UIT DEN OMTREK moorü gepleegd. Naar het schijnt was de man praarmoedig doordien hem zijn be trekking was opgezegd. EEN WOESTELING. AUTO-ONGELUK. Een doode. .AN VALLEN VAN BIJEN IN DE STRATEN VAN BERLIJN. ROSITA SCHWIMMER. Z(] wordt Amerlkaansch burge res en krijgt schadevergoeding. EEN LYNCH-PARTIJ. WERVELSTORM IN COLORADO. Vier dooden. MIJNONGELUK. GESTRAFTE ZORGELOOSHEID. VERDACHT VAN MOORD OP ZIJN VROUW. DE VERDUISTERINGEN TE HALLE. BEDROG OP GROOTE SCHAAL. Julianadorp. Onze plaatsgenoot, de heer G. van Ver. bij ziekte en ongevallen. Van Ewijcksluis. Een inktvlsch gevangen. De naam inktvisch dankt het dier aan het vermogen om, wanneer het zich in ge Wieringen. Aanbesteding. Lijst van Ingekomen en vertrokken personen over Juni. Schoolfeestrelsje. Kerknieuws. Onderhandsche verkoopingen. Aanbesteding. Mond- en klauwzeer. Burgerlijke Stand van Wielingen Schagen ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meerv. strafkamer). Altijd weer ln de onde zonde terugvallende. Radiografisch Weerbericht Naar Nad. Ooat-lndll. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 16 en 80 Juli 6.80 's av. 10 en 24 Juli 6.80 's av. 10 en 24 Juli 8.— 's av. 11 en 25 Juli 9.- 's m. 11 en 25 Juli 6.80 av. 5 en 19 Juli 6.80 m. Eiken Donderdag 6.80 's av. Visscherijberichten. Haven van Nleuwediep. Marktberichten Te Keulen kreeg Vrijdagavond de 82- jarige monteur Paul Ehlest ruzie met de lamilie van zijn vrouw. Weldra kwam het tot een handgemeen, waarbij E. een revolver trok, zijn schoonvader morsdood schoot, zijn twee zwagers doodeljjk en zijn schoonmoeder ernstig verwondde. De da ler is later gepakt. Vrijdagnacht 2 uur is op den straatweg bltenhagen-Wismar, ter hoogte van Ho- hnkirchen, een ernstig auto-ongeluk ge- hird. Een fabrikant uit Wismar kwam ut zijn auto, waarin hij zich met de fa- uiie van een onderwijzer bevond, op den b'm van den weg terecht, waardoor de aio omsloeg. De onderwijzer werd ge- dtd en zijn beide kinderen bekwamen eistige verwondingen. >e Berlljnsche brandweer werd Zater- dq niet minder dan zestien maal gealar- merd om in de drukke straten bijen- zwrmen te vangen, die aldaar de voor- gagers lastig vielen. Jet gerechtshof te New York heeft giter mevrouw Rosita Schwimmer die in het begin van den wereldoorlog de res naar Europa van Henry Ford's „vedesschlp" op touw heeft gezet, 17000 ddlars schadevergoeding toegekend in het geding dat zij had aangespannen te- Em New Yorksche dagbladen, welke haar idden voorgesteld als communiste en Dultsch verspiedster. Het hof te Chicago heeft denzelfden dag mevr. Schwimmer de Amerikaan- sche nationaliteit toegekend. Te Brockhaven in Mississippi heeft Vrijdag een woeste menigte de gevange nis bestormd en er twee negers uitge haald, die een blanke, wien zij een klein bedrag schuldig waren, met revolver schoten hadden gewond. De negers werden, achter een auto ge bonden, door de stad gesleept en daarna opgehangen. Het plattelandsdistrict bij Johnstown h Colorado is geteisterd door een wer- \elstorm, die groote schade heeft aange- rcht. Tal van boerderijen zijn geheel virnield, van andere is het dak afgerukt. Ie schade is groot en er zijn vier men sdien omgekomen. Te Datteln bij Dortmund heeft Vrij dag een ernstige mijnontploffing plaats gehad, waarbij één arbeider is