UIT DEN OMTREK AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Olympisch hoog en laag. Terugkeer tot O.P. Olympische kunst- Artls. De bekeerde zondares. Zij was zoo mooi, op zulk een hoog pel begonnen, onze Olympiade! Mooier, hoo- ger dan velen tenslotte, na de koude douches, die hun aanvankelijk enthou siasme gekregen had door de interne N. O. C., F. I. F. A. en andere strubbelin gen en door het min of meer stiekeme begin, zonder feestelijkheid en decorum, gedacht hadden. De organisatie liep, toen de eerste groote dagen dan eindelijk kwamen, op rolletjes, onze verkeerspolitie werkte zoo zeker en tactvol, dat het een lieve lust was om het te aanschouwen, en, lest best, de geest, de echte Olympische geest, die van eerlijkheid, openheid houdt én het spel om het spel waardeert, bleek in die eerste hockey-dagen zoowel van de spelers als van de toeschouwers bezit te hebben genomenTot de terugslag kwam; de vloed, die men met zulk wel gevallen zoo plotseling had zien rijzen, terug-ebde met onrustbarende snelheid en veel onsmakelijk bezinksel op den bo dem bloot kwam-te liggen.... Niets ont komt, het bleek ook hier weer, aan de rhythmische grondwet van het leven. Na vloed, eb; na zonneschijn, regen; na hoogtepunten, laagtepunten! De voet balwedstrijd DuitschlandUruguay van j.L Zondag U begreep natuurlijk al dat dag, blijkbaar een goede dag voor laagte- puntHet was trouwens, dien Zon dag, blijkbaar een goeden dag voor laagte- punten; weten ook onze communistische grienden, pro- en anti-W ijnkoopianen niet daarvan te getuigen, die, terzelfder- tijd dat in het Stadion het slechte bezink sel boven kwam, ook hun laagtepunt had den en elkaar met vuist en knuppel, schoen en stok, in het gebouw, met den hierbij wel zeer slecht passenden naam „De Harmonie", te lijf gingen. Het was, dit betreurenswaardig Olym- pisch incident, natuurlijk koren op den molen van hen die in 't sport-enthouslaS' me der moderne massa nooit anders kun nen en willen zien dan 'n ziekelijke sport- manie, waarin de slechtste, deels onder bewuste roerselen der ziel een over wegende rol spelenl Wij hebben het altijd wel gezegd, meenden zij, nu, triom- feerend, te mogen uitroepen: al die be langstelling voor het sport-spel, heel die vereering van kampioen-renners, -bok sers, -voetballers en wat dies meer zij, het is niets anders dan de behoefte aan op winding, aan vreugde in het aanschouwen van Btrljd en van een heibeltje, wat men dagelijks trouwens in de straat kan zien als in de volkswijken het publiek zich verkneuterend schaart in stil genie ten om kijvende vrouwen of meBsentrek- kende mannen.... Tóch is dit, en juist nu, nu dan velen weer meer toegankelijk zijn misschien voor deze pessimistische opvatting, wil ik 't eens naar voren brengen, al te opper vlakkig gezien 1 In die bovengenoemde belangstelling en vereering steekt ook waarlijk wel een dieper element. Nooit toch sterft de drang tot heldenvereering in den mensch uit. Een levende drager van het ideale móet er zijn! Het mag waar zijn, dat de moderne mensch zich meer en meer ver-zelfstandigt en dat deze levende drager, als gevolg daarvan, meer en meer in het eigen „ik" gevoeld wordt, daartegenover staat een tegenstróom, die, vloeiende in de bedding van het ge meenschapsgevoel, dien levenden drager symboliseert in een of ander Geheel, in een of anderen Heilstaat. Maar, tusschen deze belde stroomingen in, blijft er plaats voor een levenden, persoonlijken, buiten ons-staanden Drager of