Ipjas-DeiÉaison HERMAN NYPELS' UIT DE WIJDE WERELD liLLULilUUIIL UUÜKHlII TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1928. VIERDE ZOMEROONCERT, te geven door „Helderis Fanfarecorps", op heden-(Donderd)avond 8.30 uur. Programma: STAFMUZIEKKORPS KONINKLIJKE MARINE. Concert op Vrijdag 7 September van 810 uur voor de Marine Cllub. Pauze. BEEEDIGING OFFICIEREN-PARADE. Vrijdagmiddag a.s. te half twee zal' op het terrein Ankerpark een groote para de plaats hebben ter gelegenheid van de beëediging der nieuw-benoemde officie, ren. Bij ongunstig weder zal dit geschie den' in de Atjehloods, aan de Buiten haven. AANBESTEDING. Gisterenmiddag is ten kantore der Gem. Gasfabriek in het openbaar aanbesteed: het maken van een verbindiing tusschen motorkamer en ketelhuis, het vernieuwen van de bemetseling van drie stoomketels en het uitvoeren van eenige reparaties aan deze ketels. Er is voor de navolgende bedragen in- geoshreven: Gebr. Boot 2222.A. v. d. Wouw 2374.—, M. J. 't Hart 2616. J. O. v. d. Plas 2635.—, G. Groot 2868.—, Gebr. Ran 2875.—, H. Rie- mera 3840.Allen alhier. HULDIGING J. W. VAN AKEN. Zaterdag 1 September was het veertig jaar geleden, dat de heer J. W. van Aken aangesteld werd als amanuensis aan het Kon. Instituut alhier. Voor het corps leeraren was dit een gelegenheid dezen ijverigen en bescheiden beambte bij 'die gelegenheid te huldigen. Wegens de vacanties had deze huldiging plaats Woensdagmiddag 1.1. na afloop van de lessen. Te 12 uur hadden zich in de receptie zaal van het Kon. Instituut de comman dant, kap. luit. ter zee Heeris, alle officieren-instructeurs en de burger- leeraren, verzameld. Nadat overste Heeris aan mevrouw van Aken eenige bloemen had aangeboden, wendde hij zich tot den jubilaris. Hij wees er op, dat de heer van Aken gedurende de afgeloopen 40 jaren niet alleen zijn plicht had vervuld, maar dat hij steeds opgewekt en flink was gebleven. Voor ieder opvolgend leeraar was van Aken het factotum, de man, wien niets te veel was. Alle nog actief dienende officieren hebben hem in zijn (functie gekend. Het was ons een behoefte,, aldus spr., u hartelijk te danken voor alles wat gij in deze 40 jaren ge- DE ZONNIGE ZOMER. De zonneschfln-uren In Engeland. Engeland heeft dit jaar den zonnigsten zomer sedert 1911 gehad. Te Londen werden 702 zonneschyn- uren in de afgeloopen drie maanden op- geteekend' tegen 460 in de overeenkom stige maanden van het vorige jaar. DE VERSTROOIDE PROFESSOR. De Voss .Zeit .doet een vermakelijk verhaal van Prof. Werner, een wiskundig genie, doch „niet van deze wereld". Zijn vrouw had een feestje georganiseerd, waarvoor de gasten te 9 uur 's avonds ver wacht werden. Eenige oogenblikken te voren komt de professor beneden, in rok maar met een roode strikdas. „Maar David," riep de professorsvrouw in het dialect van Koningsbergen, „je moet nog 'reis naar boven, je hebt heelemaal vergeten, je zwarte das om te doen. Hy is gehoorzaam .Maar de gasten waren er allen en de gastheer versoheen niet. „Een oogenblik," verontschuldigde mevrouw Werner zich, „ik moet 'reis kijken, waar David zit." David lag.... vreedzaam in bed te sla pen, in nacht gewaad. Toen hij z'n roode das afdeed, had hij zich mechanisch ver der uitgekleed en in gedachten verzon ken was hij ter ruste gegaanl daan hebt. Ieder leeraar, die met u in aanraking kwam, sprak met waardeering van u en uw werk. Ook tot mevrouw van Aken richt spr. hartelijke woorden van gelukwensch. De invloed van de vrouw op het werk van den echtgenoot is dikwijls doorslaggevend en de wijze, waarop de heer van Aken zijn taak vervulde, geeft ons de over tuiging, dat zij inderdaad al die jaren hem tot steun is geweest. De leeraren wilden gaarne een blijvend aandenken aan dezen dag schenken en spr. verzoekt den heer van Aken uit eenige, op tafel liggende