T UIT DE WIJDE WERELD VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 28 JULI 1928. D© Wethouder W. O. van Breda zal in piaats van Maandlag 80 Juldi aja. Woensdag dft.v. spreekuur houdlen van 84.80 u. n im Dr. W. P. Jorissen, lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden, vroeger leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier, is benoemd tot O: ficier in de Orde van Qranje-Nassau. Donderdag 26 Juli slaagde te Alk maar voor het Diploma A. Handenarbeid onze plaatsgenoote mej. M. Rijkeboer, cursiste van den heer Joh. W. Stevenson. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. van Slutjs, te 's-Gravenhage, slaagde voor het examen Boekhouden van Mer- curius en der Vereeniging van Leeraren Gisteren slaagde te Haarlem onze vroegere plaatsgenoot de heer M. Lang horst voor de Hoofdacte. Voor het diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren, slaagde onze plaatsgenoot de heer F. Verstegen, Onze plaatsgenoot, die heer W. O. Veth, alaasdte gisteren/ te Haarlem voor die Onze vroegere plaatsgenoot de heer P. P. H. Plekker slaagde voor het diploma papier-, karton- en klei-arbeid. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Wij moeten alsnog vermelden, dat mej, J .de Wit het getuigschrift van den 3-j cursus verwierf, terwijl het getuigschrif Hulp in de huishouding behaald werd door mej. G. Hartkamp en niet Hart, zoo als in ons nummer van Donderdag abu sievelijk vermeld stond. CONCERT op Dinsdag 81 Juli, des avonds van hall' nelgen tot tien uur, door de Harmonie kapel „Winnubst" (Directeur H. B. Schen kels) in het Julianapark. Programma: VIJFDE GEMEENTECONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps (Directeur Jh. ter Hall) op Donderdag Augustus, ter eere van den verjaardag van Hr. Ms. de Koningin-Moeder, des avonds van half 9 tot 10 uur, In de mu ziektent in het Plantsoen. Programma: WAT DE AMERIKANEN TE LONDEN BESTEDEN. Nu het Londensche seizoen geëindigd ls, zijn de hotels, restaurants, schouwbur- gen, juweliers, modezaken en bloemen- "winkels zeer voldaan over den gulden oogst, dien zij hebben binnengehaald. Een extra-ontvangst ten hove alleen heeft, naar men verzekert, ten gevolge gehad, dat nog 600.000 meer is uitgegeven. Een man van gezag heeft aan de Daily - de - miocii m voorjaar Rin Een man van gezag heeft aan do Daily Mail medegedeeld, dat de Amerikanen te Londen alleen in dit voorjaar en het be gin van den zomer 20 millioen hadden besteed. De verzuimde geboorte aangifte. Om een goede reden. Voor den graafschapsraad van Leices- tershire Is Woensdag een brief voorge lezen, geschreven door een vrouw, tot wie dö vraag was gericht, waarom zij geen aangifte had gedaan van de geboorte van een zoon. Zij had geantwoord: „Het doet mij lööd indien ik in verzuim ben geweest, mflnr het was nieuws voor dat mij op 6 Maart een zoon geboren en ik zou graag vernemen wie u in- Relicht heeft. ^..Ik heb twee dochters, beiden getrouwd, eene is in 1887, de andere in 1897 ge ORANJE HARMONIEKAPEL. (Dir.: A. Haanstra.) Derde zomerconcert, te geven op Don derdag 2 Augustus 1928, ter gelegenheid van de verjaardag van HJÜ. Koningin Emma, des avonds van 8 tot 9l/2 uur op het WestpJedm (behoudens toestemming van B. en W.). Programma: MELKPRIJSVERHOOGING. In een advertentie in dit nummer maakt de Heldersche Melkhandel bekend dat de nioLkprJjs ingang van morgen (Zon dag) roet een- cent per liter wordt ver hoogd. DE ZWEMWEDSTRIJDEN GAAN NIET DOOR. De zwemdemonstraties, welke heden middag zouden worden gehouden in de Binnenhaven, gaan wegens het slechte weer niet door. Nader zal worden medegedeeld, wan