IftLUtKdbNt WJUKAIÏ Derde Blad BINNENLAND BUITENLAND. iirinrmnniir nniinuiT VAN ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1928, OPENING STATER-GENERAAL. JUBILEUM DOUWE EGBERTS. 175-jarig bestaan van de firma. De bekende firma Douwe Egberts vier de gisteren haar 175-jarig zaken-jubileum. Geheel Joure was ter gelegenheid daar van in feestdos. Overal waren vlaggen, eerbogen en groenversieringen met de initialen aangebracht. De receptie, die de firma 's middags hield, was zeer druk bezocht. Tal van auto riteiten, afgevaardigden van oorporaties ter plaatse, vertegenwoordigers uit den groothandel uit heDgeheele land, ja zelfs uit Hamburg en Bremen waren gekomen. Vandaag wordt het feest voortgezet. 25e MIDDENSTANDSCONGRES. Onder voorzitterschap van den heer Ed. G. Schtlrmann is het te Alkmaar bijeen gekomen 25e congres van den Kon. Ned. Middenstandsbond Donderdag zijn twee den en laatsten dRg Ingegaan. Na de ope ning der vergadering, welke o.a. bijge woond werd door den burgemeester van Alkmaar, werd besloten een telegram aan de Koningin te verzenden en aan mr. Fock om hem geluk te wenschen met zijn benoeming als Minister van Staat De Middenstandsbond tegen de Zondagsslultlng! Met algemeene stemmen op twee na (Dordrecht) sprak de vergadering zich uit tegen de Zondagssluiting. In stemming werd gebracht het voorstel van het bestuur voor 8-uur sluiting. Het werd aangenomen met 91 stemmen voor, 24 tegen en 8 blanco. Andere Ingekomen voorstellen over den sluitingstijd (van Den Haag en van Schiedam) waren dus ver worpen. Het bondsbestuur stelde vervolgens voor in afwijking van het wetsontwerp, de verbodsbepaling van verkoop van tabaks artikelen na sluitingstijd te schrappen jegens zijn ontslapen medewerker, dien hij had leeren kennen en waardeeren niet ulleen als ambtenaar maar ook als bemin nelijk persoon. Namens de inspecteurs van vervoer voerde de oudste inspecteur, de heer Bon- gaarts uit de inspectie Maastricht, het woord. Spr. bracht een groet namens de genen, die uit het Zuiden zijn gekomen om hun beminden chef en collega de laat ste eer te bewijzen. Ten slotte sprak ds. Tichelman, die in enkele woorden herdacht, wat de over ledene geweest is voor de Nederl. Herv. Gemeente te Scheveningen. Nadat qllen bloemen op de kist ge strooid aadden, dankte een broeder van den overledene voor de belangstelling. STIJGING LUCHTVERVOER DER K. L. M. De vervoercijfers der K. L. M. over Au gustus 1928 toonen aan, dat vervoerd zijn 8150 passagiers en 72.010 kg. goederen, tegenover 2016 passagiers en 43.449 kg. goederen in dezelfde maand van het vori ge jaar. Dit beteekent een vermeerdering van 55 aan passagiers en 66 aan goede ren en een totale vermeerdering in lading van 63 Het gemiddelde aantal passagiers be droeg per dag 117, de gemiddelde hoeveel heid goederen 2667 kg. tegenover 75 rei zigers en 1609 kg. goederen in Augustus 1927. Het hoogste aantal passagiers werd be reikt op 4 Augustus, toen 178 reizigers van de lijnen der K. L. M. gebruik maak ten. Het maximum in 1927 was 117 op één dag, d.w.z. het gemiddelde van dit jaar. Het aantal personen, dat rondvluchten met de K. L. M. heeft uitgevoerd, bedroeg tot en met 81 Aug, j.1. 14.705 tegenover 12.195 ln hetzelfde tijdvak van 1927 en 15.805 ln het geheele jaar 1927. De maand September met haar onbe wogen heldere lucht trekt nog zeer vele bezoekers naar de vliegvelden om van rondvluchten te genieten. Zoo waren er 1.1. Zondag op Schiphol 120 pleziervliegers en 100 op Waalhaven. EEN SCHEEPSREDDINGBOOT. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Heden (Zaterdag) zal een scheepsred- dingboot, voorzien van de Lowndes Keel Rail, in de Noordzee, eenige mijlen uit de Hollandsche kust, in omgeslagen toestand te water geworpen worden. Dit zal waar- schijftlijk geschieden van het stoomschip Berenice, der Kon. Nederlandsche Stoom bootmaatschappij te Amsterdam. Elf zwemmers, leden van de U.Z.O. en van Zwemlust, alsmede mej. Cor Leibrand, die onlangs van Enkhuizen naar Stavoren is gezwommen, zullen onder leiding van den heer A. P. Schat, te Utrecht, gezamen lijk over boord springen. Het schip zal Ingezonden Mededeeiing. 1 ook met de vertegenwoordiger» tan de andere bezettingsmogendheden ln ver- I binding zal stellen en dus een gemeen schappelijk overleg officieel zal worden geopend. (Hbl.) ZUID-StATÏ®. VOLKENBOND. werd dit voorstel aangenomen. BEGRAFENIS J. DE MOS. Op de Algemeene Begraafplaats te 's-Gravenhage werd Donderdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jac. de Mos, in leven oud luitenant ter zee 2de klasse, inspecteur le klasse bij den dienst van Handelszaken der Nederlandsche Spoorwegen. Op de begraafplaats had zich een breede schaar van vrienden en bekenden van dei overledene verzameld. Een afzonderlijk rijtuig, geheel beladen met bloemen en kransen volgde achter den lijkwagen. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door dr. Overbeek de Meyer, die als chef van den overledene woorden van groote waardeering en hoogachting sprak DE SLEEPT0CHT VAN HET SINGAP0RE-D0K. de sloep achterlaten. De Lowndes Keel Rail verandert een omgeslagen reddingsboot in een vlot, waaraan men zich goed kan vasthouden. De Keel Rail bestaat uit gegalvaniseerde gaspijpen, welke in zes stukken van on geveer 2 meter lengte, (aan weerszoden van de kiel der sloep drie stukken), schar nierend aan de kiel bevestigd en daar tegen kunnen wegklappen. Slaat een red dingsboot om, dan kunnen drenkelingen zich aan deze gaspilpen vastgrijpen, waardoor de scharnieren openslaan, en de gaspijp zoover van de kiel vrijkomt, dat de drenkelingen er een arm tusschen kunnen steken. Zwakkere kunnen des noods door middel van een kleedingstuk er aan vastgebonden worden. De scharnie ren zijn geheel van koper en kunnen niet meer dichtslaan, als de sloep onderste boven ligt. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Spanje's herkiesbaarheid aanvaard. Genève, 7 September. De vergadering van den Volkenbond heeft vanoohtend be raadslaagd over de herkiesbaarheid van Spanje voor de vrijgekomen raadzetel. Zoo als bekend is, Is in 1926, bij, de invoe ring van de z.g. half-permanente zetels, besloten, dat, bij wilze vna uitzondering, een in den raad gekozen staat direct her kiesbaar verklaard kan worden, lnplaats van na afloop van den wachttijd van 3 jaar. Voor - deze directe herkiesbaarheid van Spanje heeft de vergadering zloh van morgen in beginsel uitgesproken met 44 stemmen tegen 4, (Zweden, Noorwegen, Nederland en Perzië), terwijl Zuid-Afrlka zich van stemming onthield. Of Spanje werkelijk herkozen zal worden of niét, wordt eerst Maandag bij de geheime raadsverkiezing beslist. Spanje moet dan 2/8 van de uitgebraohte' stemmen ver klagen. DE ONTWAPENING VAN HET RIJNLAND. De Duitscho rijkskanselier Hermann Milller, die ter vervanging van den zieken dr. Stresemann als hoofd der Duitsche delegatie naar Genève ging, heeft ln een onderhoud met den heer Briand het vraagstuk van de bezetting van het Rijn land thans officieel aan de orde gesteld. De rijkskanselier zou in dat onderhoud op een onmiddellijke ontruiming van het Rijnland door de geallieerde troepen heb ben aangedrongen en er op hebben ge wezen, dat na Locarno, na Duitschlands toetreden tot'den Volkenbond en na Duitsohlands voldo^ilng aan de verplich tingen van het Vredesverdrag, een spoe dige ontruiming van het nog bezette Duitsche gebied noodzakelijk ls en door Dultschland mag worden verlangd. De heer Briand zou zich zeer tege moetkomend hebben getoond en zich tot nadere onderhandelingen bereid hebben verklaard, onderhandelingen, waaraan