Een looljtyko val. De timmermansknecht J. H. te den Oever had het ongeluk by het stoelen Boodrnlg te vallen dat hij zijn sleutelbeen brak en zich onder heelkundige hulü moest stellen. Aanbesteding. Maandag j.l, werd door Burgemeester en Wethouders aanbesteed het aanleggen van gedeelten rioleering langs de Belt, den Mekkenstuinweg en den Gasthuis- weg. Ingekomen waren 5 biljetten, van 'k u' 1® Vrles» A. Doves, P. Bakker. Gebr. D. en 8. Lont en N. J. Poel. Gegund aan Gebr. Lont. Vrijstelling mll. dienstplicht. De dienstplichtige der lichting 1929 W. J. Koorn alhier, die herkeuring voor den dienstplicht had aangevraagd, Is door den herkeuringsraad voorgoed ongeschikt verklaard. Schagen. Polder Waard en Groet. Wy meldden voo renkele weken, dat de polder Waard en Groet de heer A. J. Waiboer te Winkel no. 1 had geplaatst op het 8-tal voor dykgraal, en de heer P. Kistemaker te Schagen no. 1 geplaatst voor de vacature van Heemraad. Beide heeren zyn thans door H. M. de Koningin In genoemde kwaliteiten benoemd. Hazardspel Door de politie te Schagen is Zondag den laatsten Zondag van de kermis, pro ces-verbaal opgemaakt tegen een paar vreemdelingen, die trachtten kermisbe zoekers te verleiden tot hazardspel, een dobbelspel met steenen, waarbij meer malen valsche praotyken worden toegepast. Texel. De heer M. Groenenberg, cand. t. d. H. Dienst, te Rotterdam, heeft het beroep by do Ned. Herv. Gemeente te Oosterend op Texel, aangenomen. Ingezonden. Het bonwen van een abattoir te Helder. Nu hedenavond in principe zal worden besloten om al of niet alhier een abat toir te bouwen, zou ik gaarne van U, geachte Redactie, eenige ruimte vragen in Uw blad, by voorbaat myn dank. De heeren Raadsleden die hedenavond een zoo belangryk besluit moeten nemen, van belang niet alleen voor de slagers, doch voor al de ingezetenen, wil ik toch nog op iets wyzen. Het is volgens de wet niet noodigdat Gemeente's abattoirs bouwen, alleen dan, wanneer de slagers hun slachtplaatsen niet volgens de wet willen of kunnen inrichten. De slagers in Helder hebben verklaard, op een vergadering waar bijna al de raadsleden aanwezig jvaren, dat zy hun slachtplaatsen wel in orde zullen brengen, zooals de wet dat eischt, indien in hun slachtplaats ook andere werkzaam heden mogen worden verricht. Weet U, heeren Raadsleden, dat het vleeschverbruik hier ter plaatse per hoofd belangryk minder is dan in doorsnee in Nederland. In Nederland wordt per hoofd per jaar gebruiktin 1924, 40.44 K.G. 1926, 42.42 K.G.; 1926, 41.64 K.G. in den Helder per hoofd in 1924, 29.78 K.G.; 1026, 29.42 K.G.1926, 80.61 K.G. Welke oorzaken zyn daarvoor? Myns inziens, doordat de ingezetenen hier in hoofdzaak bestaan uit arbeiders, en amb tenaren, die om hunne hooge huren, hooge belasting enz. te kunnen betalen, moeite genoeg hebben, om aan die reus achtige verplichtingen te voldoen. Nu dat een stukje vleesch er meestentydS niet by overschiet, moeten die raenschen nog extra belasting betalen, in den vorm van slacht- en keurloonen. Sommige Raadsleden verwachten by een te bouwen abattoir meerdere con currentie, omdat slagers dan zich ge- makkeiyker kunnen vestigen. Doch Re dactie, al is er een abattoir, hunne werk plaatsen en winkels moeten toch aan den eisch voldoen, en uitgave voor een slacht plaats is voor iemand, die zich hier wil vestigen, nog nimmer een beletsel ge weest. Maar toegegeven, dat het