Zomersproeten ver GEMENGD NIEUWS kan zich daar Inderdaad opend en men amuseeren. De heer Klimenko, oud-kulonel van het Russische leger, verzocht ons er op te wij zen, dat hij staat tegenover peroeel Ka naalweg 16a, den meubelwinkel van de firma Ritsema. Het is slechts met een zeer bescheiden kraampje, waarmede deze oud militair voor het publiek verschijnt, maar de door hem geëxposeerde artikelen zijn zeker de moeite van een bezoek waard. Alle voorwerpen zijn uit de hand vervaar digd door Russische emigranten, het is voor een groot deel beschilderd houtsnee- werk, dikwijls uiterst smaakvol en bizon- der geëigend voor cadeau. Wij zagen b.v. eigenaardige bon-bon-schaaltjes, een siga retten-beker in den vorm van een padde stoel, kandelaars, blocnotes, boekenleg gers, voorts vingerhoed- en maasbal doosjes, sierkurken voor flessohen, enz. enz. In 't kort, alle voorwerpen, die wel eens te pas komen in een huishouden, en die, als zijnde niet kostbaar, wel gril van do hand zullen gaan. In het bolsjewistische vaderland van den heer Klimenko weet men van het vaak moeilijke leven dezer uitwijkelingen al, want de „Prawda" wist onlangs van den heer Klimenko en zijn handel In Rus sische artikelen te verhalen. Zijn vrouw Is dokter, doch natuurlijk op Russisch arts diploma, zoodat zij slechts met behulp var. een Nederlandsch assistent praktijk kan uitoelenen. Op deze wijze weet het gezin zich te redden. Het Is wel interessant eens een praatje met den heer Klimenko te ma ken, olschoon hij zich nog aldoor zeer moeilijk in het Hollandsoh (Gollandsch zeggen de Russen) weet uit te drukken. Hoe ontzettend duur het leven daar thans la, vertelde hij ons. De gasboeien hobbelden en wiegelden Dit stuk werd te Amsterdam 2 maan den, in den Haag 4 weken, in Rotterdam 6 weken achtereen opgevoerd; op de Gro ninger kermis was het, ondanks de over groot© concurrentie, avond aan avond uitverkocht. KERMIS-AGENDA. Donderdag „het Vereenlgde Tooneel" van den Kon. Schouwburg te 's-Graven- in rusteloos bewegen, doch toonden boven het roerige water hun hooge koppen, zoo dat de zeeman toch een veilig richtsnoer kon hebben, Zooals gewoonlijk op den Zondag was er weinig beweging van schepen. Slechts een zeilsloep der marine, die een pleizier tochtje in het ruwe element ondernam en de loodskotter, die, plichtgetrouw, ook op den rustdag zorgt, dat de schepen bc- loodst kunnen worden, stoffeerden met de bolle zeilen het watervlak. De kotter, meegesleurd door de stevige ebbe, die strubbelde tegen den zuidwester, zoodat het water „groffer" werd, laveerde, al stampend, het gat uit, op zoek naar den loodsschoencr om aan dat vaartuig zijn loodsen over te brengen. Op het strand weinig vertier van men- schen. Een eenzame voetganger, een en kele fietser, een paar jongens. Op den steenen dam een groep meeu wen, die kalm den aanspoelenden golfslag langs zich lieten gaan, een enkele schol ekster, die met zijn langen snavel Ijverig het overkomende water doorzocht of zloh misschien een visohje, een garnaaltje of welk klein grut dan ook, daarin ophield om het tot welkome buit te verklaren. T", "rj. i - i Een enkele glimp door het wolkfloers hage „De Kat en de Kanarie Amerl-1 nu en (jarii gaf (je zon gelegenheid alles kaansch sensatie-tooneetepel Vrijdag dezelfden met „De betooverde BSlaapkamer", militaire klucht van Alex Bissen. Zaterdag „de Tante aan Chaylye". Prijzen 1.60, 1J26 en f 0.75 plus rechten. Plaatsbespreking op den speeldag van 12—8 uur. Een tochtje met de K. L. M. WJj hebben den eersten vliegdag, door I de K~ L. M. tijdens de