T Algem. Coöperatie KLEEDING NAAR MAAT MARINE UNIFORMEN. VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Gemeenteraad. KONINGSTRAAT 9. GEMENGD NIEUWS Ernstig verkeersongeval bij Alkmaar. VAN ZATERDAG 9 JUNI 1928 De Wethouder voor de Publieke Werken en het Grondbedrijf, de heer W. C. van Breda, zal de volgende week geen spreekuur houden. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen op 6 en 7 Juni slaagde de heer J. Kerkhove voor Be stuurman Groote vaart. Op het op 29 en 30 Mei gehouden examen examen van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Kwinkelenberg, leerling van den heer J. Bregman. Bij het op 29 en 30 Mei j.1. te Amster dam gehouden examen van de Ver. van Leeraren in het Boekhouden slaagde onze plaatsgenoot, de heer J. H. Jacobs. De heer J. is leerling van den heer J. Boon, Cronjéstr. No. 1 alhier. EVANGELISATIE PALMSTRAAT. Door de Ned. Herv. Evangelisatie, on der den laatsten eigen voorganger, Ds. Jac. de Pree, werd besloten weder een eigen predikant als voorganger te be roepen. LEGER DES HEILS. Naar men ons mededeelt, zal in het Leger des Heils a.s. Zondag adjudante Krone van het hoofdkwartier bijzondere samenkomsten leiden. De adjudante, die in vele zendingslanden voor het Leger des Heils gearbeid heeft, zal des avonds 8 uur een zendingsdienst leiden, waarin verschillende kleederdraohten dier zen dingslanden vertegenwoordigd zullen zijn 8e GEMEENTE-CONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps op Dinsdag 12 Juni, des avonds van half 9 tot 10 uur in de Muziektent, Plantsoen. Dir. Jb. ter Hall. HELDERSCHE DAMCLUB. Einduitslag van den onder- llngen damwedstrijd. Ie prijs, een verguld zilveren medaille, de heer D. Dissel. 2e prijs, een verguld zilveren medaille, Da loting tusschen de heeren D. C. W. Rab, S. Slort en J. Stoll, gewonnen door den heer S. Slort. 3e prijs, jaargang v.h. Maandblad »Het Damspel*, na loting gewonnen door den heer A. J. Bezemer. 4e prijs, een tabakspijp, de heer J. O. Eossen. 6e prijs, een tabakspijp, na loting tus schen de heeren J. Amiabel, J. Wit en P. H. Groenemeijer, gewonnen door den heer J. Wit. 6e prijs, een boekje op het gebied van dammen, de heer L. Slmpnse. 7e prijs, een dichtslaand dambord met schijven, de heer H.G.Fonteijn, na loting met den heer D. Bak. 8e prijs, een practische handleiding over dammen, de heer J. Burger. 9e prijs, een Handleiding over Dammen door I. Meijer, de heer M. Bregman. 10e extra prijs, tevens geschenk van den heer P. Verkerk, werd thans niet uitgereikt met het oog op het zeer on geregeld verloop van dezen wedstrijd, n.1. door het steeds wegblijven, zonder kennisgeving, van eenige leden. Het be stuur heeft dan ook gemeend al die par tijen te laten vervallen. De groepenwedstrijd neemt Donderdag 16 Juni a.s. een aanvang. SCHIETOEFENINGEN MET GESCHUT TE HELDER. Op 19, 20, 21 of 22 dezer zal worden geschoten met middelbaar geschut van een batterij nabij den lichttoren uit. Op 19, en zoo noodig op 20 dezer, geschoten met licht geschut van het fort Erfprins af en van een batterij nabij lort Kijkduin uit. p De schietoefeningen vangen aan te 9 uur. Op het werk of nabij de batterij, van waar wordt geschoten, zal van één uur at voor den aanvang tot het einde der schiet oefeningen een roode vlag geheschen zyn. De sector binnen welken geschoten zal worden, wordt begrensd door een lijn ge trokken van het fort Erfprins uit. N.N.W. richting en door een lijn, T?retr,? A<?nrr het fort Kijkduin uit in Z.W ri£hti°f' nn Er wordt gevuurd naar zee toe tot op een afstand van 13 ^.M. en een hoogte „van 1000 M. van het fort F'lfPri" tot op een afstand van 6 K.M. en een hoogte van 100 M. van het fort Kyk- Men wordt verzocht zich niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang in boven bedoelden sector op te houden. EEN GELUKKIGE