T HERMANlYPELS' HEEREN- en KINDER- wèl beter, niet duurder. Magazijnen te HELDER - SCHAGEN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 2 AUG. 1928. Bij het op 1 Augustus j.1. te 's-Gra- venhage gehouden examen In het Boek houden voor de Middelbare akte (K XII&Q) slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Boon. VERJAARDAG H. M. DE KONINGIN- MOEDER. Ter gelegenheid van den 70sten ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder woei van alle openbare- en versohillende partiouliere gebouwen de Vaderlandsche driekleur. Door het comité tot feestviering van Oranjefeesten uit de Algemeene en Chr. Oranjeverenigingen werd onderstaand telegram heden aan H. M. de Koningin- Moeder verzonden. Aan H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk. Het oomité tot viering van Oranjefees ten uit de Algemeene en Christelijke Oranjeverenigingen te Den Helder, biedt Uwe Majesteit op Uwen zeventigsten ver jaardag eerbiedig hare gelukwenschen aan en wenscht U Gods besten zegen toe. Namens het comité get J. de Jong. STAFMUZIEKCORPS KON. MARINE. Programma van het op Vrijdag 8 Aug voor de Marine-Club van 8—10 uur te geven concert. De muziek zal over Hil versum worden uitgezonden. Pauze. TUINCONCERT door het Heldersch Fanfarecorps. Men schrijft ons: Zaterdag a.s. zal dit korps in Casino onder leiding van haren directeur, den heer Th. C. Lugtenburg, een tuin-concert geven, waarvoor een subliem programma is samengesteld. Gezien de naam en de prestaties van dit korps, met afwisseling een dansje tus- schen de concert-nummers, een heerlijk zitje in den keurig verlichten tuin, doet ons een zeer mooien en genotvollen avond tegemoet zien. Bij ongunstig weer zal het concert in de zaal worden gegeven. Het uit te voeren programma is als volgt: VERPACHTING. Voor het! verloop en de 'ingekomen in schrijvingen verwijten1 wij naar hetgeen onze correspondent te Julianadonp hierom trent in dat nummer mededeelt. DE ROTTERDAMSCHE PLEIZIERTREIN. Dat is jammer! Er is maar 0.6 mM. regen gevallen tusschen 11 en 5 uur gisteren, wat zooveel wil zeggen, dat de „regenverzekerden" èn hun premie kwy zijn èn een regendag hebben gehad. We hadden ze zoo graag, als een soort com pensatie voor het droeve weer van gis teren, hun reisgeld terug gegeven Het heeft zoo niet mogen zijn en de herin neringen aan dezen dag nullen „pleizierreizigers? wel zijn, dat het in Helder altijd regent en koudis,immers dat is onze meest ongunstige reputatie, die we dan gisteren hoog gehouden heb- zullen we nu maar niet eens spreken. Van strandbezoek is natuurlijk niets gekomen en de meerderheid heeft de gezelligheid binnenshuis gezocht.... en gevonden, dat zullen we althans maar hopen. Om 6.42, gisterenavond is de trein weer vertrokken en dat gaf een heele drukte aan het station. DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE HELD. ZWEMVEREENIGING. _Niieititegenstiaamö© heit ongunstige wieeir zijn de wedstrijden van de atilspinaraten van de HeiL'di. Zwemvereenügirig gisterenavond toch doorgegaan en er wias zelfs veel belang stelling voor de diemionstiratiee van de jeug dige Men. Zeer veinmaikelijik was heit nummer knots- zwaaien, waarbij de verschillende d'eelne- mersOsiteürs) zich gecostumeerdi hadden en dlait, dlani ook biz onder in dien smaakt van het publiek viel. Voor dfe wedstrijden] van hedenavond ziet het weer ter vrij wait gunstiger uit en het is dan ook ie voorzien, ctot dé belangstelling hiervoor zeer groot ze® rijm, temeer waar een muziekkorps ter opluistering aanwezig is. Voor het programma verwijzen wij naar het nummer van Dinsdlag. De prijswinnaars vain' de wedstrijden van gisterenavond laten wijl hlerend3r voigcn. Jongens. Ie prijs J. p. G. Fostuma, 55.7 sec. 2© prijs D. Geervliet, 1 min. 5 sec 3e prijs (na loting) H. Buis, 1 min. 5.4 sec. IM eli s j e s. Ie prijs A. Smit1min. 6 sec. 2e en 3e paiijö niet toegekend'. Voor jongens en meisjes: le prijs Pollek en Arnold'. 