GEMENGD NIEUWS VERWARMING RAADHUIS. In de vergadering van den Raad van 29 Juni werd het voorstel van de fractie „Gemeentebelang" (uitgezonderd wethou der Bok) om de verwarming van het raad huis met gas om te zetten in eene met vaste brandstof in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Bedoeld prae- advies is thans verschenen (bijlage .86); wij ontleenen er het volgende aan: Gedurende de maanden October 1927 tot en met April 1928 is verbruikt 65297 M8. gas, dat is, tegen 4 cent den meter, voor een bedrag van 2611.88. De verwar ming met ookes voor de Vakschool voor Meisjes over hetzelfde tijdvak kostte 2016.85, voor het Tehuis voor Ouden van Dagen 1805.Evenwel bedraagt de ku bieke inhoud van het Raadhuis 4600 M3., van de Vakschool 5600, van het Tehuis 8700, waaruit, naar B. en W. zeggen, blijkt, dat de verwarming met gas 1.58 maal zoo duur zou zijn dan die met ookes. Hierbij wordt evenwel de belangrijke faotor ver waarloosd, dat voor verwarming met ookes een extra-bediening noodig is. In het Raadhuis is die niet noodig, doch zou men daar over gaan tot verandering der in stallatie, dan zou iemand voor de verwar ming moeten worden aangesteld, omdat de beide bodes er geen tijd voor hebben. Ver der zou een bedrag voor rente en afschrij vingskosten moeten worden in rekening gebracht, hetgeen door B. en W. getaxeerd wordt op 6000.—. B. en W. meenen bovendien te kunnen duidelijk maken, dat er, wanneer men de financiën der gemeente en die der gas fabriek als één geheel beziet, in het geheel geen voordeel, doch eerder nadeel, zou ontstaan door wijziging. Indien het raad huis niet met gas zou worden verwarmd, zou dat voor de gasfabriek een vermin dering van uitgaven brengen van f 450.65, waartegenover staat een mindere ont vangst van f 2611.88, zoodat het directe nadeel is 2161.88. Indien aan de gas fabriek een matige winst gegarandeerd werd en het gas voor het raadhuis tegen b.v. 2l/i cent geleverd werd, zou de uit- fave ongeveer gelijk zijn aan die voor 'akschool en Tehuis. Tegen een derge- lijken gereduceerden prijs is bij den Raad evenwel nogal bezwaar gemaakt tijdens de begrooting. B. en W. merken hiertegen over op, dat er wel gasfabrieken zijn, die aan broodfabrieken bijv. ook gas leveren tegen een prijs van 8 cent, zoodat het wel toelaatbaar kan worden geacht gas tegen een prijs van 2V» cent aan het raadhuis te leveren. Maar ook bij handhaving van den prijs van 4 cents (waarvoor wij, zeggen B. en W., tenslotte toch wel gevoelen, omdat dit een prijs is, waartegen op den duur, even ais b.v. in Amsterdam, levering van gas voor verwarming aan ledereen moet ge schieden), zijn de kosten niet zoo hoog. dat daarom tot wijziging der installatie moet worden overgegaan. Tot staving van dit oordeel wordt dan nog naar voren ge bracht, dat men met gasverwarming ge makkelijker versohlllende lokaliteiten re- Selen kan in een periode, waarin voort- urende verwarming niet meer noodig is. Men kan dan op koude dagen een of meer dere lokaliteiten afzonderlijk verwarmen, hetgeen met een verwarming door ookes niet het geval is. Bovendien zal de af name van een zoo groot kwantum gas het gebruik daarvan door de ingezetenen be vorderen. Tenslotte merken B. en W. nog op, dat de berekening van de voorstellers der ookesverwarming gebaseerd is op een theoretische cokesprfjs, terwijl de prak tijk uitwees, dat deze hooger is geworden. B. en W. geven dan ook den Raad drin gend in overweging het voorstel van de raadsleden Biersteker, Dekker-Klik en Woud niet aan te nemen. Binnenland WEER EEN GENEZING TE