WINNAAR. Stadgenoot wint den eersten prijs van de Haagsche Post- prijsvraag. H< t weekblad Hi.agsche Post" had een prijsvraag uitgeschreven betreffende de reis om de wereld van twee door haar uitgezonden reizigers, n.1. de heeren mr. C. P. van Rossum en D. O. B. Bauduin. De een vertrok oostwaarts, de ander west waarts. Beiden reisden gelijktijdig af en de vraag, welke het blad aan zijn lezers stelde, was waar en wanneer beide reizi gers elkander zouden passeeren. Beide heeren wisten waar zij zich bevonden en konden in draadlooze verbinding komen, waardoor het hen mogelijk was dit oogen blik nauwkeurig te bepalen. Per radio ontving het blad nu de volgende mede- deeling: 31 Mei, 6 u. 46 m. 's ochtends, 119°, 0', 9" O.L., circa 24° 81' N.B. Over gebracht op de kaart, bleek het, dat de reizigers elkaar voorbij gevaren zijn tus schen het eiland Formosa en de Chinee- sche kust op een afstand van ongeveer 70 K.M. van het eiland Amoy. Het bleek, dat de opgave van de inge komen antwoorden, hetwelk met den eer sten prijs is bekroond, slechts een ver schil opleverde van 17 minuten in tijd en nog niet één graad in lengte. Deze eer ste prijs, een bedrag van 600.—, viel ten deel aan onzen stadgenoot, den luit. ter zee le kl. J. J. O. O. Bennik, Stations straat 6, alhier. Vermoedelijk zijn de nauwe betrekkin gen, die de woonplaats van dezen inzen der met het Nederlandsche zeewezen on derhoudt, niet vreemd aan dit keurig be' stek, waarmede wij den inzender van harte geluk wenschen, aldus zegt de redactie van de „Haagsche Post". De beide andere prijswinnaars zijn de heeren M. G. van Gelder, Benekom, die een bestek gaf van 81 Mei, 6 u. 13, 160°, 40' 8" W.L. en 200.ontving, en Z. Gildemeijer, Haarlem, die tot een uit komst kwam van 81 Mei, 8 u. 27 m., 17c 18' 13" W.L., en aan wien een bedrag van 60.— werd uitgekeerd. De DORUS RIJKERS-VERLOTING. Op initiatief van de Postduivenvereeni- ging „Hollands Noordpunt", te Helder, wordt telkenjare door den Ned Alg. Bond van Postduivenliefhebber8 afd. A. (Noord- Holland), een weldadigheidsvlucht gehou den ten bate van het Dorus Rijkersfonds, De verloting, welke dit jaar nevens de wedvlucht georganiseerd is, ter verhoo ging van de af te dragen baten; hiervan heeft de trekking plaats a.s. Maandag 11 Juni in het clublokaal van bovengenoem de vereeniging. Men zie de desbetreffen de advertentie in dit nummer. „HALLO CALIFORNIE". Men schrijft ons: De opvoering van deze pracht-operette op Woensdag a.s. in „Casino" belooft iets bijzonders. De uitstekende vertolking der verschillende rollen wordt algemeen ge roemd. De schitterende zang van Emile van Bosch als de sergeant van de prairie- politie, bijgestaan door het beroemde Amstel's Mannenkoor, is alleen al een gang naar „Casino" waard. Overal op de tcurnée heeft de operette een onverdeeld succes. Er valt hier weer eens iets goeds te genieten. Van de opvoeringen te Gro ningen schrijft de pers: „Hallo Californië" is iets zeldzaam moois en we gelooven zeker, dat velen van de bezoekers op den eersten avond gaarne de voorstelling nogmaals zouden willen meemaken. Daar het stuk speelt in „the Wild West" ontbreekt het sensationeele ele ment natuurlijk niet,maar nergens gaat dit over in een Lord Lister-sfeer. Niet alleen het spel is prijzenswaardig. Ook de aardige aankleeding en de pas sende décors dragen veel tot het succes bij. De aardige luchtige versjes, die het ge heel illustreeren, dragen het hunne er toe bij, dat deze voorstelling inderdaad prach tig wordt. EEN GROOT EL Een hen (W.L.) van den heer J. Kramer, Koningdw.str. 45, heeft gisteren een el gelegd van 105 gram. Een normaal ei weegt ongeveer 60 70 gram. Vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Helder op 12 Juni 1928. Ingekomen stukken. Verzoek van M. Bottema om ontslag als onderwijzer aan school 7. (Voorgesteld wordt het gevraagde ont slag eervol te verleenen met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum). Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan P. Kramer. Begrooting. Voorstel tot het doen van af- en over schrijving op de begrooting voor het dienstjaar 1927. Interpellatie. Interpellatie van het lid van den Raad D. O. A. de Zwart over het antwoord van Burgemeester en Wethouders op zijn vraag omtrent de voorgestelde wijziging van de Kieswet, de Provinciale wet en de Gemeentewet Mededeellng. Het voorstel opgenomen onder punt XI (precariorechten, no. 63 der Bijlage) der agenda wordt voorloopig terug genomen. Wijziging levering electr. stroom, gas en water. Ter vervanging van bijlage 48 Is een nieuwe bijlage verschenen met enkele Ingezonden Mededeellng. iJ]||«r Onberispelijke Y zoowel wat pasvorm, afwerking, ala kwaliteit der stoffen en voarlngs betreft, vindt U In de afdeeling Kleeding en Heerenmodes, Prachtcollectie der nieuwste Stoffen. Speciaal adres a Krimpvrije Indische KLEEDING. billik UITERST LAGE PRIJZEN. JUW wijzingen. De oorspronkelijke bijlage heb ben wij in uittreksel opgenomen in ons nummer van Dinsdag 8 Mei, Tweede Blad; de wijziging betreft in hoofdzaak de toe gevoegde bepalingen, dat om wanbetalin gen in de toekomst te beperken en de be talingen voor de verbruikers te verge makkelijken, de contractei voor water levering in den vervolge slechte met de eigenaars der woningen worden aange gaan. Behoudens een overgangs (uitzon- derings-) bepaling, zullen dus de contrac ten met wanbetalers onmiddellijk worden opgezegd. Daar echter bij de inning der waterleidinggelden van vele bewoners der huizen van Woningstichting blijkens de rapporten, nogal, veel moeite wordt onder den, zouden B. en W. tevens gaarne een bepaling zien opgenomen, waarbij de Wo ningstichting verplicht is voor al haar woningen te contracteeren. Binnenland. DE KWESTIE DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Voor de Amsterdamsche rechtbank. Voor de Amsterdamsche Rechtbank is Donderdag de strafzaak aangevangen tegen vier verdachten in verband met de Veendammer Hypotheekbank, n.1. de heeren J. J. Woltman, J. P. H. Woltman, A. C. Möhring, accountant en mr. E. M. B. Kortenoever, advocaat en procureur, alle' vier gedetineerd. Aan hen is ten laste gelegd bedriegelijke bankbreuk, te zamen, in vereeniging of ieder afzonder lijk, door in Juni 1927 aan den boedel te onttrekken of beneden de waarde te ont vreemden hypotheciare schuldvorderingen tot een waarde van ruim twee millioen gulden, eenige onroerende goederen en twee automobielen. Dit zijn de twee en een half millioen, welke Liebermann, welks discontobank eenig aandeelhoud ster was geworden van de Veendammer, aan de Woltmans voor ruim 9 ton aan- deelen zou betalen. Zooals men zich her innert, staat de zaak tegen deze Discon tobank, die dezer dagen voor kwam, en waaromtrent thans uitspraak heeft plaats gehad (zie onder) met deze kwestie in nauw verband. De dagvaardingen leggen voorts aan verdachten nog allerlei andere feiten ten laste, waaromtrent zij zich hebben te verantwoorden. Er zijn 31 ge tuigen en deskundigen charge en 20 décharge gedagvaard. Voor deze zaak was groote belangstelling. Eerste getuige is mr. G. J. Salm, cura tor in het faillissement der Veendammer Hypotheekbank, die omtrent den flnanci- eelen toestand dezer bank een en ander mededeelt. Toen bovengenoemde trans acties plaats vonden, bestond feitelijk al een tekort, en zeker kon uit de actieva niet een bedrag van 2$ millioen worden betaald. De president gaat met get. uit voerig de verschillende punten van het rapport van curatoren na, en de heer Salm geeft daarbij de noodige toelichting. Geruimen tijd staan zij stil bij de flnan- tieele positie de van Discontobank en de Gooische Hypotheekbank, twee