fi.4A3 HERMANNYPELS' HEEREN- en KINDER- wèl beter, niet duurder. HELDER - SCHAGEN. DB MACHINE VAN NUNGESSEH EN COLI? De Kopenhaagsohe correspondent van de Daily Mail meldt, dat dr. Frooo, een Deensch geneesheer, aan de Westkust van Jutland het wrak van een vliegtuig heeft gevonden, dat beschouwd wordt als de machine, waarin de Fransche offi cieren Nungesser en Coli in 1927 getraoht hebben den Atlantisohen Ooeaan over te vliegen. DE GEREDDEN VAN DB ITALIA. Te Narvlfc aangekomen. De Citta di Milano, met de geredden van de Italia aan boord is Donderdag oohtend vroeg in de Noorsohe haven Nar- vik aangekomen. Een stille ontvangst Bij de aankomst van de Oitta di Milano waren slechts weinig personen aan de kade te Narvik aanwezig. De Italiaansche consul uit Oslo was de eenige die aan boord ging, Noorsohe autoriteiten waren niet aanwezig. Film-opnamen van Tsjocknows- kl met drie personen op het tJs. Wat Is er met Malmgren ge beurd? Het W.B. meldt uit Berlijn: De „Deut sche Allg. Ztg." verneemt uit Moskou: De Russische vlieger Tsjoeknowski heeft geoonstateerd, dat er op de film opnamen, die hij bij het ontdekken van de Malmgren-groep, maakte, drie per sonen zijn te onderkennen. Het lot van den Zweedsohen geleerde wordt hierdoor steeds geheimzinniger. het zoeken naar amundsen en de groep alessandrinl Uit Koningshaaf wordt gemeld, dat de Braganza het zooken naar de groep-Ales- sandiini en Amundsen in Oostelijke rich ting zal hervatten, zoodra de Oitta di Mi lano uit Narvik teruggekeerd ia Het is zelfs mogelijk, dat do Braganza pogen zal tot Frans Jozefland door to dringen. Men is hier van meendng, dat het nutte loos is de Latham ten Oosten van Spits bergen te zoeken en dat d'e opsporingen langs de kust van Frans Jozefland door den toestand van het ijs niet voor half Augustus kunnen aanvangen. De Noorsohe robbenvangers zullen ze ker al hun best doen om te helpen, in het bijzonder, daar van particuliere Zweed- sche zijde een belooning van 10.000 kro nen voor het vinden van het lijk van Malmgren en van Noorsohe zijde een ge lijke belooning voor het vinden van de Latham is uitgeloofd. VLIEGONGELUK. Woensdagmiddag ls er bij Warschau weer een Poolsch legervliegtuig neerge stort. Het werd geheel verbrijzeld. De be stuurder kwam om het leven. OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kronlck. Den Haag, 2Q JulL Vervelde profetie! Nederland en BcfglB. Moeilijke „perkara". Van Juli *29. 't Zij in alle bescheidenheid even geno teerd: mijn profetie, dat de heer H. Oolijn zou weigeren van den Senaat naar het Lagerhuis te „verkassen", ze is be waarheid. Het Centraal Stembureau heeft (weet men) de officleele mededeeling ont vangen, dat de vormaarde leider vap de anti-revolutionnalre partij er voorlooplg voorkeur aan geeft, senator te blijven. Ge lijksoortig besluit zal ook prof. Rutgers nemen. En vervolgens krijgt dan toch de heer Heukels gelegenheid om zijn „joyeuse rentróo" to doen in de Tweede Kamer. Hij zal wel kans zien om de funo- tie van lid der Gedep. Staten van Zuid- Holland te vereenigen met die van afge vaardigde ln ons Lagerhuis. Zooals ook de heer Schaper deze cumulatie aan durfde. Voor wezenlijk-sterke figuren ls zoo-Iets blijkbaar mogelijk. Anderen heb ben ten aanzien van zulke dingen eene letwat-andore opvatting. Zoo achtte de hooggeëerde katholieke afgevaardigde v. Vuuron de oombinatie van het Kamer-lid maatschap met de officie van wethouder te 's-Gravenhage niet vereenigbaar. Hy trad als Haagsoh schepen af. Bracht dit voor hem stellig niet onbeteekeneude gel delijke offer terwille van zyn eeriyke overtuiging, dat do taak van het behoor- lijk waarnemen van de beide zware amb ten te zwaar ls ook voor een werkkrach- tig man. Men hoeft hier te doen met een persoon lijke opvatting, waarover door derden zeer moeiiyk kan worden geoordeeld. De kwestie der cumulatie van openbare amb ten sal bij een volgende herziening van de Grondwet moeten worden overwogen. In afwachting daarvan is men „aangewe zen" op hetgeen de patres et matres con scriptie (al) of niet oerbaar achten!... 