GEMENGD NIEUWS 2 dagmeisjes^ ben. 18 jaar, 2 dienstboden had vrijgesproken. S. had met een mede- verdnohte terecht gestaon in verbond met het binnensmokkelen van de uit 4000 liter spiritus van 9(1 pot. bostoonde lading van De Stormvogel, uit- Bremerhafen, ge- Eleegd in den avond van 18 Juli 1926 na- y Camperduin. (intern), 2 huishoudsters, 2 kantoorbe dienden, 1 melkster, 1 waschvrouw, 19 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 84 personen. Geplaatst werden: 2 aardappelschilsters, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, 1 dagdienstbode, 2 huis houdsters, 1 waschvrouw, 9 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 17 personen. DE OPRUIMING VAN WRAKKEN BIJ NIEUWEDIEP. Op de volgende vragen van den heer Oud, lid van de Tweede Kamer: Is het den minister bekend, dat zich in de nabyheid van Nleuwediep, onmiddeliyk naast het Westgat, het wrak bevindt van de „Tuscar" en tusschen Texel en Nleu wediep, op den rug tusschen Malzwin en Texelstroom, het wrak van de „Stier"? Is de minister niet van oordeel, dat beide wrakken groote gevaren opleveren voor de scheepvaart en de visschery, om dat zy by hoogwater ongeveer een voet onder water zyn en de stroom de schepen steeds in de richting van de wrakken leidt, zoodat er groote kans bestaat, dat te eeni- ger tyd een ongeluk gebeurt, dat mogeiyk zelfs het verlies van mensohenlevens ten gevolge zal hebben? Is de minister bereid maatregelen te nemen- om tot een zoo spoedig mogeiyke opruiming van deze wrakken te geraken? heeft de Minister van Waterstaat ge antwoord: De eerste vraag wordt bevestigend be antwoord. Uit de omstandigheid, dat beide wrak ken niet vanwege het departement van waterstaat zyn opgeruimd, volgt, dat zy liggen bulten de vaarwateren en voor de scheepvaart geen gevaar opleveren. Reeds eerder werd geklaagd, dat het wrak van de „Tuscar" hlnderiyk zou zyn voor de visschery. De zorg voor dezen tak van volkswelvaart berust by den Minister van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw, die heeft bericht, dat voor de opruiming van dit wrak, waaraan groote kosten zyn verbonden, geen gelden beschikbaar zyn. Over de ligging van het wrak van de „Stier" zyn geen klachten vernomen. De Slaats, waar het zich bevindt, is trouwens oor een wrakllchtboei aangegeven. KINDERMOORD. In hooger beroep heeft voor By het voortgezette onderzoek vond Een der sleepbooten heeft het ïyk van men echter in de melkery een schoen van den jongen en ten slotte legde de vader een bekentenis af. Hy verklaurde, dat zyn zoon ondeugend wan geweest en hy hem had ufgerost. De jongen was toen bewus teloos geworden, Meenend, zyn zoon ge dood te hebben, had hy den knaap in den ketel geworpen. Deze verklaring wordt echter niet geloofd. Het schynt, dat de Ernstig ongeval te Leipzig. het ge- rechtshof ïn Den liosch terecht gestaan uiun den jongen kwyt wllda A. van H., 80 jaar, fabrieksarbeider te Te teringen, tegen wien wegens moord op zyn pasgeboren zoontje, dat hy onder een kussen had doen stikken, acht jaar ge vangenisstraf was geëlscht en die door de rechtbank te Breda tot vyf jaar was veroordeeld. De advocaat-generaal elschte bevestiging van dit vonnis. Binnenland. ERNSTIG ONGEVAL BIJ HARSKAMP Autobus door vrachtauto aan- aangereden. Zaterdagavond werd de autobus van den dienst Apeldoorn—Ede naby Hars kamp aangereden door een uit een zij weg komenden vrachtauto