boekwerken eene keus te willen doen. De bibliothecaris, de heer Boldingh, die hierna zijn gelukwensch uitspreekt, acht het een voorrecht wanneer men met zooveel opgewektheid zijn werk verrich ten kan. Tenslotte richt de heer ir. Slingervoet Ramondt het woord tot den jubilaris. Veertig jaar is zoo'n enorme tijd, zegt spr., dat wjj moeite hebben ons zoo'n periode voor te stellen. Gedurende 6en dergelijk tijdperk onafgebroken in een zelfde functie zijn werk te mogen ver richten, is een heele prestatie. Het werd van Aken gemakkelijker gemaakt door zijn philosoflsche levensopvatting, terwijl ook zijn gevoel voor humor hem hierbij heeft geholpen. Men zegt wel, dat, wie lang met elkander samenwerkt op elkan der gaat lijken. Spr. heeft gedurende vijftien jaar met den heer van Aken samengewerkt, maar we hebben het nog niet zoover gebracht, dat tusschen ons van gelijkenis sprake is. Wat mij betreft, heb ik den amanuensis wel eens minder aangename oogenblikken bezorgd door mijn voortvarendheid bij scheikundige proeven, die niet vlug genoeg naar mijn zin gingen. Aan den anderen kant heb ik van den heer van Aken nooit diens stalen geheugen kunnen overnemen, dat onverwoestbaar schijnt en dat ons zoo menigmaal helpt. Met gelukwenschen wil spr. niet komen. Immers, wij wenschen iedereen altijd „geluk". Veeleer is hier het woord „com plimenteeren" op zijn plaats: wij com plimenteeren u en danken u voor uw veertigjarige werkzaamheid, zegt spr. Het aan den heer van Aken uit ie rei ken boekwerk is een geschenk van de leeraren en oud-leeraren dr. Jorissen, Woudstra, Boldingh, ir. Slingervoet Ra- mondt en den commandant. Ten huize van den jubilaris werd des namiddags namens officieren en leeraren nog een bloemenhulde overhandigd. Te zijnen huize was de jubilaris op den eigenlijken feestdag zelve, Zaterdag 1 September, reeds gehuldigd door de cor poratie van onderofficieren en die van korporaals en manschappen. Eerstge noemde offreerde een radiokast aan den heer Van Aken, terwijl mevrouw Van Aken een schitterende bloemenmand werd aangebodende korporaals en manschap pen bleven niet achter en schonken de aardige surprise van een reusachtig pak tabak, daartoe speciaal door de fabriek ingepakt, benevens een prachtige meer schuimen pijp; terwijl aan de echtge- noote van den jubilaris een fraaien rui ker werd aangeboden. Namens de collega's van de natuurkunde-afdeeling werd een vulpenhouder geschonken. OPENING FANCYFAIR M. S. F. Prompt drie uur Woensdagmiddag werd de fancy-fair van het M.S.F. geopend. Op dat uur stonden de verschillende dames- verkoopsters, in keurige verpleegsters ge- metamorphoseerd met de muts met M.S.F. op het hoofd, en haie geschaard in de zaal. Diverse marine- en burger-autoriteiten wa ren bij de opening tegenwoordig. Op het tooneel was het volledig muziekkorps der staf opgesteld onder leiding van den heer Schenkels. Bij de komst van den schout-bij-nacht, die vergezeld was van zijn adjudant, luit. ter zee Hetterschij, werd het volkslied ge speeld, door de aanwezige dames en 'neeren staande aangehoord. De Voorzitter, de heer Van Pappe- lendam, releveerde in zijn openingswoord het feit, dat bijna alle verzonden uitnoodi- OVERZICHT VAN 179 INDISCHE TALEN. VtH en vijftigjarige arbeid voltooid. Een in Mei voltooid overzicht van de 179 Indische talen met 544 dialecten in elf deelen, is bijna gebel het werk van één man, Sir George Grierson, diie zelf be kend is met 180 talen en 480 dialecten. By het verzamelen van voorbeelden heeft Sir George veel helpers gehad, maar zelf zorgde hij alleen voor het Glassificeeren en systematiseeren. Hij begon vijf en vijftig jaar geleden met zijn werk en ging er geregeld mee voort, hoewel hij tegelij kertijd een aanzienlijke betrekking be kleedde bij den Indisohen oivielen dienst. „LUI, DAT IS NIET