UIT DEN OMTREK p<jRadio-Programma-j^ bomaanslagen te bubnos aires. De politie van Buenos Aires is een al gemeen offensief begonnen tegen de anar chisten en radicalen tengevolge van d£ ontdekking, dat er verband bestaat tus schen het vinden van een bom in het hu- OUD-WEST-FRIESLAND, reau van de bakkersvereeniging en den De West-Friezendag", algemeene ver aanslag die onlangs op het Italiaanse „adering van het Historisch Genootschap consulaat gepleegd is. Sinds den vorigen j 60ud.West_Friesland» wordt dit jaar op nacnt zijn 10 menschen gearresteerd,29 Augustus te Schagen gehouden, metöt Spanjaarden, die bij' de politie be- j^a de aigemeene vergadering zal de aend zyn als anarchisten. De autoriteiten reederijkerskamer „De Boom van ons Ge- meenden, dat er nog meer bomaanslagennoeKen" van Schellinkhout de West-Frie- voorbereid zijn. i scjje bekroonde één-acter „Het erfdeel BLIKSEM IN EEN KERK GESLAGEN.' Van PeCt MeIJ1 opvoeren- Twee dooden en zestig gewond-tn. Julianadorp. - zuivelfabriek. In een der vorige nummers werd ver p. k. io.oo-8.oo Door haring- eni geepvisachers: Marineberichten. L. j. h. WILLINGEf. De heer L. J. H. Willinge, oud-zee officier en vroeger havenmeester te Rot terdam, is in den ouderdom van 60 jaar te Marseille overleden. het Finsohe dornio Pnrkano sIopp- plotse- In een der vorige nummers wera ver- ™r "e. oruism.., u.c, ling de bliksem in de kerk waardeer me.<1, dat d,f v II ,1 v:in den marinestaf (Souschef van den marine- brand uitbrak. Onder de aanwezigen ont- fabriek te t Zand, was opgt Iragen aan ataft stond een wilde paniek. Allen renden den aannemer J. de Graaf alhier. Dit is naar <ien uitgang, waarbij velen on<3er echter niet alzoo, want het bouwen van den voet werden geloopen. Ben man ver-,die fabriek gegund aan M. K. Crroot te Stoomvaartberichten. brandde geheed; een ander liep zoo ein stige verwendingen op, dat hij spoedig daarna overleed. Ongeveer zestig pen io nen werden gewond, van wie tien levens gevaarlijk. Ben geweldige bliksemstraal spleet het dak van de kerk, zoodat ie balken op de aanwezigen neerstortten. Het houtwerk vatte onmiddellijk vlam, doch het vuur werd door den hevigen re gen verstikt, zoodat een nog ernstiger catastrofe vermeden werd. DE OPROERIGE BEMANNING VAN DE JERVIS BAY. De nieuwe sensatie met de Jervis Bay is naar gemeld wordt, dat even vootdat het schip de haven van Colombo zou verlaten, een afgevaardigde van de vak- vereenigingsleden in de machinekamer zich bij den kapitein aanmeldde, naar het heet met de boodschap, dat zij het scbip niet wilden laten uitvaren. De kapitein beval hem de brug te verlaten, waarop stichting van een groote fabriek over de man opmerkte, dat hij zijn boodschap te gaan. op volkomen regelmatige wijze had afge Heerenveen voor 66.300. Bij de aanbe steding was de Graaf laagste inschrijver rret 67.500. Concert „Kunstzin". Woensdagavond gaf de Muziekvereni ging „Kunstzin" alhier, een goed ge slaagd concert in de muziektent. Wieringen. Mond en klauwzeer. Ging het tot dusver met het zoo ge vreesde mond en klauwzeer onder het rundvee best, thans is een 2e geval uit gebroken' en wel onder het vee van den landman S. Wagemaker Cz. te de Gest. Een grootsch plan. Men meldt ons, dat onder de besturen der alhier bestaande vier stoomzuivel- fabrieken (kaasfabrieken) plannen be staan deze vier fabrieken op te heffen en geven. De kapitein zeide hem daarop, dai; hij met hem zou spreken, zoodra het schip de haven uit was. Even na mid dernacht verliet het schip Colombo vol