- Radio-Programma- smaakt &b tooïl Sport. Marineberichien. COMMISSIE VOOR RANGSCHIKKING TE WILLEMSOORD. B]j beschikking van den minister a.i. zijn benoemd in de commissie, welke in 1929 is belast met het rangschikking» onderzoek, van de candidaten voor adel borst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord: tot voorzitter, tevens lid: de gepensionneerde vice-admiraal W. C. J. Smit, voorzitter van de commissiön tot het examineeren van olficieren en adelborsten; tot leden: de kapitein-luitenant ter zee M. J. Ver loop, geplaatst bij het departement van marine; de kapitein-luitenant ter zee F. J. Heeris, commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord; de officier van den marine stoomvaartdienst der le kl. K. Bolk, ge plaatst bij het departement van marine; de heer A. van Leenaden, leeraar aan de Christ. H. B. S. 6 j. cursus, Valkenbosch- kade no. 607, te 's-Gravenhage; de heer C. van de Putte, leeraar aan het Ko ninklijk Instituut voornoemd; tot plaatsvervangende leden: de luitenant ter zee le kl. A. G. Vro- mans, geplaatst bij het departement van marine; de officier van den marinestoom vaartdienst der le kl. G. A. W. Wa genaar, geplaatst te Rotterdam; de heer j. van Andel, directeur van de Christ. H. B. S. 6 j. cursus, Malakkastr. 67, te 's-Gra- venhage; de heer G. C. Dibbetz Jr., leeraar aan het Koninklijk Instituut voor noemd; tot secretaris aan de commissie toege voegd: de officier van administratie der 2e kl. F. C. H. Schlamiloh, tijdelijk ge plaatst te 's-Gravenhage. HET BEZOEK AAN ROTTERDAM. De torpedobootjagers De Ruyter en Evertsen en de mijnenleggers Douwe Aukes en Van Meerlandt hebben een be zoek aan de Rotterdamsche haven ge bracht. Aan boord van de laatste twee vaartuigen bevonden zich vele adelbor sten, die met deze bodems een oefenreis Ingezonden Mededeollng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. gaan maken. Zaterdag hebben de adspi- q. G. Akkerman, korp.-macht. E. J. rekker, rant-ezeofficieren een bezoek gebracht stoker-olieman A. H. Bradenburg, korp. aan de Nenijto. Dit bezoek gold in hoofd zaak het scheepvaart-technische gedeelte. Gisterenmorgen zijn alle vier oorlogs schepen weer vertrokken. (N. R.Ct.) Oefeningen op de Noordzee. Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hen drik", de torpedobooten Z. 5, Z. 6 en Z. 7, zoomede de onderzeebooten 0.10 en 0.11, zullen van 16 tot 28 Juli gezamenlijke oefeningen houden op de Noordzee, waar bij van 16 tot 26 Juli een bezoek zal wor den gebracht aan Edinburgh. VERTROKKEN PERSONEN. BEROEP Kon. Marine-Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 6e Periodieke Zeilweds'ryd op Vrijdag 22 Juni. F. Claus, J. E. B. Blasé, Haven van Nleuwediep. Burgerlijke stand van Helder. van 16 t/m. 18 Juni 1928. ONDERTROUWD: B. de Boer en A. de Vries. BEVALLENA. G. van der Voort Zwetsloot z. M. E. van der HertWaboom z. J. StinsList z. S. de Veerlol z. M.de Werkervan Veen d. P. Haisuan— Vermeulen z. OVERLEDENE. van Twuljver IS jaar. P. Knip 77 jaar. NH. I.K. E.K. I.K. Ï.K. 3.H. i.K. t.H. Ê.H. i.K. .H. .H. l.H. i.H. CK. ?,H. - >.H. BK. NH. NH. NH. NH. RK. NH. C.J. NH. N.H. NH. - NH. RH. RX N.H. RX R.K. N.H. N.H. N.H. R.K. N.H. N.H. Soest, le stuurman, Heemstede, predikant, Middelburg, lafifmaden «icdedeoitag. Kastburg, 391 M. 4.35 Vocaal concert. Esn jongsnakoor. 0.ao Orrkestconcert. 6.20 Vroolijk concert. 8.ao De Italianasche opera in de 19e eeuw. Daarna tot ii.ao Dansmuziek. Bruaael, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5-506.20 Orkest concert. 6.50—7.50 Trioconcert. 8.35 GramO' foonmuziek. 8.50—10.35 Concert in het Casino te Spa. Scheveningen-Haven, 1950 M (Zakelijke Omroep). 8.155.00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0013.05 Zuivelber. 