k m K i KADI KAKI 11 i VOOR DE VROUWEN. 'daag»jji. Adspirant-mlnnaar: De tijdsomstan digheden verontschuldigen het, nietwaar als ik vraag hoeveel u aan mejuffrouw uw dochter als bruidschat meegeeft? De Rentenier: De tijdsomstandighe- den verontschuldigen het ook, is het et wint, die het minste aantal strokes noodig als ik vraag hoeveel schulden u hebt? gehad heeft om rond te gaan. Nut van dronkenschap. Om het spel te beoefenen heeft men een zak noodig, waarin zich de noodige Dame (tot dronken bedelaar): Schaam i stokken of „clubs" bevinden. De meest indien hfj geen fouten maakt Zoo is van zeker terrein b.v. het eerste hole bogey 4 en het volgende bogey 6 een ander bogey 8 slagen en bogey voor het ge- heele course van 18 holes 74. Men kan ook inplaats van om holes een stroko oom- petition spelen, in welk geval diegene je jo niet zoo te bedelen? Zeker schaam ik me, mevrouw. Maar ziet u, ik heb er m'n -reden voor, want ik voorkomende is de „driver", die gebruikt wordt wanneer men van de tee afslaat en men een afstand van 200 yards of meer heb een stevigen borrel gedronken, n- wil halen. De driver is geheel van hout dat als ik nuchter ben, denk ik alleen t an vervaardigd. Krijgt men op de fairway inbreken. een gunstige ligging van den bal, dan ge- jbruikt men wederom den driver of de „brassie", die zich alleen van den driver speelt waar veel waterhasards zijn, ge-1 sie-mantelpakje (2), is eveneens buiten- bruikt men een bal die drijft, wat men gewoon gesohikt en ook alléén voor een flaoter noemt, terwijl anders van een de zelfde figuur. Hiervoor gebruike men sinker gebruik wordt gemaakt Het spel het allerbeste een min of meer exentriek vereischt veel oefening en het duurt soms bedrukte.wollen mousseline voor het rokje jaren eer men hot meester is, maar dat en een fraai bijpassende effen mousseline is juist de charme ervan, omdat het steeds voor het jasje. De zak op het rokje wordt de prikkel geeft om het beter te doen. van de effen stof gemaakt en de strik om ie taille van breed bandfluweel. De royale Om een sleohten of middelmatigen spe-1 veeren kraag om den hals maakt een beel- ler kans te geven tegen een goeden spe- dig geheel, maar dan dient er vooral ook lor, heeft men de handicap ingevoerd, die een groote soepele hoed bij gedragen te door elke club voor zijn leden afzonder- worden, anders verzinkt het hoofd te veel lijk wordt vastgesteld. Staat men op han- in 't niet. dicap 18 dan heeft men bij elke hole een Dan voor den morgen en eventueel voor slag tegoed, dus wanneer men bij elke sport, van bedrukte en effen crêpe of hole 6 slagen gedaan heeft worden er mousseline of zephir of welk eenvoudig maar 5 geteld. De hoogste handicap is 24 stofje men wil, het keurige gecombineer- en iemand, die geen handicap heeft wordt de jurkje (8). Ook dit is al weer door z'n Sommige vele dwarslijnen buitengewoon geschikt. Tenslotte om des middags keurig en HET GOLF-SPEL. Een spel-overzlcht Het is merkwaardig dat dit spel, waar van vermoed wordt, dat het zijn oorsprong in Holland had en daarna zijn weg vond naar Schotland, in ons land zoo weirig bekend is. De voornaamste reden hiervan is, dat in ons land deze sport een dve liefhebberij is. Er zijn hier over het Si geaneen weinig golfterrein of „links", zooals de Engelsche term is, en die er z^jn kunnen slechts met de grootste moeite met betrekkelijk groote kosten bereikt worden, tenzij men een eigen auto tot zijn beschikking heeft. Wie het spel ^iiet kent drijft er dikwijls den spot mee en zegt, niet te kunnen begrijpen, dat men dagen lang achter zoo'n balletje aan kan loopen, maar voor hen die meer geoefend zijn en vooral voor de goede spelers heeft het golfspel een charme, die geen andere sport biedt. Hoe wordt dit spel gespeeld? Het terrein bestaat uit goed onderhou den grasvelden, uit struikgewas en schulpvormige kraters, bunkers genaamd een scratch player genoemd. spelers zijn zoo goed, dat zij op plus onderscheidt door een koperen plaat, die staan. Is iemand een plus 2 of 8 speler, I gekleed visites te kunnen maken neme aan den onderkant bevestigd is, waaraan dan beteekent dot, dat hij zijn score 2, men een