't ïs nu rust ln de Binnenhofstreek. De vraag, wat Nederland doen zal naar aan leiding van de Belgische uitnoodiglng om aan de feesten van 1980, ter eere van België's afscheuring van Noord-Neder- deel te nemen wordt hier en daar „aan geroerd". Voor onze Regeering heeft men hier te doen met een buitengewoon las tige „perkara"!.... Minister Beelaerto van Blokland ls een diplomaat van zeer- fynen tact, maar La wordt zyn Exa van Buitenlandsche Zaken geplaatst voor een byzonder lastig alternatief. Zou 't kun nen gelukken om vóórdat het disicief ant woord op de invitatie, vanuit Brussel tot ons gekomen, moet worden verzonden, te geraken tot gelukkige overeenstemming Stantsbestier. Kort vóór het einde van de zitting 1927—*29 kwam ln de Tweede Kamer aan de orde het geval van den oud-Ryksbouwmeester J. A. Vrijman. Men herinnert zloh de byzonderheden; hoe de afgevaardigden Van Schalk en Marsohant verduidelijken, dat do heer Vrijman slachtoffer was geworden van gruweiyke misstanden, sinds jaar en dag bestaande by den dienst der Ryks-gebouwen aa. ten opzichte van het nieuwe Traktaat, er zou wellicht een uitweg kunnen wor den gevonden tot een „alle veeten zyn vergeten I", dat hier toch wel 't aller best zou wezen. Wanneer men zich voort durend de dagen van den een eeuw ach ter ons liggenden Tiendaagschen Veld tocht voor oogen stelt, ja, dan komen wy er nooit ofte nimmer. Kan de vredes pijp tusschen Noord en Zuid nooit worden gerookt. Als vanuit België de waar achtige zin biykt om rekening te houden met rechtmatige Nederlandsche aanspra ken en aan mal-annexionistJsche „ver zuchtingen" eischen voor-goed het zwy- gen op te leggen, dan ware toch eene dusdanige zin tot toenadering onzerzyds, welke zelfs eene verbroedering ln 1930 mogeiyk maakte, geenszins vernede rend. De vraag, hoe 't staat met de Bdlgisch- Nederlandsche onderhandelingen, zal on getwijfeld een der voornaamste punten zyn van het groot-politiek debat, hetwelk ln 't komende najaar in de Tweede Kamer zal worden gevoerd. Trouwens, er is niet veel „politieke kyk" noodig om te begrypen, dat de Algemeene Beschouwingen over het Staatsbudget voor 1929 van buitengewoon belang zul len zyn, allereerst ter teekening van de politieke situatie. Het jaarverslag over 1927 van de Alge meene Rekenkamer bevat verschillende toespelingen op de mogeiykheid van cor ruptie, steekpenningen, retour-oommls- sles e.(Lm., by openbare takken van Hoe tal van personen uit de allerhoogste, allereerste kringen van de ambtenarij by dezo misstanden betrokken waren. Minis ter De Geer heeft toen een streng, uit gebreid, zeer ernstig onderzoek beloofd. Z.Exo. van Financiën vroeg respyt van hoogBtens zes maanden om gelegenheid te vinden, de Vertegenwoordiging van rapport to kunnen dienen. Deze termyn loopt eind November rns. af. Valt dus samen met de beschouwin gen over de Staatsbegrooting voor 1929. Het jaarverslag van de Algemeene Reken- kamor over 1927 kan (en zal zeer vermoe- deiyk) een prachtig „aanknoopings- punt" vormen voor de hier-bedoelde be spiegelingen. t Kan byzonder Interessant worden, want by deze uitgebreide „perkara" zijn tal van „reputaties" betrokken. Men heeft zich hier to hoeden tegen de listen en lagen van heer Bureaucratius, den extra-taaion slimmeling, die in den loop des tyds reeds voor zoo heete vuur tjes heeft gestaan en zich telkens mot be wonderenswaardige gladheid wist to red den... Men zy tegen dezen sluwellng thans ge wapend. De publieke opinie moet worden be vredigd. Het vertrouwen in de personen van de magistratuur moet worden her steld of bevestigd. De Voendammer misère mag niet ult- loopen op een er zonder kleersoheuren af komen van de advokaatjes, die tonnen- gouds in-de-wacht sleepten, tenrijl de arme spaarders, de bedrogen kleine luy- den, hun allerlaatste hebben-en-houden ten-offer moeten brengen aan de misda dige praktyken van door gouddorst be- heerechte gewetenlooze rechts-oonsulen- ten, ln wie gedurende langen tyd vertrou wen werd gesteld, omdat zij het „nobile officium" uitoefenden. De personen, die toezicht en controle hebben te oefenen op de leden der Balie, moeten zonder aan zien des persoons hier het tuchtrecht doen gelden. 