WAAR!" Onlangs, ter gelegenheid van een open bare feestelijkheid, vertoonde de prins van Wales zich in een prachtige auto. Een ontevreden volksman zag den luxe-wagen en den inzittende aan, en riep smalend uit: „Daar gaat weer een van die luie rijkaards!" De prins van Wales had dien uitroep gehoord, keerde zich om naar den man, en antwoordde verontwaardigd: „Rijk misschien wel, beste vriend, maar lui neen, d a t is niet waar!" gingen aan notabelen dezer gemeente om zitting te willen nemen in het comité, wer den aanvaard, en bracht hen daarvoor een woord van dank. Ook ten opzichte van de vervaardiging van voorwerpen voor de stands, alsmede voor het inzamelen van ge schenken werd de grootst mogelijke mede werking verkregen. Het Bestuur ontving in totaal 736 geschenken, waarvan vele van winkeliers alhier en zeer vele van verschil lende personen, zoowel van binnen ais van buiten de gemeente. Een woord van dank willen wij, aldus spr., hier laten hooren, omdat het geheel een aardig bedrag vormt, en wij spreken de verwachting uit, dat het mogelijk worde, dat alles wat ten verkor p in de stands wordt aangeboden, ook in wer kelijkheid zal worden verkocht. Spr. betuigt voorts de erkentelijkheid van het Bestuur aan het marinepersoneel, dat in zijn vrijen tijd tot den opbouw van dit grootsche werk heeft bijgedragen. Zeer groote medewerking ondervond men van den schout-bij-nacht en den directeur van 's Rijkswerf. Zonder dezer medewerking zou men niet in staat zijn geweest iets der gelijks tot stand te brengen. Mede spreekt het Bestuur zijn dank uit tegenover de leden van het uitvoerend comité en in het bijzonder het dagelijksch bestuur daarvan. Wij deelden reeds mede, dat het ontwerp voor den opbouw van den heer Schoonhoven was. De opbouw zelf heeft plaats gehad onder leiding van den heep Piket, vliegtuigmaker-majoor, het ten gel- en schilderwerk onder leiding van den len secretaris, den heer C. Becher. Boven dien heeft zeer veel personeel, in het bizon- der zij, die geplaatst zijn op Hr. Ms. Vlieg kamp „De Kooij", in vrijen tijd hulp ver leend. Hen allen, ook den heer Kokelaar, zegt spr. dank. Hoewel geen verdere namen zullen worden genoemd, wil spr. toch in liet bizonder dank brengen aan het werk van Mevrouw De BoerJongkees en den heer Fijting van Walsem. Tenslotte spreekt de heer Pappelendam den wensch uit, dat al het werk door de be zoekers op de juiste waarde zal worden ge schat en dat de opbrengst evenredig zal zijn aan hetgeen door het leger van medewerkers is gepresteerd. Wij hopen dit juist daarom, zoo zegt hij, omdat dit de eerste fancy-fair is, die in het 10-jarig bestaan van het M.S.F. wordt georganiseerd. Reeds is voor den strijd tegen de tuberculose een aardig kapitaal bijeengegaard, maar bij voortdu ring blijkt nog, dat wij niet bij machte zijn datgene te doen dat wij gaarne wenschten. In de acht jaren, dat wij deelnemen aan de bestrijding werd reeds uitgegeven een be drag van pi. m. 60.000. Daarmede wordt reeds ten duidelijkste aangetoond, dat het Fonds reden van bestaan heeft en dat het Bestuur genoodzaakt is het aangevangen werk voort te zetten tot heil van onze aan t.b.c. lijdende vrouwen en kinderea Spr. zal geen uiteenzetting geven van de aanwezige stands, doch wil een uitzonde ring maken met dien op het tooneel. Een bizonder woord van erkentelijkheid dient te worden gebracht aan de firma Wed. J. van Nelle te Rotterdam, die geheel belangeloos koffie en thee schenkt, waarvan de op brengst aan het fonds ten goede komt. Spr. eindigt met aan den eere-voorzitter, schout-bij-nacht Quant, te verzoeken de fancy-fair te willen openea Van den correspondent a/b Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is alsnog een schrifte lijke sympathiebetuiging ingekomen, welke spr. voorleest. De heer Quant zal volgaarne aan dit ver zoek