looplge hulp was verleend, werd het slachtoffer per auto naar het Diakones- senhuis te Driebergen vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. AUTO-BOTSING. Zeven gewonden. Op het spoorwegtraject Altona—Bre- men hebben spoorwegarbeiders Dinsdag morgen het lijk van den heer Nordmann, directeur van de bij het Van den Bergh- concern aangesloten marg&rinefabriek De Berlijnsche recherche houdt zioh be zig met het uitzoeken van een allerzonder lingste geschiedenis. Men adresseere den inhoud van de krant; abonnementen, advertentiën, boekhou ding, klachten over de bezorging van de krant, enz. Woensdag in den vooravond1 zijn bij den viersprong nabij Garderen twee luxe auto's, waarvan de eerste uit die richting Garderen en de andere uit die richting Voorthuizen ikwam, met geweld tegen eikaar gebotst Alle inlzittenden, zeven in getal, zyin geiwond, van wie drie buiten gewoon ernstig. Eenige gewonden zijn naar het ziekenhuis te Apeldoorn ver voerd, de andieren mochten niet worden vervoerd. De eene wagen kwam uit Gro ningen, de andere tilt Gelderland. De auto uit Gelderland werd bestuurd door roevrouw Ridder Hiuyssen van Katten dijke, die zelf zwaar gewond, zioh buiten gewoon kranig moet hebben gehouden. Haar toestand, hoewel vrij ernstig, is niet levensgevaarlijk. De auto van mevrouw Huyssen van Kattendyke werd in de flank gereden door een Ford, waarin gezeten waren de heer F. Rinsma, apotheker te Groningen met zi'n vrouw en zwager, de heer G. H. Pfeiffer, en diens vrouw; de Ford sloeg over den kop; de vier inzittenden zijn zwaar gewond'. Een dame moest uit den wagen gezaagd worden. Mevr. Huyssen van Kattendijke heeft een zware hoofdwonde; de chauffeur, die geen dienst deed', kwam er met een lichte kwetsuur af. Haar dochtertje is geheel ongedeerd. VALSCHE GULDEN. De politie te Hoogeveen heeft een zil veren gulden In beslag genomen, die ge bleken is valsch te zijn. Het randschrift ontbreekt, de kleur is blauw-achtig en overigens is hij goed nagebootst EEN FAMILIE-DRAMA. In de 2e Oosterparkstraat te Amsterdam is Zaterdag j.1. een winkel in kindergoede ren geopend. Gistermorgen stond aan de deur vermeld, dat de winkel wegens ziekte van de bewoners was gesloten. Iemand, die gistermorgen in den winkel kwam, ontdekte, dat zoowel de ongeveer 50-jarige vrouw als de 20-jarige dochter, die den winkel dreven, ernstig ziek waren. Hij waarschuwde een dokter, die, nadat hij zich op de hoogt^had gesteld, onmiddellijk den geneeskundigen dienst waarschuwde, daar het hier een ernstig geval van vergif tiging betrof. De geneeskundige dienst bracht beide vrouwen naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis. Gebleken is, dat beide vrouwen phos- phorbrei, dat bij een drogist gekocht was, hadden ingenomen. De moeder heeft dat vergift in chocolade gemengd en haar doch ter te drinken gegeven. Later heeft zij zelf ook een paar kopjes van deze chocolade ge dronken. In het Onze Lieve Vrouwengasthuis bleek verder, dat de toestand van de moeder ernstiger is dan die van de dochter. De moeder, die zeer overspannen is, is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Beide vrouwen zullen vermoedelijk in het leven blijven. Buitenland. HET HERSTEL DER FORTEN VAN LUIK. Aanbesteding der werken. Naar de correspondent van die N. R. Ct te Brussel meldt, heeft binnen enkele da gen de aanbesteding plaats van herstel lingen, uit te voeren in de forten der ves ting Luik. Alleen Belgische fintfa's en aannemers komen daarvoor in aanmer king. Deze werken zullen bestaan uit het bouwen van nieuwe gaanderijen en schuil plaatsen' In gewapend beton, waarvoor per fort een uitgave van ongeveer 1,200,000 francs wordt voorzien. EEN ZONDERLINNG VERSCHIJNSEL Uit Sewastopol wordt aan de sowjet bladen gemeld, dat plotseling alle visch langs den' oever van de Krim verdwe