de koek, ln de gang de schiettent met nieuwe, fraaie buksen, een hoeplatent, een vroolijke keuken, een apijkerkloppartij, maar Ingekomen Stukken. a. Goedkeuring van Ged. Staten op de 3e wijzigingsbegrooting 1927; b. Goedkeuring van de Kroon op de Verordening tot heffing van opcenten op de Rijksinkomstenbelasting; c. Dankbetuiging van het bestuur der vereeniging van de H. Catharina van Se- nen voor de verhooging van het subsidie aan Fröbelscholen; d. Afschrift van de beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot wijziging van de ver deeling in stemdistricten van den Kies kring X voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal; e. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op de raadsbesluiten van 8 Mei J.1. tot 1. verkoop van grond aan Dr. H. W. van Urk, 2. verkoop van grond aan J. A. Sen- nekes, 8. verkoop van grond aan H. Riemers, 4. uitgifte van grond in erfpacht aan N. P. Krul, 5. uitgifte van grond in erfpacht aan O. M. Langerak, weduwe van O. J. N. Wezelman, 6. verhuur van een bloemisterij aan J. J. Heijdenrijk, 7. verkoop van grond aan Th. van der Sterre, 8. verhuur van welland aan G. La- grange, 9. verkoop van grond aan A. (lovers, 10. verkoop van grond aan C. Rab. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen.) f. Adressen van het Bestuur der Prot. Vereeniging tot stichting en instandhou ding van een school met den Bijbel te Ivoegras en van de Vereeniging „Laat de kinderkens tot Mij komen", betreffende overdracht harer schoolgebouwen; g. Adres van G. W. J. Pieters en 13 andere caféhouders, houdende verzoek om de belasting op het ten gehoore bren gen van radio-muziek in voor het publiek toegankelijke localiteiten te verlagen. (Voorgesteld wordt deze stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies.) Inkomstenbelasting. Voorstel tot vaststelling van het hef fingspercentage voor de Inkomstenbe lasting. Voorstel tot verkoop van grond aan mevrouw J. C. A. van Zijl-Cornelissen. Voorstel tot verkoop van grond aan mej. E. S. Held. Voorstel tot verpachting van weilanden. Voorstel tot het aanvaarden van een ie' gaat van mejuffrouw Pietje Jaantje 't Hoen, weduwe van Sacom Roosendaal Voorstel tot wijziging van de voorwaar den voor de levering van eletrischen stroom, gas en water. Reclame tegen den aanslag van J. Bonneke in het vergunningsrecht met voorstel van Burgemeester en Wethou ders om den opgelegden aanslag te hand haven. Voorstel tot verlaging van den huur prijs van het gebouw der Melkcentrale. (Bij de op dit voorstel betrekking heb bende stukken is thans gevoegd een overzicht van de rekeningcjjfers over de jaren 19201927 betreffende het onder houd enz.). Voorstel tot "wijziging van de Veror dening op de heffing van rechten voor vergunningen tot het tijdelijk in gebruik hebben van voor den openbaren dienst bestemde gronden en pleinen. Voorstel tot verbouw van de woningen bij het pompstation te Huisduinen. Voorstel tot het aangaan van een kas geldleenlng. Voorstel tot het benoemen van een Voorzitter der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aanbevolen worden: 1. de heer O. F. R. Smith, 2. de heer W. J. Bakker. Ter inzage zijn gelegd: 1. De beantwoording van den Burge meester van de door den heer D. O. A. de Zwart op 8 Mei j.1. gestelde vragen. 2. Een overzicht van het gasverbruik ten behoeve der centrale verwarming van het Raadhuis. 