SEIOEME COURANT rtanapi"»- VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS m 'Itabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn VAN ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1928. Onze plaatsgenoot, de heer D. Kort, slaagde te 's-Gravenhage voor de acte Nj. (Nijverheidsonderwijs). ZESDE GEMEENTE-CONCERT, te geven door het Stedelijk Muziekcorps, Helder, op Dinsdag 21 Aug. 1928, 's avonds van 8.30—10 uur in de muziektent in het Plantsoen. Directeur Jb. ter Hall. Programma: i. Keepsake Marsch, Alb. Schmidt. 3. Ouverture Marie Hfni"iëtte, Montagne. 3. „Carolina Sunshine", intermezzo, R. Smith. 4. Serenade Ita>'-£ »- Czibulka. S- TriiNPgh PoiS 13 Berger. 6. Ccnjengde beriep/ ■*^^)urrL Jb. ter Hall. 7. La Joyeus* Alb. Sohmidt. EEN AUTOTOCHT JET <>UDEN VAN DAGEN. Men schrijft ons: Donderdag was het voor de Ouden van dagen, die in het Tehuis derNed. Herv. Gemeente verpleegd worden, een feestdag. Verschillende ingezetenen der gemeente waren zoo welwillend geweest, hun auto's ter beschikking te stellen om met de oudjes een rijtoar .te maken. Te twee uur waren een achttal dezer moderne vehikels voor het Tehuis aan wezig en kan de tocht een aanvang nemen. Het was een heele toer, om de oude men- schen, van wie sommigen gebrekkig zijn, behoorlijk in de wagens te krijgen. Toen allen goed en wel gezeten waren, wer4 langs de donkere duinen gereden, over Callanlsoog naar Bergen. In de inspan ning in Duinvermaak werd een oogenbük gepauzeerd. Onder het prachtige lommer der boomen nam het gezelschap aaneen lange tafel plaats, om de thee en enkele versnaperingen te gebruiken. Ook werd nog een foto van de groep genomen, Vervolgens werd de terugtocht aan vaard, grootendeels langs een anderen weg. Te zeven uur was men weer in het Tehuis aangeland. Ds. van de Poel, die met zijn vrouw aan den tocht deelnam, maakte ^ch tot tolk van allen, die waren mee geweest, toen-hij een woord van warmen dank uit sprak aan hen, die de tocht hadden voor bereid, inzonderheid aan die menschen- vrienden, die geheel belangloos hun autois (met chauffeurs) voor dit doel hadden willen geven. Allen waren ten zeerste voldaan over dit uitstapje dat door schoon weder werd begunstigd. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Naar wjj vernemen, zal door het Oranje- Comité op Koninginne verjaardag weder om een autorit georganiseerd worden'voor ouden van dagen. Liefhebbers(sters) ge lieven zich op te geven bij den heer S. Coltof, Kanaalweg 142. ALG. NED. BOUW ARBEIDERSBOND. Afd. Den Helder. Door het bestuur van bovengenoemde organisatie werd een adres aan den Raad gezonden, waarvan wjj hieronder een af schrift opnemen. Aan den Raad der Gemeente Helder. Geachte Dame en Heeren, Brengen ter kennis aan uwen Raad, ondepgeteekenden, respectievelijk voorzit ter en secretaris der afdeeling den Hel der van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond, domicilie kiezende ten huize van tweede ondergeteekende, Klaas Duit straat 35, dat reeds gedurende ruim een jaar door den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering leden van bo vengenoemde organisatie tewerk gesteld worden op Wieringen; dat de door uwen Raad gesubsideerde autobusonderneming (Prins) naar mee- ning van ondergeteekenden niet voldoet aan de eischen, die aan dezen dienst mo gen worden gesteld en waardoor leden van genoemde organisatie herhaaldelijk ge dupeerd worden. J. van Willigen, secretaris. SCHIETOEFENINGEN. n-n 4 f> fi 7 en 8 September a.s. zullen ^toéteningenmettehtdoeWtraUleMB worden gehouden nabtj Den Helder, yt uren worden bepaald naar omstandig heden en kunnen niet van te voren wor- deDe°n5Sleurs zullen worden opgesteld op het strand 200 M. ten zuiden van het kustlicht Falga nabij den Helder. Er wordt geschoten tot een afstand van vijf van de vurende mitrailleurs en tot een hoogte van 1500 'M. De sector, binnen welken geschoten zal worden, wordt begrensd als volgt: N.