Dragers.... Er is, goed beschouwd, eigenlijk maar één ideaal, dat alle wisselende idealen in den gang der tijden voedt; dat zich ver standelijk beredeneert, wel telkens opdoet in verschillende, ja elkander schijnbaar bestrijdende en weersprekende gestalten, maar dat, in wezen, zich gelijk blijft. Het is het Ideaal van den menschelijken geest, die „het gebondene der natuur be strijdt om tot vrijheid te komen". Nu eens moge dit oer-ideaal tot gestalte worden in de voorstelling van een Bovenmensch, dan weer, minder tot het afzonderlijke in dividu beperkt, zich uitbeelden in het denkbeeld van een communistischen of anderen heilstaat, voorstellingen, die in hun geschiedkundigen gang uit en in elkaar groeien, steeds weer slaat, van uit den oorsprong, het wezenlijke Ideaal omhoog, door den horizontalen ont wikkelingsgang van oorzaak-en-gevolg heen> in een bepaalden mensch of in bepaalde menschen die, vanuit het middel punt gezien, min of meer „toevallig voor handen zijn.De ééne keer moge t dan zijn: een Krijger, dan weer een Asceet, nu eens een Tyran, dan een Duider, soms een Qentlenian-Dief, een Stieren vechter, een Kunstenaar, of ook: een Wielrenner, een Bokser, Voetballers en andere Sportlieden! Het wezenlijke ideaal is te zeer oer kracht van het leven dan dat het door een gang in tyd-en-ruimte zou kunnen worden aangedaan. Ja, nu ben ik door deze philosophie, ■chijnbaar wel wat heel ver uit de buurt van het Stadion en ons dagelijksch steed- ■che leven geraakt! Schijnbaar.want ik heb daarmede, op mijn wijze, willen by- dragen tot de taak die men zich, al dade lijk nadat de eerste kater van dezen Zon dag voorbij was, ln Stadion en stad al8e" meen stelde: zoo gauw mogelijk over het laagtepunt heen te komen en een toe stand te scheppen waarin het bestijgen van nieuwe hoogtepunten weer mogelijk wordt. Die taak is, gelukkig, dan ook voor een deel al weer vervuld: de wedstrijden van deze week verliepen weer ln een sfeer van open eerlijkheid en ridderiyke vriendschap, het publiek onthield zich van het opzwepen van de lagere harts tóchten der apelers en in de etad zelf heeft men het aanvankelijk peaalmiatiich „ge kanker" gauw stopgezet om met nieuw vertrouwen en optimisme uit te zien naar den eindstrijd in het voetbaltournooi die dan dezen komenden Zondagmiddag tus schen Arentlnië en Uruguay verspeeld zal worden en waarvoor niet minder dan.... 250.000 aanvragen om plaatsbe wijzen binnenkwamen!.... Moge het een nieuw hoogtepunt worden en het peil, al zal het in de volgende maanden ook wel eens schommelen, nooit zóó veelV meer beneden O. P. (Olympisch Peil) zakken als het we het nu gezien hebben.... Het is wel goed en het komt juist te rechter tijd, dat weldra, 11 Juni a.s. na melijk, ln het Stedelijk Museum de Olym pische Kunst-tentoonstelling opengaat. Want daar, een geheele bovenvleugel en nog enkele benedenzalen worden er voor gereserveerd zal men gewaar kunnen worden hoevele kunstenaars zich voor hun werk geïnspireerd hebben op de sport, die dan toch wel iets anders moet zijn dan bruut krachtsvertoon en behoefte aan minderwaardige emotie! Geen echt kunstenaar kan inspiratie voor zijn werk vinden in uitingen, gevoelens en stemmingen die op niets anders zouden berusten dan op een domme, wreede sen- satielust en wil tot macht.... En onder de doeken die hier uit niet minder dan.. 22 landen komen te hangen zal men veel werk aantreffen van inderdaad echte kun stenaars. Onder de Hollandsche Inzenders komen namen voor