L Olympische Kampioenen 1928 Olymplsohe Spelen. De wedstrijden van Zaterdag. De laatste dag. HET EINDE DE IXE OLYMPIADE. De Koningin reikt de prezen uit aan de kampioenen. De voor zitter van het L O. C. spreekt de slulüngsformule uit. Amsterdam ontvangt de Olympische vlag. Een uitverkocht Stadion was Zondag avond getuige van de plechtige sluiting der Spelen van de IXe Olympiade, in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin, Prinses Juliana, Prins Hendrik, de Zweedfiche en Noorache prinsen en prin sessen, de kopstukken van het L O. C. en ^I. O. C. en van diverse internationale en nationale sportbonden. Om even half drie verscheen HM. die ook Zaterdagmiddag met Hare Moe der tegenwoordig was geweest aan den arm van Graaf de Bailiefc Latour, die haar naar de Koninklijke loge begeleidde. Hoe wei het paardensport-programma (de hindernifiwedstrjjden) vlot werd afge werkt, kon men toch niet verhinderen, dat eerst om half zeven een aanvang ge maakt kon worden met de plechtige slui tingsceremonie. De Koningin was evenals Zaterdag wederom getuige dat Hollands vlag aan den hoogsten Olym- pischen mast geheechen werd, ter eere van Van Klaveren's fraaie boks-zege. Na tuurlijk werd het rood-witblauw met da verend gejuich begroet, terwijl het „Wil helmus" uit volle borst werd' meegezon den. Toen men daarna voor de laatste maal ook de Tsjechische vlag, ge flankeerd door de Fransche en Zwitser- ache, te aanschouwen kreeg, toen mar cheerden de verschillende prijswinnaars het veld op en stelden zich ini één lange groep voor de Kon. tribune op. Het was de wensch van H.M. geweest, de eerste prijzen persoonlijk uit te reiken, wat dan ook geschiedde. De Argentijnen waren de eerste gelukkigen en zoo vervolgens alphabetifich de andere winnaars. Zoo zag men van Hollandsche zjjde onze ruiters, „zus" Braun, de bokser van Klaveren, de wielrenners Leene en van Dijk en de turnsters verschijnen, die allen uit de handen der Vorstin de hun toegedachte prijzen ontvingen. Daarna kwamen de 2e en 8e prijzen aan de beurt, welke uitgereikt werden respectievelijk door Prins Hendrik en Graaf de Baillet Latour, voorzitter van het Intern. Olymp. Comité. Dit geschied de op het middenterrein. De prijswinnaars van alle landen wer den met een hartelijk gejuich begroet en vooral de fascisten groet der Italianen viel n den smaak van het publiek. Muisstil was het dn het Stadion, toen om halfaoht de Voorzitter van het L O. C. vanuit de Koninklijke log© op plechtige wijze de sluitingsformule uitsprak in de Fransche taal, welke vertaald aldus luidt: Uit naam van het Internationaal Olym pisch Comité verklaren wij, na aan Hare Majesteit de Koningin en aan het Neder landsche volk, aan de autoriteiten van de stad Amsterdam en aan de organisatoren van de Spelen onzen diepen dank betuigd te hebben, de Spelen der IXe Olympiade voor gesloten en, volgens de traditie, noo- digen wjj de jeugd' van alle landen uit om over vier jaar te Los Angeles bijeen te komen, om daar met ons de 8pelen van de Xe Olympiade te vieren. Moge zij ver- loopen in blijden geest en eendracht en moge aldus de Olympische fakkel