Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen 55 GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeellng. VOORSTEL TOT DEMPING VAN DE VIJZELGRACHT. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor over te gaan tot demping van de Vijzelgracht en van het In de omge ving daarvan gelegen gedeelte van het openbaar gemeentewater, uitkomende op de Lijnbaansgracht, met de werken voor straataanleg en voor verbreeding van de vóór die gracht gelegen bruggen over de Prinsengracht en de Lijnbaansgracht. DE TOL BIJ EGMOND OPGEHEVEN. Een verkeersbolennnerlng minder. Een onaangename verkeersbelemmering voor Egmond aan Zee is verdwenen. Door het opnemen van den weg Egmond a. Zee Alkmaar in het provinciale wegenplan is de tol, die v. d. badplaats reeds te veel jaren bestaan heeft, op 1 Juli opgeheven. Het plaatsen van genoemden weg en van den weg via Egmond aan den Hoef naar Castricum op het wegenplan der provin' ede Noord-Holland zal de verbinding van Egmond met het achterland! zeer ver beteren. Egmond' a. Zee is thans voor automobi listen zonder tol te betalen te bereiken. De badplaats kan er slechts wel bij varen. Ben. Het officieels bericht van Dinsdag meldt: „De Oitta dl Milano heeft geseind, dat de groep Viglieri zich bevindt op 15 mijl <27 K.M. ongeveer) ten Oosten van Foyn. De ijsbreker Krassini bevond zich gisteren op 80° 47' N.B. en 22° 53' O.L., <Lwjz. nog bijna 55 mijl (ongeveer 100 K.M.) van de groep Viglieri af. Vanochtend is een poging van de Zweedsche vliegtuigen, die hun basis in straat Hiniopen hebben, om de groep Viglieri van levensmiddelen te voorzien mislukt tengevolge van den mist. Verdere vliegtochten waren niet mogelijk. Men is nog steeds zonder bericht van Baboesjkin, die Vrijdagavond met zijn watervliegtuig van den Russischen ijsbreker Malygin is vertrokken en van wien men sindsdien niets meer gehoord heeft. De Marina I heeft vandaag 41/, uur ge vlogen met mist, regen, kraohtigen wind en een onstuimige zee. Het vliegtuig heeft stelselmatig een uitgebreide streek afge zocht ten Westen van het gebied van zijn vorige nasporingen, doch geen spoor van de Latham 47, het vliegtuig van Guilbaud Amundsen es. gevonden. De comman dant van de Oitta dl Milano heeft kapitein Ravazzonl machtiging verleend om, zoo dra het weer zulks toelaat, tijdelijk stand plaats te nemen op het Berenelland, ten einde bij het zoeken naar Amundsen sa men te 'werken met den Franschen krui ser Straatsburg". De hulpexpeditie van UdeL Naar Wolff meldt, heeft de Itallaan- sche regeering het aanbod van den Duit- schon vlieger Udet om met een klein, van ski's voorzien vliegtuig, do redding van de mannen der groep Viglieri te beproe ven aangenomen. Udet zal nog deze weck van Hamburg vertrekken en rekent 10 dagen noodlg te hebben om te Spitsber gen aan te komen. Hij neemt 2 vliegtui gen mee en de andere bestuurder wordt de Noordpoolreiziger Ritscher. De Hobby ls Dinsdag in den namiddag vertrokken. Zij zal het Bereneiland aan doen met benzine voor het Italiaanscbe vliegtuig Marina I, dat binnen enkele da gen zijn basis tijdelijk op het Bereneiland vestigen zal. Om half zoven is hot ver trokken om de Noordkust van Noorwegen af te zoeken. Vervolgens zal het een ver kenningstocht over zee maken, om een ge rucht, dat de Latham gevonden sou zijn, te verifieeren. Baboesjkin terug. Reuter meldt uit Moskou, dat Baboesj kin, de Russische vlieger, na vijf dagen vermist te zijn geweest, veilig op de Ma lygin is teruggekeerd. Hij was door krach- tigen wind gedwongen geweest om op zee te dalen ten Noorden van het Hoop- eiland, waar hij door ijsbergen bedreigd werd. De schepen bU het Berenelland. De opsporingspogingen door de sche pen bij het Bereneiland zijn voorloopig zonder resultaat gebleven. De Tordensk- jold is' op weg naar Spitsbergen om