voldoen. Toen het verzoek tot hem werd gericht als eere-voorzitter van het comité te willen optreden, heeft hij geen oogenblik geaarzeld deze eeretaak te aan vaarden. Immers, over het sympathieke doel dezer fancy-fair uit te wijden, is on- noodig. Reeds heeft de voorzitter gememo reerd, dat in totaai 60.000 is uitgekeerd; spr. herinnert aan den rijkssteun, die in de eerste jaren van het bestaan van het M.S.F. ontvangen werd, een steun, die tenge- aluizen bij Gatum geopend) voor een'. zwemmer. Deze enkeling is de Ameri- kaansohe schrijver Halliburton, die den afstand van den Atlantischen Oceaan naar de Stille Zuidzee (vijftig mijlen) door het water wilde afleggen. Vier deuren, 1500 ton elk, moesten geopend en geslo ten worden. Aldus moest voor Hallibur ton evenveel werk gedaan worden als voor den zwaarsten Ooeaanstoomer. Hij bel taalde naar gewicht en kwam er voor 36 Amrikaansohe centen af. TOENEMING VAN AUTO'S IN ENGELAND. Er loopen thans 120.000 auto's meer In Engeland dan op dezen tijd van verleden jaar. Het totaal wordt op 1,287,000 ge schat. De auto-fabrikanten spannen zich in tot sneller productie van nog goed- kooper auto's dan nu aan de markt geko men. Voor 125 heeft men al een kleine auto die opmerkelijk snel loopt en het goed uithoudt. VOOR EEN ZWEMMER Voor den eersten keer in de geschiede- cis van het Panamakanaal rijn dia groote SCHEPEN OP DE WEEGSCHAAL. IDe Nord-Deutsche Lloyd zal binnen kort twee nieuwe schepen aan haar vloot toevoegen: de „Europa" die te Hamburg van'stapel liep en de „Bremen", die in de stad waarnaar het schip genoemd is, van de helling gleed. Deze beide vaartuigen meten 46.000 ton en behooren dus tot de grootste schepen ter wereld. Voor dan bouw van dergelijke drijvan- Ingezonden Mededeellng. Voor belde doeleinden geschikt. Gegarandeerd waterdicht. De nieuwste soorten. Zeer gemakkelijke pasvorm. KLEEDINGMAGAZIJNEIM, DEN HELDER - SCHAGEN. volge van allerlei omstandigheden de steeds vermeerderende aanvragen en de minder gunstige toestand van 's lands fi nanciën beperkt werd en nu al sedert eenige jaren niet meer genoten wordt. Trots dit feit toonde de Vereeniging hier tegen bestand te zijn, maar zal zij in ie toekomst werkzaam willen blijven, dan kan zij den financieelen steun van ieder, die dien kan geven, niet ontberen. Laat ieder, die hier komt, dus flink in de beurs tasten. De toestand moet zoo worden, dat niemand, die op medisch advies recht heeft op steun uit het M.S.F., worde afgewezen. Nu be hoeft die steun volstrekt niet altijd voor de volle 100 te worden verleend, maar kan dat naar behoefte worden geregeld. Het is overigens een sympathiek idee het tien jarig bestaan der Vereeniging tevens vast te koppelen aan een fancy-fair, omdat zoo'n fancy-fair niet als middel tot vermaak dient, maar is georganiseerd om de kas te steunen. Spr. verklaart hiermede de fancy-fair voor geopend. Nadat de muziek het Wilhelmus had doen hooren, en de wachtende verpleegsters ieder der aanwezigen een bloempje had aange boden, hen daarbij natuurlijk tevens een busje onder den neus houdend, werd met de rondwandeling een aanvang gemaakt. Wij hebben in ons vorig nummer reeds de inrichting dezer fancy-fair, die van de andere afwijkt doordat men de stands over twee ^verdiepingen heeft verdeeld, bespro ken. Boven vindt men een dubbele stand met kunstvoorwerpen, fijne vleesch- en vischwaren, sigaren, enz., terwijl de dames- handwerken het geheele middengedeelte in beslag nemen. De andere zijvleugel is in gericht voor trektent. Beneden vindt men wederom' tabak en sigaren in groote keuze, hengelsport, vischvermaak, eutosspel, ter wijl het rad van avontuur erz. niet is ver geten. In de gang diverse smijt-, gooi-, sla- en schietgelegenheden. O. a. een hyper moderne schiettent, waarbij de te raken voorwerpen electrisch bewogen