kermis georganl-j gezelschap Verstraete en Braakensiek aeerd, besloten met een tochtje boven met „De Meneer van 6 uur", blijspel van Wieringen en omgeving. De belangstel Maurice Hennequin en Piere Véber. ling was niet groot, gisteren, zooals di. Prijzen 1.60, 1.26, 1J.0, 0.90, altijd den eersten dag is. U kent het be- 0.70 plus rechten, kende spreekwoord: „Als er een schaap! Plaatsbespreking van 11—2 en vanaf over de brug is, volgen er meer." En ditj6l/« uur. zal ook dezen keer zeker bewaarheid wor den, want zij die gevlogen hebben met de K. L. M. worden zeker zóó ijverige pro pagandisten voor het vliegwezen, dat de vertegenwoordiger van onze Luchtvaart maatschappij, de heer Elout, vóór het einde van deze week nog een of meer vliegtuigen zal moeten requireeren voor het groote aantal vlieglustigen. Want enthousiast is een ieder die een tocht heeft gemaakt, enthousiast over de ge riefelijkheid van het vliegtuig, enthousiast over het rustige gevoel, dat men heeft, on danks de 600 M. die men boven den be ganen grond is, maar bovenal enthousiast over het wonderheerlijke panorama, dat zich beneden hem, voor zijn verwonderde oogen ontrolt. Wij troffen het buitengewoon met het weer. Door het niet vroege uur lag er die fijne avondstemming over het land, was *r die wijdheid van de wereld onder 'ons, het perspectief naar alle kanten, dat groo- ter is bij dalende zon; de zee beroerd door het matgouden licht met de naar hun nes- ten jachtende meeuwen als kleine witte stippen erboven, en dan het land, zoo ef fen, doorsneden met rechte greppels en sloten, met de boerenwoningen en boo- Van Donderdag tot en met Zondag het Rotterdamach kluchtgezelschap dir. H van Boem met geheel nieuw programma (twee kluohtspelen, afgewisseld door cabaret). Prijzen 0.76 en 0.60 plus rechten Plaatsbespreking dagelijks van 8—5 uur Van Donderdag tot en met Zondag Ge zelschap Faveur. Variété-voorstellingen met uitgebreid afwisselend programma. Prijzen 1.50, 1.—, 0.75 plus rechten. Plaatsbespreking van 11—3 en vanaf 7 uur. Zaterdagmiddag kindervoorstelling. Prijzen 0.60 en 0.86 plus rechten. men, en de grazende koetjes; de wegen die zig-zag er doorgetrokken zijn, met; Indischen fakir, enz. miniatuur auto's, die erover voortkruipenlende voorstellingen, langzaam, zeer langzaam. Wat een heer lijke kleuren, van licht- naar donker- R.-K. Volksbond. Molengracht. groen, in alle nuances, licht- en donker- Donderdagavond prof. Maxinie bruin en de kleuren van de daken der j Entrée 60 cent inclusief rechten, woningen. Zoo'n tochtje van twintig minuten is te gauw om, en toch, wat zie je veel, en dar het dalen, het zwenken naar links en naar rechts boven het kamp. 01 vergeet u voor al niet uit uw venster te zien. Nu staat de wereld waarlijk op haar kop, links het land, dat steil naar beneden loopt als naar een diepe vallei, en rechts stijgt het en stijgt het als een bergrug den hemel in. Neen, dat is niet te duur, 6.— voor xooieta moois, dat blijft u uw leven bij en telkens weer zult u er enthousiast over roepen en vertellen aan uw kennissen, uw vrienden, uw familie en die zullen ook willen vliegen, en zullen even verrukt zijn. De tochten duren tot en met Zondag, lederen dag van 11—7 u. Met een auto- enz. in een felle kleurschakeerlng te zetten, zoodat het aspeot der zee als met toover slag veranderde en er een frlssche gloed streek over het het woelende water. De krulgolven lieten hun schuimende koppen in helderder wit zien, de afloopcnde gol ven borgen tinten in zich van alle regen boogkleuren, de hobbelbeweging der zee stak feller