kolen in te nemen. De Straatsburg en de Heim- land gaan naar het westen om onderzoek te doen op het ijs om Groenland De Quentin Roosevelt gaat naar Tromsoe om kolen te laden. De Engelsche hulp afgeslagen Het comité, dat de Noorsche particuliere expeditie organiseert voor hulp aan Amundsen, deelt naar de Morning Post meldt, mede, dat het genoodzaakt is, om het Engelsche aanbod om een aantal lichte vliegtuigen tot haar beschikking te stel len, af te slaan. MISLUKTE NOODLANDING. i 1)6 I^4en j?» daut de exPe<iitl6 vertraagd zou worden door het zenden van de Engel- Dinsdagmorgen half elf wilden vlle- %che toestellen, daar dezen door het En- gers uit Soesterberg wegens motordefect i gelsche ministerie van luchtvaart over een noodlanding maken op het open ter- j land gezonden zouden worden, daar er rein voor het jongensgesticht van het Le- i geen kruiser met hen naar Tromsoe ge- ger des Heils op den Amergfoortsdhen I zonden kan worden. Berg. Op dit plein speelden echter eenige Het ministerie van luchtvaart heeft kinderen en men was genoodzaakt een deze mededeeling bevestigd. roggeveld te kiezen. Bij het dalen ge TELEURSTELLING IN T HOTEL- BEDRIJF. Nog nooit too'n Biechten zomer gehad. Amsterdam, 8 Juli. Van verschillende zijden hadden wij al vernomen, schrijft „de Telegraaf", dat het vreemdellngenbe- zoek zeer is tegengevallen, en in oen kort onderhoud, dat wij den heer Meerman, voorzitter van de afdeeling Amsterdam van „Horecaf' hadden, werd ons dit nog eens bevestigd. Wij hebben nog niet een dergelijken slechten zomer gehad. Vreemdelingen, die anders komen, vermijden Amsterdam, om dat ze denken, dat er geen plaats ls, of dat het hier een verbazende drukte ls. Het aantal logeergasten ls belangrijk min der, dan het ooit geweest is. Van alle kan ten hoor ik klachten, dat het zoo sleoht gaat. En het hotel in de Vijzelstraat kun nen wij zeker nog wel missen. En ln het restaurantbedrijf? Ook daar veel teleurstelling. Het bewijs is wel, dat nog geen 2 der oafé's gebruik heeft gemaakt van de vergun ning van den burgemeester, om een uur later open te blijven. Alleen op het Thor- becke- en Rembrandtplein zijn eenige zaken later opengebleven. En daartegenover staat, dat de direc ties der café's zich allerlei kosten hebben getroost. Er is geadverteerd in vele gid sen en buitenlandsche bladen. Hei perso neel ls op volle sterkte gehouden; café's zijn met vlaggen versierd, er is een koers- Hjst opgehangen, opdat klanten en kell- ners den koers kennen. Het personeel kent talenmaar het spreekt slechts Hollandsah. Ook zijn allerlei nieuwe zaken geopend, maar tot dusver slechts teleurstelling. Is het elders ook zoo slap in de hotels? Ja, verscheidene directeuren hebben al bij mij geklaagd, dat z]j het zóó nog nooit hebben meegemaakt. In een bekend hotel ln de omgeving van Amsterdam, waar de ruiters voor hippische wedstrij den logeeren, worden al dubbele kamers voor den gewonen prijs verhuurd, daar men de kamers anders niet kwijtraakt. In het Gooi en in de badplaatsen wordt steen en been geklaagd. Daarbij komt nog, dat vele Nederlanders dezen zomer naar het buitenland gaan, om de herrie en de drukte hier te ontloopen, maar er is geen drukte. DE SCHIPBREUKELINGEN VAN DE ITA11A. Nog geen verbinding met de groep Viglieri. De Russische vlie ger Baboesjkin nog steeds ver mist Geen nieuws van Amund- Buitenland. LUCHTVAART. raakte het achterdeel van het vliegtuig in een greppel en het sloeg over den kop. Het toestel werd zwaar beschadigd. De in zittenden, de sergeant-vlieger H. Kooper""* bestuurder en H. J. Vierdag, waarnemer, aangekomen, die bleven in de riemen hangen en bleven on gedeerd. EEN POGING OM HET AFSTANDS RECORD VOOR VLIEGTUIGEN TE VERBETEREN. Stefani meldt van het vliegveld Monte Celio (Italië), dat Dinsdag het vliegtuig S. 64, bestuurd