Marineberichten. Salarisherziening onderofficieren. Op de Dinsdag gehouden huishoude lijke vergadering der afd. Amsterdam van de onderofficiersver. „Ons Belang" wer den ernstige klachten geuit over het werk der Centrale Commissie van Georgani seerd Overleg, die reeds zes maanden ver gadert zonder dat iets bekend is van een salarisherziening. Daar de toestand van het Rijksperso neel niet langer wachten mogelijk maakt, wfll de levensstandaard steeds stijgt, werd het hoofdbestuur der vereeniging opge dragen zelfstandig actie te voeren opdat in afwachting van de salarisherziening reeds een dadelijke bijzondere uitkee- ring aan al het Rijkspersoneel wordt uit betaald van ten minste vijf procent. Legerberlchten. Bij het reg.-kust-art. te den Helder is op 7 Juni een gedeelte der lichting 1925 voor her halingsoefeningen onder de wapenen gekomen voor den duur van 17 dagen. Sport. Do Olympische spelen. Finale Troosttournool. Burgerlijke stand van Helder Haven van Nieuwediep. Marktberlohten Vlssoherljberlohten. Al wat als goed erkend hebt, dtt ttj U een onverbrekelijke wet De torpedobooten Z 5 en Z 6 zijn naar 's Rijkswerf gedirigeerd om de noodige voor- zieningen te ondergaan. De lult. ter zee 2e kl. M.R. V. H. Augspurg is den 8en en de id. S. dc Hoo den iien Juni geplaatst aan boord Wachtschip Willemsoord. 11 Juni: luit. ter zee se kl. F. T. Burghard van Medusa naar Wachtschip Vlissingen en id. L. Stroband van Wachtschip Vlissingen naar Medusa. Bij Kon. besluit is met ingang van 6 Juni: ie. de hoofdoff. van den M.S.D. der 2e kl. C. P. Kapteln bevorderd tot hoofdoff. van den M.S.D. der ie kl., terwijl hem op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst werd verleend, onder toekenning van levenslang pensioen; 2e. de off. van den M.S.D. der xe kl. titulair M. P. J. Pover bevorderd tot off. van den M.S.D. der ie kl.; je. de off. van den M.S.D. der 2e kl. G. den Hertog de titulaire rang van off. van den M.S.D. der ie kl. verleend. 11 Juni: serg.-konstabel A. W. Verouden geplaatst san boord Wachtschip Willemsoord; id. G, L. Kost van Wachtschip Willemsoord naar Mar.hoapitaal; bootsman G. Stuive van G.S.S. naar Wachtschip Willemsoord. Herhalingsoefeningen. Hat VoatbaltournooL Etn zwaarbevochten overwinning van Uruguay, welke Italië met 3—a klopt. Overwinnaars en overwonnenen verlaten arm in arm het veld, toege juicht door duizenden 1 „We hebben al heel wat mooie wedstrijden gezien in het Nieuwe Stadion, doch de wed strijd tusschen Italië en Uruguay van Donder dagavond spant de kroon". Aldus schrijft de heer Groothoff in de „N. Rott. Crt.". Hier zag men niet, zooals bij andere wedstrijden van Uruguay, een elftal, dat den toon aangaf, ter wijl de tegenpartij met kracht en geweld ver dedigde om een zoo goed mogelijk resultaat te verkrijgen, doch hier waren 2 ploegen van vrijwel gelijke krachten in actie, hoewel de Zd.-Amerikanen een tikje wetenschappelijker speelden. Er is volkomen eerlijk gespeeld, ook toen Italië in de 2e helft den achterstand wist te verkleinen en elk oogenblik de gelijkmaker op komst was. Ondanks de geweldige span ning en het groote belang dat bij dezen wed strijd op het spel stond, is de strijd volkomen fair geweest. De voortreffelijke leiding van onzen landgenoot Eymers heeft zeer zeker veel tot een goede verstandhouding bijge dragen. Thans iets in het kort over deze match. Fr waren ca. 20.000 toeschouwers aanwezig, toen de elftallen binnen de lijnen kwamen. Na een wederzijdsche bloemenhulde stellen de elftal len zich als volgt op; Uruguay. 