u,t den omtrek Jullanadorp. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT. Een practteche les. Gistermiddag werd door de afdeeling D«n Helder van de Vereeniging tot Be- dering der Bijenteelt in Nederland, een pnctische les gehouden. De leiding van deze practische les was opgedragen aan den heer J. de Meza te Santpoort, de in liikerskringen zoo welbekende eigenaar van het Bijenpark »Melona«, aldaar, ter- v heer P. de Beurs, hoenderpark »Le Nijverheid*, aan de Doggersvaart, zo) welwillend was geweest om zijn bijen- stind voor deze te houden demonstratie daarvoor ter beschikking te stellen. Ie voorzitter van de afdeeling, de heer T. Speur, heette de leden en de andere belangstellenden, die in groote getale aaawezig waren, en in het bijzonderden heer de Meza, welkom, en sprak het ver trouwen uit, dat er dezen middag weer iets zou geleerd worden op het gebied van bijen houden. Het woord was daarna aan den heer de Meza, die in de allereerste plaats be gon met een aanschouwelijke voorstelling van de omhang-methode en van het z.g.n. Separeeren te geven. Vervolgens werd de gelegenheid open gesteld om aan den spreker vragen te stellen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt, en die door den heer De Meza werden beantwoord. Na een korte pauze nam de heer De Meza eenige bevolkte kasten uit elkan der. De zekerheid en rustige manier, waarmede deze heer, zonder een bijenkap op te zetten, of handschoenen aan te trekken, met een volle kast bijen omgaat, dwingt bewondering af. Vele korte prac- tische wenken werden hierbij door den spr. op aanschouwelijke wijze gedemon streerd, waaruit de aanwezigen zeer zeker profijt zullen trekken. Na afloop dankte de Voorzitter den heer De Meza voor zijn duidelijke uiteen zetting, er den wensch aan toevoegende voor de bijenhouders, dat de resultaten van deze les het volgende jaar in honing zouden worden omgezet. Ook de heer De Beurs werd vriendelijk bedankt, voor het op zulk een welwillende wijze beschikbaar stellen van zijn bijen stand, hetwelk er voor een groot deel het zjne toe heeft bijgedragen, om deze demonstratie op zulk een schitterende wijze te doen slagen. Na den voorzitter, nam de heer De Meza mg evenjhet woord, om den heer De Beurs, zjn compliment te maken voor zijn keurige bijenstand. Tot slot werd door den heer De Beurs aan de aanwezigen de thee aangeboden met een sigaar, waarna allen zeer voldaan hun home opzochten. Anna Paulowna. HARDDRAVERIJ „SPORTLUST". Wierlngen. ARI BEMIDDELING. ALG. VERG. VER. „ZIEKENZORG". Callantsoog. DROEVIG EINDIGENDE FEESTEN. BOUWVERGUNNINGEN. DE VERBOUWING VAN DE O. L. SCHOOL TE WESTERLAND. WONINGBOUW. Ingezonden. Jeugdkoor „Kunst aan 't Volk, Heldor. Mijnheer de Redacteur verzoeke beleefd plaatsing voor het volgende. Bij voorbaat onzen dank voor de verleende plaatsruimte. Zoo heeft het «Jeugdkoor Kunst aan het Volk" het zusterkoor uit Culemborg op bezoek gehad en wel de kleine Stem. Beide bovengenoemde koren zijn af- deelingen van den Bond van Arbeiders Kinderkoren in Nederland. Deze Bond <lan organiseert zomers uitstapjes voor haar afdeelingen naast hun zang, de uitstapjes worden zoo ge regeld dat de eene afdeeling bij de andere afd. op bezoek komt voor eenige dagen en dat de leden dan bij de ouders der ontvangende afd. worden ondergebracht. De zangklasse bestaan uit jongens en meisjes van 8 tot 17 jaar. Dat er door deze kinderen hier veel genoten is laat zich hooren vooral Zondag en Maandag. De afd. Culemborg kwam 1.1. Zaterdag 4 Augustus hier 's morgens te 11 uur 19 min. Het weer liet zich voor deze jongelui niet al te schitterend aanzien en de stad maakte op hen een troostelooze indruk, doch dat was gauw vergeten na even een welkom toegeroepen te hebben in 't Marinebondsgebouw