door Ferrarin en Delprete, gisteravond is opgestegen om een poging te doen het afstandsrecord te verbeteren. Zij vliegen naar Zuid-Amerika. Het toe stel ls het zelfde, waarmede zij 2 Juni het tijdrecord verbeterd hebben. Officieel wordt gemeld, dat Ferrarin en del Prete gistermorgen te B.16 uur over de Straat van Gibraltar vlogen. Het laatste bericht was, dat het vlieg- tulg gistermiddag 860 mijl benoorden Vincent was, NIEUWE OCEAANVLIEGERS. Op het vliegveld Le Bourget zijn Maan dag de Poolsche vliegers Idsikofski en na eerst een aantal proefvluchten te hebben onder nomen, een vlucht naar Amerika via de Azoren willen maken. VLIEGTUIGONGELUKKEN. Bij Quetta in Britach-Indië is een mili tair vliegtuig omlaag gestort. De twee in zittende officieren weiden gedood. Maandag stortte te Warschau een vlieg tuig naar beneden. Het vloog in brand en kwam in een park terecht. De Inzittenden van het vliegtuig verbrandden. Een aan tal bezoekers van het park werd gewond. Dinsdagavond is op het vliegveld van Nettuno een militair vliegtuig over den kop geslagen en ln brand gevlogen. De drie inzittenden, onder wie generaal Ar- mani, de chef van den luchtvaartstaf, Tcre- gen ernstige brandwonden en zijn in het militair hospitaal te Rome opgenomen. Hun toestand is ernstig, Petroleumschandaal in Roemenië. De staat voor drie mllllard lel benadeeld. De rechtbank te BoekareBt heeft een onderzoek ingesteld in een groot petro leumschandaal. Er zijn namelijk petroleum- terreinen bij Tarnoviste aan een Engelsche maatschappij verkocht, op grond van valsche documenten. De staat heeft hier door een schade geleden van drie milllard lei. Verscheidene personen werden gear resteerd, o.m. alle directeuren der betref fende firma te Targovisk en eenige inge nieurs. Men verwacht nog meer arrestaties. Verschillende politici zouden bij de affaire zijn betrokken. De zaak heeft in Roe menië groot opzien gewekt. Een hevige storm in midden- Duitschland. In den Harz verscheidene men- schen gedood. Een storm, die gisterenmiddag Berlijn beeft geteisterd, beeft ook in vele andere deelen van het rijk, voornamelijk in mlddon-Dultschland, den Harz en Breslau, enorme schade aangericht. Overal zijn talrijke personen gewond. In den Harz wedden verschillende vacantiegasten door omwaaiende boomen gedood. Gisteren- oobtond werden nog vele gasten die 's ochtends uitstapjes haddon ondernomen, vermist. In den Harz ging de Btorm ge paard met een wolkbreuk, in de om streken van Breslau is de oogst verwoest. Bij Dreiannenbohne is een bosch letter lijk tegen den grond gewaaid. De wegen zijn bedekt met omgevallen boomen. Ook de boomgaarden hebben veel schade ge leden. Van vele huizen werden de daken geheel of gedeeltelijk afgerukt, vooral in het plaatsje Bitterfeld. Een sterk- stroomgeleiding word vernield. Het tele foonverkeer is gedeeltelijk verbroken. Do Btationa Tiergarten en Potsdam te Berlijn werden beschadigd. Van enkele huizen werden de daken afgerukt, een leidekker viel van een dak en werd levens gevaarlijk gewond. Op het vliegveld Tempelhof werd een groote hal geheel verwoest, verschillende vliegtuigen, die zich in de hal bevonden, werden min of meer ernstig beschadigd. De brandweer werd niet minder dan twee honderd maal gealarmeerd. Te Nowwa West bij Potsdam werd een groot auhtal kermistenten en een draaimolen door den storm geheel verwoost. Een windhoos met regon ging van de Broeken naar Wernigorode. Het ongeluk geschiedde in ongeveer 6 minuten. Een aantal daken werden weggeslingerd. Op het vliegveld is een vliegtuig, dat was vastgebonden, hoog in de lucht geslingerd en daarna weer op de aarde gesmakt, waarbij het zwaar beschadigd werd. Ook in de bosschen is zware schade aangericht. ARSENICUM-VERGIFTIGING. Maandag is te Gloucester voor een Jury de behandeling begonnen