als die van Is. Is- raëls, Mart. Monnlckendam, Lizzy An- singh, Mak, Jaap Weijand, Jan Sluijters, enz. Aan dé kunstzinnige omlijsting van de Olympiade wordt overigens van nu af aan, ook op andere wijze, krachtdadig gewerkt. De Commissie voor de Oultureele en Eco nomische Ontwikkeling begint uit haar slof te schieten. Steeds meer voorstellin gen worden onder haar auspiciën ln Stads- en andere schouwburgen gegeven en dezen Zondag begint in net Concert gebouw onder haar patronaat mede een serie „Olympische" concerten. Nog een ander Olympisch feit is het in gebruikstelling van het eerste drijvende hotel, er volgen er in de komende weken nog meer dat in het Oosterdok gemeerd ligt en waar, doordat men alle ruimte die zich ten dien einde liet mobl- liseeren (tot de commando-brug toe!) om vormde tot slaapgelegenheid, een 400 bed den voor de logeergasten beschikbaar zijn. Ook voor stadgenooten-dagjes-men- schen, die eens wat anders willen, staat, of liever ligt, deze Zeeland-boot (de Oran- 'e Nassau) beschikbaar: zij kunnen er un lunch, diner, hun thee, borrel of bier tje gebruiken.... Je h De „gewone" stads-felten dreigen in- tusschen onder al deze Olympische feiten wat verloren te gaan. Wat anders veel be langstelling zou wekken, dreigt nu min of meer aan de aandacht te ontsnappen. Zulk een „gewoon" stadsfeit, dat ook die bovengenoemde stadgenooten-dagjesmen- schen raakt, is het ln den vervolge voort durend openstellen van Artls voor dit fmbliek en het tevens voor hen toeganke- ijk maken van de Woensdag-avond Artis- concerten. Eigenlijk is het een „buiten gewoon" feit! Artis was, ik heb er vroe ger in deze brieven al eens uitvoerig over geschreven tot nu toe altijd nog een privilege voor menschen met gevulde beurzen die zich de luxe van het betalen der hooge lldmaatschaps-contributie kon den veroorloven. En de Artis-concerten hadden in hun beslotenheid een karakter trek van „deftigheid". Men kan er zich slechts in verheugen, dat de nieuwe di recteur, zij 't dan iplsschien ook eenigs- zins noodgedrongen er thans blijkbaar toe overgaat de instelling tot een demo cratisch instituut om te vormen. Men kan nu eenmaal, en in dit geval is 't zeker gelukkig, niet tegen den tijdstroom op roeien. Waar vroeger min of meer beslo ten lichamen waarvan alleen een (finan- cieel)-select publiek profiteeren kon, zich langzamerhand, zooals de Stadsschouw burg met zijn volksvoorstellingen en het Concertgebouw met zijn Volksconcerten, hebben ontwikkeld tot instellingen die meer en meer midden in het leven der froote massa komen te staan, daar kon .rtis op den duur op dezen weg niet achterblijven.... Maar, zal men zeggen. Schouwburg en Concertgebouw hebben dan ook gemeentelijke subsidie! Waarop men dan m.i,, ln vertrouwen, mag ant woorden: dat komt voor Artis, nu het met dezen eersten stap zijn goeden wil getoond heeft, weldra ook! En het zou me niet verwonderen of deze zaak is, achter de schermen tusschen de Artis-directie en B. en W. reeds voor elkaar. En onwillig zal zich, komt eenmaal officieel het voor ste los, de Raad óók niet toonen. Daarvan ben ik overtuigd. Tot slot: we krijgen nu spoedig onze Poelgeest-bus op Schiphol toch! Dat is verheugend, want zij zal ln een gevoelde behoefte, ook al weer voornamelijk van stadgenooten-dagjesmenschen, die eens naar dé „vliegerij" willen gaan kijken, voorzien. Het is ook verheugend omdat gebleken is, bij de dezer dagen gevoerde procedure voor den Hoogen Raad inzake den strijd tusschen den