't betreft hier een maatschappelijk be lang van de ernstigste soort Straks weldra moet de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden hernieuwd. Wanneer dan kan worden gepropa geerd, met bewyzenl, de stelling, dat in Nederland oorruptie ln allerlei vormen wordt gedoogd in de kringen van hen, op wie verantwoordeiykheid rust voor den gang van zaken, ook voor bescherming en voorlichting schenken aan den recht zoekende, dan is het gevaar héél groot dat de communisten triumfen zullen vie ren. Er moet zuivering komen in de at- mosreer. De bewering, dat er „anything rotten in the State" is, mag niet, zon der meer worden afgewezen. Zonder aanzien des persoons moet het zuiveringsproces worden aangevat en doorgevoerd1 Er bestaat alle aanleiding om de Troonrede, waarmée H. M. de Koningin in September a.s. de zitting 1928—'29 van de Staten-Generaal zal openen, met span ning tegemoet te zien. liet laatste jaar, vóór de verkiezing van Juli '29 kan in ons Parlement van buitengewoon gewicht worden. In afwachting daarvan staan wy nu aan don vooravond der huldiging van de Ko ningin-Moeder op haar zeventigsten ge- boorto-dag. Do Koningin zal ln do vol- gende woek van haar reis in Noor- wegen teruggekeerd de gast zyn van hare Moeder op Soestdyk by de viering van het festiin der nobele Vrouw. 't Staat mij nog zóó helder en scherp vóór den geest, dat ln Januari 1879 het ruim twintigjarig Duitsohe Prinsesje, gemalin geworden van den toen twee-en- zestigjarigen Koning Willem Hl, haar in- tooht deed in de Residentie. zy aanvaardde toen een héél zware taak, welke Koningin Emma, als gado, moeder, Regentes, opvoedster, op niet lioht te overschatten wyze heeft vervuld. Aan haar ls 't te danken, dat de band tusschen het in 1879 byna uitgestorven Huis van Oranje en Nederland versterkt is. Zy heeft bestuurd, bestierd, geleld met tact en met hoogmensciheiyke liefde van de nobel ste soort. De oonstitutioneele monarchie van de Oranje's ls voor het Nederlandsche volk mag ook van onpartijdig, onbevangen standpunt worden getuigd een zegen geweest 't Zou mij natuuriyk te ver voeren om deze thesis nu nog te gaan verdedigen. Maar toch wil ik hier nog even byvoe- gen: ook de felste tegenstander van het Koningschap zal niet durven betwisten oordeelt hy eeriyk en objectief dat Koningin Emma ook als Hoofd van den Staat op eminente wyze haar taak heeft vervuld! Mr. ANTONIO. Economisch Weekoverzicht. In tegenstelling met de drukke en be wogen dagen gedurende de maand Juni, kenmerkte de maand Juli zich tot dus verre door zeer kalm verloop ter beurze. Dit la een gewoon verechynsel. De vaoan- tie heeft haar intrede gedaan, en ouder gewoonte worden in het zakenleven al leen slechts de loopendo arrangementen afgedaan, terwijl nieuwe verbintenissen slechts zelden worden aangegaan, of ge reserveerd worden voor den komenden herfst Als gevolg hiervan toont de effec tenbeurs een zeer kalm verloop, en ls te verwachten, dat met het vorderen der vaoantiedagen de ondernemingsgeest eer der af dan toe zal nemen. Hot was echter niet te verwachten, dat ln een betrekkeiyk zoo korte periode een stilstand in den beurshandel in het alge meen zou optreden. Waar nog slechts kor- ten tijd geleden op alle fondsenmarkton opgewektheid heerschte, en de speculatie zulke grooto afmetingen aannam, werd algemeen verwacht, dat het grootste deel van den zomer wel met een jacht naar vermeerdering van bezit, of wel met ze nuwachtig redden van groote verliezen gemoeid