- grens loodrecht op de kust 2000 m. N. van het kustlicht Falga; Z.-grens lood recht op de kust 2000 m. Z. van het kustlicht Falga; W.-grens 5 km. in zee evenwijdig aan de kust. Luchtvarenden worden verzocht zich niet onnoodig lang in bovengenoemden sector op te houden. WINKELNIEUWS. De welbekende zaak van den heer Beem- sterboer in de Keizerstraat, heeft, zoeken de naar een gelegenheid tot uitbreiding, die gevonden in liet vroegere pand van de tirma Pelser, waar thans in ntet minder dan drie etalageramen het goud en zilver werk der firma wordt geëtaleerd. De heer van der Leek maakte een keurigen gevel aan het huis, de aannemer Bot en de hee ren Quak (timmerwerk), Schooneveld (schilderwerk) en van Os (electrisohe aan leg) wijdden er hun beste krachten aan. Door een en ander is de Keizerstraat en onze stad een modernen winkel rijker ge worden, en wij wenschen den heer Beem- sterboer ook hierin veel succes. Hedenavond wordt de nieuwe zaak ge opend. HET CIRCUS STRASSBURGER. De directie van Strassburger circus kan tevreden zijn over het bezoek aan Den Helder. Vijf voorstellingen zijn hier ge- gegeven en d&arvan waren er vier „zoo goed als uitverkocht". Donderdagavond was er ook weer geen plaats onbezet en dat er ook dezen avond tal van bezoekers van buiten de stad waren gekomen, be wees het groote aantal auto's voor het circus. Wjj telden niet minder dan 60 luxe auto's en 39 autobussen. Alleen van Wie- ringen zijn er een 800-tal bezoekers ge weest. Van Texel hebben er Woensdag twee extra booten gevaren, die een vijf honderd-tal Texelaars naar hier brachten. WTij schreven bij de entrée van het circus: „Strassburger behoeft geen aanbeveling, het beveelt zichzelven aan". Dat is nu ge bleken, meer dan 20.000 menschen hebben (je voorstellingen bijgewoond, en wij dur ven dat gerust te zeggen, hebben genoten van het uitstekend verzorgde en zeer va- rieerende programma, dat dank zij de vlotte afwerking, de voorstellingen niet te laat deed eindigen. Gisteravond was het bezoek heel wat minder talrijk. De menschen wachten liefst niet tot den laatsten avond, omdat er dan over het algemeen „maar wat van gemaakt wordt". Dat was evenwel bij Strassburger niet het geval. Wel was de afwerking van het programma nog iets vlugger dan bij de vorige voorstellingen en was de pauze korter, omdat het bezoek aan de stallen verviel, waar de dieren di rect na hun optreden, in hun wagens op gesloten en naar den trein werden ge bracht, maar van afjakkeren was geen sprake, evenmin van hinderlijk afbreken tijdens de voorstellingen. Toen wjj vanmorgen in de vroegte nog eens een kijkje namen op het weiland „De Ton" was er geen spoor meer van het cir cus te ontdekken, de eenige overblijf selen,,die nog herinnerden aan het bezoek, waren hier en daar dikke pakken stroo en een door de paardenhoeven platge trapt grasland. Een drietal „gelukzoekers" was in dit vroege morgenuur bezig met stokken den boel te onderzoeken, of er wellicht door den een of anderen bezoeker nog iets van waarde achtergelaten was. Of zij iets gevonden hebben?.... Hedenavond geeft het circus alweer een voorstelling te Beverwijk. Concert van de muziekkapel Strassburger. Het was een aardig en sympathiek idee van het circus Strassburger aan de Hel- sche burgerij een concert aan te bieden in de muziektent en zeer velen hadden Vrijdagmorgen dan ook van de gelegen heid gebruik gemaakt om te komen luiste ren. Op zulke dagen ziet men eerst goed, dat het vacantietijd is, want waar zou anders, nog vóór eindiging van het dage- lijksche ochtendwerk, een zoo groote men- schenmenigte vandaan moeten komen? Jammer genoeg troffen zij een paar lang niet malsche regenbuitjes. Keurige uniformen, goede muziek, een paar agenten, die voor den goeden gang van zaken zorgden... was het èn voor het circus (dat er een reclameslaatje uit sloeg) èn voor de luisteraars, (die te twaalf uur natuurlijk zich in een oog wenk verdubbelden), een aardig morgen uurtje