'Mazzali; Canavesi, Arispe; An- drade, Fernandez, Ge9tido; Urdinaran, Sca- rone, Petrone, Cea, Campolo. Italië. Combi; Rosetta, Caligaris; Janni, Ber- nardini, Pitto; Rivolta, Balonchieri, Schiavio, Magnozzi, I^evratto. Bij Uruguay zijn Andrade en Scarone weer present, terwijl Naaazzi geschorst is. Italië mist den linksbinnen Rossetti. Om 7.05 wordt afgetrapt. Na het gebruike lijke verkennen, wordt Italië het eerst agres sief en schiet Schdavio juist over de lat. E even daarna, als de Urugueekche verdediging in de war gebracht is, schiet Balonchieri on houdbaar in (1o). Er is 10 min. gespeeld en heel het Stadion juicht. Uruguay begint zich thans meer in te spannen en na schitte rend samenspel van het binnentrio scoort Cea den gelijkmaker. Dit bracht het zelfvertrou wen in de Urugueesche ploeg terug; de par tijen zijn thans volkomen aan elkaar gewaagd, de strijd heeft althans een zeer gelijkwaardig karakter. Na een half uur krijgt de vrijstaande Campoli den bal toegespeeld en op 15 M. afstand schiet hij hard op Combi, deze is even te laat met zijn uitval en via den binnen kant van de paal springt de bal in het net en nauwelijks 3 min. later heeft ook Scarone met een venijnig schot succes, zoodat Uruguay ®et 3—1 leidt. De laatste 10 min. voor rust zijn bijzonder spannend geweest, waarin beide keepers op een zware proef gesteld werden, hoewel Mazzali'g heiligdom het meest belaagd werd, dat^ soms op een wonderbaarlijke wijze aan een nieuwe doorboring ontsnapte. De 2 speelhelft kenmerkte zie h door een zelfbewust combinatiespel van Uruguay, tegenover een enthousiast werkend Italië. De Italianen vallen het meest aan en wanneer Mazzali een bal uit zijn handen laat vallen en bedreigd wordt door Levratto, belandt deae over de dotil^a, De eerste blunder vaa den keeper van Uruguay op dit tournooi, waarvan hij zeer onder den indruk was. Er is daarna een heroïsche strijd gestreden door Uruguay om zich staande te houden, door Italië om gelijk te komen, doch de stand bleef onveranderd. Scarone schoot nog eens over de lat en een ren van den Italiaanschen links buiten werd vlak voor doel gestuit. Het einde kwam met 3a voor Uruguay. Bravo Italië. Meer nog dan een hulde aan het zegevie rende elftal past een heil aan den overwonne ne. Mussolini kan tevredeij zijn. De Italianen hebben zich een gelijkwaardige tegenpartij van de voetbalkunstenaars getoond. Zij streden met groote energie en sportiviteit. Een sportiviteit, die haar hoogtepunt be reikte, toen de Italiaansche aanvoerder na afloop van den strijd den Urugueezen z'n ge- lukwenschen aanbood, waarna de spelers te zamen voor de eeretribune hun driewerf hoera uitbrachten. Zelfs de opgewonden supporters verbroederden zich en juichten elkaar to®, zoodat deze fraaie, spannende kamp, in Olym- pischen geest gespeeld, een' echt Olympisch slot kreeg, waardoor veel werd goedgemaakt, wat anderen in dit voetbaltournool hadden bedorven. De Finale: Argentinië—Uruguay. 