zou gaan. en herinnere zich, dat wy op deze plaats meermalen hebben ge- waarsohuwd tegen over-speculatie, omdat naar onze meening het publiek zich over het algemeen ln te grooto engagementen begaf. Wy stonden niet alleen in onze meening, en allerwege heeft de pers waar schuwingen aan do lezers gericht.' Ner gens echter namen de beurzen daarvan notitie, en de koopbeweging, gepaard gaande met beduidende koersstijgingen, werd met kracht voortgezet. Er werd geen geloof gehecht aan de voorspellingen, da de kruik eenmaal zou borsten, en groote verliezen niet te vermyden waren, omdat de geldrulmte geen vrees deed duchten De genomen maatregelen, voornameiyk die der groote credlet-beperklng, hadden geen uitwerking, zoodat met spanning verwacht werd, wat hiervan het einde zou worden. Tenslotte deden zich echter omstandig heden voor, welke voor Bommigen wo pyniyk waren, doch een invloed ten goede vormden op de zenuwachtige gestoldhek vau den beuratoestand. Het eerst kwamon de Europeesche beurzen tot inkeer, hier door gedrongen door de toenemende geld- beperking in do Vereenigde Staten, en de voorspellingen, dat de strengste maa' regelen getroffen zouden worden om de speculatie tot inkeer te brengen. Boven dien verkeerden sommige speculanten, o.a. te Parijs en Brussel, ln moeiiykheden tengevolge van het feit, dat de verbeterde geldsltuatie en de stabilisatie van het be taalmiddel ver boven hot normale tot uiting is gekomen. De buitengewone koopbeweging van verschillende con cerns, waarby de Loeuwenstein-groep we het meest ven zich deed spreken, hac velen verleid om mede van de gelegen held te profiteeren, terwyi uit het oog verloren weid dat de toestand zich zou kunnen veranderen, of onaangename ver- verrassingen bleven inderdaad niet uit staat, zich zouden kunnen voordoen. Deze verressingen bleven inderdaad niet uit, hoewel zy voor de meest bezadigden toch groote verwondering baarden. Op 'hetzelfde oogenblik, dat de speculatie eenigermate tot bezinning kwam, kwam het bericht van Loewenstein's misstap uii de vliegmachine. Dit ongeval veroorzaakte in beurskringen groote ontsteltenis, die om het onverklaarbare van het geval spoe dig begonnen te denken, dat hier van een nieuwe truc sprake was oan de burs in een zekere richting te voeren. Men weet hoe danig Londen, Brussel en Parys onder den invloed van het bericht geraakten, ter- wyi ook Amsterdam niet zonder zorg was. Men was benieuwd te weten hoe de toe stand, welke zich allesbehalve gunstig liet aanzien, zou verloopen. Behalve door het bovenstaande hadden de Europeesche beurzen nog een reden om vrij plotseling een ander richtsnoer te volgen; zy werden nameiyk beïnvloed door den ongunstigen toestand in Ame rika, waar de geldmarkt sterk de aan dacht trok, en aan grooto schommelingen onderhevig was. Alhoewel de factoren ln het buitenland dus niet zeer gunstig waren, bleef de stemming ter beurze te Amsterdam, by de kalmte, welke ook daar heerschte, toch eon vry gunstigen ondertoon behouden, l'hillpslampen werden grif gekocht; aan de soliditeit van dit wereldconcern wordt niet getwijfeld, en zelfs by een kalme markt mogen deze aandeelen zich nog in oen goede vraag verheugen. In Tabakswaarden was op sommige tijd stippen een tameiyk goede handel, voort spruitende uit de gunstige oogstvooruit- ziohten en de daarmede in verband staan de dividend-ramingen. Rubberaandeelen waren eerst wat meer in aanzien, doch deze wllllgte duurde niet lang, omdat de rubberprijzen zoowel ten onzent als te Londen en New-York geen verbetering toonden. Van Petroleumwaarden waren aan dolen Konlnktijke in gunstiger oomdltie nu de plannen vast staan om door een wereld-petroleum-conferentie overproduc tie togen te gaan. De beleggingsmarkt bleef als gewooniyk goed pryshoudend. Schagen. Wekelijksche causerie. Over de nationale veetentoonstelling te 's-Gravenhage, eigeniyk een landbouw opluistering van de Olympische