zijn tocht door de eeuwen vervolgen tot hedl van een steeds krachtiger levende, moe diger en zuiverder mensohheid. Zoo rij hot" Daarna klonk het bazuingeschal vanaf den Marathontoren, gevolgd' door een salvo der artillerie en langzaam daalde de Olympische vlag van den hoogen mast. Graaf de Baillet Latour trad daarop nogi maals naar voren om den waarncmenden wethouder van Amsterdam, dr. Vos, het Olympisch vaandel te overhandigen, dat hjj even te voren ontvangen had uit de handen van den vertegenwoordiger van de stad Parijs, waar vier jaren geleden de feesten der VHIe Olympiade gehou den werden. Dit vaandel zal in het stad huis van Amsterdam bewaard worden tot de volgende Olympiade, Daarna stond de Koningin op om te vertrekken. Voor de laatste maal klonk heit Wilhelmus, roeegezongen door dui zenden, binnen deze Olympische muren en.de IXe Olympiade is niet meer. Het spel is gespeeld, het feest is gevierd' Traag kronkelde de rook uit de Mara thontoren. Het gsoh led boek der sport, het g schledboek van Holland is een gouden bladzijde rijker geworden. (Vervólg.) VOETBAL, Wieringen. Burgerlijke stand van den Helder van 11 tot en met 18 Aug. 1928. BEVALLEN: M. Boonstra—Raemae- ckers, d.; N. de Langenv. d. Werf, z.; 0. Smitv. d. Koot, z.J. 0. M. Korver OVERLEDEN0. A. de Haas, 85 J. N. Eelman—Peper, 68 J. Vlsscherljberlohten. Waarom verstaan wij onder altijd goed te zijn? Er wordt ook z bedorven door hardheid, ongeduld, en rechtvaardigheid. ZWEMWEDSTRIJDEN. Me). Broun wint de 100 M. n®- zwemmen. Het schoon- en tomi- springen voor Amerika. Welsmul- let Olympisch kampioen xoo M. vrije slag. Een waardig slot. Demi-finales 100 Meter vrije slag (Dames}. Het einde nadert van het Olympisch zwem feest, zoomede van de geheele Olympiade. Zaterdagmorgen om 10 uur werd als eerste nummer verwerkt de demi-finales 100 M. vrije slag. De uitslagen luiden: ie demi-finale: I. Miss Oslpowieh (V. S.) I min. ia.2 sec.; 3. Miss Laird (V. S.) I min. 13.3 sec.; 3. Miss Cooper (Eng.) i min. 14 De dames Olsen en Tanner werden niet ge plaatst. De winnarea was verreweg da snelste; zij zwom zonder strijd en verbeterde het Olym pisch record, dat in de volgende serie al weer verbeterd werd. Meer strijd was er om de 2e plaats, welke eerst in de laatste meters beslist werd. ae demi-finale: 1. Garagh ty (V. S.) 1 min. 11.4 sec. (nieuw O.R.J; a. Mc Dowall (Eng.) 1 min. 15.6 sec.; 3. Lotte Lehmann (Dultsch- land) 1 min. 15.8 s.; Russel (Zd.-Afrika)Mil- ler (Nw.-Zeeland), Vierdag (Holland). Miss Garaghty verbeterde aanmerkelijk het Olympisch record over dezen afstand. Finale landen-est af et te 4 X aoo Motor vrije alag (Heeren). Zeven landen kwamen In de finale ah, nJ. Amerika, Holland, Japan, Canada, Hon garije, Zweden en Spanje. Het is een felle strijd geworden tuaschen Amerika, Japan en Canada. Zweden es Spanje waren volkomen kansloos. De Amerlkaansche ploeg (Weissmuller, Ko- jac, Clapp, Laufer) zwom een schitterenden wedstrijd, doch eveneens dient men respect te hebben voor de kleine Japanners, die het in alle nummers tot de finale hebbes we ten te bresgen. De nitslag is: Kampioen: Amerika 9 mis. 