vermeerde ren van slagerswinkels, wanneer hier een abattoir is, gemakkelijker is, denkt U dan dat daardoor het vleesch goedkooper wordt Hier in den Helder wonen pl.m. 80.000 menschen en wy mogen dankb. zyn als wy die in de toekomst mogen behouden, en ruim 80 Slagersdenkt U dat, wanneer er 40 slagers zyn, wy goedkooper vleesch krygen Volgens my is dat nog lang niet zeker. Die 40 slagers moeten dan hun brood verdienen aan het kwantum vleesch vaar thans pl.m. 80 slagers van bestaan. Trouwens het te veel aan win kels is geen remedie om de levensmid delen goedkooper te maken. Wel zeker is, dat zoodra het abattoir is geopend, het vleesch wordt belast met hooge slacht en keurloonen en onze Gemeente weder om wordt bezwaard met een gebouw van t 260.000. De Voorzitter van de Helder- sche Slagersver. noemde den bouw van een abattoir een luxe en eeh uitgave van ruim een kwart millioen ongepermitteerd. Voor inlichtingen het abattoir betref fende ben ik ten allen tyde te spreken. J. SLIKKER, Slagery - Spoorstr. 29. Geachte Redactie. Met niet te verhelen ontstemming heb ik gelezen het schryven aan den Raad, van B. en W. ter toelichting van het voorstel tot verhooging van het subsidie aan Helders Fanfarecorps. Verwonderd heeft het my echter niet. 't Was al te duidelijk, welke kant het College op wilde. Dit blijkt maar al te zeer uit het aan de oorpsen toegezonden vrageniystje. Want hoewel de punten door het College ge noemd zeer aanvechtbaar zyn, wat ik gaarne zal trachten aan te toonen kan en mag dit de maatstaf zyn voor het geven van steun van overheidswege Als we het Sted. Muziekcorps buiten be schouwing laten, omdat dit nu eenmaal »het Stedeiyk«, of wil men »ons Stede lijk*, is, blyven erover: WinnubstR.K., Held. Fanfare S.D.A.P. en de Oranje Harmonie Kapel Christeiyk. Alle drie vereenigingen die kleur bekennen, en een beeld geven van de politieke ver houdingen in onze gemeente. En waar vooral Held. Fanfare medestrydt in dagen vun verkiezingen enz., treedt haar party schap wel het meest op den voorgrond. En waarom moet nu de eene party be voorrecht boven de andere Op de gron den door B. en W. aangegeven M. de R. als ik de punten af even mag nagaan, blyven er m. i. van 'gronden* niet veel over. a. Oprichtingsdatum. Hiervan wil ik opmerken dat de O. H. Kapel »al is het weinig* de oudste is. b. Aantal wer kende leden. Dit kan geen reden zyn voor meer of minder subsidie. Ie. Wat men vandaag heeft, is men morgen kwyt. 2e. Allerlei onkosten blyven dezelfde, zooals: salaris directeur, aanschaffen muziek, vereenigings- en vergaderkosten, vuur en licht, repetitie-lokaal. Wat in 't algemeen wel waar is; dat een kleine vereeniging dikwyls de grootste flnan- tieele zorgen heeft. Heert Held. Fanfare 20 leden meer dan de O. H. Kapel, ont vangt zy ook 20 X f contributie meer per week. c. Aantal en soort der instru menten. Dat is waar, een groote ver- eeDiging heeft meer instrumenten noodig, maar ia dat dan een roden voor grooter subsidie Wordt er voor aankoop instru menten niet altyd iets aparts gedaan (Fancy-fair, verloting, enz.). M. d. R. ik durf wel beweren dat uit de gewone mid delen byna nooit iets besteed wordt voor aankoop van nieuwe instrumenten, d. Het aantal concerten, rondgangen, enz. Dit vooral heeft myn ontstemming gaande gemaakt. Openbare concerten en rond gangen. Laat ik de openbare concerten maar onbesproken laten, 't Is niet