2e prijs na loting toegekend aan L. Plaatsman eni P. Heiligenberg. 3e prijs r:a loting toegekend aan H. Buis en F. A. Haiuer. Jongens, le prijs A. Esselmen. 2e prijs A. Güliker. 3e prijs D'. Geervliet. Meisjes, le prijs M. J. A. Ruyzen- burg. 2e en 3e prijs niet toegekend. EEN NIEUWE BRANDSTOFFENZAAK Sedert eenigen tijd is voor de Paul Krugerstraat op het terrein van de Ned. Spoorwegen een groote loods verrezen, nu .juist niet tot onverdeeld genoegen van de bewoners aldaar. In deze roods heeft Okke Visser een brandstoffenzaak ge vestigd en doordat aan een en ander nog al voordeelen verbonden zijn, de loskosten zjjn natuurlijk zeer miniem, kan Visser zijn kolen tegen ooncurreerende prijzen leveren. De kolen kunnen aan de loods of de woning daar vlak tegenover, Polder weg 32, besteld worden. Ook bestellingen voor turf worden aangenomen. WRIGLEY'S P.K. RECLAME. In den loop van de volgende Week zal in onze plaats huis aan huis een monster Wrigley's P. K. kauwgom worden be zorgd. Deze monsterdistributie heeft door geheel Nederland plaats, waarvoor in totaal bijna twee millioen stuks gebruikt worden. In afwijking van vorige jaren is ditmaal de kunst aan de reclame dienst baar gemaakt, doordat n.1. bij elk monster een kaartje bijgevoegd is, dat ontworpen werd door de bekende kunstenares Jo- hanna Coster. Dit kaartje is zoo gemaakt, dat het in drieën gescheurd kan worden, waardoor het bovenste deel een plaatje voor de kinderen, het middelste een porte feuillekalender voor vader en het onder ste een boekenlegger voor moeder of groote zus wordt. HET DORUS RIJKERFONDS. Heit Hoofdbestuur van het Helden der Zee-fonds JDorus RijkerS" stelt eir prijs op té verklaren, diait hét. persbericht omtrent een' zeer belangrijk legaat van. Mej. Var» Weel niieit van hem, noch. van' den notaris afkomstig ik Van gistermorgen 811 uur viel er 2.8 mM. LICHT EN SCHADUW. Zij, die erg verlangden naar water en die meenden, dat na de paar dagen hitte er minstens zeven magere jaren zouden volgen, hebben hun zin gekregen en er is water gevallen. Bakken vol en uren achtereen. En ik geloof, dat ze nu weer verlangen naar zon, want naar ze meenen, zullen er anders weer minstens zeven magere jaren volgen. Het is er haast mee als met een kind, dat zich eerst volgestopt heeft met sausjes, nu eindelijk eens verlangt naar een zak met zuurtjes, tot het zich ook daar mede weer oververzadigd heeft en dan weer naar andere vleeschpotten verlangt. Het is een verzadiging van het een of het ander, doch als je op de zuchten zou moeten afgaan, dan zou er altijd gebrek zijn, doch intusschen gedijt het klagende wezen steeds goed en wordt al dikker en dikker* Gelukkig is er nu voor olck wat wils geweest. Zij, die de zon liefhebben om haar stralende kracht en haar leven wek kend fluïde en om haar tooverpalet rnet de honderd kleuren, zij hebben zich dagen lang kunnen verlustigen. En z(i, die het gauw te benauwd heb ben en meenen, dat van regen alle zegen komt, ook zij hebben zich daarin kunnen verlustigen. De partijen staan nu weer quitte, Misschien, dat nu de gulden middenweg ons lot zal kruisen. Tusschen de buitjes door een zonnetje. Dan is er van beide kanten reden tot mopperen en reden tot blij zijn. Beide partijen blijven in evenwicht en ais het niet een verschijnsel was, dat het altijd evenwichtige ten slotte ook verveelt, dan zou men kunnen spreken, dat de ideaal toestand was ingetreden. Nu de vacantie eigenlijk pas goed is begonnen, komt het, dunkt me, velen erg onpas, dat Pluvius zjjn hebbelijkheden den vrjjen teugel laat Zoo was 't Woensdagochtend een zielig gezicht een groep