en voor de logé's na het kopje koffie, een aangename verpoozing. GEZELSCHAP TER HALL. Maandagavond zullen wij voor de eer ste (die bijna ook do laatste is) maal weder kunnen genieten van het schouwspel van ter. Hali's revue, welke Maandag, Dins dag, Woensdag a.s. in Casino gegeven wordt. Wij laten hieronder nog eenige persoordeelen volgen. Ingezonden Mededeellng. (778) Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer en vestigen er de aandacht op, dat hedenmiddag te 3 uur de plaatsbespreking aanvangt. Terwille van de achterste rijen zal een podium in de zaal worden aangebracht, zoodat ieder een een goed gezicht heeft op hst toonel. Woensdagmiddag wordt een kinderrevue gegeven. PRDSWEDSTRIJD VROOM DREESMANN. De firma Vroom en Dreesmann had veel succes met haar prijswedstrijd, waar omtrent men in achterstaande advertentie den uitslag vermeld vindt. Onder de goede oplossingen waren er verscheidene op rijm; een der aardigste drukken wij, op verzoek, hieronder af: Indien men uitzet of iets [dergelijks wil koopen, Behoeft men heusch niet ver te loopen; Want dit is zeker en gewis, Bij Vrponi Dreesmann alles te krijgen is. Garen, bbnd, wol, sajet en knoopen, Alles kan men er zeer voordeelig koopen. Ook tricotage, kousen, sokken en [benoodigdheden voor dit seizoen. Eerlijk, men behoeft nooit [tegenzin te hebben, [boodschappen bij V. D. te doen. Vitrage, linnengoed en lingerie, Je geniet al, als je het alleen maar ziet; Ook pakjes, schorten voor groot en klein, Alles is even chic en fijn. In babygoed zijn ze ruim gesorteerd Zoodat, als je daar bent, een andere winkel [je niet meer interesseert. Hoeden, petten, ja te veel om op te noemen, En op de afwerking ervan valt niet [dan op te roemen. De bediening der damss is altijd [uiterst netjes en beleefd. Zoodat die ook bijdragen, dat V. D. [zoo'n groote omzet heeft. Ook de heeren die helpen, zijn in het vak [zeer bekwaam. Dus U kunt gerust bij V. D. [naar binnen gaan. V. D. is bekend door 't heele land, Heeft rjjk en arm, jong en oud tot klant. Maar nu ga ik eindigen met mijn roemen, Want 't vergt teveel van Uw geduld [om alles op te noemen. Onze leuze zij: Koopt steeds bij V. D. Gerust, het valt U daar, ten allen tijde mee i VERSLAG DER GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER DE MAAND JULI 1928. Mannen. Aanvragen kwamen in om 4 betonwerkers, 1 bollenpeller, 1 gas- stoker, 1 kantoorbediende, 1 idem ben. 18 jaar, 1 loodgieter-halfwas ben. 18 jaar, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 6 losse-werk- lieden, 25 lijnwerkers, 1 melkbezorger, 2 metselaars, lsmid leerling ben. 18 jaar, 1 terreiuwerker, 5 timmerlieden, 1 tim merman-halfwas, 2 timmermansleerlingen ben. 18 jaar, 26 transportarbeiders. Totaal 81 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 bakschipper, 1 bankwerker, 4 beton werkers, 1 boerenarbeider,! bollenpeller, I dekknecht, 1 drukker-zetter, 1 electri- cien ben. 18 jaar, 1 gasstoker, 12 grond werkers, 1 kantoorbediende, 1 idem ben. 18 jaar, 2 kleermakers, 1 loodgieter, 1 loodgietersleerling ben. 18 japr, 2 loop knechten, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 14 losse-werklieden, 1 machinist, 1 manden maker, 1 metselaar, 4 opperlieden, 1 schilder, 2 stoker-dekknechten, 1 straat veger ben. 18 jaar, 1 terreinwerker, 5 timmerlieden, 1 timmerman-halfwas, 45 transportarbeiders. Totaal 110 personen. Geplaatst werden: 4 betonwerkers, 1 bollenpeller, 1 gas stoker, 1 kantoorbediende, 1 idem ben. 18 jaar, 1 loodgieter-halfwasben. 