1.302.45 Beurs noteeringen. 3.5a3.57 Zuivelber. 5-30— 5.35 Zuivelber WOENSDAG sa JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Ver- hey. 3.00—4.00 Maak het zelf! door Mevr. Schaake-Verkozen. 6.00—7.15 Concert door het Trio Rentmeester. 7.157-45 Lezing door A. J. G. Strengholt: Sport, een vreugde of fatum? 8.00—8.30 Vioolconcert door Ferd. Hel man. 8.30 Operetteconcert. Betty v. d. Bosch- Schmidt, Jan Grootveld en Herre de Vos. Or kest o.l.v. Nico Treep. Fragmenten uit operri tes, o.m. „Surcouf". „De dochter van Mme. Angot". „Erminie" en „De Geisha". Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Middagconcert. R. A. v. d. Horst, cello. H. Hermann, viool. 5.006.00 Kinderuurtje door Hr. F. C. v. Dorp. 6.307.30 Engelsche kerkdienst o.l.v. Rev. W. Burg- graaff, Predikant te Kalamazoo Mich. U.S.A. Mej. M. Goettsch. alt. Koor v. d. Engelsche kerk te Utrecht. J. H. Smit Duyzentkun3t» oiganist. 7.308.00 Spr. P. J. v. Mullem te Rotterdam: Het lezen van boeken. 8.00 Con cert. Spr.: Ds. A. Pos, Miss. pred. te Djokja: Een Boodschap van Java. D. A. G. Draper, ie viool. Mej. M. Draper, 2e viool. A. Draper, alt. Mevr. A. Lohuis-Draper, cello. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert. 12.50 Dansmuziek. 1.20 2.20 Orkestconcert. 3.50 Causerie. 3.10 Mu ziek. 3.20 Lezing: Soldiers, sailors and explo- rers. 3-50 Muziek. 4.05 Lezing: Proteins. 4.20 Licht klassiek concert. H. Fry, bariton. Het Dorian Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmu ziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The worki dairy congress 7-35 Rheinberger's orgelsonaten. 7.43 Lezing: Foreign traval. 8.05 Variété, en een schets „Early birds". 9.20 Nieuwsber. 9.55— 11.20 ,.Paolo and Francesca", tragedie in 4 acten van S. Phillips. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.5011.00 Grammofoonmuziek. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Orkestconcert. Populair program ma. Langenberg, 469 M. ri.3512.15 Orkestconcert. 1.15—2.50 Or kestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Orkesteoncert, met een intermezzo „Der flie- gende Geheimrat", groteske van K. Goetz. Daarna dansmuziek tot 12.20. Königswtisterhausen, 1250 M. (Zeeten). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestcon cert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Internationale liederen. I. de Noiret, sopraan. 9.30 Kamer muziek door het Daman-kwartet. Werken van Dittersdorf, Schubert en Beethoven. 10.50 12.50 Becce's Gloriapalast-symphoniker es J. Storbeck, sopraan. Hamburg, 395 M. 5.20 „Waterkanten-Melodieën". 6.20 Orkest- concert. 8.20 „Der Schlager der Revue", mu ziek en zang uit revue's. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Kamermu ziek, viool,-piano). 8.3510.35 Fragmenten van „La Damnation de Faust", Berlioz. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijke ©mroep). 8.155-00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.302.45 Beursnoteeringen. 3.35 Landbouwber. '3-52— 3-57 Zuivelber. 5-30—5.35 Zuivelber. VOETBAL. De wedstrijden van Zondag. Het seizoen behoort zoo goed als tot het verleden, Zondag vonden nog een paar belang rijke ontmoetingen plaats. Ten eerste de eindstrijd om den Holdert- beker te Hilversum tusschen PEC en RCH, welke door de ie klassers met 30 is gewon nen, waardoor de Haarlemmers het kostbare kleinood voor de 2e maal in hun bezit hebben. In het Noorden werd te Assen de beslis singswedstrijd gespeeld voor één plaats in de ie klasse tusschen WW en Sneek, welke door eerstgenoemde met 43 is gewonnen. WW heeft vroeger ook reeds in de ie klasse gespeeld, maar degradeerde in 1927. In Amsterdam speelde een combinatie tegen het Egyptische elftal, welke wedstrijd door dt Amsterdammers met 10 werd gewonnen. De Egyptenaren speelden een keurig spel, maar waren voor doel de kluts kwijt. HslderN.