030.000 aanvragen om plaatsbewijzen. De kansen. Italië en Egypte om de 3e plaats. De wedstrijd, welke Donderdag gespeeld werd, heeft dit resultaat gehad, dat de beide Zuid-Amerikaansche rivalen, Argentinië en Uruguay, in den eindstrijd komen; dus precies zooals verwacht werd. Deze meest be langrijke match van het geheele tournooi wordt morgenmiddag gespoeld en begint om 4 uur. Onze landgenoot Mutters heeft de ver- eerende opdracht als scheidsrechter op te treden. Nog méér dan voor HollandUruguay Is de vraag naar plaatsbewijzen voor dezen wed strijd. Naar de Telegr. weet mee te deelen, waren er reeds Woensdag ca. 230.000 aan vragen binnengekomen. En dat terwijl het Stadion 42.000 bezoekers kan bergen.... Watde kansen betreft, expert», die belde landen reeds eenige malen in actie gezien heb ben, geven aan Uruguay de meeste kans om het tot een overwinning te brengen. Beide elftallen zijn mesters in de shortpassing, een systeem, dat door hen tot de grootste vol komenheid gebracht is en misschien alleen te vergelijken met dat van de beste Engelsche prof-elftallen en individueel zijn deze spelers ware kunstenaars met het leder. Kenners geven evenwel aan Uruguay de voorkeur, omdat men, volgens hen, dit elftal het beste geheel vindt, een in alle onderdee- len goed sluitend team. Weliswaar heeft Ar gentinië een zeer productieve voorhoede (23 goals in 3 wedstrijden tegen Uruguay 9), maar dit elftal heeft geen Holland, Duitschland en Italië te bekampen gehad, vond alleen in België een waardige tegenpartij. Juist in laatst genoemde match is het geconstateerd, dat de achterspelers van Argentinië de zwakke plek vormen van het elftal, wat de oorzaak was dat het vurige open spel der Belgen hun een mo ment te snel was en dat een 30 voorsprong veranderd werd in 33. Was toen België er in geslaagd ook de leiding te nemeft, wie weet wat er nog gebeurd was. Toen door een fout van de Bie Argentinië zich weer van de lei ding meester maakte, zakte België af en hadden de Amerikanen verder gewonnen spel. Zelfs het elftal van de Ver. Staten wist a doelpunten tegen hen te produceeren. Zonderen wij dit uit, dan zal de finale een hoogst interessante match kunnen worden, daar het hier 2 landen betreft, die volkomen op de hoogte zijn met eikaars spel en precies hetzelfde systeem toepassen en wier capaci teiten op gelijke hoogte staan. De resultaten van belden zijn tot op heden: Argentinië 33006 235 Uruguay 33006 93 Prins Hendrik is voornemens den eindstrijd bij te wonen. ItaliëEgypte. Deze wedstrijd neemt hedenmiddag om 4 uur een aanvang en wordt geleid door den heer John Langenus (België), dezelfde die HollandUruguay zoo voortreffelijk geleid heeft. Een overwinning van Italië lijkt ons het meest normale resultaat. Egypte kan de ver rassing van dit tournooi genoemd worden, want wellicht niemand die dit elftal een kans heeft gegeven het tot de demi-finale te bren gen. Hun spel is goed onderlegd en de fijne puntjes zijn hun niet vreemd, maar als com binatie achten wij Italië beter. - Deze teams staan er aldus voor: Italië 4 2 1 1 3 14—8 Egypte 33014 9—8 NEDERLAND—CHILI »-a. Een enthousiaste match, die na een half uur verlenging In een gelijk apel eindigt. Nederland wint bij loting; doch de prijs van den N. V. B. wordt aan Chili aangeboden. Wij mogen het troosttournool van de F.I. F.A, al heeft de Inschrijving te wenschen ge laten en hebben er slechts vier landen aan meegedaan, uitstekend geslaagd noemen. Dins dag hebben we twee aardige voorwedstrijden gehad, waarvan vooral die tusschen Neder land' en België de aandacht heeft getrokken, en gisteravond is op Sparta's terrein te Rotter dam de eindstrijd gespeeld; een eindstrijd van langen duur en van ongewone bewegelijkheid en spanning. Ook voor deze ontmoeting was groote belangstelling, doch zoo vol als Dins dag bij den wedstrijd tegen België was 't toch niet, ca. 20.000 bezoekers. De Chileensche ploeg heeft een in alle op zichten pleizierigen indruk gemaakt. Zij speel de een frisch en