UIT DEN OMTREK SC. |PUROL Anna Paulowna WIerIngen. R LAAT UW HAM W GS <5U GERIKT ROOKEN HAAR GEEF HEM TABLETTEN Ingezonden. Ingezonden Mededeellng. Burgerlijke stand van Helder Vlsscherijberiohten. Marktberichten Radiografisch Weerbericht welke mogelijk van de >ltalia« afkomstig zijn 36.50 gmt. (middelb. tijd van Green- wich. Red.) 4 maal S.O.S. el)4KD eb4KD viermaal S.Q.b. Italia Italia driemaal S.O.S. Italia Italia(storing)deman» dez demandez Becours demandez seoours morts resterESsaut jenvoyer Becours Becours eb4KD 4KD4KD vvv Italia Italia kl6.09 gmt. 12 maal S.O.S. 4 maal Italia kkk. Het secretariaat der vereenlging voegt hieraan toe, dat eb4KD een adresaandui ding is, nl. van mr. A. Blanquer, rue du Rome 20, Lokerfcn (Belgiö). De telegram men werden gezonden op een lengte van 46 en 46 meter. De ontvangen noodseinen. Naar aanleiding van deze ontvangen noodseinen, welke mogelijk van de „Italia" afkomstig zijn, en in verband met het in deze seinen genoemde adres, heeft de correspondent van het Persbureau Vaz Dias te Brussel zich in verbinding ge steld met den heer A. Blanquert te Lo keren in België. Deze deelde den corres pondent mede, dat hij op 8 Juni inder daad met proefuitzendingen bezig was en dat hij eenzelfde radiotelegrara heeft ontvangen als de Nederlandsche amateur te Huizum. Tusschen de woorden „morts restor" had hij evenwel nog een „O" op genomen, terwijl hij meende een ander cijfer gemist te hebben. Indien het tele gram dus werkelijk van de opvarenden van de .Italia" afkomstig is, dan kan worden aangenomen, dat een gedeelte der bemönning van het luchtschip is omgekomen. Toch een spoor van Nobile? Kowno, 7 Juni. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft men uit het tweede door aen radio-amateUÜ- Smidt opgevangen radiotelegram den naam Peterman ont cijferd. Hieruit concludeert men, dat de mogelijkheid bestaat, dat Nobile een lan ding gemaakt heeft op het ten Noorden van Frans Josefsland gelegen Peterman- land. Er zal een watervliegtuig naar Frans Josefsland vertrekken. EEN RECORD. Kapitein Alley van de Imperlal Airways heeft Maandag een nieuw record gemaakt door in 2 uur en een kwartier van Oroy- don naar le Touquet en terug te vliegen. 'Hij had' de eigenaardigste sensatie de zon twee keer te zien ondergaan, eerst toen hij op 150 meter hoogte vloog, daar na nog eens, toen hij op 1200 meter ging vliegen. ENGEL AND*S JONGSTE VLIEGER. Op» zijn 17den verjaardag heeft Robin Sanders-Clark zijn brevet als vlieger ge kregen. Aangezien aan niemand beneden de zeventien in Engeland een brevet kan uitgereikt worden, kan de jongen er aan spraak op maken, dat hij Engel&nd's jongste vlieger is. Toen hij Cobham on geveer twee jaar geleden op de Theems had zien neerstrijken, had de jonge Ro bin lust in vliegen gekregen. VLIEGONGELUK. Een doode. Het postvliegtuig WarschauPraag- Parijs is Dinsdagochtend tusschen Lands hut en Liebau, een 600 M. van de Dultsch- Tsjeohoslowaksche grens gevallen. De bestuurder werd gedood, de mecanicien zwaar gewond uit de wrakstukken te voorschijn gehaald. BIJ Upavon zijn twee militaire vliegtui gen op eikaar gebotst. Twee officieren- vliegers zijn bij dit ongeluk om het l<>ven gekomen. Een laffe daad. J Zondagavond omstreeks tien uur, zoch ten nabij de ophaalbrug te Kleine Sluis, een drietal Drentsche arbeiders, die mis schien van de kermis te Wierirgerwaard terug kwamen, twist met eenige opge schoten jongens van hier, die daar langs den weg liepen. Een van die rutve kwan ten stak P. Smit Jr., nadat deze door een anderen Drentenaar was vastgegrepen, tot tweemaal toe vrij ernstig in den hals. Nadat de helden ook nog de flets van den getroffene in elkaar hadden getrapt, namen ze de vlucht. De veldwachter Teutelink zat ze weldra achterna, maar halaas, aan de Van Ewijcksvaaft kwam hij door het losse grint te