3&a sec. (nieuw O.R.); a. Japan 9 min. 41-4 sec.; 3. Canada 9 min. 47.8 aec. Het ochtendprogramma wat hiermede be ëindigd. Het waa brandend heet, toen de wedstrijden middags om 3 uur vervolgd weiden. Deze laatste middag waa de belangrijkste, want nog vjjf Olympische kampioenen moesten aange wezen worden, waarvan ln één nummer Ne derland ook een kans maakte door middel ▼an mej. Braun. Geen plaatsje ln het Stadion la onbezet ale mr. Donath beginnen fluit voor de Finale xoo Meter rugslag (Dames). Wereldrecord: Marie Braun (Holland) 1 min. 21.6 sec., tevens Olympisch record. (Oud record: mej. Den Turk, Holland.) Aan den start verschijnen: King (Eng.), Lindström (V. S.), Stockley (Nw.-Zeeland), Holm (V. S.), Braun (Holland), Cooper (Eng.) en Gilman (V. S.). Het schot gaat, daar gaan ze. Prachtig houden allen baan, die 50 Meter lang ts. Braun keert het eerst, haast gelijk met King. De Hoiland9che la vóór en blijft vóórHet publiek ia gek van opgewondenheid en het eene hoera volgt op het andere. De winnares wordt gefilmd met haar moeder, die zeker een groot aandeel heeft in haar succes. De uit slag is: Kampioen: M. Braun (Holland) 1 min. 22 sec.; 2. King (Eng.) 1 min. 22.2 sec.; 3. Cooper (Eng.) 1 min. 22.8 sec.; 4. Gilman; g. Holm 6. Lindström; 7. Stockley (1.25.8). Finale Torenspringen (Dames). Hierin komen 6 dames uit, w.o. onze land- genoote Marie Baron. Er worden vier verplichte sprongen gedaan van de 5 M.- en 10 M.-plank. ie sprong: 1 Pinkston, 2 Cole man, 3 Baron; 2e sprong: 1 en 2 de beide eerstgenoemden, 3. Sjökvist, 4. Baron; 3e sprong: de eerste vier als in de 2e sprong; 4e sprong: idem. Uitslag: 1. Pinkston (V.S.); a. Coleman (V.S.)3. Sjökvist (Zweden)4. Baron (Holland); 5. Onnela (Finl.); 6. Reh- born (Duitschland). Het publiek kon zich lang niet met den uit spraak der jury vereenigen en stak dat niet onder stoelen of banken. Hetzelfde waa het geval in de Finale Torenspringen (Hoeren) welke 9 deelnemers telt en waarvan Deajar- dins, Simaika, Galitzen en RiebschlSger de beste zijn. Er worden vier verplichte en vier vrije sprongen gemaakt Na de vier verplichte sprongen is de stand: 1. Desjardlns, 2. Galit zen; 3. Simaika; 4. Knight. In de daarop vol gende vrije sprongen doet vooral de Egyp tenaar Simaika schitterend werk (een volko men gestrekte i'/t salto achterwaarts van 10 M., enz.) en men verwachtte dat hij den titel zou behalen. Bij het ingaan van den laatsten sprong stond Simaika boven Desjardins, zoo ook in den laatsten sprong. De jury besliste echter aldus: I. Desjardins (V. S.)2. Simaika (Egypte); 3. Galitzen (V. S.); 4. Colbach (V. S.); g. RiebschlJger (D.)6. Schumm (D.). Met hevig gesis en gefluit werd deze uit spraak ontvangen. Finale 100 Meter vrije alag (Heerea). Een fraaie race, waaraan de 7 finalisten maar zeer weinig voor elkander onderdeden. Uitslag: kampioen: Weiomuller (V. S.) 58.6 sec.; 2. Barany (Hong.) 59.8 sec. (nieuw Euro- peesch record); 3. Talcaishi (Japan) 1 min.; 4. Kojac (V. S.)5. Laufer (V. S.); 6. Spence (Canada); 7. Zorilla (Argentinië) 1 min. 1.6 s. Finale 100 Meter vrije slag (Dames). De strijd ging in hoofdzaak