RUBLIN UIT DE WIJDE WERELD VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1928 Ingezonden Mededeellng. Wedorom ontvangen CORN. C. DITO, Onze vroegere plaatsgenoot de heer Tj. Luldinga, le off. as. „Slamat", Rot- terdamsche Lloyd, is 16 Aug. benoemd geworden tot directeur van de Unie Kam pong te Beüawan» EXCURSIE VAN INGENIEURS. Dond-ordagmiddag werd door een 85-tal werktuig- en scheepsbouwkundige inge nieurs, leden van het Kon. Instituut van Ingenieurs, onder leiding van den hoofd ingenieur van de Feijenoord, ir. Muller, een excursie gemaakt naar hier, voor een bezoek aan eenige maritieme instellingen. O.m. werd een bezoek gebracht aan het vliegkamp „de Mok", aan den nieuwen torpedojager Hr. Ma. „Evertsen" en werd een tocht gemaakt met eenige onderzee- booten. Het gezelschap, dat met den trein van 11.35 uur hier aankwam, vertrok om 7.20 uur. BINNENKOMST Hr. Ms. KORTENAER. Onder tamelijk groote belangstelling van de zijde van de Marine kwam Don derdagmiddag, de voor den dienst in Inddë bestemde torpedojager „Hr. Ma Kor- tenaer", onder commando van den luit. ter zee der le kl. J. Lagaai, de haven binnen. Het stafmuziekkorps stond op het haven hoofd opgesteld en verwelkomde 't schip. De commandant van de marine, schout bij nacht L. J. Quant, was bij de binnen komst tegenwoordig. De Kortenaer nam ligplaats tegenover het Paleis. Het aanleggen geschiedde vlot. BEEEDIGING NIEUW BENOEMDE OFFICIEREN. Vrijdagmiddag had op het sportterrein aan het Ankerpark de beëediging plaats van de nieuw-benoemde luitenants ter zee. Zoo als men zich zal herinneren, geschiedde deze beëediging ten vorigen jare voor het eerst in het openbaar voor het front der troepen; het ongunstige weer was toen oor zaak, dat van de voorgenomen plannen om dit buiten te doen niets kon komoen en de beëediging in de exercitieloods aan de Bui tenhaven moest plaats hebben. Ditmaal waren de weersomstandigheden heel wat gunstiger; prachtig zomerweer begunstigde de plechtigheid, welke dientengevolge een imposanten aanblik bood. Te half twee hadden de troepen zich op het uitgestrekte terrein opgesteld: een com pagnie van de Onderzeedienstkazerne, een compagnie van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", een compagnie van Hr. Ms. „Wachtschip", waaronder ook mariniers. De nieuwe, on langs ingedeelde miliciens stonden achter het troepencarïé; ook de nieuwe adelborsten waren getuige van de plechtigheid. De parade stond onder bevel van den kapitein der mariniers H. P. van Vuuren. Een aan tal photografen opereerde op het veld, langs twee zijden van het terrein stond 't publiek geschaard. Te kwart voor twee arriveerden de te beëedigen zee-officieren op het terrein. Alle officieren en manschappen, ook zij, die thans hun intrede deden in het corps, waren in groot tenue en het vele goud en zilver der officieren bood een interessanten aan blik. Tegelijk met hen marcheerde de staf- muziek aan, gevolgd door het corps adel borsten, welke zich naar het midden van het terrein begaven. Door alle officieren en manschappen werd vervolgens, onder de plechtige maten van het volkslied, het salut aan het vaandel gebracht. Klokslag twee uur arriveerde de schout bij-nacht met zijn staf. In zijn gevolg be vond zich ook de majoor der genie, de heer Hackstroh, als vertegenwoordiger van de landmacht. Met de verschillende comman- danten werd vervolgens inspectie langs de EEJ| lEIGENAARDIGE ARRESTATIE. In Detroit brak een berucht misdadiger, William C. Fisher in, in de Tux^o-bios- ooop. Met een steekvlam wist hu de brand kast te openen, hij had echter Ueht noodig en draaide de lampen m het kantoon aam Op hetzelfde schakelbord bevond zich ook de knoD die de gevel-reclame ontstak, en deze knop draaide de