UIT DEN OMTREK door die van een medeplichtige. Thans staat reeds vast, dat deze beide iongo lu'dei een moord, een poging tot moord, tien vutodietstallen en drie overvallen waarvan een op een bank, op hun gewe-' ten lebbon. welke misdaden allemaal vrij- Nedwornik, de voornaamste diwfcr van de twee, is niet 2, doch 25 jaar •oulen was den laatston tijd chauffeur bij de brouwerij te Liesing. Zijn vader is een hoofdambtenaar van de «m i'!» «riftio in Neder-Oostenrljk, üü^v? Jön Koede 'amilifi. De andere de 22-jarige Rudolf ,k. de zoon van een naaister, even- oeis iemand van fatsoenlijke familie. Vit de verklaringen van de arrestan ten is gebleken, dat Nedwornik het plan opgevat had een groote misdadigersbende te mrtnen, zich te specialiseeren op auto- diestiülen en dan stelselmatig banken, spairbanken, enz, te berooven. Hij wist Waizet voor zijn plan te vinden. Beiden leidin een dubbel leven, wat hun onge veer regen maanden lang gelukt is. De pollie kwam Nedwornik op het spoor doo: verklikking van een anderen aan gehoudene, waarmee Nedwornik even- ®®fp In verbinding had gestaan en dien hij tn zijn hechtenis met giften had ge holpen. Toen de giften ophielden, ver ried de vriend zijn makker, vermoedelijk me' het doel een hooger premie machtig te vorden, Nedwornik is reeds als jongen van 17 jaai wegens diefstal tot anderhalf jaar opsuitlng veroordeeld. ONDER BANDIETEN. Molff meldt uit New-York: Ein misdadiger, die tot de bekenden der justitie behoorde, reed dezer dagen ln zjn auto met een meisje over Herald Squtre. Daar werd hij ten aanschouwe van de menigte door vier andere ban dieten met revolverschoten gedood. De moordmaars ontkwamen, en ook het meisje dat in een nabijgelegen restaurant de bloidvlekken af wiesch, verdween in het gelrang. EEN ONTDEKKING. Prof. Hertzfeld, een Duitsch oudhelds- kundigi, die voor de Perzische regeering uitgrav.ngen leidt tusschen Persepolis en Sjiras leeft een reusachtig onderaardsch komngipaleis ontdekt. HEVIGE TORNADO IN OKLAHAMA. Een stad nagenoeg geheel verwoest. Iet Zuidelijke gedeelte van Oklahama weid Ziterdag door een hevige tornado getcisteid, vooral de steden Blair Moun- taia Paik en Snyder. Nog voor de ver bindingen alle werden verbroken, kon den de tewonere van Blair om hulp vra gen het schijnt dat de stad nagenoeg ge heel is verwoest. 200 vrijwilligers zijn ge- zonlen poor de voorloopige hulpverlee ning Ontrent het aantal slachtoffers Is welrtg bskend; voorloopig wordt melding germakt van drie dooden en 15 ge won- In Snvd er werden 50 hulzen verwoest. De tcfnado trof een gebied van zes mijlen breeqte ia Z.W. Oklahama. ÏENMOED MET DEN DOOD BEKOCHT. Drama te BouIogne-sur-Mer. Aan het strand te Boulogne-sur-Mer heeft lich een aangrijpend drama afge speeld. Een longe mécanicien wilde zijn hond, die zich te ver ln zee had gewaagd, te hulp kimex Daar hij echter niet tegen de gollsn; en de trekking op kon, kwam hij zelf tn levensgevaar te verkeeren. Een jeugdig; Eagelsche, die het gevaar zag, sprongln zee om den drenkeling te red den, (bch ook zij was tegen de golven niet beltand. Een Engelschman, die zich daarop te water begaf slaagde er slechts met de grootste moeite ln het strand weer te bereken. De mécanicien en het Engel- sche mtlsje kwamen jammerlijk om het leven; kun lijken zijn Zaterdavond aan gespoeld EEN VILKAAN IN ZEVENBERGEN? Naar lit Koloszvér aan den „Pester Lloyd" tericht wordt, zijn bij de in de buurt dir stad gelegen berg Legasa vul kanische verschijnselen waargenomen. De bevofcing merkte, dat uit den berg rook opteeg en aan den voet daarvan zijn heee bronnen ontstaan. Een groot gedeelte der bevolking heeft zijn huizen verlaten en kampeert onder den blooten hemel. 