DOOR MIJNGAS GESTIKT. GEMENGD NIEUWS Binnenland. Twee meisjes verdronken. Gisterenavond is in de Wijnhaven te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat twee meisjes het leven heeft gekost. De 18-jarige M. v. d. S., thuis behoorend aan boord van het in de Wynhaven lig gende schip Arisje, was in een roeiboot langszij gegaan om waschgoed uit te spoelen en had haar B-jarig zusje O. v.d. S. bij zich in de boot genomen. Toen zij klaar was en haar zusje weer aan boord van de Arisje wilde tillen, is de roeiboot vermoedelijk onder haar uitgegleden en zijn beiden te water geraakt, zonder dat iemand dit heeft opgemerkt. Toen de vader even later aan boord kwam, miste hij zijn beide kinderen. Twee schippers van in de buurt liggende vaartuigen hebben met behulp van vaarboomen de beide Hjken opgehaald. De reddingsbri gade heeft gedurende meer dan een uur tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. DE VEENDAMMER HYPOTHEEK BANK. De pleidooien. Zaterdag werden de pleidooien inzake den elsch van het Openbaar Minister tê- Ben de beide Woltmans' gehouden. Mr. [uller Massis, de verdediger, wees daar bij op de tegenstrijdigheid in beido eischen: bij Woltman Sr. is niet gezocht naar verzachtende omstandigheden, ter wijl daarentegen bij den zoon in het requi sitoir het meer menschelijke naar voren BEKNELD TUSSCHEN WAGEN EN TRAM. Zondagavond omstreeks 7 uur reed de 28-jarige mej. Poppelaars met haar paard en wagen te Oosterhout, toen het paard plotseling schrok voor den stoom van de tram. Het dier sloeg op hol en mej. P. geraakte tusschen den wagen en de tram bekneld. Zij werd ernstig gewond. Men vreest voor haar leven. De wagen werd wel 800 meter ver meegesleurd. EEN AANHOUDING TE BERLIJN. Men meldt aan de N. R. Crt uit Ber lijn: Op verzoek van de justitie te Dussel- dorp is Zaterdag op den Kurfürsten- damm te Berlijn een Nederlander, L. P., die volgens de bladen bankier en consul was, in hechtenis genomen. Een nader bericht meldt: De gearresteerde is president van de in 1920 opgerichte buitenlandsche han delsbank te Amsterdam, die te Berlijn, Hamburg en Dusseldorp filialen heeft. De heer P. wordt beticht, zich aan bedrog ten nadeele van de Mitteldeutsche Gewerbe Kredit Verein te hebben schuldig ge maakt. Hij zou van dit instituut bepaalde gelden voor een onderneming in Amerika hebben ontvangen tot een bedrag van 60.000 mark, maar dit bedrag voor an dere doeleinden hebben besteed. P. is in het Berlijnsche huis van bewa ring opgesloten en zal Maandag voor den rechter van instructie verschijnen. P. ont kent ten sterkste zich aan strafbare feiten te hebben schuldig gemaakt. De heer Paardenkooper is dezelfde, wiens naam herhaaldelijk in het „Veen- dammer"-strafproces werd genoemd. Op kw^. Toch is by den vXr geen kwade j 21 September 1027 kocht hy de aandeelen trouw of opzet in het spel geweest, meent van de Veendammer"-hypotheek van mr. Muller Massis; men kan slechts èpre- o-ow^ou. ken van groote onvoorzichtigheid. Van bedriegelijke bankbreuk is geen sprake, meent de verdediger, ook de ten laste ge legde verduistering kan niet worden vol gehouden. Woltman was al geruimen tijd van plan de Veendammer van de hand te doen. NOODLANDING VAN EEN LUCHTBALLON. Zaterdagavond omstreeks acht uur moest een luchtballon, bestuurd door den bekenden luchtvaarder Van Pottum, ko mende van Vlaardingen, wegens averij, Uitvoerig zette hij uiteen, dat Woltman een