nen is. Een onderzoek van het biologische station der academie van wetenschappen heeft aan het licht gebracht, dat overal langs den oever in kolossale hoeveelheid doode visch gevonden wordt. Het onder zoek wordt verder voortgezet, doch het vermoeden ligt voor de hand, dat het ver schijnsel in verband staat met de aard bevingen, die de Krim geteisterd hebben. PRODUCTIE FORD MOTOR CY. Naar uit Detroit wordt gemeld bedraagt de productie van de bultenlandsche mon- tagefabrieken van de Ford Motor Com- pany momenteel ongeveer 600 wagens per dag. Daarbij is dan niet inbegrepen de productie van de Canadeesohe Fordfabrie ken, die eveneens circa 600 wagens per dag bedraagt. SPOORWEGONGELUK IN JAPAN. In de nabijheid van Osaka is een D- trein ontspoord. Vier personen werden gedood en elf min of meer zwaar gewond. De oorzaak vaq. het ongeluk is nog met bekend. EEN MOORD IN DEN TREIN. Gelmenhorst gevonden. Het schijnt, dat de heer Nordmann in den sneltrein Ham burgBremen, die om 21.10 uit Hamburg was vertrokken, is vermoord en beroofd, en dat de moordenaars vervolgens het lijk uit den trein hebben geworpen. In de zak ken van den vermoorde werd niets gevon den dan een spoorkaartje tweede klasse en een zakmes. VERLAAT PROF. VAN HAMEL DANTZIG? Uiit Dantzig wordt aan het Berliner Tag-eblatt gemeld, dat prof. van Hamel de Nederland'sche volkscommissaris van den Volkenbond' aldaar, weldra door een Itali- a arisch en diplomaat zal worden vervan gen. De Italiaansche regeering heeft reeds aan de in den raad vertegenwoor digde mogendheden de vraag gericht of ze hunne goedkeuring kunnen hechten aan de benoeming van den door haar aan gewezen candidaat EEN VAN DIJK VOOR 5. De „Manch. Guard." vermeldt het bui tenkansje van een Londenscheh stoffeer der, zekeren James 0"Grady, die in een meubelwinkeltje een verwaarloosd en gehavend schilderij kocht voor vijf pond. Hij liet het schoonmaken en ging er mee naar een kunstkenner; daar vernam hij tot zijn groote verrassing, dat hij geluk kige eigenaar was geworden' van een meesterstuk door Van Dyck, ter waarde van minstens 71000. Geen gering voor deed, als men weet, dat James O'Grady met het schoonmaken mee er 20 voor had gegeven. Het stuk stelt den graaf van Arundel voor met diens oudsten klein zoon, den lateren hertog van Norfolk. EEN AUTOBUS ONDER EEN TREIN. Twee dooden, dertig gewonden. Bij TIM in Slowakije werd op een spoorwegoverweg een autobus door een trein gegrepen en 100 M. meegesleurd. Twee personen werden gedood en onge veer dertig ernstig gewond. TWEE-KLASSENSTELSEL Op de Duitsche spoorwegen. Naar de „Voss. Z." uit goede bron ver neemt, zal het fcwee-klassenstelsel bij de rijksspoorwegen op zeven October a-s. tegelijk met den winterdienst worden in gevoerd. Voortaan zullen er nog slechts tweede* en derde klassen zijn. De eerste klasse zal nog alleen in de voornaamste sneltreinen en in de slaapwagens worden gehandhaafd. MOORD OP EEN GOUDZOEKER. Zeventien Inboorlingen gedood. Er zijn zeventien inboorlingen gedood bij een gevecht met kolonisten1 in het N.W. district van Zuid-Australië na een moord op een goudzoeker. De inboorlin gen zijn in den laatstén tijd erg roerig geweest. Zij vielen kolonisten aan en doodden hem vee. DOOR WESPEN GEDOOD. Te Puttbus op het eiland Rügen heeft eei* dokter, di© zich op weg naar een patiënt bevond in een wespennest getrapt. D© woedend© insecten vielen .den man daarop aan; hij werd zoo toegetakeld, dat hij aan bloedvergiftiging overleed. HET SPOORWEGONGELUK IN TSJECHO-SLOW AKI JE. Van de 17 slachtoffers van het spoor wegongeluk zijn er nog slechts vier ge ïdentificeerd'. De gedoode spoorweg beambten waren aan hun uniform te her kennen. De stoker van den goederen trein werd in het vuur van d© locomotief gedrukt en kreeg vreeselijk© brandwon den, waaraan hij overleed. 