neer deze nu zullen worden gehouden. JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. Den 8sten Augustus a.s. hoopt de heer J. Muller, stoker locomotiefdepot bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier, den dag te herdenken, waarop h$ voor 25 ja ren als beambte bij de voormalige H. IJ. S. M. in dienst trad te Hoorn. De heer Muller, aan wiens zorg het op stoom houden der verschillende machines in depot des nachts is opgedragen, maakt het den wachtenden reiziger steeds moge lijk, dat hij vroegtijdig zijn reis kan aan vangen. WJj hopen, dat de heer Muller nog me nige locomotief des nachts mag voeden en het den geachten jubilaris op dien dag, aan blijken van belangstelling, niet zal ontbreken. TREKKING DER VERLOTING ten -bat© van heit Fonidls tot v-erkifijgtog van gelden ter viering v/b. goudleni jubifoum van „Heldier's Ma mi me nik oor". De hoofdprijs (staande- eJeofer. schemer- lamp) ia gievalem op No. 1444. JO jo' O 6 52! !2J is 3 3 3 55 3 t CM 67 7 562 21 1010 10 1296 22 68 31 563 42 1030 47 1302 40 93 6 677 16 1067 17 1373 14 120 27 607 12 1097 8 1381 61 121 22 634 41 1104 56 1383 80 1-23 24 761 18 1112 34 1429 48 127 49 773 66 1176 6 1444 1 283 36 802 25 1198 38 1461 28 335 33 807 4 1199 62 1458 86 337 29 892 60 1224 63 1463 32 368 20 949 23 1243 45 1496 87 393 54 955 67 1245 19 1497 44 471 16 973 11 1252 2 546 46 1006 8 1276 9 552 13 1007 43 1280 39 iDe prijzen kunnen- wordlem afgehaald aan iet Alg. Tehiuiie v. MUMairen, Spoorstraat, «Hein av-ouidl van 80 u,, vanaf Maandag a.& Niet-afge-haalde p-rijlzen vervalen na 15 Augustus aan het Fonds. KINDERFEEST VOLKSONDERWIJS. De V-eneemigiTig JVo(!&so.ndlerw4j!jf* houdt dit jaar inplaata van fcinxteif eosten een- uit stapje met kinderen van leden maar Schoor!, boren, maar ik heb nooit een zoon gehad en denk niet dat ik hem nu nog zal krij gen. Ik ben 63. Mocht dit echter het ge val zijn, dan zal ik u rechtstreeks daar mee in kennis stellen." HET ONTSTAAN VAN DEN LUCHTBAND. Het was Maandag 40 jaar geleden dat John Boyd Dunlop patent aanvroeg op den door hem bedachten luchtband. Zijn jonge zoon had zich beklaagd dat iet hem zoo moeilijk viel op vaste banden over het oneffen plaveisel van Belfast te rijden. Zijn vader maakte daarop twee uchthanden van rubber, ter dikte van on geveer 1/8 m.M., plakte er een dunne strook linnen en en blies ze op met een voetbalpomp. Deze banden werden om de velgen van een driewieler gelegd. Het was een triomf en de nieuwe band ver overde de wereld. HET DRANKGEBRUIK IN RUSLAND. Meermalen ls reeds gewezen op het de natste jaren sterk toenemende drank gebruik in de sowjet-unie. Welken om- ang dit euvel heeft aangenomen, blijkt weer eens uit dezer dagen gepublicaerde omtrent het alcoholgebruik in Wit-Rus- and. In dit gedeelte der sowjet-unle werd i 1927 verbruikt 540.000 wedjor sterken drank, tegen 254 wedjor in het vooraf gaande jaar. En deze toename is, naar verzekerd wordt, in het reeds verstreken gedeelte van 1928 in versneld tempo voortgegaan. Bergen eru Alkmaar. De reös gaat heen per boot ent terug per toean (aankomst 20.02). Voor ventere hdjlzomderheden verwijzen wij naar (te advertentie in dit nummer. BOOTTOCHT N.C.G.O.V. Wiji vestigen nog een» <te aandacht o-p de boottocht, welke vanwege die afdl Den Hel der vam bovengenoemde Vereeniging op 8 Augustus ajs. plaats (h-eecPt. Deze tocht naar Schiooridam en -Alkimtaar, die -op zichzelf reeds de moeite toomt door de rijke afwist Beding aam natuurgenot, welke de omstreken, van Alkimaair te zien geeft, w-curdt mog aan trekkelijker gemaakt dbor het -bloemen corso, dat! op genoemden