noodlanding doen in de gemeente Sr. getroffen wordt voor een complex van Baarn. De ballon kwam boven in een daden, door anderen gepleegd, en hij b08Cih terecht bij het kasteel Groeneveld. vraagt, terwijl verdachten hun ontroering behulp van lange ladders mocht het niet meer meester zijn, ontslag van aan bet personeel van baron Taets van rechtsvervolging, alsmede onmiddellijk Amerongen, den bewoner van het kasteel, ontslag uit de voorloopige hechtenis. Dit gelukken de drie inzittenden uit hun ge- laatste verzoek wijst de rechtbank, na in jvaarlijke positie te bevrijden. Luchtvaar raadkamer te zijn geweest, van de hand. <jer en passagier kwamen er zonder noe- Maandagmorgen voortzetting. menswaardig letsel af. De ballon zelf is De verdediger van den heer Möhring tot nu toe nog niet uit de boomen verwij- is mr. Kokosky, welke Maandag zijn plei- j derd kunnen worden. dooi hield. Ook deze bestrijdt de meening i van het O. M. als zou hier kwade trouw zijn gepleegd. Ook bij Liebermann achi 102 JAAR. EEN ONEERLIJK TELEGRAFIST. Zaterdagmiddag is gearresteerd H. L. C., rijkstelegrafist aan het telegraafkan toor te Zwolle, wegens overtreding van art. 859 W. v. S., het onttrekken van gel den aan de openbare kas. O. heeft be kend, bij de aanbieding van telegrammen aan de aanbieders het gewono tarief in rekening te hebben gebracht. Bij de door seining maakte hij echter, waar het mo gelijk was, van twee woorden één en stak het bespaarde bedrag in eigen zak. O. is in zijn betrekking geschorst. MOORD OP EEN BRUILOFT. Zondagavond omstreeks half elf is op een ondertrouw-feest in De Lutte, bij 01- denzaal, de 28-jarlge J. Haarman met een groot mes dwars door het hart gestoken, zoodat de dood bijna onmiddellijk intrad. De vermoedelijke dader is opgesloten. De moordenaar is door de marechaus see te Oldenzaal gearresteerd. Het is de 22-jarige bakkersknecht H K., wonende te Losser. Hij heeft bekend. VERDUISTERING. Zaterdagavond heeft de politie gear resteerd A. H., administrateur bij de broodfabriek der firma Hus aan de Wal dorpstraat in Den Haag, wonende te Rijs wijk. Hij wordt ervan verdacht, zich aan verduistering van 8680 te hebben schul dig gemaakt. Door een accountantsonder zoek kwam vast te staan, dat het genoem de bedrag verdwenen is. H. heeft reeds bekend. DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASBEDRIJVEN. Te Dokkum. De gemeenteraad van Dokkum heeft met 9 tegen 2 stemmen besloten den direc teur van de gasfabriek te handhaven. DE HAAGSfcHE POST-WERELD- REIZIGER. De tweede Haagsche Post-wereldrelzl- ger, mr. C. P. van Rossem, is Maandag ochtend om 11.44 aangekomen na een reis van 65 dagen, 22 uur en 24 minuten om den aardbol langs de route van Phi- lias Fogg. MOTORKOTTER VERGAAN? Men maakt zich te IJmuiden ernstig ongerust over het lot van den Noorschen motorkotter IJmer Bo 194, welk vaartuig vorige week Maandag met een lading ma kreel uit Christiansand is vertrokken naar IJmuiden. Geregeld doen deze scheepjes ten hoogste vier dagen over de reis, zoodat het schip dus reeds vier da gen over tijd is. Men heeft uit IJmuiden naar verschillende havens en ook aan het lichtschip Terschellingerbank geïnfor- raeer, doch men heeft niets omtrent het Meer da. 60 dooden. - Da wnlIUÜa bulte. »«W«* steenstortlngen. VreeseliJke scènes. hy die niet aanwezig. Hy betreurt het, ten, te Oudehorne, wordt Zondag 102 jaar. dat deze hier niet is gehoord^ kunnen