vallen en liep daarbij een ernstige beenwonde op, waar om hij, naar we vernamen; thans buiten dienst is gesteld. Fancy-falr „Harmonie". Ten bate van de muzlekvereenlglng „Harmonie" wordt in de groote schouw burgzaal „Concordia" te Hippolytushoef op Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. een faiwjy-fair gehouden, welke schitterend belooft te worden, daar door de burgerij zeer vele cadeaux hiervoor zijn geschon ken, welke na afloop zullen worden ver loot. Ook aan vermakelijkheden ontbreekt het niet, aangezien men heeft gezorgd voor dancing, variété, rad van avontuur, muziek-kapellen, vroolijke keuken, som nambule, spijkertent, enz., enz. De ope ning is bepaald op Zaterdagavond 7 uur. Een dames-comité, gesteund door en kele heeren, is druk bezig alles voor elkaar te brengen en als alles gereed is,^ hoopt men door bovenvermelde attractie s veel Publiek te trekken. Een ieder vergete ®chter zijn portemonnaie niet, want zon der geld kan men er niets krijgen en bor ingezonden Mededeellng. gen of op crediet geven doen de dames niet. Lammcrenmarkt Op de heden gehouden laatste lamme- renmarkt was geen aanvoer, alleen een koe en wat nieuwsgierig publiek. Hiermee zijn de lammerenmarkten, welke bitter weinig hebben opgeleverd, achter den rug. rug. De heer Schoèffelenberger en het abattoir. Het was te verwachten, dat de heer Schoeffelenberger het niet eens zou zijn met de wijze waarop wij de Heldersche Courant redigeeren, en dientengevolge zou protesteeren tegen het feit, dat wij zijn ingezonden stuk niet hebben opgeno- nomen. (Tusschen twee haakjes zij ver meld, dat het 6l/i zijdje fijn kriebelschrift beslaat). Gelukkig erkent de heer Sch. nochtans ons goed recht. Hij zendt ons thans een tweede ingezonden stuk, waar in hij opnieuw de voorstelling tracht te wekken als zouden er plannen in een of anderen vorm bestaan omtrent de stich ting van een gemeentelijk slachthuis, en hij deelt ons zelfs mede, dat hieromtrent Dinsdagavond een vergadering is gehou den met de slagers, en een aantal raads leden, waarbij zelfs een hoofdambtenaar der gemeente tegenwoordig was. Dit laatste geeft hem aanleiding tot den uit roep: „Commentaar overbodig!" Daar wjj integendeel van meening zijn, dat commentaar hier wel degelijk op zijn plaats is, willen wij nogmaals mede- deelen, dat de besprekingen omtrent deze aangelegenheid, alsmede het rap port, waarop het vorig schrijven doelde, slechts een zeer voorloopig karakter dragen. In het College heeft de zaak nog nimmer een punt van bespreking uitge maakt; geen der wethouders heeft hier omtrent een bepaalde meening, en van eenig voorstel aan den Raad is op het oogenblik geen sprake. Ook is het bij het College niet bekend, of er ooit een voor stel hieromtrent aan den Raad zal wor den gedaan. De heer Schoeffelenberger kan dit alles weten, Indien hij de verga dering van Dinsdagavond heeft bijge woond. De „hoofd-ambtenaar", welke bij deze besprekingen tegenwoordig was, was een ambténaar, die op verzoek van het College het gesprokene notuleerde. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Juni. De ge\aren van een voorw. veroordeeling Een voorwaardelijk veroordeelde kan zichzelf nog lang niet feliciteeren met de zekerheid, dat hij aan de kiekeboe ont komen is. Hij moet daarentegen ter dege acht geven, dat hij in zijn proeftijd de voorwaarden stipt nakomt Pieter W., die had nagelaten zich aan te sluiten bij een geheelonthoudersvereeniging, ondervond heden de onaangename gevolgen van zijn onachtzaamheid, daar de voorw. straf op hem zal worden toegepast. Geen katje om ongehandschoend aan te pakken. Een Heldersche dame, Geertrulda A., huisvrouw J. de V. te Helder, maakte haar entrée de salon in gezelschap van een allerliefst meiske, dat op de zitting met pepermuntjes moest worden afgeleid om 't gevaar te bezweren, dat de