tusschen de Amerkaanschen Osipowich en Garattl De spurt bracht de zege voor eerstgenoemde, die een formidabele snelheid ontwikkelde. Kampioen: Oelpowich (V. S.) 1 min. 11 sec. (nieuw O. R-); 2. Garattl (V. S.) 1 min u.4 sec.; 3. Coopar (Eng.) r min. 13Ö »«c.; 4- Mc. Dowall (Eng.); 5. Laird (V. S.); 6. Lehmann (D.) 1 min. 18 aec. Caremaniea protocolairaa. de Daarna begonnen onder doodsche atllte Olympische ceremoniën: Vijf maal gaat de Amerikaansche vlag in de hoogte en klinken de tonen van het Amerikaansche volkslied, eenmaal de Deensche en voor het laatst wordt de Nederlandsche bewaard. Dat wordt de apotheose, het Wilhelmus wordt door de dui zendkoppige menigte medtgezongen. Mej. Braun wordt gehuldigd met een lauwerkrans Het publiek juicht en z>ngt: „Lang zal ze leven". P aiomatch NederlandBelgiëFranknjk- comb. Tot slot van het negendaagsche Olympische zwemfeest werd een vriendschappelijke water polo-wedstrijd gehouden tusschen het Neder landsche zevental en een Belgisch-Fransche combinatie, welke door Nederland met 8—1 ge wonnen werd (rust 3o). Eindstrijd landen-klassement «wemmen. 1. Vereenlgde Staten 135 P-> Duitschland 43 p.; 3. Engeland 30 p.; 4. Nederland ax p.; 5. Zweden 19 P-! 6. Japan 18 p.; 7- Hongarije 13 p.; Australië 10 p.; 17. België 1 p. BOKSEN. Van Klaveren wint het Olympisch kampioenschap Vedergewicht. Mil- jon op de derde plaats. Zaterdagmiddag 2 uur werd ln de verschillen de gewichten begonnen met de wedstrijden om de derde plaats. In het zwaarmiddengewicht wist MUjon na een zeer onregelmatige partij te winnen van den Zuid-Afrikaan Mc. Corkindale, waardoor hij eindigt als derde. De eindlat rijden. Daarna vonden de beslissende partijen om het kampioenschap plaats, welke de volgende uitslagen hadden. Vlieggewicht: Anton Kocsi» (Hongarije) wint van Armand Apell (Fr.), hoewel laatst genoemde beter bokste. Bantam: Vlttorio Tamagnml (Italië), „de vechter dichtop" wint van John Daley (V. S.) ,.de bokser op afstand". Vedergewicht: Van Klaveren (Holland) wint van Victor Peralta (Argentinië). Eerste twee ronden van den Argentijn. De laatste ronde voor den oersterken Hollander, die tot over winnaar wordt verklaard onder gejuich en ge joel. Men is het met de beslissing niet eens. Lichtgewicht: Carlo Orlandl (Italië) wint van Stephen Michaél Halaiko (V. S.). Een mooie partij. Llchtmiddangewicht: Edw. Morgan (Nieuw. Zeeland) wint zooals hij wil van den Argentijn Paulo Landlni. Een ongelijke partij. Middengewicht: Jan Hermanek, den Tsjech, wint van Piëtro Tooctni (Italië). De Italiaan was de beste bokser, maar Hermanek won eerlijk. ZwaarmiddengewichtPedro Avendano (Ar gentinië) wint van Ernst Pistnlla (Dultsch land). Alle 3 ronden waren voor Avendano; de Duitscher had een slechte dag. Zwaargewicht: A. Rodriguez Jurando (Ar gentinië) wint van Nils Avid Ramm (Zweden) „de moedige Zweed en de gorillaman". Ge staakt door een oogwond. Jurando kampioen. SCHERMEN. Tersztyanszki wint het indlvidueele kampioenschap oabelschermen na bar rage. De finale van den persoonlijken sabelwed strijd, waarvoor zich onze landgenooten De Jong cn Van der Wiel geplaatst