ondernemer van Poelgeest contra het Stadsbestuur dat de gemeente van de dwalingen haars weegs is terugkomen. Zij houdt nog wel vast aan haar verbod van het afrijden dezer busje óp het Leidsche plein, maar stemt er nu, tenslotte toch ln toe dat ze dan tenminste vlak er naast, bil het begin van de Overtoom, hun standplaata zullen hebben. De „bekeering" van een zondares brengt altijd vreugde; vooral aia die zondares een Gemeente UI Schagen. Wekelfjksche causerie. Wij zeiden in het vorig overzicht, dat Engeland voor de voeding zijner bewo ners afhankelijk is van het buitenland. Het vleeschverbruik wordt geschat op 2.048.645 ton, waarvan 1.128.200 ton of 54.8 pet. uit het binnenland komt en 45.2 pet. ingevoerd wordt. Varkensvleesch en bacon, zijn in deze opgaven niet begre pen. Nu begrijpt elk, dat een koloniaal land, zoo groot als Engeland, met zoo veel Kwetsbare punten, in zijne eerste levensbehoeften niet afhankelijk kan blijven van landen, die struks zijn tegen standers of vijanden kunnen zijn. Daarom is er een aangroeiende partij, die afdoende verandering in het grondbezit wil bren gen. Wanneer het groot grondbezit lang zamerhand wordt gewijzigd, dan zal ook de productie van den bodem wel zoo groot worden, dat het land in alle op zichten voldoenden voorraad aan de pro- duotie van eigen bodem heeft. Als de 2e en 8e zoons van de groote grondbe zitters niet meer allen gedwongen zijn koopman, geleerde, geestelijke, land- of zeeofficier, of tot andere werkzaamheden die buiten den grond staan, maar als het groote gebied wordt verbrokkeld en in duizenden boerderijen wordt herschapen, dan zal Engeland genoeg eten voor zijn bevolking hebben. Marktoverzlcht Op de varkensmarkt was groote ont stemming onder de aanvoerders. Een daling van 8 cent viel de meesten niet mee. En toch was deze daling een nood zakelijk gevolg van den toestand. Dit had ieder moeten erkennen. Wij zeiden later tegen een der mopperaars: »Alsje klanten je in den steek laten, wat moet je dan Het antwoord wasandere klanten zoeken. >Juist«, was ons weder antwoord. »Maar als die niet te vinden zijn, hoe dan?« »De prijs verlagen». Wij lieten daarop volgen: »Nu zijn we or«. Duitschland en Zwitserland hebben den doorvoer verboden. Italië wil geen markt- varkens meer ontvangen. De minister aldaar zeide, wanneer we weer tot den invoer overgaan, dan zullen wij ze aan buis bij den boer koopen. Als dus voor- loopig de verkoop aangewezen is op de binnenlandsche markt, moest de prijs dalen. Koeien, vette, waren op 7 Juni te Schagen goed. Ie kw. f 1.10 ft f 1.12 als hoogste prijs, 2e soort f 0.80 ft f 0.90, verder afdalend tot f 070. Schapen voor den uitvoer f 85 ft f 40, geknipt f 80, overhouders voor de weide f 80 ft f 86. Zuiglammeren voor uitvoer f 18 ft f 20, voor het bedrijf f 12 ft f 15. De markt was stug en iets lager ln prijs. De landbouwgewassen ln da zeepolders. Omtrent den stand der landbouw-ge- wassen in de zeepoldera van Hollands Noorden, ontvingen wij van bevoegde zijde de volgende mededeelingen De graangewassen staan goed tot zeer goed; de fijne zaden, blauw maan, spi nazie en karwei hebben in het vroege voorjaar van de koude geleden, karwei en spinazie hebben zich evenwel later hersteld, en zijn met inachtneming van de doorgestane strijdensweken nog goed terecht gekomen; peulgewassen, erwten en boonen staan er goed voor en vertoo- nen geen bestrijding. Bieten zijn hier en daar wat onregelmatig opgekomen, en daardoor wat achterlijk. De