strenge zittingszaal tot een kinderkamer zou worden gedegradeerd. Deze dame in kwestie bleek een tamelijk driftig perceel tje te zijn en was op 3 Februari den brand stofkoopman N., die haar niet met de noodige egards had behandeld, met een klomp te Ürf gegaan. De juffrouw is nog al eens tot boete veroordeeld ter zake mishandeling en werd nu vereerd met 15 boete of 15 dagen. Veel geschreeuw en weinig woL De werkman W. H. K. te Wieringen had aangenomen grond van de Zuider zeewerken afkomstig en dat het Rijk edelmoedig aan de gemeente had afge staan, te vervoeren. De oud-schipper V. was echter ook zoo'n beetje aan 't bouwen en kon ook wel wat grond gebruiken, zoo dat de voerman hem ook eenige karretjes afstond tegen vergoeding van arbeids loon. Men scheen echter dit handelszaakje bij de autoriteiten niet in den haak te ach ten, althans de zandhandelaar K. stond heden terecht als verdacht van heling en de oud-schipper hield hem gezelschap als voordeeltrekker oftewel heler van het an ders dan door misdrijf verkregen goed. Het bleek echter ,dat de grond niet aan de gemeente, maar aan het Rijk had toe behoord en het slot van deze zoo gevaar lijk uitziende strafzaken was, dat beide verdachten werden vrijgesproken. Een misverstand bracht hem voor dien strafrechter. Op 27 April kreeg te Helder de zwaar- höorende 70-jarige Pieter G. ruzie met den timmerman O., over het plaatsen van een raam door de buren, met welke plaat sing oude Piet sioh niet kon vereenden. De timmerman trad wat bruusk naar voren om beter met den dooven man te kunnen discussieeren en hier schrok de vader Piet, volgens zijn zeggen heden voor den Politierechter, zóó geweldig van, dat hij, denkende aan het spreekwoord: Do eerste klap is een daalder wSard, den timmer man een flinke kink onder de kin toe diende. Het gelukte aan Piet met behulp van zijn vrouw, die als spreektrompet voor den Politierechter dienst deed, -dezen te overtuigen van de mogelijkheid van zijn verweer en hijl werd! tot 7.boete of 7 dagen veroordeeld. TIJDSCHRIFTEN. WEEKBLADEN enz. „Sport in Beeld" (Weltevreden) van 28 April opent met een opname van het Museum en de Bibliotheek van het Kon. Bataviaasch Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen, eene instelling, die 24 April j.1. haar 160-jarig bestaan her dacht. In Soerabaja, de „krokodillenstad", is van 17 tot en met 20 April het 10e Suikercongres gehouden, voor het eerst weder sinds 17 jaren. De wereldoorlog en de na-oorlogsche toestanden waren oorzaak, dat van vroegere plannen het congres in 1915 te houden, niets kon komen. Op dit congres worden bespre kingen gehouden betreffende fabricage en aanplaut-methoden; kolonel A. Vos was een der gastheeren, welke de con gressisten namens de Marine recipieerde en rondleidde over het etablissement. Daarna werd een tocht gemaakt met de „Zeven Provinciën", de „Java", de „Soemba" en de „Krakatau", geëscor teerd door 2 torpedobooten, den onder zeeër K X en de noodige vliegmachines. Er werd gemanoevreerd en de verslag gever was verrukt over de joviale ont vangst en de medewerking, speciaal van kolonel Vos, om de photos op de snelst mogelijke manier aan wal te brengen en te ontwikkelen. Naast een kiekje van de „Java" vinden we dan ook in dit artikel een welgelijkend portret van kolonel Vos. Dat ook in Indië groote krantenbe- drjjven tot ontwikkeling zijn gekomen, doet een volgende serie opnamen van het bedrijf der „Java-Bode" ons zien. Over de Noordpool-expeditie van Generaal Nobile, die zoo tragisch is verloopen, vertelt de redactie ons hier een en ander. Een der correspondenten bespreekt de serie der Olympische postzegels, en zin speelt daarbij ook op het verkeerd ge bruik van het woord „Olympiade" (een Olympiade is het tijdperk tusschen twee series Olympische Spelen gelegen). Hij critiseert de teekeningen wel geestig, maar