myn doel iemand onaangenaam te zyn. Per- sooniyk heb ik veel waardeering voor den arbeid van een dilletant-directeur. Maar om nu zoo te snoeven op 6 open bare concerten 1 En dan rondgangen. Moet daarby ook gerekend worden een serenade aan een oliebollenbakker, die 26 jaar de kermis bezooht Of een serenade aan iemand die 26 jaar lid van de S.D.A.P. is, 25 jaar aan 't spoor, vul zelf maar verder in. M. d. R. Is het niet een verdienste van de overige, in ieder geval van de O. H. Kapel, dat ze zich daartoe niet leent Zelf hebt u in uw blad ge waagd van 'serenadekoorts*, en wordt nu de dwaasheid van serenade's engros maatstaf voor hooger subsidie Ik zou, in alle bescheidenheid, B. en W. willen raden voorzichtig te zyn, want anders krygen we eerstdaags 8 4 serenade's per dag. Tenslotte het aantal behaalde prijzen. Aan d£ omschrijving van het concours wezen in het algemeen, is al af te leiden uit welken hoek de wind waait. Juist is ze echter in geen geval. Maar neemt men behaalde prijzen als basis, dan be hoeft in dat opzicht de O. H. Kapel voor Held. Fanfare niet uit den weg te gaan, integendeel. Overigens ben ik het geheel met B. en W. eens, dat voor het plaatseiyk muziek leven van belang ishet geven van con certen (en het maken van rondgangen?). Maar dan is juist datgene, waarover B. en W. geen oordeel meenen te mogen uitspreken, van 't allergrootste belang. Wordt het in de toekomst een wed- y veren wie het meest concert maakt, of... het mooiste Dat zal afhangen van de beslissing die de Raad zal nemen. Maar in 't eerste gevalWee hem, die muzikale ooren heeft. Hy doe verstandig, en bUive thuis. Met dank voor de plaatsing, H. VAN ZWEDEN, Oud-lid O. H. Kapel. Helder 22 Juni. De nieuwe verkeersregeling. O caelum, o terra, o maria Neptuni, zoo roept de heer Nypels uit én hy vraagt den burgers van den Helder zich ook over dit vraagstuk te uiten. Schryver dezes behoort niet tot hen, die tort et travers" overal door heen willen rijdftn, evenmin tot het genus, dat blykbaar steeds verwoede haast heeft en het noodig oor deelt de buitengewoon groote afstanden in dit wereldstedeke in miniatuur (zie de draconische maatregelen van B. en W. dezer gemeente in den jare 2028, pardon, zetter, 1928) eenige malen per dag met luchtsnelheld af te leggen. Zonder ver der kritiek op de ontwerp-regeling uit to oefenen moge ik my veroorloven een kleine aanvulling op genoemd staatsstuk voor te stellen en te wyzen op twee ge- vaariyke punten, die daarin biykbaar zyn vergeten. liet eerste betreft het kruispunt Paral lelweg— Ruygbweg—Slulsdykstraat, waar ik het genoegen heb te wonen. Dit ge noegen zou echter nog kunnen worden vergroot (B. en W. streven er naar onze plaats steeds aantrekkehjker te maken, zooals bekend), indien o.g. minder ang sten behoefde uit te staan om zyn mede- menschen, die aldaar herhaaldeiyk aan gevaar zyn blootgesteld. B. en W. mogen ook hier maatregelen in overweging nemen, b.v. een spiegel plaatsen (voor wachtende minnenden, aldaar geen zeld zaam verachynsel, een bruikbaar instru ment en alzoo doublé usage") my- nentwege alleen het vervoer per kinder wagen toestaan. Het tweede punt betreft de brug Ankerpark, die niet automatisch is uitgedyd, tben de pnsseerende voertui gen steeds in breedie toenamen. Het is daar gevaariyk vooï auto's, wielrijders èn voetgangers. Het is my meermalen ge beurd, dat ik, om een vrachtauto of een