LOURDES. Een Rotterdamsche vrouw, die aan belde beenen verlamd was, genezen. Donderdagmiddag kwam de Nederland- sche bedevaart uit Lourdes in ons land terug. Onder de landgenooten was ook een 64-Jarige vrouw uit Rotterdam, mejuf frouw Stello van den Brand, die, verlamd aan beide beenen en aan de linkerzijde van het lichaam naar Zuid-Frankrijk gegsan, thans genezen teruggekeerd is. Aan het relaas, dat de „Msb." heeft opgeteekend uit den mond van de ge- nezene en van zuster M. Uyttewaal, die bij de genezing tegenwoordig was, ont leenen wjj nog het volgende: Na Woensdagavond te Lourdes te zijn gearriveerd, heeft de zieke Vrijdag en Zaterdag gebaad, wat heel wat bezwaren had, omdat juist door de pijnen en de lichaamszwaarte het baden moeilijkheden opleverde. Zondag wilde zij opnieuw in de piscine en geheel ondergedompeld worden, hetgeen aanvankelijk werd ge weigerd, doch ten slotte op overredend aandringen van de zusters Uyttewaal en E. v. Rijckevorsel werd toegestaan. Nauwelijks echter was zij na pijnlijke voorbereidende maatregelen en onder gebeden in de piscine geholpen, of haar been onderging hevige trillingen. De zieke was uiterst verbaasd en deed van haar situatie mededeeling aan de zusters, die haar kalmeerden. Zij kreeg Ïevoel in dit lichaamsdeel, wat sinds anuarl niet het geval was geweest en probeerde te staan, wat haar gelukte. Zooals van zelf spreekt, maakte zich een hevige ontroering van de zieke, nu ge- nezene, meester, ze omhelsde haar help sters die perplex stonden en zooveel mogelijk het feit reserveerden. Misschien was het mnar een gunst van een enkel oogenblik. Mej. Stello bleef echter staan en constateerde ook de beweeglijkheid van haar arm, waaruit de pijn was ge weken. Wandelend ging sjj door de pea- cine I De overgelukkige werd gekleed en weggevoerd in het wagentje, waarmee ze was gekomen. Een zware pinitentie, daar zij kon en wilde loopen, doch ander zijds een noodzakelijkheid om de orde te kunnen bewaren. Nadat om half vier de wonderbare genezing had plaats gehad, werd zij naar de Esplanade gereden, om langs den weg den zegen met het Aller heiligste te ontvangen. En zij, die den arm niet had kunnen bewegen, hief onder het »Parce Domino* rechtstandig beide armen omhoog. KAPITEIN LIBOUREL BIJ EEN REDDING VERDRONKEN. De zee heeft bij Kijkduin (Scheveningen) Donderdagmiddag weer een slachtoffer geëischt. Op bet vrije gedeelte, dus buiten het gebied van het badhotel, was daar om streeks drie uur een dame te ver in zee gegaan. Verschillende zwemmers, het ge- vaar bemerkend, waarin de baadster ver keerde, begaven zich daarheen en wend den pogingen tot redding aan, welke in zooverre met het beoogde succes werden bekroond. Vermoedelijk echter heeft ook aan de redding willen deelnemen de 40-jarige beer F. L. W. Libourel, kapitein der geuie van het Ned.-Indische leger, die met zijn familie met verlof te Scheveningen ver toefde, en die ter plaatse met eenige ge zinsleden aan het baden was. Na eenige oogenblikken vermiste n.1. mevr. L. haar man. Onmiddellijk werd getracht den vermisten bader op te sporen, doch bet gelukte niet, hem te vinden. Eerst ongeveer een uur later wierpen de golven het lichaam van den kapitein aan land. Toegepaste kunstmatige ademhaling, waarbij twee dokters assisteerden, mochten niet meer baten; de levensgeesten wareD reeds geweken. Het lijk is daarop naar de Algem. Begraafplaats overgebracht. EEN SCHOT OP EEN AUTO GELOST. Donderdag reden vertegenwoordigers van de Frigldaire te Utrecht in een vier wielig motorrijtuig langs het Merwede- kanaal