npo/yrp partij optttm hvthprt worden en acht de beslissing der recht- ÖBOOTE PARTIJ OPILM ONTDEKT. Mej. Antje de Kleine, weduwe J. J. Bet- scheepje vernomen. Men vreest, dat het in Naar Belga uit St. Etienne meldt, heeft een brand in een myn te Roch-la-Molièro een hevige gasontontploffing veroor zaakt, waarby 48 mijnwerkers door ver stikking om het leven, zyn gekomen, van wie 29 Franschen waren, de overigen voor het meerendeel Polen en Marokka nen. Een later berieht meldt: By den mynbrand zyn, naar thans de finitief is vastgesteld, zeker 51 personen gedood. Ongeveer 200 mynwerkers slaagden er in de myn te verlaten, voordat de ver giftige dampen hen konden bereiken, terwyl verscheidenen werden gered, hoe wel zy reeds bewusteloos waren. De myn is het eigendom van de Com pagnie des Mines en ligt op ongeveer 15 K.M. van St. Etienne, in het mooie heuvelachtige land van Firminie, onge veer 80 K.M. ten Zuid-Westen van Lyon. De myn wordt in twee lagen geëxploi teerd en wel op 200 M. en 280 M. diepte. De installatie van deze myn is zeer modern, vooral wat het ventilatle-stelsel betreftzy staat echter bekend als zeer gevaariyk, daar de gassen er licht ont vlambaar zyn. De instructies voor de arbeiders zyn daarom zeer streng. Kort nadat de ochtendploeg 's morgens om 6 uur was afgedaald, bemerkte een arbeider in de onderste schacht aan den eigenaardigen reuk van de lucht, dat er ergens in de myn brand was uitgebro ken. Hy bracht hiervan onmiddeliyk rap port uit, terwyi hy tevens de noodige maatregelen, die in geval van brand zyn voorgeschreven, nam. By onderzoek bleek allereerst, dat een steeninstorting had plaats gehad en dat op dat punt de electrische geleiding was verbroken, waardoor de ventilatie niet meer werkte. Het gevolg hiervan was, dat de gassen in de myn bleven hangen De mannen, die zich in de nabyheid van den brand bevonden, zyn byna direct gestikt. De vaste reddingsbrigade werd gealarmeerd, doch inmiddels slaagden de mynwerkers er reeds in, veertien van hun kameraden, die bewusteloos waren geworden, naar boven te brengen, waar zy weer tot bewustzyn werden gebracht. Andere bewustelooze arbeiders werden naar een der bovenste gaanderyen bracht en daar voorloopig neergelegd, HET BANDIETISME IN MEXICO. Beteugeling van de misdaad. telegram uit Quetaro meldt, dat gaan. Er bevinden zich vier menschennegen personen zyn terechtgesteld, die in den storm van Donderdagnacht is ver-; Een bank te dezen aanzien onjuist. Namens Liebermann iB dan ook, zoo deelt bjj| mede, een nieuw verzoekschrift ingediend. En wanneer Liebermann's kwade trouv, Verrassende vondst op het s.s. „Glekerk". Op het s.s. „Giekerk" van de Holland- aan boord. Buitenland TOCH ZELFMOORD. - ijj aa a i uoiam juu. uioiasiier te oerlijn en uü weduwe van zyn vroegeren collega Per- niet vaststaat, moeten deze verdachter. Oost-Afrika Lyn, liggende in de haven te Eenigen tijd geleden zyn de fruithan- ongetwyfeld ook worden vrygesproken. Amsterdam, Zaterdagmorgen op de gewo- j Velaar Joh. Gleissner te Beriyn en de In ieder geval gaat Möhring vry uit. Dat A' hy door Liebermann begoocheld werd, valt niet te verwonderen, daar nog wel anderen met dezen meegingen. Möhring heeft ingevolge zyn contract alle gelden by de Discontobank gestort; hy mocht zich daaraan niet onttrekken. Hy quali werd, heeft men een verrassende vondst gedaan. De ambtenaren, die met de con trole belast waren, troffen op een