algemeene toestand is, behoudens kleine afwijkin gen, zeer bevredigend. Dat wordt een verlengd verlof. De heer O. Butter van Nieuwe NiedorpJ die voor eenige dagen uit Amerika voor familiebezoek was overgekomen, brak Woensdagavond op het voetbalterrein te Schagen een been. Melkprijs over MeL De melkfabriek »Hollandia« te Purme- rend betaalde voor de Meimelk uit Hol lands Noorden, ontvangen aan haar filiaal te 't Zand, f 8.61 per 100 K.G. Een 100-Jarlg jubileum. Wij bezitten een lijstje van de veree- nigingen te Schagen, daar komen 180 corporaties op voor. De langst bestaande daarvan is het Onderwijzersgezelschap. Dit zal in October a.s. 100 jaar hebben bestaan. Het werd opgericht te Haring- huizen, als centrum van het district. De districten waren voor 100 jaar veel groo- ter dan thans. IJk en herijk. Uk en herijk zal voor de gemeente Zijpe gehouden worden te Schagerbrug, en wel: voor 't Zand op 20 Juni, voor Keinsmerbrug op 20 Juni, voor Bur- gerbrug op 21 Juni, voor St. Maartens brug op 21 Juni, voor Schagerbrug op 22 Juni, voor Petten op 22 Juni en voor Oallantsoog op 22 Juni. Het voordeel van de radio. Bij de firma Keetman en Schoorl te Winkel werd een auto ontvreemd. Het geval werd per radio-omroep Bekend ge maakt. Te Hilversum werd de auto in beslag genomen. De heer J. de Veer, vroeger te Schagen, is te Winkel voor de vacature van wijlen de heer O. Meurs, verkozen verklaard tot lid van den Gemeenteraad van die gemeente. Jullanadorp. Een gelukkige. Aan MeJ. J. Speur Ad. werd door de fabrikanten van da Edelwelaaseepproduo* ten, voor hare inzending bonnen, een naaimachine toegekend, welke in de éta lage van den winkelier P. Constant is geëtaleerd, als zijnde de verkooper van die artikelen. Een nieuwe graanschuur. Het bouwen van een nieuwe graan schuur .op de plaats van de firma Gulde- mond aan den Rilksweg is opgedragen aan den hoer G. Hoornsman, timmerman alhier. Tot controleur van de Rundveefokver- eeniging „Koegras" is na gedane oproe ping benoemd de heer J. Moeijes te Ben- ningbroek. Wlerlngen. Een niet gewenschte vereenlglng. Voor de tweede maal slaagde men er niet in een begrafenisvereeniglng op te riohten, daar JJ. Donderdag in het hotel De Haan slechts 6 personen aanwezig wa ren, die hieraan wenschten mede te wer ken. Men gaf echter den moed niet op en binnenkort, wanneer er een vergadering van den Middenstand is, zal men na af loop dier vergadering, waar men op veel belangstelling hoopt, trachten een naver- gadering te houden, en dan opnieuw pro- beeren tot oprichting eener begrafenis- vereeniging te komen. Feestconcert „Concordla". JJ. Woensdagavond hield de gymnas tiek vereenlglng „Wieringen" in „Con cordla" een feestavondje, waarbij ruim 100 personen aanwezig waren. Voorzitter, de heer Ltlcker, opende en heette allen hartelijk welkom. Hierna werden door enkele dames en heeren verschillende voordrachten gehouden, terwijl de heeren Jongkind, Zon en P. Bruul ter afwisse ling voor goede muziek zorgden. Een en ander wera keurig afgewerkt en viel zeer in den smaak, zoodat het een gezellig avondje was, dat met een dansje wera besloten. Bezoek van 250 dames. J.l. Donderdag bracht een gezelschap uit Amsterdam, n.1. de Ned. Ver. v. Huis vrouwen, bestaande uit ongeveer 250 da mes, met autobussen een bezoek aan ons schiereiland en de Zuiderzeewerken. Het weer was echter niet bijzonder fraai, regen en wind, doch hiervan hadden d« dames blijkbaar niet veel hinder, want belang stellend werd alles gadegeslagen. De