18 doodlen. Wolff meldt nog, dat een der zwaar gewonden by het vervoer Aaar Brtlnn is overleden, zoodat het aantal dooden thans 18 bedraagt. Het aantal zwaargewonden bedraagt 33, licht gewond werden naar schatting 40 tot 60 passagiers. Het ongeluk is te wijten aan verkeerden wisseistand. De wissel- wachter is geschorst. De wanhoop van den wisselwachter. Nader wordt nog omtrent het spoor wegongeluk gemeld, dat de autoriteiten bijzonderheden betreffende de ramp ver zwijgen, De wisselwachter, dl© voor het ongeluk verantwoordelijk is, probeerde zich na de ontzettende ramp van het leven te berooven, 'doch spoorwegperso neel slaagde erin hem in dit voornemen te verhinderen. De man gedroeg zich als een waanzinnige. Hij kon eerst geruimen tijd' later met veel moeite tot kalmte ge bracht worden, waarna hij aan d© gen darmerie werd overgeleverd, EEN SNELHEIDSRECORD, Ameiikat—Engeland tn 5 diagen. De „Mauretania" van de Cunardiyn heeft de jongste reis van New York naar Plymouth afgelegd in vijf dagen on zes minuten. Dit is het derde record, dat de „Maure tania" binen drie maanden heeft geslagen. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. Vijf moorden door een jonge vrouw? i Een jonge vrouw ls zioh n.1- komen aan geven. Zy beweert vyf moorden op haar geweten te hebben. In den loop van de laatste jaren zou zy twee jonge vrouwen, een kind en haar grootmoeder gedood hebben, terwyi zy beweert onlangs in het Gruneveld een jonge man vermoord te hebben. De vrouw is 26 jaar; zy is het vorige jaar uit Nemmingen naar Berhjn geko men om te dienen. Haar slachtoffer heeft zy met cyankali vergeven. Den moord in het Grunewald heeft zy tot in details be schreven. De juistheid van de verschillende aan- wyzlngen van de vrouw wordt thans on derzocht. EEN NIEUWE POSTZEGEL. Op aandringen van handelskringen heeft de rijkspost een postzegel van 45 pf. laten drukken. Het zegel is in de eerste plaats bestemd voor frankeering van aan- geteekende brieven voor het binnenland. 1.000.000 ZOEKGEMAAKT. Onlangs hebben wy melding gemaakt van een ergerlijk geval van verduistering door den secretaris-penningmeester van een philantropische instelling te Atlanta, zekere Carten, die in tien jaar tijds onge veer 1.000.000 had zoekgemaakt. Het lichaam, dat was benadeeld is de Baptist Home Mission Board. De ontrouwe be windvoerder is verdwenen. Het biykt achteraf dat hy een flinke portie van het zoekgemaakte bedrag heeft ten koste ge legd aan twee knappe jonge meisjes die zoo graag filmactrice wilden worden. DE STAKING IN DE AUSTRALISCHE HAVENS. Gestadlgd verergerend. De staking van de Australische haven arbeiders verergert, volgens een telegram uit Melbourne, met den dag. Duizenden tonnen goederen kunnen niet gelost of ge laden worden. EEN DUUR TELPOONTJE. Sommige menschen hebben dure lief hebberijen, of liever zü zien niet op tegen groote uitgaven, die anderen zouden af schrikken. Tot dezulken behoort de Ner Yorksche financier en beursspeculant W. G. Durant. Zoo heeft hy onlangs voor een telefonisch gesprek tusschen Beriyn en New York S 2000 betaald. Het gesprek duurde vyf-en-zeventig minuten. lang, de algemeen© aandacht «tlgen op de navolgende feiten. Volgens de ky- 1 nologische pers (zie o.a. Kynologisch Weekblad, 8e jaargang, no. 61, 17 Aug. 1928) is in Nederland eeu zeer ernstige ziekte uitgebroken onder de honden welke de vreesziekto (hysterla) genoemd wordt De verschynselen dezer ziekte zyn deze, dat de hond plotseling aanvallen krijgt, welke aan dolheid doen denken, schuim komt op den bek, het dier vliegt tegen alles aan, zoodat daarvan zelfs herhaal- ,deiyk beenbreuken het gevolg zyn. De 1 ziekte herhaalt zich na enkele dagen, soms na weken, terwyi byna alle dieren i hieraan sterven. Voor deze ziekte, welke vroeger in En geland schynt te hebben geheerscht is geen