diorgeiyk aantrekkeiyk voertuig te laten passeeren, my krampachtig tegen de leu ning der brug moest aandrukken. Boven dien vraagt men zich af, wat eenigszins corpulenten personen in zoo'n geval te wachten staat. Om niet in détails te tre den, laat ik dit aan de fantasie der lezers over. Maar van een inwoner van den Helder is dit te veel gevergd en ik ver wacht, dat B. en W. hierin verbetering zullen brengen (zie boven). Een voet- en fietsbruggetje, en berijden van de brug in ééne richting. Ultra mare (c.q. Inter maria), 4) A. D. MMXXVIII (namen bescheidenlek aan B. en W., die kans gezien hebben tot eenige naamsveranderingen van onze plaats in den tyd van twee jaren: den Hel derHelderden Helder ter overweging aangeboden. Zie agenda eerstvolgende raadsvergadering). Armoricae civitas. kustvolk). ultra mare aan gene zyde der zee. inter maria tusschen de zeeën. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tydstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam Ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. nazending ld. 2e Per Holl. mail via Marseille Per Eng. mail via Marseille 2,16en80Juli 26 Juni 10 en 24 Juli 27 Juni 27. Eiken Donderdag 6.80 's av. 6.80 's av. 3.'s av. 9.— 's m. 6.30 's av. 6.80 'sm. 6.80 's av. Per luchtpost Amsterdam Rotterdam ParijsMar seille ter door zending per Britsche schepen. idem 6.80 's av. Naar Suriname 5 en 26 Juii Per zeepost via A'dam Per mail via A'dam (ColonUjn) Per mail via St. Nazalre 28 Juni 6.80 'b av. 6.80 's av. 6.80 'sav. 2 en 81 Juli Naar Saba, St. Eustatiu* en St Martin Per zeepost via A'dam (ColonUjn) Idem (Zd. PaciflcUjn) Per mail over Engeland 28 Juni 9 en 28 Juli 2 6.80 'b av. 6.80 'b av. 6.80 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost via A'dam (ColonUjn) 28 Juni Idem (Zd. 9 en 28 Juli PacificUjn) Per mail over Engeland Per mail over Frankrijk 29 Juni 29 en 80 6.30 'b av. 6.80 'b av. 6.80 'b av. 8.'sav. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zyn voorzien van de aanwUzing „zeepost". De verzending naar Ned. Indiö en Straits Settlements via Mar- s e i 11 e, in aansluiting op de schepen van de „Rotterdamsche Lloyd", geschiedt voortaan uitsluitend des Donder dags om de 14 dagen, begonnen 21 Juni j.1. met een extra-trein 's-Gravenhage Marseille (vertrek van 's-Gravenhage 12 u., van Rotterdam D. P. 12.27). In verband hiermede zal des Donderdags om de 14 dagen een spoorwegpostkantoor functionneeren in trein 10.45 (van Am sterdam C.S. 10.45) over den afstand Amsterdam's-Gravenhage en verder in voornoemden extra-trein tot Esschen. Verzending van de post uit Helder per trein van 7.27 's morgens. Aangeboden betrekkingen Advertentiën uit andere bladen. Nederlandsch Oost-Indië. Groote Export firma heeft plaatsing ter opleiding voor eenige jongelieden (m.) van goeden hui ze, P.G. of R.K., leeftyd 17—20 jaar, dit jaar eindexamen doende, of reeds in het bezit van diploma Hoogere Handels school, of H.B.S. 5, lit. oecon. afd. Kennis steno strekt tot aanbeveling. Brieven No. 2355 Max R. Nunes, Amsterdam. (Nw. Rott. Crt. Avondblad 23 Juni). De Hollandsche Bank voor West-Indië vraagt bekwame jonge krachten: le. voor haar kantoor Amsterdam voor Correspon dentie en Incassowerk; 2e. voor kantoren Curagao en Caracas voor Corresponden tie en Boekhouding. Brieven met volledige inlichtingen Hee rengracht 471. Kennis van vreemde talen ver eischt (Nw. Rott Crt