toiletje als no. 4 en vertoont deze stok zijn naam ontleent. De verdere resp. 8 slagen bijtelt Heeft hij over een Van zware crêpe margin met satijnen ronde bijv. 74 slagen gedaan, dan wor- rug hetzij zwart, bruin of blauw den er 77 geteld. De jongen die den zak maakt men het toiletje no. 4 met een een met „clubs" draagt wordt de eaddie ge- voudig glad rokje. De groote zijden kwas i noemd en deze knapen zfln dikwijls vol moet afneembaar zijn zoodat wanneer men humor; zie de opmerkingen maar eens in het jasje (no. 5) er bij draagt het werkelijk de Sketch en andere dergelijke bladen een tailleur-costuum is. Zoodra men dan moet toepasselijke caricaturen. Golf is een binnenshuis is gekomen en den mante gezond spel, en Is niet zoo vermoeiend als uitdoet, hecht men de kwast even op en tennis, en vooral wanneer men bóven de verliest het rokje zijn min of meer te dertig komt, is het bovjyi dat spel te ver- strakken vorm en past zich volkomen aan kiezen. WAAROM DE TIJGER NIET BANG MEER ia clubs zijn de oleek, welke gebruikt wordt voor afstanden tot 180 yards, de midiron voor 160 yards, de mashle, voor korte af standen en de putter, welke alleen op de tereen wordt gebruikt Is men in de rough of bunker dan gebruikt men de niblick, welke zeer zwaar is en door zijn gewicht gemakkelijker door zwaar onkruid of zand heengaat dan een der bovengenoem de clubs. De golfballep zijn van gespon nen rubberdraden vervaardigd met een wit omhulsel. Indien men op courses bij het gekleede lijfje. KLEINIGHEDEN. BABBELUURTJE OVER MODE. Nog een reis-garderobe. ....Maar nu een garderobe speciaal voor een lange slanke figuur. Hiermee wil ik zeggen, dat de deze week gegeven modellen het mooiste zullen kleeden aan .Die te pas kunnen komen. Een weinig zout water op een versche B.v. dat geruite taftzijde avondtoilet (I). I "^vlek gelegd, doet deze verdwijnen. Een bezitster van een lange lijn zou mis schien keurig kunnen zijn om haar slank- Muggebeten wrijve men in met een Deze bunkers zijn met duinzand gevuld en vormen met slootjes, welke droog o:! met water gevuld zijn, en met verschil lende heggen en andere hindernissen de zoogenaamde hasards, welke de minder geoefenden speler of den nonchalanten „crack" hunne tekortkomingen doen boe ten. Wanneer men begint af te slaan mag men den bal op een hoopje zand leggen zoodat hij wat hooger komt te liggen. Men slaat af van een vierkant, goed ge maaid grasveld, de „tee" genaamd en he doel is om in zoo min mogelijk slagen of „strokee" het eerste „hóle" te bereiken. Dit bestaat uit een zinken koker, die in den grond is ingelaten en waarvan de bovenkant gelijk is met het maaiveld. Het hole is omringd door een buiten gewoon kort gehouden en goed gerold grasveld, de „green" genaamd. Tee en hole zijn, wanneer het een lange hole is, zoo gelegen, dat men met den eersten slag ongeveer 200 yards ver komt, wanneer men den driver gebruikt, en wanneer men goed en recht geslagen heeft komt men op een gelijk gehouden grasveld terecht „fairway" genaamd Slaat men te veel naar rechts of naar links wat bij een rechtschen speler Slice" of „pull" genoemd wordt, of men topt den bal door alleen even den boven kant te raken of komt men te veel onder den bal waardoor hij te veel de lucht in gaat en daardoor niet ver genoeg komt, dan zal men zijn bal in lang gras of heide kruid moeten zoeken en ligt men in de „rough". Van de fairway uit is de green gewoonlijk bij een lang hole in een a twee slagen te bereiken. Op de green aange land behoort in een a twee slagen den bal zijn weg in het hole te doen vinden Men heeft ook korte holes, waarbij men in één slag qp de green behoort te zijn. Lange holes varieeren van 850 tot 500 yards, terwijl de kortere van 150 tot 200 zijn. De greens ztjh beschermd door bun kers of andere hasards, die men trachten moet te vermijden door er overheen te spelen. Wanneer men den bal in het eerste hole heeft geslagen, neemt men hem eï- uit en legt hem op den tweeden tee en speelt dan naar het tweede hole, enz. Het is verboden den bal tusschen tee en hole anders te verplaatsen dan me i een der golfstokken tenzij hij in een sloot terecht komt, in welk geval