18 jaar, 6 losse-werklieden, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 mandenmaker, 1 melkbezorger, 1 metselaar, 1 schilder-halfwas, 1 smids leerling ben. 18 jaar, 5 stoker-dekknech ten, 1 terreinwerker, 2 timmerlieden, 1 timmerman-halfwas, 31 transp.arbeiders. Totaal 61 personen. Vrouwen. Aanvragen kwamen in om: 1 aardappelschilster, 7 dagdienstboden, II dagmeisjes ben. 18 jaar, 5 dienstboden intern, 1 hulp in de huishouding, 1 kin dermeisje ben. 18 jaar. 1 mangelmeisje ben. 18 jaar, 1 noodhulp-dienstbode, 1 verstelnaaister, 1 waschvrouw, 8 werk sters, 2 winkeljuffrouwen ben. 18 jaar. Totaal 40 personen. Aandiedingen kwamen in van: 1 aardappelschilster, 1 dagdienstbode, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, 8 dienstboden Intern, 1 kindermeisje ben. 18 jaar, 1 noodhulp-dienstbode, 1 waschvrouw, 8 werksters. Totaal 14 personen. Geplaatst werden: 1 aardappelschilster, 1 dagdienstbode, 1 dienstbode intern, 1 kindermeisje ben. 18 jaar, 1 noodhulp-dienstbode, 1 wasch vrouw, 1 verstelnaaister, 8 werksterB. Totaal 15 personen. Raadsoverzfcht. Op eene desbetreffende vraag van den heer Woud, aan het einde der raadsverga dering van jl. Dinsdag, antwoordde Voor zitter Verstegen, dat het rapport van den eereraad inzake de wethoudersbenoeming in de September-vergadering, waar de Burgemeester weder aanwezig zal zijn, aan de orde komt. Het wordt hoog tijd, dat aan deze onverkwikkelijke geschiedenis een einde komt, want zooals het nu de laat ste vergaderingen in den Raad toegegaan is, is dit niet bevorderlijk aan de belangen onzer gemeente noch aan het prestige van den Raad tegenover de burgerij. Het lijkt alsof er een stelselmatige oppositie ontstaan ia tusschen het Col lege en den Raad; het College schijnt in verschillende dingen, waarin de Raad zich uitsprak, een eigen meening te hand haven, de Raad op zijn beurt houdt stand, hetgeen vanzelf tot wrijving en conflicten aanleiding geeft. We hebben dat gezien op 26 en 29 Juni, toen B. en W. aanvanke lijk weigerden 's Raads wenschen inzake een reservefonds op te volgen, we heb ben dat, zeer scherp, jl. Dinsdag onder vonden bij het voorstel betreffende het heffingscijfer der plaatselijke inkomsten belasting. Deze laatste zaak was inderdaad uiterst onverkwikkelijk. In de vergadering van 12 Juni stelde de Raad, in afwijking van het advies van B. en W., dat heffings cijfer vast op 6. Reeds vroeger was een cijfer van 6.8 aan de regeering opgegeVen als waarschijnlijk benoodigde factor. Dit is noodig omdat zonder een vermoedelijk heffingscijfer de regeering de nieuwe ver ordening niet goedkeurt. Evenwel was in de vergadering van 12 Juni aan den Raad gebleken, dat zeer goed met een minder heffingscijfer kon worden volstaan. Meer dere opbrengsten uit verschillende belas tingen, de nieuwe nevenbelastingen, enz., gaven daar aanleiding toe. Ofschoon nu een vermindering van 0.3 op de aanslag biljetten weinig verschil zal maken, was de beteekenis van 's Raads geste vooral psychologisch van belang. Immers, de Raad demonstreerde er mede, mede te wil len werken aan elke belastingverlaging, hoe gering ook. Uit dit oogpunt be schouwd, was dus het besluit van zeer groote beteekenis. Dat de Raad nu onaangenaam verrast was, te vernemen, dat de minister niet accoord ging met het cijfer van 6. maar dit op 6.3 wenschte te zien gehandhaafd, was duidelijk.-En dat men er in. de eerste plaats den wethouder van financiën, den heer Bok, en in de tweede plaats het ge- heele College, dat zich achter den wethou der had geschaard, verantwoordelijk voor stelde, was begrijpelijk. Vooral de heeren de Zwart en Biersteker hielden felle requi sitoirs tegen dezen wethouder. Deze verde digde zich door er op te wijzen, dat het Col lege volledig Gedeputeerden had ingelicht in een „neutraal" schrijven. De heer Bok bedoelde daarmede, dat van de zijde van het College geen bepaalden invloed was uitgeoefend op een lager cijfer, doch dat men objectief alle gegevens ter beoordee ling verschaft had. Het verwijt van den Raad was juist, dat niet voldoende gewezen was op de hoogere opbrengst-cijfers, maar wethouder Ver stegen zette dat in zijn antwoord uiteen. Uit den aard der zaak kunnen alleen vast staande begrootingscijfers worden ge bruikt als bewijsmateriaal, geen schattin gen van een inspectie. De heer Verstegen, die zich den laatsten tijd herhaaldelijk