AvondbL 28 Juni). Stoomvaartberichton. NJEUWE UITGAVE. In een groot land als Duitschland zyn ondernemingen mogeüjk, die door kleine landen, met beperkt gebied, niet of althans onder zeer groote moeiUjkheden uitvoer baar zyn. Geldt dit in het algemeen, zeer in het bizonder geldt dit indien het on dernemingen betreft, die verband houden met het beperkt taalgebied van een klein land. Het sterkst komt dit dan ook uit in de boekhandels- en uitgeverswereld, waar men slechts is aangewezen op het taalge bied, dat het Nederlandsch bestrykt. Een onderneming als het internationale tyd- schrift „die Böttcherstrasse", waarvan wy hier het eerste nummer voor ons hebben en waarover wy den lezer iets wenschen te vertellen, is dan ook alleen mogeiyk in een land als Duitschland, omdat alleen in een dergeUjk land voldoende afzetgebied is te vinden. Dat een dergelyk tydschrift juist in Duitschland verschynt, is o.i. een be- wys dat dit land zich uit het bankroet van den wereldoorlog geheel heeft herstel. Nu nog zucht Frankryk onder zyn ge- deprecieerden frank en heeft dien thans na moeizamen arbeid weten te stabilisee- ren. Maar Duitschland biedt der wereld dit nieuwe, frissche en kunstzinnige tyd schrift aan voor soliede goudmarken, tegen een prijs, die, gezien wat het tyd schrift is en biedt, zeer laag is te noe men. De naam, dien men aan dit internatio nale tijdschrift gaf, vereischt eenige toe lichting. De „Böttcherstrasse" is een der oudste straten in de oude Hansestad Bremen; na den oorlog heeft men de bouw vallige huizen afgebroken en er een museum ingericht, en in dit museum, het Paula-Becker-Modersohnhaus in de Bött cherstrasse, is de zetel der redactie ge vestigd. Wat wil nu dit tydschrift? In de eerste aflevering zegt de redactie het vólgende over haar principes: „De beteekenis van de Böttcherstrasse staat ver van alle prin cipes af. Een stuk leven zien wy, een meetbaar deel van het menschelyke, dat op zyn beurt weder gebruikt wordt om te meten. Wat moeten we meten? de levens waarden van ons en anderen. Er zyn vele Böttcherstrassen, en het is opbouwend «n leerrijk, ze met elkander te vergeiykou. Wy, de menschen uit de Böttcher strasse probeeren te scheppen. „Ont wikkeling uit zichzelf". Niet schoolmees teren, niet laken, niet pryzen, maar zich zelf te zyn, dat is de beteekenis der Böttcherstrasse". Dit principe zien we ook doorgevoerd in het program der volgende afleverin gen. Want elke aflevering vormt een af gerond geheel, d.w.z. elke aflevering be handelt een bepaald maatschappeiyk pro bleem. Dit eerste nummer is naar aanlei ding van de te Keulen geopende „Pres- sa-tentoonstelling" geheel gewyd aan de wereldpers en de daarmee samenhangen de vraagstukken en brengt bydragen van de beste schryvers aller naties. Duideiyk spreekt uit deze bydragen de tegenwoor dige internationale situatie van het wereldperswezen en tevens worden de synthetische tendenzen van de komende ontwikkeling daarvan duidelyk. Het zou ons te ver voeren uit het groot aantal bydragen, in dit nummer, een en ander te vermelden; behalve de artikelen, geschreven door, vooraanstaande mannen op dit terrein, bevat het nummer een aan tal facsimiles van oude kranten, alsmede van hedendaagsche Japansche, Usbeskl- sche (een Russische sovjetrepubliek), Arabische enz., eendrachtige lichtdruk van den redactioneelen zetel in de Bött cherstrasse, autogrammen, een