8. Het antwoord van Burgemeester en Wethouders op de vraag van den heer D. O. A. de Zwart omtrent het verstrek ken van een afschrift van de antwoorden van Burgemeester en Wethouders op de vragen van Raadsleden. B. en W. schrijven aan den Raad': EN BEWAREN TOTÜÜJUNJ de opbrengst der opcenten Pers. belasting. Zou men willen volhouden, dat een derge lijke wjjiz© van handelen wel toelaatbaar was, dan zouden heel wat meer begrootiwgs- poaten herziening behoeven, meenen B. en W., o. a. zou het verliescijfer der Gemeen- 'tereiniging met 10.000 moeten word'en verhoogd, omdat d'e reorganisatie eerst pl. m. Augustus gereedkomt. Tenslotte wijzen B. en W. op verschil lende tegenvallers; zij zeggen aan het eind' van hun beschouwingen: Dat het voorts niet getuigt van verstan dig beleid.,, wanneer men reeds nu rekening houdt met eventueel© meevallens döor op grondl daarvan het heffingspereentage te drukken, zoociat men aan' eventueel© tegen vallers niet het hoofd zal kunnen, bieden; tenzij1 er als het ware wonderen gebeuren, zal, meenen' wij, uw College we! met ons eens zijn. En' dat er tegenvaller® komen, heeft de praktijk -telkenjare weetr bewezen,. Zoo werd in 1927 door de Regeering inge houden wegens in 1924 en 1925 te veel genoten vergoeding voor ondeowijzersjiaar- wedden ruim 23.000 en werd' in dat jaar meer betaald dan geraamd' was: voor boven tallige onderwijzers aan bijz. en openb. scholen ruim 2700, aan verplegingskosten krankzinnigen1 ruim 1100. aan genees middelen voor behoefltlgen ruim 7 1700, aan kwade posten' belastingen ruim 6300, enz. En, om maar een waarschijnlijke tegenvaller voor het loopende jaar te noe men. de kosten van ziekenverpleging dn het Marine-hospitaal hebben het eerste kwartaal 1928 al pl. m. 3000 meer bedra gen dan die over het eerste kwartaal' 1927 Op grond' van al het vorenstaande maken wij ernstig bezwaar om met het advies der Commissie van Bijsiand1 voor de Financiën mee te gaan en geven wij' u dringend in overweging cm ons voorstel' tot vaststelling van, het heffingspercentage op 6.3 aan te nemen. Naar aanleiding van een adres van eenige marktkooplieden, heeft de com missie van bijstand voor de financiën het College in overweging gegeven den Raad voor te stellen de Verordening op de hef fing van rechten voor vergunningen tot het tijdelijk in gebruik hebben van voor den openbaren dienst bestemde gronden en pleinen in de gemeente in dien zin te wijzigen, dat voortaan, op enkele uitzon deringen na, alle gebruik van evenge- noemde gronden aan belasting onderhevig zal zijn. B. en W. kunnen zich echter met het evengenoemd advies van de commissie van bijstand voor de financiën in 'het ge heel niet vereenigen, omdat,, werd op dat advies ingegaan, dan een categorie van ingezetenen zou worden belast, die daar toe zeer slecht in staat zou zijn. Integen deel, B. en W. zijn van oordeel, dat, om aan het Inderdaad gegronde bezwaar van adressanten tegemoet te komen, artikel 4 der bovengenoemde heffingsverordening moet worden ingetrokken, tengevolge waarvan voortaan voor de zoogenaamde standplaatsvergunningen geen rechten meer verschuldigd zullen zijn. Voor de motieven verwijzen B. en W. naar het rapport daaromtrent van den gemeente secretaris van 22 Mei 1928. De gemeente- financiën zullen tengevolge van deze in trekking zeer weinig nadeel ondervinden 125 k 150). B. en W. stellen voor het betreffend artikel 4 in te trekken. Door wijl mejuffrouw Pietje Jaantje 't Hoen, weduwe van Sacom Roosendaal, overleden te Alblasserdam 23 Februari 1928. is aan de gemeente Helder, vrij van rechten en lasten, gelegateerd een be drag van 400.in contanten, om uit de rente daarvan voortdurend te onder houden het graf van wijlen haar echtge noot op de Algemeene Begraafplaats al hier. Daar het hier een huurgraf betreft, berichtten B. en W., dat de gemeente het legaat niet kon aanvaarden, tenzij de huur voor onbepaalden tijd, tot sluiting der begraafplaats, zou worden verlengd. De kosten daarvan bedragen 150.—, voor de resteerende 250.— kan de ge meente het onderhoud wel voor hare re kening nemen. Do erfgenamen gaan met deze regeling accoord, zoodat B. en W. den Raad adviseeren bedoeld legaat te aanvaarden.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5