-H. V. B.-elftal DONDERDAG ax JUNL Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Ver- hey. 3.004.00 Uurtje voor Ziekenhuizen en weeshuizen, o.l.v. Mevr. Schaake-Verkozen. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest. Louis Stortenbeker, viool. Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.157.45 Engelsche Olympiadeles. 8.00 Causerie over het avondprogramma, door Louis Schmidt. 8.15 Concert door de Haarlem- sche Orkestvereeniging o.l.v. G. P. W. Alphe- naar. Prof. Hugo van Dalen, piano. 9.10 Aan sluiting van het Kurhaus. Concert door de Bu- dapester Philharmonie, o.l.v. Ernst von Dohnanyi. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. Mej. M. C. Verhagen, alt. Mej. M. v. Batenburg, piano. 5.307.00 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. J. Bieren broodspot, viool 7.30—8.00 Spr. J. Gortet Kzn. te Nieuw-Amsterdam: De finantieele verhou ding tusschen het Rijk en de Gemeenten. 8.00 Concert. 6de Avond der Radio-cyclus. Spr.: Ds. J. H. F. Remme: Agur's Bede. To v. d. Sluys, sopraan. B. Renden, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek. Het London ensemble quintet en sopraanzang. 1.202.20 Grammo foonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Con cert-orgelbespeling. 4.50 Dansmuziek. 5-35 Kin deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouw ber. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Voor padvindsters. 7.20 Causerie: Music in the the- atre. 7.35 Rheinberger's orgelsonate. 7.45 Lezing: Nature's reaction to Man. 8.05 Norah Blaney, zang. 8.20 Lezing: The way of the world. 8.35 „Cavalleria Rusticana", opera van Govent Garden. 10.05 Nieuwsber. 10.25 Char- lot's uurtje. Muziek en zang. 11.2512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. '2.502.10 Orkestconcert. Werken van Mas- senet en Turina. 4.05—5.05 Kinderuurtje. 8.50 11.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. I252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkest concert. 8.35 Een avond bij Clara Schumann. Dr. Castelle. Dr. Frohlich, Dr. Stolz, F. Hum mel, declamatie. E. Kandt, zangeres. H. Flohr piano. J. Gumpert, viola. H- Siebdrat, clarinei Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswüsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestcon cert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Concert. Dr. Schnacht, inleiding. R. Stobrawa, declamatie. L. Müthel. declamatie. B. Reissig, liedjes bij de luit. 9-50 Radiobericht. 10.50—13.30 Dans muziek. Goed spel van de N.-H. V. B.-ers. Zomervoetbal trekt niet meer, want hoewei het weer lang niet zomersch was, was er maar geringe belangstelling' voor deze ontmoeting. Toch hebben de wegblijvers ditmaal, ongelijk gehad, want deze match is het tooneel geweest van aardige momenten. Hoewel de geestdrift niet bijzonder groot was waarom ook wel? is er niet onverdienstelijk gespeeld en speciaal het vertegenwoordigend elftal van den N.-Hi. V. B. heeft een goeden indruk achtergelaten. Het aanva'sspel werd goed opgebouwd, de halfs gaven vlug en goed af en de backs wa ren trapvast en stelden zich zeer juist op, ter wijl de doelman met talent verdedigde. De bal werd echter nog te veel door de lucht gespeeld en het schieten was niet altijd even zuiver, maar de laatste fout hebben bijna alle elftallen. Evenwel kunnen de heeren Brussel, Vlam c.s. met genoegen op dezen wedstrijd terugzien, hun jongens hebben niet teleurgesteld. Hel der speelde ietwat mat, het ware vuur was er niet in; van den technischen kant bekeken was er veel goeds, maar de gedemonstreerde tak- tiek