datum -te Bergen gehouden wordt. ■Aangezien die prijzen zeer billijk rijn, -twijfelen wij: niet, of velen zulten- vam deze mooie gediegenhieddJ iprofilteereni Voor veStere bijzonderheden verwijzen wij maar de io dit mummier voorkomende advertentie-. BW HET VERLATEN DER SCHOOL Donderdagmiddag had in de bovenzaal van het Alg. Militair Tehuis in de Spoor straat de uitreiking plaats van het ge tuigschrift voor het met vrucht door- löopen hebben van de O.L.S., terwijl de twee beste leerlingen van iedere klasse een boek ais prijs ontvingen voor hun ijver. De uitreiking geschiedde door den burgemeester, als wethouder van onder wijs, in tegenwoordigheid van den voor zitter van de Gamin, van Toezicht op het L.O., den heer Smith, en het lid van die commissie, Dr. v. Mierlo, benevens de volgende leden vam de Camm. van BJjh stand voor het L.O., Mevr. Dekker—Klik en de heeren de Nija en Smits. Ook was aanwezig de chef-commies van de afd. Onderwijs, d'e heer Daalder. Verschillen de ouders en voorzitters van ouderconr missies woonden de -plechtigheid bij. Te ongeveer kwart over twee nam1 de burgemeester het woord. Hjj zeide" onge veer het volgende: Dames en heeren en kinderen. Sinds eerdge jaren is in onze gemeente bij het openbaar onderwijs het gebruik inge voerd, om aan de leerlingen, die met vrucht de lagere school hebben door- loopen, in het openbaar een getuigschrift uit te reiken, terwijl voor de twee beste leerlingen van iedere klas een boekwerk beschikbaar ia gesteld Deze openbare uitreiking is ingevoerd om daarmee te demonstreeren hoe groote waarde er wordt gehecht aan de ontwik keling van de jeugd. De -behartiging van het onderwijs is van groote beteekenis voor de ontwikkeling en wedvaart van ons volk. De kinderen ontvangen op school zoowel theoretische als practiische bekwaamheden, om ze voor het leven, dat ze straks in- moeten, klaar te maken. Aan mij is in hoogste instantie de zorg van het onderwijs toevertrouwd en ik heb er daarom prijs op gesteld' de getuig schriften en prijzen persoonlijk uit te reiken. Spr. heet dan allen die tegenwoordig zjjn hartelijk welkom en zegt er van overtuigd te zijn geheel in den geest van de ouders te handelen om een woord van hartelijken dank tot de onderwijzers te richten, die zich zooveel zorg en moeite getroost hebben om de kinderen de kennis bij te brengen en dat niet in de eerste plaats aan de prijswinnaars, maar aan de minder begaafde en gemakkelijke leerlingen, omdat hierbij geduld, groote toewijding en liefde noodig was, eigen schappen, die een goed oderwjjzer niet mogen ontbreken. Ik hoop, dat u de voldoening zult sma ken, zegt -spr. tot de onderwijzers, dat uw leerlingen zich op flinke wijze door het leven mogen heenslaan en dat zij' in hun verder leven toonen waardeering te hebben voor u als grondleggers van hun kennis, zooals bij mij de herinnering aan het hoofd1 der school, die'het fundament voor mijn ontwikkeling heeft gelegd, nog levendig ls. Tot de kinderen zegt spr. dat hij hoopt dat zij zich de noodige bekwaamheid, om WILDE DIEREN IN BRITSCH-INDIE. 22.000 menschen In 1026 gedood. In het afgeloopen jaar zijn in Britsch- Indië 2285 menschen door wilde dieren gedood, tegen 1955 in 1926. Telt men echter het aantal menschen erbij dat door slangebeten zijn omgekomen, dan komt men tot een totaal van ruim 22.000. Tijgers doodden 1033 menschen, lui paarden 218, wolven 465, beren 78, oli fanten 56, hyena's 12, krokodillen 136, wil de varkens 85 en jakhalzen 41 menschen. Door slangen kwamen 19,724 menschen om, iets minder dan ln 1926. Daartegenover werden 25,612 dieren af gemaakt, o.a. 1368 