naohteluke bezoe ker per abuis ook om. Zonder dat hu het wist, baadde de straateensklapsineen zee van Ucht; een politiepatrou:ille k^wam opdaeen en arresteerde Fisher, toen hu reeds 1500 dollar aan bankpapier in zun zakken had gestoken. TEGEN «DE NEGERHUT". Hoezeer men in het zuiden van de Ver- eenigde Staten nog tegen de negers ge kant is blijkt uit het lot van de ook ten Z,;'Vertoonde dim De Ngerhut van Oom Tom". In de stad Atlanta hebben dui zenden vrouwen zich in optocht naar het gemeentehuis begeven om de fiLm ver in carré geschaarde troepen gehouden, waarna de plechtigheid der beëediging een aanvang nam. De nieuwe officieren begaven zich daar toe naar het midden van het veld, waar de schout-bij-nacht, de heer Quant, voorlezing deed van de diverse koninklijke besluiten hunner benoemingen. In totaal legden 38 officieren den eed (een 6-tal de belofte) in handen van den schout-bij-nacht af. Onder deze 38 waren eenige als burgerarts in den marinedienst getreden nieuwe officieren van gezondheid, vier officieren van den Marine Stoomvaartdienst, alsmede twee van den administratieven dienst. Alvorens den eed af te nemen, wees de schout-bij-nacht op den ernst van dit oogen- blik, en op de groote waarde welke wordt gehecht aan dezen eed van trouw aan de Koningin, de krijgstucht en wetten des lands. Het juiste tijdstip van instelling van den eed is niet bekend, maar zeker is het, dat onder andere vormen, het zweren van trouw onder aanroeping van een hooger wezen reeds een zeer oud gebruik is. Reeds in zeer vroege tijden gevoelde men behoefte deze verklaring uit het hart komend,1 af te leggen. De eed voor officieren heeft een tweeledig karakter; vooreerst valt te onder scheiden de eed van trouw, die van elk amb tenaar gevergd wordt, maar in de tweede plaats is daaraan nog verbonden de mili taire gedachte van de onderwerping aan de krijgstucht. Spr. wees er op, dat de officie ren een opleiding van 334 jaar op het Korf. Instituut hebben gehad, waar zij zijn .opgeleid in wetenschappelijke en militaire bekwaamheden, en waarin de eigenschappen aangekweekt zijn, die hen geschikt moeten maken tot het orders geven en bevelen. Maar behalve dit dagelijksch leven moet voortdurend van den officier een opvoe dende kracht uitgaan ten opzichte van zijn mindere. Gij hebt, zeide spr., vrijwillig dit beroep gekozen; wat gij dus straks zweert of belooft, zal regelrecht uit uw hart komen. En gij moet goed begrijpen, dat gij de straks af te leggen verklaringen niet weder teniet kunt doen. Ook indien gij andere inzichten mocht krijgen, zult gij, zoolang gij in den dienst der marine zijt, trouw moeten blijven aan de Koningin, de krijgstucht en de wet ten, zooals gij gezworen hebt. Na afloop van de plechtigheid deed de stafmuziek het volkslied hooren, waarna de schout-bij-nacht opnieuw de officieren toesprak. Spr. heette hen hartelijk welkopi in het corps. Eenige jaren geleden, toen gij uw intrede deedt op het Instituut, was dit de eerste»stap, thans hebt gij den grooteren gedaan, en uw loopbaan is nu aangevangen. De heeren doktoren zijn kersversch uit de burgermaatschappij gekomen; zij zullen zich in de militaire moeten aanpassen, maar als zij niet al te moeilijk zijn, zal dit erg meevallen en zult gij spoedig gewend zijn. Spr. wijst de verschillende groepen op hun nieuwe plichten; laat u niet door misplaat ste hooghartigheid beheerschen, zoo zegt hij, maar bedenk, dat gij nog veel moet leeren en vraag ook aan uw minderen wat gij niet weet. Met ijver en plichtsbetrach ting ligt een schitterende carrière voor u open, die u zonder eenigen twijfel voldoe ning zal geven. Bedenk, dat de marine al leen behoefte heeft aan goede officieren, mannen, die met volle overtuiging hun plicht