was niet altijd de juiste. De invaller-links- half is vanwege zijn physieke gesteldheid nog niet geschikt voor het ie elftal, de bal was hem te machtig; in de voorhoede werd vaak aardig gecombineerd. De linksbinnen, moet echter op zijn plaats blijven; nu en dan was hij op den rechtervleugel en soms heel achter. Sneller afgeven had geen kwaad gekund. Hek man viel aanvankelijk tegen, maar herstelde zich aanmerkelijk. Van dezen in goede harmonie gespeelden wedstrijd, die door den heer Dol geleid werd, in het kort het verloop: Nadat de heer Brussel „Helder" gehuldigd had vanwege het behouden van het 2e klasse schap en den aanvoerder een fraaie bloemen mand offreerde, bracht Ran den bal aan het rollen. Helder had den eenigszins schuin over het veld staanden wind tegen, die bepaald hin derlijk was. Reeds dadelijk een goedo pgezette aanval der provincialen, ingezet door den rechtervleugel, waaruit een corner ontstaat en kort daarop moet Wit optreden voor een uit stekend geplaatst schot. Na nog eenige aan vallen weet H. het spel te verplaatsen. Een goede pass van Ran doet den keeper gewaagd uitloopen, Burger loopt toe en schiet in het verlaten doel, doch een der backs, die snel teruggeloopen was, weet een zeker doelpunt te voorkomen. Het spel gaat nu een poos over en weer, met den wind wordt evenwel te wei nig rekening gehouden. De H.-midvoor speelt niet kwaad, maar is niet fortuinlijk met zijn schot. Na 20 min. weer een mooi opbrengen van den rechterwing der N.-Hollanders, die met een schuin hoog schot, wat Wit blijkbaar verraste, de leiding weten te nemen. De blauw- hemden want H. speelde in deze kleur komen nu krachtig opzetten en speciaal de spil laat zich gelden; hoewel het plaatsen niet altijd even oordeelkundig in zijn werk gaat, ontstaan er toch een paar mooie kansen voor de leiding. De wit.e backs spelen echter zeer resoluut en verwerken heel wat; een schuiver van de Boer weet de keeper vallend te stop pen, en Dirk die toeloopt is er net te laat bij om den bal in het net te werken. Ran geeft op tijd af aan A. Bak doch deze heeft te veel tijd noodig en ziet zich het leder ontfutseld. Eindelijk, na. 36 min., is het de Boer, die met een vliegend schot succes heeft. Weer dringt de H.-linksbuiten gevaarlijk op, zijn schot wordt door den back gekeerd, de bal komt voor de voeten van den oudsten Back, die net zoo lang manoeuvreert, dat hij door drie spe lers ingesloten is en geen kans meer krijgt om een schot te lossen. De laatste minuten zijn geheel voor Helder, sporadisch breken de N.-H.-ers door. Vermelden we nog een pe nalty, die door den H.-aanvoerder zacht op den keeper gericht werd. Rust komt met gelijken stand. In de 2e helft heeft Helder het windvoor- deel en forceert al dadelijk een corner. Als daarna Grosfeld een mooien aanval gebroken heeft, is het de Boer, die vanaf de zijlijn den bal zoo weet om te halen, dat deze voor langs den keeper in het doel belandt. Het wordt nu een vrij tam spel zonder veel schokkende mo menten; de Helder-middenvoor speelt zeer goed, doch met schieten wil het niet. Een prachtschot van hem verdwijnt net over de lat. Na een kwartier hebben de provincialen zich wat losgewerkt, zoodat het spel weer wat gelijk op gaat; een fout was het van het N,-H. team om in deze periode steeds op links te spelen, waardoor de rechtervleugel, die zeer goed was, vrijwel werkeloos bleef. Als Gros feld in het nauw gedreven is, moet Wit uit zijn doel komen om de situatie te redden. En even later blijft een kans onbenut door treuzelen. Helder is thans gevaarlijker in haar aanvallen, maar de binnenspelers gebruiken te weinig hun hoofd. Een schot van D. Bak wordt op hoekschop gekeerd en direct daarop treedt Hekman als redder in den nood op. Een keihard schot van de Boer is den N.