worden langs een schijf, hetgeen de taak voor den schutter niet gemakkelijker maakt. Op het tooneH. waar dezen middag de stafmuziek zat, zal l.et straks een gezellig zitje zijn voor efn kop thee of andere ver- versching, tefwijl voorts de dansgelegen heid, zooals we reeds zeiden, ruim is en ook de doorloop voor het publiek. Aan den voorgevel van „Casino" heeft men een grooten uitbouw aangebracht, die in staat is het publiek te trekken, zoo dat in waar heid alles is gedaan de fancy-fair aantrek kelijk te maken. Hopen wij, dat zij aan de gekoesterde verwachtingen mag beantwoorden! Voor de uren van openstelling raadplege men de advertentie. GOEDKOOPE TREIN NAAB AMSTERDAM. Voegende week Woensdag loop*, er weer een goedkoope trein naar Amster dam. De prijzen voor heen en terug be dragen van Helder tot en met H. Hugo- waard 2e kl. 2.55; 3e kl. 1.90. In de de gevaarten is een geweldige hoeveel heid s'aal en ijzer noodig. Voor ieder, die precies wil weten hoeveel, zij vermeld, dat bet voor beide schepen tezamen 48.000.000 kg. is een hoeveelheid zoo groot, dat wij gewone menschen ons daar van geen voorstelling kunnen maken. Zou men de hoeveelheid: metaal willen vervoeren per trein dan zou men1 3200 groote spoorwegwagons, die ieder 15.000 kg. kunnen dragen, noodig hebben. De schoot van Moeder aarde blijkt nog Steeds genoeg metaal te bevatten om het nijver mensobdom bezig te houden. WOLVEN EN VELDMUIZEN. De boerenbevolking in het oosten van Polen, die bang is dat zich in het begin van den winter, gelijk de laatste jaren in toenemende mate het geval geweest is, groote troepen wolven zullen vertoo- nen, heeft op verschillende plaatsen de regeering verzocht bij voorbaat maat regelen te nemen. In enkele districten aan de Russische grens ondervindt men op het oogenblik veel overlast van veldmuizen, die daar in ontzaglijke aantallen voorkomen. Alle middelen tot bestrijding van de plaag hebben tot dusver gefaald. EEN WONDERDOENER In de afdeeling Probollnggo (Banjoe- mas) la wederom een wonderdoener opge staan, die de aandanht van duizenden ea prijzen ls de toegangsprijs voor het Kol Museum inbegrepen, waaraan door ae deelnemers oen bezoek (kan worden ge bracht en welk museum geopend is van 10 u. vjn. tot 6 u. njm. De trein vertrekt van Den Helder (de spoorwegen schrijven nog maar trouw „Helder om 7.61 u.; Anna Paulowna 8.07; Schagen 8.21. Aankomst te Amster dam 9.50. Vertrek van Amsterdam 20.56. Aankomst te Schagen 22.18; Anna Pau lowna 22.81; Den Helder 22.45. De deelnemers kunnen zich tegen re gen verzekeren. Zooals men weet betaalt men daarvoor 10 van die relssom, ter wijl men bU een regenval van 8 m.M. het geheele bedrag gerestitueerd krijgt. BOUW VAN EEN KEGELHUIS. Het terrein tusschen het gebouw van den bond van M. M. P. en hotel Bellevue, dat al jaren lang renteloos ligt, zal bin nenkort bebouwd worden. De heer J. Bur- 8er, eigenaar van de „Victoria Bar" in de poorstraat, heeft daartoe het initiatief genomen en tegen het einde van dit jaar, ol het begin van 1929 zal er een kegelhuis verrezen zijn, waaraan verbonden een ocm- cert-, biljart en vergaderzaal. Het gebouw zal het geheele terrein he slaan en alzoo een breedte krijgen van 16V» M., bij een diepte van 871/, M. De hoogte zal ongeveer 8 M. worden. Deze maand niog zal die bouw worden aanbesteed door den architect Krijnen, op wien de vertintwoordelijke taak rust naast het prachtige Bondsgebouw een passende gevel te doen verrijzen, opdat de entree van onze stad er door verfraaid worde. PAARD DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gisterenmiddag ls op de noodbrug ovar het bassin een paard aangereden door een auto. Het paard, dat naar bet land werd gebracht schrok van de auto en sprong op zij. Door bét spatbord' werd het dier geraakt en bekwam een groote scheur in het