gens de Exchange Tel. Co. met 2 uur ver traging tengevolge van dit incident. DE VESUVIUS WEER IN WERKING Blijkens een bericht uit Napels is de Vesusius weer in werking. Het prachtige schouwspel, dat ongevaarlijk wordt ge acht, heeft een grooten toeloop van nieuwsgierigen uit binnen- en buiten land tengevolge gehad. EEN WERKENDE VULKAAN IN NIEUW ZEELAND. De vulkaan op White Island is opnieuw in heftige werking getreden. Er stijgen dichte stoomwolken op tot een hoogte van 600 M. EEN BRUTALE BANKROOF. Twee jongelieden zijn gisterochtend een filiaal van de West Holsteinsche bank te Bramfeld binnengedrongen; zij sloten de deur van binnen af en eischten van den bediende Bienenïeld, die het filiaal alleen pleegt te leiden, het aanwe zige geld. Toen deze dit weigerde scho ten de bandieten hem overhoop. Ze slaag den er in met ongeveer tien duizend mk, blindelings om zich heen schietend, per fiets te ontsnappen. HET PROCES-SJACHTY. Men weet dat de beklaagde Scarutto, die aanvankelijk alle schuld geloochend had, in de zitting van Maandag opeens een bekentenis aflegde, welke hij echter op een uitroep van zijn vrouw, weer her riep. Maar tijdens de zitting van Dinsdag sprong Scarutto op en riep uit: ik ben schuldig. Hij zeide, dat zijn bekentenis van den vorigen dag in overeenstemming met de waarheid geweest was. Hij had buiten medeweten van zijn familie en vrienden sabotagehandelingen gepleegd, maar toen zijn vrouw onder het voorlezen van zijn bekentenis een uitroep geslaakt had en was flauwgevallen, had hij ge meend in haar belang zijn bekentenis te moeten herroepen. Hij zag echtei in dat verder loochenen nergens toe diende en hield nu ziju bekentenis in elk opzicht staande. Tenslotte komt het verhoor tot Rabino- witsj, voormalig millionnair en mijneige naar, die echter na de omwenteling als ingenieur in het Donetsbekken is aan gesteld. Rabinowitsj, een 63-jarige, spreek t rustig en logisch: uit alles spreekt zijn buitengewone intelligentie. Hij verklaart vrede gehad te hebben met het sowjet- regiem en de nieuwe mijndirectie steeds eerlijk gediend te hebben. Er ontstaat dan een scherp vraag- en antwoord duel tusschen Krylinko en Rabinowitsj, waarin de eerste omtrent »het kapitalistische verleden* en de tegenwoordige gezind heid van den ander klaarheid tracht te verschaffen. Rabinowitsj verdedigt het kapitalistische standpunt en verklaart eindelijk dat hij als rijk mijneigenaar steeds idealistische beginselen gehuldigd lied. De arbeidsvreugde was voor hem meer geweest dan het geld. Burgerlijke stand van Helder van 26 en 27 Juni 1928. ONDERTROUWDC. Kansen en N. Buijs. S. v. d. Meij en A. J. Kwinkelen- berg. L. Kramer en S. P. Kroonstuiver. <3. van Beveren en A. Bontes. GEHUWDJ. M. E. H. Lokker en E. BEVALLENF. A. G. Brouwer-Straat man, d. A. C. Brizee-Kuiper, z. H. Delvos- Wolvers, z. Onderhandsche verkooplng. Naar wij vernemen heeft de heer M. J. Tijsen te den Oever zijn café met ver gunning uit de hand verkocht aan twee Amsterdammerè, welke hier als machinis ten bij de Zuiderzeewerken werkzaam zijn. Texel. OUDESCHILD. Uitstapjes van schoolkinderen. Zaterdagmorgen vertrokken de kinderen der hoogste drie klassen van de O.L. school naar Amsterdam. In de eerste plaats werd een bezoek gebracht aan Artis, waar als steeds, veel te zien was. 