lunch werd gebruikt In het hotel De Haan. Dat gaf een heele drukte, doch De Haan had zijn maatregelen genomen *n alles verliep vlot. Wij vernamen, dat de dames een goeden indruk van hier medenamen. Schoolfeest. Men deelt ons mede, dat het schoolfeest van de Ver. ter bev. van getrouw school bezoek te Ooaterland met de oudste leer lingen der O. L. school aldaar is vastge steld op Dinsdag 19 Juni a.s. en zal be staan in een reisje naar Amsterdam. Brandstoffenleverlng. Vanwege het Rijkslnkoopbureau te Den Haag is de leverantie van brandstoffen aan het Post- en Telegraafkantoor te Hlp- polytushoef opgedragen aan de Coöp. Verbrulksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel. Hoofdingelanden Heemraadschap „Wieringen". Naar wij vernemen, hebben de nieuw benoemde hoofdingelanden van het Heem raadschap „Wieringen", de heeren P. J. P. H. Kooi), S. Snooij, J. C. Kooij en Jb. M. Tijaen, hunne benoeming aangenomen. Texel. Maandag werden van hier verzonden: 1498 lammeren, 85 koelen, 27 kalveren, 80 varkens, 4 schapen, 2 paarden. Donderdag zijn verzonden: 4418 lammeren met 8 stoomschepen en 2 motoren. Het s.s. „Marsdiep" is naar Amsterdam gesleept om daar de noodlge herstellingen te ondergaan. Men hoopt, dat de boot met eenige weken weer ln de vaart zal komen. Burgerlijke Stand van Texel van 2 tot en met 8 Juni 1928. ONDERTROUWD: Arie Bruin en Greta Hendriks Kroes. OVERLEDEN: Cornelis Veeger, oud 69 jaar, weduwnaar van Immetje Witte. Gevonden: een haarlint, een Ford autosleuteltje, een jas en een schort. GEMENGD NIEUWS. Buitenland. NIEUWE AARDBEVINGEN IN GRIEKENLAND. Twee dooden. Er zijn weer twee nieuwe aardbevingen gevoeld te Korlnthe en te LoetraldL Te Korlnthe zijn er twee slachtoffers. HET PANDHUISSCHANDAAL TE HALLE. In het proces tegen den directeur der Stedelijke Bank van Leening Berger dat den stoot gegeven heeft tot een offi cieel onderzoek, hetwelk o.a. te Berlijn tot ontdekking van diverse pandhuisschan dalen geleid heeft en waarbij de stad Halle voor ongeveer 8 miljoen benadeeld la, heeft de officier van justitie gisteren tegen Berger zelf 2Vi jaar gevangenis straf geëlscht, en tegen 8 zijner bedien den straffen van 8 maanden tot 1 jaar an 9 maanden. Tegen 24 kooplieden uit Halle en Halberstadt, die zich via Berger met wisselruiterij ingelaten hadden, werd straffen van 8 tot 10 maanden geëischt EEN ONTPLOFFING IN HOLLYWOOD. Naar de bladen uit Hollywood melden heeft Donderdag in het in de nabijheid van de filmstad gelegen bekende kunste- naarscafó „De Russische Adelaar" een ont ploffing plaats gehad. Na de ontploffing ontstond brand. Het gebouw is grooten- deels verwoest. Tien personen werden ge wond, van wie twee levensgevaarlijk. Tij dens de ontploffing waren vele bekende filmspelers, onder wie Charley Chaplin, in het café. HH en eenige andere beken den, werden echter niet gewond. Stoomvaartberlchten. i Heerlijke voldoening la u de belooning voor het redden van een menachenleven. Wordt lid der Helder ach» Redding Brigade. X. Z. V. t sj. „Marsdiep". Stoomvaart Mij. Nade Batoe, u., 6 Juni v. Genua. Mahsud, 7 Juni te A'dam. Vondel, 7 Jumi te A'dam. Saleler, u„ 6 Juni te Penang. Chr. Huygens, u., 7 Juni v. Southamptoo. Enggano, u., 7 Juni v. Padang. Haarlem, 7 Juni te A'dam. Jan Pieteraz. Coen, u., 6 Juni v. Belawaa. Manoeran, paas. 7 Juni Perim. Radja, u, 7 Jupi te Sabang. Kambangan, t., pass. 7 Juni Gibraltar. Rio, t, 8 Juni v. Djedda. Roepat, u., pats. 7 Juni Dungeneaa. Kou. Ned. Stoomboot