af tegen den horizon, de kotter markeerde scherper zijn zeilen tegen de luchten. En zoo bij afwisseling, nu grauw en somber, daarna kleurrijk en glimlachend, was er een keur van coloriet, die je niet moede maakt om er naar te schouwen. Ja, de zee, die bergt toch ook heel wat schoonheid in zich. Altijd variatie; soms eenzaam in haar grauwheid, maar toch toonend haar titanische kracht; dan weer rijk gestoffeerd met talrijke vaartuigen, die ze draagt als een lichte last; vaak een kleurrijk schilderij, vol van leven en vol ,'jvan verre, val van sappigheid en vroo- lijkheid. Wel kunnen we haar even ver geten als we zijn in boschrijke omgeving, doch onweerstaanbaar komt dan toch weer in ons de drang naar wijder uitzicht en het Is of ons oog speurend zoekt naar wat water, dat de eindeloosheid der boomcom plexen breekt en daarna is er weer het haken, naar de zee, die, hoe dreigend en somber ze ook mag schijnen en ons daar door ook innerlijk beïnvloedt, toch in vele momenten is van een heerlijke bekoring, die je niet loslaat, waar je je ook bevindt. De zon brak voorgoed door en al waren er heele zware wolkgevaarten, die een gordijn trekken voor die 1 evenwekster, toch hield zij de boventoon- En in de luw te van een duintop was het heerMjk in haar koestering. Dan, met de handen on der het hoofd, te staren in het diepe blauw, voor welken achtergrond nu en dan schuift een nauw merkbaar wiekende meeuw, zoodat ze scherp zich afteekent te gen het staalblauwe fond, dat ls een ge nieting, die, hoewel moeilijk te definiee- ren, je inwendig rustig maakt en even doet vergeten het jachten van het leven en de zorg, die spinneweb trekt in je hoofd, je port in je ziel. Zoo'n strand- en duintocht is een gro teske ragebol, die alle spinrag meteen wegvaagt. Ingezondon Mededeellng. dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Van Donderdag tot en met Zondag De Kat en de Kanarie. Mysterieus film drama. Prijzen 0.55 en 0.90, ook geldig voor de operettefilm „Weenen, zooals het weent en lacht". Dagelijks vli°gtochten met de K. L. M. Einde 's avonds 7 uur. Prijs per vlucht 6.—. SCHIETOEFENINGEN. Op 12 en zoo noodig op 18 Juli zal met licht geschut te Helder worden geschoten Binnenland. bus of op uw fiets bent u er in een mi- Ji5J5LÏ& nimum van tijd. Vliegt nog heden 1 CASINO. „De Betooverde slaapkamer". „De Tante van Charley". Vrijdag speelt 't Ver. Haagsch Tooneel In Casino de oer-geestige Fransohe klucht „De Betooverde slaapkamer". Het gezel- schnp geeft een uitnemende vertaling van dit militaire stuk door Alex Bisson, en had in Den Haag en in den grooten Schouwburg te Rotterdam er heel veel succes mee. „Het Vaderland" schrijft er van: „Een zeer talrijk publiek vermaakte zich in den Princesse-Schouwburg met de opvoering van dit Pransche bHJ-(kiucht)spel, door het Haagsch TooneeL Deze genoegens heeft men niet ten onrechte doen blijken. Er is Inderdaad veel grappigs in de even- gekruide-klucht." Zaterdag gaat het dolle, leuke en be kende laohstuk: „De Tante van Charley", een beproefd' recept van het oude reper- tolr, een stuk dat 't nog altijd „doet", met den grooten acteur Nioo de Jong in de hoofdrol. Een geknipt blijspel voor de kennis. Schouwburgloge N. Kerkplein Van Donderdag t/m Zondag „De meneer van 6 uur". Hier volgen eenige kritieken betroffen- dé het heden- en1 volgende avonden op te voeren blijspel: terij nabij het fort Kijkduin, aanvangende te 9 uur. Op het werk of nabij de batterij van waar wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schietoefeningen een rood© vlag gehe- schen