's Avonds ging het gezelschap naar Nieuwendam waar de kinderen werden ingekwartierd hij verschillende pleeg ouders. Den anderen morgen werden ver schillende gedeelten van Amsterdam be keken en ook een bezoek gebracht aan het Koloniaal Musseum. Maandag werd onder begunstiging van prachtig weer een boot tocht gemaakt naar Marken en Volendam. Dinsdagmorgen werd nog een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum, de Nieuwe kerk ei) de Bijenkorf. Met de laatste boot keerden de kinderen hoogst voldaan huiswaarts. De school kinderen uit Nieuwendam waren naar hier gekomen. Zondagmorgen gingen die per auto naar Den Hoorn. Vandaar werd een wandeling gemaakt door het Wes terslag en vandaar naar de Kooy, waar volop genoten werd. Met auto's werden ze weer naar huis gebracht. De kinderen van de le en 2e klas van Oudeschild hebben Maandag hun jaarlijksch uitstapje gemaakt naar de Kooy. Het weer was schitterend en een aangename middag werd op het strand doorgebracht. Visscherijberichten. p. k. 9.00—7.50 Haven van Nieuwediep. Sport. VOETBAL. HJ? C-nleuwa. Ingezonden. Ons in werking zijnd abattoir. Voor de slagers is het lastig, omdat zij soms meermalen daags hun vleesch moeten halen van het abattoir, (vermoe delijk terrein O.Z.kazerne of reiniging N.H.kanaal). Wanneer de heeren Raads leden zich willen overtuigen hoe of dat geslacht-vleesch-halen geschiedt, kunnen zij dat zien in Alkmaar, waar de slagers hun vleesch halen op een kar, bespannen roet een ot meerdere honden. Is dat soms zoo hygiënisch? Wordt het geslachte vleesch bij den bestaanden toestand niet veel hygiënischer behandeld? U kunt zich daarvan dagelijks overtuigen. De Wethouder Van Breda zou willen weten, indien de slagers hun slachtplaat sen veranderen, of zij dan die kosten niet op de vleeschprijzen zullen verha len Neen, mijnheer Van Breda, omdat die kosten gewone bedrijfskosten zijn, welke voor elke slager lang niet dezelfde zijn, en niet te vergelijken met de dagelijks terugkeerende slacht- en keur- loonen en vervoer, welke kosten wèl voor iederen slager dezelfde zijn. Ik zou willen eindigen met den raad te geven: sla de waarschuwingen van de vakmenschen niet in den wind en denk aan onze arme belasting betalende bur gerij, Jb. SLIKKER, Spoorstraat 29, Helder. Bestuurslid van de Held. SI. Ver. Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in deD morgen van 28 JunL Hoogste stand 771.5 Parijs-Clermont. Laagste stand 747.1 Vestmanor. Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Z.- VV. tot Z. wind, aanvankelijk nog meest licht bewolkt en droog weer, later toe- ïl??1?/?, bewolking met waarschijnlijk tyuelyk regen, iets wanner. Laatste berichten. VOORLOOPIGE REGEERING IN DUITSCHLAND GEVORMD. Naar het persbureau Vaz Dias ver neemt is tusschen het Centrum en de Sociaal-Lemocra.en overeens emming ge troffen, waardoor een voorloopige oplos sing is gevonden van de regeeringscrisis tot September a.s. Marktberichten ia kisten schar a.oo—1.50 8 kisten pietermannen en poonen io tal haring per tal 4-oo 33 tal geep 3-002.00 Hr. Ms. torpedobooten Z 5 en Z 6 zijn van 's Rijkswerf te Willemsoord, alwaar zij de noodige voorziengen hebben ondergaan, naar de buitenhaven van Nieuwediep teruggekeerd tot het hervatten van oefeningstochten met adelborsten. Kap.luit. ter zee Bruisma, die, gelijk onlangs V aorW® Sioeg piotse-' nieuwe vuivel- «emeld. bestemd is om op te treden als chet aan het Hpnartpmpnt va.n marine, zal 4 BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier EISEL1N, 6o Polderweg 6o prikknr In het Witte huis werden eenige ver frisschingen genoten en hoogst voldaan keerden de kleintjes per autobus huis waarts. In school kregen ze allemaal nog een prijsje. De 3e en 4e