tijgers, 4390 luipaar den, 2738 beren, 2439 wolven. Voorts werden 57.116 slangen gedood. Aan belooningen voor het dooden van gevaarlijke dieren werd een som. van 140.000 ropijen betaald. DRUK VERVOER. Gedurende de eerste dagen van de zan gersfeesten te Weenen hebben de open bare vervoermiddelen in totaal 8.600.000 passagiers vervoerd. BLOEMLEZING UIT DE BOKSMATCH TUNNEY—HEENEY. Voor een publiek van 70.000, zegge en schrijve zeventigduizend menschen, is Donderdagavond te New-York de boks match Tunney—Heeney gespeeld. Het was een zeer schoone wedstrijd zich een plaats in de maatsohappij e veroveren, hebben eigen gemaakt. Gi; verlaat de schoolbanken en een nieuwe periode breekt aan. Het leeren is echter niet afgeloopen, doch begint nu eerst, alken worden die teugels nu niet meer zoo strak aangehaald. Ik hoop, dat d meer laten vieren van de teugels, uw ijver niet minder doet worden, maar da gij moogt worden een nuttig lid van de maatschappij, tot vreugde van uw ouders, tot voldoening van uw onderwijzers, maar last not least, tot welzijn van uzel: Hierna had de uitreiking plaat» en dat was maar niet zoo een uitreiking zonder meer, maar voor ieder der leerlingen hac de burgemeester een persoonlijk woord van aanmoediging en aansporing en een stevige handdruk tot besluit. Of de kin deren dat ook fijn vonden. „Hij zei tegen mij".fluisterde mijn buurmeisje tegen haar vriendinnetje, maar wat hij zei kwam ik niet te weten, en dat was jammer, want haar oogen lachten van plezier. De prijswinnaars laten wij hieronder volgen. Voor school 8 waren het: Dirk de Bato ker en Chris Verburgt School 4: Hendrik Rietoers en Hendrik Kraan. School 5: Pieter v. Strijen en Willem v. d. Braak. School 6: Dirk Riekwel en Jan Bremer, School 7: (7e leerj.) Plet Oost en Man nus Hubregtsen; (6e lee-rj.) Aaltje Brujjn en Jacob Rombach. School 8: (7e -leerj.) Ferdinand v. RQh en Jan Veeter; (6e leerj.) Klaas Ga-briëlse en Bertus Bos. School 9: (6e leerj.) Lena Denekamp en Oornelia RudOlph; (7e leerj.) Annie Hoppe en Joh. Zwaneveld. School 10: OlaaLna Landman en Johan- ne» de Jong. School 11: Maria v. dl Berg en Ohr. van Vliet. School 14: HMke Dolstra en Ada Zootje». FEESTPARK OP HET VOORMALIG KORFBALTERREIN. -Vani bevoegde zijde -deelt men ons mede, dat er groobsche plannen' bestaan voor het orgabiseeren van bovengenoemd1 feestpark uitgaande van de Veroe nijging Eerste Ned. Bond van OudJOnderofficieren van' Land en Zeemacht en Koloniën. De bedoeling is -om iiin bet Ilaaitst van- Sep tembar ieen feestweeto te houdleni in dien vorm van eeni Lunapaafe of Kenm-esse d'été. Raadte hebben -zich ai' verschilendC gega- dligdleni opgegeven voor het geven eener vermakelijkheid. Wanneer wiji na-et uit de school' klappen, kunnen) wijl metliden, dlat 'M-ernaan ook verbonden da een luchtvaart per luchtballon met begeleiding van dien bekenden/ heer W. Pottum. Onze piaatsge- nootem, de heeren Pluyiaar en Pieters, hebben reeds besfla/p) gelegd op d'e gelegen heid om) idlen inwendigen) miensch te ver sterken. Als nu het weer maar meewerkt, -beloof dit feest voor Den Helder zeer amusant te worden. VERPACHTING VAN ZUIDERZEE- GRONDEN. Elders ln dit nummer komt een adver tentie voor, waarin wordt medegedeeld dat door den ontvanger der Registratie en Domeinen op Woensdag 1 Augustus o.m. zal verpacht worden: De Balgzandpolder in tien kavels met de daar groeiende mosterd, haver en gerst, benevens de Balgzanddijk, met de hooge berm langs het Balgzandkanaal en een stuk grond op Wieringen. Wij vestigen de aandacht op deze ad vertentie omdat dit de eerste Zuiderzee- grond is die verpacht wordt en