gedood, twse zwaar en vier anderen licht ver wend zijn. De ontploffing is ontstaan doirdat een mijnwerker met zijn boor- haner op dynamiet sloeg, dat zich nog in eei boorgat bevond. Het Oekrainsche Hooggerechtshof heeft Zalerdag vonnis gewezen inzake de dyna- mietontploffing op de mijn Rotsjenkowo in het Donetzbekken in Februari. Vier beklaagden zijn veroordeeld tot gevange nisstraffen van één tot twee jaar. Bij de ontploffing waren 12 menschen omgeko men, o.w. de ingenieur Siewers. In 1926 is de vrouw van den Duitschen loopman Treiber uit Dresden in de Ka- i'ntische Alpen in een afgrond gestort ei gedood. Thans is haar man in hech tenis genomen, verdacht de vrouw te hebben vermoord, om de hooge levens verzekering van 100,000 Mark in handen te krijgen. Deze is hem door een maat schappij te Stettin destijds ook uitbe taald. Gisterenmorgen is vonnis gewezen in de zaak tegen Berger, den directeur der stedelijke bank van leening te Halle, die de gemeente, door geraffineerde verduis teringen voor bijna 2 millioen mark heeft benadeeld. Berger is veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en bovendien wordt hem nadien voor 3 jaar het recht ont zegd eenig openbaar ambt te bekleeden. Het proces had precies 75 dagen geduurd. De reederij Stern te Postdam, die pas sagiersbooten op Spree en Havel in de vaart heeft is door haar personeel von de kaartverkoop en de contröle duchtig benadeeld. De verkoopers van de kaarten en de controleurs hadden daartoe een loort complot gesmeed. De controleurs icheurden de kaarten, die passagiers hun ia de reis overhandigden, niet door, gelijk voorgeschreven was, doch gaven ze aan ie verkoopers terug, die ze dan weer Verkochten, zoodat één kaart herhaalde- Mk dienst deed. De opbrengst van het badrag werd onder de leden van het complot, waarvan nu 26 zijn gearresteerd, vardeeld. Een paar maanden geleden was er een nituwe directeur benoemd, die al gauv argwaan kreeg, omdat de ontvangsten, in weerwil van het drukke vervoer, zoo laag waren. Daar velen van het personeel hem nog niet kenden, kon hij ongemerkt een oog in 't zeil houden en ontdekte weidia waar de schoen wrong. Het bedrag, waarvoor de maatschappij is benadeeld is zelfs bij benadering niet te schatten, want het bedrog moet al jaren hebhen geduurd. De ramingen loopen tusschen de 50.000 en 800.000 Mark. Stipriaan Az., slaagde voor het diploma van de Slagersvakschool te Utrecht. Algemeen e vergadering van de Veree- niging tot Hulp bij Ziekte en Ongevallen te Koegras, gehouden Maandagavond 2 Juli, in het café van den heer H. Veul. Volgens de presentielijst waren aan wezig 18 leden en 1 toehoorder. De voorzitter, de heer J. Kossen, opende de vergadering en sprak zijn genoegen uit over de opkomst. De notulen worden vervolgens door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt de voorzitter mede, dat het vorige jaar nogal wat propaganda is gemaakt om in Groote Keeten en Callantsoog leden 'te winnen, maar niettegenstaande al die po gingen is het resultaat zeer miniem te noemen. 'Slechts een zevental personen hebben zich toen als lid opgegeven. Verder wordt medegedeeld, dat in 1927 door den verbandmeester bij 239 patiënten 2114 bezoeken zijn afgelegd. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1927 156, ingeschre ven werden 47, afgeschreven 23, zoodat de winst 24 leden bedroeg en het ledental thans 180 is. Van deze zijn er 66 in de le en 114 in de 2e contributieklasse. De ra ming der ontvangsten bedraagt aan con tributie 738, hetwelk vorig jaar 648 was. Daarbij komt nog een subsidie van 50 en een donateur van 10. Volgt rekening en verantwoording over 1927. Door de commissie was de rekening ten huize van den penningmeester nage zien en alles in volmaakte orde bevonden. De rapporteur, de heer H. J. Spanjaard, deelt mede, dat de ontvangsten in totaal hebben bedragen 888.06 en de uitgaven 768.50, een voordeelig saldo dus van 119.56. Door een lid wordt gevraagd of alle gel den binnen zijn, welke tot antwoord krijgt, dat er maar een klein bedrag achterstallig is. Daarna ontvangt de penningm. en de commissie den dank des voorzitters voor gehouden beheer en contröle. Aan de orde is voorts de bestuursver kiezing. Periodiek aftredend en herkies baar is K. Bregman, welke onmiddellijk herkozen wordt. In de vacature door het bedanken van den secretaris wordt bij de 2e vrije stemminp' gekozen de heer J. Blaauboer, die deze benoeming aanvaardt. Volgens de ten vorigen jare aangeno men reglementswijziging moesten thans ook nog 2 nieuwe leden aan het bestuur toegevoegd worden, waartoe wordt over gegaan. Na hiervoor een 5-tal stemmingen te hebben gehouden, blijkt dat gekozen zijn de heeren J. Marees Dz. en O. J. Vroom, welke beiden hunne benoemingen aanvaarden. Als lid van de commissie tot nazien van de rekening was aan de beurt van aftreden de heer S. P. van Nuland en niet herkies baar. In diens plaats werd b{j acclamatie benoemd de heer J. de Graaf, die dit ac cepteert. Bij de rondvraag wordt door een paar leden aanmerking gemaakt op het innen der contributie. De voorzitter zegt, dat zulks thans geregeld is en de heer A. Speur thans als bode fungeert. Door een derde wordt gevraagd of de bode ook een instructie heeft; hij meent, dat hier groote laksheid van het bestuur in het spel is. De discussies hierover wor den tenslotte zoo scherp, dat als de vrager zijn harde woorden niet intrekt, de voor zitter en de penningmeester voor hunne functies bedanken. In het heetst van den strijd komt echter een verdediger te voor schijn, waarop het bewuste lid zijn gebe zigde woorden terugneemt en verder deze zaak als afgehandeld wordt beschouwd. De bode zegt te zullen trachten om goed werk te leveren. Een ander lid neemt aan, dat de penningmeester voor zijn gratis werk wel een klein douceurtje in den vorm van een kistje sigaren toekomt, waarop een ander dit voor den secretaris vraagt. Beiden zullen te zijner tijd in het genot daarvan gesteld worden. De rond vraag is hiermede afgeloopen. De voorz. hoopt, dat in 1928 de Vereeniging weer zijn gewonen gang zal gaan, zegt dank voor de medewerking en dat de bespre kingen gehouden zijn in het belang van de Vereeniging, en sluit hiermede d? -!• gemeene vergadering. In de onmiddellijk gehouden bestuurs vergadering werd bij acclamatie benoemd tot vice-voorzitter de heer J Blaauboer. Tot secretaris werd bij 3e stemming geko zen de heer C. J. Vroom. Beid-m namen deze functies aan. Na nog de overdracht van de bescheiden van den oud- naar den thans gekozen secretaris te hebben gere geld, volgde ook sluiting van deze zitting. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de visscher P. H. alhier Zaterdag in één zijner fuiken op den Zuidwal een inktvisch aantrof, welke eene lengte van ongeveer 80 cM. had en bleek te behoo- ren tot het geslacht der gewone inktvis- schen (Sepia offinalis), welke diersoort in de plaatsen, waar deze méér voorkomt ook wel bekend staat onder den naam Zeekat. Deze soort behoort tot de orde der twee-kieuwigen (Dibranchiaten), tot de klasse der koppootigen (Cephalopoden) en tot de familie der weekdieren of Mol- lusken. Een achttal vangarmen van ge lijke lengte is kransvormig om de zich voor den kop bevindende mondopening ge schaard. Ieder dezer vangarmen is van twee rijen zuignappen voorzien, waarmee zij de prooi kunnen vasthouden en naar de zich in de mondholte bevindende ka ken kunnen voeren. vaar bevindt, uit een blaas aan de buik zijde, tegen de mantelholte gelegen, door een lange buis, die in een trechter uit mondt, een donkerbruin vocht naar bui ten te stuwen, waardoor het in een zwarte wolk wordt gehuld. Deze kleurstof is de bij schilders welbekende sepia. De verbreiding dezer inktvisschen is voornamelijk gelegen in de Middelland- sche en Adriatische Zee, doch ook in den Atlantischen Oceaan worden zij meer malen aangetroffen. Tot dusver waren zij hier echter nooit aangevoerd. Vooral in de Italiaansche zeeplaatsen vormen deze dieren, die eetbaar zijn, een bekend handelsartikel. Vrijdagavond werd in het café van den heer M. Tijsen alhier, voor rekening van den heer J. Dekker in het openbaar aan besteed1 een te bouwen woonhuis met schuurtje aan de Hofstraat alhier. Na opening der biljetten bleek dat als volgt was ingeschreven: Gebr. Hegeman 3269.—, W. Hermans 3290.—, D. Broersen 3350.—», N. J Poel 3130, P. Doves 3300.—, P. Bak ker 3690.— D. Bakker 3400.—, en J. C. de Vries 3260.—. Gegund aan den laagsten inschrijver, den heer N. J. Poel voor 8180. Ingekomen:.Joh. v. Ham van Kerkrede; J Taai van Wildervank; P. Kieft van Z. en N. Schermer; G. Minholts van Gronin gen; J. Schadelaar, geb. Bakker van Wil dervank; J. Brandsma van Idaarderadeel; L. Poortman en gezin van Harlingen; P. B. Davidse van 's-Gravenhage; A.Huijgen en gezin van Kesteren; A. Oosting van Emmen; Tr. Oosting, geb. Hooiveld van Anna Paulowna; J. Bais en gezin van Helder; J. C. van Staalen, geb. Brouwer van Helder; J. M. v. d. Berge en gezin van 's-Gravenhage; J. A. Hageman van Voorburg; A. Walters en gezin van Wed de; B. Stubbe en gezin van Wedde; Dj. v. d. Meulen van Lemsterland; Joh.'Meijer en echtgen. van Emmen; G. W. J. Hofs en gezin van Amsterdam; M. van. Hoesel en gezin van Driel; L. J. Peeter® van Me- dembiik; S. Herder van Emmen; F. P. Klumper van Helder; A. Zoethout van Bussum; P. Rotgans en echtgen. van Anna Paulowna; A. Davidse, geb. Storm van Zierikzee; J J, v. d. Velde van Bres- kens; R. Geel, geb. Keesman van Seha- gen; O. L. van Prooijen en gezin van Dor drecht; C. Hoogvorst en giezin van Schoorl; J. Staal van Gasselte; Jos. Tim mermans en echtgen. van Ferwerdera- deel; P. J. Stelnmetz van 's-Gravenhage; D. in den Berken van Avereest; H. A. Perotti en gezin van Amsterdam; J. G. Kelch en gezin van Amsterdam; J. Ufkes van Midwolda; E. Snoijink, geb. Leijen- dekkers van Haarlem; O. Zuiderduin, wed. F. van