van het prooes tegen Baetrioe Paoe, terecht staande on der beschuldiging dat zij haar man Harry Pace met arsenicum, dat op de boerderij voor het wasschen van schapen gebruikt werd, vergeven en gedood heeft. De procureur-generaal waarschuwde de jury dat zij bet schuldig niet zou kunnen uitspreken, tenzij men het bewijs kon leveren dat de verdachte het vergif had toegediend en de dood hiervan het gevolg was geweest. De verdachte moeder hoorde ln tranen de verklaringen aan die haar tienjarig zoontje als eerste getuige aflegde. HJj ver telde ojn. bijzonderheden over.de woeste manier waarop zijn vader tegen zijn moe der placht op te treden. Een keer had hij een tang opgenomen, om haar te slaan. Elizabeth Parker, de moeder van den doode, deelde mede dat zij haar zoon eens een kopje water had gegeven dat naast het bed stond. Hij had toen gezegd dat hij het niet kon drinken, omdat het zoo lee- lijk smaakte. In een kruisverhoor moest zy echter erkennen dat Beatrioe Pace haar man met groote toewyding verpleegd had. Door de behandeling zal uitgemaakt moeten worden of de man zelfmoord ge pleegd heeft dan wel vergeven is. Uit vrijwillige bydragen hebben dege nen die met de vrouw sympathiseeren, geld byeengebraoht om haar door een der beste advokaten, den King's Counsel Nor- man Birkett, te laten verdedigen. By de voortzetting van fiet proces te Gloucester tegen Beatrice Pace, verdacht haar man met rattenkruid vergeven te hebben, is haar zwager, Harry Pace, een schapenfokker, als getuige gehoord. Hg zeide, dat hy maar één woord had voor de aandoening van Deatrico Pace, toen baar man op sterven lag. Zy speelde ko medie, zeide hy telkens weer. Hy had laar voor een leugenaarster uitgemaakt en zy had hem geantwoord door hem voor mllebak uit te scheiden. Hy vertelde verder, dat de begrafenis van Pace door de inlichtingen, welke hy aan de justitie verstrekt had, opgehouden was, en voegde erby: „Ik merk nu, dat er goede reden was voor hetgeen ik ge! zegd heb". Birkett, de advokaat van de vrouw, trachtte hem in het kruisverhoor op data en tegenstrijdige verklaringen te vangen, waarby Pace zich hevig opwond. Hij schreeuwde eu sloeg op de getuigenbank toen hy verschillende vragen moest be antwoorden. HET MIJNONGELUK VAN ROCHE-LA-MOLIERE. Maandag is te'* Roche-Ja-Molière een aangrypende plechtigheid gehouden voor de 48 slachtoffers van die mijnramp, waar aan ongeveer 20.000 menschen uit het ge- heele Loire-gebied deelnamen. Het eenst werden de vier Marokkanen volgens Oos- tersch gebruik teraarde besteld. Daarop volgden de 44 Fransdhe en Poolsche slachtoffers. Er hebben zich by de plech tigheid hartroerende tooneelen voorge daan. Verscheidene vrouwen zijn flauw gevallen. Perrin-Pelletler, de directeur van de myn, hield voor de begrafenis een toe spraak, waarin hy zeide, dat het ongeluk inderdaad een ongeluk was geweest, d.w.z. een gebeurtenis, die niet te voorzien was geweest en waaregen geen voorbehoeds- maatregelen getroffen hadden kunnen worden. De myningenleur Matheron, die aan het reddingswerk had deelgenomen, las daarop de namen der slachtoffers af. waarby de gouverneur op lederen naam antwoordde met „Gevallen op het veld van eer." Tot de verdere sprekers behoorden nog twee vertegenwoordigers van de mijnwer kers, die heftige verwyten tot de directie richtten, omdat het ongeluk wal te voor komen zou zyn geweest en de brand reeds eenige dagen gewoed zou hebben, zonder dat de directie maatregelen had genomen. De reohtbanken te Algiors en MarseUle elkaar f" ««WXSSÏÏ Ptorre Rey. Wel heeft hy zyn meeste ïïdadenTe Marseille «teeg en is de Fransohe politie hemJjJ snoor Bekomen, doch hy Ifl te Algiers ge- SZÏ* en men verd den moord op een chauffeur, die aldaar vroeger ln zyn dienst is gewoest. hi im ia Rey met de Spaansohe vrouw, met wie WJ sinds 