1an Boekarest werd eeh commis sie van leskundlgen gestuurd om het ge valt te inderzoeken. Voorden rechter te Montreal heeft een moederde schuld voor een brand welke hae; hlls gedeeltelijk verwoest had, ge weten lan haar zoontje van drie Jaar> dl®> volgent haar, aan clgaretten wis. Z1 en haar man, verklaarde zij, haa- der verge-fs moeite gedaan, om het jon- géje ie beletten zion clgaretten te ver schaffen. EIV AANSLAG OP DEN PRESIDENT ViN DEN SENAAT VAN PORTOR1CO. Sn Juan (Portorico), 18 Juni. Op pobar- ce), den president van den senaat van Potorico, is een aanslag gepleegd, toen eei enthousiaste menigte hem een harte lijk ontvangst bereidde bij zijn terug- ker uit New-York. De dader werd door deiolitie neergeschoten. Barcelo ls naar hetsleksnhuis vervoerd, waar geen en kele mededeeling over zijn toestand ver strekt werd. AARDBEVING IN MEXICO. Te Vera Cruz. Reuter meldt uit Vera Cruz, de Mexi caansohe havenplaats, dat daar Zondag avond om 9 u. 22 min. pl. tijd een zware aardbeving heeft plaats gehad. De huizen stonden op hun grondvesten te waggelen en de bewoners vluchtten ln paniek de straat op. DE SCHEEPSRAMP IN COLUMBIA. Officieus wordt medegedeeld, dat bij de ketelontploffing op de kanonneneerboot „Herculas" op de Magdelena-rivier 58 personen werden gedood en slechts eeni- gen ln het leven bleven. EEN HAAI OP D EKUST. Een haai van ruim 41/, meter lengte, die de makreel-vischerij op de kust van Rorset sinds eenige weken ernstig be dreigt, is gisteren door een visscher uit Weymouth na een gevecht, gevangen en gedood. Het monster woog ruim 700 kilo. AANVARING. De kapitein van het Engelsche stoom schip Shirak rapporteerde, volgens een te Finisterre opgevangen draadloos be richt, tijdens dikken met het Nederland- sche stoomschip in aanvaring te zijn ge weest. Anna Paulowna. Algem. vergadering tulnbouwver. „Anna Paulowna". Zaterdagavond hield de Tulnbouwver- eeniging „Anna Paulowna" een algemee- ne vergadering in de „Vlas en Koren beurs". De voorzitter, de heer D. Stammes, heette de aanwezigen welkom, doch be treurde het, dat de opkomst niet grooter was. Hierop las de secretaris, de heer D. J. Kaan, de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd, met dank voor de juiste weergave. Vervolgens bracht, bij monde van den heer F. Koster, de Commissie, die met het nazien der boeken van den penning meester belast was geweest, rapport uit en verklaarde, alles uitstekend in orde te hebben bevonden. Het bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 214.18, de uitgaven 182.89, er was dus een batig saldo groot 31.74. De voorzitter dankt den penningmees ter, den heer C. Wuijs, voor zijn goed beheer en de Commissie voor haar moeite Besloten wordt, de eerste veiling te hou den op Dinsdag 26 Juni a.s., en wel om half negen, zomertijd. Daar de afslager, de heer P. Wilms, ook afslager is van de op dienzelfden datum te houden 'Bloem bollenveiling, moest de veiling voor de afdeeling Tuinbouw noodwendig wel