-H. kee per te machtig, zoodat hij den bal laat vallen, waarna Ran naast kogelt.... Afwisselend blij ven deaanvallen, want ook Wit moet op zijn qui-vive blijven. Het einde komt met onveran- derden stand, zoodat de 2e klassers met 2—1 winnen, wat o.L de juiste verhouding is. Voor de Vooidkalludss ma HJtC.-sJeuws. Hollendia xH.R-C. x Als om half drie scheidsrechter v. d. Berg Prins en Dekker laat tossen, is Prins de ge lukkige en verkiest met de zon in de rug te spe len, terwijl de wind dwars over het veld staat. HRC heeft 4, Hollandia 3 invallers. Freeze trapt af en direct stevenen zij op de Racing-veste af, doch de bal gaat uit. Ook de R.-voorhoede gaat op bezoek maar Schutte geeft niet thuis en keert het lage schot van van Til goed. Beide partijen spelen een enthou siast spel, waarbij de doelen om beurten in ge vaar zijn. Zoo heeft Goudswaardt. een mooi schot van Polman gekeerd of Schutte moet al zijn talenten vertoonen voor een hard schot van Kaptein. Na 20 minuten geeft Diedenho ven mooi door naar P. Goudswaardt, deze zet voor en Darphorn geeft Schutte geen kans (1o). De Racers komen nu flink opzetten. Darphorn geeft goed door naar Prins, deze loopt naar binnen, doch Schutte weet het zeer harde schot nog te keeren. Na 35 minuten krijgt de H.-rechtsbuiten in buitenspelpositie, wat vermoedelijk den scheidsrechter ontging, den bal toegespeeld, de HRC-verdediging blijft staan, met als gevolg een doelpunt (11). Dt Racers laten zich echter niet onbttuigd en spoedig hergeeft Diedenhoven met een mooien kopbal uit een corner van Roobol R. de lei ding (21), waarmee de rust aanbreekt. Na de thee is Hollandia het eerst aanval lend en Goudswaardt weet een tweetal cor ners met succes uit zijn doel te houden. Het is slechts uitstel. Want even daarna weet de H.-rechtsbinnen met een schitterend schot de partijen op gelijken voet te brengen (22). Direct daarop een corner op het Holl.-doel, Prins zet voor. Kaptein schiet in eens in, doch Schutte weet op onbegrijpelijke wijze het ledei nog te keeren. Beide partijen zijn om beurten aanvallend, de H.-rechtsbuiten wordt nogal eens vrij spel gelaten. Darphorn verlaat hei veld wegens een oude blessure. Van Til 9peelt nu linksbinnen, Roobol rechtsbinnen, van Leeuwen rechtsbuiten. Na ongeveer 25 minuten te hebben gespeeld krijgt de H.- -echtsbuiten in geheel vrije positie den bal en doelpunt met een houdbaar schot (32). De Racers geven den moed niet op en wanneer na ^enigen tijd van Til mooi doorgeeft naar Prins doelpunt deze voor Schutte onhoudbaar (33) De rest van den tijd verstrijkt zonder dat een der partijen weet te doelpunten en breekt met gelijken stand het einde van dezen goed en in de beste verstandhouding gespeelden oefen wedstrijd aan. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Sparta-nieuwa. Behagen. Sparta 1 te Schagen speelde Zondag tegen Nieuwe Niedorp een vriendschappelijke match. Sparta had met een combinatie van tegen spoeden te kampen: afwezigen, invallers, ker mis, zelfs de doelverdediger moest vervangen worden. Nu eindigde de strijd met 6—0 in 't nadeel van Sparta. Donderdagnamiddag komt Alcmaria 1 zich met Sparta meten; van deze club is de beken de voetballer Elfring lid. Deze ontving voor zijn spel bij den wedstrijd bij de Olympische kampen en in de match HollandBelgië te Rotterdam ook vele blijken van instemming. Sparta mag dus wel dubbel op zijn hoede zijn. Succes-nieuws. Wieringen. Zondag .1.' speelde Succes 1 haar laatsten wedstrijd voor de zomercompetitie en ontving de 2e klasser Concordia I van Anna Pau- lowna. Scheidsrechter Annyas ontbrak op het appèl. De heer Rijnders was bereid den wedstrijden te leiden en floot om half drie de elftallen in het veld. S. is volledig, terwijl C. een invaller heeft. De C.