bij de rfjksbrug te Utrecht, in de richting Jutfaas. Zij ontmoetten daar op den weg een motorrijder, die stil stond met zijn motorfiets en den weg niet ge heel vrij liet. Bij het voorbijrijden maakte een der inzittenden van den auto hierover een opmerking. In de kom van de gemeente Jutfaas kwam de motorrijder met een dame op de duo naast den auto rijden en schreeuwde hij de inzittenden iets toe, waaruit bleek, dat hij zich beleedigd achtte. De motor rijder bleef daarop achter den auto rijden in de richting Vreeswijk. Een 800 meter vóór den tol klonk eensklaps een schot; nabij den tol hield de auto stil en zagen de inzittenden den motorrijder zich in volle vaart in de richting Jutfaas ver wijderen. Bij onderzoek bleek, dat het geschoten projectiel den auto had geraakt, maar op den metalon bak was afgestuit De zaak ia bij de politie te Utrecht in onderzoek. GROOTE BRAND TE ZAANDAM. Te Zaandam is Donderdagnacht door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de opslagplaatsen van de firma A. Foeth, handel in oude en nieuwe metalen, aan den Zuiddijk. Omwonenden werden uit hun slaap ge wekt door kort op elkaar volgeude knal len, welke vermoedelijk veroorzaakt wer den door het ontploffen van blikken benzine. Toen de brandweer ter plaatse kwam, stonden de opslagplaatsen over een lengte van ruim 60 meter en een breedte van 16 meter reeds in lichte laaie en viel er weinig anders te doen dan het kantoor en het aangrenzende woonhuis van den heer Foeth voor het vuur to vrijwaren. Eenige automobielen en buiten de op slagplaats gelegen materiaal gingen mede In vlammen op. Naast een partij koper ging met de opslagplaats verloren een groote partij leer, 1400 1500 riemschijven en een aantal nieuwe motoren. De schade, die eenige tienduizenden guldens beloopt, wordt door verzekering gedekt De aanranding van een Neder- landsche dame op Corsica. Het relaas van mej. Janssen. Wij lezen in bet Vaderland: Midden in het meest woeste gedeelte van Corsica verscheen plotseling op een plateau langs den weg, die naarChlsoni voert, een jonge kerel met een groote ruitjespet op het hoofd en een geweer in de hand. Hij schreeuwde: arrétl, en toen de groote toeristenauto van de P.L.M. stilstond, commandeerde hij, dat wij allen moesten uitstappen en al ons geld en al onzo sieraden op den weg moesten leggen. Klinkt het niet als een filmscenario of als een romannetje van een paar cent in afleveringen Maar hot is alles echt gebeurd, want Miek Janssen, die dezer dagen uit Cor sica is teruggekeerd, vertelde ons op haar rustige kamer van de verschrikke lijke dingen, die haar een maand geleden op Corsica overkomen zijn. Miek Janssen reisde met haar zuster en een vriendin. De schrijfster voelde niet veel voor een reis naar Corsica. Zij had als het ware een voorgevoel, dat de reis niet prettig zou afloopen. Maar toen het ge zelschap op het bureau van de P.L.M in Marsidlle informeerde en nletsjverdachts hoorde, trok men naar Corsica, gelokt door de schoonheid van de natuur op het eiland, dat Woreidberoemd geworden is door zijn grootsten zoon, Napoleon. Ook in Ajiiccio informeerde men nog eens bij de P.L.M. Dus trok het gezelschap in een grooten toeristenauto op weg. In den grooten auto nam alleen nog een Franschman plaats. Den eersten dag kwum men tot Sonsa en genoot zeer van het sohoone eiland. Den volgenden dag trok men er reeds om zeven uur weer op uit. Het begon met peoh. Even buiten de be woonde wereld gaf de motor het op. Nu kregen cok de andere dames een onbe haaglijk gevoel, dat nog toenam, toen een eind verder