een uur vroeger worden gesteld. Voor den aanvoer is besloten, als proef, de aardappelen per auto naar de veiling te vervoeren. Aan de leden zal een kaart worden gezonden, waarop zij kunnen aan geven, of zij al of niet van deze gelegen heid gebruik wenschen te maken. De kosten bedragen 0.20 per 100 K.G. Het benoemen eener Commissie tot het nazien der rekening 1928 kan, naar het oordeel der vergadering, wel tot de eerst volgende algemeene vergadering worden aangehouden. Aan de orde is thans verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftre ding vian de heeren C. Wuijs en C. van Genderen. Belden worden herkozen en nemen hun herbenoeming aan. Bij de rondvraag informeert de heer H. Bennekamp, als keurmeester, of ook in den Wieringerwaard gekeurd moet worden. De vergadering kan hiermede wel accoord gaan, mits dan 4 lnplaats van 8 per wagon, buiten de kosten van keurmeester en labels, ten goede der ver- eeniging komt. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de voorzitter de vergadering, met dank voor de aangename samenwer king. Concert „Concordla". Zondagmiddag gaf de Harmonlever- eeniging „Concordla", directeur de heer H. B. Schenkels, een concert in de zaal van het hotel „De Vlas- en Korenbeurs". De toegang was geheel vrij en daarvan werd druk gebruik gemaakt. De voorzitter, de heer A. Raap, heette de aanwezigen welkom ter gelegenheid van dit eerste concert, door „Concordla" in deze zaal gegeven en rekende op aller medewerking tot een ordelijk verloop. Hierna werd het programma, bestaande uit een negental nummers, op hoogst verdienstelijke wijze afgewerkt, terwijl de heer Jan Wlggers ter afwisseling een vijftal cabaretliedjes ten gehoore bracht, waarmee hij veel succes had. Met een woord van dank voor de ge noten belangstelling werd door den voorzitter de Matlnée besloten. Breezand. Opvoering operette „Marlon". Zaterdagavond gaf de zangvereeni- glng „Vriendschap" een tweede opvoe ring van de operette „Marlon", ditmaal voor donateurs en genoodlgden, terwijl men ook tegen entree de uitvoering kon bijwonen. De zaal was ook ditmaal weer flink be zet. Na afloop ontvingen de directeur en diens echtgenoote, Denevens Mevrouw Kooiman, als regisseuse, als blijk van er kentelijkheid leder een fraaie bloemen mand. Wieringen. Zulderzeesteunwet. Door den Minister van Waterstaat is aan J. van Savoijen alhier, ingevolge art. 13 der Zuiderzeesteunwet eene wekelijk- sche tegemoetkoming verleend. Onderhoud straatverlichting. Het onderhoud van de straatverlichting is door B. en W. opgedragen: voor het Oostelijk deel der gemeente aan P. D. Spaander, voor Hippolytushoef en omge ving aan P. Duijnker, voor het Westelijk deel aan P. C. Luyt Met ingang van heden is begonnen met de afgifte van consenten voor de wier- maaierjj. Schagen. De paardenmarkt. Op de Schager paardenmarkt van gis teren, waarmee de kermis begint, waren 183 paarden aangevoerd: De prijzen waren als volgt: Rijtuigpaarden 300 tot 525, 2V,-jarige 175 tot 800, l1/,-jarige 150 tot 225, werkpaarden 200 tot 450, slachtpaar- den 80 tot 275. hitten 90 tot 350. Handel goed. IJk en herijk. IJk en herijk wordt te Schagen gehou den voor St. Maarten op 25 Juni, voor Schagen op 26, 27 en 28 Juni. te Wieringerwaard voor Wieringer waard op 29 Juni, te Anna Paulowna voor Anna Paulowna op 2 Juli, te Hippolytushoef