kinderen op de boot te zien weg trekken naar Schoorl om daar een dagje door te brengen. Een erg montere stemming kon er niet zijn, on danks de muziek, die poogde er nog wat blijheid in te tooveren. Het scheen echter of zelfs de muziek ook beïnvloed werd, want het was alsof tusschen de opgewekte tonen door iets in mineur zich daartus- schen strengelde, zoodat alles nog een somberder tint kreeg. Zij, die zich tegen regen verzekerden, toen ze in Rotterdam een kaartje namen om op 1 Augustus met den goedkoopen trein naar Helder te trekken, kunnen, ondanks den regen, toch nog^en vroolijk gezicht trekken in het vooruitzicht en het weten, dat ze dat reisje dan nage noeg voor »niks« hebben kunnen maken. Eigenlijk is de spoor nog niet voldoende kaufmfinnisch aangelegd. Als ze iedereen tegen regen verzekerde en de verzeke ringspremie legde op den vrachtprijs, zonder natuurlijk te zeggen, dat ze daar mede den vrachtprijs had verhoogd, dan geloof ik, dat die treinen steeds barstens vol zouden zitten. En dat niet alleenze bevorderde tevens, dat de reisgezellen altijd een vroolijken snuit zullen trekken. Want regent het, dan glunderen ze, om dat ze weten, dat het reisje «noppes» kost, want de spoorwagen betaalt het reisgeld terug. En schijnt de zon, dan ligt het voor de hand, dat ze blijde snuiten heb ben. En als je een pleizierreisje maakt, is het aardiger voor de stadslui, die je ontvangen.dat je een vroolijke snuit trekt, dan dat je de lip op het zevende knoopsgat laat hangen. Als ik nog eens directeur generaal vr.n de spoorwegen word, dan beloof ik, dat ik het in die richting stuur. Want een pleiziertrein en daarin niets dan hangende lippen, dat is niet om uit te staan. In elk geval behoeft mijn advies niet eens 36 stuivers te kostenik geef het gratis in de hoop van de hangende lippen te zullen zien verdwijnen. Ik lees daar net in het advertentieblad, dat honderden uit Rotterdam hierheen waren gekomen, doch dat van teleurstel ling geen sprake was en men veronder stelde, dat het kwam, door dat er vele regenverzekeraars onder waren. Alweer een stevig argument dus om mijn advies op te volgen. Dat op zoo'n somberen dag een mensch nog zoo'n helder oogenblik kan hebben! Zoo zie je, dat het licht steeds een schaduw werpt; misschien dat somberte ook weer het licht in zich draagt. Onze voorouders wisten dat blijkbaar wel, want van hen is de zinspreuk achter de wolken schijnt de zon. SCHOENMAKERS-VACANTIE. Men verzocht ons plaatsing van, de vol gende samenspraak, waarvoor wij gaarne met het oog op het goede doel eenige ruimte afstaan: Man: „Vrouw, wil je er om denken, den schoenmaker te vragen om Maandag aan te willen komen, want voor ik met vacantie ga, moeten mijn schoenen in orde gemaakt worden." Vrouw: „Maar man, hoe zit dat nou niet je? Heb je dan in de „Heldersch© Courant" niet gelezen dat de schoenma kers met vacantie gaan?" Man: „Wat zeg je vrouw, gaan d'e schoenmakers met vacantie, nou die dur ven wat, dat heb ik nog-nooit gehoord, schoenmakers met vacantie." Vrouw: „Wel man, het lijkt wel of je er niet over te spreken bent; zelf tel je de dagen, die er nog aan je vacantie voorafgaan. Gisteren nog zeg je „geluk kig nog een goede week en wij kunnen er heerlijk van genieten", en waar je nu zelf zoo naar verlangt, zou je dat een an der misgunnen? Neen man, zoo egoïstisch kan je niet zijn, ik voor mij vind 't flink van de lui, dat ze 't durven beginnen. Wat nog nooit gebeurde, moet dan maar eens eenmaal plaats vinden. Ze zitten tooh ook een heel jaar lang op hun drie poot, ik gun 't hun van harte." Man: „Nou, nou vrouw, je bent wel be zig met me op mijn nummer te zetten, maar ik wil erkennen, dat je volkomen gelijk hebt, ik heb mij dan ook wat on doordacht uitgelaten, wat eigenlijk kwam, omdat niemand