geneesmiddel bekend. Zeer vele hondenbezitters hebben hun dieren in de laatste weken verloren, spe ciaal te Rotterdam en in het Gooi, alsook misschien elders in Noord-Holland schynt deze ziekte brandpunten te hebben, zoo dat de hoofdredacteur van bovengenoemd weekblad tot de navolgende conclusie komt: geen bezoek te brengen aan Ken nels; elke opeenhooping van honden te voorkomen; terwijl de meening tevens wordt geuit, dat het in deze omstandig heden wel haast uitgesloten is, dat men op tentoonstellingen inzendt. DE „EUROPA" EN DE „BREMEN". Moet men in de tewaterlating twee da gen na elkaar van twee reusachtige nieu we passagiersschepen van den Norddeut- schen Lloyd een ongekend feit in de geschiedenis van1 den scheepsbouw een symbool zien van Duitschlands vastbera denheid om een eerste positie ter zee te herwinnen? Uit de wijze, waarop som mige buitenlandsche bladen over het feit gewag maken, kan men in ieder geval opmaken, dat men daarvoor beducht is. Het betreft hier de „Europa", die te Hamburg, en de „Breinen", die te Bre men van stapel liep. De „Europa" werd 23 Juli 1927 op stapel gezet, de „Bremen" een maand eerder. Beide schepen zijp elk 10.000 ton kleiner dan het Britsche passagiersschip „Majestio", dat 56.000 bruto ton groot is en thans het grootste schip ter wereld is, maar men verwacht dat zjj aanzienlik sneller zullen varen. Zij zijn voorzien van turbines van 96.000 paardekrachten, zoodat zy ter zee een snelheid van 26l/a knoop zullen kunnen ontwikkelen, de grootste snelheid, totnog toe door een passagieisschip bereikt. Zij zullen daartoe in staat zyn van Bremen in zes. dagen naar New York te varen en van Southampton naar New York in vijf dagen, of in ongeveer vyf uur minder dan de snelste vaartijd totnogtoe opge- teekemd'. Bij den bouw van deze schepen is by- zondere aandacht besteed aan den veilig heidsfactor. Dank zij een uitgebreid stel sel van dubbele bodems en waterdichte schotten zou elk d'er beide schepen dry- vende kunnen blyven ook wanneer alle vier compartimenten zouden volloopen. De romp heeft een eigenaardigen vorm met een uitzetting aan den boeg. Er zyn voldoende reddingsbooten om in geval van nood alle 3200 pasasgiers, evenals de bemanning, die-elk schip zal medevoeren, te bergen. Vier van deze schepen zyn uit gerust met een draadloos toestel en z;jn alle zoo gebouwd, dat zy ook by het ruw ste weer practisch niet kunnen zinken. Een nieuwigheid op de schepen is een restaurant, waar de passagiers, tegen be taling, hun eigen maaltijden kunnen kie zen, indien zij zijn voorzien van een pas sagebiljet, d'at alleen voor den overtocht geldt. De Norddeutsche Lloyd wil met deze nieuwe schepen klaarblijkelijk een gooi doen naar de leiding op den Atlantisohen Oceaan, doch men betwijfelt of zy deze lang zou behouden, omdat de White Star te Belfast alweer een schip op stapel heeft staan van 60.000 ton, terwy'1 ook de Ou- nardlyn een nieuw schip heeft besteld, die beide de „Europa" en de „Bremen" op hun beurt weer zware concurrentie zul len aandoen. (HM.) DE „VREESZIEKTE" ONDER HONDEN. Een off lel iele vraarschcwing. Het bestuur der vereen! ging „Dieren vrienden" Eerste Nederlandsche Bond voor Dierenbescherming, acht hrt wenscht, u. het oogpunt an schermi g tevens ic het algei be VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 10 September. Geien reden tot consideratie. Op den 18 Juni jj. stond terecht de 18- jarige, te Sohagen woonachtige en te Wielingen geboren dienstmaagd C. K., welke jonge dame zioh had vergrepen aan heit eigendom van een familie te Alk maar, waar ze in Mei van dit jaar dienst baar was. Deze zaak werd aangehouden tot nader onderzoek, dat echter blykbaar niet gunstig uitpakte, daar het meisje heden tot 3 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld!. Als de gemoederen ln opstand