zijn alle kinderen met hun respectievelijke pleegouders meege gaan en kwamen om 3 uur weer bij elkaar om het program dat de ontvangende afd. bereids gemaakt had af te werken wat met de medewerking der verschillende autoriteiten een program was wat af was. Nu wilden wij van af deze plaats onzen hartelijken dank betuigen aan ten eerste Den commandant van het vliegkamp „de Mok" welke ons door zijn welwillende medewerking in staat gesteld heeft het geheele kamp en verder de daarmee ver band houdende techniek te leeren kennen. De kinderen van Culemborg hadden nog nooit een watervliegtuig van nabij gezien en nu zoo van dicht bij, dan het opstijgen wat vlak voor ons vaartuig het Vliegkampbootje geschiede en het dalen in de Mok, het was in een woord schit terend, daarbij tijdens de overtocht fijn helder en zacht weer. Dan nog de Directeur van het Loods wezen welke ons in staat stelde de vuur toren te bezien wat ook voor hen een attractie was die zij nog nooit en denke lijk ook wel nooit meer zullen beleven. Verder den Directeur der Water- en Lichtbedrijven voor toestemming tot be zichtiging der waterleiding wat helaas door het slechte weer geen doorgang heeft kunnen vinden. Verder een woord aan allen die ons in de gelegenheid hebben gesteld door hun gaven en bereidwilligheid van den pleeg ouders om de kinderen te huisvesten en het ons mogelijk gemaakt hebben om de kinderen datgeene te1 geven wat ze ge noten hebben. 18 Augustus gaat de B. klasse van ons Jeugdkoor 6 dagen naar Beverwijk, hopen wij dat ook onze kinderen het zullen treffen zoo als hier de kinderen van Culemborg het getroffen hebben, vooral met het oog op de weersgesteldheid. Wij kunnen dan ook namens de kin deren van Culemborg spreken dat zij onze stad nimmer zullen vergeten wat ons strand en dqjn hun geboden heeft, Rest ons nog een woord van dank aan den stationschef alhier welke zijn wel willende medewerking heeft verleend e i tot een voor ons gelukkig eind heeft gebracht n.m. een dag verleng'*;: van 1 het reisbiljet. Wij willen hopen dat na deze kleine uiteenzetting ons Jeugdkoor nog vele jaren op dezen weg voort mag gaan en dat hiermee ons koor zal groeien zooals gezien de grootte van de bevolking, ons koor behoort te zijn en dat met deze uitstapjes een steeds grooter aantal kin deren zal worden bereikt, waar ook naast deze ontspanning de cultureele zijde door ons niet uit het oog verloren wordt. Daarom jongens en meisjes sluit u aan en leert zingen en genieten van ons mooi Nederland door middel van den bond van Kinderkoren in Nederland. Voor het bestuur Jeugdkoor: M. J. WESTERMAN, voorz. D. SMIT, secr. w. r. zira EEN TRAGISCH EINDE „Onbewaakte overwegen. Wel een tragisch einde. Verzendings- weg ep via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail vla Genua ld. via Marseille Per Eng. mail vla Marseille Per luchtpost Amsterdam Rotterdam- ParijsMar seille ter door zending per Britsche schepen. Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste busliohting a.h. postkant. 27 Aug. 21 16 en 80 Eiken Donderdag idem 6.80 's av. 6.80 's av. 6.80 'a m. Naar Suriname Per zeepost via A'dam 10 Aug. Per mail via A'dam (Oolonlijn) 28 Per mail via St. Nazaire 28 6.30 's av. 6.30 'sav. 0.80 'sav. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Oolonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn) Per mail over Engeland 28 Aug. 6.80 's av. 20 Aug. 6.80 's av. 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Cura$ao Per zeepost "via A'dam (Oolonlijn) 23 Aug. 6.30 's av. Idem (Zd. Pacificlijn) 20 Aug. 6.80 's av. Per mail over Frankrijk 14 8.— 'sav. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwijzing „zeepost". Haven van Nleuwediep, Marineberichten. KON. INSTITUUT VOOR DE MARINE BEEEDIGEVG NIEUW BENOEMDE OFFICIEREN. B. G. van der Werf, de kap. der infanterie (gedetach. bij' het korps Mars.) H. P. van Vuuren, de ie luit. der mars. C. L. M. Jans- sen's en de ie luit. der mars. W. J. van Rhijn worden den 24em Aug. geplaatst bij de Marine kazerne te Willemsoord, eerstgenoemde als eerste officier. Legerberfchten. Het is gemakkelijker;, een heel© kudde [gek te maken dan een enkel schaap tot 1 verstand te brengen. Marktberichten De Vereeniging „Sportlust" moest vroe ger haar harddraverijen houden op den openbaren weg, aan weerskanten van de Molenvaart Entrée kon dus niet geheven worden, met het gevolg, dat die draverijen steeds van kleinen omvang moesten blijven en tenslotte, alsmede door het steeds toene mende verkeer, geheel achterwege bleven. Zoodra „Sportlust" echter een groot, afge sloten terrein ter beschikking kreeg, blies dit feit de kwijnende vereeniging plotseling weer nieuw leven in. Grootsche plannen werden gemaakt, zooals het stichten eenier verloting, die 28 Februari van dit jaar Ko- iinklijk werd goedgekeurd en het uitschrij ven van draverijen met flinke prijzen, waardoor men deeÜname door vermaarde dravers zou mogen verwachten. En zoo is dan Zondag 12 Augustus „Sportlust's" eerste groote kortebaan-han- dicapdraverij op het nieuwe terrein gehou den, waaraan niet minder dan 24 bekende harddravers deelnamen. Helaas, de lucht scheen 's morgens wei- rig goeds te voorspellen. Maar gelukkig, het weer hield zich best en nu was het wel dra te zien, hoezeer de paardensport nog altoos geliefd is bij ons volk, want van alle kimten kwamen 's middags fietsen, motor- bassen en auto's aangesneld en langzamer- hmd waren ongeveer een tweeduizend be langstellenden op het terrein aanwezig. En dt liefhebbers van paardensport konden m- dtrdaad genieten, want menige mooie span- ntnde rit werd gezien, tot ten laatste de uitslag was als volgt: ie prijs 400: „Mary Magowan berij dt B. P. ten Hage, te Alkmaar, baanlengte 3 0 M. 2e prijs 200: „Lady Onmes", eigenaar P. H. van Veen, te Vijfhuizen, berijder L. jwn;:i Bising, baanlengte 315 M. 3e {orijs 75= „Catharina Spier eige nt af-berijder R. van Wienngen, te Anna Paulowna, baanlengte 310 M. Handicapper was de heer Oly te s-Gra- vtnhage, starters de heeren D. Stammes te Aina Paulowna en De Veer te Schagen. In de zaal van den heer C. Slikker wer den door den voorzitter, den heer D. Roorn, de prijzen uitgereikt Zaterdagavond hield de Vereeniging .Ziekenzorg" hare algemeene vergadering ia het lokaal van den heer C. Slikker. De Voorzitter, de heer K. Keuris, opende de vergadering, heette de aanwezigen wel kom en hoopte, dat de hedenavond te hou den besprekingen in het belang der Ver eeniging zouden zijn. De secretaris, de heer P. J. Crum, las daarop de notulen der vorige algemeene vergadering voor, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Daarna werd door den voorzitter de oogenblikkelhjke toestand der vereeniging uiteengezet, die in het algemeen genomen reden tot verheuging geeft. Het boekjaar 1927192% is vrij gunstig verloopen, zoo dat de financieele positie der Vereeniging weer is vooruitgegaan, zooals straks uit het verslag van den penningmeester wel zal blijken. Ook het ledental vertoonde, evenals de laatste jaren, eenen voortdurenden groei. Waren vorig jaar op 1 Juli bij ons inge schreven 1520 verzekerden, waarvan door overlijden, vertrek of andere oorzaken een 70-tal moesten worden afgeschreven, sinds dien waren weer nieuw ingeschreven 164 personen, zoodat het aantal verzekerden op 1 Juli 1928 1614 bedroeg. Uit deze cijfers, die een gezonden groei doen zien, spreekt wel vertrouwen. Hierna brengt de penningmeester, de heer P. Jongejan, verslag uit van de ont vangsten en uitgaven