verbor gen plek in de nabyheid van het Chinee- zenlogies een verdacht pak aan. By on derzoek bleek dit ongeveer 40 K.G. opium fleeert zyn cliënt als een >eenvoudige, te houden. De waarde er van wordt ge- die misschien gedwaald heeft* en vraagttexeerd op een bedrag van 10.000. om hem, die al zes maanden in voorloopiy Daar men vermoedt, dat dez party o.a. arrest gezeten heeft, uit die hechtenis bestemd was voor de vele houders van te ontslaan. Ook dit verzoek wordt doorOhineezenlogementen, hebben de ambte de rechtbank afgewezen. naren der invoerrechten en accynzen in „»n /u.. dI° huizen een onderzoek ingesteld. Dit 18 het 8°*e»bUk 88° «>"8. beroep op de goede trouw van verdacht <- Möhring. Hy wist, dat verschillende per sonen, die met Liebermann in relatie waren geweest, een veer hadden moeten latenhij wist ook, dat de Gooische Hy potheekbank, waarvan verd. accountant was, er slecht voor stond, en ook, hoe Liebermann's geste daar en elders is geweest. De verdediger blijft er in zyn dupliek HIJSCHKRAAN GEBROKEN TE HARLINGEN. Arbeider er onder geraakt en verdronken. Zaterdagmorgen waren de werklieden Van der Meulen, vader en twee zoons Dietrich en Fokke, met een op den wal staande hyschkraan bezig eenige werk- by, dat de eisch van den officier, na zaamheden te verrichten. Plotseling brak alles wat er gebeurd is, iets is, dat nog de kraan eQ de drie werklieden geraak- nooit is voorgekomen. Het is hem onbe-1ten te water- De beide zoons raakten on- grypeiyk, hoe de officier hier de goede 1 de£ d® kraan. trouw zoo ver verwerpt. Ook mr. Kokos- *okke werd spoedig uit het water ge- ky handhaaft zyn meening, als zou Lie- rf'dochhy was reeds bewusteloos. De;gan,meer niet nl t0 best gestdd met de bermann te goeder trouw zyn geweest, j w*H?eken orde en de veiligheid. Telkens komen In ieder geval meent hy, dat verdachtei gevo»den, doch by hem bleken de tevens-'Ha,,™™.. e Möhring voldoende geboet heeft door de Kee9ten reeds geweken te zyn. De vader zes maanden hechtenis, die hy heeftis 8ered- ondergaan, netta gevangen genomen op verdenking Pernetta te hebben vermoord. Er waren tal van aanwyzingen van hun schuld o.a. was gebleken dat er een intieme verstandhouding tusschen hen bestond en dat de brief, dien Pernetta kort voor zyn dood zou hebben geschreven en waarin hy erkende zelfmoord te hebben gepleegd, gescheurd was uit een door Pernetta vervaardigd filmdrama, waarvan het ma nuscript ten huize van Gleissner was ge vonden. Bovendien behoorde de revolver die by Pernetta's lijk lag, aan Gleissner. De gevolgtrekking lag voor de hand dat de bewuste brief door Gleisner uit het manuscript was gescheurd, om een onwraakbaar stuk van overtuiging te kunnen projiuceeren. Ondanks deze aanwyzingen zyn Gleiss ner en weduwe Pernetta Zaterdag uit de voorloopige hechtenis ontslagen omdat by de lijkschouwing de deskundigen tot de slotsom zyn gekomen, dat Pernetta waarschy'niyk zelfmoord heeft gepleegd. Bovendien heeft Gleissner een alibi aan- nemelyk kunnen maken. BANDIETISME IN CHICAGO. Het is in de metropool aan hetMichi- Tenslotte komen de verdachten zelf nog aan het woord. Woltman Sr. betoogt, dat hy niet anders dan te goeder trouw kon zyn. Wy hebben niets verborgen, niets weggemaakt. Eerst door de geheim zinnigheid bemerkten wy, na 25 Juni, dat iets niet in orde was. Hy heeft ge loofd in de „Atlas"-Hypotheekbank. En de zoon bezweert onder tranen, de recht bank toch te