hadden, was tevens de finale van het i4-daagsche scherm- tournooi. Er was veel belangstelling, toen de wedstrij den om half elf een aanvang namen. Er waren 12 schermers, van wie er drie geplaatst kon den worden. De eindstand is: Gew. ontv. gegev. Namen partijen tr. tr. 1. Tersztyanszki (Hongarije) 9 33 51 2. Petschauer (Hongarije) 9 28 52 3. Bini (Italië) 8 32 49 4. Marzi (Italië) 8 34 49 5. Dr. Gombos (Hongarije) 8 38 49 6. Casmir (Duitschland) 6 32 44 7. De Vecchl (Italië) 5 36 44 8. Ducret (Frankrijk) 5 47 42 9- A. E. W. d e J o n g (Ned.) 4 46 3a 10. Lacroix (Frankrijk) 2 51 26 11. J. v. d. Wiel (Nederl.) 3 51 24 12. Thomson (Duitschland) 0 35 ai Olympisch kampioen". Tersztyanski (Hon garije); 2e prijs: Petschauer (Hongarije): 3e prijs: Bini (Italië). Zooals men ziet, hadden de nos. 1 en 2 ieder evenveel partijen gewonnen; de beide Hongaren schermden toen een besslissings- partij, welke door eerstgenoemde met 5—2 werd gewonnen. Het succes van de Hollandsche schermers is dus niet groot; majoor de Jong, ex-Euro- peesch kampioen, won van Ducret, Thomson, Lacroix en de Vecchi; Van der Wiel alleen van zijn landgenoot De Jong en Thomson. GYMNASTIEK. Zwitserland wint het landentournooL De gymnastiekwedstrijden, welke Woens dag een aanvang namen, zijn Vrijdag beëin digd. Aanvankelijk trok dit onderdeel der Olympiade maar weinig belangstelling want men moet wel zeer ter zake kundig zijn om de oefeningen nauwkeurig te kunnen be- oordeelen doch Vrijdag was er heel veel publiek. Reeds meldden wij het succes van de Hol landsche damesturnsters, die zich eerste wis ten te plaatsen. De heeren echter hebben zich met een bescheidener resultaat tevreden moe ten steJIen, want er was scherpe concurrentie. De Tsjechen, Zwitsers en ook de Joego- Slaven «bleken de sterk. In het Isnden-tournool was de uitslag aldus: 1. Zwitserland; 2. Cechoslavakije; 3. Joego slavië; 4. Frankrijk; 6. Finland; 6. Italië; 7. Amerika; 8. Holland; 9. Luxemburg; io. Hongarije'; II. Engeland. Olympisch kampioen (personeel) werd: George Miez (Zwitserland); 2. Hinggl (Zwit serland); 3. StukelJ (Joego-Slavlé). Kampioenen der verschillende onderdeel »n werden: Rek: George Miez (Zwitserland). Paard: Mack (Zwitserland). Brug: H. Vacha (Tsjecho-Slowikije). De besten van ieder land zijn: Zwitserland: G. Miez; Cechoslovakije: H. Vacha; Joegosla vië: L. Stukelj; Frankrijk Solbach; Finland: M. Nijberg en H. Saveland; Italië: R. Neri; Holland: Melkman; Hongarije: I. Pelle; Engeland: A. Whitvord. De Nederlandsche resultaten zijn: 1. Melk man; 2. P. van Dam; 3. Jacobs; 4. I. Wijn schenk; 5. W. Pouw; 6 en 7. J. v. d. Vinden en K. Boot; 8. Licher. HIPPISCHE SPORt. Een trlomph voor de Nederlandsche ruiters. Het Hippisch sportfestijn was het laatste sedeelte van de Olympische Spelen. Dit werd Donderdag en Vrijdag gehouden in het Sport park te Hilversum en is Zaterdag en Zondag, in het Stadion, ten aanschouwe van de ge heele Koninklijke familie en de fine-fleur uit de internationale ruiterwereld, beëindigd. Evenals in 1924 te Parijs, toonden de Neder landsche ruiters zich superieur; in bijna alle onderdeelen behoorden