klas ging Dinsdagmorgen naar Huisduinen. Het weer liet zich aan vankelijk slecht aanzien. Maar gedachtig aan hetspreekwoord: „Een droeve morgen hiaakt een blijde dag" werd de reis toch maar aanvaard. Toen men. in Helder aan wal stapte was het droog. Met de auto bussen werd naar Huisduinen gereden waar eerst in „Dennenheuvel" de inwen dige mensch werd versterkt. Daarna trok men naar het strand, waar de jeugd zich frisch vermaakte. Een speeltuin is en blijft echter een groote attractie voor kinderen en de glijbaan, draai- en zweefmolen in Dennen heuvel werden weldra bestormd, 's Mid dags werd nog een wandeling gemaakt naar de z.g. „Donkere Duinen". Het weer hield zich uitstekend. Wel woei het hard, maar daar had men niet zoo heel veel last van. Na de wandeling werden nog een paar uurtjes in den speeltuin doorgebracht. Om 4 uur ging het weer per autobus naar Helder, waarna men met de boot van half 5 huiswaarts keerde. staf) aan het departement van marine, zal 4 Juli uit Nederl. Indië naar Nederland ver trekken. Off. van den M.S.D. ie kl. C. B. Eenhoorn is uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Luit. ter zee ie kl. R. van Tijen wordt bin nenkort uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht. Luit. ter zee 2e kl. jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk wordt overgeplaatst van Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus, op het Wachtschip te Willemsoord. Ondervolgende onderofficieren zijn aange wezen om den I4en Augustus a.s. per s.s. J. P. Coen naar O.-I. te worden uitgezonden: Schipper A. J. de Beer, bootsman H. H. Velting, id. H-. Boelsma, id. D. Bakker, id. W. van Beers, konstabel-majoor J. de Groot, serg. kok A. J. Zandijk, serg.-monteur H. G. van de Water, id. A. W. Kramers, serg.-timm. W. F. J. Laarhoven, serg.-macht. A. van der Stel, id. M. Eekhof, id. G. J. Swarthof. 5 Juli: serg.-macht. J. A. Grötzinger van v. Speijk naar Wachtschip Willemsoord. De bootsman G. Toller van O.zeed.kaz. en de serg.-macht. M. H. de Bont van Wachtschip Vlissingen zijn den gen Juli a.s. geplaatst aan boord Kortenaer en bestemd de proeftochten met dien bodem mede te maken. 26 Juni. Aangebracht door korders: 4650 tongen p. st. 0.35—0.25 4900 kleine tongen 0.100.05 8 tarbotten 6.004.50 22 kisten zetschol p. k. 8.507.00 33 kisten kleine schol 3.002.00 114 kisten schar 2.50—1.25 23 kisten pietermannen en poonen p.- k. 10.00—8.50 Door haring- en geepvisschers: 40 tal haring per tal 5.754.50 14 tal geep „8.00—6.30 27 Juni. Aangebracht door korders: 2953 tongen 1907 kleine tongen 15 tarbotten 37 kisten zetschol 46 kisten kleine schol p. st. 0.40—0.25 0,100.05 ,1 6.00—4.00 J.75—3'50 VRIJDAG 29 JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Ver- hey. 5.307.15 Concert door het Omroep orkest. Sietske Hes-Bolten, mezzo sopraan. Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.157-45 Boekbe spreking door Dr. P. W. Ritter: Fluisteringen van den avondwind, Noto Soeroto. 8.15 Hon derdste uitvoering door de Afd. Amersfoort v. d. Mij. tot Bev. der Toonkunst, ter gelegen heid v. h. 50-jarig jubileum der Afd. en de Algem. Jaarverg. der Mij. Het Koor der Afd. Amersfoort. Begel. door leden van het Utrechtsch Stedelijk orkest en van de Orkest ver. „Amersfoort" (volledige bezetting), Dirig. Willem Meyer, Dar. afd. Toonkunst. Mevr. Jo. v. Yzer-Vincent, sopraan. Mevr. Th. Versteeg, alt. Willem Ravelli, bariton. Mej. Nelly Wage naar, piano. Huizen, 340.9 M. Na .6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Win kels. KRO. 4.00S.oo NCRV. Gramofoon- muziek. 