vroolijk spel en ontwikkelde een maximum van geestdrift. Het voetbal dat zij te aanschouwen gaf was echter gespeend van alle raffinement en daardoor, ondanks het enthousiasme, voor de tegenpartij niet zoo heel moeilijk. Wij gelooven dan ook dat indien het Nederiandsch (elftal even gfted had ge speeld als jl Dinsdag, het niet bij een gelijk spel zou zijn gebleven. Met dit laatste is natuurlijk niet gezegd, dat de Oranjeploeg ditmaal onvoldoende was. Et was zelfs weer heel veel te waardeeren; in geestdrift deden de Nederlanders bij voorbeeld voor de Chilenen nauwelijks onder. En som migen, als Kools de beste van de midden linie Eifring en de beide binnenspelers wa ren voortreffelijk in vorm. Maar doordat Tap en Weber niet op dreef konden komen, was de ploeg in haar geheel toch lang niet zoo ge vaarlijk als tegen België. Vermelden we nog dat onder de aanwezigen de Chileensche gezant en verscheidene offi cials uit de Chileensche voetbalwereld waren. De belangstelling van Nederlandsche autori teiten was ook groot. Van den wedstrijd het volgende: Chili had 2 invallers, voor den linksbuiten en hun captain; Holland verscheen met het zelfde team ali tegen België. Daardoor waa de opstelling aldus. Nederland. v. d. Meulen Dénis van Kol Kools van Heel Krom Eifring Smeets Tap Gehring Weber Carbonell Alfaro Bravo Subiabre Arias Uoralia Torres Riveros Linford Chaparro Ibacache ChlIL Scheidsrechter is de heer Comorera (Spanje) Nadat de Chilenen een driewerf hoera op Dénis hadden uitgebracht kan het spel begin nen. Het Ch. doel is het eerst in gevaar, Tap schiet over, waarna de Zd.-Amerikanen den aanval overnemen. Het combineeren geschiedt vlot, maar voor doel zijn de Amerikanen niet er/g gevaarlijk. Wat dit laatste betreft doet de oranjevoorhoede niet voor hen onder. Een schuiver van Subiabre, de goalgetter van het team, gaat rakelings naast en Bravo schiet over de lat. Tot de rust hebben de Chilenen daarna steeds een overwicht gehad, dat vooral de laatste minuten sterk was. Rust oo. In de 2e helft was het spel aanmerkelijk sneller en geestdriftige. De Chilenen veran derden van tactiek en hielden thans het spel meer open. Na 6 min. hebben zij succes als Carrbonell keurig opbrengt; Kools zoowel als Denis hebben het nakijken, Bravo vangt op en passeert onhoudbaar den uitgeloopen v. d. Meulen (01). Holland wordt wakker, de oranjemannen zetten de tanden op elkaar, de eene goede combinatie volgt op de andere en na 12 man. moet Ibache zwichten voor een schot van Gehring. Het publiek leeft hevig mee en juicht de onzen herhaaldelijk toe. 20 mini Is de 2e speelhelft oud, als bij een scher mutseling Smeets een bal keurig omhaalt en zonder pardon langs den verbaasden doelman zendt. Een mooi stukje werk van den HBS-er. Holland leidt dus; het Ch. doel krijgt nu moeilijke oogenblikken te doorstaan, want de oranjevoorhoede is er thans goed in, die voor treffelijk gesteund wordt door de halflinie, waarin Krom nu spil speelt. Doch na een half uur krijgt Chili weer de overhand, waar na het de beurt is aan Dénis c.s. om hun ca paciteiten te vertoonen, die van goede kwa liteit zijn. Het gevaar blijft niettemin dreigend; een hard schot vani Subiabre ketst tegen de paal. Het spel is zeer boeiend en bij het pu bliek heerscht enorme spanning. Chili blijft in de meerderheid en zwoegt voor den gelijk maker. In de laatste minuut een hoekschop op ons doel, de agitatie stijgt ten top. De cor ner wordt keurig genomen en is niet weg te krijgen.... een snelle