dan ook de andere bij de bezetting belang hebbende landen zouden deelnemen. Dit eerste onderhoud tusschen Müller en Briand had slechts ten doel een ver kenning van do situatie, ln aansluiting met de bespreking die de heer Strese mann te Parijs met den heer Poincaré heeft gehad. Omtrent de vertrouwelijke bespreking worden natuurlijk zeer uiteenloopende tnededeelingen gedaan, maar naar het schijnt is het volstrekt niet onmogelijk, dat de Duitsche rijkskanselier zich nu ENGELAND. OORLOGSHERINNERINGEN EN HET VERDRAG VAN KELLOGG. ITALIË. ITALIË EN DE VLOOTOVEREEN- KOMST TUSSCHEN FRANKRIJK EN ENGELAND. De Ilailaansahe regeerlng heeft, naar Va/ Dias meldt, aan de Engelache doen weten, dal zij weigert toe te treden tot de vlootovereenkomst tusschen Engeland en Frankrijk, daar zij ln geen geval kan in stemmen met een scheiding van de kwes tie van de beperking van het leger van die van de beperking der vloot. Bovendien ls I Italië ontstemd over het feit, dat het niet is uitgenoodigd bij het onderhoud tus schen Engelsche en Fransche deskun digen. ALBANIË. EEN COMMUNISTISCHE CAMPAGNE? Wat die Kroaten daarvan wiggen. De minister van blnnenlandsche zaken heeft, naar de oorrespondent te Belgrado van de „Köln. Z." meldt, verklaard, dat het bewezen is dat de Derde Internatio nale agenten naar Zuid-Slavië heeft ge zonden om leidende politlcie te vermoor den en aanslagen op populaire instellin gen uit te voeren; verder om de Serviërs en Kroaten nog meer van elkaar te ver vreemden en zoodoende een burgeroorlog uit te lokken. De minister verzoekt de be volking de regeering te steunen bij haar optreden tegen de communisten, zoodat thans overal klopjachten plaats vinden. Deze verklaring kan gelden als een ant woord op een uiting van den Kroatischen leider Pribitsjewitej, n.1. dat de regeering te Belgrado agents provocateurs door Kroatië zendt om de bevolking met be hulp van communistische vlugschriften op te hitsen teneinde de regeering gelegen heid te verschaffen in Kroatië in te grijpen. Een onthulling. De pers in Agram bevat een onthulling, n.1. dat in den nacht voor het vertrek van den gewonden Raditsj uit Belgrado de lei ders van de regeerlngsooalitie ernstig er over gedacht hebben de zuiver Kroatisohe deelen van Zuid-Slavië los te maken en aan haar lot over te laten, het leger over de oude grenzen terug te trekken en de groote mogendheden hiervan mededeeiing te doen. Eerst na heftig verzet van Raditsj en Pribitsjewltsj, die zich in dien nacht offi cieel vóór de staatseenheld zouden hebben verklaard, zouden de leiders der regee- rlngspartljen afgezien hebben van hun plan tot amputatie van Kroatië. Door journalisten ondervraagd, heeft i Pribitsjewltsj thans verklaard, dat dezo mededeelingen van de pers in hoofdzaak juist zijn. De pers eischt nu vervolging wegens hoogverraad van de leiders van de regee- ringscoalitle. DE TEGENSTANDERS VAN ACHMED ZOGOE. Een moord en agitatie onder zijn tegenstanders. BUITENLANDSOH NIEUWS. RU8LANDS TOETREDING TOT HET PACT. In Muskou's straten bespot De Sovjet-Unie ls Donderdag formeel tot het Kellogg-pact toegetreden. Aange zien de Russische volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Tsjltsjerln, zloh met verlof buitenslands heeft begeven, werd het betreffende protoool door zijn plaatsvervanger, Litwinof, ondertoekend. Deze overhandigde het document Han den Fransohen gezant te Moskou. Herbette. Naar aan de „Times" wordt gemeld, zijn in Moskou ter gelegenheid van de internationale jeugdfeesten groote betoo gingen en komische optochten gehouden, waaraan jongelieden en kinderen uit alle deelen der wereld hebben deelgenomen. Het voornaamste mikpunt was het Kellogg-verdrag, dat op vele wijzen be lachelijk werd gemaakt. Leden van den revolutionairen raad en andere hooge sovjet-ambtenaren namen aan de demon straties en optochten deel. Op banieren 1 werd met het verdrag den spot gedreven. Men moet dikwijls veel kleine genoe gens opofferen om een groote vreugde te bereiken. Het liigt in de bedoeling, ditmaal bij de opening van het nieuwe zittingsjaar der Staten-Generaal ook mariniers uit Rot terdam voor de afzetting van den weg te doen zorgen. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Komt geen hulp opdagen, dan kunnen drenkelingen de sloep weer in het water omkeeren in de normale positie. De zwemmers, d>° hun raedewftrkVng in de Noordzee hebben toegezegd, zullen door allen aan één zijde vast te houden, de omgeslagen sloep weer tot de normale positie omkeeren, de boot uithoozen en trachten, de Hollandsche kust zeilende of roeiende te bereiken. Met 67 stemmen voor, 41 tegen en ti-Wanooldaarna direct de reis vervolgen en dus Reisbrief van N. J. Hoebe, marconist sleepboot „Schelde". De Ixxru Mayo-r voji Londen heeft Don derdag een beroep op medewerking van allo betrokken autoriteiten gedaan, om naar aanleiding van de ondertekening van het verdrag van Kellogg een goed voorbeeld te geven in moreele ontwape ning en de in openbare gebouwen, musea e. d. tentoongestelde oorlogsherinnerin gen, die dikwerf een wreed karakter dra gen, en van tendentieuse opschriften voorzien zijn, te verwijderen. Hij: stelt voor om de werkelijk belangrijke oorlogs herinneringen in één, niet voor het ge wone piubliek toegankelijk gebouw samen te brengen en die rest te vernietigen. Om onzen tocht met het droogdok te vervolgen, zal ik moeten beginnen bij de aankomst te Port Saïd. Toen wij ter reede van Port Saïd kwamen, moesten „Indus" en „Schelde" losgooien en „Zwarte Zee" en „Roode Zee" hun trossen zoover korten, dat het dok geen gelegenheid had om tus schen een beperkte ruimte te gieren. Toen laatstgenoemde booten genoeg gekort wa ren, maakte „Indus' en „Schelde achter het dok vast. Zoo ging het met een heel matig gangetje op de breakwaters van Port Saïd aan. Er deden zich, dank zij de goede leiding der sleepbootkapiteins, geen onge vallen voor, zoodat- wij na een paar uur door de pieren heen waren. Groote havcu- sleepbooten pakten het dok en duwden het met behulp van „Zwarte Zee en „Roode Zee" in eeni nabij gelegen bassin, waar het dok voor anker kwam te liggen. De sleep- booten „Roode Zee", „Indus en Schel. e gingen aan de kolensteigers liggen om daar den volgenden dag nieuwen voorraai voor de reis op te doen. De zeesleeper „Zwar.e Zee" bleef met z'n ankers in den grond, ais een soort Mooringboei, bij het dok liggen want het dok had ook een tros op de niet uitwijden, want er zullen talrijke plaatsgenooten zijn, die deze stad beter kennen ^"^Woens dags kwamen onze andere co.le^a s te 1 ort Saïd, ook gelukkig zonder ongevallen. Het tweede deel werd eveneens in het bassin ge meerd met de sleepboot „Humber welke denzelfden dienst deed als de „Zwarte Zee". De sleepers „Witte Zee", „Java Zee" en „Oostzee" kregen een plaatsje tusschen ons in, zoodat Smit's Intern. Sleepdienst bijna geheel present was. Donderdag werd het footbal-team van de sleepboot „Zwarte Zee" uitgenoodigd een match te spelen tegen een Eng. soldaten club, welke zeer sterk bleek te zijn. Toch wisten de sleepbootmannen den stand gelijk te houden en het einde werd aangekondigd met 22. Vrijdag kwamen er weer Eng. officieren aan boord en vroegen of de sleep boot „Schelde" genegen was een elftal bij elkaar te brengen om hedenavbfid een match te willen spelen. Nu, er waren wel voetbal lers onder ons. Er werd dan ook gemeld, dat het Eng. team op ons kon rekenen. Dat was gemakkelijk gezegd. Nu heb ik nog nooit gevoetbald, doch wilde onze eer ten minste wel verdedigen, en ik denk, dat de beste plaats dan ook het doel voor mij was. Nu, er