van H. te Wekerom. Belde auto's sloegen om. De Inzittende passagiers werden allen min of meer gewond. Het ergst was mej. B., uit Ede, er aan toe, die inwendige kneuzin gen opgeloopen had. Zy werd naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Een paar dames, die door het vallende glas depe snywonden gekregen hadden, bloed den hevig. De chauffeur van de autobus had den van rechts komenden vrachtwagen door opgaand struikgewas niet zien aankomen. BOERDERIJ BIJ EDE AFGEBRAND Met vuur spelen Zondagmiddag brandde de boerdery van H. van Harm, op Veldhuizen, onder Ede, totaal af. Kleine kinderen hadden met lucifers gespeeld by een hooiberg. Door den wind sloegen de vlammen eerst over op een schuur, waarna ook het huis in vlammen opging. Het vee, behalve eenlge kippen, en de inboedel werden voor een groot deel gered. Een en ander was laag verzekerd. JONGEN VERDRONKEN. Droevig einde van een roei tochtje te Arnhem. Zondagmiddag omstreeks 6 uur heeft op den Ryn by Arnhem een droevig on geluk plaats gehad. Een viertal jongens waren daar aan het roeien. Na gezwom men te hebben, werd de boottocht voort gezet en de jongelui, wat overmoedig ge worden, begonnen te schommelen. Een der jongens viel half gekleed te water en is biykbaar in een kolk terecht gekomen. Hy riep om hulp en verdween in de diep te. Schippers, die met een bootje toescho ten, hebben nog getracht om den dren keling te redden, maar deze verscheen niet meer aan de oppervlakte. De politie heeft geruimen tyd gedregd, zonder ech ter het lijk te vinden. Het slachtoffer is de 16-jarige Van Ingen uit Klarendal, te Arnhem. DE STORM VAN DONDERDAG. De drie mosselvaartuigen, van welke men vreesde, dat ze door den storm in de Zuiderzee zouden zyn vergaan, zyn be houden te Wieringen binnengeloopen. Wyi gerapporteerd was, dat er vier tjalkschepen in de Zuiderzee waren ver gaan, heeft vandaag het rijksbetonnings- vaartuig van Enkhuizen een onderzoek ingesteld. De geruchten waren zeer over dreven. Slechts één tjalkschip (de Onder- k^n Vftn r gezon- DE SMOKKELAFFAIRE BIJ CAMPERDUIN. MOORD. Uit minnenijd. Zondagavond ongeveer 9 uur is onder de gemeente Glesen (N.-B.) de 24-jarige J. van Tilburg, uit Ryswyk, doodgesto ken met een mes. De dader is de 80-jari- e J. V., uit Andel, die zich dadeiyk bi, e marechaussee te Woudrlohem heeft gemeld. De oorzaak is minnenyd. HAGEL IN JUNI. Gistermorgen heeft zich boven Henge lo (Twente) en omgeving een geweldige hagelbui ontlast, die vergezeld ging van een licht onweer. Er vielen hagelsteenen als knikkers. Aan fruit en veldvruchten ia belangryke schade toegebracht. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Een meisje doodgedrukt. Zondag is te Veenwouden een zes-jarig meisje tusschen de buffers van een goe derenwagen van de Ned. Tramweg-Maat schappy en een stootblok doodgedrukt. De wagen waa door kinderen ln beweging gebracht. EEN BUIS GESPRONGEN AAN BOORD VAN EEN SLEEPBOOT. Goed afgeloopen. Zaterdagavond is er op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam een ongeluk Sebeurd, dat wondergoed is afgeloopen. p den hoek van de Koushaven lag de sleepboot Middelburg van den Nederland schen stoomsleepbootdienst v.h. P. Smit Jr., te wachten op het aan boord nemen van een ploeg van 24 arbeiders. Nauwe- ïyks waren de arbeiders aan boord of er werd een geweldige knal vernomen en een groote straal stoom spoot over het dek. Door