hoofdbeweging van den middenvoor, de stand is gelijk, 2—3. Toen moest een half uur verlengd worden, wat een felle maar zeer sportieve strijd is ge weest met de oranjemannen steeds een tikje sterker, doch het beslissende punt bleef uit. Er moest dut geloot worden. De spelers kwamen naar de tribune, waar de loting plaats had door den scheidsrechter ten overstaan van alle spelers, officials en publiek. Dénis was de gelukkige; hij raadde goed, zoodat Nederland den mooien zilveren beker kreeg, uitgeloofd door den Nederland- tchen Voetbalbond. De heer Hirschman nam toen het woord als secretaris-penningmeester van het F.I.F.A., het lichaam, hetwelk 'net troosttournooi heeft geregeld. In de Engelsche taal hield hij een aardige rede, waarin hij het tournooi een groot succes noemde. Hij complimenteerde Chili voor het prachtige spel hetwelk zij had ver toond, en hij juichte ten zeerste de sportiviteit van de Chilenen toe. Daarna ging hij over tot de uitreiking van den prijs, dien Harry Dénis in ontvangst nam. Maar de aanvoerder gaf hem op zijn beurt aan den voorzitter van den N. V. B., ir. J. W. Kipi. Deze vroeg toen een oogenblik aandacht. In de Engelsche taal dankte hij den heer Hirschman en de F.I.F.A. voor de inrichting van het tournooi, maar hij zeide eenigszins verlegen te zijn met het in ontvangst nemen van een prijs, dien hijzelf had beschikbaar gesteld. Hij vroeg daarom verlof, den beker, dien Nederland bij loting had gewonnen, te overhandigen aan den Chileenschen aanvoer der, in de hoop dat deze hem mee zou nemen naar Chili en hem bewaren als een prettig aandenken aan een aangenamen en sportieven wedstrijd. Toen werd er luide gecheerd; de spelers drukten elkaar de hand en langzaam stroomde het publiek van het veld af de stad in. De uitgesloten spelers. Omtrent de bij den wedstrijd Duitschland Uruguay uitgesloten speler», heeft de commis- sie-Lotsy gemeend geen verdere straf te moe ten uitspreken, doch laat dat over aan de be trokken Bonden. In verband daarmede heeft Uruguay beslo ten Nasazzi verder niet te laten uitkomen. Wat de Duitsche Bond zal doen is nog niet beslist. Feit is, dat Kalb en Rudi Hofmann niet opgenomen zijn in het Olympisch elftal, dat tegen West-Duitschland heeft gespeeld. De Telegr. meldt nog dat de Duitsche V. B. de juistheid heeft erkend van den maatregel om dc 2 Duitsch spelers het terrein te ont zeggen, daar beiden zich aan vergrijpen tegen de spelregels hebben schuldig gemaakt. Beide spelers zijn door den Bond gediskwalificeerd en hun is 't medesplen in Duitsche elftallen in landenwedstrijden voor geruimen tijd ontzegd. Kalb en Hofmann geachorat. De Duitsche V. B. heeft nu toch zooals verwacht werd, Kalb voor den tijd van 6 maanden gedisqualificecrd en voor den tijd van 2 jaar van internationale spelen uitgeslo ten. Rudi Hofmann is voor 3 maanden ge- disqualificeerd en voor den tijd van 1 jaar van internationale spelen uitgesloten. (N- Rott. Crt.) De Duitsche Voetbalbond veroordeelt hier mede du9 het optreden van zijn beide spelrrs. Voorts wijst de bond er op om misverstand te voorkomen, dat de bewering, als zou het Duitsche elftal na de rust geweigerd hebben verder te spelen (dit in verband met het lange wegblijven van de spelers na herhaald fluiten van den scheidsrechter) geen waarheid bevat. Zes Duitsche spelers waren echter volgens medische verklaring na de eerste helft van den wedstrijd zoodanig verwond, dat de beid# artsen in den uiteraard beperkten tijd, die te hunner beschikking stond, niet met de ver zorging van de spelers konden klaarkomen. De gedachte om het spel tien minuten te staken is geen oogenblik opgekomen. N ederiand—Egypte. Deze wedstrijd wordt Dinsdag a.s. te Rot terdam op het Sparta-veld gespeeld. FeijenoordMexico. Deze wedstrijd wordt hedenavond om 7 uur op het terrein van Feijenoord gespeeld. VOETBAL. Het N.