Rooijen van Velsen. Vertrokken: O. A. F. Mulder en gezin naar Hindeloopen; E. Burkunk, wed. R. F. Gladpootjes naar Helder; O. van Rijn en gezin, W. H. P. M. van Stuftvenberg en gezin, F. Ansems en echtgen., J. Schipper en echtgen., A. F. de Crom en gezin, allen naar Wonseradeel; F. Brakenhoff en ge zin naar Heiloo; A. Hoving naar Canada; .C. Hoogmoed naar Zaandam; A. Sweep, geb. van Kalsbeek naar Enkhuizen; L. van Loon naar Ermelo; T. Molenaar naar Anna Paulowna; H. G. Arndtz naar Bun- de; Jac. van Keulen naar Harlingen; C. Kater naar Helder; W. Pathuis naar Em men; M. Gebert, wed. Sloterwftk en ge zin naar Emmen. Vanwege den Schoolfeestbond te Wes- terland werd j.1. Vrijda" met de kinderen der hoogste klassen van de O. L. school aldaar een schoolfeestreisje naar Amster dam gemaakt. Het reisje slaagde uitste kend. Er werden te Amsterdam enkele der voornaamste bezienswaardigheden dier stad bezichtigd. Voldaan keerden 's avonds allen over dezen genoegelijken en leerza- raen dag huiswaarts. Vanuit Alkmaar is in overleg met de GerefKerk alhier een comité gevormd om een hulpdienst in te stellen. Men zal ten spoedigste trachten te Den Oever een gebouw te bekomen, dat geschikt is voor het houden van goedsdienstoefeningen. Men meldt ons, dat de heer C. C. Bak ker zijn koek- en banketbakkerij te Hip- polytushoef uit de hand heeft verkocht aan den heer Mart. Oden alhier en dat de heer C. J. Lont zijn boerderij met lande rijen, gelegen aan den Koningsweg No. 20, heeft overgedaan aan den heer S. Lont C.Jz. te Normer. Door den architect, den heer C. P. Poel, werd namens zijn principaal, den 'heer J. S. Dekker, in het café van den heer M. J. Tijsen, te Den Oever, publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur tje aan de Hofstraat aldaar. Ingeschreven werd door: N. J. Poel voor ƒ3130, J. C. de Vries voor 3260, Gebr. Hegeman voor 3269. W. Hermans voor 3290, P. Doves voor 3300, Th. H. Boersen voor 8350, D. D. Bakker voor 3400, P. Bakker Ez. voor 3690. Het wérk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Bouwvergunningen. Burg. en Weth. hebben bouwvergunr ning verleend aan P. Mulder Pz. voor een woonhuis te Oosterklief; aan O. Hoog vorst voor een woonhuis aan die Kliedf- straat; aan Jao. de Zwart voor een woon huis te Zandburen; aan M. Hegeman Az. voor een woonhuis aan den Molgerdijk; aan K. Rreebaart Jz. voor een graan schuur aan den Polderweg; aan J. Dek ker Sz. voor een woonhuis aan de Hof straat; aan de M.U.Z. voor drie dubbele personeelswoningen te Oosterland. Door den heer S. Wagemaker te Gest ls aangifte gedaan, dat het mond- en klauwzeer onder zijn vee is geweken. De rijksveldwachter G. Visser van Pet ten is alhier gedetacheerd met als stand plaats Westeriand, zulks in verband met de Zuiderzeewerken. over de maand Juni 1928. GEBOREN: Jan, z. v. J. Koorn en A. de Beurs; Geert Wilhelm, z. v. F. Hart man en H. Knauber; Anna Maartje, d. v. P. Veeidig en A. Poel; Elisabeth, d. v. R. Bras en A. Schoorl; Pieter Evert, z. v. J. Rotgans en T. Koster; Johanna, d. v. J. Rosma en G. Smits; Diens, z. v. Laros en H. Meijer. ONDERTROUWD: Th. Sweep en A. van Kalsbeek; P. Jongkind en J. Steen bergen; T. Ippel en T. Timmerman; J. P. de Beurs en J. C. Harder; A. Kos en O. Poel. GETROUWD: C. Bakker en M. Tak es; S. Wagemaker en E. de Wit; Th. Sweep en A. van Kalsbeek; P. Jongkind en J. Steenbergen; T. Ippel en T. Timmerman. OVERLEDiEN: M. Boersen, 70 jaren, echtgen. van J. Poppen; C. Lont, 69 jaren, echtgen. van T. Verfalile. N. V. Tram Schagen—Wieringen. J aarvergadering. De N. V. Tram SchagenWieringen hield hare jaarvergadering over 1927 te Schagen. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten over 1927 33061,80 hadden bedragen: reizigers 15008.90, goederen 17274.74, diverse 1078.16, tegen een totaal van 27233.78 in 1926. De winst en verliesrekening van ƒ6007.04, waarbij inbegrepen is een be drag van 1252.24, dat van 1926 als kas saldo is geboekt. Besloten werd een di vidend uit te keeren van 3 pet of per aan deel 3.75. Zitting van Maandag 2 Juli. In deze buitengewone strafzitting, ge bezigd tot het «opruimen» van eenige zich in voorarrest bevindend delinquenten, stond terecht de helaas bij de justitie welbekende H. J. M. uit den Helder, thans gedetineerd in het Huis van bewaring alhier. Deze verdachte, die reeds op jeug digen leeftijd in aanraking kwam met den strafrechter, tot groot leedwezen vaD zijn hoogst fatsoenlijke ouders, en sinds dien tijd meermalen terecht stond ter zake gepleegde vermogensdelicten, had zich heden te verantwoorden wegens diefstal van eenige bankbiljetten. Tegen verdachte,Idie het feit erkende, requireerde het O. M. 4 maanden gev. Mr. Belonge, verdachte ambtshalve ver dedigend, begint zijn sympathiek pleidooi met op te merkeD, dat men hier te doen heeft met een zaak van vrij eenvoudigen aard. Verdachte heeft erkend. Hij ziet het strafwaardige zijner daad heel goed in, maar vreest zelf, dat hij, in de ver leiding gekomen, met zijn zwak karakter, weer zal recidiveeren. Pleiter betwijfelt of de gevorderde straf venitief zal werken. Het moderne idee der individualiseering der op te leggen straf wint in straf rechtelijke kringen meer en meer veld. Als voorbeeld zou pleiter willen noemen de openluchtgevangenis te Veenhuizen En omdat verdachte onder streng toe zicht wel kèn en ook wel w i 1 werken, zou deze aangelegenheid hier speciaal de volle aandacht der rechtbank verdienen. De 2 aanwezige deskundige rapporteurs bestempelen verdachte ais een psycho paat. Maar, helaas, de psychopaten wet, reeds in 1925 ontworpen, is nog steeds niet in werking. Zoodat gevoegelijk de vraag rijstQuo vadis? Waarheen moet het met dezen verdachte De heer officier erkent zelf, dat ver dachte zich 2£ jaar goed heeft gehouden. Misschien is deze erkentenis van het openbaar ministerie, aldus besluit ver dediger zijn pleitrede, voor de rechtbank een aanwijzing het nog eenmaal met ver dachte te willen beproeven en heb ik mitsdien de eer te concludeeren, hem te veroordeelen tot een voorw. straf met zeer strenge bijzondere voorwaarden, subsidiair een lichtere straf, dan door den heer officier word gevorderd. Uit spraak Woensdag 11 Juli. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 3 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 765.0, te Ztlrich. Laagste stand 744.7, te Ingö. Verwachting: Zwakke tot matige wind, uit N. tot O.lijke richtingen, half tot zwaar bewolkt met kans op regen of onweer, later koeler. TIJdstlppanvan verzanding der brievenmalen Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail vla Genua ld. nazending ld. 2e Per Holl. mail via Marseille Per Eng. mail via Marseille Per luchtpost Amsterdam- Rotterdam— ParijsMar seille ter door zending per Britsche schepen. idem 6.80 's av. Naar Ned. Wust-IndlB. Naar Suriname 5 en 26 Juli Per zeepost via A'dam Per mail via A'dam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 12 en 26 Juli 6.30 's av. 6.80 's av. 6.80 's av. 81 Juli Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn) Per mail over Engeland 12 en 26 Juli 6.80 av. 9 en 28 Juli 6.30 'a av. 9 Juli 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curaijao Per zeepost i via A'dam (Colonlijn) 12 en 26 Juli 6.80 av. Idem (Zd. Pacificlftn) 9 en 28 Juli 6.80 'sav. Per mail over Frankrijk 8 Juil 6.80 'sav. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwijzing „zeepost". 30 Juni. Aangebracht door korders: 873 tongen p. it. ƒ0.350.25 775 kleine tongen „0.100.07 10 kisten schol p. k. 7.503.50 22 kisten schar „2.501.73 Door haring- en geepvitschers: 10 tal haring per tal 4.00—2.50 23 tal geep „6.60—4.75 2 Juli. Aangebracht door haring- en geepvisschers: 3 tal haring per tal 3.00 4 tal geep „7.75 30 Juni 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Engelsch s.s. „Groningen". 2 Juli 1928. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Heron". 3 Juli 1928. Hr. Ms. „Triton" is van politietoezicht op de visscherij teruggekeerd. ALKMAAR, 30 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 15 paarden 130— 300; 15 melkkoeien 225360; 72 nuchtere kalv. (slacht) 825; 54 vette schapen 34— 44.50; 18 lammeren 16—22; 35 schrammen 2434; 62 biggen (10 weken) 1017. ALKMAAR, 2 Juli. Veemarkt- Aangevoerd: 50 vette koeien 240400; 8 vette kalveren 65120; vette kalveren per ned. pond 1.101.35; 43 nuch tere kalv.; 851 vette varkens (zware) per ned. pond 0.64a.67; zouters per ned. pond 0.68—0.70. NOORDSCHARWOUDE, 2 Juli. Aardappelen: Schotsche muizen 5.106.30, drielingen 2.103, kleine 1.50, kriel 1.10 1.20, alles per 100 kg.; bloemkool ie soort 4.206.30, ae soort 1.604.50, per 100 stuks; aanvoer: 137,700 kg. aardappelen en 1550 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 2 JulL Aardappelen: Schotschem uizen 4.90—7.10, drielingen 2.50—4. kleine 1, alles per 100 kg.; wortelen 6.507.80 per 100 bos; bloem kool ie soort 6.7011.90. 2e soort 2.10 per 100 stuks; aanvoer: 400,000 kg. aardappe len, 450obos wortelen en 230 stuks bloemkool. PURMEREND, 3 Juli. 28 stapels fabriekskaas per 50 kg. R.M. 46.50; 57 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 49.50; 2 stapels commissie per 50 kg. R.M. 51; 2 stapels Goudsche; 2009 kg. boter per kg. 1.651.85; weiboter per kg. 1.50; 543 runderen: 260 vette per kg. 0.751.03; 267* melke en gelde 125—350; 18 stieren; 50 paar den 100200; 70 vette kalveren per kg. 1— 1.20; 281 nuchtere id. voor de slacht per stuk ff 934! voor de fok per stuk 1229; 720 vette varkens voor de zouterij per kg. 0.60— 0.68; voor de slacht perk g. 0.60—0.66; 16 magere varkens per stuk 24—36; 58 biggen per stuk 12—18; 409 schapen 25—38; 18 bokken; 463 lammeren 152a Eierenveiling. Kipeieren per 100 stuks 5590; 16221 Irip- eieren A 5—6.30; 194 id. B 3.30—3.90; eend- eieren per 100 stuks 4.60; 15951 eendeieren A 4.60—4.80.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7