deze straal werd een fiets, welke tegen de koelkast van een ketel aanstond, met kracht weggeduwd, waar door de eigenaar, de losse werkman A. N. uit Pernis, die vlak by zyn rywiel aan dek stond, achterover te water werd ge duwd. N. kreeg een wond aan het hoofd, maar hy wist zich zwemmend te redden. De los9e werkman W. v. V., eveneens uit Pernis, kreeg de straal heete stoom tegen de borst. Hy viel te water. Hy wist ech ter de verschansing te grypen, maar toen hy met zyn hoofd boven de verschansing kwam, kreeg hy de stoom ln het gezicht. Men heeft hem evenwel aan boord weten te trekken. Voorts zyn nog te water ge raakt de arbeiders P. V. en A. K., respeo tieveiyk afkomstig uit Rhoon en Pernis. Een onderzoek heeft uitgewezen dat een pyp is gesprongen, welke op het pijl Slas gemonteerd 'was. VermoedeUjk is eze pyp welke nieuw was slechts op de flens gesoldeerd geweest. De rivier politie beeft de pyp in beslag genomen. DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASBEDRIJVEN. Het O. M. by de rechtbank te Leeuwar den heeft tegen L. H., 49 jaar, directeur van de gasfabriek te Akkrum en hr. H. 48 jaar, directeur der gasfabriek te Wol* vega elk 200 boete of 1 maand hechte nis gevraagd wegens het aannemen van geldsbedragen als giften. EEN PATROON TE LAAT ONTPLOFT. Twee gewonden. Op de Staatsmyn „Wilhelmina" te Ter- winselen is in den nacht van Vrydag op Zaterdag by het schieten op 258-meter- verdieping een dynamietpatroon te laat ontploft. De schietmeester J. Hamers, uit Heerlen, werd ernstig gewond. Een oog zal hy moeten missen. De arbeider Sen- den, uit Kerkrade, werd minder ernstig gewond. EEN TRAGISCH EINDE. De 70-jarige heer Wekerlin, een ge pensioneerd ambtenaar te Zeist, is Za terdagavond, toen hy by buren, op een verjaarpartijtje was, dood gevallen, hy wilde van de W. C. gebruik maken en beeft door de duisternis in de gang, de kelderdeur geopend, waarna hy naar be neden viel. Even later, toen zyn uitbiyven opviel, werd hy dood gevonden met ge- broke nnek en verbryzelden schedel. Drie dooden en verscheidene ernstig gewonden. Zaterdagavond laat had te Leipzig een ernstig verkeersongeluk plaat De chauf feur van een zwaren auto reed in de Elsenbahnstrasse een waarschuwingsbord omver, dat daar waa geplaatst omdat de straat was opgebroken. In plaats van te remmen, gooide hy met een ruk zyn stuur om, en wel zoo scherp, dat de auto het trottoir opreed, waar hy de ruit van een hortógemakerswinkel vernielde. Hierdoor verloor de chauffeur geheej het hoofd en liet hy zyn auto over het trottoir door razen. Ongelukkigerwyze kwam juist een dichte mensohenmenigte uit een nabyge legen bioscoop. Negen voorbygangers werden door den auto overreden. Ditmaa kwam de auto, doordat de chauffeur nog maals het stuur omrukte, op straat tot staan, nadat hy een boom had omverge reden. De politie en het roode kruis-peraonee konden de woedende menigte, die den slechts licht gewonden chauffeur tracht te te lynchen, met moeite op een afatand houden. Twee vrouwen, beiden gehuwd bleken op slag gedood te zyn. Twee an dere personen waren er met betrekkeiyk lichte kwetsuren afgekomen, doch vyf ge wonden waren er zoo ernstig aan toe, aat zy in een ziekenhuis moesten worden op genomen. Een hunner overleed ln den loop van den nacht. Voorts verkeert nog een man ln levensgevaar, terwyi ook de toestand van den echtgenoot van een der gedoode vrouwen