doen. Ook de aanwezige ouders en voogden wenscht spr. geluk met deze gebeurtenis. Mogen ook zij gevoelen, welk een ernstige dag dit is voor hun kind. Ik hoop, zegt spr., dat gij nu reeds de overtuiging hebt gekre gen, dat uw zoon, dien gij hebt afgestaan, in staat is zelf een weg te vinden. Vele wegen, intellectueele zoowel als militaire staan voor hem open. Na afloop van de plechtigheid werd door de troepen langs de nieuwe officieren ge defileerd. boden te krijgen. Zij werd voor niet min der dan 1100 autoriteiten, genoodigden en jounalisten proef-gedraaid, ook Laemmle, de president van de Universal, was aan wezig. Het resultaat was, dat de film in Atlanta niet mag worden vertoond. EEN BRUG VAN 12 MILLIOEN GULDEN. De nieuwe brug over de Tyne tusschne Newcastle en Gat-eshead is bijna klaar en zal den lOden October door den Koning geopend! worden. Zij heeft den grootsten stalen boog in en heeft ruim 12 millioen "ulden gekost. Zii heeft een grootten stalen boog in Engeland, 177 M.'lanig en ruim 66 M. hoo~ o"> ziin hoopste -int. Het breede wagendek hangt 33.3 M. boven de rivier. NIEUWE BESCHULDIGINGEN TEGEN DEN GEWEZEN MAHARAJAH VAN INDORE. De gewezen Maharajah van Indore, een der Britsch-Indiaohe vorstendommen, doet De serie opnamen, van de beëediging ge maakt, en in onze platenkast geëxposeerd, 'is van het! fotobureau „Helder.", Weststraat, en uitsluitend aldaar verkrijgbaar. HULDEBLIJK BURGEMEESTER. Het Vrouw enoomité, opgericht voor het aanbieden van een huldeblijk aan burge meester Houwing bij zijn vertrek uit deze gemeente, is thans, na de vacantie direct in volle actie. Alle voorbereidende maat regelen zijn getroffen, zoodat volgende week met de collecte een aanvang zal wor den genomen. Het comité vertrouwt, dat de geheele burgerij, het mannelijk zoowel als het vrouwelijk gedeelte zal willen mee helpen, opdat het geschenk zoo waardig mogelijk zal zijn. Mevrouw H. QuantStieler heeft het eere-voorzitsterschap aanvaard, terwijl het comité verder bestaat uit de volgende dames: G. H. A. v. d. Hulst—Heeroma, voorzitster. C. Gratama—v. d. Berg, penningm.esse. M. Barten, secretaresse. L. M. MahieuWeerenbeck, vice-voorzitster. C. Teune—v. d. Vygh, 2e secretaresse. M. v. VlietWickel, 2e penningm.esse. A. Triestde Weerd, Agema—-de Kok Arkenstein, BandsmaMeijer, G. Brands- Zaatjes, D. van Breda—Spigt, Bos—Ap pel, Coltof—de Beer, Dokter—Smit, En- ningaFortuin, de Graafde Heer, de Graafde Weerd, J. Grunwald—Poppers, M. HaanLaagland Winder, Kamman— Wentzel, A. KantHouter, H. O. Ros sen—Visser, Jac. Metzelaar, A. H. Sohreu der—Jansen, Snaphaande Wijn, Slik Stikker, E. de VriesSmit, Wiersma— Bakker. FANCYFAIR M. S. F. Nog slechts twee avomdien is er gelegen heid de fancy fair te bezoeken: morgen avond' wordit zij gesloten. Zooals uit de ad vertentie in dit nummer blijkt, zijn er heden- en morgenavond nog allerlei at tracties, die wel in staat zullen zijn menig een, die nog niet geweest is, te doen be sluiten een kijkje te gaan nemen en an deren, hun bezoek te herhalen. We vinden dan allereerst Jaap met de koek. Zjjn burgeljjke-stand naam is na tuurlijk heel anders, maar hij luistert alleen naar den naam van Jaap. U kent hem allen van de kermis, waar zijn standje altijd het mèeste publiek trekt. Op de fancy fair zal hij het ook wel klaarspelen een deel der aanwezigen zijn reuzekoeken (buitengewoon voedzaam en ook nog op andere wijze nuttig) in de maag te duwen, en een ander deel hun zakgeld afhandig te maken, dat natuurlijk in de kas van het M. S. F. terechtkomt, Verder is er het duo Matron, beroemde duettisten uit deri Haag, terwijl voor de kinderen des mid dags een poppenkastvoorstelling wordt gegeven. Na.uurüjjk wil geen enkel kind thuisblijven. Maar er is meer. Iedere 100e bezoeker wordt gratis per auto naar huis terugge bracht, tenminste hinnen de gemeente; de 999ste krijgt een oversharp-potlood oa- deau, de 1499ste een ander fraai cadeau, uitgeloofd door den serg.