over het afgeloopen boekjaar (1 Mei 192730 April 1928). De ontvangsten bedroegen 9437.09, de uitgaven 8787.70, zoodat de jaarrekening een batig saldo opleverde van 649.39, het welk aan de bestaande reserve zal worden toegevoegd. Namens de Commissie van Toezicht adviseert de heer K. Daalder tot goedkeu ring der jaarrekening, waarop door den voorzitter aan den penningmeester dank wordt gebracht voor diens richtig beheer, benevens aan de Commissie van Toezicht voor de door haar geleverde controle. De heeren K. Keuris en S. Hoogmoed, die als bestuursleden periodiek moeten af treden, worden met bijna algemeene stem men herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Schilderman, die als commissaris aftreedt en niet herkiesbaar is, de heer O. Klein gekozen wordt. De voorzitter deelt hierna mede, dat het bestuur zich eene nieuwe regeling heeft in gedacht, inzake de te verkenen vergoedin gen aan leden, welke specialistische of ope ratieve hulp noodig hebben. Tot dusver werd wel vergoeding1 verstrekt op specialis tische hulp, echter niet bij operatieve. Daar entegen werd bij operaties vergoeding op de liggelden verstrekt tot een maximum van zes weken. Het bestuur meent hierin nu wijziging te moeten brengen en zoowel voor operatieve als voor specialistische hulp eenzelfde percentage vergoeding te moeten verstrekken. De regeling der liggelden zou dan onveranderd kunnen blijven. Na breed voerige discussie wordt aan het - bestuur vrijheid gelaten, deze nieuwe regeling na der uit te wenken en het resultaat hiervan per circulaire aan de leden bekend te maken. Nadat bij de rondvraag nog enkele vra gen zijn beantwoord, sluit de voorzitter te ruim 10 uur de vergadering. Met medewerking van eenige badgasten en den heer en mevrouw Oterdoom is Zon dag j.L de jaarlijksche wedstrijd in het maken van zandfiguren op het strand te Callantsoog door de V.V.V. alhier gehou den, welke wedstrijd wederom tal van be zoekers naar ons schoone strand heeft ge lokt. Het aantal deelnemende kinderen be droeg 75. Ook één volwassene nam aan den wedstrijd deel. Over het algemeen getuigt het geleverde wenk niet van groote bedre venheid en vormbegrip. Er waren echter gunstige uitzonderingen. Wij noemen b.v. een oorlogsschip, een vliegende vogel, een molen en een schildpad. Het was voor de kinderen een prettige dag. Allen werden getracteerd op versnaperingen, daartoe door de Coöperatieve Inkoopsvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel en door den heer KÏaas Leguit, bakker te Schagen, ter be schikking der Commissie gesteld. Boven dien ontving e'k der deelnemers een prijs. Toen de jury met haar werk gereed was, en de Edelachtbare heer Burgemeester hen met een korte toespraak had ingeleid, wer den door den voorzitter der jury, den heer Dr. Oterdoom te 't Zand, de prijzen uitge reikt. Hij deed dit op de hem eigen pak kende wijze. Een droevig ongeval was oorzaak, dat intusschen de feeststemming had plaats ge maakt voor een gevoel vaft verslagenheid. Omstreeks 4 uur werd opgemerkt, dat een tweetal baders zich te ver in zee had ge waagd en zich in gevaar bevond. Eén hun ner kon door middel van een van den strek dam toegeworpen dreg worden gered. De andere, de 23-jarige Cornelis Wester uit Schagen, die niet zwemmen kon, werd toen nog vermist. Met gevaar voor eigen leven heeft daarop een vijftal moedige mannen zich in een gereedliggende vflet begeven, wat op dat oogenblik door de hevige bran ding en den sterken stroom, gepaard aan een krachtigen wind uit het Z.Z.W. zeer gevaarlijk was. De drenkeling werd echter niet gevonden. Het strand, dat kort tevoren nog zulk een levendigen aanblik bood, had plotseling zijn aantrekkelijkheid verloren. Onder den indruk van het treurige on geval gingen