GEMENGD NIEUWS Grondbedrijf. Grondbedrijf. van 8ro,"i j- W egen verbetering. Erfpacht -- Subsidie. Bioscoopverordening. Radlobelastlng. Rondvraag. Binnenland. Groote fabrieksbrand te Wormer. Ernstig vliegongeluk te Rotterdam. Bnltenland. Slachtoffers der bergen. Brand in een warenhuis. Munitiedepot in de lucht gevlogen. Voorstel tot overdracht van het recht urond tft8??1 aanz*en van een perceel grond te Huisduinen aan A. Burgers. Voorstel om aan den polder „Het Koe gras gratis een hoeveelheid steenen af dorp0 V°°r wegenverbetering te Juliana- Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan het P. E. N. Voorstel tot het verleenen van een sub sidie voor een in te stellen autobusdienst CallantsoogHelder v.v. De heeren v. d. Veer en Eylders wensch- ten hier als tegenstemmers bij aange- teekend te worden. Voorstel tot intrekking van de Veror dening op het geven of doen geven van voor het .publiek toegankelijke bioscopi- sche voorstellingen. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning tot heffing van belasting op Tooneel- voorstellingen en andere vermakelijk heden. De heer Eijlders zegt dat in de voorlaatste Raadsvergadering bij de be handeling van de vaststelling vermenig- vuldigingscijfer door hem en den heer Van Loo gevraagd is of het waar was dat door het College van B. en W. een schrij ven is gericht aan de Inspectie der Dir. Belastingen te Helder, inhoudende het verzoek om aan de Raadsleden geen in lichtingen meer te verstrekken over ge raamde ontvangsten der belastingen of over wat ontvangen is. Om dit verder ook te verbieden aan de ambtenaren van de belastingen. Hierop is door het College gezwegen, waaruit verschillende Raadsleden conclu deerden, dat werkelijk een zoodanig ver zoek is gedaan. Mede namens den heer Van Loo spreekt hij zijne afkeuring daar over uit en doen zij het verzoek aan het College of dit bereid is het bedoelde schrij ven terug te vragen, opdat de Raadsleden niet belemmerd zullen worden in werk zaamheden, die zij als Raadsleden vermee- nen te moeten doen in het belang der burgerij. Door den Voorzitter wordt mede gedeeld, dat in de eerstvolgende Raads vergadering hierop geantwoord zal wor den. De heer De Nijs vraagt of er spoed betracht wordt met het advies woning bouw voor 100 woningen. De 'Voorzitter zegt dat het nog in behandeling is. De heer Smits wil zich niet mengen in het rijverbod, doch zou wenschen dat aan sommige gedeelten van de stad aan dacht werd geschonken en b.v. op het Koningsplein een vluchtheuvel te maken. Spr. acht dit hoogst noodzakelijk. Op den hoek Ruyghweg—Parallelweg moet ook noodig wat gedaan worden ten opzichte van het verkeer. Om 12 en 4 uur, bij het uitgaan der scholen is het daar levensge vaarlijk. Spr. verzoekt daaraan de aan dacht te schenken en een oplossing te zoeken. Op welke manier laat spr. aan het college over. De heer v. d. Vaart zegt dat het Centr. Comité voor drankbestrijding in Maart 1927 twee verzoekschriften inge diend heeft, die ook in de vergadering geweest zijn. Het comité heeft daarop echter nooit antwoord gekregen, de heer v. d. Vaart verzoekt daarvoor alsnog te zorgen. Wordt toegezegd. De heer B o r k e r t zegt dat In dezen tijd, waarin wij ons verheugen in vacan- tie- en badseizoen, het verdrinkingsgevaar op strand is toegenomen. Men ziet daar op warme dagen minstens duizend tenten staan en op den Zondag met den pTei- ziertrein uit Amsterdam waren er zeker 10.000 menschen te water (algemeen ge lach)'. Het is verheugend dat er een zoo druk bezoek is, doch wij moeten daar voor ook onze dankbaarheid toonen. Nu staat er voor het badhuis op strand wel een vlet met reddingsmiddelen, doch daarmee kan men het geheele strand niet beinrijden trein had spr. Maandagavond een helder oogenblik, en nu zou hij voor willen stellen op ieder hoofdje, tot paal vijf ongeveer, een reddingboei met flin ke lijn neer te leggen. Voorloopig zou daamee kunnen worden vols aan, we bunnen dan zien of dit doelmatig is, leder geval zijn de menschen hierdoor