T Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 10 JUNI 1928. Binnenland. een dreigbrief. De rechtbank te 'Breda heeft Donder dag den 86-jarigen arbeider J. v. d. H. te Fijnaart, die aan een meisje een brief heeft gezonden, waarin hij haar met den dood dreigde, wanneer zij hem niet trouwde, overeenkomstig den eisch ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. door den trein overreden. Woensdagavond, omstreeks 11 uur, is op het emplacement van het Staatsspoor station in Den Haag een rangeerder, de 60-jarige S. uit de Wenkebachstraat al daar, door een trein overreden. Drie tee- nen van zijn rechtervoet werden verbrij z ld. De geneeskundige dienst vervoerde den gewonden man naar het ziekenhuis. Zijn toestand is redelijk. poging tot vergiftiging. Het OJd. bij het gerechtshof te Leeu warden heeft Donderdag 8 jaar gevange nisstraf geëlscht tegen de 88-jarlge vrouw H. J. te Nieuwebrug, bij Herenveen, wegens poging tot vergiftiging met rat- tenkruid van een vrouw, met wie de man van verdachte omgang zou hebben. De rechtbank te Leeuwarden had haar 5 jaar opgelegd. Tegen den 76-jarigen winkelier M. te Nijehaske werd vrijspraak gevraagd van de hem ten laste gelegde uitlokking van bovenbedoeld misdrijf. De rechtbank had hem ook vrijgesproken. brand door onvoorzichtigheid Te omstreeks half twaalf Donderdag avond is brand uitgebroken in een zolder kamer van pand 80a, aan de Aert van Nee- straat te Rotterdam. De brand is ontstaan doordat de 24-jarige chauffeur H. V., die ziek te bed lag, onder het rooken van een sigaret in slaap is gevallen. Toen hij wak ker werd stond zijn slaapkamer in vlam- menJHij kon zich redden, door ijlings in zijn nachtgoed te vluchten. In een bak kerswinkel naast pand no. 80 is hij opge nomen. In de zolderkamer woedde de brand fel. de vlammen sloegen naar buiten, maar weldra was de inmiddels verschenen brandweer het vuur meester. De zieke chauffeur is per auto van den g. g. D. naar het ziekenhuis aan den CooLsdngel vervoerd. geheime distilleerderij De politie te XJmuiden heeft een inval gedaan bij H. j. in de Beukenstraat, waar een geheime distilleerderij werd ontdekt Verschillende potten met gistende stoffen en werktuigen werden in beslag genomen, Buitenland. Een ernstig spoorwegongeluk in Italië. Woensdag is bij het station Margellia een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Spoedig na het vertrek uit het station ontdekte de machinist, datde trein door verkeerden wisselstand op dood spoor liep. Hij remde, doch kon niet meer be letten, dat de trein tegen den muur aan het einde van bet dood© spoor reed. De locomotief werd vernield en verscheidene wagons ernstig beschadigd. Bij het afzen den van het bericht waren er al negen tien ernstig gewonden uit den wrakhoop gehaald. de ingegooide ruiten. Verontschuldigingen. Een ambtenaar van het departement van buitenlandsahe zaken heeft Donder dagmiddag zijn opwachting gemaakt bij den Itallaanschen gezant en zijn Leed wezen uitgesproken over het voorval, waaraan de BerliJnsche bevolking geen deel gehad heeft. het proces-mestorino. Mestorino flauw gevallen; een niet ongunstige dag voor hem. Donderdag is Mesterino flauw geval len. De dag was voor het overige niet ongunstig voor hem. In de boeken van het magazijn, waar de deken werd ge kocht, waarin het lijk van Truphème werd gewikkeld, is een spoor van dien koop teruggevonden. Daaruit blijkt dat Mesto rino ze niet bij voorbaat gekocht had. De beschuldiging van voorbedachten rade komt op losse schroeven te staan. Ver scheidene getuigen, die hem als koopman kenden, legden een gunstige getuigenis over hem af. Hif scheen zooveel geld_te kunnen krijgen als hij wilde. Daartoe hoefde hij dus niet te