zij tot de beste der besten. De wedstrijden bestonden uit dres suur- en springproeven en zijn een groot suc ces geweest. Er zijn enorme prestaties ge leverd, want de proeven waren zwaar en wer den scherp beoordeeld. De 3 Nederlandsche deelnemers in het springconcours hebben het talrijk publiek heerlijke oogenblikken bezorgd door a'len zonder fouten over de hindernissen te gaan. Het is niet doenlijk, ln verband met de plaatsruimte, in details te treden over de diverse verrichtingen op genoemde dagen ge leverd. Wjj verwijzen daarvoor naar de groote bladen en volstaan met de uitslagen: Samengestelde wedstrijd (landen-klassement) 1. Nederland (Pahud de Mortanges, de Kruijff, van der Voort van Zijp)2. Noorwe gen; 3. Polen. Samengestelde wedstrijd (persoonlijk kam pioenschap): Kampioen: Luit. Pahud de Mortanges (Nederland); a. Ritmeester De Kruyff (Nederland); 3. Majoor Neu- mann (Duitschland). Zware dressuurproef (landenlda»sement)1. Duitschland; 2. Zweden; 3. Nederland. Zware dressuurproef (persoonlijk kampioen schap): kampioen: Freiherr Von Langen (Duitschland); 2. Marion (Fr.); 3. Olsen (Zweden). Hinderniswedstrijd (laudenklassement): 1. Spanje; 2. Polen; 3. Zweden; 10 Nederland. Hinderniswedstrijd (persoonlijk kampioen schap): Kampioen: Kap. Ventura (Tsj.- Slow.)2. luit. Bertran (Fr.)3. majoor Kuhn (Zwitserland). (W.R. Wereldrecord. O.R. Olympisch Record.) ZEILEN. Jollen: Thorell (Zweden). Zesmeters: „Norraa" (Noorwegen). Achtxneters: „1'Aile VI" (Frankrijk). ROEIEN. Skiff: Pearce (Australië) 7 min. 11 sec. Dubbel-skiff: Amerika 6 min. 41.4 sec. Twee sooder stuurman: Duitschland, 7 min. 6.4 sec. Twee met stuurman; Zwitserland, 7 min. 42.6 sec. Vier tonder stuurman: Engeland 6 min. 36 sec. Vier met stuurman: Italië, 6 min. 47J sec. Achten: Amerika, 6 min. 3.2 sec. SCHERMEN. Equipe floret: Italië. Equipe degen: Italië. Equipe sabel: Hongarije. Individueel floret: Gaudin (Frankrijk). Individueel degen: Gaudin (Frankrijk). Individueel sabel: Tersztyanszki (Hongarije) Individueel floret (Dames): Frl. Maier (Duitschland). ZWEMMEN. A. Heerennummers. 100 M. rugslag: Kojac (V. S.) 1 min. 8.2 sec. (nieuw W.R. en O.R.). 100 M. vrije slag: Weismuller (V.S.) 58.6 sec. 200 M. schoolslag: Tsuruta (Japan) 2 min. 48.8 sec (nieuw O.R 400 M. vrije slag: Zorilla (Argentinië) 5 min. 16 sec. (nieuw O.R.). 1500 M. vrije slag: Arne Borg (Zweden) 19 min. 51.8 sec. (nieuw O.R.). Landen-estafette 4 X 200 M. vrije slag: Amerika, 9 min. 36.2 sec. (nieuw O.R.). Schoonspringen: Desjardins (V. S.). Torenspringen: Desjardins (V. S.). Polo: Duitschland. B. Damesnummers. 100 M. rugslag: Mej. Marie Braun (Ne derland) 1 min. 22 sec. 100 M. vrije slag: Miss Osipowich (V. S.) 1 min. 11 sec. (nieuw O.R.). 