homogeen verklaart met zijn confraters, nam het ook nu weer voor den heer Bok op en zijn rede, die nieuwe elementen in het geding bracht, maakte wel indruk. De heer Verstegen voerde daarin o.a. aan het standpunt der regee ring, die liever thans geen verlaging wil alvorens eenige flinke reserves zijn ge vormd, (wellicht zou deze verlaging niet definitief kunnen zijn), maar wach ten wil totdat de finantieele toestand een blijvende belastingverlaging mogelijk maakt. Ongetwijfeld is voor dit standpunt veel te zeggen. Er wachten den wethouders nog on aangename momenten. Reeds heeft de heer van Dam, als leider der rechtsche raadsfractie, een motie aan zijn panta lon, waarin zijn aftreden verlangd wordt; reeds heeft de heer van Breda iets derge lijks, en dat er nog geen gevolg aan ge geven is, doet, gezien ook de uitspraak van den eereraad, niet veel goeds ver wachten voor het verder verloop. Ver moedelijk zal nu de zaak, die in September door het voorstel van den burgemeester voor een eereraad, in de kiem gesmoord werd, wel in de volgende raadsvergade ring worden uiteengerafeld. Natuurlijk staat de heer Bok, zooals* wij al eerder op merkten, hier geheel buiten. Eigenaardig (om maar geen ander woord te gebruiken) doet de houding van den heer Biersteker jegens den heer Bok aan. Immers, de heer Bok was in den vorigen Raad als eenling, (conservatief- liberaal) in een eenigszins sterke positie. De heer Biersteker haalt hem uit zijn iso lement, neemt hem op in zijn politieklooze partij „Gemeentebelang", pousseèrt hem als wethouder.en is thans de felste op posant jegens zijn partijgenoot. Dat is, minst genomen, verwonderlijk. We beleven merkwaardige tijden en de eerstkomende vergaderingen van den Raad zullen niet de prettigste z]jn. Het leeningsvoorstel voor het Zeebad Huisduinen beleefde geen kritiek van be- PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 19 AUGUSTUS. Ncd. Hcrv. Gcmocnto. NIcuwo Kerk (Weststraat): Geen dienBt. Westerkerk (Westpledn). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Oudèrwerp: „De vergeving der zonden Hulsduinen: 's Morgens 9 uur, Ds. E. R. Damsté. Morgenwijding. Onderwerp: „De stad, die niet verlaten is Jullanadorp. 's Avonds 8 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: „De stad, die niet verlaten is" Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. M. Gravendijkte Dordrecht. 's Avonds 5.80 uur, Ds. J. Douma Az., te Britsum. Hulpkerk dienst Gcref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. J. Douma Az. 's Avonds 5.30 uur, Ds. M. Gravendijk. Evangelisatie (Palmstraat): s Morgens half elf, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. H. C. Zwahler, van 's Gravenhage. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Oud Gcref. Kerk (Huogstrnat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.30 uur, Spreker J. Groenen- dijk. Onderwerp: „Gij beweegt mij bij na een christen te worden". 's Avonds 8 uur, vrtfe Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli satiesamenkomst. Leger des Hells (Spoorgracht 38). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Veiiossings-samenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). teekenis. De discussies van den Raad be wogen zich rondom de vraag of het, waar de gemeente thans voor nagenoeg 90 hypotheekhoudster wordt, niet wen- scheljjk is meerdere zekerheid te verkrij gen ten opzichte van de onroerende goe deren der vennootschap. Van dezen ge- dachtengang, tot uiting gekomen in de Fin. Comm. is reeds het gevolg geweest de toegevoegde clausule ten opzichte van het pandrecht. Terecht wees men op eene uitspraak van den Hoogen Raad, waarbij deze den pandgever ook in het practisch bezit brengt van het pand, m.a.w. waarbij het bij den pandgever berusten moet. Een voorwaarde, die uitteraard hier niet kan worden vervuld. Men heeft er nu dit op gevonden, dat een der commissarissen ge machtigd wordt als pandbhouder voor de gemeente