-midvoor trapt af en direct volgt een aanval op het S.-doel. De S.- verdediging geeft echter niet thuis. De S.-èrs combineeren goed, hoewel het niet zoo vlot gaat als de vorige week. De C.-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. De C.-back kan niet anders doen dan corner werken. Deze wordt door den linksbuiten mooi voor doel geplaatst en het is Geij^en, welke Succes met een keurigen kopbal de leiding bezorgt (1o). C. niet ontmoedigd, valt fanatiek aan, er vol gen enkele gevaarlijke momenten voor het S.-doel. De bal zweeft weer voor het S.-doel De S.-rechtsbuiten zet herhaaldelijk voor, doch de C.-back en keeper zijn op hun post. Geijsen lost een hard schot op het C.-doel, de bal springt het veld in, doch Jan Lont vangt den bal ineens op en geeft den C.-keeper voor de tweede maal het nakijken (2o). C. laat den moed niet zakken en pakt flink aan, doch de S.-verdediging geeft geen pardon en weet van geen wijken. De bal verhuist weer naar de C.-helft, doch Timmer heeft de backplaats weer ingenomen, wat daar ook een verbete ring blijkt te zijn. Met 20 voor S. gaat de rust in. Na de thee heeft C. het windvoordeel en gaat het spel vrijwel gelijk op. Na een kwar tier spelen maakt de S.-midvoor No. 3 (3o). S. blijft een tikje sterker, doch de C.-achter- hoede met den keeper aan het hoofd weet niet van wijken. Een hard schot van Buguel springt buiten bereik van den C.-keeper teven de bovenlat het veld in. Dan wordt de S.- keeper nog eens aan den tand gevoeld, doch hij werkt den bal het veld in. Hiermede komt met e?n 3—0 overwinning voor S. het einde. Scheidsrechter Rijnders voldeed goed. S. heeft uit de 10 wedstrijden 14 punten. Een tennisbaan. Men deelt ons mede dat de nieuw aange legde tennisbaan van de M. U. Z. in gebruik is genomen en door het M. U. Z.-personeel de spelen zijn aangevangen. e Per s.s. Koningin der Nederlanden, 13 JuA van Priok: Off. M.S.D. 2e kl. U. Hempeniu», 1. A. Ps zie, id. M. J. Drijver, id. J. van Otteren, id. E. Wijvekate. Per a.s. Inaulinde, 20 Juni van Priok: Luit. ter zee 2e kl. H. T. de Moulin, M.S.D. 2e kl. A. de Jong. Per s.s. Krakatau, ongeveer 24 Juni Priok: o!. v»a Ziekenverpleger-majoor L. J. van Noordan, sergt-ziekenverpl. N. Nui», korp.-ziekmwr. pleger Y. Durand, korp.-machiniat M. M. ?i- meris, atoker-olieman H. Albertsma, mitrjo» 2e kl. S. Jager, mar. ie kl. K. G. P. Poet. Per s i. J. P. Coen, 27 Juni van Priok: Kap. ter zee H. C. Louwerae, lult. t?r tee ze kl. E. J. Borgesiua. Per s.s. Sibajak, 4 Juli van Priok. T r edttiiril.tr majoor H. A. Rotilénb'jBfl korp. der nuts. J. Ku.i.rr. Per a.a. Prins der Nederlanden, 11 Juli ian Priok: Oppertorpt. W. C. Thijsaen, korp.-torpcio- maker D. Janse, matrozen C. P. Monshouwsr, P. J. Signorgo en H. E. Cornelissen. Per s.s. C. Huygens, 25 Juli van Priok: Serg.-vliegtuigmaker A. Boerdijk, serg.-nr- pedomaker J. Boonstra «n J. E. L. da R«h- teren van Hemert. Per a.s Patria, 1 Augustus van Priok: Serg.-monteur R. Koldijk, korp.-seiner C. Bosman, korp.-kok N. VV. Bunielck, kerp.- macht. J. Swart, stoker-olieman J. A. Ilff, korp.-monteur M. A. Ardewijn, matrozen f, J. Hoffman, G. Fluijter, J. W. Botbijl, J. A van Tol, J. van Sonsbeek, A. Fidder. Per s.s. Johan de Witt, 8 Aug. van Prok: Serg.-kok H. J. Neufeglise, macht.-najoor M. G. Gillise, korp.-kok J. P. C. van H<nt, id. Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus is Maandag, blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht, te Stavanger aangekomen. 25 Juni: serg.-konstabel H. de Smidt van Wachtschip Vlissingen naar Wachtschip Wil lemsoord. 23 Juni: serg.