men den b mag oprapen en met het gezicht naar het hole staand hem over den schouder werpt ten koste van een slag. Ligt de bal in zoo danig struikgewas dat men niet spelen kan dan mag de bal op diezelfde wijze op geraapt en over den schouder geworpen worden tegen een boete van twee slagen. In geen geval mag onder deze omstandig heden de bal dichter bij het hole komen te liggen dan toen hij opgeraapt werd. Het is nu de kunst om in zoo weinig mogelijk slagen rond te gaan. Gewoonlijk speelt men golf met zijn tweeën. Heeft A. over het eerste hole 6 geslagen en B. er 6, dan wint A. het eerste hole en is one up. Ver liest A. het volgende dan zijn de spelers all square. Do meeste golfterreinen in Engoland hebben 18 holes (in Holland 0, die dan twee keer gespeeld worden). Heb ben A. en B. nu 15 holes gespeeld en A. is holes up, dan wint hij de match want al zou bij de laatste drie holes verliezen, dan is hy nog een up boven B. Slaat A. bij hot 17o hol o one up, dan is hij dormy one, wat beteekent, dat als hij het volgen de slechts gelijk speelt, hij de match wint, en dat hij in het voor hem ongunstigste geval, wanneer B. het laatste hole wint, gelijk speelt. Zoo kan men natuurlijk ook dormy, 2, 8 of eenig ander getal staan. Voor elk terrein is er een zoogenaamde bogey vastgesteld, dat is de soore, die de heid te omhullen met zoo'n gesloten lijfje PaP^e van zuivering-zout en koud water, KM Houd M] het schillen uien een tart u«i uuiteoi uui jjj den mon(j. uw oogen zullen dan niet tranen. Leg een klein zakje met ongebluschte kalk binnen in de piano. De snaren zullen nooit roesten. Motten hebben een hekel aan kranten; I goed, in krantenpapier gewikkeld, zal al- tijd vrij van mot blijven. Om koper te reinigen, wrijft men het I met een schijfje citroen en wascht het ver- volgens af met heet water. Koorden van schuiframen moeten min- I steens ens in het half jaar met een vetten doek worden gewreven. Een vijand van nleuwsglorligheJd. Boer (uit den Achterhoek, aan het sta tion een plaatskaartje vragende): Me neer, asteblief een ritoerke? Beambte:: - Waarheen? Boer: Wat gaat oe dat an waor ik hun wil? Toeken des tljda. Mevrouw komt in de keuken en vindt daar „een man". Wat beteekent dat, Mietje, wat moet die man hier?, is de verontwaardigde vraag. Kom, mevrouw, dat weet u ook wel!, zegt Mietje met een knipoogje, u bent er nog jong genoeg voor. Baas boven baaa Mevrouw A.: De jongelui zijn tegen woordig lang zoo bescheiden niet meer als vroeger. Stel je voor, mijn man heeft me pas de eerste kus gegeven, nadat hij mijn vader om m]jn hand had gevraagd. Mevrouw B.: Ik heb de eerste kus een groote slanke figuur. Hiervoor is de pl.m. 7 a 8 cM. onder de natuurlijke taille tSel8lagregen' huweUjkflgüt °P verdeeling van ieder costuum berekend, een kleine figuur zou er te proppig in uitzien, terwijl een lange figuur door deze rijkt), het leuke wijde korte rokje maakt alles goed. En niet weinig goed doet de groote ruit eraan, met z'n verschillende Te huur: twee kamers waarvan één met balcon. Advertentie. met bedden, denkbeeldige goede speler zou verkrijgen, lengte verliest. modellen het let-of-wat „te veel" van haar Uit de kazerne. Sergeant: Muller, wanneer je bij het kruitmagazijn op post staat en er gaat Iemand met een brandende sigaar voorbij, |..wat heb je dan te doen? Muller: Hem toeroepen, dat hij z'n sigaar moet weggooien. Sergeant: En dan? Muller: Dan raap ik hem op en rook het einde zelf op. Dat verandert Vreemdeling (tot een op 't land werken den boerenarbeider): Kunt u mij ook 1 zeggen, waar mijnheer Walter woont? Arbeider: Ik weet het niet, ik heb ook geen tijd. Vreemdeling (zich 't zweet van 't voor- hoofd wisschend): Kan men hier ner- gens wat te drinken krijgen? Arbeider (naar hem toekomend): Ze- I ker, als u 't goed vindt zal ik even met |u meegaan. Jongen: Hier breng ik het pak te rug, dat u mij gegeven hebt, meneer! Baron (verwonderd): Hoe dat zoo? Past 't je niet? Jongen: Ja zeker, maar wanneer ik 't aan heb, kan ik niet met rust over straat loopen; gisteravond zijn my wel Een tijger bang, zal jullie wel vragen. Ja zeker, heel lang geleden woonde er in een groot