ge- waarsohuwd en zien z{| dat .wü iets voo de veiligheid doen. Tenslotte deelt de V o o r z 111 e ir mede dat van de commissie het rapport is ont vangen inzake de wethoudersbenoemin gen (Zie daarvoor elders in ons blad). Te ongeveer half twaalf wordt de ver gadering gesloten. Moeder, laat uw kleintje niet over den grond kruipen. Deze is vuil en stoffig en de kans dat het vallen en zich bezeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hem een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een mol tondeken. met een schoon laken bedekt. Dinsdagavond werd te ongeveer kwart voor negen de brandweer gealarmeerd, voor een brand in een der pakhuizen van de N.V. Koninklijke Pellerij Mercurius, toebehoorende aan de firma gebroeders Laan te Wormerveer en staande aan den Ringdijk in de gemeente Wormer. Een dichte rook duidde aan, dat het vuur woedde in het bovengedeelte van het drie verdiepingen hooge en 26 a 30 meter diepe pakhuis Donau. Het personeel trachtte toen het den brand ontdekte, met eigen materiaal der fabriek het vuur in zijn aanvang te stuiten, doch dit bleek, hoewel de motorspuit der fabriek over een behoorlijke capaciteit beschikt, niet meer mogelijk te zijn. Het vuur had zich reeds aan een groote party zakken en meel medegedeeld. De inmiddels gealar meerde brandweer der gemeenten Wor mer en Wormerveer waren spoedig ter plaatse. Die der gemeenten Koog a. d. Zaan, Zaandijk, Krommenie en Zaandam hebben zich later met materiaal gemeld om, indien noodig, direct deel te kunnen nemen aan het blusschingswerk. In den aanvang liet de brand zich zeer ernstig aanzien en laaiden de vlammen hoog op, doch deze maakten later plaats voor onheilspellende rookkolommen, waar van de brandweerlieden zeer veel last on dervonden. Te kwart voor tien baande het vuur zich een weg door het dak en een oogenblik dreigde het aangrenzende pak huis Koningsbergen door den brand te worden aangetast. Zekerheidshalve had de brandweer der aangrenzende Zaange- meenten zich achter het gebouwencom plex waar zich de gort- en havermoutfa- briek bevindt, opgesteld, doch deze pan den liepen geen direct gevaar, daar alle branddeuren gesloten waren. Het pakhuis Donau waarin groote par tijen meel liggen opgeslagen, ging groo- tendeels verloren. Duizenden sloegen langs de boorden der Zaan den brand gade. De schade wordt door verzekering gedekt. De eigenlijke fabriek bleef intact zoo dat de werkzaamheden gisteren na twaalf uur op de gewone wijze konden worden hervat. Op het terrein van den brand merkten wij op B. en W. van de gemeen te Wormer. DOODELIJK ONGELUK. Dinsdagmiddag begaf zich de boots man J. D. B. van het Engelsche tankschip Athelmonarch liggende aan de Matex-in- stallatie te Vlaardingen langs een ladder in de ledige tank, maar werd onderweg vermoedelijk door dampen bedwelmd, en viel in het ledige tankruim. Een matroos, die hulp wilde verleenen en naar beneden ging, werd eveneens bedwelmd. Met groote moeite werden beide personen naar bo ven gehaald. De bootsman was echter ten gevolge van zijn val overleden, terwijl de matroos door dr. Kousemaker werd bijge bracht. Het lijk van den bootsman is naar het lijkenhuisje van het ziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. Eén doode en vier gewonden. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur is bjj het vliegveld Waalhaven een ernstig on geluk gebeurd, waarbij een toestel met 5 passagiers in haven is terechtgekomen. De heer A. Bonman, stationschef van het vliegveld Waalhaven, heeft daarover het volgende meegedeeld: Zoodra het toestel startte, had het te kamipen met den zeer veranderlijken wind, het kwam evenwel nog op voldoende hoogte over de schutting heen. Daarna is het plotseling zijwaarts afgegleden en toen tegen een mast van een daar lig gend schip aangekomen waarna het in het water terecht giekomen is. Ik ben terstond per auto naar die plaats van het ongeluk toegegaan. Ook de chauffeur van de K. L. M., de heer Bouter, is meege gaan en hy heeft zich terstond