zijn. De sector waarin geschoten zal worden, strekt zich uit tusschen een lijn, getrok ken van fort Erfprins in de richting W.N.W., en een van frt Kijkduin in de richting Z.W. tot op een afstand van 6 K3f. uit de kust en tot een hoogte van 100 M. Men wordt verzocht zich niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang in boven bedoelden sector op te houden. DE GROOTE RAGEBOL. Het zag er wel wat somber uit, doch in de goede hoop, dat het weer toch nog wel zou ophalen, trokken we Zondagmorgen er op uit, om aan het strand en in het duin wat frissöhe lucht te gaan happen. Er stond een straffe bries, zoodat de zee haar witgekuifde golven vormde, die aan het strand, als opgekuifde waterbeden, uit elkaar gromden en met sneltreinvaart schoven over het strandvlak. Dat grommen van de zee hoorde je al van verre en het was een eindelooze som bere toon, die joeg over strand en over het duin, waar, in de helmplokken, de gromtoon werd getransformeerd in een toon van hooger trilgehalte. Als een baken staat altijd nog onge schonden de mast op de Razende Bol, waaromheen het water ln duivelsdans woelde en kookte, dat verre van aan S& ia i» ksgw $4 aitt mo csiubeo. fis c»al ta tolden, afe een waarschuwende dxeig- Een graansilo door den bliksem getroffen. Drie slachtoffers. Dinsdagnacht heeft boven Weert (L.) een hevig onweer gewoed, dat geleid heeft tot een ramp, welke in de geheele gemeente ontroering heeft gewekt. Tusschen twee uur en half drie hoorden de werklieden in de fabriek van de N.V. Meelfabriek v,h. Gebr. Van de Venne plotseling een geweldigen slag. Een der knechts holde naar buiten en ontdekte, dat de zijmuur van de graansilo door den bliksem was getroffen en ingestort. De graansilo is naaBt de fabriek boven de kantoren en het woonhuis van den be drijfsleider gebouwd. De zijmuur, die een hoogte had van ongeveer zestien M-, kwam boven op het woonhuis en de kan toren terecht, die totaal verwoest werden. Door het, wegvallen van den zijmuur stortte eveneens de groote graanvoorraad, ongeveer 200.000 K G„ naar beneden en kwam ook op het woonhuis en de kan toren terecht. In de fabriek werden onmiddellijk de werkzaamheden gestaakt en werd met het oprulmingswerk begonnen om te trachten de bewoners te redden. Groote hoeveelheden graan moesten weggewerkt. Tegen vier uur slaagde men er ln den bedrijfsleider, den 84-jarigen Heinz Jell- mayer, en zijn 28-jarige echtgonoote te vinden en onder de puinboopen vandaan te halen. Beiden waren in de enorme hoeveelheden graan den verstikkingsdood gestorven. De heer Jellmayer was eerst sinds 1 Maart j.1. in dienst van do fabriek. De opruimingswerkzaamheden werden voortgezet om het kind, een meisje van vijf maanden, te vinden. Dit golukte gis terenmorgen te half negen. Hot bleek, dat de baby was doodgedrukt. Gisteren is het bedrijf der fabriok als teeken van rouw voor de slachtoffers stopgezet. Daar er geen storing is, zal de fabriek hedenochtend weer worden aangezet. De schade, welke op ongeveer f 50.000 geraamd wordt, wordt door ver zekering gedekt. ZWARE MISHANDELING MET DOODELIJK GEVOLG, ln de Boompje© te Rotterdam. Gisteren is in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 84-jaiigen koopman H. P. N., uit Rotterdam,thans gedeti neerd, die in eerste instantie door de Rotterdamscbe rechtbank, bij vonnis van 3 Mei, wegens zware mishandeling met voorbedachten rade, den dood ten gevolge hebbende, is veroordeeld tot 12 juar gevangenisstraf. Zoowel verdachte als het openbaar ministerie is van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Verd. beeft, naar