plotseling! de voorruit van de auto brak. Nu is dat geen wonder, want de wegen verkeeren op Corsica in zulk een toestand, dat alles wel kapot moet denderen. Maar de onaangename stemming nam toe. Miek Janssen zei nog tegen baar ge zelschap Als het derde ongeluk nu maar niet het ergste is. Negen uur zal het geweest zijn, de auto reed juist langs een van de vele ravijnen, toen men op een boschrijk plateau langs den weg een man met een geweer ont waarde. Arrétl schreeuwde de man. Snerpend bracht de chauffeur den wagen tot stil stand. Het was een jonge man, die daar dreigend met het geweer op de helling van den heuvel stond. Hij had een groote ruitjespet op het hoofd, zooals de apachen- dansers in de carabets dragen. Het git zwarte baar hing hem sluik in de oogen. Onder een donker jasje droeg hij een lichte broek. Acht en twintig jaar zal de jonge roover geweest zijn. Hij bad geen bandletenoogen. »Ik voelde dadelijk met een dépravé te doen te hebben*, vertelt de schrijfster. Hij schreeuwde, dat wij al ons geld en al onze sieraden op den weg moesten leggen. De ohauffeur gooide het weinige dat bij bad spoedig neer. Wij grepen naar bet Fransche geld, dat wij in onze portemonnaie droegen, maar bedachten ons toch nog even, of wtj ook al ons Hollandsch geld zouden geven. Dan zou den wjj niet hebben kunnen terugkeeren. Mijn zuster had haar portefeuille reeds op den weg geworpen, maar raapte haar nu weer op. De bandiet zei er niets van. Een voor een moesten toen de mannen met de banden in de hoogte weer in den grooten auto stappen. Een van de dames moest blijven. Ik begreep onmiddellijk, waar het den bandiet om te doen was. Ik besefte het gevaar volkomen. Ik voelde tegelijkertijd, dat ik liever sterven zou, dan die schande te ondergaan. Maar ik voelde ook, dat noch mijn vrienden, noch mijn zuster iu staat zou zijn om dit verschrikkelijke door te maken. Ik trad een paar pas naar voren en beduidde de anderen om in te stappen. Wat er intusscben allemaal in me om ging, kan ik niet vertellen. Maar ik kreeg bet gevoel, of een goed vriend achter me stond en ik was merkwaardig kalm. Niet boos maken, niet vechten, dacht ik, praten 1 Dat is het eenige. Terwijl de bandiet mij het struikgewas Invoerde, vroeg ik hem, of hij wel goed wist, wat hl) van plan was. Denk aan je moeder, zei ik hem. O, antwoordde de jongen, ik, ik ben een bandiet. Toen heb ik den naam van de Maagd Maria genoemd. En ik voelde, dat die meehielp om indruk op hem te maken. Het merkwaardige was, dat ik niet bang voor hem was, maar eigenlijk meelij met hem voelde. Dat gevoel heb ik ge houden. Want toen de gendarmes hem later gepakt hadden en hij in den kelder van ons hotel opgesloten zat, zou ik gaarne met hem hebben willen spreken en hem sigaretten hebben willen brengen. Toen wij in het struikgewas waren, bemerkte ik plotseling, dat er een tweede bandiet achter me liep. Dat was een echte bandiet. Zoo'n afschuwelijk type, van wiën men niets goeds te verwachten heeft. En toch zei deze schurk tegen den jongen man: Ne fais pas qb, doe dat niet. Waarom Ik weet het niet- Maar de jonge kerel greep mij aan. Ik heb mij verzet, maar niet hevig. Alle verhalen, dat ik gevochten zou hebben, zijn over dreven. Ix voelde, dat ik tegen hem niets kon beginnen. Ik smeekte hem, mij liever te dooden. Ik had mij met den dood ver zoend. Maar plotseling voelde ik, dat zijn kracht ging verminderen. Hij liet me los en zei, dat bij me vrij liet. Ik kon bet niet gelooven. WBarom liet de man mij vrij Ik kende zijn signalement, zou zeker naar de gendarmes