dooden. De leden van het personeel, die daarbij tegenwoor dig waren, zeiden dat hij er als een gek, niet als een moordenaar uitzag. De moeder van Truphème heeft de jury verzocht, op Mestorino den dood van haar zoon te wreken. Donderdag was de orde in de zaal en in de gangen voor het eerst verzekerd. De schandelijke toonee- len van Woensdag bleven uit, al onthield het publiek zich niet van manifestaties. berg-ongeluk. Woensdagmiddag is bij Disentls een berg-ongeluk gebeurd. Twee toeristen uit broer* van 22 en 20 Jaar, beklom men in het zoogenaamde Sorheradal een zeer stellen bergpas. Benige meters on der het hoogste punt stortte de oudste broer omlaag en bleef 800 meter naar be neden dood lipgen. De jongste werd- ©eni gen tijd later door een paar mannen uit de streek naar het dal teruggebracht. NIEUWE AARDBEVING TE OORINTHE. Donderdag is te Corinthe een nieuwe heftige aardbeving gevoeld, die een 40-tal huizen, die in Aipril nog staande gebleven waren, heeft laten instorten. Er zijn eeni- ge gewonden. Na den schrik ontwikkelde zich boven de stad een geweldige wolk van zwaveldampen, die langen tijd bleef hangen en de bewoners naar buiten dreef. De aardbeving is ook te Athene gevoeld. EEN ONTPLOFFING TE BERLIJN. In een slachterij in Lichterfelde-West te Berlijn is Donderdagmiddag de ammo- niak-installatie ontploft, waardoor eenige muren zijn ingestort. Twee menschen wer den ernstig gewond door glasoherven. een vrouw kreeg een zenuwtoeval en een vier de slachtoffer lijdt aan gasvergiftiging. KRACHTIG OPTREDEN TEGEN BANDIETEN. De aanvallen van bandieten op treinen in West-Mexico zijn heel gewoon gewor den. Thans zijn blijkens een bericht in El Universal na een aanval ou een trein bdj Pozos in Guanjuato troepen naar die plaats gestuurd. De bandieten hadden ge poogd den trein te laten derailleeren. Van de roevers zijn er 25 gedood. HET SPIONNAGE-PROCES TE STRAATSBURG. Baron Ley veroordeeld. Straatsburg, 7 Juni. In het spionnage- prooes te Straatsburg Is baron Ley, die te Freiburg in de Breisgouw (Baden) ver toeft, biji verstek veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, 6000 francs boete, tien jaar verbod van verblijf en tien jaar ont zegging van politieke rechten. POKKEN TE LONDEN. In de Londensche borough Wands- worth verspreiden de pokken zich. Tot- dusver zijn 65 gevallen aangegeven. De geneeskundige ambtenaar aoht den toestand onrustbarend. In één district zijn er in een week 13 nieuwe gevallen aan gegeven. Verscheidene menschen die hun gewone bezigheden verrichtten, bleken aan pokken te lijden. Zij hadden de ziekte eenige weken daarvoor opgedaan en in het infectieuze stadium hun werk voortgezet, waardoor de ziekte zich ge makkelijk kon verspreiden. Er moeten nog een aantal gevallen van „Wandelen de" pokken zijn. De meeste gevallen zijn licht en van het gewijzigde type. DORPSBRAND. Woensdag is het dorpje Bielny, bij Grodno, volkomen uitgebrand. In het ge heel zijn 22 boerderijen in de asch gelegd, zonder dat iets van den inboedel gered kon worden. De oorzaak van den brand is vermoedelijk brandstichting. In de vlam men zijn twee kinderen om het leven ge komen. Daar de brandweer van Grodno een traject van 28 KM. moest afleggen, arriveerde zij eerst ter plaatse toen alles reeds in de asch was gelegd. HET LEVEN VAN EEN SPECULANT. Een merkwaardig graan-speculant is Woensdag in een sanatorium bij New- York overleden. De man, Eugene Scales, beleende zijn horloge te New-Orleans voor 200 dollar, waarmee hij begon te specu- leeren in graan en katoen en in onge- loofelijk korten tijd een vermogen van 8 miljoen bijeengaarde. In 1914 ging hif echter voor de eerste maal failliet, en in November van bet vorig jaar voor de tweede