-H. V. B.-programma. Rsuchbeker. Tuindorp: HRC UW x, aanving hilf drie. Gouden Kruis. Oudkarspel: DTSWFC 3, Polak. Zaan dam: ZFC 4-—WFC 4, 10 u., Honijk. (Voor den Beker werd Zondag 3.1. gespeeld: KVVZaanlandia 4—2; voor het Gouden Kruis moest gespeeld worden WFC 3—HRC 3, doch de Racers hebben den wedstrijd ge wonnen gegeven.) De Adspirantendag van den N.-H, V. B. te Alkmaar. Morgen zullen deze jaarlijksche wedstrijden weer plaats vinden op de terreinen van het Gem. Spotpark en VAFC te Alkmaar. In totaal 27 elftallen nemen deel. Van hier Hel der A, B en C en HRC A. Dat de inschrijving voor dit jeugdtournooi ieder jaar grooter wordt, is wel het duidelijkst bewijs van het verlangen der Noord-Hollandsche adsplranten zelf om deel te nemen. Als het weer de jeugd ter wille ds belooft het Zondag een mooie dag te worden, waar van groote propaganda kan uitgaan. Verzocht wordt dat alle vereenigingen hun clubvlag medenemen, een en ander verhoogt nog de feestelijke aanblik der terreinen. De wedstrij den nemen een aanvang om half tien en zijn verdeeld over 4 terreinen; bij een vlotte af werking kunnen zij om ca. 6 uur afgewerkt zijn, waarna tot de prijsuitreiking wordt over gegaan. Voor de winnende ploeg in iedere afdeeling zijn speldjes beschikbaar gesteld, voor de overige elftallen vereenigingsmedail- les. Er wordt 2 X 30 min. gespeeld, bij gelijk spel wordt 2 X 7V1 min. verlengd. Zoodra In de verlenging een doelpunt wordt gemaakt, (s de wedstrijd beslist. Is de stand na de verlen ging nog gelijk, dan zal worden geloot. Hierbij het programma, overgenomen uit het Off. orgaan, voor wat de wedstrijden van de Heldersche elftallen betreft: A HRC aZW a, 930 uur, terrein A, J. J. Hartog; I. WFC aHelder a, 10.4S uur, terrein A, HirtogrQ. RCZ aHelder b, 9-30 uur, terrein C, de Koning; Y. Helder cZil vermeeuwen c, 9.30 uur, terrein D, Vel. Terreinen A, B en C zijn op het Gem Sport park (Alcmaria Victrlx-terrein). Terrein D ls het VAFC „Alkmaar"-terrein. De Heldersche deelnemers vertrekken ge zamenlijk met den sneltrein van half acht, morgenochtend, en staan onder de beproefde leiding van de heeren Vlam, Dol en Kelder, die de kunst verstaan de jeugd te leiden en aangenaam bezig te houden. Het gezelschap ia 60 personen aterk en arriveert weer om 8 uur '1 avonds. Onze vertegenwoordigers van harte een welgemeend en verdiend succes toegewenscht. HJR.C.-cituwt. H.R-C. II—K.V.V. I. Voor den Rauchbeker wordt deze match gespeeld. KW, van een zware afdeeling kam pioen en na een succesvolle promotie 3e klas- ser geworden, sloeg Zondag j.1. het sterke Zaanlandia met 42 en komt nu naar hier om de roodjakken hetzelfde lot te doen onder gaan. Ongetwijfeld zal H. het zwaarder krij gen dan tegen de KFC-reserves, want KVV zal heusch niet met een allegaartje verschij nen. Ook de Raceri komen flink voor den dag en ze zullen hun huid zoo duur mogelijk ver- koopen. Het elftal la: H. Beier Slersma L. Beier Willemae Dledenhovsn r. Til Steffens Kuiper Kapteln Darphorn Vrijvogel Aanvang half drie. De A-ad spiranten nemen deel aan den Ad spirantendag te Alkmaar en krijgen alt tegen partij ZW A, welke match om half tien ge