geeft toe, dat de kleuren en de cijfers duidelijk zijn aangegeven. Een andere correspondent bespreekt een nieuw toestel van de Luft-Hansa. De Ameri- kaansche correspondent deelt belangwek kende cijfers mede omtrent het lucht- postvervoer in Amerika. Het weekverhaal is weder een van die vlotte, vluchtige Amerikaansche short-stories. Onder de illustraties noemen wij nog, behalve natuurlijk actueele sportkieken, aardige en dikwijls zeer kunstzinnige opnamen van Indische landschappen en stadsgezichten, (bier onder b.v. de Los Angeles boven het Panamakanaal) een begrafenisplechtigheid van een rijken Chinees te Semarang. het vliegongeluk van de Dornier Wal 6, waarbij korp. vliegtuigmaker J. Smit het leven verloor, en tal van andere. Weder een mooi, veelzijdig nummer. EEN TOCHTJE NAAR DE SCHORREN. Texel is een mooi plekje tusschen de Noord- en de Waddenzee. Men vindt er hoog en laag en allerhande grondsoorten, die vogels van de meest diverse plu- mage aantrekken, die talrijke planten soorten kunnen voeden en daardoor een coieopterafauna vertoonen fn zoo gToote verscheidenheid, als men ergens anders tevergeefs zoekt. Want Iedere planten soort, zoowel gekweekte, als wilde, heeft haar eigen insecten, die voor de bestui ving en daardoor voor de bevruchting zorgen. En zoo zijn de fauna en de flora van het eiland in zeer talrijke nuances aanwezig en deze trekken vele personen van elders aan. En daarom zijn de meeste plaatsen in hotels en pensions voor het zomergetyde reeds besproken en ook met de Pinksterdagen zal het aantal gasten en dagjesmenschen reeds groot zijn. In het belang dier bezoekers hebben we reeds verscheidene mooie wandelingen en plekjes op dit eiland aangewezen en 't ligt voor de hand, dat Den Burg, de Dennen en de Koog bij zeer velen op het programma zullen staan. Ook polder Eierland en de vuurtoren zullen zeker be zocht worden. Toch kan een tochtje naar de Schorren achter polder Eendracht wel aanbevolen worden, vooral aan degenen, die verschillende vogels en zoutminnende planten in oogensohouw of in studie wil len nemen. We willen in gedachten een excursie naar die schorren maken en rijden met de autobus van den heer Boekei vanuit Den Burg in Noord-oostelijke richting langs den kronkelweg over de dorpen Waal en Oosterend. Bij eerstgenoemd dorp wijzen wij op de plaats, waar vroeger de Sommeltjesberg was; later bleek men hier te doen te hebben met een zoogenaamde' tumulus of oude Romein- sche begraafplaats. Bij het afgraven van dezen heuvel heeft men verschillende Ro- meinsche oudheden gevonden, bestaande uit verschillende metalen voorwerpen voor huiselijk gebruik. Hierbij was een ketel, in welks binnenruimte een merk en, met kleine letters de naam Mutufiof, alsook metalen, in elkander sluitende lepels, met den naam Adrianus F. Tusschen Waal en Oosterend rijden we door de buurtschappen Molenbuurt en Harkenbuurt En zoo zijn we gekomen aan het tweede dorp van Texel. Oosterend was vroeger bewoond door een groot aantal oestervisachers, die zich in de geschiedenis van den Franschecn tijd beroemd wisten te maken door 't plaat sen van de Hollandsche driekleur op den toren en het verjagen van de Fransohe bezetting uit het fort „De Schans". Alom klonk toen het: O, Oestervloot, Je roem is grootl De oestervisscherij verliep later, waar na men met een zestig vaartuigen de kustvisscherij in de Noordzee uitoefende; met zeilschepen ging dat ten slotte ook niet meer, zoodat velen de schuiten van de hand deden en werk aan den wal zoch ten. Thans behooren er nog enkele motor- visschers thuis, zoodat dit dorp bijna geen visschersdorp meer mag heeten. We trekken voorbij de'vier kerken, die dit dorp telt, terwijl er gefluisterd wordt, dat er weldra nog een vijfde.kerkgebouw zal verrijzen, en begeven ons over het ge hucht Oost naar den dijk, die den polder