maal, waarmee zijn rol uitge speeld was. SPOORWEGONGEVAL. Een doode, In het station Haddensleben bij Maag denburg is een goederentrein tengevolge van verkeerden wisselstan'd op een stoot- blok gered'en. De locomotief, tender en wagens stortten van den 4 meter hoogen spoordijk af. De machinist werd op slag gedood, de stoker werd zwaar en een con ducteur en drie andere leden van hert treinpersoneel licht gewond. SNEEUW. Op de helde van Romlnten is Woens dag zooveel sneeuw gevallen, dat alle vel den, boomen en struiken met een dikke laag bedekt zijn. Ook in Oost-Pruisen heeft het hier en daar sterk gesneeuwd. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. In den tunnel bij Emmerich is Woens dag de hoofdconducteur van een goede rentrein gevallen. De ongelukkige die in zijn val een arm en een been had gebro ken kwam1 tusschen de rails te liggen, waar drie treinen over hem heen gereden waren, voor men hem eindelijk vond. Door onbewegelijk te blijven liggen was de man aan den dood ontsnapt DE STIER EN DE DUITSCHE HERDER. De Dultsche herderglhonden Alsa- tians, zooals men ze noemt raken in Engeland tegenwoordig in slechten reuk, omdat er talrijke gevallen zijn voorge komen, waarin zijn schapen gedood en menschen gebeten hebben. Een. boer te Bremley had den laatsten tijd Ipst met een Duitschen herder, die telkens zijn koeien aanviel. Er werden verscheidene pogingen gedaan om den hond neer te schieten, maar zonder succes. Toen bracht Ingezonden mededeellng. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten 60 Zenuw-Tabletten 75 Staal-Tabletten 00 Maag-Tabletten 75 Bij Apoth. en Drogisten hij een jonge stier tusschen de koelen in de weide. Eer*t liet de hond zich in geen dagen zien, maar Maandag werden de koeien weer door hem vervolgd. De stier nam het voor de koeien op en de herders hond liep met flitsende tanden in een kring om hem heen. Plotseling stormde de stier op den hond los, wierp hem op zijn horens de lucht in en vertrapte hem. HU ging daarmee voort tot de hond dood was. H. Z. V. Seleden met de verovering van Tsinanfoe, de hoofdstad van jantoeng. Het binnentrekken der nationale troepen in die stad. Dinsdagavond, als eer ste van het troosttour- nooi' werd gespeeld, werd de Hollandsche aanvoerder Harry De nis 'gehuldigd ter gelegenheid van zijn 50sten interl. wedstrijd en benoemd tot eerelid van den N. V. B. De heer Ir. J. W. Kips biedt Harry Denis een krans aan. (Foto rechts) van bestemming gesleept worden. 9 Een drenkeling schudden, rótten of met het hoofd omlaag houden kan de laatste levensvonk doen uitblusschen. Leert daar om de Eerste Hulp verleenen. De oorlog In China. De zegetocht der Zuidelijken, die thans door de inname van PekiDg volkomen is, begon ongeveer een maand De TrooetwedstrIJden zijn Dinsdagavond begonnen. Te Arnhem speelde Chili tegen Mexico en te Rotterdam speelde Holland tegen België. In dezen wedstrijd werd door de Hol landers een overwinning gemaakt van 8L Van der Meulen in actie. I Voor den aanvang van den wedstrijd Holland België, die De bekende Poolvllegera Wllkln* en Elelson arriveerden Maandag per Junckers-vliegtuig op het Amaterdamsche vliegveld Schiphol. De 6e peraoon v.1. (met cigaret) ia Elelson, daarnaast Wllkins. De derde sluis voor IJmulden gereed, gebouwd bij Burgerhout'» machinefabriek en scheepswerf te Rotterdam ls van stapel geloopen. Zij zal heden (Zaterdag) naar de plaats Vreedzame ontploffingen. Onder leiding van den com mandant der genie la een aanvang gemaakt met het op blazen van de oude fundeeringen van de voormalige gasfabriek aan de Oostzeedijk te Rotterdam. De comman dant brengt de lading springstof tot ontsteking.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5