gekleed te water begeven. Het is hem gelukt., een van de damespassagiers op te -halen. Het toestel is op zijn vleugels blijven drijven, de cabine was geheel onder wa ter. De piloot, de heer Schott, was spoe dig uit het toestel; hij had eenige schramt men aan het hoofd. Alle bootjes die in den omtrek lagen, zy'n dadelijk naar het toestel toegevaren, en de opvarenden hebben met vereende krachten de machine een weinig gelicht, zoadat een gedeelte van de cabine boven water kwam. Men heeft het toestel vast gemaakt aan een kraan van een langszij liggend' schip. De geneeskundige dienst was met twee auto's spoedig ter plaatse. Vier van de dames zijn met een van deze auto's naar het ziekenhuis aan den Oool- singel gebracht, de vijfde, die nog steeds bewusteloos was, is door de rivierpolitie naar haar bureau aan de Parkhaven ver voerd. Bij het reddingswerk heeft zich ook zeer onderscheiden de chef van den tech- nischen dienst, de heer Giuillonard, die eveneens gekleed te water is gegaan. Van overbelasting is geen sprake. Het toestel kon 450 KG. vervoeren. Zooveel wogen de dames zeer zeker. niet. Toen het toestel in het water terecht was gekomen is schipper P. M. Pieters van het in de buurt tiggendé sleep schip Minerva met zijn roeiboot naar de plek geroeid, waar het toestel lag. Het dreef toen op den rechter zijkant, met den linker vleugel dus vrijwel rechtstandig omhoog en dé cabine horizontaal. Oogen- blikkeüjk heeft hij dien linker zijwand ingetrapt, zoodat hij bij die inzittenden kom komen. Het gelukte hem 8 dames uit haar benauwde positie te Verlossen. De piloot, de luitenant-vlieger Schott, die sedert een maand bij de K.L.M. Is ge-1 detacheerd en die binnenkort naar Indië zal vertrekken, zat in de cockpit onder water. Het kostte hem veel moeite, om zich uit zijn riem te werken, maar op het kantje af wist hij toch nog vrij te komen. Ook hij is in de boot van schipper Pieter gekomen. Inmiddels waren de eveneens in de buurt liggen schippers P. Peper kamp van de Petronelia en G. Zak van de Marsa in hun vliegers naderbij ge komen. Schipper Pieters riep hun toe, dat hij in de cabine, welke in dien tus- sohentyd al vol water was geloopen, nog 2 diames zag. Daarna is hij met de door hem geredde personen en den piloot naar zijn schip geroeid. De schippers Peper kamp en Zak hebben vervolgens samen een vierde passagiere uit de cabine ge trokken en in een van hun booten gelegd. Het toestel begon inmiddels te kantelen zoodat het op de vleuels kwam te drijven en de cabine geheel onder water raakte. Toen moesten de schippers hun pogin gen om de 6de passagiere te redden nood gedwongen wel opgeven. De heer Bouman, die gelijk wij1 hebben gemeld, dadelijk toen hij het ongeluk zag gebeuren, per auto naar de plaats waar het toestel was gevallen was gereden, was op d'at oogenblik juist aangekomen. Uit een en ander volgt, dat alles, wat hierboven is beschreven, in een zeer korte spanne tijds is gebeurd'. Tot zoover het relaas van den heer Bouman. De chauffeur van de K. L. M., de heer Bouten, heeft zich geheel gekleed te wa ter begeven. Met enkele slagen was hij bjj het verongelukte toestel, waarna hij op bet dak van de cabine ds geklommen. Daar heeft hij de nooddeur, welke in het dak is aangebracht, opengetrapt, waarna hij naar de vijfde passagier is gaan zoe ken. Deze bleek onder die banken te zijn geraakt. De chef van den technisohen dienst der K. L. M., de heer Guilionard was in dien tusschentijd met.zijn personeel gekomen. Ook hy is, gelijk is gemeld, geheel ge kleed te water gesprongen. Met Bouten samen is het hem na veel moeite gelukt, deze vijfde passagier uit de cabine te krijgen Dit was ongeveer 20 minuten nadat de HJNLA.ELR. in het water terecht gekomen was. De vijfde passagier en de piloot zijn vervolgens naar het vliegveld vervoerd. De toestand van de verongelukten. De piloot was met het hoofd tegen den rand van de cockpit gevallen. Daardoor bad hij' enkelle builen en schrammen op- geloopen. Voorts was hij door het ge beurde