5-006.45 NCRV. Concert. Mevr. N. Oortman-Haye, sopraan. Mej. A. Rappanje, piano. I. Roodenburgr, viool. 7.007.30 KRO. Cursus Gregoriaansch door J. C. W. v. d Wiel, leeraar a. h. Seminarie Hageveld Heem stede. 7.35 Mededeelingen. 7.40 Syze van 't Lindenhout-Tak, viool. AH Gaillard, piano. Het Dumky, trio, Dvorak. 8.00 Ds. G. Horreus de Haas uit' Zwolle: Eerbied voor 't leven. 8.40 Trio D-dur, St. Saëns. 9-00 VPRO.-cursus, leider: Just Havelaar: De 'problemen van de moderne kunst (7). Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Sonaten voor cello en piano. 12.50 Orgel concert. 1.202.20 Orkestconceft. (Tusschen 4.505.20, 6.206.50, 7.057.20 uitslagen ten niswedstrijden Wimbledon). 3-20 Lezing. 3-45 Muziek. 3.50 „A Midsummer nights dream", van Shakespeare. 4.50 Ballade-concert, (sopraan bariton). 5.20 Tuinpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Or kestconcert. 7.20 Bioscoop-causerie. 7.35 Mo derne Engelsche liederen van John Thome. 7.45 Lezing: Shakespeare's King Lear. 8.05 Or kestconcert. V. Lambelet, sopraan. D. Lebish, alt. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Nieuwsber. 9.40 F. Baumann, tenor. 9.55 Een discussie. 10.25 Mo derne muziek door het B. B. C. dans-orkest. 10.55 Studentenkoor. T. Kinniburgh, bariton. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.5011.00 Grammofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8 50 11.20 „La Vivandière", opera-comique van Godard. Daarna concert. Langenberg, 469 M. 9.2011.20 Kath. Morgenwijding. 1.25250 Orkestconcert. 4.506.20 Concert. Het Werag- koor. 7.55 Concert. Werag-orkest. Hr. Arenz, cello. Hr. Sauerteig, fluit. 9.05 Concert door het Werag-orkest. A. Imkamp, basbariton. W. Kleinilbeck, Liedjes bij de luit. H. Mühlhofer, H. Grell, declamatie. W. Uhlmann-Bixterhei- de, causerie. 11.1012.20 Dansmuziek. Xönigswüsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.205.20 Lezingen. 5-206.20 Orkestcon cert. 6.20—8.05 Lezingen. 7-50 Uitzending u. d. opera Berlijn. „Othello", opera in 4 acten van Verdi. 10.50 Sluiten. Brussel, 509 M. 4-35 Vocaal concert. Hans Grosser, zang. Norag-Trio. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkest concert. 8.35 „Der Hochtourist", klucht in 3 acten van Kraatz en Neal. Daarna tot 11.20 Cabaret. Hamburg, 395 M. 5 20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek door het Radio-trio (piano, viool, cello). 8.35 Concert door het omroep-orkest (om 8.50 korte cause rie). 10.35 Sluiten. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijkr Omroep). 8.155.00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.302.45 Beursnoteeringen. 3-35 Landbouwber. 3.52 3.57 Zuivelber. 5-30—5-35 Zuivelber. 27 Juni 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar ,Hull Ned. s.s. „Prof. Buys". 28 Juni 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar West Hartlepool Eng. s.s. „Specia". Hr. Ms. politievaartui'g „Vulcanus" is heden binnengekomen vsn de Noordzee. Stoomvaar» Mij. Nederland Karimata, u., 25 Juni v. Djeddah. P. C. Hooft, t., 25 Juni v. Algiers. Riouw, 26 Juni te A'dam. Grotius, t., 26 Juni v. Genua. Johan de Witt, u., pass. 26 Juni Algiers. Moena, 26 Juni v. A'dam. Jan Pietersz. Coen, 27 Juni v. Batavia. Simaloer, pass. 25 Juni Ouessant. Soemba, u., 26 Juni v. Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Adonis, 25 Juni v. Napels. Ajax, 24 Juni te Hamburg. Amor, 24 Juni te New-York. Iris, 26 Juni te A'dam. Mars, 23 Juni v. Pto. Barrios. Neptunus, 25 Juni v. Lissabon. Odysiseus, 25 Juni te Danzig. Pluto, 25 Juni te Kopenhagen. Ulysses, 25 Juni te Piraeus. Baarn, 26 Juni v. A'dam. Boskoop, u., 24 Juni v. Mollendo. Deucalion, 26 Juni te A'dam. Theseus, 26 Juni v. A'dam. Aurora, 26 Juni te Algeciras. Berenice, 26 Juni v. Messina. Eos, 26 Juni te Motril. Erato, 27 Juni te Bordeaux. Hebe, 26 Juni te Venetië. Hercules, 26 Juni v. R'dam. Irene, 26 Juni te Faro. Orestes, 26 Juny v. Smyrna. perseus, 26 Juni te Lissabon. Strabo, 26 Juni v. Kopenhagen. Triton, 25 Juni te San Juan de Porto Rico. Venus, 26 Juni v. Malta. Amsterdam, t., 25 Juni v. Talcahuano. Crijnssen, 27 Juni v. A'dam. Ganymedes, u., 29 Juni v Barbados. Nereus, 27 Juni v. A'dam. Tellus, 27 Juni v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Salland, 25 Juni te Hamburg. Gaasterland, t., 26 Juni v. Las Palmas. Kennemerland, u., 25 Juni v. Rio Grande. Gelria, t., 26 Juni v. Rio Janeiro. Maasland, u.,. pass. 26 Juni Teneriffe. Montferland, t., 26 Juni v. Montevideo. Orania, u., 26 Juni v. Santos. Zaanland, u., 15 Juni ter reede van B. Ayres. Zeelandia, t., 26 Juni v. Lissabon. Flandria, 27 Juni v. A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Sawahloento, 25 Juni te Belawan. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht, 25 Juni te B.-Ayres. Holland—Amerika Lijn. Binnendijk, 52 Juni te Philadelphia. Eemdijk, 24 Juni te Willemstad. Beemsterdijk, 26 Juni v. Baltimore. Moerdijk, 26 Juni te Los Angeles. Sambre, 24 Juni v. Cristobal. Blijdenlijk, 27 Juni v. R'dam. Volendam, 27 Juni v. Boulogne. HollandAfrika Lijn. Grijpskerk, t., 25 Juni te Dar-es-Salaam Jagersfontein, 24 Juni te Hamburg. Randfontein, t., 23 Juni v. Kaapstad. Meliskerk, t., 26 Juni v. Southampton. Nijkerk, u., pass. 25 Juni Gibraltar. Billiton, u., 26 Juni v. Marquez. Klipfontein, t„ 26 Juni te 'Marseille. Alkaid, t., pass. 26 Juni Perim. Heemskerk, u., 27 Juni v. East London. HollandO.-Azië Lijn. Zosma, 25 Juni v. Vladiwostock. Salabangka, 26 Juni v. Bremen. Oostkerk, u., 27 Juni v. Tapeh. Ouderkerk, u.. 27 Juni v. Suez. Gemma, t., 26 Juni v. Sabang. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 26 Juni v. R'dam. Andijk, t., 25 Juni v. Rangoon. Hoggkerlc, t., pass. 26 Juni Ouessant. IJssclkerk;, 27 Juni v. R'dam. HollandAustralië Lijn. Blitar, 23 Juni v. Sydney. Abbekerk, u., pass. 26 Juni Perim. HollandWest-Afrika Lijn. Eemstroom, 26 Juni v. A'dam. Reggestroom, 25 Juni v. Saltpond. Albireo, u., 25 Juni te Bordeaux. Ceres, t., pass. 25 Juni Las Palmas. Drechtstroom, t., 26 Juni te Cotonou. Rijnland, t., 26 Juni te Lagos. Vlieland, 26 Juni v. Hamburg. IJstroom, u., 26 Juni v. Las Palmas. JavaNew-York Lijn. Breedijk, 25 Juni v. Norfolk. City of Birmingham, 24 Juni te Belawan. JavaChinaJapan Lijn. Tjipondok, 23 Juni v. Manilla. Tjitaroem, 26 Juni te Shanghai. Java Pacific Lijn. Bintang, 23 Juni v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Tabanan, u., 26 Juni te Suez. Medan, u., 25 Juni te Malta. Soekaboemi, u., 26 Juni te Padang. Kota Inten, t., pass. 26 Juni Ouessant. Tjerimai, u., 26 Juni te Sabang. Djambi, 26 Juni v. Hamburg. Indrapoera, t., pass. 27 Juni Kaap del Armi. Kota Radja, t., 26 Juni v. Marseille. Modjokerto, u., pass. 26 Juni Perim. Patria, u., 27 Juni v. Pt. Said. Samarinda, t., 26 Juni v. Singapore. Diember, u., 26 Juni te Soerabaja. 