1899 samenwoonde Mi nie. in h.' Ma™*. waring of de gevangenis vertoefde naar Tunis gegaan. Hy kwam daar eerst in dienst by een plantor, werd toen in hechtenis genomen en opende daarna te Tunis een herberg, die zyn gezellin nog gtruimen M aangehouden. Deze „Slechts" drie vrouwen gedood? Pierre Rey, de vrouwenmoordenaar van Maraeille, biykt gelukkig minder slacht- offers te hebben gemaakt dan men aan vankelijk meende.... en de bladen schre ven. Het heette, zooals men weet, dat Rey den slnisteren Landru nog zou hebben overtroffen, doch de eerste berichten moe ten wel gruweiyk overdreven zyn ge- De politie heeft n.L tot dusver de schrijfsters van ongeveer 160 brieveh te- ruggevonden, die geschreven hadden op de huweiyksedvertentie van Rey. Van drie vrouwen weet men echter po sitief, dat zy werden vermoord. TREURIG ONGELUK IN EEN DIERENTUIN. Door een olifant gedood. In den dierentuin te Rome ls, naar do oorrespondent van de Daily Telepraph meldt, Maandag een treurig ongeluk Be rk. a* da beurd. De Afrikaansche olifant Toto heeft De ramp de schuld van de oppaaS0r gedood Hetdler, dat gIoh directie? sinds 1911 in den tuin bevindt, heeft reed» Dinsdag ls in het ministerie een bespre king gehouden tusschen den directeur- generaal voor den mynbouw Gulllot en een delegatie van den Franschen myn- werkersbond, by wie zich de secretaris generaal van het Vakverbond Jouheaux had aangesloten, over de mynramp te ltoch la Mlière. De delegatie verweet het mynbestuur dat toen de brand in de myn was uitgebro ken en gebleken was, dat de brand niet kon worden geblusoht, het geen maat regelen heeft genomen om denfijn te la ten ontruimon. De directeur-generaal zou de juistheid1 va ndit verwyt erkend heb ben en heeft toegezegd de aanspraken van de delegatie by den minister van arbeid te zullen steunen. Een Britsche kruiser gestrand en verlaten. De Britsdhe kruiser Dauntlass, een oor logsbodem van 4650 ton, is Dinsdag ln mist aan den ingang van de haven van Halifax, ln Nieuw-Schotland aan den grond geloopen. Vier uur later is het sohip veriaten. Het grootste gedeelte der bemanning, van wie niemand letsel heeft gekregen, ls met reddingbooten aan boord van Canadeesche kruisers gebracht. Men vreest dat de Dauntless als verlo ren te beschouwen is. Vierhonderdvyfentwintlg offideron en manschappen hebben het schip verlaten, maar vyftig man met den commandant waren van plan heel den nacht aan boord te blijven. Korten tyd na het ongeluk drong het water ln de benedenste waterdichte afdee- lingen, ten bewyze dat de bodem van het schip op verscheidene plaatsen doorboord was. Volgens deskundigen zal het schip spoedig ln tweeën breken. De Dauntless is, volgens een nader be richt van de Admiraliteit, vastgeloopen op de ondiepte Thrum Cap ongeveer vijf myien van Halifax. De opperbevelhebber van het Noordamerikaansche en Westin- dische station, admiraal Cowan, is tot as sistentie van de Dauntless met den krui ser Despatch vertrokken. Voorts ook de kanonneerboot Heliotrope. In Januari was de. Dauntless uit Chi- neesohe wateren vertrokken en na op nieuw uitgerust te zyn naar de Bermuda's en vervolgens naar Newfoundland ver trokken. De gestrande kruiser ligt ln een zeer aan den wind blootgestelde positie. Vijf marine-sleepbooten hebben Maan dagnacht vergeefsche pogingen gedaan om het sohip vlot te krygen. De pantserdekkruiser Dauntless is een schip dat in 'het begin van 1918 van stapel geloopen is. Hy heeft een snelheid van 29 myl en is gewapend met 6 kanonnen van 15.2 c.M., 3 van 10.2 c.M., 4 van 4.7 c.M. en 2 van 3.7 c.M. Zyn afmetingen zyn: lengte 144 M., breedte 14.1 M., diepgang 5 M. De bemanning bestond uit 475 koppen. Een bericht van gisteren meld: De kruiser zit by Hallfax nog steeds oj) de rotsen, daar alle pogingen om hem vlot te krijgen op niets zyn uitgeloopen. De «enige mogelijkheid om het schip te bergen, zou hierin bestaan dat men eerst de kanonnen en voorraden er af haalde, waarvoor men eenige dagen van goed weer noodlg heeft. De zee is op het oogemblik wel kalmer geworden, maar het schip krijgt voort durend nieuwe averij, by het heen en weer schommelen op de rotsen. TER DOOD VEROORDEELD. eerder van kwaadaardige neigingen biyk gegeven. 