en van nog een der ge> wonden zeer bedenkeUjk is. HET VERMISTE PARELSNOER. Teruggebracht door een vrouw, die het gevonden had, dacht-dat het valsch was en het haar kind als speelgoed had gegeven. Wy hebben gemeld, dat een Neder landsche dame, mevrouw Gallois, te Nice woonachtig, een klacht had ingediend wegens diefstal van een parelsnoer en een doekspeld ter waarde van een millioen francs. Het snoer is haar teruggebracht door een eenvoudige vrouw, die het voor het station gevonden had. Zy meende dat het waardelooze parels waren. Eiken avond speelde haar dochtertje ermede. Uit de kranten vernam zy hoeveel waarde het snoer vertegenwoordigde. Mevrouw Gallois was verzekerd en de maatschappij had een premie vari 10 pet. voor den eeriyken vinder uitgeloofd. De vrouw, die het haar terugbracht, zal dus onge veer 90.000 francs uitbetaald krygen. Buitenland, Afschuwelijk misdrijfteStockhoim Vader werpt zyn tienjarigen jongen In een stoomketel. Te Stockholm is een ontzettende mis daad aan het licht gekomen. De monteur Sjoeström beeft na lang dralen einde lijk bekend, zyn tienjarigm zoon Karl in den stoomketel van een melkfabriek te 3tockhólm om het leven te hebben ge bracht. De jongen werd sedert Pinksteren ver- EEN BERUCHT HOTELRAT IN DEN VAL. De beruchte geveltoerist Paul Kassner, die vooral als ongewenscht gast in hotels optrad, is Zaterdag te Berlijn in den val geloopen. De politie zocht hem al sedert 18 April van het vorige jaar, toen hy by zyn vervoer uit een gevangenwagen had weten te ontsnappen. Voor zyn arrestatie had hy in Beriynsche hotels bedragen van 80.000 en 48.000 mark ten nadeele van ogeergasten gestolen en was met dat geld naar Wiesbaden getogen, waar hy in een hotel kostbare diamanten bult maakte. De oude dame aan wie de steenen toebehoor den, werd juist wakker toen de dief aan iet werk was en schrok zoo, dat zy een hartverlamming kreeg en overleed. Zaterdag had Kassner met twee mede plichtigen een tocht per huurauto door Beriyn gedaan. By 't uitstappen betaalden ze den chauffeur met de bedreiging hem te zullen doodschieten als hy geld wou lebben. Daarop gingen ze een huis binnen. De chauffeur reed dadeiyk naar den nabyzijnden politiepost en kon weldra met twee pootige agenten naar het huis, waarin de inbrekers verdwenen waren, terugkeeren. Dezen schenen echter lont te hebben geroken; zy waren althans niet meer in het huis. Kort daarop ontmoette de chauffeur echter het drietal weer en de gewaarschuwde politie wist nu hen alle drie te grypen. ERNSTIGE AANVARING OP DE SCHELDE. Twee dooden en een ernstig gewonde. Brussel, 18 Juni. Een ernstige aan varing heeft gisteren op de Schelde ter hoogte Van Lillo plaats gehad. Het Belgische stoomschip „Diamant" van de John Cocqerill-Ujn, (Jat Antwerpen verliet, op weg naar Tilburg, is door onbe kende oorzaak in botsing gekomen met het stoomsohip „Belll", dat onder Zweed- sche vlag vaart. De botsing was zoo hevig, dat de matrozen, die zich reeds In hun kooien bevonden, eruit werden geslingerd. Op de brug van het schip bevonden zich drie matrozen. Een van nen verloor het evenwioht, viel in het water en verdronk. Zyn beide metgezellen kwamen er weinig beter af. Een werd letteriyk tusschen de yzeren platen verpletterd en bezweek byna terstond, de derde, de 84-jarige Ca- mille Wyleman, werd In ernstigen toe den gedoodon matroos medegebracht, als mede den ernstig