dat daar door wel het duidelijkste wordt gedemon streerd, dat de tijd nadert, dat de Zuider zee omgeschapen zal zijn in een vrucht baar polderland, dat aan duizenden werk zal bieden, al zuilen ook, voor het zoover is, nog wel ettelijke jaren verstreken zijn. getuige de hlervolgende bloemlezing uit dit hartverheffende schouwspel, waarbij duizenden Amerikanen hebben zitten »genieten«. Eerste ronde: Tunney plaatst har de linkschen op het gelaat van Heeney, gevolgd door een rechtsche uppercut. Tweede ronde: Tunney plaatst korte rechtschen op het hart en daarna op het hoofd. Derde ronde: Heeney plaatst een linkschen hoek op het lichaam. Tunney plaatst een rechtsche cross en Heeney mooie halve armstooten op Tunney's ge laat. Tunney raakt met een linksche di recte het gelaat. Heeny schijnt last te hebben van dien stoot. Vierde ronde: Heeney plaatst een linksche directe op het lichaam, gevolgd door de gewone clinch. Heeney plaatst een mooie stoot op Gene's gelaat, maar de treffer doet geen kwaad (da's jammer I) Deze ronde is gelijk opgegaan. Vijfde ronde: Tunney's linksche treft Heeney's gelaat. Heeney plaatst harde rechtschen boven het hart. Heeney toont mooi voetenwerk. Hij mist een rechtsche op het gelaat. Tunney plaatst een mooie rechtsche en Heeney glijdt uit, maar valt niet. De bel gaat als Tunney een harde linksche op Heeney's kaak plaatst. Zesde ronde: Tunney treft links en rechts op de kaak. Veel invechten. Zevende ronde: Tunney boort in met een geweldigen stoot boven het hart en plaatst daarna 2 rechtsche opstooten. Heeney plaatst een mooie rechtsche op Tunney's hoofd en Tunney moet weg springen. Hij blokt een mooien, harden stoot van Heeney naar het gelaat. Heeney plaatst correct op Tunney's kaak. Achtste ronde. Tunney plaatst een linksche op de kaak. Heeney antwoordt PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 JULI. Ned. Herv. Gemeente^ Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80, Db. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: „Het probleem van het lijden". Westerkerh (Westpledn), Geen dienst Donderdag 2 Aug. 12 uur, Huwelijks inzegening door Dp. O. O. de Kloet van Veendam. Hulsduinen: Geen dienst Bmgertirafli 's Avonds 8.— uur, Ds. ft DamstA Onderwerp: „Uw Volk". Jullanadorp. 's Morgens 10.80 uur, Ds. E. R. Damsté. Doopsbediening. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. S. J. Vogelaar van Heemse. 's Avonds 5.80 uur, Ds. van Loo, van Westergeest Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. J. van Loo. 's Avonds 5.80 uur, Ds. S. J. Vogelaar. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Dr. P. Marang, van Utreoht. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur Ds. O. Riemera, van Harlingen. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur. Mr. A. F. S. Bakker uit Velp. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. O. S. van de Veen, van Arnhem. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 Leesdienst Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 10. 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur, vrije Evangelisatiesamenkomsten. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli satiesamenkomst. Leger des Hells (Spoorgraeht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossings-samenkomst 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). Donderdag, 's avonds 8 uur: Openbare Heilssamenkomst. EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP. Gistermiddag om twaalf uur is een Juf frouw, wonende in de Vlamingstraat op den hoek van die straat en de Molenstraat terwijl zij op haar fiets zat, in flinke vaart tegen een ladder aangereden, die in de garage van het Tivoli-theater werd bin nengedragen. De juffrouw reed juist ach ter een wagen om, waardoor zij den man met de ladder niet zag. Zij sloeg van de fiets en bleef bewusteloos liggen. Zfl werd Dinnengedragen in bovengenoemd thea ter en kon, nadat zij tot bewustzijn was gekomen, zonder hulp naar huis zoodat dit ongeluk nog bizonder gc mag afgeloopen heeten. GOED VOORUITZICHT? De laatste jaren hadden we er niet veel van gehoord, dat er makreel in de nabije heid' van onze kust werd gevangen. Maar nu de mare kwam, dat het de moeite loon de om een aasje uit te werpen, stond het velen duidelijk voor oogen, hoe geweldige hoeveelheden van deze prachtig geteeken- de en smakelijke visch er soms wel werden ^uitgemaakt. Deze record Jaren al vergeet men dan met korte ribstooten. Heeney raakt Tun ney's linkeroog. Heeney treft mooi van links Tunney's gelaat. Negende ronde: Heeney begint met korte linkschen en Tunney plaatst een rechtsche op het lichaam. Tiende ronde: Tunney plaatst een rechtsche en 2 korte linkschen op het ichaam. Heeney clincht. Tunney treft met een harde linksche op het gelaat. Heeney geeft een swing naar het hoofd maar Tunney duikt. Beiden doen op dit oogenblik niet veel. Tunney heeft zelfs den tijd om zijn oog af te vegen. Heeney ontvangt dan een zwaren stoot op het "ichaam en wankelt Hjj gaat neer. De bel redt hem. Elfde ronde: Heeney ls niets meer waard. Moedig komt hij terug, maar na een geweldigen stoot op de kaak wordt Heeney uitgesteld. Ziehier een kort verslag van deze matoh. s het eigenlijk niet indroevig, dat daar naar 70.000 menschen, uit alle deelen van Amerika, komen kijken sn dat niet wat men noemt de «domme massa*, maar er waren vooraanstaande Amerikanen, als ,v. Hen ry Ford, onder de toeschouwers. Van een Tunney en Heeney is een dergelijke liefhebberij te begrijpen en te verontschuldigen, want rij staken resp. i 60.000 en 240.000 gulden in hun porte- monnaie. Ik zou het zelfs voor minder gedaan hebben. I. C'est le Moment. Marsch Aug. Eenhaes Ouverture Pittoresque F. J. Schweinsberg 3. Brise-Folle. Valse L. Tavarel 4. Sérenade et Bolero, pour Trombone L. Blémant (Solist de heer H. Toes.) 5. Le Lac d'Amour. Ouverture A. Govaert Czaar und Zimmermann. Fantasie A. Lortzing. Aux bords du Rin. Marsch R. Herzer 7- i. a. Wien Neerlandsch Bloed b. „L'Entrée des Gladiateura." Marche Triomphale „La Veillée en Artois." Fantaisie Ouverture. 3 „Sur le lac Léman." Suite de Valses. Langlols. 4. „Fantaisie Sur 1' Africaine." Opera de Meyerbeer. 5. Berceuse d' Opéra „Jocelijn'' Godard „Nederland bovenal 1" Potpourri populair J. ter Hall 7a. Liederen Mar#ch J. ter Hall Met medewerking vani tambour» en pijpers, b. Oude Wilhelmus Aldegon-de Wilms Fucik Bouchel 1. a. Nun dankel allen Gott. Koraal, b. Oude Wilhelmua. 2. Koningin Emma-marach N. A. Bouwman 3- Ouverture Joyeus® Kélèr Béla 4. Charmaine. Walzer Erno Rapée (arr. Ph. Parés) 3- a. Merck toch hoe aterck A. Valeriu» (arr. N. A. Bouwman) b. Waer men sich al keerd' of wend i A. Valeriu» (arr. N. A. Bouwman) 6. Wilhelmina-Gavotte L. Montagne 7- FeestJdanken (Volkslied-eren fantasie) Q M. J. H. Kessels 8. Oranjeliederen-marsch H. Kareis 9. Finale (Volkslied). 6 6 6 A Moeder, laat uw kleintje niet over den grond kruipen. Deze is vuilen stoffig en de kans dat het vallen en zich bezeten zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hem een geschikte verblijfplaats. Zet c eze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een mol- tondeken. met een schoon laken bedekt.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13