zyn. Onlangs brak aan de steenfabriek te Bergen een staking uit, die gewoonlijk gepaard ging met botsingen tusschen sta kers en werkwillige arbeiders. De 24-jarige fabrieksarbeider en staker C. D., uit Bergen, maakte zioh nogal druk en stond nu heden terecht ter zake mis handeling van twee werkwillige arbeiders op 23 Mei, met wie hy te Huiswaard na een achtervolging in schermutseling was geraakt. De heer officier nam dit zaakje nogal ernstig op en eisehte 14 dagen gev., doch de Politierechter wil het geval nog eenis ter dege overwegen* en heeft de uit spraak bepaald' op 22 October. Dat had hen zuur kunnen opbreken. Het is duideiyk mrkbaar, dat het straf recht tegenwoordig staat in het toeken der humaniteit. Voor 25 jaar terug hadden de arbeiders Nic. de V. en Joh. B. K., die in den nacht van 14 op 15 April een 10-tal lam- merenhuidjes ontvreemdden te Spanbroek kunnen rekenen op minstens 4 maanden gevangenisstraf. Thans kwamen zij er genadig af met 25 boete of 25 dagen ieder, 'n straf waartegen ook de geachte verdediger mr. C. Bosman niets had te reclameeren. 'n Oude koe uit de sloot, die nog leelljk bulkte. De 46-jarige metselaar, Klaas L., 'n kort gezet ventje, uit Berkhout, stond nu nog terecht wegens diefstal van een porte- monnaie met geld te Nibbixwoud, ge pleegd in Juli '27 ten nadeele van den heer Wels te N'Lbixwoud. Verdachte maakte daar destijds een kermisvisite en nam de gelegenheid te haat, toen de vrouw des huizes zich een oogenblik verwyderde, de portemonnaie uit een op de tafel lig gende tasch te ontvreemden. De juffrouw kreeg echter al heel gauw argwaan en trad zoo flink tegen den niet geheel nuch- teren bezoeker op, dat deze eieren voor zyn geld koos en de portemonnaie direct teruggaf. De metselaar wordt echter ernstig ver dacht van meer dergelyke kleine dief stallen. Hy is trouwens al tweemaal ter zake vermogensdelicten veroordèeld. Op grond van een en ander werd deze oude zaak nog aangebracht en d° metselaar, die zich dikwerf aan drankmisbruik schul dig maakt en ook heden weer een merk baren alcoholgeur verspreidde, veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 11 September. Uitspraken. Hendrik\is Jambus M„ Alkmaar, ged., diefstal, 4 maanden gev. met 1 maand aftrek. Arnold van B„ Oosterhout, ged., dief stal, 8 maanden gev. voorw. met 2 proef jaren. Op vrije voeten gesteld. Nieuwe zaken. Op de voordracht voor 5 maanden. De 82-jarige hardhoorige J. D. uit Den Heider had zioh op 27 Maart te Enkbui- zen voorgedaan ais directeur van de Rijn vaart Maatschappy en- een eenvoudigen schipper aangesteld! als walschipper tegen een salaris van 1600 gulden. Het viel hem gemakkelijk den opgetogen functlonares op te lichten voor 15 gulden. J. D. heeft ook elders strafbare oplichte- rijtjes gpleegd en zit nu een straf uit in de gevangenis te Groningen. Het psychia trisch rapport omtrent dezen linkmiohel noemt hem een psychopaat, doch verant- wooii-HJk voer zjjr daCsn. Jantje, die goed van den1 tongriem is gesneden, praatte als Brugman zaliger. Hy wonscthte zelfs gestraft te worden, doch verzocht de uiterste clementie. De officier vorderde 5 maanden gevangenisstraf mot het oog op het feit, dat hij nog meerdere straffen heeft op te knappen. Niet gwchlkt voor geldelijk behoor. De noodsdaohter B. 0„ wonendie te Texel, 'n huisvader met een gezin van vrouw en 6 kinderen, was ook aangesteld als agent van en verzeker]ngsmaatsohap- py voor ziekenhulsverpleging en inde als zoodanig by vetrisahilJende leden jaar premies, dl© hy echter niet behoorlijk verantwoordde, doch aanwendde ten bate van zichzelf en rijn gezin. Dat liep natuuriyk spaak en heden stond de slager terecht wegens in 1927 gepleegde verduisteringen. Op grond' van het gunstige rapport der reclasseering, eisohte de officier 8 maanden gev. voor waardelijk met 3 proefjaren. Verdachte