nogal overstuur. Daarom heeft men hem in het restaurant op Waal haven onder de wol gestopt. De passagiers bleken er ernstiger aan toe te zijn. Op haar, die het laatst uit het toestel is gehaald, werd terstond kunst matige ademhaling toegepast. Deze dame bleek mevrouw de weduwe A. ten Cate de Lorraine Holiting, wonende Boede- kerstraat te Deventer te zijn. Haar dochter, de 19-jarige mejuffrouw B. H. ten Oate, wonende aan hetzelfde adres, bad een ernstige hoofdwonde. Deze beide waren naar het vliegveld gekomen om een pleziervlucht te maken in het gezelschap van de 67-jarige mejuf frouw C. F. E. Cappeyne v. d. Oapelle, wonende Emmastraat 8 te 's-Gravenhage, bij wie zij gelogeerd' waren. Ook deze dame heeft in het toestel gezeten. Zy bleek haar liniker knie te hebben ge broken. De beide andere passagiers waren pleegzusters van het ziekenhuis aan den Coolsingel, nJ. de 29-jarige G. N. Schip- hart en de 33-jarige O. G. E. Dolfing. Eerstgenoemde had een van de schou derbladen gebroken en inwendige kneu zingen opgeloopen. De andere had het linker dijbeen gebroken. Dadelijk na het bekend worden van het ongeluk heeft de gemeentelijke genees kundige dienst 2 auto's naar het vlieg veld Waalhaven gezonden. De laatstge noemde vier gewonden zijin met een van deze auto's naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter ver pleging zijn opgenomen. Mevrouw ten, Cate is met een boot van de rivierpolitie naar bet bureau in de Parkhaven overgebracht, omdat men tij dens dit vervoer de kuntimsatige adem haling kon voortzetten. Deze heeft even wel niet meer mogen baten. Op het bu reau van de rivierpolitie is de dood ge constateerd. De 19-jarige mej. B. H. ten Cate en de 67-jarige mej. O. F. E. S. Kappeyne v. d. Capello zijn per particuliere auto naar Den Haag vervoerd. De toestand van de beide andere gewonde passagiers was gis teren bevredigend. HET APPELTJE VOOR DEN DORST. Een laffe diefstal. Bij een 74-jarige woonschuitbewoner, wiens ark in de Rotte te Rotterdam ligt, kwam vrij geregeld een jonge werkman een kopje koffie -drinken. De gastheer kende zijn gast alleen van aanzien, hoe hij heette, wist hij in <Je verste verte niet. Dezer dagen verscheen de onbekende gast weer eens en hij begon een praatje over de goede verdienste, welke hij in de aïgeloopen week had gehad. De gastheer vertelde, dat hij niets verdiend had, maar, zoo deelde hij vertrouwelijk mee, hij had nog wel een appeltje voor den dorst! „Wil je 't eens zien?" vroeg hij. En toen de gast daar in toestemde, vertoonde hij hem een bundeltje bankpapier ter waarde van 370. Nauwelijks had hij het bankpapier aan den jongen arbeider getoond of deze griste het den ouden man uit de hand en hij vluchtte de woonschuit uit. De oude trachtte den dief na te zetten, maar dat gelukte hem niet. Hij alarmeerde voor bijgangers en buren, maar de man ont kwam. De politie werd in de zaak ge moeid en de burgers wisten een zoo nauw keurig signalement van den dader op te geven, dat de dief weldra gearresteerd kon worden. Hij ontkent. Het geld is verdwe nen; de getuigen herkennen hem even wel pertinent als de man, die uit de woonschuit van den ouden man is ge vlucht VERBRAND. Te Brunssum heeft Maandag een vier jarig jongetje een emmer kokend water over zich heen gekregen. Het kind is tijdens de overbrenging naar het zieken huis overleden. VRACHTAUTO DOOR SNELTREIN GEGREPEN. Gistermorgen ongeveer half-elf is op den onbewaakten overweg der staats spoorwegen nabij Veenendaal een vracht auto door een sneltrein gegrepen en geheel versplinterd. De vrachtauto, van de firma Lammere, uit Rhenen, beladen met steenen, wilde den overweg passeeren, toen juist aan den anderen kant een luxe-auto den over weg opreed. De vrachtauto haalde naar rechts uit, waardoor het rechter-achter- wiel in den berm van den weg zakte. De luxe-auto kon daardoor juist passeeren, maar de vrachtauto bleef vastzitten. Juist werd de D.