loopen. Hij liet me gaan. De tweede bandiet was een poosje weg geweest. Die kwam weer terug. Toen ik, mij aan de boomen vastklampend, mij tegen de belling op trok, verwachtte Ik elk oogenblik een schot in den rug te zuilen krijgen. Ik stond op bet punt flauw te vallen. Maar ik hield mij goed. Ik kwam op den weg aan en hoopte daar spoedig den auto te zullen vinden. Maar boe ver ik ook liep, ik zag den wagen niet. Later boorde ik dat de chauffeur als een razende doorgereden was naar Ghisoni, dat achttien K.M. van de plek ligt, waar wij overvallen waren. Mijn zuster en m|jn vriendin hebben getracht den chauffeur te beduiden, dat hy stoppen moestzij hebbon uit den wagen willen springen, maar de dikke Franschman, die mede- reed, hield do belde vrouwen ln bedwang. Ik was aan mijn lot overgelaten. Ik vreesde opnieuw rooverg of bergwerkers te ont moeten. Alles gaat daar met bet geweer de bergen in. Die ruwe kerels staan voor niets. Maar gelukkig kwam ik niemand tegen. Op de groote kelen gingen mijn schoenen stuk.Ik dacht aan Klein Duimpje en rafelde mijn handschoenen uit om er een spoor mee te maken- Ik passeerde oen huisje. Voorzichtig naderde lk het. Er liepen kippen bulten, mnar het was onbewoond. Een boel eind verder stond weer een huisje. Daarspeoldon kinderen. Daar ben lk naar binnengegaan. En daar ben lk ook allervriendelijkst geholpen. Mijn gezelsobap bleek de gendarmerie reeds gewaarschuwd te hebben. Een gen darme kwam spoedig in het huisje aan. Op de holderdebolderkar van den boer ben ik toen op weggegaan. Maar groote stukken heb ik achter de kar geloopen. Het was niet uit te houden. Zoo stootte de kar. Verderop kwamen wij meer gen darmes tegen. Z(j waren zwaar gewapend. In het dorp kreeg ik een ovatie. De menschen waren allerhartelijkst voor mo, maar de gendarmes hielpen zij niet Zij waren veel te bang, dat de roovors dan wraak zouden nemen. Dat is ook de reden dat er bijna nooit een roover op Corsica gepakt wordt. Men heeft mij toen verscheidene ver hooren afgenomen, o. a. de sous-prefect van Corsica, René le Gentil, een litterator en een zeer fijn man. In al mijn ellende trof het mij nog, hoe correct en compli menteus hij optrad. Mijn kleeren hingen aan flarden. Het eerste wat hij tegen mij zei, was een excuus, dat hij, die in een keurige uniform stak, geen gelegenheid had om zich te verkleeden. Maar mijn gezelschap was reeds door gereisd, naar een grootere plaats. Daar ben ik dienzelfden dag nog heengetrok ken. De vreugde bij het terugzien was groot. Ook hier liep de bevolking uit. De gendarmerie ging op onderzoek uit. 's Nachts hoorden wij schoten knallen, 's Morgens werd mijn bandiet voorge bracht. Hij droeg een brood onder den arm. Hij bleek Joseph Marie Battlsti te zijn, 28 jaar oud, voortvluchtig uit Marseille, waar bij vijf dagen te voren zijn besten vriend had vermoord. Op|20-jarigen leef tijd had hij een gendarme van het leven beroofd. De jongen wbb uitgeput. Hij bleek sinds zijn vlucht niets meer gegeten te hebben. De moord op zijn vriend zat hem dwars. Wij zijn toen nogmaals verboord en zijn mij ook portretten vertoond. Daarop beb ik den tweeden bandiet berkend. Dat bleek een Corsikaan te zijn. Die is nog niet gevonden. Battlsti beeft zich bij zijn arrestatie niet verzet. Het geweer, dat geladen naast hem lag, heeft bij niet aan geraakt. De jongen zal ter dood veroordeeld worden, dat staat vast. Ik ben toen ziek geworden van de sensatie, maar mijn optreden kort na het gebeurde schijnt zoo kalm te zijn geweest, dat de plaatselijke krant schreef, dat ik Bprak: »avec