gewonde, wlons toestand echter niet levensgevaariyk schynt te zyn. Men is thans bezig de lading van de „Diamant" te lossen. Terwyi de „Diamant" op den wal werd gesleept, kwam het opnieuw ln botsing, thans met 'het stoomschip „Adonc", dat licht werd beschadigd, doch de reis kon voortzetten. („Tel."). LUGUBER KINDERSPEL BIJ BERLIJN. In het dorpje Schöeiche by Beriyn speelden Zaterdag eenige jongens van dertien en veertien Jaar rechtbank, waar bij de veertienjarige zoon van een onder wijzer, Thomas, beklaagde was. Een an dere jongen, die als rechter fungeerde, veroordeelde Thomas ter dood door de galg. Het vonnis zou onmiddeliyk vol trokken worden. De jongen moest op een plank gaan staan, die over een ton was gelegd. Een andere jongen, die den beu voorstelde, wierp een touw over een boom tak, maakte er een lus aan en legde die den „ter dood veroordeelde" om den hals, Thomas, die allerlei grimassen maakte gleed daarby van de plank af en een oogenblik later bengelde hy ln de lucht, waarby de lus zich om zyn hals dicht snoerde. Nog voordat zy kameraden hem uit zyn ontzettende positie konden be vryden, was de iongen gestikt. Een "te hulp geroepen dokter slaagde er niet in, de levensgeesten van den knaap op te wekken. HET PROCES-SJACHTY. De verhooren van het prooes-SJachty be ginnen nu den kant uit te gaan, die aan de openbaarheid onttrokken zal worden, omdat daarby personen gemoeid zuilen worden, die volgens den procureur-gene raal agenten van een buitenlandsohen sp onnagedienst waren. O.a. sprak Bajarlnof over een gehelmzlnnigen onbekende „Ka- slmlr", met wien hy besprekingen gehad zou hebben en van wien hy lns'ructles over de sabotage gekregen had. Hy wel gerde echter meer te zeggen, tenzy in een geheime zitting. Dit was ook het geval met den beklaag de Deter, een Dultscher van geboorte, maaj reeds op zyn 17e jaar genaturali seerd. Hy gaf toe ln briefwisseling ge staan te hebben met de verdreven mijn eigenaars en geld van hen te hebben ont vangen, maar loochende vierkant gespion eerd te hebben. Het openbaar ministerie trachtte aan te toonen dat toen Deter "wee jaar geleden naar Beriyn Ring om in dienst te treden by de Russische handels- vertegenwoordiging. hy dit ook allereerst 'n het belang van de sabotage-organlsatle deed. Ook dit bestreed Deter met kracht, venals de bewering van zyn medebe- klaagde Bratanofskl, dat toen deze zich te Beriyn by hem beklaagd had dat de verdreven mijneigenaars niet genoeg geld zonden. Deter gezegd had dat hy zich geen zorgen hoefde te maken, omdat een aantal Duitsche firma's, o.a. de A.E.G. vol doende geld voor sabotagedoeleinden be schikbaar zouden stellen. Aardschokken In Mexico. De Hooge Raad heeft thans verworpen werd de vad«? rf?? a.no",emen brI«* «tand op de brug aangetroffen, het cassatieberoep van P. S. te Heifoo sehnwd m i/h JL tweede maal Zoodra het nieuws bekend was, werden die door het gerechtshof te Amsterdam moest echter ateï 2e 8leei)booten »Java" en ..Samaon" ter wegens medeplichtigheid aan frauduleu- worden gestelddn7mn TV" hulp Rezonden- Dp ..Diamant", die snel zen Invoer van spiritus Is veroordeeld tot gen hem kon vinriln a' w r maakte, moest op den wal worden 6 maanden gevangenisstraf, zulks mS fel!. een .anklÏÏTn tegen een Sïït KKf terw«i de Belli» die eveneens vernietiging van een vonnis van de recht- Stockholm, dat de zaak uitvïerï hirt h. ®'!rA°pïep' do?h 7"11 minder