voor Hippolytushoef op 4 Juli, voor Oosterland op o Juli, voor Westerland op 6 Juli. De heer F. Offrlnga, machinist bij de Nederl. Spoorwegen, gaat naar Leeuwar den. In zijn plaats alhier komt de candi- daat-machinist de heer Cor Grootes, die daarmede tot machinist wordt bevorderd, en als candldaat te Schagen komt een candidaat uit Roosendaal. Stoomvaartberichten. Hermei, t. 16 Juni te Cotonou. Tijdstippenvan varzending der brievenmalen. Verzendings- weg Datum der terpostbezor- giog Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost 6.30 'sav. via A'dam 2 en 16 Juli ld. via R'dam 26 Juni 6.30 's av. Per Holl. mail via Genua 26 8.— 'sav. ld. nazending 27 9.— 's m. ld. 2e 27 6.30 'bbv. Per Holl. mail via Marseille 21 6.80 'ie Per Eng. mail Eiken 6.80 's av. via Marseille Donderdag Per luchtpost Amsterdam Rotterdam Parijs—Mar seille ter door zending per Britsche schepen. idem 0.80 'sav. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam Per mail via A'dam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 5 en 20 Juli 28 Juni 0.80 's av. 0.80 'sav. 6.30 's av. 28 Juni 6.80 'aav. 25 6.80 's av. 2 Juli Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn)1 Per mail over Engeland 25 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curacao Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. 25 Pacificlijn) Per mail over Frankrijk 28 Juni 19 8.80 's av. 6.30 's av. 3.'sav. Legerberichten. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwijzing „zeepost". De verzending naar Ned. Ind 18 en Straits Settlements via Mar seille, in aansluiting op de schepen van de „Rotterdamsche Lloyd", geschiedt voortaan uitsluitend des Donder dags om de 14 dagen, te beginnen 21 Juni a.s., met een extra-trein 's-Gravenhage Marseille (vertrek van 's-Gravenhage 12 u., van Rotterdam D. P. 12.27). In verband hiermede zal des Donderdags om de 14 dagen een spoorwegpostkantoor functionneeren in trein 10.45 (van Am sterdam C.S. 10.45) over den afstand Amsterdam—'s-Gravenhage en verder in voornoemden extra-trein tot Esschen. Verzending van de post uit Helder per trein van 7.27 's morgens. Visscherijberichten. Marktberichten ft plSeiS: van Woencn 2*iü k werd in het bezit gevonden van eet cavaleriesabel, verscheidene „onbe- ho>riijike plaatjes en een lidmaatschaps- kaïrt van de sociaal-democratische partij uithet jaar 1920. OP JEUGDIGEN LEEFTIJD AAN CGARETTEN VERSLAAFD. Stoomvaart Mij. Nederland. Grotius, t., 16 Juni, v. Perim. Kangean, u., is Juni v. Djedda. Koningin der Nederlanden, t., 15 Juni v. Sin gapore. Mapia, t., 15 Juni, te Belawan. Prins der Nederlanden, u., 16 Juni, v. Colombo Moena, t., pass. 16 Juni Gibraltar. Prinses Juliana, 17 Juni te A'dam. Riouw, t., 17 Juni v. Marseille. Roepat, u., 17 Juni te Port Said. Saparoea, t., 18 Juni v. Colombo. Salawati, 17 Juni te Londen. Batoe, u., pas». 17 Juni Aden. P. C. Hooft, t., 18 Juni te Suez. Rondo, 16 Juni v. Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Eos, 16 Juni, v. Rotterdam. Neptunus, 16 Juni, v. Rotterdam. Simon Bolivar, 16 Juni, v. Amsterdam. Amsterdam, u., 15 Juni, te Valparaiao. Calypso, 14 Juni, te New York. Orpheus, 15 Juni, te Torrevieja. Perseus, 16 Juni, v. Rotterdam. Pluto, 15 Juni, te Aarhus. Van Renselaer, u., pass. 14 Juni, Azoren. Stuyvesant, 14 Juni, v. Curacao. Venezuela, 14 Juni, v. Curacao. Almelo, u., 17 Juni v. Curacao. Ariadne, 17 Juni te Lisabon. Aurora, 16 Juni v. Livorno. Baarn, pass. 17 Juni Vlissingen. Bacchus, 15 Juni v. New-York. Baralt, 16 Juni v. Cristobal. Berenice, 17 Juni te Triest. Clio, 17 Juni v. Cephalonia. Fauna, vertr. 