op te treden. Overigens bleek uit de discussies ge noegzaam de volkomen solvabiliteit en gunstige positie van de N. V., die een gunstige exploitatie ook van het te stich ten hotel alleszins'waarschijnlijk maakt Behalve twee ï-echtsche leden (de heeren Van Dam en Eijlders) was alleen de partij- Schoeffelenberger tegen het voorstel. Ver moedelijk zal men den heer Schoeffelen- berger, die niet begrijpt, dat een café met speeltuin (waaraan te Huisduinen vol strekt geen behoefte was) heel iets an ders is dan een hotel-pension (waar jaren lang naar wordt uitgezien), en die ten op zichte van Huisduinen nog meerdere enor miteiten debiteerde, wel niet van zijn ongelijk kunnen overtuigen. Deze heer ging zelfs zoover te beweren, dat de voor uitgang van Huisduinen stop stond. Je moet maar inzicht in den toestand hebben! Tenslotte werden nog een' aantal stuk ken zonder discussie afgedaan, waarom trent wij naar het verslag verwijzen. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Juli 1928. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 84.965.54 en terugbetaald f 71.920.58. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 13.044.96. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboekjes bedroeg in deze maand 104. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Helder en zijn wijkkantoor over de maand Juli 1928. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f60.296.66 en terug betaald f90.030.10, derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 29.788.44. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 43. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 2200.— en afgeschreven f Derhalve minder in- dan afgeschreven f 2200.—. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 1. Redenen, waarom ondergeteekenden uwen Raad verzoeken, middelen te wil len overwegen, die een betere verbin mg (benevens kostpriJ9) Ten gevolge beef Hetwelk doende, (w.g.) W. Kraak, voorzitter. TTet adres was vergezeld van een toe lichting, waarin als hoofdbezwaar wordt aangevoerd de hooge abonnementsprijs 5.— per week) en het vwege v^ek en de late aankomst, waardoor de arbei ders lederen dag ruim 13 uur van huis zijn. „Dagblad van Rotterdam": Met wat 'n pracht van 'n beige overjas, zwart-oranje-pantalon en wandelstok maakte Buziau zijn eerste, warm toegejuichte, entrée. 'n Bokser is vegetariër, gooide hij er al gauw uit, omdat zijn beroep meebrengt, dat hij van oorvijgen en muilperen leeft. Dat boksen in spireert tot de dolste klucht van de vele, die Buziau weer voor zijn verantwoording neemt. De balletten in die eerste acte zijn de beste, I.oïe Fuller's schaduwdansen en vooral ook de oude wals, dat zoo goed ook aansluit bij de scène van 17e eeuwsche hoofsche minnarij en schaking en 't liedje van mevr. Greta Schley aan de piano. „De Telegraaf: Bij ieder nieuw Ter Hall-product vraagt men zich af: wat zal onze populairste Neder- landsche komiek Buziau weer voor nieuws hebben? Welnu laten wij de nieuwsgierigheid direct bevredigen door te verklaren, dat zijnl vindingrijke geest men weet, hij fabriceert Let vooral op dan raan Saoaplrlo daar data tablcttao •attl® beacherod u)o itpaa namaak en vervalrahino Prl|a 25, 40 en 75 it. en bedenkt alles zelf weer Iets gevonden heeft, zoo grappig van opzet en komisch van uitwerking, dat de Rotterdammers het bij de première uitgebruld hebben. „Wat kan een menach toch gek doen," is zijn nieuwste crea tie en geeft hem als lichtelijk aangeschotene gelegenheid allerlei malle situaties voor zijn huisdeur en in zijn slaapkamer uit te voeren. Wanneer gij eenig uitslag bij uw kind waarneemt, laat dit dan direct den dokter zien. Wat vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen al uitgebreid hebben. De kans bestaat, dat het besmettelijk is voor anderen. Stuur daarom nooit een kind met uitslag naar school, zonder den dokter om raad gevraagd te hebben.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13