Het Noorden van de Waddenzee scheidt. In dezen polder broedden voor een aantal jaren tienduizenden vogels van diverse pluimage, doch de cultuur heeft ook hier de meeste verjaagd, zoodat men nu moet zoeken naar een nest, terwijl men eerder de voeten bijna niet vrij kon zetten, wilde men geen eieren vertrappen. Pogingen, om „De Bol" tot een natuur-monument te maken, mislukten, wat wel jammer is. We brengen een bezoek aan het Prins Hendrik-hotel, gesticht door wijlen den heter Floris Dekker, en wandelen van daar langs den dijk naar den polder Een dracht, slechts 240 H.A. groot en in *1846 ingedijkt door de heeren S. Keijser, P Kuyper en P. den Bleyker. Een zwakke dijk scheidt dezen polder van „de Schor ren". Deze schorren bestaan uit stukken land, die bij hooge vloeden onder water stroo men. Ze zijn doorsneden door vele geu len, waardoor het vloedwater dagelijks uit- en instroomt en zoodoende vrij diep zijn uitgeschuurd. Menigmaal zijn ze ge vuld met rottend zeegras en de oninge wijde meent er overheen te kunnen loe pen, doch loopt dan gevaar tot over de knieën in den modder te zakken. Eigenaardige geuren, van verschillen de planten streelen hier onze reukor ganen, de boventoon hebben die, welke uitgewasemd worden door de zeealsem, ook vlooienkruid genoemd, omdat men be weert, dat men nimmer last van de bruine springers zal hebben, wanneer men een stukje er van bij zich draagt, of in het bed verstopt. Sommige plekken zijn blauw gekleurd door de vele exemplaren van het lemoen- kruid (blauwe strandbloem) waarop een eigenaardig rupsje leeft, dat een sterk voorbeeld van mimicry is, want, als de kleur van de bloem verbleekt, verliest ook de rups haar blauw. Liefhebbers van zeekraal zouden hier een flinke hoe veelheid kunnen verzamelen, doch dit kruid is op het eiland niet gewild. We zouden voort kunnen gaan met nog vele planten aan te wijzen, doch we moeten ook nog even naar vogels zien. Wanneer men den blik richt op de slikken, over de schorren gelegen, denkt men een lange rij dikke palen te zien, dooh af en toe ziet men er beweging in en ook vliegt er soms een naar boven. 't Zijn schollevaars, ook aalscholvers geheeten, die hier dag aan dag rustplaats zoeken. Nadert men ze, dan vliegen de dieren in een lange lijn weg, dooh nau welijks is men vertrokken, of de zwarte vogels zetten zich weer op de oude plaats neer. Tal van sterntjes in verschillende soor ten, ziet men hier voedsel zoeken en druk vliegt het naar de nesten met Jongen. Gillende scholeksters laten ons hooren, dat we dicht bij hun jongen of eieren zijn, tureluren maken nikkende bewegingen, die droef aandoen, pleviertjes maken druk gedoe, kieviten scheeren met hoorbaar wiekbeweeg langs ons heen, bonte kluiten roomen het water af en nog vele andere vogelsoorten kunnen we hier op ons ge mak bekijken. Wanneer we hier ook wilden bekijken de vele insecten en dieren en overblijf selen, die de zee heeft achtergelaten, zou den we wel twee dagen mogen ^emen. We keeren terug met de overtuiging, dat ook „de Schorren" een rijk oord vor men voor natuurstudie, waarop ook de liefhebbers gaarne een uurtje willen ver wijlen. - J. DAALDER Dz. van 5 en 0 Juni 1928. ONDERTROUWD: G. A. Recker en H. D. Keijser. J. van Ommen en M. M. S. Vlietstra. F. Schendelaar en G. Roskam. BRUIDSFOTO'» Fotogr.