19 Juni v. Curacao. Ganymedes, u., pass. 15 Juni Azoren. Hebe, 16 Juni v. Gibraltar. Hercules, 18 Juni te A'dam. Ilot, 17 Juni te A'dam. Irene, 17 'Juni te Barcelona. Nereus, pass. 17 Juni Lydd. Odysseu», pass. 18 Juni Brunsbuttel. Stella, 16 Juni v. Salonica. Tellus, pass. 15 Juni Gibraltar. Triton, u., pass. 11 Juni Azoren. Ajax, 18 Juni te Hamburg. Alkmaar, 18 Juni te Hamburg. Breda, 18 Juni v. R'dam. Doros, 18 Juni te Malta. Iris, 18 Juni te Danzig. Minerva, 18 Juni te Hamburg. Nereus, 18 Juni te A'dam. Oranje Nassau, t., 17"Juni v. Havre. Orestes, 18 Juni te Bourgas. Prins Frederik Hendrik, u., pa»». 17 Juni Ouessant. Proteus, 18 Juni te Kopenhagen. Simon Bolivar, 18 Juni te Hamburg. Venus, 18 Juni te Gibraltar. Vesta, 17 Juni te Bremen. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, 16 Juni, te Amsterdam. Gaasterland, t., 16 Juni Fernando Noronha gep. Waterland, u., pass. 14 Juni, Las Palmas. Amstelland, t., 17 Juni te Hamburg. Drechterland, 18 Juni te Hamburg. Gelria, u„ 16 Juni te Buenos Ayres. Maasland, u., pass. 17 Juni Dungeness. Zeelandia, t., pas». 17 Juni Fernando Noronha. Kon. Paketvaartmaatschappij. V. Heutsz, is Juni v. Belawan. Roggeveen, 16 Juni v. Singapore. Tasman, 16 Juni v. Singapore. Le Maire, 15 Juni v. Belawan. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 15 Juni, v. San Nieolaa. Holland—Afrika Lijn. Nia», 16 Juni, v. Rotterdam. Billiton, u., 15 Juni te Algoabaal. Jagersfontein, t., pass. 16 Juni Gibraltar. Meliakerk, t., 16 Juni v. Dakar. Springfontein, u., 17 Juni v. P. Soedan. Sumatra, 16 Juni te Antwerpen. Heemskerk, u., 18 Juni te Kaapstad. Klipfontein, t., 18 Juni v. Suez. Holland—West-Afrika Lijn. Vlieland, 16 Juni, v. Amsterdam. Delfland, t., 13 Juni, v. Grand-Bassam. Ceres, t., 14 Juni v. Secondi. Marken, 18 Juni, te Amsterdam verw. Rijnland, u., 15 Juni te Duala. IJstroom, 17 Juni v. A'dam. Algenib, u., 18 Juni te Libreville. Texel, t., 16 Juni v. Libreville. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 17 Juni te Norfolk. Kinderdijk, 16 Juni te Cristobal. Maasdam, 17 Juni te Santander. Moerdijk, 14 Juni v. Cristobal. Nictheroy, 17 Juni te Londen. Spaarndam, 16 Juni v. Havana. Veendam, 16 Juni v. New-York. Blijdendijk, wordt 19 Juni voor den N. Water weg verwacht. Edam, 18 Juni te Bilbao. Lochkatrine, pass. 17 Juni Dungeness. Rotterdam, pass, 17 Juni Lizard. Volendam, 18 Juni v. Plymouth. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, t., 17 Juni v. Manilla. Oostkerk, u., 16 Juni v. Singapore. Ouderkerk, u., 13 Juni te Genua. HollandAustralië Lijn. Almkerk, t., pass. 16 Juni Perim. Abbekerk, u., 16 Juni v. Genua. HollandBritsch-Indië Lijn. Bilderdijk, u., pass. 15 Juni, Ouessant. Kieldrecht, t., pass. 15 Juni, Gibraltar. Brielle, u., 18 Juni te Madras. Koudekerk, u., pass. 18 Juni Ouessant. Meerkerk, u., 16 Juni v. Suez. Ridderkerk, 17 Juni te Hamburg Sommelsdijk, 16 Juni te KarachL IJselkerk, 18 Juni te Antwerpen. JavaNew-York Lijn. Tosari, 14 Juni, v. New-York. Menado, 15 Juni, te Port Said. Machaon, 15 Juni, te Suez. Rotterdamsche