werden in het geheel negen man bereid gevonden om de Hollandsche sleep- booten tegen de Engelsche army te verde digen. Toen we aankwamen in het kleed lokaal, schrok ik geweldig, zulke stevige boys als dat waren. We werden met een hartelijk Hurrah begroet. Er was een persoon bij, wien ik niet kon nalaten even te verzoeken, als hij eens in de gelegertheid was een schot op het Hollandsche do£l te lossen, hij mij even wilde waarschuwen, dan zou ik zorgen, dat ik er uit was. Hij lachte goedig en zeide, dat hij niet zoo kwaad was en rekening met mij zou houden. Een maal op het veld ging ik maar gauw tus schen de doelpalen staan en had nog een flauwe hoop, dat ik geen bal zou krijgen. Toen het fluitje ging om te beginnen, voelde ik me eventjes zenuwachtig, maar dat was gauw voorbij en ik besloot met al mijn energie den bal uit het net te houden. Ik voelde me bijna als keeper bij een interna tionalen wedstrijd. En mijn verwachting scheen bewaarheid te zullen wordea Nie mand van de Engelschen kon den bal den Hollandschen kant op krijgen en kijk na 8 minuten stond het 1—0 voor den sleep Uit Tirana wordt aan de „Vossische Zei- tung" geseind, dat alle kooplieden, die tij dens de kroningsfeesten hun zaken en win kels open hebben gehouden, tot zware straffen zijn veroordeeld. Kleine winkeliers liepen boeten van honderd goudfrancs op. Lush Prela, bajraktar van Shala, één der voornaamste tegenstanders van den nieu wen koning, is'vermoord. Hij behoorde tot de meest geziene leiders der Noord Skipe- taren en was uit angst voor Achmed Zogoe over de' Albaansch-Servlsche grens gevlucht. De commandant van de Servische gendar merie te Skoetari had opdracht uit Tirana gekregen den bajraktar te dooden. Hij ron selde zés mannen, die de uniform van de Servische gendarmerie droegen. Ze slaag den er in den bajraktar te bewegen hen te volgen, onderweg schoten ze hem neer. Deze moord zou bij de bevolking van de Noord-Albaansche bergen geweldige op schudding hebben verwekt. De bevolking van Shala en de Malisoren zouden den Ko ning bloedwraak hebben gezworen. Het ge volg is, dat koning Zogoe zich niet meer op het balcon zal laten zien uit vrees voor een aanslag. dienst. Ik voelde me heel gewichtig in het doel. Bij nadere beschouwing hadden zeven van onze mannen in ie en-2e klasse clubs gespeeld, dus het viel niet te verwonderen. Eén persoon was jammerlijk aan het kruk ken en zijn schuld was het óók, dat -:ijn voetbalcapaciteiten jammerlijk aan het licht kwamen. Ik rekende op de lui dj es voor mij, want die zorgden uitsluitend, dat mijn doel vrij werd gehouden. Ik had een stoker al een goede sigaar beloofd, omdat hij steeds m'n doel schoon hield en niemand kon na deren. Ik dacht er reeds zonder kleerscheu ren af te komen toen een Engelschman doorbrak en een flink schot (naar mijn meening altijd) op mijn doel loste. Ik dacht eventjes met een flinken trap dat balletje weg te werken, maar vergat, dat je mis kon trappen. Een luid hurrah van de Engelsche zijde bracht me tot de overtuiging, dat ik den bal had doorgelaten. Je had moeten vallen, marconist, dan kon ie niet zitten!!! Ik besloot me voortaan boven op den bal te laten vallen, misschien zou dat helpen. Even daarna 21 voor den sleepdienst. Toen bleef het spel gelijk op, alleen dat Holland met den wind meespeelde. Ik hield m'n hart al vast, wat zou er straks gebeu ren met omwisselen. Met stand 21 voor den sleepdienst wisselden we om, en eer ik goed en wel in m'n doel stond, schoot een Engelschman een f'ink schot juist in mijn armen, het kon niet mooier, ik viel bijna achterover. Enfin, ik begon weer moed te krijgen. Daarna een langs den grond, ik liet me boven op den bal vallen en stond op met den bal in m'n handen, maar had buiten den waard gerekend, een schop en de bal was uit m'n