-Atelier EISEL1N, 6o Polderweg 6o. GEHUWD: S. Klaver en G. A. in 't Veld- X. BEVALLEN: M. J. Oh. Berkhout— Zeegers, z. A. Folmer—Beers, z. 5 Juni. Aangebracht door kor der»: 398 tongen P- »t. 0.22—0.18 215 kleine tongen 0.070.05 8 kisten retschol P- k. 10.007.50 30 kisten kleine schot 5-504-00 18 kisten schar 3-252.50 4 kisten pietermannen en poonen p. k. 11.009.00 Door haring- en geepvisschers: 80 tal haring per tal 3.10—2.00 103 tal geep I0-00530 Door garnalenvisschers: 1320 kg. gekookte garnalen per kg. 0.31—0.37 6 Juni. Aangebracht door korders: 1940 tongen P- st. 0.20—0.17 1020 kleine tongen 0.07o.oj 13 kisten zetschol p. k. 9.oo7.75 27 kisten kleine schol 6.602.75 64 kisten schar 2.75a.00 Door haring- en geepvisschers: 120 tal haring per tal 4.503.00 152 tal geep 14-50—5-00 Door garnalenvisschers: 990 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.280.34 N.V. TEXELT3 EIGEN STOOMBOOT-ONDERNEMING. Op werkdagen: 1 Vertrek Texel: 6.v.m. 8.v.m. 11.15 v.m. 2.30 n.m. g.40 o m. VertreJj Helder: 7.v.m. 9.35 v.m. 12.15 n.m. 4.30 n.m. 6.40 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.v.m. 8.v.m. II.v.m. 5.40 n.m. Vertrek Helder: 7.v.m. 9.v.m. 12.m. 6.40 n.m. RS-O-N^A. Passagiers- en goederendienst Vertrek van Helder: iederen werkdag 'smor gens 7.20 u. Voorts Maandagavond 11 u. (via Purmerend), Dinsdag n.m. 5 u.; overige werk dagen n.m. 4 u. Vertrek van Amkerdam: iederen werkdag v.m 9.30 u., njn. 3 u. (Dinsdagmorgen via Pur merend). Dienst op Alkmaar. Zondag vertrek Helder 8 uur v.m. Zondag vertrek Alkmaar 6 uur n.m. TWEE BOEFJES. Twee kleine, ruwe jongens, Gezeten op één fiets, Met gaten in de mouwen, Bekommerden zich om niets. Ze vlogen langs den straatweg, Hup, menschen, gaat op zij, Het doel is vast de duinen Voor bal- of klimpartij. Wat? Gaan ze 't kerkhof binnen? Wat bezielt dan toch die lui? Ze gaan tooh niets vernielen In een dolle, jool'ge bul? Ze loopen op hun klompen Tot een pas gedolven' graf En buigen de vuile koppen, De petjes, die gaan af. Ze prevelen een gebedje Voor Moeder, die ging heen: „Och Moeder, lieve Moeder, We zijn zoo erg alleen REA. PURMEREND, 5 Juni. 24 stapel» fabriekskaas per 50 kg. R.M. 47-50; 58 stapel» boerenkaas per 50 kg. R.M. 50; 1 stapel commissie per 50 kg. R.M. 49; 2 stapels Goudsche per 50 kg. R.M. 49.50; 2061 kg. boter per kg. 1.702; weiboter per kg. f 1.401.551 654 runderen: 220 vette per kg. 0.751.05; 329 melke en gelde 150 350; 15 stieren; 43 paarden ƒ100—240; 75 vette kalveren per kg. 1.201.30; 491 nuchtere id voor de slacht per stuk 934; voor de fok per stuk 1029; 573 vette varkens voor de zouterij per kg. 0.60a.68; voor de slacht per kg. 0.580.66; 67 magere varkens per stuk 2438; 285 biggen per stuk 1422; 542 schapen per stuk 2540; 54 bokken; 766 lam meren 1520. Eierenveiling. Kipeieren per 100 stuks 5—6; 18888 kip eieren A 5.40—6.30; 99 kipeieren B 4.80; eendeieren per 100 4 80; 25522 eendeieren A 55.io; broedeieren 5.60—6; piepkuiken» 0.10a.50. (Roede in een gedeelte van. de oplaag va» het vorige no. opgenomen.) BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juni. Aardappelen: Schotsche 24.1027.10, drie lingen 17.9021.80 per 100 kg. Aanvoer 1233 kg. Schagermarkt van Donderdag 7 Juni. 3 paarden 150250; 5 stieren 150—350; 6 geldekoeien magere 170250; 64 idem vette 250500; 33 lcalfkoeien 200370; 2 pinken 100110; 103 nuchtere kalveren 1018; 16 schapen vette 26331 H5 over- houders 30—38; 343 lammeren 1423; 8 bokken geiten 214; 9 varkens magere '8 28; 70 idem vette per kg. 0.620.66; 144 biggen 1318; 40 kippen 1.502.50; 113 kg. boter per kg. 1.902.10; haantjes p.15 —I.40. I naar waarnemingen verricht ln den morgen van 7 JunL Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 764.1, te Janmayen. Laagste stand 747.9, te Valentia. Verwachting: Matige Z.O. tot Z.W. wind, betrokken of meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, iets warmer. Behandel ook de kleinste verwonding zorgvuldig. Verbindt haar direct met een steriel verband (ingeval van nood een schoongewasschen zakdoek), zoodat zij voor verontreiniging bewaard en tegen stooten beschermd is. Doet gij dit niet, dan zal zij U door ontsteking wekenlang hinderen, terwijl in sommige gevallen ern~ stige verzwering, bloedvergiftiging en de dood kan volgen. Roep tijdig geneeskun~ digt hulp in.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7