beteekenls, buk te J&aaar, welk college verdachte handeld. uitvoerig had b*ijjjr da i. teruggekeerd, om her- Paniek onder de bevolking In negen Mexlcaansche staten, ln het centrum des lands gelegen, zyn Zaterdag avond aardschokken gevoeld, die zich vooral concentreerden rond te stad Oaxa- ca in den staat van dien naam. Het me teorologisch instituut heeft medegedeeld, dat de aardbeving ten zuiden van Mexlco- city is begonnen. In deze stad bleiden de schokken van 9.20 tot 10.8 aan. Hoewel alleen in Oaxaca de schokken hevig zijn geweest, was de paniek te Mexico het grootst. De bewoners waren aan den maaltyd of bevonden zich in theaters en bioscopen. Toen het electrl- sche licht uitging en de stad In duisternis werd gehuld onstond een groote paniek De menschen renden uit ae hotels eu theaters, vele ruiten braken en deuren sprongen open. De meeste schade werd aangericht in de arbeiderswyken, waar slechts gebouw de huizen instortten en waterleidingen jarstten. De watertanks, die zich op de daken van de hulzen bevonden, stortten ïaar inhoud leeg op de vluchtende me nige. In een bioscoop werd juist de bekende religieuze film „De koning der konin gen" vertoond en toen de eerste schok werd gevoeld, verscheen Juist het cruis op het doek. De bezoekers vielen op hun knieën en begonnen te bidden; vele vrouwen vielen flauw. Talrijke telefonische en telegrafische verbindingen zyn verstoord. Slechts een ongetje van drie jaar werd onder het vallend gesteente gedood. Verscheidene lersonen hebben den nacht ln de open ucht doorgebracht Biykens berichten uit Mexico hebben de aardschokken zich herhaald. Onder de bevolking heerscht groote opwinding, die nog grooter werd doordat een cycloon kwam opzetten, die eveneens groote schade aanrichtte; onder de dooden bevln- den zich vele kinderen, die onder de in stortende muren bedolven werden. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING IN EEN VERNI8FABRIEK. Vier dooden en vier gewonden. Vier personen werden gedood en vier ernstig gewond door een ontploffing in een vernlsfabrlek te Parys. Naar men vermoedt, zyn benzinedampen door von ken van een electrtechen motor ontploft. GEHEIMZINNIGE MOORD IN ITALIË. Joegoslavl9oh onderdaan het slachtoffer. De Joegoslavische pera publiceert op zienbarende berichten over den dood ven •en Joegoslaaf uit Görts, zekeren Tusar. Deze, een nationalistisch Joegoslavlsch zakenman, was enkele weken geleden naar Triest vertrokken, maar niet terug gekeerd. Eenige dugen geleden werd zyn lijk bij Ferrara uit de Po opgehaald. De Joegoslavische bladen zyn van meening, dat men hier slechte te doen kan hebben mot een politleken moord; sommigen spreken zelfs van een nieuwe zoak- MatteoÜ. TRIBUNE OP DE KERMIS INGESTORT. Meer dan KO kinderen gewond. Een tribune op het kermisterrein te Pittsville (Pensylvanla), welke bezet waa met zeshonderd kinderen, Is Zondagmid dag ingestort. Meer dan vyftig kinderen werden gewond. Tal van ouders, die op een andere tribune zaten, snelden in de grootste opwinding naar den overkant, om hun kinderen te redden. Voor zoover tot dusver bekend, vallen er geen men sohenlevens te betreuren. ERNSTIGE BRAND TE PARIJS. Op de boulevard Voltaire te Parys heeft een zeer ernstige brand gewoed. Ty- dens den brand hoorde men leder oogen blik ontploffingen. Er waren 8 dooden en een aantal gewonden. ONGELUK OP DE KERMIS TE MARGATE. In het Droomland