er ooit van gehoord heeft, dat ook schoenmakers aan vacantie dach ten, zaar zooals je zegt, waar ik zelf ver heugd ben als mijn vacantie er is, wil ik deze aan anderen, niet misgunnen." Vrouw: „Hé man, ik ben blq dat van je te hooren, nu ben je weer je zelf en je schoenen zal ik straks zelf wel even aanreiken bij den schoenmaker, dan ko men ze vast van de week nog in orde en kan ik den schoenmaker meteen nog wat bemoedigen, want je moet weten er zijn er nog onder hen, die er niet aan mee doen en nu zijn ze een weinig bevreesd dat de vacantie hun een klant kan kosten en dat zou toch jammer zijn voor hen, nu zij den moed- hebben om met een eeuwen oude sleur te breken en zich opmaken om eens wat van die natuur en het leven te gaan genieten, waar zij een' jaar lang voor hebben gespaard." Man: „Nou vrouw, als je heen gaat, wensch hen dan ook van mij een genoegd lijke vacantie en ik hoop, dat alle huis moeders over hen zullen denken als jij." Binnenland. Huisvrouwen! Bedenkt, dat vleesoh in warme dagen, vooral bij ondoelmatige bewaring, spoe dig in bederf kan overgaan; dat zulks onder meer geldt zoowel voor gekookte als voor versche levers, ook al zijn deze bij de keuring tegelijk met het geslachte dier goedgekeurd; dat het eten van bedorven vleesoh en van bedorven levers zeer ernstige onge steldheden, soms met doodelljken afloop, tengevolge kan hebben. NEDERLANDSCH TOERIST OMGEKOMEN. Bij het beklimmen van een berg in de buurt van Comballaz (Fr.), heeft de heer G. H. Lulofs, uit Hilversum, doordat hij van een overhangende rotspunt afgleed, een doodelljken val gedaan. TE VERIN ZEE. Eén slachtoffer. Dinsdagochtend omstreeks half elf zijn aan het strand te Kijkduin bij Schevenin- gen twee jonge dames die aan 't zwemmen waren, door de sterke zuiging te ver in zee geraakt. Twee mannen, die op het strand liepen, zagen het gevaar, waarin de meisjes ver keerden en begaven zich oogenblikkelijk te water. Het gelukte een der meisjes op het strand te brengen, zij het dan ook met groote moeite. Zij was echter buiten be wustzijn en werd ter verpleging in het Roode Kruis-ziekenhuis opgenomen. Het andere meisje, de 19-jarige Cato A„ wonende aan de Prinsengracht te 's-Gra venhage, kon echter niet meer gered wor den. Zij was te ver afgedreven. MET ELECTRISCHEN STROOM IN AANRAKING. Maandagavond is in het laboratorium van de Nederlandsche Seintoestellen- fabriek te Hilversum de assistent P. Bol leur met een leiding van 200 volt in aan raking geweest. Bij overbrenging naar het diakonessenhuis is hij overleden. „STOEIPARTIJ". Twee jongens van 16 en 18 jaar waren Maandagmiddag in het Vondelpark te Amsterdam slaags geraakt. In plaats van een boks- of worstelpartij, werd in dit geval een tweestrijd op het mes geleverd. Een 18-jarige jongeling dreef de balda digheid zóóver, dat hij op een gegeven oogenblik zijn tegenstander met zjjn zak mes in den arm stak. Er ontstond een he vig bloedende wond, wat er op wees, dat een slagader geraakt kon zijn. Dadelijk werd het slachtoffer van den G. G. en G. D. naar het Tesselschade Ziekenhuis vervoerd. Men vreesde voor zijn leven. DE DIEFSTAL IN HET AMSTEL- HOTEL. In het Amstelhotel te Amsterdam zijn, zooals reeds gemeld is, van een Engelsch echtpaar een aantal diamanten en gouden sieraden gestolen, ter waarde van onge veer 30.000. Het is thans gelukt, een deel van deze sieraden op te sporen bij een opkooper. LIJK GEVONDEN. Op een kamer te Amsterdam is het lijk van een 57-jarigen dokter uit Schevenin- gen gevonden. Het is naar een gasthuis vervoerd. Sporen van geweld waren niet aanwezig. HAVENARBEIDER TOT EEN JAAR VEROORDEELD. De rechtbank te Rotterdam heeft Maan dag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 42-jarigen havenarbeider O. F. M„ die op 20 Mei j.1. bij een inbraak aan de Ge dempte Kamemelkshaven op heeterdaad werd betrapt en op zijn vlucht door een rechercheur werd neergeschoten. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis. HOEDT IJ VOOR ZAKKENROLLERS. Het blijkt, dat de waarschuwing in vier talen om op zijn hoede te zijn voor zakken rollers, welke waarschuwingen men thans in het Olympisch Amsterdam overal aan geplakt ziet, niet overbodig is. Een gan- sche zwerm van dit geboefte, nationale en internationale zakkenrollers schijnt zich als een plaag over de stad verspreid te hebben. Het regent aangiften van be roofden, landgenooten en vreemdelingen, bij de politie. Al heel wat portefeuilles, portemonnaies, min of meer belangrijke geldswaarden of kostbaarheden inhouden de, ook horloges, zijn door de langvingers aan de zakken der eigenaars ontfutseld. Zij „werken" op straat, in de tramwagens, in de cafés, in het Stadion, overal waar het maar druk is. Reeds heeft de politie vier van deze gauwdieven in handen kun nen krijgen, namelijk twee Italianen die zij met toegewijde medewerking van het publiek op den Overtoom, na betrapping op heeterdaad, inbrekende, en twee Fin nen, die Dinsdag in den namiddag bij een oploopje op het Rokin door burgers ge snapt werden terwijl zij bezig waren de zakken van een ouden man te ledigen. Het groóte aantal „geslaagde" zakken rollerijen geeft echter allen grond voor het vermoeden, dat de stad nog lang niet gezuiverd is. De politie kijkt scherp uit, maar is voor het onschadelijk maken van de bende voor een groot gedeelte aan gewezen op de medewerking van het publiek. ZAKKENROLLERS IN HET STADION. Een Duitscher is op de overdekte tri bune in het Nieuwe Stadion een kalender boekje, inhoudende 90 Mark en een passe- partout ontrold. Een inwoner van Bloemendaal is op de overdekte tribune in het Nieuwe Stadion een portemonnaie, met pion. 10 ontrold. Ingezonden Mededeeling. Een deelneemster aan de Olympische Spelen is op de deelnemorstribune eeD portemonnaie inhoudende 26 ontrold. t Een Inwoner van Bloemendaal is ver moedelijk ln de sohermzaal van het nieuwe Stadion een portefeuille, inhou dende pl.m. 800 aan Hollandsch- en Fransch geld en een legitimatiekaart van het N.O.O. ontrold. Een Amsterdammer is in 't nieuwe Sta dion een portefeuille, inhoudende pl.ru. 10 ontrold. OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Dinsdagavond is een ruim 20-jarige schippersknecht uit Den Haag nabij het stoomgemaal De Leeghwater te Haarlem mermeer, van een motorvrachtschip ge vallen en to de Ringvaart verclrontoen. Hiji bestuurde beti schip, terwijl de schipper en een andere knecht in de roef het avondeten gebniikten. Toen do schipper weer op het dek kwam, bemerkte hij, dat zijn knecht, die aan het stuur had gestaan, verdwenen, was. Hij zag hem daarop op eenigen af stand zwemmen, maar haast op hetzelfde oogenblik zonk de drenkeling in de diep te. Onmiddellijk werden reddingspogin gen aangewend, echter zonder succes. Het lijk is vanmorgen gevonden. Ver moed wordt, dat de knecht bij het schep pen va neen emmer water over boord is gevallen. AUTO-ONGELUK. Maandagnacht kwam nabij Hoogkarspel een luxe-auto uit de richting Enkhuizen in woeste vaart aangereden. Even later hoorde men een geweldigen knaL Het bleek, dat de auto, waarin chaffeurs van de autobusfirma Kok en Van Meurs te Hoorn waren gezeten, een telegraafpaal finaal onderste boven had gereden. De schok was zoo hevig, dat menschen, die een eind verder woonden, met sohrik wak ker werden en naar de plaats van het ongeluk vlogen. De auto lag geheel en al uit elkaar; de wielen lagen een eind verder. Van de inzittenden was er een bewusteloos, een had een gat in de wang, de derde had zijn schouder gekneusd en de vierde bleek met den schrik te zijn vrij gekomen. Lajter