-trein 63 uit de richting Utrecht gesignaleerd. Alle pogingen om den vracht-auto achter- of vooruit te krijgen, mislukten. De overwegwachter Sennef liep toen met de roode vlag den naderen den trein tegemoet. D e machinist blijkt dit noodsignaal niet te hebben waarge nomen. De sneltrein greep den zwaar beladen auto, die geheel versplinterd werd. Het onderstel \an den auto werd ongeveer 200 meter meegesleurd, alvorens de trein tot stilstand kwam. De stukken van den auto lagen honderden meters verspreid. Na een oponthoud van ongeveer 10 minuten kon de sneltrein naar Arnhem doorstoomen. AANSLAG OP EEN TREIN. In den afgeloopen naoht is een poging gedaan om den trein tusschen Amstelveen en Uithoorn te doen ontsporen. Op twee plaatsen was bij den lasch een stuk ijzer tusschen de rails geslagen. De aanslag is echter mislukt, want de trein reed onge hinderd verder. De zaak is in onderzoek. Op de Scharnitz-spitze van het Wet- tersteingebergte zijn twee toeristen uit München van deze hoogte omlaag gestort, waarbij zij den dood vonden Uit Bozen wordt gemeld, dat in het Rosengarten-gebied twee broeders uit Trente bij het beklimmen van den Val- Buontop over een afstand van 400 meter naar beneden gevallen en gedood zijn. Bij den Christoffelwand verongelukte voorts de toerist Bartoli uit Milaan. Het personeel en die klanten alle maal gered- Te Karlsruhe brak Dinsdagmiddag brand uit in het groote warenhuis van de firma Knopï. Het geheele personeel, ruim 200 perso nen, en een groot aantal klanten bevon den zich in het gebouw en liepen groot gevaar. Toch konden allen, dank zij ook het.gebruik van vangzeilen, gered wor den, ofschoon verschillende menschen rookvergiftiging opdeden. De brandweer was na drie uur den brand grootendeels meester. De derde en vierde verdieping zijn uitgebrand en natuurlijk is de water schade op andere verdiepingen groot De rook was zoo dik, dat het geheele voorstadgedeelte moest worden afgezet Een groot aantal dooden en gewonden. Naar de „Stunde" uit Belgrado ver neemt, heeft te Oattaro een hevige ont ploffing plaatsgehad. Een Rijksmunitie- opslagplaats is in d'e lucht gevlogen, ten gevolge waarvan een groot aantal sol daten gedood of gewond is. Daar dé ont ploffingen nog steeds' voortduren, kon den de déoden en gewonden nog niet ge borgen worden. Er loopen geruchten, dat het ongeluk het gevolg is van een aan slag. Nadere bijzonderheden ontbreken. BELASTINGONTDUIKING. Te Huil staat de rijke reeder Sir Walter Cockerline terecht wegens valsche aangif ten voor de inkomstenbelasting. Hem wordt ten laste gelegd dat hij tusschen 1911 en 1925 107,106 aan inkomstenbe lasting ontdoken heeft. De advokaat van den fiscus zeide dat het Sir Walter tot groote eer strekte, dat hij het uit nederige omstandigheden door eigen inspanning zoo ver had gebracht dat hij nu een vermogen van 1 millioen pond bezat. Hij was sheriff van Huil geweest en was door den Koning geridderd. Dit maakte het des te treuriger dat men te doen had met ontduikingen van de inkom stenbelasting gedurende 30 jaar. Reeds vroeger had Sir Walter zich schuldig ge maakt aan belastingontduiking, maar de zaak was toen niet vervolgd. Bij die ge legenheid, in 1917, had hij de belasting over achttien jaar tot 1897 terug aange zuiverd. De zaak is uitgekomen doordat Sir Wal ter in rekening stond met de Admiraliteit en de inkomsten welke hij uit die bron ontving, had verzwegen tot de admirali teit den fisous waarschuwde. DREIGENDE BERGSTORTING IN ZWITSERLAND. Nabij Bellinzona ligt een berg, wuar- van een gedeelte dreigt op de omgeving neer te storten, zoodat de autoriteiten een onderzoek hebben gelast. Naar het Z. T. A. meldt acht men het noodzakelijk, dat de bedreigde dorpen ontruimd worden. Nu doet zich echter de moeilijkheid voor, dat de bewoners van twee dorpen weigeren hun woonplaatsen te verlaten. DE DESERTEUR ALS VROUW. Een dramatisch einde. Paul Grappe, een nog betrekkelijk jon ge man, had een zekere vermaardheid in Frankrijk gekregen omdat hij in Novem ber 1914 als korporaal uit het 106e regi ment infanterie was gedeserteerd en zich in zijn huis