un calme presque décon- certant*. Ondanks mijn ziekte ben ik toch naar Marseille overgestoken. Op de Slbajak zijn wij toen naar buis gegaan. Ik vind mijn redding een wonder, dat mij nog steeds tot nadenken stemt. Maar boe mooi Corsica ook is, ik raad iedereen af, er been te gaan. Het is te gevaarlijk. IN VOLLE VAART TEGEN EEN AUTO GEREDEN. Twee gewonden. Woensdagavond ongeveer 9 uur Is de motorrijder Schouffeur, uit Rotterdam in voile vaart tegen een auto gereden, op den rijksstraatweg te Haarlem-Noord. Op de duo zat een 18-jarig meisje uit Haar lem. De motorrijder kreeg een beenbreuk en inwendige kneuzingen. Het m.isje werd met een dubbele beenbreuk opgeno men. Beiden werden in de Maria-stich ting opgenomen. ONDER EEN VRACHTAUTO. Woensdagmiddag Is het 8-jarige doch tertje van de wed'. T. te Borculo onder een vrachtauto geraakt. Het meisje was op slag dood. KLEINE OORZAKEN. Woensdagmiddag reed de heer N. uit Amsterdam met zijn auto in den Velseu- polder in de richting Veisen. Plotseling kwam er een wesp voor zijn gezicht en toen hij die wilde wegnemen, raakte bij het stuur kwijt, zoodat de auto in een droge sloot terecht kwam. Door den schok vloog de heer N. met het hoofd door de voorruit, waardoor hy verscheidene bloedende won den opliep. Na een boerderij binnenge bracht te zijn, verleende een arts uit Vel- «en de eerste hulp. De heer N., die zeer veel bloed verlo ren had, werd daarna naar het St. Anto- rius ziekenhuis te IJmuld6n overgebracht De gehavende auto werd later per kraan- wagen naar IJmuiden vervoerd. HET ZONDERLING GEVAL TE BLEIJERHETDE. In verband met het vinden van een lont en buskruit in den schoorsteen ln de wo ning van den mijnwerker E. te BI e ij er- helde, heeft de politie te Kerkerade gear resteerd den ongehuwden Duifcschen mijn werker W. ONGEVAL BIJ EEN SCHIET OEFENING. Elfjarige jongen gewond en een hond gedood. In het met roode vlaggen afgebakende duinterrein te Katwijk aan Zee is Donder dag tijdens de door het 4e regiment infan terie gehouden schietoefeningen een ern stig ongeval gebeurd. De elfjarige jongen E. Wis genaamd, uit Katwijk, Uep met een hondje op het verboden terrein. Hy was te dicht by den kogelvanger gekomen en werd door een kogel getroffen, nadat zyn hondje reeds was doodgeschoten. De kogel doorboorde zyn linkerarm en kwam daarna in zyn linkerbeen terecht. De jongen is naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar ge tracht sou wordan dan kogel uit bet been te vacwijdaraa. WIELRIJDERS-BOTSING. Met doodelfjk gevolg. Woensdagavond zyn onder aan den berg De Wijngraoht te Kerkrade twee wielry. dors met elkaar in botsing gekomen. l>e 58-jarige bouwvakarbeider Bishof uit Sim» paveld Mep by zyn val een schedelbreuk op, aan de gevolgen waarvan hy nog den» zelfden avond is overleden. EEN TROUWLUSTIGE. De 60-jarige O. M. G., weeigwerktuig. kundige, gedetineerd en recidivist, had zich Donderdag voor de rechtbank te Rot terdam te verantwoorden ter zake van op- lichterij. Op 20 April' zou hy in kennis zyn gekomen met een weduwe te Gouda, wie» hy onder het voorgeven, dat hy amb tenaar van den ykdienst was en reeds 4 jaar weduwnaar, en een weekloon van 90 had, had meegedeeld, dat hy trouw plannen met deze weduwe had en dat hy haar graag een geschenk Wilde aanbie den, doch op het oogenblik geen geld te hebbea De weduwe had hem toen 35 ge* ltemd, doch daarna niets meer van verJ d ach te vernomen. In het tydvak van 81 Januari tot 15 Fe bruari heeft verdachte tegenover een we duwe te Capelle aan den IJssel, die „zoo sprekend geleek op zyn overleden