1920 heeft hy een dierenarts, dia een operatie aan zijn achterpoot verricht te, dood getrapt. Toen ae oppasser Maandag het ijzeren hek van het nachtverbiyf van Toto had geopend, weigerde het dier naar bulten te komen. De oppasser ging daarop het nachtveibiyf binnen om den olifant naar bulten te drijven. Deze heeft hem toen plotseling met zyn slurf beetgepakt en met kracht tegen de traÜ68 gesmeten. Daarna pakte hy hem opnieuw op en gooide hem zoo nog eenige malen weg. Andere oppassers snelden hun oollega te hulp, die zwaar gewond was en spoedig daarop Btlerf. GASVERGIFTIGING. In een huis ln Leopold-Stadt had een ernstige oyaan-gasverglftiglng plaats. Een bewoner van de tweede verdieping liet zyn woning van ongedierte reinigen. Het gas drong door de naden ln zoldering en vloer naar de andere woningen ln het zelfde gebouw. Twintig personen werden er door bedwelmd en moesten ln ernstl- gen toestand naar het ziekenhuis worden vervoord. VULKAANUITBARSTING IN DE FILIPPIJNEN. De ultstroomlng van lava uK den vul kaan Mayon ln de provincie Albay heefl de stad Libog zoo goed als vernield. Het was een plaats van 7000 inwoners. Ook tal v. dorpen zyn vernield. Ook uit de dor pen, die aan den voet van den berg zyn gelegen zyn duizenden mensohen ge vlucht De bevolking zoekt sterkte ln het gebed. EEN DUBBELE MOORD VOOR ZEVEN FRANCS. Te Amiens heeft een 19-jarige jongen, Serge Gambier genaamd, met een bijl en een scheermes twee oudé vrouwtjes af gemaakt, de gezusters Ooline en Maria Villerel, 70 en 64 Jaar oud, die een krui denierswinkel met siytery hielden. Dief stal was de drijfveer van den moordenaar, die zich Inderdaad van zeven franca wist meester te maken. De jongen ia aange houden. Horst Kiebach, de jeugdige arbeider, die in December in een trein van de stads- spoor een 21-jarigen slager uit Wilmers- dorf had aangevallen en hem met een ijzeren stang had doodgeslagen, is Dins dag door de Berlijnache gezworenen ter dood veroordeeld, GEEN VUURWERK ONDER HET BED Te New-York had een 17-jarige jongen voor de viering van den onafhankelijk heidsdag een hoeveelheid vuurwerk ge kocht, die hy onder zyn bed bewaarde. Daar ls het zaakje echter ontploft, waar door de heele woning vernield werd. Een aantal menschen, waarby een brandweer man en een aantal politieagenten, werden gewond. De jongen kreeg een schedel breuk. EEN MISDADIGER EN WELDOENER. Een by de politie bekende misdadiger, die in de arme wyken van Brooklyn als weldoener geliefd was, werd by een ple ziertochtje ln zyn auto door een anderen auto Ingehaald. De inzittenden daarvan schoten zoolang op hem, tot hy onherken baar verminkt was. Men kon hera slechts identlficeeren door een kostbaren ring met diamant, die hy aan een vinger had. Als byzonderheld van dezen eigenaardi- gen man wordt gemeld, dat hy een tucht huisstraf van 16 jaar nooit heeft uitge zeten. Voor den bouw van een kerk had hy 6000 dollar gegeven. TRAMONGELUK TE BERLIJN. In de Neue Friedriohsstrnsse te Berlijn ls Dlndagodhtend een bywagen van ds tram uit de rails geloopen en omgeslagen. Vijftien menschen werden gewond, waar van vier ernstig. I HET PROCES-SJACHTV. De behandeling van het proces-SJ is eealoten. Het vonnis zal waar heden worden geveld, de landru van marseillb. vrouw bil wie Rey drie kinderen heeft, ISte Tunk R.'s wettige vrouw en dochtertje wonen te Oran. W66St<

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2