T TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS Dinsdag had da ploohtlge teraardebestelling plaats van den overleden Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst. De kist met hst stoffelijk overschot wordt uit het palels gedragen. Onder de deelnemers aan de Zellwedstrl|den, welke Maandag en Dinsdag op de Zuiderzee en het Buiten Y werden gehouden, bevond rich ook Prins Olaf van Noorwegen. ZI E (rechts) tijdens ket schutten in de OMnjeslulten. VAN ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1928. Binnenland. EEN SPREKENDE HOND. De heer P. Goedhart, oud-directeur van een hoogere burgerschool vertelt in het Vaderland als volgt van een sprekenden hond, een bastaard fox, eigendom van den heer Van Hilst, Kastanjelaan 8 te Arnhem. Diens dochter, 19 jaar oud, heeft de ca paciteiten van Willy ontdekt en is de eenige, die den hond tot spreken kan brengen. Willy zit naast zijn meesteres op den stoel en terwijl wij zaten te praten over den hond, nam zij zijn snuit in haar hand en vroeg toen: hoeveel is vijf en zes? Prompt antwoordde Willy: ellef, met een soort basstem „Ellef" zeer duidelijk verstaanbaar. „Hoeveel is fl en 6?" Met dezelfde bas stem: twalef. „Wat is dit?" en de hand werd op de tafel gelegd. „Tafel". Mevrouw Van Hilst vertelde, dat de hond smeekend zeide: „Mamma, geef mij een suikertje". Inderdaad deed hij dat. „Ik heb niets", zeide zij. Willy antwoordde: „je hebt wel wat". Mevrouw weer: „je bent een dwin- gerd". Het antwoord van Willy luidde: „dat ben je zelf. Ik zal het aan papa ver tellen". Toen kreeg de hond een stukje koek. Men vroeg hem: „Wat wil je worden?" Het antwoord was: .Advocaat". Waarom? „Ik kan goed babbelen". Dit alles werd zeer duidelijk gezegd, terwijl mej. v. Hilst de hand om den snuit van den hond hield en telkens bij elke nieuwe lettergreep de hand toedrukte. Mej. v. Hilst begon toen te zingen en haar fijn stemmetje werd begeleid door de grove stem van den hond: „Overal overal, waar de meisjes zijn (bis), daar is het bal". Antwoord: Agatha. „Waar woont ze?" Antwoord: Op den Velperweg. „Hoe heet de stad?" Antwoord: Arnhem. „Waar woon je?" Antwoord: Kastanjelaan. Mijn schoonmoeder kon zich niet lan ger inhouden en zeide: „Je bent een lieve hond", waarop tot onze verbazing het ant woord kwam: „Ja, mevrouw, dat weet ik wel". „Hoe heet de pastoor?" Antwoord: Pastoor Van BerkeL „En de dokter?" Antwoord: Dr. Van der Helde. „Wat zeg je tegen hem?" Antwoord: Dag, dokter. „Wat is mama van je?" Antwoord: Schatteboutje. „Wat lust je graag?" Antwoord: Appelen met aardappelen. Hier begon Willy te lachen en zeide toen: Varkenscarbonade. Werkelijk en warempel: hij lachte en telkens als wij hem weer vroegen: lach eens, trok hij de wan gen weer op en grijnsde beminnelijk, ter wijl hij zijn heele gebit vertoonde. „Hoe heet de eerste maand?" Antwoord: Januari. Een ander versje, dat mej. v. Hilst zong, begeleid door de bromstem van den hond, luidde: Papa is dronken Papa is zat hij heeft te veel gedronken van dat lekkere nat. Wij meenden, dat de prestaties van Wil ly in Engeland beter gehonoreerd zou den worden dan hier, maar dat het dan noodig zou zijn, den hond Engelsch te leeren. Mej. v. Hilst was daarmee al bezig geweest en vroeg den hond, of hij En gelsch kon spreken, waarop Willy ant woordde: „I cannot". „Wat Is er laatst gebeurd?" len. „Wat heb je toen gekregen?" Antwoord: Karnmelksepap van mama. „Hoe heet de Koningin?" Antwoord: Wilhelmina. „En de Prins?" Antwoord: Prins Hendrik. „Nog wat?" Antwoord: van Mecklenburg. „En de Prinses?" Antwoord: Juliana. „Waar wonen die?" Antwoord: te 's-Gravenhage. „Waar woont Anna?" Antwoord: in Amsterdam. „En oom Johan?" Antwoord: Antwerrepe. „Hoe laat ga je naar bed?" Antwoord: Hallef ellef. „Hoe laat gaat Anna naar bed?" Antwoord: Hallef twalef. „Waar ga je Zaterdagavond naar toe?" Antwoord: Hallef