speeld wordt. Zesmacht 1—W.O.W. (Qssl Wit)-comb. 34, ten bate v. b. M.S.F. en Herw. Levenskracht. Gisterenavond om 7 uur had deze wedstrijd plaats op het terrein Ankerpark. Gezien het goede doel en het uitatekende voetbalweer hadden we veel meer kijkers verwacht. De thuiablijvers hebben echter een aardige en zeer enthouaiait gespeelde kamp gemist. Als scheidsrechter Dol, die uitstekend leidde, laat beginnen, stellen de elftallen zich op en heeft Z. naar wij vernemen 1 invaller, terwijl bij Geel Wit zes spelers uit het ie en de overige uit de lagere elftallen komen. Voor rust is Z. het meest aanvallend en weet dit door 2 fraaie doelpunten van den r.binnen, de GW-speler Gerards uitt e drukken. In de Z.-voorhoede verdeelt Kapel het spel aardig, doch opent te veel op rechts, terwijl de r.-buiten in plaats van voor te zetten ateeds schiet DeZ.-links- buiten zet beter voor en had zijn blnnenspeler wat meer afgegeven dan hadden veel meer kansen kunnen ontstaan. Middenlinie en ttjylf- linie zaten geweldig op den bal, doch plaatsten niet voldoende. Bij GW was Amersfoort een geducht struikelblok voor de Z.-voorwfcartaen, terwijl daarachter Bouma en de keeper steeda op hun post waren. Na rust hadden Brondse- ma en v. Dam van plaats verwisseld en ging er van de voorhoede van Geel Wit meer kracht uit. Binnen 20 minuten wist Geel Wit den 2—0 achterstand in te halen. Het 2e punt van den rechtsbuiten van Dam was een mag nifiek schot. Kort er op gaf Gerarda de oranje mannen wederom de leiding; doch W. maakte door Jacobs wederom gelijk en wiat zelfs 10 minuten voor het eind de leiding te nemen om deze niet meer af te staan. W. kroop nog door het oog van de bekende naald toen de Z.-l.buiten keihard tegen de paal schoot, wat hij voor rust ook al had gedaan. Geel Wit bleef echter hardnekkig aanvallen en alzoo ook verdedigen en had toen scheidsrechter Dol inrukken floot de overwinning uit het vuur gesleept. Het geheel was een aardige in goede ver standhouding gespeelde wedstrijd. Voor rust was Z. sterker, doch na rust waren de Geel Wit-aanvallen veel gevaarlijker. Hopen wij dat bij volgende wedstrijden voor hetzelfde doel het aantal toeschouwers ettel ke malen ver dubbeld mag zijn en wel tot heil van.... dc lijdende medemenschen. Kampioenen Reserve 3# klasse. (Westen Afd, I.) a vvr tt f#sp.gew.gel.vsri.goals p. A. K.F.C. II 12 II o 1 48—14 22 CTor'n 14 13 1 0 67-10 37 d.h£S.™ in v, (De kampioenen van A en D zijn gepromo veerd naar de rea. 2?. klasse. Kampioenen Reserve se kiese». (Westen. Afd. I.) gesp. gew. gel. verl. goals p. A. Stormvogels II 14 9 2 3 40—23 20 B. Hercules II 14 9 3 2 28—13 21 (Stormvogels is res. ie klaaser geworden, ten koste van DEC II.) Kampioenen Reeervs xe klasse. gesp. gew. gel. verl. goals p. Afd. I Ajax II 18 13 3 3 68—J9 38 Afd. II Feijenoord II 18 11 a 1 68—27 ja (Noe. laatst i DEC [8 p.J en VOC 2 [8 pj.) athlbtiek. Twee nieuwe wereldrecord». Zondag J.1. werden op het Moabit-Stadion te Berlijn atletiekwedstrijden gehouden. De belangstelling daarvoor was zoo enorm, dat zelfs duizenden geen toegang konden verkre gen FrI. Lange (Charlottenburg) stootte den kogel 11.51 M., hetgeen een nieuw wereld record is. In het no. hoogsspringen plaatste Lodewig (Berlijn) zich no. 1 met een sprong van 1.85 M. Hoffmeister wierp den discus 4620 M. De 4 X 100 M. estafette, waarover de vorige week 41 sec. was gedaan, werd thans in 40.8 sec. geloopen, niettegenstaande een slechte baan! Ook dit is een nieuw wereld record. Dit is