achterlijf. Door een veearts moest het dier gehecht worden. JONGEN TE WATER Gisterenmiddag viel een jongen, die op de noodbrug over het bassin aan het spelen was, te water. De heer Trap, mon teur bij de telegrafie, zag het ongeluk ge beuren en sprong oogenbliikkelijk te wa ter. Hij greep den jongen en bracht hem op het droge. De drenkeling bleek te zijn een pl.m. 8-jarig zoontje van de fam. Bals, Onrust Hij werd naar zijn ouder lijke woning gebracht Hulde aan den kranigen redderl EEN NIEUW BOEKJE VOOR DE JEUGD. Ieder lezer herinnert zich de nog pad in ons land verschenen geïllustreerde ge schiedenis „Mijnheer Plmpebnans en z'n Fordje", welke, blijkens de tallooze blij ken van instemming, die wij ontvingen, onze kleine lezrs en vaak niet minder de volwassenen, menig vroolijk oogenblik heeft bezorgd. Geen wonder dan ook, dat de teekenaar en schrijver van dit gees tige verbaal' van wiens hand ook „Prinsesje Sterremuur" is met zijn werk tot ver buiten de grenzen van ons land bekend is. Zijn kinderverhalen wor den in niet minder dan 15 verschillende talen vertaald en verschijnen zoowel in Roemenië als op IJsland. Zoo is het ook gegaan met „Mijnheer Plmpebnans". En nu kunnen we onzen lezers de verheugende mededeeling doen, dat dit verhaal dezer dagen in boekvorm is verschenen. Het boekje ziet er keurig uit en het spreekt voor zich zelf, dat de plaatjes veel mooier uitkomen dan in de courant, temeer waar voor het boekje een groot aantal cliché's door nieuwe werden vervangen. We hebben ons voorlooplg den alleenverkoop van het boekje voor onze lezers vrzekerd en verwijzen voor verdere bijzonderheden naar de adver tentie in dit nummer. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Augustus werd de leeszaal bezocht door 1169 mannen en 111 vrouwen, totaal 1280 personen. Uitgeleend werden: 425 studieboeken, duizenden trekt. Het is de zoon van een vrot s> i*i' regent, die ongeveer 25 jaren geleden als zoodanig aftrad. De man is ongeveer 32 jaren oud en heeft een gun stig voorkomen, vertelt het Soer. Hbld. Maandags en Dinsdags houdt hij spreek uur. Op die dagen komen tienduizenden Inlanders van heinde en verre naar zijn woning; de wegen zijn als het ware bedekt met lieden, die zijn hulp wenschen in te roepen. Zelfs van Zuid-Kedoe en Bagelen komen de menschen naar den wonder doener. In de geheele streek heerschte groote drutke en vertier, kleine warongs langs de wegen, die in normale omstan digheden ongeveer 25 ets. per dag verdie nen, maken nu soms 30 per dag, zoo drukke zaken doen zij. Het bestuur kan geen aanleiding vinden tegen den man op te treden daar hij zeer loyaal blijkt te zijn, tenminste, hij geeft der bevolking den raad „goed en braaf" te zijn, alsmede de bevelen van het be stuur op te volgen, terwijl hij adviseert do kinderen naar school te zenden. De zieken onder zijn bezoekers moeten achterblijven. Voor zijne bemoeienis en advies vraagt hij van de menschen geen geld; dit wordt zelfs pertinent geweigerd. Zelfs toen men hem wees op de mogelijkheid met de ont vangen gelden werken In het algemeen belang to doen uitvoeren, zooals wegver- betering enz., weigerde hjj daarop ln te gaan. 1. Faifhul and Bold. Marche Arnold Rust 2. Antigone. Ouverture Fern. Ransseou j. Brise d'Italia. Wals Corbeillet 4. During the Battle. Ouverture G. Gadenna 5. De Tooverfluit. Fantasie sur 1' Opera Mozart 6. Habourdin. Marche G. Gadenna Finale. 1. Feestmarsch. L. Leistikow 2. Ouverture Atilla. A. Grandjean. 3. Espana, Walzer. E. Waldteufel. 4. Der Bajazzo, Fantasie. R. Leoncavallo. arr. A. Seidel. 5. Ouvert%e Tempelweihe. Kéler Béla. 6. Concert Polka voor Piccolo. L. Leistikow. Solist de heer J. A. Donkers. 7 Grande Fantaisie sur 1'Op „Faust". Ch. Gounod. o. Jonkers Vaandelmarsch. L. Leistikow. (o)

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5