willen gelooven, dat hy niets heeft achtergehouden. Indertyd wist hy niet welk een verantwoordelykheid hy op zich genomen hadeerst thans is hy zich van zyn onverantwoordeiyk gedrag volkomen bewust. Maandag 16 Juli is de uitspraak. MOTORRIJDER GEDOOD. Na botsing met een auto. Aan de Dulvendrechtsche brug te Am sterdam heeft Zondag een ernstig onge- uk plaats gehad met doodeiyk gevolg. v«n ryder kwam uit de richting ^/endrecht' terwyi uit Diemen een H 8t aan de brug ontmoet- r hh a* ^«voertuigen elkaar. De motor- 7hn gie.n de auto °P en werd van Lïefreri bl««f bewuste- hr^.ir 88 h' ^,et een ern®tlge schedel breuk werd hy opgenomen en door den Geneeskundigen Dienst naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. In den loop van den avond la hy daar aan ds gevol gen overladen. WAT MEN VOND OP DE INBREKERS VAN KROMMENIE. Geslaagde huiszoeking bij Mulder's ouders. Met de aanhouding te Krommenie van de Zaandammers Mulder en Steding meent de Zaansche politie de vermoede- ïyke daders in handen te hebben van een groot aantal in en om de Zaanstreek ge pleegde inbraken. By de te Zaandam, Zaandyk, Wormer- veer en Assendelft gepleegde inbraken zyn de brandkasten alle op dezelfde wijze la sardine opengascheuerd. In den loop van Zaterdag heeft do Zaandamsche politie de te Zaandam wo nende ouders van den te Wormerveer aangehouden Mulder In arrest gesteld we gens vermoedeiyke heling. By een huis zoeking werd in de lado van een trap- naaimachine een bedrag van 160.— ge vonden, waaronder een tweetal gouden tientjes, die hetzelfde jaartal dragen als vorige week by een inbraak ten huize van den groentenhandelaar de Rooy wer den ontvreemd; ook gevonden coupures van het bankpapier komen met de ont vreemde overeen. j De Politie ziet hierin een aanwyzlng dat M. en S. ook by deze inbraak als de vermoedeiyke daders moeten worden aan- femerkt. Ook over de andere hier aan de aanstreek gepleegde inbraken begint thans meer klaarheid te komen. daarover berichten in de couranten. Soms wordt by de tenuitvoerlegging van het delict blyk gegeven van zekeren ver- frisschenden humor. Zoo trad een in het zwart gekleede vrouw van middelbaren leeftyd, een suikerbakkerswinkel binnen en zeide tot de juffrouw: »De toestanden in Chicago zyn tegenwoordig vreeselyk een mensch is nou letterlyk nergens meer veilig». Zy grabbelde wat in een taschje dat zy by zich had, haalde er een revolver uit en richtte het wapen op de verschrikte winkeljuffrouw. Toen ledigde zy, dood op haar gemak, de laden van het kas register en vertrok. DE DANSWAANZIN. De politie grijpt ln. Zaterdagavond heeft de New-Yorksche politie een einde gemaakt aan den dans- wedstryd, die reeds drie weken duurde. Er dansten, toen de politie ingreep, negen paren reeds langer dan vyfhonderd uur. Het ziek worden van een jongeman, die in ernstigen toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, was de aanleiding voor de politie om in te grypen. De dans- wedstryd werd bygewoond door ongeveer tienduizend toeschouwers. De meeste deelnemers aan den wedstryd waren na het plotseling einde niet in staat den de nabyheid van den spoorweg waren aangetroffen met dynamiet ln hun bezit, waarmee zy waarschyniyk de hoofdiyn van en naar Mexico (stad) hadden willen vernielen. EEN FAMILIEDRAMA. Een vreeselyk drama heeft zich Zater dagnacht te Unterkirchnach naby Villin- gen in het Zwarte Woud afgespeeld. Een dertigjarige