beloofde het toegebrachte geldelijk na deed te herstellen Een niet naar waarheid opgemaakt koopcontract De rentenier P. K. en de koopman O. Z. gingen een overeenkomst aan, waarby de eerste contractant verkocht een huis met erf, schuur en tuin voor de somma van 16.500. Het koopcontract sprak echter maar van 13.000, natuurlijk met het doedi een gedeelte der registratiekosten te ontduiken. De inspecteur der registratie te Hoorn kreeg er echter na een ontvan gen aangifte van P. K.'s vermogensbe lasting er de lucht van en het gevolg was dat heden niet alleen de twee contractan ten, diodh ook de heer P. W. te Hoorn, die het contract had opgemaakt, terecht stond als verdacht van valschheid in geschrift Deze zeldzaam voorkomende strafzaak vroeg geruimen tijd de aandacht der rechtbank en duurde ook door het uitge breid requisitoir en het nog veel uitvoe rige pleidooi van den verdediger, mr. A. Prins Junior natuurlijk nog veel langetr. Gevorderd werd' tegen P. K. 200 boete of 40 dagen, tegen O. Z. 300 boete of 60 dagen en tegen W. P. 100 boete of 30 dagen. Verdediger van W. P. pleitte vrij spraak of ontslag van rechtsvervolging. Met een bijl er op los geslagen. Eten te Hoorn in de Duinstraat woon- aohtig jongïnensch A. was op 3 Mei met de lieftallige H. J. op stap en ontmoette op de Turfhaven zekeren G. B., welk jongmensch vroeger de uitverkoren ado nis van gezegde jonge dame was geweest. Blijkbaar kon hy het niet verkroppen uit haar gunst te zijn gebannen en rijn on tevredenheid richtte zioh voornamelijk tgen den nieuwen gunsteling der Fortuin. Hy. joeg deze zóó het land op, d'at A. zich niet langer liet kisten, naar huis liep, daar 'n bijl haald© en er zijn tegenstander zoo nadrukkelijk op het hoofd timmerde, dat hij direot buiten gevecht werd1 gesteld en in de riekeninriohting van Dr. Korie- bos door dezen bekwamen chirurg moest worden geopereerd. Gelukkig had het ge val een gunstig verloop en was B. vol komen hersteld heden in de rechtszaal aanwezig om tegen zijn aanvaller, die thans terecht stond wegens ernstige mis handeling te getuigen. De officier, aannemende, dat B. veel aanleiding had gegeven, vorderde 1 maand1 gevangenisstraf. Blokker diende een eisch in tot schade vergoeding wegens geneeskundige hulp. verpleging, 'n beschadigd- rijwiel en ar- heidsverzuim tot een bedrag van 80, dat echter tot 50 werd gereduceerd. De verdachte, die meer gunstig bekend staat dan de mishandelde, verzocht een voorw. straf. Oneerlijke concnrrentia Voor dat feit stond' terecht de meubel maker en reiziger N. de F., wonende te Hoorn, aangezien hy zich te Obdam en te Harencarispel' zou hebben voorp-edaan als vertegenwoordiger van die Koffie- en Theehandel' „Insulinde" te Groningen, terwyi hij echter in werkelijkheid dte con- curreerend© firma ,De Plantage" ver tegenwoordigde. Op deze wijze had hy be stellingen, die voor „Insulinde" bestemd waren, opgenomen en doen uitvoeren dcor „De plantage". Op grond- van V6le klach ten had de officier een vervolging inge steld op grond' van artikel 328bds Wetb. van Strafrecht, dat tegen dergeiyk© be- driegelyke handelingen een maximum geldboete van 900 bedreigt. Eisch tegen dezen onverstandigen IJveraar 200 boete of 60 dagen hech tenis. Zedenmisdrijf bedoeld by artikel 247 Wetboek v. Strafrecht Te dier zake stond terecht de 67-jarige loswerkman S. H. V. uit den Helder, thans gedetineerd. Tegen hem werd gevorderd 6 maariSen gev. Ook had' zich deswege te verantwoor den de 25-jarige harbier 31 J. te St. Pan- cras. De officier vorderde tegen hein 4 maanden1 gevangenisstraf. aan de Redaotle alle stukken betreffende aan de Admlniatratle alles aangaande Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kan stoornis en groote ver traging tengevolge hebben. I

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7