is het viertal met een andere auto naar Hoorn vervoerd. Buitenland. EEN UITBREKER. De misdadiger Verhoff, die 2 Juli j.1. met een ander uit de strafgevangenis Son- nenburg ontsnapt is, werd 26 Juli p.1. te Langenöls opnieuw gearresteerd. Gisteren nacht is hij, met niet meer dan een hemd aan, wederom ontsnapt. H'j had te Sonnenburg reeds 8 jaar van zijn straf, die 5 jaar bedraagt, uitgezeten en heeft nu te Langenöls de tralies door gesneden. KNOEIERIJEN MET SPOOR KAARTJES. In Dultschland. Te Breslau zijn uitgebreide knoeierijen met spoorkaartjes ontdekt. Tegen tien ver dachten is een instructie geopend en men vermoedt, dat er nog veel meer mede plichtigen zijn. De aanlegger van het be drog is een zekere Tschernik, te Breslau wonend, die Maandag is gevangen geno men. Zijn voornaamste medeplichtige is een spoorwegambtenaar, die hem gebruik te biljetten, welke aan de controle waren afgegeven, in handen speelde. Tschernik wist de biljetten dan zoo „op te poetsen", dat ze er uitzagen als ongebruikt. Met zulke biljetten stuurde hij dan zijn handlangers naar stations, waar zij onder voorwendsel, dat zij de kaarten door om standigheden niet hadden kunnen ge bruiken, het daarop aangegeven bedrag terug vroegen en meestal ook kregen. Daar altijd kaarten over lange afstanden werden aangeboden, waren er groote be dragen mee gemoeid. Het bedrog moet al jaren hebben geduurd, doch daar alle verdachten inlichtingen weigeren, is op geen stukken na te zeggen voor hoeveel de spoorwegmaatschappij is benadeeld. De knoeierijen zijn dezer dagen te Leip- zig ontdekt, waar een handlangster van Tschernik, een 22-jarig meisje, zoo bru taal optrad tegen een spoorwegambtenaar, die haar niet dadelijk het geëischte be drag wilde uitbetalen, dat deze er de po litie bijhaalde. Het onderzoek bracht toen aan het licht, dat het aangeboden kaartje was „opgepoetst" en al gebruikt was. Se dert dien heeft een verder onderzoek ge leid tot de ontdekking van het bedrog op groote schaal. Op het station Friedrichsstrasse te Ber lijn zijn, evenals te Breslau, knoeierijen met spoorkaartjes ontdekt. Een beambte is in hechtenis genomen. J. Ord Humes. Haideschacht", F. Holstein. J. Fucik. F. Popy. F. Dunkier. 1 Naworth Castle, Marsch 2. Ouverture zur Oper. „Der 3. Winterstürme, Walzer, 4. Tes grands yeux. 5. Le Freischütz, Fantasie, 6. Ouverture Ein Morgen, ein Mittag, pin Abend in Wien, F. -v. Suppé. 7. Ballet des parfums. F. Popy. 8. Fantasie Der Fliegende Hollander, R. Wagner arr. F. Blumentritt. 9. K. M. Défileermarsch, A L. Hazebroek. 1. Royal VaLnqueu, Marsch, J. Volant 2. Fête Provenqale, Ouverture, F. Popy. 3. Les Frissons, Scènes de Ballet, G. Gadenne. 4. Romance pour Saxophone Alto, G. H. J. v. d. Bogaerde. 5. Brise d'Italie, Wals, Cribeillet. 6. Une Soirée d'Automne ane Ardennes, Fantasie J. Govaert. 7. Colonel Bocey, Marsch, Kennel J. Alford. 8. Finale. Door den Ontvanger der Registratie en Domeinen werd gisterenavond te Koe gras in het openbaar verpacht: De Balgzandpolder in 10 kavels met de daar groeiende mosterd, haver en gerst, de Balgzanddijk, de hooge berm langs het Balgzandkanaal van Kooisluis tot Van Ewijcksluis, alsmede een perceel bouw land te Westerland op Wieringen, een en ander voor het jaar 1928. b6Doch alle gekheid op een_istokje, er zijn met den pleiziertrein uh Rotterdam 74 reizigers meegekomen, n.1. 146 2e kl. en 601 3e kl. passagiers. Overmatig di uk was het niet in de stad. Op zonnige dagen heeft het stadsbeeld met zoo n vreemde lingeninvasie Zondagscachet, familie leden die in Zondagsche pakjes mei de logé's door de straten flaneeren of het strand en de duinen opzoeken. Daarover Hinderniszwemmen 50 M. Touwtrekken. Knotszwaalen. Robinson. KLEEDING

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5