Spelen kwamen wij de volgende mededeelingen doen. De expositie is Dinsdag 24 Juli ge opend en wordt gehouden in de Malie baan. Onwillekeurig brengt de eene gast de andere mee, zy het dan ook om ver schillende redenen. Niet alle mensohen vinden de by woning van de oud-Grieksche spelen, hoewel eenigszins in anderen vorm, het hoogste genot. Er zyn er nog duizendtallen die groote belang stellen in de cultuur van landbouw en veeteelt, om zoo mogeiyk hunne belangen op dat ge bied te bevorderen. Zoo mag de Haag- sche tentoonstelling zich ook in eene groote belangstelling uit het buitenland verheugen. Scharen landbouwers en vee houders uit Amerika en de ons omrin gende nabuur-staten, Frankrijk, België, Dultschland en Engeland, of uit verder .verwyderde oorden: Italië, Polen, Tsjecho- Slowakye, Denemarken, bezoeken thans ons land om vee in eigen land te aan schouwen en te bestudeeren onder welke levensvoorwaarden het daar verkeert Zoo zou het nog wel eens kunnen, dat het ten- toonstellingsbezoek voor zomer-zaken- mensohen van grooter profyt was dan de veel verwachtende Olympische Spelen. Mej. Elsje de Vries, onderwyzeres.aan de O. L. School te Schagen, slaagde Don derdag te Haarlem voor de Hoofdakte. Marktoverricht Aanvoer van vee, groot, wegens gebrek aan gras. Gras bebeerscht op dit oogen blik de markt en ook den prys. Voor de weide wordt er niets gekocht, dus er wordt zoowat tegen alle prijzen verkocht. Het weinige eetgroen, dat het hooiland levert ls voor het bedrijf van geen beteekenls. Het ls haast op voor er mee begonnen ls. Onder zulke omstandigheden is het niet te verwonderen, dat de markt zeer stug is en dat de pryzen langzaam aan ver lagen. De prys van beste vette koelen was vast: 1.06 tot 1.071/», doch van deze laat ste prys waren uitzonderingen, maar toch enkele van die uitzonderingen waren er aanwezig. Voor de goede le kwaliteit werd <1.00 tot 1.05 betaald. De mindere waar liep terug tot 0.76. Nuohtere kalveren gingen nog aL Alles ging per auto naar het Zuiden, de badplaatsen en steden te gen 10 tot 18. Naar schapen, vette, jonge, was nog al vraag, daardoor was de prijs beter dan verwacht was. Door koop lui uit Groningen werd nogal gekocht voor Dultschland, toch waren de pryzen een paar gulden lager dan verleden week. Besteed werd voor oude vette 80 tot 80, voor een-jarige vette tot 84; vette lammeren 22 tot 24, vette varkens met kleinen aanvoer, liepen tot 88 cent, zou ters 82. Ingezonden Mededeeling. Magazijnen te die een oonoert steeds begeleiden. Nu wordt over het algemeen hiervan weinig last ondervonden, tenzy men dicht by zoo'n electrische installatie komt Doch ook de electrische huisinstallaties kunnen storen. Dit is slechts het geval by losse of slechte contacten, zooals op het scha kelbord bH de zekering en de lampen in de fittingen. Hoewel deze normaal bran den kan er toch een los oontaot bestaan, ook in de schakelaars. By deze storingen zal men niet lang behoeven te gaan zoe ken daar het al spoedig opgemerkt zal worden dat de storing alleen optreedt wanneer het licht wordt ontstoken. Een slecht oontact in de Installatie van de naaste buren kan eohter ook nog storing geven. De kraakstoringen van electrische bellen beteekenen niets, daar deze slechts even en met groote tussohenruimten op treden. Eleotrlsohe stofzuigers, ceilwrjj- vers e.d. hulahoudeiyk apparaten, waarby gebruik gemaakt wordt van een motor, veroorzaken een rulsohend brokkelend geluld. Deze storingen worden veroorzaakt door het optreden van vonken tusschen den ooilector en de kooloontacten. Door het sohoonmaken van den collector met zeer fyn omarilpapler en het gebruik van passende kooltjes, welke veerend tegen den ooilector sluiten zal het storende ge luld veel verminderen ol geheel op« houden Nu zUn alle electrische storingen te voorkomen, mits de electrische installaties deugdelijk gemaakt zyn en goed onder houden worden. Een uitzondering