dooden- masker, reproducties van oude kranten en z.g. „vliegende blaadjes", enz., enz. De tweede aflevering zal gewyd zyn aan „wereldbouwwerken en wereld theater", verder zullen er afleveringen komen over wereldreizen, geneeskunde, talen, wereldhumor, de vrouw, internatio nale samenwerking, enz. Voor een tyd schrift van deze uitvoering en van dezen opzet is de abonnementsprys van 12 num mers zeer laag, n.1. Mk. 42. Afzonderiyke nummers Mk. 4.Een jaargang vormt een waardevol bezit. Marktberichten By Kon. besluit van 16 Juni 1.1. is her benoemd tot Burgemeester aezer ge meente de EdelAchtb. heer L. O. Kölff. Hoogachtend, Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndlB. 5 en 19 Juli Naar Ned. West-lndië, Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, u., pass. 23 Juni Ouessant. Prins der Nederlanden, 23 Juni te Batavia. Soemba, u., 23 Juni te Sabang. Mapia, t., 22 Juni v. Colombo. Salawati, u., 23 Juni v. Vlissingen. Simaloer, 23 Juni v. A'dam. Manoeran, 24 Juni te R'dam. P. C. Hooft, t., 23 Juni v. Genua. Riouw, t., 25 Juni te Londen. Chnistiaan Huygens, u., pass. 23 Juni Perim. Grotius, t., 25 Juni te Genua. Krakatau, 25 Juni v. Batavia. Roepat, u., pass. 24 Juni Perim. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Medea, 22 Juni v. R'dam. Agamemnon, t., pass. 22 Jund Azoren. Ajax, 25 Juni te Hamburg. Merope, 23 Juni v. R'dam. Orpheus, 22 Juni v. Lissabon. Prins Fred. Hendrik, u., 22 Juni Madeira. Poseidoin, 22 Juni te Londen. Van Rensselaer, u., 22 Juni te Barbados. Vesta, 23 Juni v. A'dam. Adonis, 23 Juni v. Livorno. Almelo, 22 Juni v. Cristobal. Ariadne, 24 Juni te A'dam. Bennekom, 24 Juni v. Cristobal. Berenice, 23 Juni v. Bari. Clio, 23 Juni v. Malta. Cottica, u., 22 Juni v. New-York. Deucalion, t., 24 Juni té Havre. Doros, pass. 24 Juni Gibraltar. Eos, pass. 24 Jüni Gibraltar. Erato, 23 Juni v. La Pallice. Euterpe, 25 Juni te A'dam. Fauna, 22 Juni v. Sta. Marta (Col.). Flora, 22 Juni v. New-York. Hebe, 23 Juni v. Catania. Hercules, 23 Juni te R'dam. Irene, 24 Juni te Cadix. Iris, pass. 24 Juni Brunsbuttel. Jason, t., 22 Juni te Arica. Juno, 25 Juni te A'dam. Neptunus, 24 Juni te Lissabon. Nereus, 25 Juni te A'dam. Nickerie, 23 Juni v. Paramaribo. Notos, 24 Juni v. Malta. Odysseus, pass. 23 Juni Holtenan. Orestes, 24 Juni v. Constantinopel. Perseus, 23 Juni v. Musel. Pluto, pass. 24 Juni Holtenau. Proteus, 25 Juni te A'dam. Simon Bolivar, 25 Juni te A'dam. Stella, 24 Juni te Bourgas. Venezuela, 23 Juni v. Cristobal. Venus, 23 Juni v. Genua. Vulcanus, 23 Juni v. Pto. Plata. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, l., 21 Juni v. Buenos-Ayres. Orania, u., 23 Juni v. Bahia. Salland, 23 Juni v. A'dam. Waterland, u., pass. 23 Juni Fernando No- roaiha. Amstelland, 25 Juni te A'dam. Maasland, u., 23 Juni v. Lissabon. Zeelandia, t., 24 Juni v. Las Palmaa. Kon. Paketvaartmaatschappij. Amsterdam, t., 22 Juni v. Corral. Houtman, 22 Juni v. Brisbane. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht, 25 Juni v. Hamburg. Stad Haarlem, 24 Juni te Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Billiton, u., 23 Juni v. Durban. Heemskerk, u., 23 Juni te AlgoabaaL Jagersfontein, 23 Juini v. R'dam. Sumatra, 23 Juni v. R'dam. Nijkerk, u., pass. 22 Juni Ouessant. Klipfontein, t., 24 Juni te Genua. Meliskerk, t., 25 Juni te Southampton. Randfonteln, t., 22 Juni te Kaapstad. Springfontein, u., 23 Juni v. Kakallah. Holland—West-Afrika Lijn. Delfland, t., 21 Juni te Freetown. Helder u., 22 Juni te Sekcmdi Hermes, t„ 22 Juni te Gr. Bassam. Rijnland, u., 22 Juni te Abonnema. Texel, 22 Juni te Cabo San Juan. Eemstroom; 23 Juni te A'dam. Marken, 25 Juni te R'dam. IJstroom, u., 24 Juni te Teneriffe. Reggestroom, t., 23 Juni v. Lagos. Scheldestroom, t., 23 Juni v. Lagos. HollandAmerika Lijn. Binnendijk, 21 Juni te Boston. Spaarndam, 24 Juni v. Tampico. Dinteldijk, 23 Juni te Cristobal. Drechtdijk, 22 Juni te Los Angeles. Leerdam, 23 Juni v. Havana. Nieuw Amsterdam, 23 Juni v. New-York. Noorderdijk, 24 Juni te Londen. Sambre, 23 Juni te Panama. Edam, 24 Juni Azoren gep. Radnorshire, 25 Juni te Londen. Rotterdam, 25 Juni te New-York. Holland—Australië Lijn. Abbekerk, u., 22 Juni v. Suez. HollandO .-Azië Lijn. Oldekerk, t., 24 Juni te Suez. Salabangka, 24 Juni te Hamburg. Gemma, t., 23 Juni v. Singapore. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, t., pass. 22 Juni Gibraltar. Bilderdijk, u., 23 Juni v. Genua. Koudekerk, u., pass. 24 Juni Kaap Bon. Veendijk, 21 Juni te Calcutta. IJselkerk, 23 Juni te R'dam. Brielle, u., 23 Juni te Calcutta. Schiekerk, t., pass. 25 Juni Perim. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang, 21 Juni te Batavia. JavaNew-York Lijn. Tosari,'23 Juni te New-York. Breedijk, 23 Juni v. New-York. .Sembilan, 23 Juni v. Barbados. City of Birmingham, 22 Juni v. Singapore. Ixion, 24 Juni te Pt. Said. Karimoen, 24 Juni te Batavia. Machaon, 23 Juni v. Gibraltar. JavaBengalen Lijn. Bengkalis, 22 Juni te Batavia. Bondowoso, 23 Juni te Calcutta. Jacatra. 23 Juni v. Java. Rotterdamsche Lloyd. Modjokerto, u., 22 Juni v. Suez. Patria, u., 22 Juni v. Marseille. Tambora, 23 Juni te R'dam. Blitar, 23 Juni v. Sydney. Djambi, 24 Juni te Hamburg. Garoet, u., 23 Juni Ouessant gep. Indrapoera, t., 24 Juni v. Pt. Said. Insnlmde, t.. 25 Juni v. Sabang. Kota Inten, t., pass. 23 Juni Gibraltar. Sitoebondo, u., 23 Juni te Belawan. Tapanoeli, u., 25 Juni te Malta. Tjerimai, u., 25 Juni v. Colombo. Bandoeng, u., 24 Juni te Soerabaja. Madioen, t., 25 Juni te Marseille. Samarinda, 24 Juni v. Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, 24 Juni te Hamburg, Alwaki, t., 23 Juni v. Bahia. Poeldijk, u., 22 Juni v. Bihia. Waaldijk, t., 22 Juni v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Antenor, pass. 23 Juni Penang. Agapenor 22 Juni te Londen. Eurymedon, 24 Juni të A'dam. Polydorus, pass. 24 Juni Perim. Alclnous, 23 Juni v. Sabang. Diomed, 23 Juni v. Shanghai. Meneiaus, 25 Juni te Suez. Tantalus, 23 Juni v. Liverpool. Pbrontis, 22 Juni te Batavia. Emzëtco Lijn. Jonge Maria, 22 Juni te Valencia. Jonge Anthony, 24 Juni v. Mastagames. Jonge Jacobus, 23 Juni Gibraltar gep. ALKMAAR, 25 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 39 vette koeien 240380, 11 vette kalveren 60—130, vette kalveren p. ned. pond i.io1.30, nuchtere kalv. slacht per stuk 824; 803 vette var kens zware per ned. pond 6467 ct., zouters 6768 ct. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni. Schotsche muizen 7.30—8.70, drielingen 5-io6.40, kleine 1.302.20, alles per 100 kg., bloemkool 15—16.40 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. Schotschem uizen 7—8.80, drielingen 5.10 —6.70, kleine 1.30—1.70, alles per 100 kg., wortelen 9.6011.60 per 100 bos.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7