een zeer mooi kansje voor de Olympische Spelen. De loopers waren: Hou- ben, Körnig, Wicbmann en Corts. Dameswedstrijd België—Holland. Holland klopt België. Een Hol- landiche dame vestigt een nieuw we reldrecord. Onze dames hebben het er tegen haar Belgische tegenstandsters goed afgebracht. Met een flink puntenverschil, 33—43, werd ge wonnen. Mej. Griesolf wist het wereldrecord van Miss Green (hoogspringen 1.55 M.) te verbeteren en te brengen op 1.38.2 M. Boven dien wisten de dames Ter Horst op de 100 M. het Hollandsche record te verbeteren in den tijd van 13 sec. (oud record 13.1 sec.) en in het discuswerpen wist mej. Mlchselis even eens het Hollandsche record te verbeteren met een worp van 26.82 M. (oud record 23.84 M.). - De Belgische dames presteerden minder dan verwacht werd. Er bestond veel belangitel- ling voor deze wedatrijden. van 7 en 8 Juni 1928. ONDERTROUWD0. K. A. van Breda en O. Dane. BRUIDSFOTO'! Fotoer.-Atelier EISEL1N, 00 Polderweg 60. GEHUWDW. Kejjzer en J. Eland. E. G. Smits en M. P. Klelnbloeeem. P. Th. van Blerck en H. A. Verkuölen. G. van Leeuwen en M. Woort. L. Langen- doen en J. M. Hoogeveen. M. Tulthof en H. O. Hoogkamp. J. Slagwater en J. A. van 't Hert. BEVALLEN E. v. d. HaagBreen, s. J. Vinkvan Veen, d. OVERLEDENF. H. J. Klaver, 81 J. 8 Juni 1938. Ven hier neer Rotterdam vertrokken de sleepboot „Drente", ter sieiitentie bij het sloepen van de derde aluiedeur naar IJmul- den. ALKMAAR, 8 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 133 stapels, wegende 212.000 kg. Fabriek kleine met merk 47.30; Fabriek commiitie 52; Boeren kleine met merk 51; boeren kleine zonder merk |0; boeren commissie 33.30. Handel vlug. ALKMAAR, 8 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 510 H.L. als: 339 H.L. tarwe 13—14^3; 64 H.L. gerit id. chev. 15.23—15.73; 73 H.L. haver 16; 33 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 4233; citroen boonen 2530; witte boonen 2044; a H.L. karwijzaad 38—39; 1 H.L. blauwmaan- zaad 3^—39! 9 H.L. erwten w.o.: groene (groote) 40; grauwe erwten 33, alle» per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 8 JonL Schotiche muizen 20—23.40, drielingen 18.90—40.10, kleine 11.70—12.60 per 100 kg. Aanvoer 3,600 kg. aardappelen. ElerveUing Helder. T Juni. Aangevoerd 12001 kipeieren: bruin 3.30—3.90, wit 55-So; 46a eendeieren 4.30—4.80. Allee per 100 (tuks. ElerveUing Sc hagen. 7 Juni. Aangevoerd 72593 ldpeleren: 53—34 kg. 4 40, 55—37 kg. 4.70—3.10, 38—60 kg. 310—5.60, 61—63 kg. 3 40—3.90, 64—66 kg. 3.70—6.10; ongewogen: bruin 3.60—6, wit 4-80—5.40, gemiddeld 3.10; 9910 eend- eieren 4.805, 41 kalkoeneier en 6.70—7.10. 7 Juni. Aangebracht door kordera: 2148 tongen p. at0.33—0.18 1330 kleine tongen 0.08—0.03 8 tarbotten 7.00—4.50 35 kitten zetschol p. k. 8.J06.75 41 kiaten kleine «chol 4 00—4.00 14 kitten echar J.oo—443 11 kiaten pietermannen en poon en p. k. 13.00—6.00 Door haringviachera: 1810 tal haring per tel 3.80—0.70 89 tal geep n u 12.00—340 Door garnalenvlaacheri: 1288 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.2»—om 8 Juni. Aangebracht door kordera; 1330 tongen p. St. 0.33—0.20 730 kleine tongen 0.10—0.07 25 kisten zetschol p. k. 7.00—6.00 29 kisten kleine schol h 3-SO—3J# 8 kisten schar 3.75—-3 00 7 kisten pietermannen 13-508.00 Door haring- en geepvisschers: 320 tal haring per tal a 1.30—0.70 33 tal geep 13 00—J.30 Door garnalenvlsschert: 290 kg. gekookte garnalen per kg. o~a3OJJ

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 14