'Hamat, 27 Juni v. R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Poeldijk, u., 26 Juni te Rio Janeiro. Waaldijk, t., 26 Juni te Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Deucalion, 23 Juni v. Batavia. Eurypylus, 25 Juni Cherbourg gep. I.aertes, 26 Juni v. Port Said. Menelaus, 25 Juni v. Port Said. Pyrrhus, 24 Juni te Manilla. Tantalus, pass. 27 Juni Gibraltar. Hector, 24 Juni v. Tientsin. Memnon, 25 Juni v. Singapore. Meriones, 26 Juni v. Singapore. Promefheus, pass. 26 Juni Perim. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, 25 Juni Finisterre gep. Jonge Maria, 26 Juni te Gandia. VOETBALWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M.S.F. en H.W.L.K. Zeemacht 1H.R-C. a. Aanvang 7 u. 30. Deze wedstrijd zal plaats vinden op morgen (Vrijdag 29 Juni) op het terrein aan het An kerpark. Aanvankelijk was voor dien datum vastgesteld de wedstrijd Zeemacht IBouw vakarbeiders, doch doordat verschillende ver- eenigingen verboden aan hun spelers om in dit elftal mede te spelen, moest hiervan worden afgezien. De muziekvereeniging Oranje Harmonie Kapel zal een rondgang door de stad maken, afmarsch 7 u. 11 vanaf het Kerkplein (bij de WKom0t°Inen op naar dezen belangrijken wed strijd, komt op het terrein en blijft niet bulten de hekken staan. In verband met den op Vrijdagavond te spelen wedstrijd Zeemacht 1 II.RL. 2, ten bote van het M. S. F. en Herwonnen Levens kracht, zal het voor de lageie elftallen van H.R.C. geen trainen ziju. Geachte Redactie. Vergun mij andermaal nog een enkel woord te mogen zeggen over het abattoir- P1 Zij, die j.1. Dinsdagavond getuige zijn geweest bij de discussies over b.g. on derwerp in de Heldersche Raadszaal, moeten zich wel verbaasd hebben over sommige onzaukkundige redevoeringen. Zoo werd er door enkele raadsleden geredeneerd, dat wanneer men zijn stem geeft de f 600 voor een deskundig on derzoek, men zich nog niet verbindt voor het sticlitpn van een abattoir. Is dat niet wat onnoozel Bij wie of wien zal dat deskundig onderzoek plaats hebben Toch zeker wel bij een directeur of di recteuren van de bestaande abattoirs of koelinrichtingen. Die menschen zijn allen natuurlijk voor abattoirs en zullen alleen de voordeeien opnoemen. ALiar de heeren Raadsleden hebben eenmaal rekening te houden met de plaats hunner inwoning. De heer Van Dam meende, dat de sla gers hier ter plaatse tegen een abattoir zijn, omdat het voor hen zoo lastig ie. Zeer zeker is het voor hen lastig en kostbaar, doch ik zou U willen vragen, mijnheer v Dam, welke voordeeien heb ben de ingezetenen aan zoo n duui ge bouw? En z(jn de slagers soms geen in gezetenen Voor de Ingezetenen is het alleen schade, en die begint zoodra het abuttoir geopend wordt (slacht- en keu'rloonen) en eindigt vult U dat zelf maar in. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch instituut ie De Bilt. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juni. Schotsche muizen ,5.807.40, drielingen 3.50—5.20, kleine 1.201.40, sperrieboonen 55, snijboonen 70.20, alles per 100 kg.; wortelen 7.5010.20 per 100 bos. NOORD-SCHARWOUDE, 27 Juni. Schotsche muizen 5.607.50, drielingen ƒ.3.905, kleine 1.602.60, kriel 1.101.60, alles per 100 kg.; bloemkool 6—18.90 per 100 stuks. Schagermarkt van Donderdag 28 Juni. 8 paarden 150400; 6 stieren 200415; 17 geldekoeien magere 180280; 70 idem vette 250440; 15 kalfkoden 210—360; 3 pinken 65110; 63 nuchtere kalveren 10 20; 294 schapen vette 2934; 344 lammeren 18—24; ii varkens magere 26; 61 idem vette per kg. 0.60—0.68; 99 biggen 1216; 69 kippen 0.50—1.50; 107 kg. boter per kg- i&o—a.oo; haantjes 0.10i.|o.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8