alle bezoekers huiswaarts. Door bemiddeling van het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling zijn ge durende de maand Juli geplaatst: 36 grond werkers, 10 bakschippers, 3 metselaars, 7 steenlossers, 6 'timmerlieden, 1 loodgieter, i. opperman, 3 stoker-dekknechts, en 1 jongste bediende, in totaal dus 68 personea Op 31 Juli stonden geen personen als werk zoekend ingeschrevea B. en W. hebben die volgende vergunnin gen verleend: Bouwvergunning aan M. Tijsen Jz. voor een woonhuis aan den Noor der weg, aan' A. Kraak voor een woon huis aan de Hofstraat, aan N. Rotgans Nz. voor een woon- en winkelhuis aan de Hof straat, aan den Staat der Nederlanden (Directie der Zuiderzeewerken) voor een kantonnierswoning en een dijkmagazijn aan den Normerdijk en voor een dijkmagazijn aan den Noor deroever dijk; vergunning tot het oprichten van woon keten aan H. Pathuis, A. Walters, A. Bos, F. Bos, B. de Jong, H. Heijnen, A. Kuiper en R. Pais; vergunning krachtens de Hinderwet aan P. Kreijger Jr. voor eene smederij aan de Beltstraat. Het Kerkbestuur der Ned Herv. Gein. van Hippolytushoef en Westerland heeft op een verzoek der Gemeente Wieringen, om gedurende de verbouwing der tl. L. school te Westerland, de Ned. Herv. Kerk te Westerland te mogen gebruiken, voor het geven van lager onderwijs, gunstig be schikt. De heer C. C. Bakker, welke zijn banket bakkerij destijds heeft verkocht aan den heer M. Oden, heeft aan den Elfterweg zes snees bouwterrein gekocht om1 aldaar een heerenhuis op te bouwen en een boomgaard met moestuin enz. aan' te leggen. Den Helder, 10-8-'28. Geachte Redactie. Mag ik u verzoeken onderstaand' als ingezonden in uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Achtend, Onder de nog in leven zijnde oude zee robben zuilen er niet vele meer gevonden worden, welke zich een halve eeuw geleden de tochten der „Willem Ba- rendsz." naar de Noordelijke IJszee, Spits bergen en Nova Zeanbla herinneren. Onder de bemanningen van dit schip bevonden zich alstoen ook verschillende inwoners uit onze gemeente, laat ik slechts memoreeren de namen Brouwer, Snip, de Graaf, Maarleveld e.a. Ooik bevond zioh onder hen de timmer man Latjes, welke 7 tochten met de „Wil lem Barendsz" heeft mdeegemaakt. Toen de Barendsz voor deze tochten niet meer in aanmerking kwam zijn verschei dene personen der toenmalige bemanning in Rijksdienst geplaatst (verlichtini loodswezen, marine enz.). B.g. Latjes w< geplaatst als lichtwachter te Maassluis. En wat kon men dezer dagen van Lat jes int de kolommen lezen? De 70-jarige gepensioneerde lichtwach ter Latjes Is Dinsdagochtend op den onbewaakten overweg nabij het Station Hoek van Holland' door een trein' gegre pen. Hij was bijna ommiddllijk dood." Latjes, de man, die in die barre ij «stre ken medegeholpen heeft om de grafsteen te plaatsen boven de laatste rustplaats van onzen koenen zeevaarder Willem Barendsz, gedood en op welke wijze? Wie zal nu de grafsteen op uw laatste rustplaats helpen bevestigen? Tljditlppemn wzendlng dar brlwnmalan. Naar Nad. Oost-IndlO. 22 8.80 'b av. 6.80 'sm. 6.80 'sav. Naar Ned. West-lndlë. 20 De minister van marine a. L brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hier na genoemde candidaten, in alfabetische volgorde gerangschikt, in aanmerking komen voor plaatsing als adelborst bij het Kon. Instituut voor de Marine te Wil lemsoord, en wel: bij de driejarige opleiding voor den zee dienst: J. A. Agelink van Rentergem, J. A. Bientjes, Th. Brunsting, E. J. Gallas, J. H. Geys, O. Hos, H. Th. Koppen, J. H. de Liefde, D. Ui. baron Mackay, J. Metz, J. R. J. van der Mey, A. E J. Modder man, G. J. Platerink, W. J. Reynierse, S. C. Ritsema van Eek en H. Rob; bij de vierjarige opleiding voor den zee dienst: J. Bussemaker, P. Cool, jhr. P. L. M. van Geen, B .J. Troll en W. J. de Vries; bij de vierjarige opleiding voor den ma rinestoomvaartdienst: H. P. Antink en W. D. Reitsma. Op 7 September a.s. zullen de nieuw benoemde officieren door schout-bij-nacht Quant worden beêedigd op dezelfde wijze als dit in het vorig jaar is geschied. De kap.