-hofm. de Booij. De fancy fair is heden en morgen van 7 uur des avonds af geopend. Laat men deze gelegenheid' aldus een steentje bij te dragen tot de tuberculose bestrijding niet verzuimen. Van de ma- rinemenscheiï mag er eigenlijk niemand verzuimen hier een bezoek te brengen. ONVRIJWILLIGE VACANTIE. Donderdagmiddag zou voor de hoogste klassen der onderwijsinrichtingen hier ter stede een film worden vertoond welke betrekking had' op Indië. Daar de film evenwel niet tijdig arriveerde, kon de voorstelling niet doorgaan, zoodat de jon gens en meisjes, die in massa in de Ko ningstraat aanwezig waren, een onver- wachten vrijen middag hadden. EEN PLEIZIERTREIN VAN AMSTERDAM. Donderdagmorgen te 8.54 u. kwam hier een pleiziertrein van Amsterdam, die in het geheel 616 reizigers bracht, n.1. 127 2e kl. en 489 3e kl. Het weer bleef den ge- heelen dag goed, al stond er dan ook wat veel wind en was het niet zoo warm als den dag ervoor en gisteren. Een uitstapje naar Huisduinen zullen zeker velen ge maakt hebben, jammer dat het te koud was om eens heerlijk aan het strand, van weer van zich spreken. Men herinnert zich wellicht dat hij sterk gecompromit teerd was door het oompiot tot ontvoering van de bajadiere Mumtaz Be'gum te Botn- bay en den moord op haar minnaar, een rijk Indisch koopman. De Britsch-lndische regeerin- h eft hem daarna gedwongen afstand te doen van zijn troon en de afge zette vorst hoeft toen zijn opzienbarende huwelijk met Nancy Miller, een jonge Amerikaansohe, gesloten, met wie hij nu te Parijs vertoeft. intusschen heeft Pandarinath Raynur- kar, een schoone Hindoosche, te Bombay een actie om 13,800 schadevergoeding tegen hem ingesteld, omdat hij haar en haar dochter tien jaar lang in een fort op gesloten en tevens wreed behandeld zou hebben. Op het oogeniblik is de kwestie nog han gende, of het hooggerechtshof te Bombay de bevoegdheid heeft, om deze zaak te berechten. Volgens Central News, beweert eisoheres dat zij en haar dochter in 1915 naar Indo- re gelokt zijn en dat, toen haar zekere voorstellen met betrekking tot haar doch ter gedaan werden en zij die afwees, haar verblijf met een militair oordon werd om ringd. Vervolgens werd zij onbarmhartig behandeld en naar een afgeieg^n fort ge sleept, waar men haar van haar vrijheid de zee te genieten. t Om 20.81 u. is de trein Donderdag avond weer vertrokken. De reizigers wer den uitgeleide gedaan door familieleden, zoodat het een heele drukte op het Sta tionsplein was. NIEUWE REVUE BOELENS. Per advertentie vraagt de heer Boelens een vijftal heeren alsook jonge dames voor medewerking aan zijn nieuwe revue. Het is niet de bedoeling deze mede te ne men op tournée, doch ze uitsluitend voor figuratie enz. voor de Heldersche voor stellingen te gebruiken. Wij hopen dezer dagen op 'g heeren Boelens' nieuwe revue, welke zeer gees tige, speciaal Heldersche, scènes, bevat, nader terug te komen. DOOR EEN WINKELRUIT GEREDEN. Donderdagmiddag is een vierwielde- wagen van den vraohtrijder Kaan door een groot raam gereden van de zaak van de firma Oudkerk en Van Praag aan de Spoorgracht. De wagen werd door een man getrokken, die zich vermoedelijk vasthield aan een paard en wagen van denzelfden vrachtrijder, die vlak voor hem reed. Bij het afrijden van de brug, reed de wagen, door de lichte helling van den weg, even vlugger dan die met het paard bespannen. Om den disselboom te ontwij ken sprong de man op zij en liet de kar los, die onbestuurd verder reed en dwars door bovengenoemde winkelruit schoot. Een juffrouw, die voor den winkel stond kon juist bijtijds opzij springen, zoodat er geen persoonlijke ongelukken bij dit onge val te betreuren zijn. DOOFSTOMME MAN OVERREDEN. Gisterenmiddag heeft er een ernstige aanrijding plaats gehad op de Binnen haven. De doofstomme schoenmaker Wilner, bracht een emmer vuil water naar het N.