arbeider, Winterhalter ge naamd, heeft aldaar na een twist met fa milieleden, die door een kleinigheid' was ontstaan, zyn woning met dynamiet in de lucht laten, vliegen. Winterhalter en zyn schoonvader werden hierby gedood; zijn vrouw en beide kinderen, die zich buiten het huis ophielden, bleven als door eèn wonder ongedeerd. Het huis werd door de ontploffing geheel verwoest EEN AUTO OP DE MAIjKT. Drie vrouwen gedood. Te Kaschau heeft Zondag een auto met passagiers voor de auto-rennen op do markt een koopvrouw overreden, die op slag dood was. Van den schrik reed de chauffeur tegen een kraam op, waarbij hy nog zes vrouwen aanreed, van wie er twee onder de overbrenging naar het ziekenhuis zyn overleden. De andere vier zyn zwaar gewond. BRAND AAN BOORD VAN EEN SCHIP IN EEN PETROLEUMHAVEN. Te Marseille is Zondagavond aan boord van een in de petroleumhaven liggend stoomschip brand uitgebroken, waardoor de op den wal staande tanks bedreigd werden. Indien de brandweer het vuur niet meester zou kunnen worden, was men van plan het schip te laten zinken. ONTPLOFFING IN EEN KRUITDEPOT VIJf dooden, talrijke gewonden. Naar uit Nantes gemeld wordt, is Vry- dagmiddag een kruitdepot op het eiland d'Yeu in de lucht gevlogen. Vyf arbeiders werden op slag gedood. Er zyn talryke gewonden, onder wie vier ernstig. De materieele schade is zeer groot. Een jon gensschool en vele hulzen werden ver woest. Men vreest nog meer ontploffin gen. De wyk, waarin het depot zich bevihdt, moest door de bewoners worden ont ruimd. Het kruit is afkomstig uit grana ten, welke uit zee zyn opgevischt. De ontploffing was zoo krachtig, dat het dak van een conservenfabriek totaal werd afgeslagen. In de haven van Join- vllle werden alle vensterruiten vernield. Treinramp in Berner Oberland. doch plotseling had opnieuw een steen instorting plaats, die de ventilatielei- dingen dusdanig vermelde, dat de gasseu ook tot de bovenste schacht doordrongen, waar de mannen, die men reeds in vei ligheid waande, aan een vreesefijken ver stikkingsdood ten offer vielen. Droevige tooneelen. Het bericht van de ramp bracht een groote menigte mynwerkers en vrouwen voor den ingang van de myn, waar zich hartroerende scènes afspeelden, telkens als weer een slachtoffer werd bovenge bracht. Het eenige bioscoop-theater ter plaatse is tot chapelle ardente ingericht. Groote moed werd door de reddingbri- gades aan den dag gelegd. Vooral onder scheidde zich een Marokkaan, die, door dat hy er op bleef staan, telkens opnieuw weer naar de gevaariyke zone af te dalen, er in slaagde vele van zyn makkers te redden. Nog meer slachtoffers? Naar nog nader omtrent den mynbrand in Roche-la-Mollère gemeld wordt, moet de myn, waarin de ramp heeft plaats ge had, zeer gevaariyk zyn. De laatste brand is ln het jaar 1925 uitgebroken, doch hy kon toen zonder verlies van menschen- levens geblusoht worden. Volgens mededeelingen, welke de „Vo- lonté" ontvangen heeft, zou de brand in 1925 niet volkomen geblusoht zyn, zoodat de myngassen zich op sommige plekken ophoopten. Volgens hetzelfde blad zyn, in stryd met de offlcleele mededeelingen, nog twintig mynwerkers in de nfijn opgen'o- ten, voor wie geen hoop op redding meer bestaat, zoodat het aantal dooden onge veer zeventig zou bedragen. De meeste slachtoffers vonden door ver stikking den dood. Een groot gedeelte van hen ls omgekomen doordat zy by hun vlucht voor de gassen in de duisternis en