200 M. schoolslag: Frl. Hilda Schrader (Duitschland) 3 min. 12.6 sec. 400 M. vrije slag: Mi9s Norelius (V. S.) 5 min. 42.8 sec. (nieuw W.R. en O.R.). Landenestafette 4 X 100 M. vrije slag: Ame rika 4 min. 47.6 sec. (nieuw O.R.). Schoonspringen: Mist Meany (V. S.). Torenspringen: Miss Pinkston (V. S.). RUITERSPORT. Wielrennen, 1 K.M. tijdrit: Jhr. Bosch vat Drakenstein. Wielrennen, 4 K.M. achtervolgingswedstrijl: Hollandsche ploeg. Athletiek, hoogspringen met aanloop, damei: Giesolf. Zwemmen, 400 M. vrije slag, dames: Braut, Zwemmen, 200 M. schoolslag, dames: Baroi, Zeilen, achtmeterklassc: „Hollandia", stuur man Hoolwerf. Ruitertournool, samengestelde rui terwei- strijd (individueel): de Kruijff. Hockey-touruooli Hocky-teanx. Kunst touraooL Beeldhouwkunst! C. J. v. d. Hoef. Derde prijzen (3). Gewichtheffen, middengewicht: A. Scheffer, Gewichtheffen, halfzwaargewicht: J. Ve> heijen. Ruitertournool, dressuorwedstrjjd: Hollané- iche equipe. Boksen, zwaarmiddengewicht: Miljon. KunsttournooL Letterkunde: C. en M. Scharten—Antink. Geen prijzen in: voetbal, schermen, roeleg en worstelen. Succes-nieuwa. Samengestelde wedstrijdNeder fa^dj Persoonlijk kampioenschap (samengestelde wedstrijd): luit. Pahud de Mortanges (Nederland). Zware dressuur: FreiherT Von Langen (Duitschland). Hinderniswedstrijd Ganden-klassement) Spanje. Hinderniswedstrijd (persoonlijk kampioen schap): Ventura (Tsj.-Slaw.). GYMNASTIEK. A. Heeren. Ladenrwedstrijd: Zwitserland. Individueel: George Miez (Zwitserland). Wedstrijd rek: George Miez (Zwitserland). Wedstrijd paard: Mac (Zwitserland). Wedstrijd brug: Vacha (Tsj.-Slowakije) B. Dames. LandenwedstrijdNederland (g landen). BOKSEN. Vlieggewicht: Anton Kocsls (Hongarije). Bantamgewicht: Vittorio Tamagnini (Italië) Vedergewicht: L. van Klaveren (Ne derland). Lichtgewicht: Carlo Orlandi (Italië). Lichtmiddengewicht: Edward Morgan (N.- Zeeland). Middengewicht: Jan Hermanek (Tsjecho- Slowakije) Zwaarmiddengewicht: Avendano (Argen tinië). N.B. Het eerste gedeelte hiervan kan men vinden in de ^Heldersche Courant" van 9 Aug. j.L HOLLAND'S OLYMPISCHE EERELIJST. Eerste prijzen (8). Wielrennen, 2 K.M. Tandem: Leene-van Dijk. Gymnastiek, Damestournooi: Hollandsche ploeg. Zwemmen, 100 M. rugslag dames: Braun. Boksen, vedergewicht: van Klaveren. Ruitertournool, samengestelde ruiterwed- strijd (landen-kflassement): Hollandsche equipe Ruitertournool, samengestelde rulterwed- strijd (individueel): Pahud de Mortagnes. KunsttournooL Architectuur: Jan Wils. Schilderkunst: Is. Israëls. Tweede prijsen (xo). Wielrennen, I K.M. sprint wedstrijd: Muil- rsc. Zondag «peelde Succes 2 een wedstrijd tegen Helder 6 voor de Nederlaagwedstrijden. Om kwart over twaalf blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen ln het veld. S. wint den toss en verldest het geringe windvoordeel. Ai direct volgt een vrijwel gelijkopgaande partij. De verdedigingen blijven voorlooplg de bats. De H.-verdedlging krijgt het even zwstr te verantwoorden, de keeper is een beetje ge vaarlijk met wegwerken Dsn volgt een aan val op het S.-doel en bij een strubbeling maakt de S.-back hands. H. krijgt een penalty te nemen, welke ln een doelpunt wordt omgezet, 1—o voor H. S., niet ontmoedigd, pakt flink aan en van den aftrap gaat de S.-voorhoede op het H.-doel af. Het is Breed, welke de par tijen met een mooi schot op gelijken voet brengt (1—1). Even later, als de H.-keeper den bal iaat rollen, maakt v. d. Slikke 2—1 voor S. H. pakt flink aan, doch de S.