Maatschappij. Are», 6 Juni v. Cristobal. Crijntsen, t., 6 Juni v. Barbados. Hercules, 7 Juni te A'dam. Juno, 6 juni te Malta. Perseua, 6 Juni te Gothenburg. Simon Bolivar, 7 Juni te A'dam. Stella, 6 Juni v. Algiers. Boskoop, u., 5 Juni te Coloa. Haarlem, 7 Juni te A'dam. Nereui, 7 Juni te Santander. Merope, 7 Juni te A'dam. Odysseut, 7 Juni v. A'dam. Poseidon, 5 Juni v. Savannah. Ariadne, 7 Juni te Vinaroz. Cllo, 7 Juni v. Smyrna. Deucalion, 7 Juni v. Pto. Plata. Ilos, pass. 7 Juni Gibraltar. Iris, 6 Juni te Stettin. Nero, 8 Juni te A'dam. Orpheus, 7Junl v. Gibraltar. Proteus, 8 Juni te A'dam. Vulcanus, 6 Juni v. Guatamala. Amsterdam, u., 6 Juni v. Mollendo. Ajax, pass. 8 Juni Gibraltar. Bennekom, t., 7 Juni te Tocopilla. Neptunus, pass. 8 Juni Dungsnesa. Strabo, 8 Juni te Odenae. Theseus, 8 Juni te Hamburg. Van Renstelaer, 8 Juni v. A'dam. Hebe, 8 Juni v. R'dim. Ulysset^ 8 Juni v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, u., 7 Juni v. Pernambuco. Zaanland, u., 7 Juni v. Rio Janeiro. Orania, u., 7 Juni v. Cherbourg. Waterland, u., past. 8 Juni Dungeness. Kon. Pikstvaartmaatschappij. Houtman, 7 Juni te Sydney. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 6 Juni v. B. Ayrea. HollandAfrika Lijn. Alkaid. u., 6 Juni v. Mozambique. Niaa, t, 6 Juni Oueasant gep. Grijpakerk, 5 Juni v. Port Natal. Giekerk, 8 Juni te R'dam. Klipfontein, t., 6 Juni v. Mombaisa. Rietfontein, u., 7 Juni te Kilindine. Rijperkerk, 8 Juni v. A'dam. Holland—Amerika Lijn. Noorderdijk, 7 Juni te R'dam. Sambre, 6 Juni v. San Francisco. Dinteldijk, 7 Juni v. Mielfordhavaa. Moerdijk, 7 Juni te Willemstad. Lochkatrine, 8 Juni te R'dam. HollandBritach-Indil Lfjn. Schiekerk, u., 7 Juni te Madrat. Brielle, u., pass. 7 Juni Perim. Kieldrecht, t., 7 Juni v. Port Sald. Koudekerk, pass. 8 Juni Vlissinge.-i. Streefkerk, u., 8 Jun! te Port Ssid Rijperkerk, 8 Juni te R'dam. Meerkerk, u., 8 Juni te Genus. Holland—O.-AaW Lijn. Ouderkerk, 8 Juni te A'dam. Zosma, u., 7 Juni v. Kobe. HollandAustralië UJn. Abbekerk, u., pats. 6 Juni Vlitilngaa. Arendtkerk, t., 7 Juni te Duinkerken. Aagtekerk, u., pais. 7 Juni Perim. HollandWest-Afrika Lijm Albireo, 7 Juni te A'dam. Algenib, u., 6 Juni te Lome. Delfland, t., 5 Juni Sekondl. Marken, t., 3 Juni v. Conakry. ReggesWoom, t., 6 Juni te Koko. Drechtstroom, u., 5 Juni te Lome. Sirrah, t., 7 Juni Vigo. IJstroom, 7 Juni te Hamburg. Java—Naw-York Lijs. Machaon, 2 Juni v. Colombo. Ixion, 7 Juni v. New-York. Karimoen, 7 Juni v. Djeddah. Menado, pass. 7 Juni Sagres. Stadtdijk, 7 Juni v. Belawan. JavaBengalen Lijn. Bengikalis, 6 Juni te Rangoon. Java Pacific UJa. Bintang, 2 Juni te Batavia. Rotterdamache Lloyd. Kedoe, 7 Juni te R'dam. Slamat, 7 Juni te R'dam. .Tjerimal, u., 7 Juni te Marseille. Djambi, t., pas*. 7 Juni Kaap del ArmL Gorontalo, t., 7 Juni v. Gibraltar. Sitoebondo, u., 8 Juni v. Djeddah. Tambora, t„ pass. 7 Juni Perim. Rotterdam—Zuld-Amarika Lij*. Alhena, 7 Juni te Antwerpen. Aldabi, 8 Juni v. R'dam. Stoomvaartmaatachappij Ocaaa* Agapenor, pass. 7 Juni Suez. Autolycus, 7 Juni v. R'dam. Eurypylus, pass. 6 Juni Perim. Peisander, pass. 7 Juni Gibraltar. Prometheus, 6 Juni te LiverpooL Trollus, 5 Juni te Batavia. Menelaus, 7 Juni te Penang. Eurymedon, 7 Juni te Londen. Melampus, 7 Juni te Pt. Said. Meriones, 7 Juni te Shanghai. Patroclua, paai. 8 Juni Suez. Phrontia, 27 Mei v. Perim. Emzetco Lijn. Jonge Maria, 7 Juni te Middlesb'ra.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 11