bosch een tijger, die o, zoo bang waa Het was een heel groote tijger en als jij of lk hem gezien hadden, dan zouden we zoo had' weggehold zijn als onze beenen one maar dragen konden en we zouden niet gedacht hebben, dat de tijger even hard voor ons op don loop gegaan waa Alle woudbewoners wisten wel, hoe bang de tijger was en allen hadden ea plezier in, plotseling voor den tijger uit een schuilplaats te voorschijn te sprin gen en boe! te roepen. Dan maakte de stakker dat hij wegkwam! Voor onweer was hij ook vreeselijk bang. Als hij den doder hoorde ratelen, dan trilden al zijn vijf en zeventig stree- pen. Het was verschrikkelijk en ae arms tijger had gewoon geen leven. Op zekeren dag begon hij genoeg t« krijgen van al dat schrikken en dis voortdurende angst en hij ging naar dea boschtoovenaar, om te vragen of dis hem ook moedig kon maken. De toovenaar daoht even ernstig na en zei toen: „Ja, ik kan je wel dapper ms- ken. Maar dan heb ik een heel groote berg hout noodig. Je moet me lederen dag hout brengen en als het genoeg is, zal ik je omtooveren tot een dappere tijger." Dat vond de tijger best en dag in dag uit zocht de tijger groote takkenbossen bij elkaar en sleepte die naar het hol van den toovenaar. Maar hij voelde zich na een week nog niets dapperder; hü schrok nog even hard, ook voor het kleinste ding, dat onverwacht boe riep en hj(J trilde nog even hard voor het onweer. Den achtsten dag was het erg warm en de de tijger was moe van bet hout- sprokkelen. Hij ging naast een takkebos liggen en voelde zich heel ellendig. Zoo zag een klein grijs aapje hem, dart; boven - hem op een boomtak zat te schommelen. Het aapje grijnsde bi) de gedachte hoe de tijger op de vlucht sou gaan, als het zich ineens omlaag liet vallen. Maar da delijk daarop kreeg het toch medelijden en riep: „Zeg eens groote gestreepte broe der, waarom heb Je zoo'n verdriet" De tijger keek omhoog en vertelde het aapje alles, waarop dit in een hartelijk gelach uitberstte. Toen het uitgelachen was zei het: „O Jt) domoor. Begrijp Je dan niet dat die slimme toovenaar Jou heeft beetgenomen. Hij laat Jou hard voor hem werken en doet niets voor jou terug. En bovendien waar zou Je bang voou zijn? Je bent toch zeker grooter en ster- der dan de meeste dieren in ons woud. Je hoeft voor geen mensch of dier be vreesd te zijn. Dat moet je het heele woud maar toonen. En die toovenaar moest je maar eens een goed lesje geven!" De tijger luisterde heel verbaasd naar de verstandige woorden van het aapje. Het was waar, voor wie of wat zou hij bang zijn. Voor dien toovenaar althans niet. Woedend sprong de tijger overeind, ïolde met groote sprongen naar den oovenaar en at dien op. Daarna vertelde hij luid brullend aan alle wouddiereo, dat hij voor niemand meer bang was. En als Je nu een tijger Hoort brullen» danw eet Je dat hij uitroept: „Ik ben voor niemand meer bang, voor niemand brrt" RAADSELS. Oplossingen der vorige raadsels. Wie het onderste uit de kan wil heb- )en, krijgt bet lid op de neus. Watergeus, Winterswijk, linde, Hoenderlo, ebbenhout, pen en inkt, duit. H Dood, doof, dool, doos. Nieuwe raadsels. XXXXXXXXXXXXX O richtingen. i straat loopen; Het allergezelligste en geestige fanta-1 aea rekeningen gepresenteerd. de kruis- eslijnen komt de naam van Xiets prettigs. XOp de 2de r|j X een ander Xwoord voor X ervaring. X Op de 3de rij Xeen dorp in Noord- X Holland. Op de 4e rij een ander woord voor dankbaar. Op de 6e rij een stad ln Zuid- Holland. Op de 6e rij een soort verbin ding tusschen twee oevers. Op de 7o ry een vrucht. Op de 8e rij ®en ®°°rt P'aah Op 9e rij nog een vrucht. Op de 10e rg een familielid. Op de 11e rij een deel vau een boom. Op de 12e rij een voorzetsel. Op de 13e rij een klinker. n Welk plaatsje in Noord-Holland staat hieronder Ar Den. Goede oplossingen van beide raadsels ontvangen van: F. A. de B.; M. G. D.; W. D.J W. 0. D; A. E.; J. v. E. G.; N. v. G.; L. H.J K.; P. K.; T. W. K; G. L.; A. v. d M-j T. M.; J. J. P. J. O. H, T.j W. T.| G. V. en W. W. Corry Brens. verdeelmcr vnn itvlor r-natnurn hArolronS v-i uuei iag Te lastig.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8