-verde- diging weet stand te houden, al spant het dik wijls geducht. Alt de S.-linksbulten een bal van rechts opvangt, brengt hij op mooie wijze den stand op 3I. Voor rust krijgt S. nog een penalty te nemen, scheidsrechter was hier echter abuis. De S.-midvoor maakt er 41 van. Met dezen stand komt de rust. Na de pauze heeft H. het geringe windvoor deel. H. komt dan ook geweldig opzetten, doch de S.-verdedlging it op haar post. H. krijgt een penalty te nemen en de stand li 42. Even later maakt H. 43. S. pakt nu ook weer beter aan en maakt 53. Belde par tijen weten nog ieder een punt te maken, zoo dat het einde met een verdiende 6—4 over winning voor S. komt. Succes 2 is dus nog ongeslagen. Volgende week komt SVS 3 op bezoek ea zaJ zeker trachten Succes 2 hssr eerste neder laag toe te brengen. Om kwart voor drie komen Succes I en Hel der 4 in bet veld. De H.-aanvoerder wint den toss en verkiest het windvoordeel. Geijsea brengt den bal asn bet rollen en de S.-ers gaan direct op het H.-doel af. De H.-verdediging geeft echter niet thuis en een aanval volgt op het S.-doel, welke niets oplevert. De partijsa I wegen vrijwel tegen eikaar op. Een corner op het S.-doel wordt het veld ingezonden. Een I aanval op het H.-doel en de S.-midvoor maakt 1o voor S. H. pakt flink aan en S. moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Even later maakt S. 20. Hij krijgt een vrije schop te nemen, welke de S.-keeper corner werkt De H.-midvoor echiet in, de keeper «topt, doch de bal blijft op de doellijn liggen. De S.-back zorgt voor opluchting en werkt den bal het veld in. Even later weer een gevaarlijk mo ment voor het S.-doel. De linksbuiten van H zet mooi voor, de midvoor heeft den bal voor het inschieten, doch mist, de rechtsbuiten schiet boog over. S. maakt 3—0. H. krijgt voor hands een penalty te nemen, welke de midvoor net naast schiet. Met s—0 voor S. breekt de rust aan. Na de thee krijgt S. het windvoor deel en is voortdurend in de meerderheid. D« H.-verdediging begint op buitenspel te werken, waar de S.-ers zich nogal eens aan schuldig maken. De H.-verdediging heeft volop werk. Enkele malen weet de H.-voorhoede eens door te breken, doch zonder gevaar. S. krijgt nog een penalty te nemen, welke zacht op doel wordt geschoten. De H.-keeper doet geen moeite en laat den bal ln het doel rollen (4—-o). Even later maakt Geijzen met een kopbal 5O. De bal was echter houdbaar voor den S.-keeper, welke geen besten indruk maakte. De H.-tnld» voor zal het nu maar eens in het doel pro- beeren, hoewel hij gevaarlijk wegwerkt, weet hij het doel toch verder schoon te houden. Het einde komt spoedig en met 5o wist S. be slag te leggen op de mooie zilveren plaquette, uitgeloofd door de Gebr. Vroone. De wedstrijd werd in prettige verstandhouding gespeeld. O06S 2, 11 Aag. Aangebracht door korders: 3508 tongen 3483 kleine tongen 5 tarbotten 64 kisten schol I 86 kisten schol II 95 kisten schar 56 kisten pietermannen p. st. 0-45—1 7.SO-4-°o p. k. 8.50—S.00 „300—1.0° l B3°0-,-7» 9.00-5.50 In het vlakke land verbeeldt de heuvel itah, dat hij een berg la.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8