van de kermis te Margate zijn drie menschen gedood en vyf gewond by een ongeluk met de z.g. vllegboot DE EDELE BOKS9PORT. De rechtbank te Teschen heeft een bok ser, die zyn tegenstander by een boks- wedstryd zoodanig aanviel, dat hy den nek brak en overleed, wegens dood door schuld veroordeeld tot drie maanden hechtenis. EEN GROOTMOEDIGE DAAD. Tanaka, de Japansche minister-presi dent, op wien voor korten tyd een aan slag werd gepleegd, heeft aan de familie van zyn aanrander, die ln bitteren nood verkeert, een bedrag van duizend yen aangeboden. ONWEER. Een schuur Ingestort. Twee dooden, zes gewonden. Vrijdagmiddag woedde boven Gratz een hevig onweer. In de buurt van Gratz sloeg de bliksem in een schuur, waarin 8 menschen beschutting hadden gezocht. De schuur stortte in, twee menschen wer den gedood en de zea overigen werden ernstig gewond. LUCHTSCHIP EN TREIN. Aan een militair luchtschip is het ge lukt om aan een postwagen ln een trein, terwyi belde een snelheid van 60 K.M. ln het uur hadden, een postzak over te ge ven. EEN CYLOOON. In het gebied van Rzeszow woedde Vrydag een cycloon, welke groote schade heeft aangericht. De cycloon, welke over een gebied van 14 K3I. breedte woei, ver woestte drie dorpen. Drie personen wer den gedood en 10 ernstig gewond. Behal ve vele huizen werden ook bosschen ver nietigd. De oogst heeft ernstige schade geleden. TWEE GRIEK8CHE OUD-MINISTERS AANGEHOUDEN. Naar uit Athene gemeld wordt, heeft de Grlekache regeering een bevel tot aan- ïouding uitgevaardigd tegen twee aan- langers van Pangalos, een oud-minister van financiën en een oud-minister van verkeerswezen, die ervan beklaagd wor den de Griekache valuta door valache me- uedeellngen omtrent een overeenkomst met de Vereenlgde Staten over een lee ning ernstig benadeeld te hebben. BANDIETEN GEARRESTEERD. De leider van een bende bandieten „Limpy" (de kreupele) Cleaver, die Zon dag j.l. uit de Wheaton gevangenis ont snapt was, waar hy zyn straf uitzat voor de berooving van 8 188,000 van de Grand Trunk maatschappy, is Vrydag in het lelrose Park te Chlcago na een opwin dende Jacht gepakt, In gezelschap van Josef Farlnxa, een der vier mannen die met hem ontsnapt was. By de vervolging door de politie werd Oleaver door meer dere schoten gewond. BANDIETISME. Een bioscoopdrama niet op, maar vóór het doek. Vrijdag kregen de ca. driehonderd be zoekers van een bioscoop in New York (stad) een wel wat heel felle sensatie te verwerken. Terwyi het licht in de zaal neer was, weerklonken er achter in het okaal schoten. Dadeiyk werd het licht aangedraaid en toen bleek dat er een zwaargewonde man op een stoel lag. Toen deze naar het hospitaal was overgebracht bleek hy de leider te zyn van een bende >andieten en een by de politie gced he tende p:rsooniykheid. Er zyn tal van ar restaties gedaan, maar de daders zyn och nog onbekend gebleven. Onder den stoel, waarop de gewonde lag, vond men 'wee geladen revolvers. Men denkt dat zy inderhaast daar zUn neergelegd door den dader van den moordaanlsag. In ieder geval hebben de bioscoopbe zoekers, die daar heen zyn gegaan om sensatie, waar voor hun entree gehad. JEUGDIGE MISDADIGER8. Autobandiet en z|)n medeplichtige In ons nummer van Zaterdag is mel ding gemaakt van de arrestatie van een Jeugdigen autobandiet te Llesing bö weeaen. Des* aanhouding is gevolgd

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6