-hofmeester G. L. Rutten van Kon. Instituut naaf H. Hendrik; id. B. F. de Bruin van O.zeed.kazeme naar Kon. Instituut. De bevolen overplaatsing van serg.-hof meester A. Willebrandt van Wachtschip Wil lemsoord naar H. Hendrik is ingetrokken. 23 Juni: serg.-hofmeester W. van Hall va* H. Hendrik naar O.zeed.kazeme, onder in trekking der bevolen overplaatsing naar Wachtschip Willemsoord. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Indrapoera, 6 Juni v. Priok: Off. van gez. ie kl. G. D. Maes, korp.-tam- boer A. Heinhuis, matroos 2e kl. J. Develing, marinier 2e kl. J. H. van de Broek. Per s.s. P. C. Hooft, 30 Mei van Priok: Off. M.S.D. ie kl. C. B. Eenhoorn. monteur J. van Leeuwen, matrozen M. F. Muller, A. van den Berg, A. Mulders, J. G. Hoebeke, P. W. Bruijne, M. Keulen, J. J. Gademans. Per s.s. Slamat, 15 Aug. van Priok: Adj.-o.off.-macht. F. J. v»n Dijk, ko-p.-kok W. J. Uijterwijk, korp.-vlgtmr. J. W. Hdcel, korp.-macht. J. C. Glimmerveen, stolar-olk- man A. J. van Elten, korp.-kok A. Eliis, ma trozen J. Vrijland, E. Berends,- J. de Kam, B. Kuit, J. W. Vermeulen, G. Besemer ei C. L Deurwaarder. ZEILEN. Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) ten 6 u. 15 m. Modelsloepen B I. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Modelsloepen B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Fantasiesloepen en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Uitstel van een uur van alle klassen vlag U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Baanrichting met zon Roode vlag. Baanrichting tegen zon Witte vlag. Lijn van aankomst is: Zwarte ton, Wier- hoofd. De afvaartboei tevens aankomstboei «ortus aua da alaatialra 8 u. 25. 8 u. 30. 8 u. 40. 8 u. 45 8 u. 9 u. 55. zal NAAM: J. J. Kooijman, M. Bouillard, H. Bierman, Jan üais, Echtg.e N. M. v. d. Giesen, Echtg.e A. Komen, E. Luidinga, E. Delhaas, J. A. Dokter, J in ,'t Veld, M. Bregman, F. P. Klumper, P. Kramer, P. Biersteker. Wed A. D J. Pothof, H. Tegelaar, Eclitg.e G. J. A. de Jong, J. v. d. Heijden, L. de Kok, J. M. Rijkers -Lobbes, M. A. Sevenhujjsen, H. M. A. Basie, C. H. Daems, J. J. Sterkenburg, M. Drechsler, L. H. Veldhuizen, J. W. Sevenhuysen, J. Hendrikse, Th. v. d. Poel, W. K. Neervoort, W. R. Haisveld, L. v. d. Giessen, J. de Kruif, K. Schaper, E. Bergsma, J. Goéd, L. D. Zuiderwijk, H. H. RiemersPees, W. 0. H. Verhoef, Echtg.e J, Ham, M. Lugthart, A. Postma, 16 Juni 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". 18 Juni 1928. Aangekomen van Londen en vetrolleen naar Harlingen Eng. s.s. „Herold". BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier EISEL1N, 60 Polderweg 60. I .-'M I0D8-: tlESsT BXL .2. korporaal-hofmeester, loodgieter, dienstbode, bootsman K. M., walbaas Z. Z. VV., zonder, zonder, assistent-apotheker, dienstbode, zonder, zonder, bakkersknecht, electricien, zonder, VERTROKKEN NAAK: Soerabaja, Curagao, Amsterdam, Soerabaja, Wieringen, Soest, Koog Zaandijk, Oude Pekela, Alkmaar, Oude Niedorp, Barsingerhorn, Wieringen, Amsterdam, Indisch rechterlijk ambt., Weltevreden, zonder, zonder, zonder, officier M.S.D., kantoorbediende, zonder, zonder, Z01 der, die nstbode, luitenant ter zee, sergeant-konstabel, technisch enipl. B.PM., kapper, Amsterdam, AinsL rdam, Vlissingen, Heemslede, Eindhoven, Amsterdam, den Haag, den Haag, Rotterdam, den Haag, Soerabaja, Tjepoe, Edam, sergeant-vliegtuigmaker,Soerabaja, sergeant-torpedist, Hilversum, zonder, den Haag, dienstbode, Apeldoorn, zonder, Gorinchem, kruidenier, Amsterdam, arbeider, Rotterdam, kapitein-sleepboot, Delfzijl, huishoudster, der; Haag, sergeant-konstabel, Batavia, zonder, Rotterdam, zonder, Amsterdam, zonder, Apeldoorn, zonder, Amsterdam,

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8