handen, nog een schop en ik hoorde wat langs me suizen, 22 gelijk. Daarna heb ik nog verschillende schoten gehad, doch nog twee doorgelaten, waarvan één volgens deskundigen niet te houden was. Het schot kwam uit den hoek van het veld, precies tegen de lat, waarna de bal het doel insprong. We eindigden met een 42 ne derlaag. Nu waren de Engelschen goed ge-Toen wij het s.s. passeerden met de vlaggen traind en wij kwamen pas van zee. Enfin, wij hebben toch nog twee tegenpunten ge maakt. De voetbalmatch was den geheelen avond het onderwerp van ons gesprek. En we besloten op de thuisreis, als we gelegen heid hebben, nogmaals te gaan spelen. Zaterdagsmorgens zijn wij van Port Saïd vertrokken om de reis naar Singapore voort te zetten. Zoo zal ik dan beginnen met onzen tocht door het Suezkanaal. De „Roode Zee", „Zwarte Zee" en „Indus" sleepten ons ge deelte, terwijl de „Schelde" achter het dok aan voer. Achter het dok kwamen twee kleine sleepbootjes, welke op het gedeelte, dat we gepasseerd waren, de boeien weer op hun plaats legden. Zoo men weet, waren a! de boeien in het Suezkanaal binnenge haald om het groote dok te kunnen laten passeeren. 's Middags om 12 uur ankerden wij op een breed gedeelte in het kanaal, tot den volgenden morgen. Een fijne zandregen woei ons steeds in het gezicht en het was gloeiend heet. We waren dan ook juist in de warmste periode. De gevolgen van die verzengende hitte bleven dan ook niet uit. Er werd een matroos ziek en den volgenden dag, toen we van Ismaila vertrokken, ook de kok. Nu is de kok net wat een moeder in het huishouden is, die mis je het aller meest. Een matroos moest voor kok fun- geeren, wat hem ten deele gelukte. Brood kon niet gebakken worden, dus kregen wij het z.g. harde cake. Het drinkwater was gloeiend heet en de boter was vloeibaar. Nu moet je, als je op een sleepboot vaart en juist in deze omstandigheden, niet al te nauw kijken, dus werd de zaak ook van den optimistischen kant bezien. Nu, onze kok was gelukkig na een dag of vier weer ter been. In de Bittermeeren lag het s.s. „Tjeri- mai" van den Rott. Lloyd te wachten tot het transport uit het kanaal zou komen. in top, speelde een muziekkorps het „Wil helmus" en het „Wien Neêrland's bloed", terwijl de passagiers een driewerf hoera aanhieven en ook Nederlandsche liederen zongen. Toen we in Suez aankwamen, werd er een dokter ontboden, die den kok en den matroos onderzocht heeft. Het was geluk kig niet van ernstigen aard, alleen niet te veel water drinken. Een der directeuren Ier Maatschappij, welke aan boord der sleep boot „Roode Zee" was, is na een hartelijk afscheid en goede wenschen naar len wal gegaan en wij voeren het Suezkanaal uit en de Roode Zee in. Het andere dok had reeds een uur tevoren Suez verlaten en was ons eenige mijlen voor. Het was een der heetste perioden van het jaar, dus geen wind, geregeld een bran dende zon en geen verkoeling aan boori, wc hebben er dan ook wel van geprofi,.■.'••' We zijn het m.s. „Indrapoera"- van den Rott. Lloyd gepasseerd onder groot enthou siasme van de passagiers. We kregen ook nog een gelukwensch van het tooneelgezel- schap Jan Musch, dat daar aan boord was. We zijn nog het m.s. „Chr. Huygens" van de Mij. „Nederland" gepasseerd, doch dit schip kwam niet heel dicht bij. Wel blies het op de sirene en had de vlaggen in top. Hedenmiddag (18 Augustus) is het s.s. „Kon. der Nederlanden" onder groote be langstelling gepasseerd. We ontvingen1 ook vandaar weer verscheidene gelukwenschen. Zoe even ontvingen we bericht, dat we mor genochtend los moeten gooien om in Perim te gaan bunkeren, alwaar we morgenmiddag 19 Augustus zullen arriveeren. Van de reis door het Suezkanaal zijn eenige foto's in onze kast opgehangen. Red. Held. Crt.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 9