Lloyd. Madioen, t., pass. 15 Juni, Perim. Ternate, u., 15 Juni, v. Port Said. Medan, 16 Juni, v. Rotterdam. Menado, 17 Juni v. Suez. Djambi, 17 Juni te R'dam. Djember, u., 18 Juni te Singapore. Kedoe, 18 Juni te Schiedam. Kota Inten, t., 18 Juni v. Port Said. Kota Radja, t., pass. 16 Juni Perim. Patria, u., pass. 17 Juni Finisterre. Tabanan, u., 17 Juni te Genua. Tambora, t., 16 Juni v. Marseille. Tapanoeli, 16 Juni v. Bremen, Tjerimai, u., pass. 17 Juni Perim. Bandoeng, 16 Juni te Batavia. Buitenzorg, 16 Juni v. Londen. Medan, u., pass. 18 Juni Ouessant. Soekaboema, u., pass. 18 Juni Point de Galle. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, t., pass. 17 Tuni Finisterre. Alhena, u., pass. 16 Juni Ouessant. Poeldijk, u., 16 Juni te Pernambuco. Zijldijk, 18 Juni te Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Ocaaan. Tantalus, 16 Juni, v. Amsterdam. Calchus, 16 Juni, te Rotterdam. Titan, 15 Juni, te Penang. Antenor, 17 Juni v. Singapore. Diomed, 18 Juni v. Hankow. Patroclus, pass. 16 Juni Gibraltar. Agapenor, pass. 18 Juni Bevezier. Eurypylus, 17 Juni te Marseille. Meriones, 17 Juni v. Manilla. Titan, 15 Juni v. Penang. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, pass. 15 Juni, Gibraltar. Jonge Jacobus, 16 Juni v. Oran. Jonge Maria, pass. 17 Juni Finisterre. Naar Ned. Oost-IndiB. Naar Ned. West-lndië. Internationale zwemwedstrijden. Er zullen van 1319 Aug. a.s. in de Utrecht- sche Gemeentelijke Zweminrichting aan de Liesbosch te Jutphaas internationale zwem wedstrijden gehouden worden, waarvan een dag zal worden besteed voor het houden van zwemwedstrijden voor officieren en onderoff. van verschillende wapens en dienstvakken en een wedstrijd tuschen de garnizoenen Utrecht en'Amersfoort. Aannemen van loaae werklieden. Commandanten van korpsen en hoofden van inrichtingen zijn gerechtigd tot het aannemen van een hulpkracht, indien één van hun bur gerwerklieden door ziekte verhinded is, zijn bezigheden te verrichten en de dienst ten ge volge van die verhindering ernstig dreigt te worden geschaad. Voor de tijdelijke vervanging van een zieke moet bij voorbaat worden aangenomen een wegens personeelsvermindering ontslagen werkman van het leger (legerinrichtingen) of een op wachtgeld gesteld rijksdienaar; slaagt men op die wijze niet in het vinden van een geschikte kracht, dan moet een beroep worden gedaan op de plaatselijke arbeidsbeurs. Tegemoetkoming in de kosten van aanvulling van kleeding en uitruating. Aan ieder der tot het verlofspersoneel be- hoorende off., adj.-onderoff. en daarmede ln rang gelijkgestelden wordt, tenzij hij wacht gelder zijnde tot het beroepspersoneel heeft behoord, jaarlijks, naar regelen, door den Min. van Oorlog te stellen, een tegemoetkoming in de kosten van aanvulling van kleeding en uit rusting toegekend, tot een bedrag van zo. voor zoover zij, tenminste vier jaren in den rang van off. en (of) in dien van adj.