-luit. ter zee M. J. Verloop, de luit. ter zee 2e kl. H. J. F. K. van den Arend, id. Off. van adm. ie kl. D. B. A. Franken, van de afdeeling van het korps mariniers te Rot terdam, wordt 1 Sept. overgeplaatst naar Wil lemsoord. 3 Sept.: luit. ter zee 2e kl. A. N. Schrakamp van O-zeedJcaz. naar Kon. Instituut. 12 Sept.: ie luit. der mars. F. Lugt van ter besch. naar Aid. Mars. te R'dam. 24 Aug.: 2e luit. der mars. P. J. van der Ende van Afd. Mars. R'dam naar de Mar.kaz. Willemsoord. Kolonel W. H. C. A. Seijn, commandant van het reg. kust-art. te Helder, zal met ingang van 1 November den dienst met pensioen ver laten. 12 Aug. 1928. Aangekomen van Cuxhaven en vertrókken binnendoor naar Amsterdam Eng. stoom jacht „Turcel". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Heron". NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. Schotsche muizen 4.405-70, duken 4.50 4.60, eigenheimers 4, bl. eigenheimers 4 4.20, drielingen 3.80—4.30, spercieboonen 921, snijboonen 10, zilveruien 1—1.10, drielingen 5.105-70, zilvernep 17.40— 19 30, uien 4 905.60, drielingen 7.30—7.60, gele nep 18—18.90, roode kool 6—7.29, witte kool 10.40—13.60, gele kool 5.9»— 7.60, alles per 100 kg.; boswortelen 4.20 per 100 bos, bloemkool 1016.10, 2e srt. 1.70 2.60, beide per 100 stuks. Aanvoer: 56,800 kg. aardappelen, 125 kg. spercieboonen, 8 kg snij boonen, 15,300 kg. zilveruien, 5700 kg. uien, t3,200 kg. roodie kool, 8200 kg. witte kool, 3800 kg. gele kool, 640 bos boswortelen, 20,800 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. Schotsche muizen 4.105.70, duken 4.60 4.70, schoolmeesters 45.10, blauwe eigen heimers 3.404.90, bl. aardappelen 4.90 5.10, ideaal 3.10, drielingen 4.304.40, kleine 1301.40, spercieboonen 16.80— 19.50, zilveruien 3, drielingen 4.804.90, zilvernep 22.40, uien 6.406.70, drielingen 6.407, gele nep 16.4022, kroten 5, roode kool 7.609.20, witte kool 1011.90, gele kool 5.808.20, alles per 100 kg.; bos wortelen 4.506.40 per 100 bos; bloemkool 11.9017.70 per 100 stuks, dito 2e' srt. 2.10 3.40 per 100 stuks. Aanvoer: 65,000 kg. aard appelen, 700 kg. spercieboonen, 800 kg. zilver- uien, 2500 kg. uien, 350 kg. kroten, 52,000 kg. roode kool, 25,000 kg. witte kool, 20,000 kg. gele kool, 2260 bos wortelen, 23,000 stuks bloemkool. ALKMAAR, 13 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 51 vette koeien 225410; 14 vette kalveren 70175; vette kalveren per ned. pond 1.201.50; 40 nuch tere kalveren (slacht) 6—215; 776 vette var kens (zware) per ned. pond 66—72; zouters per ned. pond 0.660.721 PURMEREND, 14 Aug. 33 stapels fabriekskaas per 50 kg. R.M. f 54; 46 stapels boerenkaas per 50 kg. RjM. 53 i 1 stapel commissie per 50 kg. R.M. 51; 2 stapels Goudsche per 50 kg. R.M. 50; 1628 kg. boter per kg. 1.80—2.05; 708 runderen: 320 vette per kg. 0.80—1.05; 310 melke en gelde 125375; 78 stieren; 23 paarden 100 200; 62 vette kalveren per kg. 1.201.40; 171 nuchtere idem: voor de slacht 1037, voor de fok 10—39; 549 vette varkens: voor de zouterij per kg. 0.68—0.73, voor de slacht per kg. 0.70—0.74; 45 magere varkens 34 38; 88 biggen 15—«2; 543 schapen 25—36; 40 bokken; 896 lammeren 16—33! Idpeieren per ioo stuks 6.507.50; eendeieren per 100 stuks 6.10; piepkuiken* aio—3; 300 mand appelen 1.50—3. Eierenveiling. iioio kipeieren A 7.20—8.30, 124 idem B 5.60, 3490 eendeieren A 6.5a

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7