uit het getuigenver hoor bleek, in den avond van deu lfiden November van het vorige jaar, omstreeks 7 uur, in de Boompjes te Rotterdam de Duitsohe dienstbode Frieda Hansen, werk zaam in het Maashotel, eenige steken met een mes gegeven. Een vriendin van het slachtoffer, die in haar gezelschap was geweest, verklaarde, dat verdachte op Frieda had Btaan wachten en haar gevraagd had, of zij met hem mee ging! waarop zij antwoordde, dat zij niet mee ging met een man, die haar sloeg. Ver dachte greep de vrouw daarop beet, haalde een mes uit zijn kleeren te voorschijn en stak haar daarmee driemaal. De vrouw viel half bewusteloos in zijn armen, en daarna heeft verdachte haar nogmaals gestoken. Ook andere getuigen hebben het steken gezien. Verdachte is vervolgens huilende weggeloopen. Een der getuigen heeft hem daarbij hooren zeggen: O, wat heb ik nu gedaan? Aan een kastelein, bij wien verdachte op den lfiden November eenige keeren in de zaak is geweest, beeft verdachte meedegedeeld, dat hij ruzie met Frieda had gehad. Verdachte voegde daaraan toe: Je zult er wel meer van hooren. Verdachte heeft eenige glazen bier ge dronken. Verdachte erkende, dat hij op den bewusten avond op Frieda heeft gewacht. Hij wist, dat zij uit het Maashotel moest komen. Wat het steken betreft, zeide ver dachte, dat bij zich daar niets van herin neren kon. De advocaat-generaal, mr. Brandtz, meende, dat de hernieuwde behandeling van deze zaak geen nieuwe gezichtspun ten heeft opgeleverd. De vraag, waarom het hier gaat, is, of er sprake is van voorbedachten rade. Een hernieuwd onderzoek naar ver dachte's geestvermogens zou naar pl.'s meening zeer veel nut hebben. Hij meende, dat dit nog onvoldoende is geweest. Juist het punt, of men bij dezeu man onder de bekende omstandigheden mag spreken van „kalm beraad", mag nog wel eens goed onder de oogen worden gezien. Subsidiair drong pl. op de uiterste clementie voor den verdachte aan. Het onderzoek in deze zaak werd ver volgens gesloten. Het hof zal Zaterdag a.s. des voormiddags half elf uur, arrest wijzen. OPRUIING. Een maand gevangenisstraf. De jonge vrouw, die bij de arrestatie van betoogers ten gunste van Saoco en Vanzetti op het Koningsplein volgens twee politieagenten uitriep: „jongens, rukt je los van dat boevengespulsl" feit dat door haar-zelve ontkend en door vijf mede-demonstranten tegengesproken werd werd door het Gerechtshof in hooge! beroep sohuldig verklaard aan opruiing. In overeenstemming met het vonnis van den Amsterdamsohen politierechter, werd haar een maand gevangenisstraf opge legd. EEN MIJN IN DE ZUIDERZEE. De kapitein van de veerboot Stavoren— Enkhuizen heeft Dinsdag gerapporteerd dat ln de Zuiderzee ten Zuidwesten van het Vrouwezand een mijn was gezien. De marine-autoriteiten zijn gewaarschuwd. KIND VERBRAND. Tijdens afwezigheid van de ouders in een woning aan de Handelstraat te Arn hem hebben kinderen met lucifers ge speeld, met het gevolg dat een wieg, waar in een kind van twee-en-een-halve maand lag, in brand geraakte. Hoewel dadelijk alles werd gedaan om de vlammen te doo ven bekwam de kleine zoodanige brand wonden, dat het na korten tijd in het zie kenhuis, waar het was opgenomen, is overleden. AUTO TE OEGSTGEEST TE WATER GEREDEN. Twee der Inzittenden ernstig ge wond. Dinsdagavond ongeveer halfnegen reden de heer en mevrouw Dozy, uit Bus- sum, en nog twee inzittenden, ln een auto door de gemeente Oegstgeeat, toen bij de bekende gevaarlijke 'bocht bij het Groene Kerkje de auto slipte en te water geraak te. De heer en mevrouw