instellin gen van Lieberman. Alleen reeds als directeur van de laatste instelling, welke in totaal slechts voor f 60 000 pandbrieven had uitstaan, liet Lieberman zich f 12 000 salaris uitbetalen. De beer Salm heeft de rotsvaste overtuiging, dat alle flnantieele manipulaties slechts ten doel hadden de „Veendammer" leeg te halen. Liebermann had al zijn bezittingen ondergebracht in een Nederlandsch Naamloos vennoot- schapje en op naam van dat maatschap pijtje alles gedeponeerd bij een Brussel- sche bank, waar de curatoren ettelijke tonnen terug hebben gevonden, waarvan bewezen kan worden, dat zij van de Veendammer afkomstig waren. Verdachte Woltman Sr. erkent niet goed te zijn voor ongeveer een millioen, dat nog drukte op de aandeelen van de Veendammer; op een vraag van eender verdedigers antwoordt mr. Salm, dat de heer Paardekooper(wiensnaamis genoemd in verband met de zaak togen de Discon tobank) gezegd had, dat de bedoeling was een in Duitschland gelegen ontroerend goed van een of anderen Russischen emigré, dat vijf millioen waard was, te koopen voor een half millioen, te betalen met pandbrieven van de Veendammer, en dan weder voor 4J millioen in de Veendammer in te brengen, zoo kon men dit gat weer stoppen. Een der andere verdedigers deelt mede, dat mr. Marchant, de advocaat van Liebermann, een rekest heeft ingediend tot opschorting van het bevel tot inhechtenisneming van dezen. Hij (Lieberman) is. bereid naar Holland te komen om te getuigen en wil daarvoor een zekerheid stellen van f 180.000. De rechtbank moet hierover nog beslissen. Mr. A. S. van Mierop, eveeneens curator Inhetfaillieaementder Veendammer, geeft o.a. inlichtingen over transacties welke door verd. Möhring als directeur beneden de waarde zijn afgesloten. Mr. I. Goude- ket, advocaat en accountant te Amster dam, heeft onderzoek ingesteld naar de „Beleggingsmaatschappij Holland", weder een van de scheppingen dezer heeren. Deze kocht de door de Veendammer geëxecuteerde panden in en kreeg daar voor hypotheken. De Veendammer werd geleidelik eigenares van deze maatschap pij. Get. heeft er geen Bolleden indruk van gekregen. Uit het verder verloop blijkt, dat de Veendammer op een gebouw, dat in vei ling f120.000 opbracht, direct daarna f 140.000 hypotheek verleende en meer van dergelijke zaken. Z]j gaven op een terrein, dat f 178.000 waard was, een leening van 3 ton enz. De advocaat verdedigt dit door te zeggen, dat men in al deze transacties een specu latief element zag. Men moet ze niet afzonderlijk zien, maar in het kader van het geheel. De president merkt op, dat het er langzamerhand op begint te lijken, alsof verd. Woltman de meest onnoozele mensch op hypotheekgebied was. Bij het verleenen van bouwcredieten werd onvoor waardelijk vertrouwd op de rapporten en taxaties van een zekeren Kok, welke achterna steeds bleken te zijn boven de reëele waarde. Uit een opmerking van mr. Reijlingh, welke het Openbare Mini sterie vertegenwoordigt, blijkt, dat in 23 maanden f54.000 is uitgegeven voor auto's en benoodigdheden. Woltman Jr. schijnt van de „zaken" van zijn vader blijkbaar niet veel te hebben afgeweten, althans, uit zijn verhoor blijkt, dat hij eigenlijk pas in het huis van be waring inzicht in de zaken heeft gekregen. Mr. G. G. Schürman, advocaat te Rot terdam, heeft geadviseerd over verkoop der aandeelen Veendammer Hypotheek bank. Hij is met Liebermann, die een groote bank wilde oprichten, in connectie gekomen, kreeg echter niet den indruk, dat deze niet solvabel was. L. kwam bij hem met een pak effecten ter nominale waarde van bijna 5 tondat was de inhoud van een der door hem gehuurde safes. De regeering van Litauen zou steunen en burgemeester Patijn met mr. Limburg zouden hebben toegezegd commissaris te zullen worden van de toekomstige hypo theekbank. Er werd'n contract