ln hun angst niet uit de myn konden komen. Volgens een mededeeling van den mi nister van arbeid Tardieu waren alle vei ligheidsmaatregelen in de myn genomen. Hy behield zich zyn oordeel echter voor, «totdat het offlcleele onderzoek zal hebben plaats gehad. De meeste slachtoffers waren gehuwd. Zy laten te zamen 57 kinderen beneden dertien jaren achter. schlnen had weggespoeld, kort voordat de trein, die om acht uur uit Interlaken naar Grindelwald vertrok, de brug zou passeeren. Van den trein stortte de voorste loco motief, de bagagewagen en twee perso nenwagens in de woeste bergbeek; de vier andere personenwagens en de ach terste locomotief bleven op de rails. Alleen aan de omstandigheid, dat de machinist kort te voren had geremd en de locomotief dientengevolge zijdelings op denspoordyk kwam te liggen, ls het te danken, dat het treinpersoneel er 't leven afbracht Niettemin liep de stoker ern stige verwondingen op. Van de passagiers werd een dame uit Lauterbrunnen ge dood, een andere dame uit Wengen liep een ernstige schedelbreuk op. Bovendien moesten zeven zwaar-gewonaen naar het ziekenhuis te Interlaken worden overge bracht By het spoorwegongeluk heeft geen Hollander letsel gekregen. DE BRAND OP HET LIDO. Baders ln bsdcostuum terug naar Een doode, negen zwaar gewonden. D. »e8e„ paren. dle'tot hebben deelgenomen, zullen 18.500 dollars samen deelen. De organisator van dezen wedstryd heelt in drie weken 25.000 dollars verdiend. tydens lievig onweer in het Lauterbrunnental gevallen waren, hadden de Lütschlne zoo doen zwellen, dat het water de brug tus schen de stations .Wllderswil en Zweiltlt- de stad. Omtrent den brand op het Lldo, waar van wy dezer dagen melding maakten, lezen wy nog, dat het strandleven Woensdagmiddag in vollen gang was toen de brand uitbrak, die de heele bad inrichting vernield heeft. Deze badin richting is een houten gebouw, dat ln 1907 gebouwd is. Het bevat 400 kleed kamers voor dames en 600 voor heeren, een groot terras, restaurant, kantoor- en dienstlokalen, een depot voor sieraden enz. Daar de hitte der laatste dagen hel hout uitgedroogd had, stond het heele ge bouw weldra in lichte laaie. Onder de baders op het strand en in zee brak een paniek uit. Allen holden naar de kleed kamers, doch slechts een deel hunner kon zyn kleeren nog redden. Verscheidene lieden kon men later in badcostuum naar Venetië zien terugkeeren. De brandweer uit Venetië was spoedig ter plaatse doch kon niet anders doen dan de aangren zende badhuizen van de hotels tegen de vlammen beschutten. Men schat de scha de. op 21/, millioen lire. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DARLINGTON. Zwaar getroffen door het spoorweg ongeluk by Darlington is het dorp Hetton- le-Hole, ln het graafschap Durham. Elf getrouwde vrouwen uit dit dorp zyn om gekomen en 46 kinderen zyn daardoor moederloos geworden. ZWAAR ONWEDER. De omtrek van Padua is door een zwaar onweder geteisterd, waarby tal van per sonen letsel bekwamen. Ook boven Oderze (Venetië) ontlastte zich een hevig onweer, gepaard gaande met slaghagel en wolk breuken. Een man werd door den blik sem gedood en een meisje zwaar gewond. MOORD EN ZELFMOORD. Te Worms heeft de fabrieksopzichter Anton Edelhorn, die vroeger als natio naal socialist lid van den gemeenteraad is geweest, zyn vrouw en twee kinderefl met lichtgas vergiftigd en daarna

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6