D. bekwamen ernstige verwondingen. Na aan de kliniek van het gesticht Endegeest te zijn verbon den, werden zij in het Elisabeth-zieken- huis te Leiden opgenomen. Hun toestand is wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De andere inzittenden, zoomede de chauf feur, kwamen met den schrik vrij. Buitenland. DROOGTE IN MEXICO. Blijkens de resultaten der enquette, in gesteld door het blad Exselslor brengt ln verscheiden doelen van Mexico de droogte Ïroote schade teweeg. Het vee sterft van orst, de te velde staande oogst verdroogt en ook de boeren zelf hebben onder de dlHe?ergst doet de droogte zich gevoelen, in de oentrale staten van de graan produoeerende gebieden des lands uitmaken en waar de oogst vrijwel mislukt is. NIEUWE MENSCHEN, MAAR DE OUDE GANQ VAN ZAKEN. Aan het nieuwe electrisohe station van Charkaf wordt nu reeds meer dan vier jaar gebouwd. Verleden jaar te de gan- sclie technische leiding, ontslagen, omdat er veel te slecht en te duur gewerkt werd, en vervangen door een nieuwe „betrouw bare" leiding, die de aanwijzingen der Partij zou uitvoeren. Thans resumeert de Prawda de resultaten van het nieuwe be wind en concludeert, dat de nieuwe lei ders 'in de voetstappen der oiide loopen. De nieuwe directeur te rèeds 86 dagen op een dienstreis g^eest, meer dan een een derde van zijn diensttijd. Drie in genieurs zijn reeds 9 maanden lang on afgebroken op een dienstreis en ontvan gen de noodige reis- en verblijfkosten bo ven het salaris. Het administratieve perso neel bij den bouw Is gestegen van 20 tot 27 pot. van het aantal werkzame personen. Men is erin geslaagd in nog geen jaar tijd 700.000 roebel uit te geven voor onproduc tieve doeleinden. Net als vroeger liggen de in het buitenland gekochte machines in den regen te verroesten. Bij de tegenwoordige stemming in Rus land riekt dit alles naar sabotage. In leder geval blijkt het vervangen van den eenen directeur met zijn aanhang door een an der van hetzelfde gehalte niet het minste resultaat op te leveren. ONTSPORING. Dinsdagmiddag om kwart over drie «ijn van den D-treln Parijs—Saarbrüoken— Stuttgart—Mtlnchen vlak bij het station Ulm de looomotlef, tender, postwagen en de vooras van het eerste passaglersrljtulg ontspoord. Van de reizigers zijn twee licht gekwetst en een postbeambte heeft een zenuwschok gekregen. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. OMGEKOMEN IN DE CANADEESCHE STROOMVERSNELLINGEN. Een telegram uit Quebec meldt, dat vijf jonge mannen, in dienst van een maat schappij voor houtconstructies, ten Noor den van den St. Laurens verdronken zijn, toen zij door stroomversnellingen heen trachtten te varen. Hun kano sloeg om. EEN SCHOON GEBAAR VAN KONING ALEXANDER. Koning Alexander van Servië heeft Dinsdag de weduwe ontvangen van Paul Raditsj, het Skoepsjtinalid, dat door Rasjitsj in dit hooge ooilege te neerge schoten. De koning verzocht mevrouw Raditsj hein twee harer kinderen toe te vertrouwen, voor wier opvoeding hij dan zorgen zal. ONTPLOFFING. Zes dooden. Door het ontploffen van een door spe ende kinderen in een kuil gevonden landgranaat zijn te Tarnowits in Polen zes kinderen op slag gedood en vier an deren levensgevaarlijk gewond. IETS GEHEEL NIEUWS OP SCHOENENGEBIED. Brachten de Hevea-fabrieken, Hevea dorp (Gld.), een vijftal jaren geleden met iet thans zoo populaire Cres-leder-schoel- sel (met rubber-onderwerken) iets geheel nieuws op het gebied van voetbekleeding, thans zijn deze weer met een tot dusverre nog niet bestaand artikel voor den dag ge- comen, n.1. een linnen schoen met een