acht in het bad. „Waar wordt je dan gewasschen?" „Heb je geloot?" Antwoord: Ja, mama. „Welk nummer trok je?" Antwoord: Honderd twalef. „Wat wordt je nu?" Antwoord: Generaal. „Wie commandeer je dan?" Antwoord: Soldaten. „Wat doen de soldaten?" Antwoord: Té tè té!.... té tè té! Deze vragen werden gesteld en de ant woorden gegeven in tegenwoordigheid van mevr. v. Hilst, mej. v. Hilst, mijn schoonzuster, mijn dochter en mij. Ant woorden gegeven in duidelijk verstaan bare bewoordingen. De hond lacht en spreekt. Spreekt zóó dat wij voortdurend gedwongen worden aan te nemen dat hij begrijpt, wat hij zegt en er plezier in heeft. Hy weigert nooit en lacht nu en dan. VLOT GEBRACHT. Uit Vlissingen mieldt men d.d. Donder dag: Het Fransche stoomschip Yalou is vlot gebracht; het wordt naar Rammekeius gesleept. Buitenland. Ernstige ontploffing in een raffinaderij. 8 dooden; 15 zwaar gewonden. Vincemnes (Indiana), 2 Augustus. Ten gevolge van een ontploffing in een ben- zine-raffinaiderij te Laurensville, zijn 8 ar] eiders gedood en 16 anderen zoo zwaar 'gewond, dat hun toestand hopeloos is. Terwijl een aantal menschen den brand bestreed, die door de ontploffing was ont staan, gebeurde er nog een ontploffing, waardoor deze menschen brandende ben zine op zich gekregen. Sommigen zagen er uit als brandende toortsen. EEN DRAMATISCH TOONEEL OP EEN LOCOMOTIEF. Toen Maandagavond de trein van Na pels naar Foggia met groot e snelheid Acerra naderde, zag de stoker plotseling den machinist in elkaar zakken, waarbij hij zich aan een» versnellingsLruk vast greep en de rem losliet. De stoker wierp zich dadelijk op den machinist, steunde hem, maakte zyn hand los van de kruk en remde, waardoor hy een ernstig on geluk wist te voorkomen. By aankomst te Acerra bleek de machinist dood te zyn. Hij was door een beroerte getroffen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. In den omtrek van Rome is een ben zinereservoir van een auto, die tegen een boom gereiden was, ontploft. Twee men schen. uit de auto werden gedood, drie zwaar gewond. Het voertuig verbr/tnddie. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Woensdagavond is de sneltrein van Parijs naar St. Brieuc in het station Le Maans ontspoord, waarby de locomotief en de tender omsloegen en drie postwa gens en een passagiersrytuig in elkaar schoven. Tot dusver, zoo seinde Belga Donderdagochtend, zijn er zes dooden en elf gekwetsten, van wie er eenigen in ern- stigen toestand verkeeren. de Koningin-Moeder werd 2 Aug. 70 jaar, ter gelegenheid waarvan door Vrint bovenstaand schilderf) werd vervaardigd. den achtergrond de loodsen van de Kon. Nederl. Stoomboot-My. V.l.n.r.1. De heer van Beek, Comm. v. Politie; 2. De heer Six Dykstra, le luit.-adjudant van Z. Exc.3. Dr. Rutgers, de nieuwe Gouverneur van Suriname4. De heer Morpurgo, oudste lid van den Raad van Bestuur6. Mevr. Rutgers6. De heer Drielsma, voorz. v. d. Kolon. Staten en geheel rechts Hoofd-Inspecteur van Politie Buillab. „Hoe heet je meisje?" Antwoord: Ik was van de trap geval- Antwoord: Op de badkamer. Kleuterzorg. Op 30 Juli werd te Arnhem in tegenwoordigheid van y«ie autoriteiten het gebouw „Zonlicht" officieel geopend, dat in bruikleen j'is gegeven aan de Vereen. „Kleuterzorg" om te dienen als dagkoloniehuis met een daaraan verbonden open lucht bewaarschool. KonlnglnlEmma 70 Jaar. H.M. De aankomst van den nieuwen Gouverneur Dr. Rutgers te Paramaribo op 30 Mei 1928. De Jodenbreestraatop Officieel© opening van de Olympische Spelen. Zaterdag werden de olympische spelen officieel door Z. K. H. Prins Hendrik geopend, waarna een groot défilé plaats had. Wy geven hierby het hoogtepunt der plechtigheid, n.1. het mo ment waarop Ir. Harry Deals, met 2 vingers van zyn rschterhand en de linkerhand aan de vlag de Olympische eed aflegt. •tw—

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5