verborgen had gehouden. Spoedig daarop had hij vrouwenkleeren aangetrokken, zijn baard en snor door een electrisohe bewerking laten „uitroei en", en zich gedurende.... tien jaren voor een vrouw laten doorgaan! Zelfs had hij zich de moeite getroost een vrou welijk vak te Ieeren, en als Suzanne Dang- lard werkte hij op een mode-atelier. Al dien tijd woonde hij gewoon met zijn echt- genoote in zijn echtelijke woning. Toen in 1925 de amnestiewet werd afge kondigd, ging hij zich bij het ministerie van oorlog melden en nam zijn gewone identiteit weer aan. Als man echter gelukte het hem niet den rechten weg te bewandelen. Hij maakte zich aan dronkenschap schuldig, mishandelde zijn vrouw, die, het triestige leven moede, Maandag een revolver greep en hem doodschoot. Opmerkelijk is dat de vrouw na een verhoor in voorloopige vrijheid werd ge steld. EEN MOEDER. DIE HAAR KIND VERMOORD. Te Breslau werd de brandweer Maan dagnacht ontboden naar een woning, waar brand was uitgebroken. Onmiddel lijk bleek, dat brandstichting in het spel was. De vloer en alle meubelen waren begoten met petroleum, in een bed lag een vermoord zevenjarig dochtertje van de vrouw, die de woning bewoonde. De moeder zelf was verdwenen; ze werd ech ter Dinsdagochtend ontdekt en gevangen genomen. Zij bekende den brand te heb ben gesticht en haar kindi te hebben vermoord. Ze had' gehoopt, dat het ge heele huis zou afbranden, aldus had zij zich willen wreken op den huisbaas, die het haar voortdurend lastig maakte. Haar kind had zij gedood, daar zij niet wilde, dat het dochtertje van een misdaigster bleef voortleven. De moord had zij reedis Zaterdag gepleegd', sindsdien had' zij nog twee dagen in de kamer -gewoond, waarin het lijkje lag. VERDUISTERING BIJ EEN SPAARBANK Bij een onderzoek zijn, naar uit Bochum beric thwordt, bij1 een spaarbank te Ho- hen-Limburg groote onregelmatigheden ontdekt. De directeur en de eerste kas sier zijn voorloopig geschorst. De ver duisteringen zouden eenige honderddui zenden mark bedragen. Bij een tandarts te Hagen zijn 160.000 toark in beslag ge nomen, die van de verduistering afkom stig moeten zijn. EEN ONTVLUCHTE GEVANGENE. Een aanslag uit wraak. Een deel van Berlijn-Moabit was Dins- dagimorgen tusschen drie en vijf uur in rep en roer. Een zekere ALbert *F1 auttaiu, een 34-jarige oude bekende van die justi tie, die onlangs uit dé gevangenis te Brandenburg was ontsnapt, verscheen dien nacht met een kameraad in de wo ning van zijn gescheiden vrouw, die hij beschuldigde hem aan dé -politie te heb ben verraden. Daarna schoot hy met een revolver op de vrouw; deze werd echter niet getroffen en slaagde er in met haar kind' te vluchten naar haar verloofde, een monteur, die in dezelfde woning eén kamer bewoonde. Deze kwam nu toege sneld en ging de beide mannen te ljjf, maar werd' door Flauttau met niet minder dan elf revolverschoten .zwaar gewond. Intusschen hadden de buren de politie gewaarschuwd' en verschanste Flauttau (zijn kameraad was er reeds van door gegaan) zich op den zolder van het huis, waar hij voortdurend op de agenten schoot. Deze klauterden vervolgens op het dak en 'kondén Flauttau niet twee re volverschoten 'onschadelijk maken. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht De gewonde monteur werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij 's middags overleed. OPWINDENDE VERVOLGING. In een Maandag te Londen: gestolen auto hebben inbrekers gisternacht een bezoek gebracht aan het plaatsje Little- bampton in Sussex, waar ze een juwe- lierewinkel binnendrongen en leeghaal den. Bij het verlaten van den winkel werden zij opgemerkt door een inwoner, dde dé politie waarschuwde. De oommis- saris telefoneerde onmiddeMijik naar alle plaatsjes op den weg naar Londen om de dieven tegen te houden en begon daarna zelf de vervolging. In een dorpje op 80 KM. afstand had de politie inderhaast van een paar oude karren en planke" op den hoofdweg een barricade opgeworpen

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7