maken de electrische trams en de geneeskundige apparaten. Wat deze laatste betreft kan men door overleg met de gebruiken wel bereiken, dat er 's avonds geen gebruik van gemaakt wordt, maar de tramdat la bet ergste, doch daarmee hebben wy Helderschen niet veel te maken. POSTZEGELNIEUWS. HOK EN WAT VERZAMELEN WIJ? Radio-Rubriek. DE STRIJD TEGEN RADIO STORINGEN. Als men zoo eens door ons kleine landje reist moet 't direct opvallen, dat er „bul ten" zooveel minder aan „radio" gedaan wordt dan ln de groote steden. Hetzelfde verechynsel doet zich ook in het buiten land voor. Per 1000 Inwoners tellen de steden t' grootste aantal luisteraars. Dit ls eigenaardig, want juist bulten zyn de om standigheden voor radio-ontvangst veel gunstiger. Het Intensieve gebruik van electriciteit voor kracht, licht, reclame, en geneeskunde in d5 groote steden Is oor zaak van den achtergrond van storingen, Ingezonden Mododoellng. verkrijgbaar bü alle ERKENDE rijwi elhandelaren V/N «4 -Bil1- KLEEDING Toen schrijver deze* al» tienjirlga school jongen met bet verzamelen van poitzegel» be gon, werd allet ingepikt, wat maar even op een poitzegel geleek. Een tiental kleurigs knikkert werd graag gegeven voor een Sl anna-zegel van Haiderabad en een ongebruikts t centavo van Salvador werd met plelxier ge ruild voor een ol ander exotiacb lucifersmerk. Dat kon toen, maar thans, nu de wereld lfl den loop der jaren werd overitroomd met allerhande nieuwe uitgiften, le beperking ge boden. Er zullen nog alechti weinig verzame laar! worden gevonden, dte allee, wat de we reld aan poitzegel* voortbrengt, verzamelen. Men gaat zich van tijd tot tijd aangetrokken gevoelen tot een of meer bepaalde landen tn tracht dan die landen zooveel mogelijk te completeeren. Dat zullen uit den aard dar zaak, ln het algemeen, de landen zijn, waarva* di- poitzegela het gcmakkelijkzt te verkrijgen zijn, en zijn hier In Holland natuurlijk verre favoriet: Nederland en de koloniën Ned.-Indlë, Suriname en Curacao. Daarbij versamelt men dan nog gaarne Europa, dikwijl» echter ook •lechta enkele landen, waarvoor men een be paalde voorliefde heeft opgevat. Groote groepen verzamelaar* bestaan er verder, die slecht* poitzegel* verzamelen, uit gegeven voor 1900, of wel zegel* uitgegeven gedurende den wereldoorlog (i g oorloga- zegela). Weer anderen zijn er, die een of meer lan den „speciaal"- verzamelen, b.v. op typ*®, tandingen, watermerken, kleuren, papiersoor ten, afstempelingen, plaatfouten, enz. enz. Op dit onderwerp hopen we loter nog uitvoeriger terug te komen. Nog weer anderen verzamelen alleen de postzegels van landen, die geen zegel» meer uitgeven, b.v. de Duitsche kleine staten, Bos- nieë, Fiume, Montenegro» Napel*, Sicilië, Australische Staten (thans vcreenigd ln een Unie), Transvaal, Natal, Oranjevrijitaat (thans vereenigd ln een Unie) enz. Enkelen verzamelen uitsluitend luchtpost- zegels; voorts heeft men verzamelaars, die alleen zegels verzamelen, waarop de beeltenis van beroemde mannen, anderen weer: beelden uit de geschiedenis: nog anderen: afbeeldin gen van dieren of landschappen. En zoo kan men doorgaan, want op elk gebied ia ln de postzegels wat te vinden. De Inrichting van een verzameling moet ln hoofdzaak afgaan op eigen Inzicht en smaak van den verzamelaar. De volgende week Iets over de wijze hoe wij onze verzameling kunnen Inrichten an op zetten. I I Motder. ook na het eerste levensfeer is het dagelijksch bad voor uw kinderen geen overbodige weelde. Het dient niet alleen voor het verwijderen ven vuil. el kan het ook in dat opzicht voor kleine kinderen en schoolkinderen hard noodig zijn. Maar het zet ook de huid aan tot behoorlijke functie, hetgeen voor de ge zondheid van groote beteekenis is. Doe daarom uw kinderen lederen dag. het beste 's avonds in bad en droog se daarna 1 stevig af mat aan drogan handdoek.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2