vrouw", trouwplannen voorgegeven. Aan haar ver telde hij, dat hy ambtenaar was van den Raad van Arbeid en een eigen huis woon de aan den Bergweg, enz., om haar ten» slotte 20 te leen te vragen, omdat hy op dat oogenblik geen geld by zich had. Ook dit bedrag was hem gegeven, waarna verdachte zich niet meer liet zien. Op verzoek van een der bedrogen wedu wen werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Het O.M. eisohte een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. EEN GESTOORDE BRUILOFT. Ten huize van een familie in de Tromp straat te 's-Gravenhage werd Woensdag avond bruiloft gevierd. Toen het al laat begon te worden nam een der gasten, een Ingenieur, plotseling een revolver ln de hand en maakte met dit wapen eenige be wegingen. De revolver was echter geladen en ging onverwachts al. De kogel trof den Ingenieur in de zijde. Vry ernstig gewond werd hy naar het ziekenhuis overgebracht. Zyn toestand is echter niet zorgwekkend AUTO MET DUBBELEN BODEM BIJ KERKRADE AANGEHOUDEN. Achthonderd pond koffie gevonden. Door de Dultsche douane te Panner- helde is Woensdagavond aangehouden een auto, die een dubbelen bodem bleek te bezitten. In de tusschen ruimte vond men achthonderd pond koffie. De chauffeur is in arrest gesteld. WISSELEND WISSELGELD. Een winkelier ln de *Warmoesstraat te Amsterdam kreeg bezoek van een paar zigeuners, die wat kochten en een bank biljet van 60 in betaling gaven. Zy kre gen geld terug, maar hadden liever kleiner geldsoorten. De winkelier wisselde op nieuw, de zigeuners waren nog niet tevre den, de winkelier was hen weer terwille. Zoo ging het steeds meer wisselend nog eenigen tyd door. Eindeiyk verdwenen de bezoekers en toen bleek, dat zy, al wisselende, 85 te veel hadden mede genomen. VEERTIG VARKENS IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Gisteren brandde door onbekende oor zaak te Dreuime] af de kapitale boerderij van J. A. van Boers. Ruim 40 varkens kwa men ln de vlammen om en 20.000 pond hooi werd mede een prooi der vlammen. De inboedel werd slechts gedeeltelijk ge red. Voor een deel is de geleden echaaa door verzekering gedekt Buitenland. De gezonken duikboot. Hoe de (marconist de buiten wereld van den ondergang van schip en bemanning kond deed. De »Tribuna« geeft bet een en ander weer uit de gesprekken, die tusschen den marconist van de verongelukte duikboot F 14 en dien van de duikboot F15 gevoerd zijn, toen de F 14 reeds was gezonken. Op den roep van de F 16 telegrafist van de F 14: Wij hebben o dooden te betreuren, het water ls het achterstuk van de boot binnengedron gen, de boot ligt op dan bodem, de stan van de duikboot is byna verticaa1 u F 14 seinde spoedig daarop, dat er glitig gassen aanwezig waren, door hetcont van de accumulatoren met het zee ontstaan. Het zeewater was bij de pogin gen van de duikers om de duikboot do middel van buizen van lucht te voorzie binnengedrongen. De bemanning de mede, dat de luchttoevoer eene verademing bracht, en dat zy zich als gevolg van d gasor.twikkeling in een ernstigen toestana bevond. De marconist seinde verder aan de redders zich te baasten. Gedurende den nacht waren de duuer» gedwongen, wegens den zwaren ze?8a om het werk te staken. Tegen U uur 's avonds werden de signalen van.r marconist der F 14 voortdurend zwakker. De redders vernamen nog duiden) woorden: »wy zijn verloren l« i°? werden nog enkele punten en xwa strepen door den radiotelegraflst van F 14 overgebraoht en tenalotte volgde e diep etllswygen. de 6

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 14