ge- jatenteerd rubber-onderwerk, welke onder iet merk „Rublln" in den nandel wordt gebracht. „Nomen et omen" of wel in het Hol- andsch „Hij draagt zijn naam terecht". De „Rublln"-schoen is namelijk een vernuf tige combinatie van Rubber en Linnen, een resultaat van een voortdurend streven van de zijde der fabrikanten om een in alle opzichten economischen schoen te maken, terwijl toch de eischen van doelmatigheid en soliditeit daarbij niet uit het oog zijn verloren. Het geheim van de lage prijzen (deze varieeren van 1.66 tot 2.40), waartegen iet Rublin-schoeisel voor 't publiek be schikbaar wordt gesteld, is gelegen ln de wijze, waarop het artikel in massa wordt l ;efabriceerd, gepaard gaande met de (rootst mogelijke besparing in grondstof fen, waaruit 't artikel wordt samengesteld. Tot dusverre werd een linnen schoen met rubber-onderwerk, in welken vorm ook, nog nimmer in ons land gefabriceerd. Alles wat op dit gebied bestaat of bestaan leeft, werd uit het buitenland geïmpor- eerd. Holland ls dus weer een industrie rijker geworden, welke, de reeds bereikte resultaten ln aanmerking nemende, wijde lerspectieven opent. Door de speciale fabricatiewijze zijn de abrikanten erin geslaagd, een schoen te creëeren, die prachtig om den voet sluit en nimmer knellen of sloffen. In tegenstelling met het gewone linnen- schoeisel is de „Rublln" schoen van een normale hak voorzien, waardoor deze niet alleen uiterst doelmatig ls als huls- en werkschoen, doch tevens als wandelschoen. Sen metalen voetsteun in het onderwerk voorkomt het doorzakken en bevordert een l?emakkelijken gang en geeft verder den schoen een groote stevigheid, waardoor deze steeds zijn goeden pasvorm behoudt. Het rubber-onderwerk wordt volgens een speciaal proces aan het linnen-boven werk gevulcaniseerd, wat op zichzelf ook een belangrijk voordeel is. Bij het gewone linnen-schoeisel worden de rubber-onder werken meestal genaaid, zoodat, zoodra het stiksel ia doorgesleten, wat in den regel zeer spoedig het gsval ls, hst onderwerk =555 was trouwens geheel uitverkocht. Jules Ver-1 vinger den zeeman op zijn qul vive doet straete, de eminente acteur, was onovrtrefbaar gijn. als bankier Precardan; Charles Braakensiek speelde de slungelige dichter op buitengewone wijze zonder ook maar eenigszins te overdrij ven; Sophie Stein was een goede Ginette en Ricard Flhik creëerde een goed type van een boekhouder. De overige rollen waren in goede handen. Over bet algemeen een prachtige avond. „Nieuwe Rotterdammer": Een uiterst grappig stuk; de toeschouwers hebben onbedaarlijk gelachen over de vlotte vertooning onder leiding van Jules Verstraete. Luchtig en geestig typeerde hij den hoofdper soon. Charles Braakensiek gaf een sullige romanschrijver en hield het mannetje in sim pele eenvoud kranig vol, zonder in zotte over drijving te vervallen. Richaid Flink trof door de komische kracht van zijn braven boekhou der kostelijk, lachwekkend van verschijning en gebaar. Ook alle anderen speelden vol animo. Casino-gebouw. Schouwburgloge N. Kerkplein. Van Donderdag tot en met Zondag het Scala-theater, Kanaalweg. Tlvoll-theater. Marlne-Bondsgebouw. Eiken avond bui tengewone muziek-, zang- en dansavon den. Café Central, Kanaalweg. Optreden van den humorist Ed. Kapper. Theater Kerkgracht tegenover Raadhuis. Experimenten van de Mummie van Ba- roda, den vliegenden hond, Ben Ali Bey, Dagelijks verschil- Robtnson. Witte Bioscoop. Vliegkamp de Kooi). „Groninger Dagblad": Hat publiek heeft zich kostelijk geanimeerd.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6