-o.off. tot het verlofspersoneel hebben behoord, geen recht hebben op toelage voor reetrvepersoneel, en niet met reserveplicht zijn gepensionneerd. Vorenbedoeld verlofspersonee 1 geniet deze tegemoetkoming niet: a. zoolang het krachtens art. 5, tweede alinea, sub 6e van de Wet voor het reserve- personeel der landmacht 1905 onder de wa penen is: b. tijdens nonactiviteit krachtens artikel 43 van de onder a genoemde wet; c. gedurende den tijd. dat het in het genot ls van buitenlandsch verlof, met vrijstelling van opkomst onder de wapenen, als bedoeld in art.' 10, tweede en derde lid van de onder a ge noemde wet; d. indien het in verzuim is met eventueel vereischte kennisgeving van zijn aangegaan huwelijk; e. indien het in verzuim is met de kennis geving omtrent zijn woonplaats (adres); f. indien het zonder toestemming van den Min. van Oorlog buiten het Rijk in Europa verblijft; g. indien het in verzuim ls ten aanzien van eenige andere verplichting, waaraan het bij of krachtens de onder a genoemde wet is onder worpen, dan wel ten aanzien van een ver plichting welke het bij de verbintenis heeft aan vaard. Ad. Punt B1. Op de tegemoetkoming, bedoeld in punt B1, hebben aanspraak zij, die op den eersten Ja nuari van een kalenderjaar voldoen nan de in het eerste lid van het punt B1 genoemde vereischten en op bovenbedoelden datum niet verkeeren onder een der omstandigheden, ver meld in het tweede lid van dat punt. De tegemoetkoming wordt uitbetaald in den loop van de maand Januari van elk jaar, met dien verstande, dat de uitbetaling ter rake, voor zoover het jaar 1938 betreft, in den loop van de maand Juli van dat jaar moet plaats habban. 16 Juni. Aangebracht door korders: 3041 tongen p. st. 0.30—0.18 1515 tongen 0.100.06 14 tarbotten 6.004.00 60 kisten zetschol p. k. 6.004.00 53 kisten kleine schol 2.001.00 9 kisten schar 2.001.50 Door haring- en geepvitschers: 33 tal geep per tal 4.00—<2.00 23 tal geep 10.004.30 18 Juni. Aangebracht door haring- en geepvisschers: 20 tal haring per tal 4.253.00 12 tal geep „23.009.00 Door garnalenvisschers: 910 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.21—0.16 BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 11.90 13.70, drielingen 10.60II.50, kleine 6.30— 6.50, alle» per 100 kg.; boswortelen 7.40—9.70 per 100 bos. Aanvoer: 60,000 kg. aardappelen en 13,000 bos boswortelen. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 1(2.4013, drielingen 10.60—12.10, kleine 6.40, alle» per 100 kg.bloemkool 8.2010, dito 2e soort 4.20, per 100 stuks. Aanvoer: 4200 kg. aardappelen en 420 stuks bloekool. ALKMAAR, 18 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 44 vette koeien 225410; 14 vette kalveren 50—120; vette kalveren per ned. pond 1.101.30; 53 nuch tere kalv. slacht 822; 768 vette varkens (zware) per ned. pond 0.6»—0.66; zouter» per ned. pond 0.65—0.66. PURMEREND, 19 Juni. 26 stapels fabriekskaai per 50 kg. R'.M. 48; 61 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 31; 2 stapels commissie per 50 kg. R.M. 53; 3 stapels Goudsche per SO kg. R.M. 50; 3243 kg. boter per kg. 1.75—2; Weideboter per kg. 1.301.60; 537 rundern: 210 vette per kg. 0.80—1.05; 303 melke en gelde 125350; 23 stieren; 63 paarden 100—200; 74 vette kalve ren per kg. 1—1.20; 356 nuchtere id. voor de slacht per stuk 9—341 voor de fok per stul? 1229; 538 vette varkens voor de zouterü per kg. 0.60—0.65; voor de slacht o.6>— 0.66; 99 magere varkens per stuk 2436; 197 biggen per stuk 12—20; 508 schapen 25— 40; 39 bokken; 717 lammeren 16—20. Eierenveiling. 17612 kipeieren A 3.30-6.20; 82 id. B. 4.40; 1713 eendeieren A 4.50—4.70; 113 id. B. 3.30—3.60; broedêitrsn f 1.30—5.60; piep kuikens aio—«.8a

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7