opgemaakt, waarbij L. zich verbond een millioen te zullen storten en voor een millioen te zullen beleenen. De contanten zullen worden gebruikt voor uitbreiding van een Atlas Hypotheekbank onder Lieber mann. De president meent, dat get. had moeten voelen hier voor een zonderlinge zaak te staan. Get. heeft ongevraagd een ton honorarium voor zijn advies gekregen. Lieberman was, zoo zegt hij verder, steeds omring door 1ste klas menschen. Mr. Schürmann zelf had zijn honorarium ge steld op f25.000, aldus verklaart get. Woltman Sr. Liebermann vond dit te weinig en zeide ook wat te willen doen. De verdere behandeling wordt verdaagd tot Maandagmorgen. DE DISCONTO-BANK. In de hiermede verband houdende zaak tegen mr. Denekamp, gewezen direc teur der in staat van faillissement ver- keerende Discontobank voor Credietin- stellingen, werd deze verd. vrijgesproken, aangezien de rechtbank het wettig en overtuigend bewijs niet aanwezig achtte. Men zal zich herinneren, dat mr. D. was beschuldigd 2 millioen aan den boedel te hebben onttrokken door, met medewerking der voornaamste commissarissen, Salo mon Liebermann, die aan den bank ruim 2 millioen schuldig was, van die verbintenis te ontslaan en zichzelf als nieuwen schul denaar in de plaats te stellen, terwijl hij niet meer dan hoogstens f 150.000 bezat. De Haagsche Rechtbank had in eerste instantie 1 jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank achtte het in haar vrij sprekende overwegingen aannemelijk, dat de Discontobank haar verplichtingen jegens de Veendammer Hypotheekbank wensohte na te komen. Haar blinden man vergiftigd. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen de 26- jarige W. A. B., wie ten laste was gelegd, dat zij met voorbedachten rade haar blinden echtgenoot S. de J. van het leven heeft beroofd door hem opzettelijk vergif en wel rattenkruid in zijn pap toe te dienen. Verd. ontkende zich aan het ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Als getuige-deskundige werd gehoord prof. dr. Van Itallie uit Leiden, die ver klaarde in de overblijfselen van het lichaam van den overleden echtgenoot phosphor te hebben aangetroffen. Get. is overtuigd dat de dood veroorzaakt is door het gebruik van phosphor. Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op het lijk heeft verricht, zeide eveneens phosphor in de maag van het slachtoffer te hebben gevonden. Daarna werd gehoord getuige F. de Troyes, die verklaarde, dat hij verdachte ruim drie jaar kent. Het laatste jaar kwam hij veel bij haar aan huis en de laatste vier maanden had hij vertrouwe- lijken omgang met haar. Hij wist dat zij getrouwd was en meer dan eens heeft de vrouw hem gezegd, dat zij haar man zou vergeven. Get. had nooit beloofd met haar te zullen trouwen, wel heeft zij daarover gesproken. Den 16en April is de man ziek geworden, nadat verdachte aan haar man rattenkruid heeft verstrekt. De president merkt op, dat getuige dan den man had dienen te waarschu wen, waarmee hjj tevens de vrouw een grooten dienst zou hebben bewezen. Desgevraagd verklaarde verdachte, dat zij een vreeselijken afschuw van haar man had gekregen. President: Gij hadt dan toch van uw man kunnen weggaan. PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 10 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst Westerkerk (Westpledn). 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damstt, van Huisduinen. Onderwerp: „In en buiten den Tempel". Huisduinen: 'b Morgens 9 uur, Ds. E. B. Damaté. Morgenwijding. Onderwerp„In en bul ten den Tempel". JuHtmadorp. Geen dienst Geref. Kerk (Spoorstraat): 'e Morgens 10 uur, Ds. H. Veldkamp, van Kralingscheveer. 's Avonds 5.80 uur, Ds. B. Steen. Voorbereiding H.A. Hulpkerkdienst Gerei. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen. Voorbereiding H.A. 's Avonds 5 30 uur, Ds. H. Veldkamp. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, J. Chr. Fritzsche, Cand. t. d. H. D., te Leiden. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. r. Wier, yan Rljssen. Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 16. 'a Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur vrije Evangelisatiesamenkomsten. Donderdagavond 8 uur, vrijs Ivangeli- satiesamenkomst. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hops". 's Avonds 8 uur, spreker tih Sevensma van Amsterdam. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst sn 's avonds 8 uur Verlossings-samenkomst 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). Donderdag, 's avonds 8 uur: Openbare Heilssamenkomst. Verdachte zeide, dat zij dit niet zou hebben gewild, omdat zij bang was dan haar eenig kindje te zullen verliezen. Zij had al drie kinderen door den dood ver loren en wilde niet dat bij een schelding haar laatste kind misschien aan baar man zou worden toegewezen. De president toont dan een schrijven van een vroegeren huisdokter, waarin wordt gezegd dat de vrouw slecht voor haar kinderen is geweest. De officier van justitie, mr. baron Van der Feltz, zeide in zijn requisitoir, dat moord het ergste misdrijf is. De ten laste gelegde feiten staan vast. Spr. kan niet aannemen dat de vrouw zoo gehandeld heeft terwille van haar kind, terwijl h]j ook niet gelooft dat zij abnormaal is. Spr. eischte ten slotte twintig jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Van Weel, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij tot de conclusie kwam, dat de vrouw niet nor maal genoemd kan worden. Pleiter vroeg een psychiatrisch onderzoek. (TeL) Donderdagavond te ongeveer elf nar reed de ongeveer twintigjarige D. Booy per flets van Heiloo in de richting Alk maar. Nabij de VierBtaten kwam uit de richting Alkmaar een auto, bestuurd door zekeren V. uit Amsterdam. Dit voortuig reed aan den verkeerden kant van den weg. De auto reed den jongeman aan, die daardoor van zijn rijwiel werd ge slingerd en tegen de ruit van den auto op vloog. Hij bleef bewusteloos liggen. De gewonde werd naar het stadszieken huis vervoerd, waar hij gisterenmorgen nog niet het bewustzijn had teruggekre gen. De automobilist, die onder den in vloed van sterkedrank bleek ts verkeeren, werd in het politiebureau opgeborgen. Prooes-verbaal is tegen hem opgemaakt. DE MOORD OP HET KONINGSPLEIN TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche rechtbank heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van den Italiaanschen beeldjesmaker, die op 28 Januari zijn gewezen verloofde op het Koningsplein door twee revolver schoten doodelijk verwondde. Hot O. M. had bij de behandeling op 24 Mei j.1. tegen verdachte zes jaar gevraagd wegens moord. De rechtbank veroordeelde den 24- jarigen Dominico Nardl, ter zake van moord, overeenkomstig den eiach tot ses jaar gevangenisstraf. Radiografisch Weerbericht □aar waarnemingen verricht ln den morgen van 9 Juni Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 760.1 te Isafjord. Laagste barometerstand 784.9 te Valentia. Verwachting: Matige tot krachtige Zuidelijke tot W. wind, betrokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, mogelijk regen, weinig verandering ln temperatuur. Programma I. Toujour en Tête Marche, S. P. v. Leeuwen. Ouverture Symphonique „Attila", And. Grandjean. 3. „Traumideale" Walzer, Julius Fucik. 4. Chant de bateliers du Volga, (Instrumentatie J. ter Hall), Levine. Het bekende Kubansche Kozakkenlied. Sa. Hollandsche Boerenmeisjesdans, M. Samehtin. 5'b. Hollandsche Boerenklompendans, Fantaisie sur „Si j'étais Roi", Opéra-comique de Ch. A Adam. 7. Aus Freundscihaft Marsch, J. ter Hall. No. 1, 2, 4 eerste uitvoering door 't Sted. Muziekcorps.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13