-H. Kanaal. Hij liep achter een juist voorbij rijdenden wagen van de Gem. Rei niging, waardoor hij een aankomende auto niet kon zien. De auto greep den man en overreed hem. Hevig bloedend werd Wil ner opgenomen en naar het Marine hospitaal. Zijn tostand was hedenmorgen naar om standigheden gunstig. EEN NIEUW BOEKJE VOOR DE JEUGD. Ieder lezer herinnert zich de nog pas in ons land verschenen geïllustreerde ge- whiedenis „Mijnheer Pimpelmans en z'n Fordje", welke, blijkens de tallooze blij ken van ins.emmiing, die wij. ontvingen, onze kleine 'lezrs en vaak niet minder de volwassenen, menig vroölijk oogenblik heeft bezorgd. Geen wonder dan ook, dat de teekenaar en schrijver van dit gees tige verhaal' van wiens hand ook „Prinsesje Sterremuur" is met zijn werk tot ver buiten de grenzen van ons land bekend is. Zijn kinderverhalen wor den in niet minder dan 15 verschillende ialen vertaald en verschijnen zoowel in Roemenië als op IJsland. Zoo is het ook gegaan met „Mijnheer Pimpelmans". En nu kunnen we onzen lezers de verheugende mededeeling doen. dat dit verhaal dezer dagen in boekvorm is verschenen. Het boekje ziet er keurig uit en het spreekt voor zich zelf, dat de plaatjes veel mooier uitkomen dan in de courant, temeer waar voor het boekje een groot aantal cliché's door nieuwe werden vervangen. We hebben ons voorloopig den alleenverkoop van bet boekje voor onze lezers vrzekerd en verwijzen voor verdere bijzonderheden naar de adver tentie in dit nummer. OPLEIDING VOOR KOMMIES. Sedert eenigen tijd bestaat te Weesip een instituut voor schriftelijk en monde ling onderwijs, dat ten doe! beeft volledi ge opleiding voor het examen van kom mies bij 's Rijks directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. Er zijn in ons land weinig andere amb ten aan te wijzen, die na zoo korte voor bereiding bereikt kunnen worden en die toch zulke uitstekende vooruitzichten bie den. Dit instituut, waarvan de heer J. van Kooy, hoofd eener school, leeraar M. O. te Weesp, directeur is, mag reeds bogen op zeer gunstige resultaten als gevolg van de uitnemende lessen, zóó gegeven, dat PREDIKBEURTEN. ZONDAG 9 SEPTEMBER. Ncd. Hcrv. Gcmccnto. Nlcuwo Kerk (Weststrant): 's Morgens 10.80 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Doop Onderwerp: «Zeggen en doen». Westerkerk (Westplein). Geen dienst. Huisduinen: 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Ruimt de steenen weg» Juüanadorp. 's Middags 2.80 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Loon en Arbeidsloon*. Kolhorn. 's Morgens 10.80 uur, Ds. E. R. Damsté, van Hulsduinen. Gerei. Kerk (Spoorslraat): 's Morgens 10 uur, Oand. R. Danhof. 's Avonds 5.30 Ds. B. Bouma, van Dirkshoorn. Hulpkerkdienst Gerei. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur Ds. Bouma. 's Avonds 5.30 uur, Cand. R. Danhof. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, T.. Doevendans, van IJ muiden. 's Avonds half zeven Ds. A. A. Dönsel- mdnn, van Amsterdam. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur. Prof. Dr. J. W. Pont, van liussum. Doopsgezinde Kern: Gemeentedag. Heden avond(8Sept.)8.15u. OpeningSpreekster Mej. E. do Boer, van Alkmaar. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. 's Middags, Ds. O. L. van der Veen, van Wieringen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Oud GerefKerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Leesdienst. Christen-gemeenschap. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.30 uur, OnderwerpIn de wereld zult gij verdrukking hebben, 'sAvonds 8 uur, Onderwerpen: 1. Het doel onder Vrije Evangelisatie. 2. Waarom wij de Bijbel als Gods Woord erkennen. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli satiesamenkomst. JULIANADORP. Zeudingsgebouw „Ster der Hope". Heden avond (8 Sept.) 8 uur, Spreker de Heer J. Sevensma, van Amsterdam, 's Morgens 10 uur, de Heer J. Sevensma, Leger des Hells (Spoorgracht 38). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossings-samenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). beroofde. Pas in 1926 kon zij vrijkomen, nadat zij een verzoekschrift tot den On derkoning gericht had. OM NAAR RUSLAND TE KOMEN. Voor de Berlijnsche rechtbank had zich een 54-jarige Russin te verantwoorden, die beweerde prinses von Tsjenitsjef te heeten en die beschuldigd wordt te hebben gepoogd gelden af te troggelen van den bekenden Duitscher, Werner von Siemens. Beklaagde legde een bekentenis af. Zij beweerde alleen een aanleiding te hebben gezocht om in conflict te komen met de Duitsche autori teiten, in de hoop over de Russische gren zen te zullen worden gezet. Den 24sten Juli schreef ze aan den heer von Siemens een brief, waarin ze dreigde de villa van den industrieel te Lankwitz bij Berlijn in de lucht te zullen doen vliegen door een bom, indien haar geen bedrag van 30.000 mark zou worden uitbetaald. Het geld moest aan een handlanger worden uit betaald; deze brief en een tweede bleven onbeantwoord. Beklaagde belde toen den heer von Siemens op, maar deze weigerde in te gaan op een gesprek, waarop beklaagde i het volgen al heel gemakkelijk en. weinig kostbaar is. Wat den cursus die tot motto voert: „Weet meer, wordt meer, verdient meer" bovenal aantrekkelijk maakt, is, dat men elk oogenblik met de studie kan be ginnen. De stof wordt verwerkt volgens een vqpt leerplan, zoodat de candidafcen kant en klaar op het examen komen. Zij, die slechts gewoon lagex onderwijs ontvin gen, kunnen meedingen; voor de betrek king is echter een speciale vakkundigs voorbereiding noodig en die geeft de cursus. Elders in dit blad vindt men nadere gegevens omtrent dezen cursus. KAMER VAN KOOPHANDEL. Op Woensdag 12 September a.s. zal een ledenvergadering worden gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, des n.ra. 6.30 u. in het Stadhuis te Alkmaar. De agenda vermeldt oon. onder de in gekomen stukken: Een schrijven van het Gemeentebestuur van Anna-Paulowna, waarin de medewer- een derden brief schreef, die aldus luidde: „Wie niet hooren wil, moet voelen. Woens dag a.s. om zeven uur zal de villa te Lank witz een puinhoop zijn". On het aangekon digde uur ging beklaagde naar Lankwitz, waar zij bij de villa van den heer von Sie mens een aantal agenten op haar toe zag komen. Ze riep toen: „Goddank, thans word ik eindelijk in hechtenis genomen." Dit geschiedde ook inderdaad. De vertegenwoordiger van het openbaar ministerie noemde het geheele verhaal Van beklaagde een colportage-roman en eischtc zes maanden gevangenis; zoo luidde ook het vonnis, STRAATONGEVALLEN TE LONDEN. Londen, 6 Sept. (V. D.) Volgens de sta tistieken der politie zijn in het tweedp kwartaal van dit j'aar te Londen 270 per sonen door straatongevalljp gedood; 254 gevallen werden veroomakt door met mechanische kracht gedreven voertuigen, 16 door andere oorzaken. In het eerste kwartaal bedroeg het aan tal ongevallen met doodelijke afloop 193, zoodat in het eerste half jaar van 1928 niet minder d'an 468 personen op straat het leven verloren. in verschillende kleuren. Schoenhandel en Moderne Schoenmakerij,Brakkeneldw. 2b.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15